Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Neokonserwatysci a Polska - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od czasow Ronalda Reagana az po dzisiejszy, kiedy polityka amerykanska steruja neokonserwatysci, najwazniejsza sprawa dla USA jest wtedy Izrael i cala polityka zagranczna USA jest temu podporzadkowana.

Na  portalu wpolityce.pl, ukazal sie dzisiaj tekst pana Lukasza Adamskiego „Zwyciestwo neokonserwatystow byloby korzystne dla Polski”. Jak widac z fotohgrafii Pan Lukasz Adamski nalezy do mlodych wyksztalconych, byc moze pamietajacy czasy komunizmu z dziecinstwa. Chcialabym sie podzielic moimi uwagami polemicznymi z tym tekstem, poniewaz ten tekst sprawia wrazenie pisanym pod dyktando ideologii neokonserwatywnej i jest zbiorem poboznych zyczen, ktore niewiele maja wspolnego z twarda polityczna rzeczywistoscia.

Chcialabym przypomniec Panu Adamskiemu skad sie wziela ideologia neokonserwatyzmu i czym ona jest. Nie bez znaczenia jest zauwazyc, ze wiadaca role w ruchu neokonserwatywnym pelnia Amerykanie pochodzenia zydowskiego. Ruch ten jest tez inaczej nazywany jako neotrockizm. Roznica miedzy trockizmem a neokonserwatyzmem jest tylko taka, ze Trocki dazyl do rewolucji swiatowej, natomiast neokonserwatysci chca tego samego, tylko pod plaszczykiem szerzenia  idei demokracji, oraz przede wszystkim niesienia idei demokratycznych przy pomocy US Army. Klasycznym przykladem tego jest obecnie Irak i Afganistan. Warto rowniez przypomniec Panu Adamskiemu fakt, ze glownym celem inwazji na Irak, byl Iran. Jednakze na wskutek utkniecia wojsk w Iraku, szerzenie demokracji przy pomocy amerykanskich wojsk, trzeba bylo odlozyc na blizej nieokreslona przyszlosc.  Wracajac do czasow Ronalda Reagana, kiedy to neokonsi zdobyli wplyw na polityke zagraniczna USA, celem ich byla nie walka z komuzimem, tylko wymuszenie na ZSRR masowej emigracji Zydow rosyjskich do Izraela. Klasycznym tego przykladem bylo udzielenie ZSRR pozyczki na zakup amrerykanskiego zboza w lutym 1982 roku, ratujac w ten spoosb ZSRR przed rozruchami glodowymi. A byl to najlepszy moment na wymuszenie na komunistach ZSRR glebokich reform, ktore by doprowadzily do upadku. Warto tez dodac ze od tego momentu, wielu Zydow zaczelo emigrowac do Izraela. Koejnym waznym momentem bylo spotkanie Gorbaczowa z Reaganem w Reykjaviku w 1986 roku. Tam tez  postanowiono, ze nastapi kontrolowany „upadek komunizmu”, w ktorym to komunistom ma nie spasc wlos z glowy, czyli zapewnil im bezkarnosc za zbrodnie dokonane na narodie polskim. Kto pamieta to pamieta, ze rowniez w Reykjaviku, podjeto decyzje o masowej emigracji rosyjskich Zydow do Izraela. I to bylo glownym i jedynym celem neokonserwatystow. Natomiast po ponad dwudziestu latach doswiadczen z upadkiem komuzimu, widac wyraznie kto na tym lepiej wyszedl.

Wspominalam tez wielokrotnie, ze Busch Junior nazywal Putina swoim najlepszym przyjacielem, podczas jego wizyty w USA.Pan Adamski albo wykazuje sie niewiedza, albo robi to celowo, wiazac swoje nadzieje z neokonsami. Otoz punktem cetralnym w polityce zagranicznej neokonserwatystow byl, jest, i bedzie Izrael  cala polityka zagraniczna USA, koncentrue sie wylacznie na Izraelu.

Warto tez rowniez przypomniec Panu Adamskiemu, ze Jesli poruszana jest sprawa Polski w Kongresie USA, to tylko i wylacznie w kontekscie przyspieszenia odszkodowan za mienie zydowskie utracone podczas II wojny. Tak bylo za Georga Busha Juniora i tak tez jest za obecnego porezydenta Obamy.  

