Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Polityka Lecha Kaczynskiego a USA - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy USA zdradzily Polske? Wydaje mi sie ze nie. USA zarzadaly calkowitej likwidacji WSI, podleglej przede wszystkim Rosji, Prezydent Kaczynski majac do wyboru dotrzymanie umow magdalenkowych a scisly sojusz z USA, bez dawnego WSI, wolal zachowac WSI.

W poprzedniej notce poswieconej glownie Jaroslawowi Kaczynskiemu, podczas dyskusji, bloger o nicku 35 Stan, tak przedstawil swoja ocene polityki zagranicznej prowadzonej przez L. Kaczynskiego:

„- uznanie przez Niego, ze w naszym geopolitycznym położeniu, na styku Wschodu i Zachodu, pomiędzy dwoma hegemonami, dla interesu Polski najlepszym wyjściem jest stworzenie sojuszu państw tego regionu, skupionych wokół Polski jako najsilniejszego ogniwa regionu i przez to ustanowić taką regionalną siłę, która w obliczu gry tych dwóch hegemonów, przy wsparciu tego trzeciego hegemona(USA) , móc realizować podstawowe interesy Polski i Narodu Polskiego.
Niestety, siła złego na jednego, gdyż do dwóch "szatanów" szarpiących Polskę z dwóch stron, dołączył trzeci, który miał być sojusznikiem i przeciwwagą dla tych dwóch- po prostu mówiąc brutalnie USA ZDRADZIŁO POLSKĘ I PREZYDENTA L.KACZYŃSKIEGO, prowadzącego politykę proamerykańską i proizraelską w sytuacji gdy USA potrzebowała ubić interes z Rosją. Do tego doszedł interes Niemiec i Francji robiony z Rosją kosztem interesu Polski. Nie znaczy to, że Kaczyński nie miał racji, bo miał, ale padł zdradzony przez deklaratywnego sojusznika. Mam za złe, że Jarosław ukrywa tę prawdę przed NARODEM, dalej łudząc go sojuszem ze zdrajcą amerykańskim i izraelskim.W tym jest zło jego polityki i jego kompanów z PIS-u”.

Z punktu widzenia Polski ocena tak prowadzonej polityki jest sluszna, Dopoki bylismy potrzebni USA,  ludzono nas obietnicami zainstalowania tarczy antyrakietowj Polsce, oraz innymi korzysciami z tego wynikajacymi jak chociazby to, ze zgodnie z doktryna USA atak na tarcze antyrakietowa w Polsce np. przez Rosje, bylby traktowany tak, jak atak na USA. Tarcza antyrakietowa miala nam zapewnic calkowite uniezaleznie sie od Rosji i wyjscie spod jej wplywow. Nasuwa sie wobec tego pytanie, dlaczego wobec tak ewidentnej korzysci, jak instalacja tarczy antyrakietowej nie doszlo do tego upragnionego celu. Wiadomo ze isntalacja tarczy miala byc wstepem do scislejszej wspolpracy wojskowej z USA i obie strony tego nie kryly. Niektorzy nawet widzieli przeniesienie glownej bazy wojskowej z Niemiec do Polski, co wiazalo sie z dodatkowym miejscem pracy dla kilku tysiecy osob zwiazanych z jej obsluga.

Co sie zatem stalo ze jak twierdzi 35 Stan, Polska zostala przez USA zdradzona. Warto rowniez zaznaczyc ze Polska jako jedyny kraj poza USA i Wielka Brytania poparla inwazje na Irak i Afganistan oddajac do dyspozycji swoj kontyngent wojskowy i coraz bardziej kontroweryjny udzial Polski, trwa do dnia dzisiejszego. Czyzby Polska byla rzadzona przez idealistow, ktorzy sa latwowierni i wysylaja wojsko niczym blednych rycerzy, kiedy tylko sojusznik strategiczny kiwnie palcem? Czy wobec tego za idealiste uchodzil Kwasniewski i Kaczynski, ktorzy jako glownodowadzcy polska armia lekka reka wysylaja Polakow na pewna smierc w niejasnych internacjonalistycznych celach? Jaki wiec interes ma Polska, pomimo zdrady USA wysylania dalej swojego kontyngentu wojskoqwego do Afganistanu? A moze to jednak prezydent Kaczynski popelnil blad.

