Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Prezydent Kaczynski, Wildstein i lustracja-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tajemnicza decyzja podjeta przez prezydenta Kaczynskiego w sprawie ustawy lustracyjnej i publikacja tzw. "ListyWildsteina", moga miec ze soba scisly zwiazek.

 Wiadomo zwlaszcza od 4 czerwca 1992 roku, ze lustracja jest podstawa do wyjscia z PRL i bez niej nie pozbedziemy sie komunistycznych i odcych wplywow na nasze losy. Dopiero po przeprowadzeniu rzetelnej i totalnej lustracji, moglibysmy budowac zreby niepodleglego panstwa. Obecnie mamy od czasu Magdalenki nieprzerwana ciaglosc PRL. Tzw. elity od 1989 roku sprawujace wladze, nie reprezentuja polskiej racji stanu, tylko swoje partykularne interesy, oraz obcych panstw. Zaskakujaca proba podjeta przez posla UPR, Janusza Korwin-Mikke podjeta w maju 1992 roku zakonczyla sie kleska. Ale przynajmniej pokazala oslupialym obywatelom skale problemu, oraz koniecznosc jak najszypszego rozwiazania problem. Tymczasem ekipy rzadowe i sejmowe sie zmienialy i nikt z owczesnych decydentow nie zamierzal zmierzyc sie z problemem lustracji. Zamkniety uklad magdalenkowy nadal sprawowal rzady, wymieniajac co pewien czas ekipy ministerialne i rzadowe.

Jak sie okazalo, jedyna najpowazniejsza i ostatnia do tej pory proba przeprowadzenia lustracji, byla za prezydentury Lecha Kaczynskiego. Wydawalo sie ze wreszcie dojdzie do ostatecznego zerwania z PRL, ale ku zaskoczeniu niektorych naiwnych prezydent Kaczynski zwlekal z podpisaniem i w koncu poddal ja pod  orzecznictwo TK, zlozonemu przewaznie z bylych wspolpracownikow komunistycznych sluzb. Lecz zanim Lech Kaczynski oddal oddal ustawe do opinii TK, mielismy do czynienia z tzw. dzika lustracja. Autorem takiego specyficznego i niespodziewanego rozwiazania byl Bronislaw Wildstein, dawny dzialacz SKS. Postanowil nie czekac  na z gory przewidywany negatywny wyrok TK, tylko wyprzedzic wydarzenia. W ten sposob powstala tzw. Lista Wildsteina, ktory opublikowal liste agentow i tajnych wspolpracownikow, do ktorych udalo mu sie dotrzec w zasobach archiwalnych IPN. Zadziwiajace w tym wszystkim bylo to, ze nikt za to nie pociagnal do odpowiedzialnosci sadowej Wildsteina za ten czyn sprzeczny z owczesnym prawem.

TK podjal spodziewana decyzje przez wszystkich zainteresowanych, ktora pozwolila zachowac w dalszym ciagu PRL, pomimo fasady demokratycznej, a wladza pozostala niezagrozona po dzis dzien w mafijnej rodzinie magdalenkowej. Podobno na decyzje prezydenta Kaczynskiego by zamiast podpisac ustawe lustracyjna do szybkiego wdrozenia jej w czyn, oddac pod spodziewane orzeczenie TK, paradoksalnie wplynelo opublikowanie listy Wildsteina, jako przyklad ogromnych krzywd moralnych, ktore mialy byc udzialem falszywych posadzen o wspolprace. W takie tony zaapelowali do prezydenta Kaczynskiego tzw. samozwancze autorytety moralne. Podobno prezydent Kaczynski ulegl ich naciskom i w rezultacie nadal jestesmy w PRL, rzadzonym przez agentow Kiszczaka.

Jednak po bliskim przyjrzeniu sie sprawie historii podjecia decyzji w sprawie lustracji przez owczesnego prezydenta Kaczynskiego, mechanizm decyzyjny wygladal nieco inaczej, zwlaszcza gdy wezmie sie uwiklanie Lecha Kaczynskiego w zamkniety uklad magdalenkowy. Wedlug oceny owczesnego prezesa IPN Janusza Kurtyki, ustawa lustracyjna jaka uchwalil wowczas sejm, byla w stanie oderwac nas od pepowiny PRL. Prezes Kurtyka sam przygotowal liste 500 najwazniejszych agentow Kiszczaka, na ktorej znalazl sie m.in. p.o. obowiazki prymasa Jozef Kowalczyk. Zreszta skandal zwiazany z ingresem prymasa Wielgusa pokazal jak najwazniejszy i palacy jest to problem dla polskiej racji stanu.  