Trzeba tez koniecznie nadmienic,ze Obama jest przynajmniej uczciwy wobec nas, mowiac ze Polska wraz z Europa Wschodnia nie jest celem zainteresoania polityki USA i jest to praktycznie kontynuacja polityki poprzednika Obamy, ktory tez tak bardzo chcal pomagac Polsce, ze nie wydal decyzji o zainstalowaniu na terenie naszego kraju tarczy antyrakietowej, pomniewaz porozumial se z Putinem w tej sprawie. W zamian za pomoc Rosji w sprawie inwazji na Afganistan i Irak, oraz zapewnienie sobie netralnosci Rosji w tej sprawie, Rosja uzyskala wolna reke w sprawie ponownego urzadzania po swojemu spraw w Europie Wschodniej. Polityka Obamy jest tylko kontynuacja polityki zapoczatkowanej przez jego republikanskiego poprzednika. Swiadczy o tym chociazby zachowanie sie politykow amerykanskich bezposrednio po zamachu smolenskim. Dlaczego teraz sobie przypomniano o zamachu smolenskim, wsrod przywodcow republikanskich? Odpowiedz jest tylko jedna. Sa nimi prezydenckie wybory. Polonia od czasow przyjecia Polski do NATO przestaje sie angazowac czynnie w polityke na terenie USA. Zwlaszcza po tym jak se okazalo ze okragly stol okazal sie wielkim oszustwem, a obiecane rozliczenie komunistow nigdy nie nastapilo. Pare milionow glosow Polonii jest warte zachodu, a przede wszystkim dawania Polsce i Polonii obietnic bez pokrycia. Neokonserwatysci widzac jakie poruszenie i zainteresownie budzi wciaz wsrod Polonii katastrofa smolenska, postawolili to wykorzystac w pragramie wyborczym Romeya.

Ale dla  neokonserwatystow wazny jest tylko Izrael i cala polityka zagraniczna USA bedzie temu podporzadkowana, jesli Romey dojdzie do wladzy. Oznaczac to bedzie dalszym wzrostem napiecia w rejonie Zatoki Perskiej, nie wykluczajac konfliktu zbojnego, ktorego jedynym i wylacznym celem, bedzie zapewnienie monopolu atomowego posiadanego do tej pory przez Izrael. I to bedzie glownym celem polityki neokonsow. Bardzo jest tez mozliwe ze trzeba bedzie dobic kolejnego targu z Rosja, celem zapewnienia sobie przychylnej neutralnosci w razie konfliktu zbrojnego z Iranem.

Jesli putinowska Rosja bedzie chciala dostac gwaracje od USA zapewniajace jej wplywy w Europie Srodkowo-Wschodniej, to je otrzyma w postaci nowej Jalty.

Datego bardzo sie dziwie entuzjazmowi Pana Adamskiego dla neokonserwatystow. 

KOMENTARZE

 • powinno być
  widziane z UBekistanu, na tym poprzestańmy śledząc te ubeckie do kości teksty.
 • NeoKonie to po prostu socjalistyczni RINO o masońskich powiązaniach z NWO...
  ..., którzy są analogicznymi analfabetami ekonomicznymi jak Demokraci, z którymi wg antyobywatelsko-Keynesowskich wytycznych współpracują.

  Dlatego też jak przystało na podnóżek pejsatego "przedsiębiorstwa holocaust" ich liderzy - tj. obaj Bush'owie, McCain, Romney, etc. - uczestniczą w tych samych antyspołecznych spotkaniach Klubu Bilderberga, co Clinton z Obamą, różniąc się między sobą jedynie innym szyldem partyjnym i niczym więcej.