Wiadomo bylo ze Polska polityka zagraniczna prowadzona przez braci Kaczynskich byla nastawiona na sojusz z USA i NATO. Przeciwnikiem takiej polityki byly Rosja, Niemcy, oraz w pewnym stopniu Izrael.  

Rosja putinowska dalej widziala Polske jako swoja zdobycz po II wojnie swiatowej i nie chciala jej stracic i w dalszym ciagu umacniala swoje wplywy, poprzez liczna agenture ciagle nie zweryfikowana i nie odsunieta od wladzy, dalej tez rzadzaca z ukrycia.

Z kolei Niemcy byly zaniepokojone coraz scislejszymi zwiazkami wojskowymi Polski i USA, co tez oznaczalo, ze nie bedzie latwo przeprowadzic planu prowadzacego pod szyldem UE, pelnej hegemonii nad kontynentem europejskim. Z kolei tez byly bardzo zaniepokojone planami przeniesienia glownej bazy wojsk amerykanskich do Polski. Warto tutaj nadmienic ze Niemcy ani mysla o rezygnacji wojsk USA na swoim terytorium. Elity niemieckie mysla racjonalnie. Nigdy nie wiadomo co se stanie w niestabilnej wciaz Rosji, wiec obecnosc wojsk amerykanskich j na ich terytoruim, jest dla nich jedna z najlepszych gwarancji bezpieczenstwa.

Z kolei Izrael w scislej i wzorowej wspolpracy z lobby izraelskim w USA, majacym wszechmocny wplyw na poliyke zagraniczna mocarstwa, chce by polityka zagraniczna USA byla calkowicie podporzadkowana celom Izraela, kosztem innych panstw. Udalo sie to osiagnac szczegolnie po zamachu 9/11 i hegemonia izraelska w polityce USA trwa do dzisiaj. Izraelowi udalo sie uczynic centrum zainteresowania USA, co nie jest bez znaczenia dla polityki Rosji i Niemiec wobec Europy  Wschodniiej.. Skoro polityka amerykanska skupila sie na  pomocy Izraelowi, nie musze specjalnie nikogo przekonywac, ze stalo sie to korzystne dla Niemiec i Rosji, ktore to po swojemu zaczely sobie podporzadkowywac Europe Wschodnia.

Taka polityczne uwarunkowania zastali bracia Kaczynscy. Dlatego tez  chyba postanowili kontynuowac polityke swego poprzednika wysylania w dalsztm ciagu kontyngentu wojskowego do Afganistanu, by podkreslic ze zalezy im bardzo na sojuszu strategicznym z USA. Trzeba powiedziec ze bylo to dobre posuniecie. Iran np zaoferowal pomoc w przygotowaniu inwazji wojsk USA na Afganistan, udzielajac bardzo cennnych informacji wojskowych o woskach talibow. A mimo to zostal wcianiety na liste panstw podstawowych wrogow USA, na rowni z Al Khaida.

Amerykanie mieli doskonale rozeznanie w sprawach wojskowego wywiadu polskiego, czyli WSI.