Chcialabym podkreslic, ze moj poglad na mechanizm podjecia decyzji przez prez. Kaczynskiego jest moim domniemaniem opartym na faktach i wiadomo jest, ze na to nie mam dowodow. Z powodu braku czasu nie moge czytac wsszystkiego zwiazanego w z Polska, wiec byc moze ktos przedstawil podobny punkt widzenia, co moj. Dlatego bym prosila o wskazanie mi zrodel podobnych pogladow.

Najbardziej zaskakujace dla mnie bylo glosowanie w sejmie. Otoz cala PO z wyjatkiem Bronislawa Komorowskeigo glosowala za przyjeciem ustawy lustracyjnej. Zwlaszcza jesli sie wezmie pod uwage historie powstania PO, a zwlaszcza chwalenie sie Gromoslawa Czempinskiego jej ojcowstwem, oraz o bolach porodowych. Wiec stad bylo moje pozytywne zaskoczenie zachowaniem sie calej PO, zreszta nie tylko moje. Tymczasem PO wiedzialo doskonale, ze Kaczynski nie podpisze zadnej ustawy lustracyjnej, wiec dlatego z pelnym cynizmem i spokojem zaglosowalo za przyjeciem ustawy. PO wiedzialo i bylo pewne ze Kaczynski  dotrzyma ustalen magdalenkowych. Wielu osob, bedacych poplecznikami prez. Kczynskiego twierdzi, ze byl on w Magdalence tylko figurantem, jedynie doradca Walesy, jednak jego rola w zmowie magdalenkowej nadal pozostaje tajemnica.  Gen. Kiszczak dobieral sobie ososby sposrod Solidarnosci i jej doradcow, co do ktorych mogl byc pewny, ze sie nic nie zmieni, a zwlaszcza zbrodniarze komunistyczni pozostana bezkarni i PRL zachowa ciaglosc. Prezydent Kaczynski przyjal niespodziewana liste Wildsteina jak dar niebios, wybawienie z klopotliwej sytuacji. Absolutnie nie wykluczam intrygi skonstruowanej wspolnie z Bronislawem Wildsteinem. Stad wlasnie zagadkowa bezkarnosc czynu Pana Bronislawa. Zastanawiajace jest to, dlaczego nikt z opublikowanej listy nie wystapil do sadu, oskarzajac Bronislawa Wildsteina o bezprawna publikacje. Mozna powiedziec ze prezydent Kaczynski wymknal sie z pulapki lustracyjnej zastawionej sprytnie przez PO, majacej go skompromitowac w oczach elektoratu, zawsze jemu wiernemu. Jednak rozwiazanie jakie wybral by wybrnac z pulapki, przynioslo mu wiele uszczerbku w jego nieskazitelnym wizerunku, jako osoby walczacej z ukladem magdalenkowym, ktorego przypominam, byl uczestnikiem.  Straty moralne, jakie mialy poniesc osoby posadzane nieslusznie o wspolprace, byly nieoficjalnym powodem, ktory zastopowal lustracje przez  prezydenta. “Dzika” lustracja, spowodowana lista Wildsteina, oraz towarzyszacy temu klangor i lament samozwanczych autorytetow moralnych, byly wiec doskonalym powodem by oddac z pelnym cynizmem i satysfakcja sprawe ustawy lustracynjnej, do wiadomego z gory rozstrzygniecia TK.

Platforma i jej mocodawcy mogli sie poczuc nieco rozczarowani, poniewaz nie udalo sie im zniszczyc w pelni wizerunku Lecha Kaczynskiego w srodowisku patriotyczno-niepodleglosciowym. Jedank jego wizerunek jako dzialacza antykomunistycznego, zostal powaznie nadszarpniety, a wsrod licznych osob, ktore wierzyly i glosowaly na niego podczas woborow prezydenckich, jego autorytet zostal calkowicie zburzony i zostal on uznany za czlowieka broniacego dotychczasowego ukladu. 