  Cechą dla nich charakterystyczną jest fakt, że nienawidzą nie tylko Libertarian i Konstytucjonalistów, ale nade wszystko konserwatywnych Republikanów, gdyż ich Partię postanowili przejąć na rzecz "Demokratów".

  http://raj.nowyekran.pl/post/62657,totalna-cenzura-na-rona-paula-w-polskojezycznych-mediach
 • @antykrytyka 19:52:24
  A tobie co? Gwiazda czerwona w koszmarach sie przysnila i wyspac
  nie dala? Koszmary z dziecinstwa?
 • @slepa manka
  Takie same poglądy jakie zaprezentował Pan Adamski na portalu wpolityce.pl , prezentuje PIS.
  W tekstach A.Macierewicza na niezależnej.pl (2012-05-11)
  http://niezalezna.pl/28179-antoni-macierewicz-wybic-sie-na-niepodleglosc
  oraz w tekście Witolda Waszczykowskiego na S24 (2012-05-18)

  wyłożone są podobne poglądy.
  Świadczy to :
  - o braku rozeznania realiów polityki USA
  albo:
  - o agenturalnej roli PIS-u
  Proamerykańskość PIS-u nie może polegać na niedostrzeganiu intencji USA w stosunku do Polski i Europy Środkowo Wschodniej, bo taka postawa kwalifikuje to zachowanie jako agenturalne.
 • Syjonistyczne administracje USA
  Rząd amerykański już od czasow Izaaka Rosenvelt'a (przepraszam: „Franklina Roosevelt'a”) jest opanowany przez Żydów. Sam Mefisto Kissinger zarządzał administarcją Nixon'a (oddając Wietnam w ręce komunistów). NAIWNY Reagan nienawidził komunizmu, lecz nie kojarzył Żydów z komunizmem. Jego 80% syjonistyczną administracją zarządzali tacy maniakalni izraelczycy jak Weinberger i Greenspan, a sam Reagan z nabożeństwem uczył się interpretacji tego świata od samego Menachema Begina. Nie bez przyczyny żydowski magazyn polityczny HEIMISH podsumował jego prezydenturę w ten sposób: „Ronald Reagan will be fondly remembered as perhaps the most pro-Israel president in history” (tlum.: Ronald Reagan będzie czule zapamiętany jako być może najbardziej pro-Izraelski prezydent w historii).
  Jednak jeśli chodzi o sprawę masowego zażydowienia Ameryki, to nie kto inny jak Madeleine Albright - córka „Złodzieja z Pragi” Josefa Korbela (więcej tutaj http://www.freerepublic.com/focus/f-news/985273/posts) - z Administracji Towarzysza Clinton'a załatwiła eksdus Żydów z Rosji do USA w ilości 10,000 miesięcznie! Ten eksodus „narodu wybranego” do Ameryki trwa do dzisiaj.
  O jednym trzeba pamiętac: NIKT w USA nie zostaje „wybrany” na Prezydenta, jeśli rząd w Tel Avivie go uprzednio nie zaaprobuje. Ta procedura zaczęła też dotyczyc Kongresu amerykańksiego …
  Podstawowa kwalifikacja kandydata na Prezydenta tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=IYYtE42bddQ.
 • @Autorka
  Generalnie zgadzam się z Pani opinią na temat tzw. Neokonserwatyzmu amerykańskiego, cytuję:
  "....kiedy polityką amerykańską sterują neokonserwatyści, najważniejszą sprawą dla USA jest wtedy Izrael.....",
  ale w takim razie jaki jest stosunek demokratów do Izraela?
  Bo dla neokonserwatystów stosunek do Izraela jest doraźnym posunięciem politycznym, który się im opłaca, natomiast jeśli chodzi o demokratów, to stosunek do Izraela przez nich prezentowany, nie jest wyłącznie doraźnym posunięciem tylko przedłużeniem realizacji polityki izraelskiej przez administrację amerykańską pod kierunkiem demokratów.