Byloby niedorzeczne przyjecie oficerow dawnego komunistycznego WSI  dopuszczenbie do tajemnic NATO, skoro WSI byly dalej podlegle Moskwie, wiec postawili warunek Kaczynskim. Albo wspolpracujemy i wy likwidujecie komunistyczne WSI podlegle Moskwie, albo rezygnujemy z dalszej wspolpracy.  Wage problemu rozumialy wszystkie partie sejmowe poza SLD i Bronislawem Komorowskim z PO.  Sejm zezwolil na rozwiazanie WSI, oraz lustracje. Poniewaz likwidacja WSI, ktorej Kiszczak zagwarantowal pelna niezaleznosc w unowach magdalenkowych, rozwiazanie czy tez zamach na WSI bylo pogwalceniem tych umow. Dlatego tez prezydent rozumial „powage” sytuacji. Wiemy co zrobil prezydent Kaczynski. Pisalam o tym wielokrotnie w moich poprzednich notkach, wiec nie ma sensu powtarzac.  Po zablokowaniu lustracji i rozpoczetej likwidacji WSI, partie w Sejmie nawet specjalnie nie protestowaly – gremia kierownicze partii myslaly podobnie jak Kaczynscy.

Ne sadze, zeby Polska zostala zdradzona przez USA. Polska za prezydentury Lecha Kaczynskiego nie spelnila warunku USA. Prezydent Kaczynski nie sprostal zadaniu. Wolal utrzymywac dalej struktury WSI, ktore po rozwiazaniu przeszly do kontrataku, odzyskujac swoje dawne wplywy. Zamiast stanac w obronie polskiej racji stanu, prezydent wolal stanac w obronie kilkudziesieciu konfidentow bezpieki i WSI we wlasnej partii. Poniewaz nie odsunal od wladzy dawnej WSI, ani nie przeprowadzil lustracji, dlatego nie mozna sie dziwic Amerykanom, ze przestali sie interesowac Polska. 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Bardzo interesujące. Chociaż ostre.
  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 16:29:27
  Moze i ostre ale i rzeczywiste.

  Pozdrawiam
 • @Nathanel 17:18:25
  Polska nie spelnila podstawowego warunku, o ktorym to wielbiciele prezydenta Kaczynskiego nie chca wspominac. Nie zrobiono lsustracji i dokonczenia likwidacji WSI. A wlasnie na to liczyli Amerykanie, nie chcac meic do czynienia z ludzmi Moskwy.
 • Lech sam był zdrajcą interesów Polski np jako Prokurator Generalny w czasie wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem
  Później wielokrotnie zdeadzał interesy polskie oddając nawet władze Tuskowi by na czele frontu jednosci narodowej we wsparciu wynalezionej "naszości" wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kregami podejrzeń na koalicjantow i gruntowym ziobrohakiem przekonać Tuska o determinacji w swych umizgach o koalicję PO-PiS w małpowaniu Pilsudskiego. Jako walęsio dwumyślny mogł sie uwazać za zdradzonego lecz pobermanowscy sjoniści nagrodzili go za liczne minusy dodatnie wykorzystaniem do profanacji Wawelu ułatwiajacej folkseurodepolonizacje, dla której został lizbońskim współojcem i warszawskim nie a nawet ratyfikatorem traktatu UE i przed katastrofą przywrócił polskie obywatelstwo palestyńskim dezerterom z Korpusu gen Andersa.
  Za zdrajcy zdradzenie mnastąpiło na Wawel wstąpienie.
 • Nasza polityka za czasów Kaczyńskiego względem USA
  to było serce na dłoni, zaś USA nawet nie zdobyło się na to, by żołnierz narażający życie za sprawy nie Polski a USA nie był traktowany jak człowiek zaufany. USA nie było stać nawet na tak drobny gest jak zniesienie wiz. USA okpiło zarówno Kaczyńskiego jak i innych przywódców Polski. Wydaliśmy ogromne pieniądze na Iran, na Afganistan, życie tam utraciło wielu Polaków, kupiliśmy amerykańskie F-16, co nie mogły przez ocean o własnych siłach przelecieć, wydaliśmy ogromne pieniądze na sprzęt, który pozostanie w Iraku, w Afganistanie, zapłacimy emerytury, za leczenie kombatantów, odszkodowania dla rodzin tych co tam polegli i co mamy za to? Polityka Kaczyńskiego względem USA poniosła całkowite fiasko. USA nawet nie dało nam takiej pomocy, jak zdjęcia satelitarne, nasłuch rozmów w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Czy ktoś jeszcze pamięta, że w czasie odwiedzin Europy przed wyborami Obama nie pamiętał, że kraj taki istnieje? Czy kiedykolwiek odwiedził on grób Kaczyńskiego. Gdyby Polacy znali historię, to by wiedzieli, że odległe sojusze nigdy nam nie zapewniły bezpieczeństwa. Tylko czy od "prawdziwych polaków" można wymagać rozumienia historii naszego kraju?
 • autor
  "..Poniewaz nie odsunal od wladzy dawnej WSI, ani nie przeprowadzil lustracji, dlatego nie mozna sie dziwic Amerykanom, ze przestali sie interesowac Polska.."