KOMENTARZE

 • " Podobno prezydent Kaczynski ulegl ich naciskom"
  Jedynymi naciskami jakimi ulegał prezydent Kaczyński były naciski moskiewskie.

  A ślepa mańka mogłaby raz dobrze sprawdzić fakty na zadany temat bo pisanie.. "podobno" i mieszanie ciągu wydarzeń jest żenujące.

  Wildstein nie był autorem tylko wykonawcą. Autorem były służby rosyjskie a cel jednoznaczny.

  Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za pogrzebanie szans na przeprowadzenie lustracji w Polsce.

  Na marginesie.. rozśmieszył mnie przed chwilą Jarosław Kaczyński pomstując na wyrok w sprawie mordu w grudniu 70 roku.. i na ciągłośc komunistyczną. Kpi w żywe czy ten człowiek, jego brat był przecież Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem generalnym od czerwca 2000 do lipca 2001 roku i od lutego 1992 do czerwca 1995 roku Prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Był więc człowiekiem TEGO SYSTEMU.

  Co zrobił w tej i wielu innych sprawach aby przywrócić wiarygodność Państwu i organom sprawiedliwości????

  NIC.
 • Zmiana celu.
  Zgodzę się z jedną postawioną tu tezą, która mówi o braku odcięcia pępowiny ze zbrodniczym reżimem komunistycznym. Prawdą jest też to, że układ magdalenkowy był rodzajem przepustki dla komunistów do nowej formy dalszej działalności zwanej trzecią RP i glejtem na nietykalność. Gdyby któraś z ekip rządzących przez ostatnie 23 lata chciała zrobić z tym śmiertelnym rakiem porządek to mogłaby to zrobić już kilkukrotnie. Wystarczyło uznać aparat zarządzający PRL - em za bandytów zrzeszonych w zorganizowanej grupie przestępczej i znieść przedawnienie zbrodni komunistycznych oraz dożywotnio wszystkich uczestników tejże grupy pozbawić możliwości uczestnictwa w jakiejkolwiek działalności społecznej, politycznej i biznesowej. Następnie zrobić porządek z wymiarem sprawiedliwości i tych zdrajców jednego po drugim sprawiedliwie osądzić. Nie trzeba żadnej lustracji, aby stwierdzić kto pełnił kierownicze funkcje w PZPR czy "służył" w zbrodniczej SB. Jednak mimo takich możliwości, żadna z partii postsolidarnościowych tego nie uczyniła, a zatem próba skierowania głównej odpowiedzialności za brak lustracji na nieżyjącego już Prezydenta jest intelektualnym nadużyciem, jak również również delikatnie mówiąc brakiem taktu, gdyż o zmarłych mówimy tylko dobrze lub wcale - nawet w odhumanizowanych realiach polityki. Gdyby Pani jednak zechciała swój niemały przecież potencjał intelektualny skierować na patologię obecnej władzy, która wszak ma przełożenie na życie nas wszystkich, to myślę, iż lepiej się Pani przysłuży sprawom, które jak sądzę są również dla Pani ważne. Proponuję zatem, skierować swoją uwagę na cele nieco ważniejsze niż zespół parlamentarny Macierewicza, czy cele zupełnie chybione jak były Prezydent, który nie żyje i nie może się już bronić.
 • Dlaczego ciągle jest hasło
  RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONĄ HOŁOTĘ
 • @konserwatystka 18:04:09
  moim zdaniem były dwa samoloty, jeden "zniknął" w hangarze, którego nie ma, drugi na pewno nie rozbił się tam gdzie podają. Zgadzasz się ze mną?
 • @liberalkonserwatywny 18:16:20
  To hasło będzie zawsze aktualne. Sowiecki komunizm jest największym zagrożeniem dla świata - w takim samym stopniu jak diabelski islam.
 • @Marek Lipski 19:57:03
  wojsko polskie, a co to jest???????????? banda najemników, kryteria nie lepsze jak do policji. Czytałem na WM o nowych zadaniach wojska i jestem w szoku. Jeżeli naprawdę zależy Ci na Polsce, to zapraszam do mojej notki którą w najbliższym czasie uda mi się stworzyć.. pozdrawiam.
 • @tie fighter 18:14:03
  Nie trzeba żadnej lustracji, aby stwierdzić kto pełnił kierownicze funkcje w PZPR czy "służył" w zbrodniczej SB. Jednak mimo takich możliwości, żadna z partii postsolidarnościowych tego nie uczyniła.