  Pozdrawiam.
 • Coś na temat Reagana
  http://www.youtube.com/watch?v=X1lxr6Sqgtg
 • @RAJan 20:22:42
  Niestety partia republikanska jest juz przejeta przez srodowisko lobby izraelskiego,ktorego czescia sa neokonserwatysci. Widac to po glosowaniach w Kongresie jakiejkolwiek uchwaly, ktora dotyczy Izraela.
  Wplywy moze przerwac tylko kleska w wojnie z Iranem, ktora sie zbliza nieuchronnie.
 • @Stara Baba 21:08:32
  Podejrzewam tego goscia raczej oo sympatie propisowskie. Ich poglady na polityke miedzynarodowa sa dyosyc mocno ograniczone.
 • @35stan 23:02:47
  Nie podejrzewam ich o postawy agenturalne. Sa tylko naiwnymi politykami pelnymi poboznych zyczen.
 • @Zdzich 00:32:40
  Ten nieszczesny trend w polityce amerykanskiej, moze przerwac tylko kleska w wojnie z Iranem, ktora sie zbliza duzymi krokami. Wojna ta bedzie bardzo niepolularna w spoleczenstwie amerykanskim. Dlatego tez nie ma mowy o inwazji wojsk ladowych, ktora to zawsze pociaga za saba duza ilosc ofiar. Obama zdaje sobie z tego sprawe i dlatego woli sankcje ekonomiczne, ktore i tak niewiellkie odnosza skutki.
 • @AdNovum 08:09:23
  Neokonsi sa czescia bardzo skutecznego lobby proizraelskiego w Kongresie USA. Dlatego tez ich stosunek do Izraela nie jest doraznym posunieciem, tylko tylko stala linia polityczna wynikajaca z popierania kazdej polityki Izraela. Nie ma tu zadnego znaczenia, czy jest to szkodliwe dla interesu Ameryki czy tez nie. Lobby proizraelskie opanowalo skutecznie obie partie. Dl;atego tez nie zadnej roznicy w polityce wobec izraela, niewazne kto rzadzi krajem.
 • @jaDOCENT 10:13:10
  Niestey mam trudnosci w USA z odbiorem panskiego komentarza wideo.
 • slepa manka 20.05.2012 13:37:05
  Niestey mam trudnosci w USA z odbiorem panskiego komentarza wideo.

  Ja jakos nie mam problemow.Ty jestes w USA jak Ja w Chinach.
  Oszukujesz ludzi i powiedz to ludziom na jaka to ostatnimi kilkoma miesiacami kongres USA glosowal razem z zydami?Ja wiem ale skoro ty piszesz to powiedz ludziom znawco od siedmiu bolesci.Podszywacie sie pod obce niki bo kiedys duzo pod tym nickiem pisalem.Zal mi was propagando komusza
 • @slepa manka 13:29:10
  Niestety, USrael ma taka przewage militarna, i Iran jest tak bezbronny, ze po godzinie moze juz nie byc Iranu. Spoleczenstwo amerykanskie nie ma nic do powiedzenia. Odwazniejsi liderzy opozycji juz sa aresztowani, a atak nastapi w okresie zmiany kadencji prezydenta, gdyz w tym okresie "stary" i "nowy" prezydent sa obaj nieczynni z powodu "wyborow".
 • @Zdzich 15:42:28
  Iran nie jest dla USA problemem militarnym. Jest to problem przede wszystkim polityczny, oznacza bowiem wojne ze swiatem muzulmanskim. USA bopi sie ze Iran moze zamieszac w Arabii Saudyjskiej. Po uderzenuiu na Iran, mozde dojsc do przewrotu w Arabii Saudyjskiej. Bylaby to katastrofa dla gospodarki amerykanskiej, gdyby Arabia Saudyjska wycofala swoje pieniadze z USA.
 • @widziane z USA 14:30:03
  Moge ci tylko polecic dobrego psyhiatre.
 • @slepa manka 16:52:36
  Z punktu widzenia politycznego, może to doprowadzić do nuklearnej III-ciej Wojny Światowej, ale jaki Żyd by tym się przejmował. Wg ich filozofii: albo absolutne uwłaszczenie sobie całego świata, albo nic dla nikogo.
 • Daily Times: "Europejska konstytucja jest martwa, ale nikt nie chce jej pogrzebać."
  Czy nie zastanawia Was dlaczego PO-PiS'dowcy jednogłośnie popierają NWO'owych kandydatów na prezydenta USA?! Skąd w ogóle wynika te ich optowanie na rzecz członków Klubu Bilderberga (tj. Romney) i ich Rządu Światowego???

  http://raj.nowyekran.pl/post/62853,od-faszyzmu-do-wolnosci-czyli-od-romneya-obamy-do-paula

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930