  No faktycznie tak można to widzieć przez pryzmat widzenia największej kolonii Izraela. Tyle że z naszymi realiami ma to niewiele, a praktycznie nic wspólnego. Nie bronię Kaczyńskiego, bo podzielam zdanie blogera z NE że politykiem to był on miernym (by nie rzec fatalnym).
  Kaczyński i tak jak na swoje możliwości zrobił co mógł by zlikwidować WSI i przeprowadzić lustrację. I nie jest prawdą twierdzenie, że te jego zamierzenia nie spotkały się z atakami innych ugrupowań. Może w USA tego nie było widać, ale tutaj owszem. To że z dnia na dzień nie pozbawił kraj wywiadu i kontrwywiadu można zrozumieć. Bo kto miał tę robotę robić ? "Sojusznicy" wysyłając swoich "nauczycieli" przejmując całość dobytku z dobrodziejstwem inwentarza ? Jak u Zulusów ? Skutki byłyby takie same o ile nie gorsze. Faktem jest że Izrael wraz ze swoją największą kolonią wystawił go na odstrzał bo już wtedy dogadali się z Rosją i Niemcami. Czego efektem stały się rządy Tuska & consorses.
  A że jak dotąd ślepo spełniał życzenia swych protektorów nie licząc się z interesem własnego kraju i narodu to w oczach ludzi stracił wszystko jednym pociągnięciem pióra (referendum akcesyjne i traktat Lesboński).
  Mógł inaczej ? Mógł, tylko nie chciał uczciwie sprawy wyjaśnić ludziom wtedy kiedy było można. Czego poniósł konsekwencje wraz ze swoim ugrupowaniem.
 • USA powinny zastąpić Chiny
  to z nimi trzeba rozmawiać.
 • @slepa manka 18:47:32
  Ciekawe podejście, ale wnioski końcowe bzdurne.

  Polska była mamiona przez USA/Izrael dla wyciągnięcia jak najwięcej korzści. Jednak nigdy nie byliśmy w sferze ich zainteresowań - jako partner.
  Polityka Kaczyńskiego - bezwarunkowego podporządkowania - to działania strategicznie antypolskie. To nawet gorzej niż zdrada.

  Jeśli zaś szukać powodów zamachu (jeśli był), to raczej w interesie USA, gdzie Kaczyński (z racji retoryki - bo zrobić to mógł jedno - pierdnąć), stał się przeszkodą dla interesów USA/Rosja.