  Nie uczyniła właśnie z powodu braku lustracji. Obecność agentów w kierownictwach różnych partii to by tłumaczyło
 • @prolet 20:30:09
  Wydaje mi się, że taki wniosek jest uprawniony, choć w realiach grasującego seryjnego samobójcy, może to również wynikać z obaw o życie.
 • Autorka.
  Zamiast grzebać w przeszłosci, której nie da się zmienić, pogrzeb w terażniejszości i napisz, kto, obok Czempińskiego , zakładał PO!!! Napisz też o tym, jak ta ZBRODNICZA BANDA rozwala POLSKĘ, oraz zadłuża -dług nieoficjalny to BILION 100 MLD ZŁ, opluwa wartości narodowe, chrześcijańskie i rodzinne!!! To są tematy na dzisiaj do nagłaśniania a nie grzebanie w przeszłości, które wygląda, jak próba dowalenia ŚW.P. PREZYDENTOWI , LECHOWI KACZYŃSKIEMU, KTÓRY ZOSTAŁ ZAMORDOWANY, BO PRZESZKADZAŁ BUDOWNICZYM NWO, CHCĄC BUDOWAĆ BLOK PAŃSTW EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ, ABY PRZECIWSTAWIĆ SIĘ EKSPANSJI ROSJI I NIEMIEC!!! Ciekawe, jak wygląda ryży matoł i jego tuskoland widziany z USA!
 • @konserwatystka 18:04:09
  Przeciez napisalam, ze rola Wildsteina nie jest az tak jednoznaczna. Prezydent Kaczynski przede wszystkim trzymal z Izraelem poprzez posrednictwo Amerykanow. Niemniej jednak jego rola w ukladzie magdalenkowym wymaga wyjasnienia. Ja tylko usiluje wytlumaczyc postepowanie prezydenta Kaczynskiego w sprawie lustracji.
 • @tie fighter 18:14:03
  Nie obwiniam prezydenta Kaczynskiego za brak lustracji, ani nie obarczam go glowna odpowiedzialnoscia. Zarzucam mu tylko tchorzostwo za brak decyzji o lustracji, oraz za to ze wolal trzymac z ukladem, ktory go i tak wykonczyl. Byc moze wtedy obawial sie o swoje zycie i swoje rodziny. Gdyby tak bylo, to by wskazywalo, ze Bush wydal go Putinowi w interesie Izraela. Dlatego warto pisac o tym uwaleniu lustracji, poniewaz to skutkuje tym, co jest obecnie. Nie stanal na wysokosci zadania i przyplacil to zyciem.
  O patologiach obecnej wladzy w Polsce, sadze ze wy w Polsce macie wieksza wiedze oraz bogatsza informacje, niz ja.
  Dlatego zdecydowalam sie pisac krytycznie o Kaczynskim i Macierewiczu, poniewaz widze tutaj cynizm i partactwo, dlatego tez obena ekipa im nie przeszkadza specjalnie. Przeciez pochodz az jednej mafijnej rodziny ukladu magdalenkowego.
 • @zibi 23:25:01
  Nie bede pisac rzeczy oczywistych o ktorych wszyscy wiedza w Poslce doskonale. Sadze ze mamy identyczne poglady na bande z PO, PSL, SLD. Moim zdaniem prezydent Kaczynski nie przeszkadzal budowniczym NWO, ani ukladowi magdalenkowemu, co wiele razy udowodnil, a zalatwienie sprawy lustracyjnej bylo tego dowodem. Zostal poswiecony przez Amerykanow za rzadow Busha w imie interesow Izraela. Opowiadal mi jeden z jego doradcow, ze mial bardzo pechowa reke do dobierania sobie najblizszych wspolpracownikow. Uklad jemu ich podsuwal i on musial ich akceptowac. Przypominam casus Marcinkiewicza i kaczmarka ze wspomne o jaskrawych przykladach. Podobnie teraz jest streczony tworca ustawy o VAT, co swiadczy o dobrej wspolpracy ukladu, oraz o tym ze w sprawach najwazniejszych maja to samo zdanie. O Tusku i jego ferajnie nie bede pisala , bo robicie to lepiej ode mnie i bardziej kompetentnie.
 • SLEPAJA MANKAJA i BLOKADA LUSTRACJI W POLSCE NA ROZKAZ KREMLA
  .
  Ja widać rosyjska agentura i a wśród nie POlszewicy, SLDupcy,
  WSIowcy, esbecy i całe ruso-żydo-komusze oligarchiczne
  badziewie zakłamuje prawdę o tym, że to oni sami w Sejmie i w TK
  (komunistyczny śpioch Stępień) zablokowali dekomunizacyjną lustrację
  swoim dywersyjnym działaniem.

  PIS chciał nieograniczonej ustawy lustracyjnej, która w 100% dotyczyć
  miała wszystkich PRL-komunistów na stanowiskach i osóby publicznych
  oraz wszystkich bez wyjątku pracowników komunistycznych, zbrodniczych
  służb specjalnych także wojskowych, rosyjskich szpiegów (olexy) oraz
  TW SB-ów jak Bolek, Kwach itp.

  Natomiast dostęp do esbeckich operacyjnych brudów, które to bandyckie
  Esbolstwo i Ubectwo intrygowało i preparowało na swoje ofiary czyli
  opozycję i na zwykłych ludzi miał być ograniczony przepisami.
  Komuniści i kryptokomuniści czyli PO, SLD, PSL - wiedząc, że PIS

  w imię obrony godności ludzi nie pójdzie na łączenie lustracji
  zbrodniczych komunistów z całkowitym otwarciem dostępu do "esbeckich
  operacyjnych brudów na Polaków" - specjalnie forsowali to połączenie
  aby perfidnie zrzucić winę za nieuchwalenie lustracji na PIS.

  W końcu wreszcie doszło do kompromisu. Ale ta "kulawa ustawa lustracyjna"
  dostała się z kolei pod obstrzał TK (Trybunału Komuny), który z POmocą jego
  przewodniczącego - komunistycznego śpiocha i prawdoPOdobnie szpiega
  rosji - Stępnia - doszczętnie okroił tą kulawą ustawę lustracyjną
  blokując de facto lustrację w Polsce aż do dziś.
 • @slepa manka - niech Pani popatrzy na to oczyma wiary. Proponuję rozważyć proroctwo Bartłomieja Kurzeji.
  Niech Pani zobaczy i powiąże - co się stało z Geremkiem, Kaczyńskim i Życińskim.
 • @slepa manka 00:23:52
  Jeśli już komuś przypisywać rzeczywista winę za uwalenie lustracji, to sugeruję cofnąć się do roku 1992 i słynnej "nocnej zmiany", która uwaliła nie tylko poważna próbę lustracji nomen omen forsowanej przez Macierewicza, ale też jedyny praworządny rząd Olszewskiego. Watro zatem skreślić parę słów na temat haniebnej roli Tuska, Pawlaka, tudzież TW "Bolka" w przekreśleniu lustracji i utrwaleniu układu zamiast grzebać w trumnie nieżyjącego Prezydenta.
  P.S.
  O ile pamiętam to właśnie partia Kaczyńskich po słynnej "nocnej zmianie" głosowała za przeprowadzeniem lustracji i przeciw obaleniu niewygodnego rządu.
 • tylko nie widziane z usa
  nawet nie czytam
 • @tie fighter 07:47:16
  Dobrze że o tym wspominasz bo ludzie o tym zapomnieli a głównie dzięki temu że nie tylko nie uczy się tego na lekcjach historii zacierając to idiotyzmami o rozmnażaniu pantofelka i innymi pierdołami ale też i dlatego że "inni niby czyści" parlamentarzyści (zaPISdziała sekta) tego nie wspominają i tym nie okładają.

  Tylko teraz zadaj sobie proste pytanie dlaczego??????????????
  Dlaczego jarek i lesiu nie bili tym kwacha, tusska, pawlaka, moczula itp.
  DLACZEGO - przecież tak łatwo to nie tylko udowodnić lecz i pokazać life na archiwalnym filmiku???????