  Na koniec. Terytorium RP staje się "ziemią niczyją". Czas myśleć o wykorzystaniu tego faktu.
 • @w.red 20:54:05
  Calkowicie sie z Panem zgadzam. Probowalem rozmawiac o tym ze znajomymi, ale glusza...Dosc delikatnie, jak widze, traktuje Pan naiwnosc. Problem Polakow , to myslenie zasciankowe, zupelnie bez uwzgledniania czynnikow zewnetrznych, zarowno tych nas dotyczacych , jak i pozornie obojetnych. Wdupewchodzenie uprawiaja polscy lub tzw. polscy rzadzacy juz od Knura Stasia. To chyba weszlo w ku-rew.L.K. podpisal Lizbone, palil na syjonistycznym swieczniku , nosil jarmulke, gdy bylo trzeba.Tusk robi to samo, moze tylko toche przesunela sie karuzela ze sztandarami, przed ktorymi klecza.Brak dazenia do samodzielnosci i sily, brak budowania fundamentu, jakim jest poczucie wspolnoty ziemi, historii i jezyka, co tak trafnie nazwal Wolszczanin,juz doprowadzilo do nieodwracalnych skutkow. W zamachu smolenskim nie zginela polska elita, co najwyzej rzadkie wyjatki sposrod sp. ofiar, mozna by do takiej kategorii zaliczyc. I, jak pewnie Pan pamieta,o ile przed 10.04 przez dobrych kilka lat dochodzilo do w miare ostrych tarc pomiedzy Polska i Rosja tyczacych KATYNIA, MIEDNOJE itd., tak teraz o tym cicho.Cicho jak MAK-iem zasial. Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:36:57
  Nic dodac, nic ujac.NATO wyglada.Jestesmy w glebokiej dupie.
 • @Nathanel 19:09:06
  Skad Pan o tym wie, ze jest pelno ludzi Moskwy w Waszyngtonie?
 • @Zawisza 19:19:12
  Problem zniesienia wiz dla Polakow nie jest sprawa rzadu amerykanskiego. Jest wyrazne prawo federalne mowiace o tym, kiedy jaki kraj spelnia kryteria, by zniesc wizy do USA. Bledem polskiej polityki bylo uczynienie z tego niemalze priorytetu. Trzeba bylo twardo postawic warunek, aby za wyslanie zolnierzy do Irakuzainstalowana zostala tarcza antyrakietowa. Jest to wina Kwasniewskiego. natomiast Kaczynski zamiast deklarowania zlikwidowania moskiewskiego WSI , uklad ten zakonserwowal. Za co mu Amerykanie podziekowali. NIe rozumiem dlaczego dalej jest tam wojsko polskie-mysle o Afganistanie
 • WIDZIANE Z USA PRZEZ...SLEPA MANKE :)
  RE: Polska za prezydentury Lecha Kaczynskiego nie spelnila warunku USA. Prezydent Kaczynski nie sprostal zadaniu.

  --- Czy Slepa Manka ma jakiekolwiek dowody na to, ze Amerykanie rzekomo "postawili warunek Kaczynskim. Albo wspolpracujemy i wy likwidujecie komunistyczne WSI podlegle Moskwie, albo rezygnujemy z dalszej wspolpracy"? Skad, z jakiego zrodla wziela Slepa Manka te rewelacje? Niech je poda. Potrafi?

  Znaczy, ze niby O'Bama postawil ten rzekomy warunek, a nastepnie, po domniemanym niespelnieniu warunku przez Polske, czy raczej Kaczynskiego, dokonal "resetu"? :)

  Jak zwykle, Slepa Manka podaje twierdzenia bez zadnych dowodow na ich prawdziwosc, czyli KLAMIE?

  To nienawisc polityczna - tu: do Kaczynskich i PiS-u - sklania Slepa Manke do klamania?

  A to twierdzenie Slepej Manki, ze to Polska i Kaczynski sa winni, ze Amerykanie "zrezygnowali z dalszej wspolpracy" z Polska, wynika z lojalnosci Slepej Manki wobec kraju, w ktorym ona rezyduje, czyli do Ameryki, prawda?