  Ano dlatego że zaraz oberwaliby rykoszetem w postaci choćby wspólnych tajnych narad z kiszczakiem i inną kacapska swołoczą - choćby i oficjalnie krążącymi filmikami i zdjęciami z Magdalenki (a wyobraź sobie co maja na siebie nie będącego w oficjalnym obiegu)

  Jest jeszcze archiwum tajne IPN którego boją się jak ognia WSZYSCY cwaniacy z Wiejskiej.
  W szczególności kaczki bo ponoć są tam ich teczki osobowe (ponoć jedna TW "prawnik" bodajże ..........)(pamiętaj o ich historii "opozycyjnej": JEDYNI NIGDY NIE ZATRZYMANI NA DŁUŻEJ NIŻ PRZESŁUCHANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - a to mówi kompletnie wszystko nawet bez wglądu do ich teczek)

  I wtedy kaczki więcej by straciły niż zyskały - ale to nie o to chodzi bo główny cel to zmiany u steru uzgodnione przed kanciastym stołem:
  Trochę na czele "MY" a trochę "WY" - i tak w kółko.

  Z innej strony przypomnij głównych graczy w magdalenkach i nocnej zmianie i porównaj do prezydentów i premierów PO tych wydarzeniach:

  MAGDALENKA:
  - kiszczak
  - wałęsa
  - kwach
  - kaczka

  PREZYDENCI:
  - jaruzel = kiszczak
  - wałęsa
  - kwach
  - kaczka

  Itd. I tak w kółko............
  Są ludzie którzy wierzą w zbiegi okoliczności - lecz bez jaj... NIE AŻ TAKIE.

  Można ten temat ciągnąć w nieskończoność lecz w chwili obecnej jest to strata czasu gdyż Polacy z jednej strony są niedoinformowani i zakłamywani propagandą i tematami zastępczymi, a z drugiej w zdecydowanej większości są niestety debilami.
  Na dodatek łatwo sterowalnymi debilami o co dbają i wykorzystują ludzie ze starego/nowego układu.
  Przykre, smutne ale prawdziwe.
 • @slepa manka:"Kaczynski przede wszystkim trzymal z Izraelem poprzez posrednictwo Amerykanow."
  To klasyczna operacja chowania się pod fałszywą flagę.

  Bracia Kaczyńscy to sowieccy agenci w czasach prlu kierowani przez innego sowieckiego agenta Romaszewskiego. Nic dziwnego, że w czasach prezydentury Lecha, drzwi do Pałacu były dla Romaszewskiego zawsze otwarte. A apogeum jego odwiedzin przypadło na nowelizację ustawy lustracyjnej. W tym czasie i Romaszewski i Borusewicz byli tam częstymi gośćmi.
 • A Romaszewski........................?????
  "W roku 1968 Zbigniew Romaszewski przebywał w Moskwie na rocznym stażu naukowym w Instytucie Fizyki Akademii Nauk,..

  By odreagować wydarzenia marcowe 1968 roku, Romaszewski po powrocie z Moskwy zorganizował prywatny klub dyskusyjny odbywający posiedzenia w ich mieszkaniu. Udział w dyskusjach politycznych w ramach prac klubu brali tacy wybitni intelektualiści, jak mec. Ludwik Cohn, prof. Edward Lipiński, znany pisarz Jan Nepomucen Miller, Maria Ossowska. Posiedzenia klubu gromadziły po kilkanaście zaprzyjaźnionych z Romaszewskimi osób.
  Na początku 1979 roku pojechał do Moskwy i tam jako przedstawiciel KSS KOR złożył wizytę czołowemu rosyjskiemu dysydentowi - prof. Andriejowi Sacharowowi "  Prl, jak wiemy to takie ustrojstwo, gdzie każdy opozycjonista jeździł sobie jak chciał i kiedy chciał do Moskwy do innego opozycjonisty systemu.

  Więc Ślepa Mańko proszę nie wprowadzać w błąd, że za poczynaniami antylustracyjnymi Kaczyńskiego stoi Izrael z Ameryką.

  Jakiż to interes miałaby Ameryka unicestwiając lustrację w Polsce poprlowskiej?

  No bo że Moskwa to oczywiste.

  Dla normalnie myślącego oczywiste bo sługusy łubiankowe zawsze będą kłamać i przekręcać.
 • @Andrzej Kmicic 04:28:20
  Prezydent nie jest od tego by sie przejmowac oparoma tysiacami osob uwiklanych w rozne sytuacje obyczajowe. Prezydent jest odpowiedzialny za los 40 milionow rodakow i ich przyszlosc. Kiedy rozmawialam z Panem Kurtyka podczas jego pobytu w Chicago, nic mi o tyakiej wizji PiS nie wspominal. Jak Pan widzi prezydent przejal sie paroma swoimi kumplami, zamiast stanac po stronie 40 milionowego narodu.
 • @Eugeniusz Sendecki 06:54:44
  Mozna i tak na to spojrzec.
 • @tie fighter 07:47:16
  W 1992 roku Macierewicz nie forsowal zadnej lustracji, ani PC. pamietam bo bylam wtedy w Polsce. Zreszta rzad Olszewskiego tracil juz poparcie w sejmie. Niespodziewana lustracje zawdzieczamy tylko i wylacznie Januszowi Korwin-Mikke.
  To ze szeregowi poslowie owczesnego PC byli za lustracja a elity za a nawet przeciw. Propozycja niespodziewanej uchwaly lustracyjnej zaskoczyla kompletnie kierownictwo PC, Ktore gdyby moglo, tez by tlumaczylo sytuacje naglym zaskoczeniem, ze Macierewicz nie jest jeszcze gotowy itp. Wiec stalo sie jak sie stalo. Wsyscy wiedza ja sie zachowywala reszta swoloczy i nie bede opopisywac znanych wszystkim faktow. Przeciez wyraznie napisalam ze elity PC a pozniej PIS, nigdy nie chcialy lustracji, Poneiwaz to one ustalay z Kiszczakiem reguly gry w 1989 roku w Magdalence.
 • @cezar 09:49:45
  I dobrze
 • @konserwatystka 19:08:29
  Za malo mam danych by twierdzic ze Romaszewski to agenty sowiecki, a wraz z nim i Kaczynscy. Faktem jest ze najglosniej krzyczal przeciw lustracji wlasnie Romaszewski.
 • @konserwatystka 19:20:33
  Ameryka za Busha bardziej przemowala sie Izraelem niz sama soba, tzn administracja prezydencka. Przy uchwale lustracyjnej, wyszlo by ze wielu bylych komunistycznych zbrodniarzy bylo pochodzenia zydowskiego, jak rowniez wielu Polakow pochodzenia zydowskiego straciloby prace w roznych resortach rzadowych. A maja oni za zadanie pilnowac by Holocaust Industry, oraz Izrael, otrzymali od Polski 65 mld. USD.
 • @slepa manka:"wielu bylych komunistycznych zbrodniarzy bylo pochodzenia zydowskiego,"
  Jesli wie to pani, wiem to ja, wie to cały net i świat to po co lustracja?
  O tych 65 miliardach słychać od kilkunastu lat.. i co czy polski rząd wypłacił im choć 1 złotówkę?

  Nie, nic nie wypłacił.

  Za to sfora agenciaków moskiewskich wciąż trąbi o odszkodowaniach próbując przerzucić odpowiedzialność za zło w Polsce z Rosji na Żydów i Amerykę.

  Skoro Ameryka taka zła to czemu pani tam wyjechała, może lepiej do Rosji się przenieść....?
 • @slepa manka 01:45:20
  Z jego życiorysu wynika to niezbicie.
 • @konserwatystka 23:18:44
  Dlaczego pisze o Ameryce i Zydach, a nie o Rosji? Dlatego iz na rosyjskich sprawach mniej sie znam niz na amerykanskich. Ponadto polityka rosyjska jest bardzo czytelna wobec Polski, natomiast amerykanska jest zafalszowana, zwlaszcza kiedy do wladzy dochodza republikanie. Pisalam o tym wielokrotnie. Szczegolnie widoczne bylo to za Busha Jr, ktory realizowal izraelska racje stanu, niz amerykanska. Pytanie kto jest bardziej teraz i naprzyszlosc bardziej niebezpieczny dla Polski-Rosja , UE-Niemcy czy tez USA-Izrael?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930