  Czy nie jest Slepa Manka polonofobka?
 • @w.red 20:54:05
  Moim zdaniem Kaczynski nie zrobil nic by rozbic WSI podlegle Moskwie. W [polityce licza sie efekty a nie efekciarstwo. Coz z tego ze byl aktywny przy rozwiazywaniu WSI, Mial pelna zgode przewazajacej wielkszosci parlamentu, na rozprawienie sie z WSI. Niestety ni zrobil decydujacego kroku. Przerzucil decyzje na sad, by powiedziec wyborcom, Chcialem ale niestey ten paskudny SN.... Wiedzial dokladnie jaki bedzie wyrok. Po lustracji i rozwiazaniu WSI PiS przestalby istniec. USA tez prawdopodobnie tak oceniala postepowanie Kaczynskiego. Dlatego USA wolaly sie wycofac sze wszystkiego, co laczylo je z Polska. Postawil na trwanie przy Magdalence, gdyz z tego PiS mial duzo wieksze korzysci, niz z rozwiazania WSI.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:36:57
  Przede wszystkim Kaczynski nie byl zadna przeszkoda dla interesow Rosja/USA, skoro nie rozbil WSI i nie zrobil lustracji. Byl czlowiekiem Magdalenki. PiS na rozbiciu WSI i Lusracji wypadlby gorzej niz na dalszej wspolpracy z USA. Czlowiek ktory popiera wrogie panstwo, jakim jest Rosja wobec USA, nigdy nie moze liczyc na pomoc amerykanska. Stad zmiana polityki amerykanskij wobec krajow Europy Wschodniej, z ktorych Polska byla najwazniejsza.
 • @SINNER 22:39:58
  "..Cicho jak MAK-iem zasiał.."

  Fakt, ale też i taka jego uroda :) Ma otumanić człowieka i jak widać spełnia swą rolę (o ile użyje się go do nie właściwych celów).

  pozdrawiam także
 • @slepa manka 00:37:44
  "..Mial pelna zgode przewazajacej wielkszosci parlamentu, na rozprawienie sie z WSI.."

  Bardzo proszę nie pisać takich rzeczy. Cała "lewica" i częściowo nawet "prawica" była "przeciw". Gdzie tu więc ta "większość". Proszę pamiętać że rząd Olszewskiego upadł m.i.n z tego powodu.
  A że trzymał się obowiązującego "prawa" i procedur to trudno mu z tego tytułu czynić zarzut (choć szkoda że nie zawsze nawet to ułomne "prawo"
  miał na względzie). W stanach może i prezydent może nie liczyć się z orzeczeniami sądów czy kongresem. Na pewno jednak musi liczyć się opinią Banku Światowego, no i rzecz jasna Tel Avivu.
  Co by nie mówić przerobili na jak w Jałcie i znów jesteśmy w punkcie startu.
  Tyle że dziś w sytuacji dziada :/
 • @slepa manka 00:37:44
  Slepa Manka twierdzi dalej, i dalej bez zadnych dowodow, faktow na prawdziwosc tego, co twierdzi.

  RE: [Prezydent Kaczynski] [w]iedzial dokladnie jaki bedzie wyrok. Po lustracji i rozwiazaniu WSI PiS przestalby istniec.

  ---- Skad Slepa Manka wie, ze Kaczynski wiedzial, jaki bedzie wyrok? Niech poda zrodlo. Czy tym zrodlem byl Prezydent Kaczynski?
  Znaczy, ze twierdzi Slepa Manka, ze po lustracji i rozwiazaniu WSI, PiS przestalby istniec, bo byl pelen esbekow, tajnych wspolpracownikow i WSI-owcow, a Kaczynski o tym wiedzial, i dlatego rzekomo nie rozwiazal WSI i nie przeprowadzil lustracji? Jakies dowody, fakty, na to, ze tak naprawde bylo, a nade wszystki na to, ze PiS byl (jest?) pelen esbekow, tajnych wspolpracownikow, WSI-owcow? Czy potrafi Slepa Manka podac nazwiska tych osobnikow? Niech je poda. Wiec?

  RE: USA tez prawdopodobnie tak oceniala postepowanie Kaczynskiego.

  --- Na podstawie czego by to Slepa Manka twierdzila? Niech poda fakty. Potrafi? Wiec "reset" Obamy spowodowalo nieprzeprowadzenie lustracji w Polsce i rzekome nierozwiazanie WSI? Niech Slepa Manka udowodni, ze tak bylo. Wiec?

  RE: Dlatego USA wolaly sie wycofac sze wszystkiego, co laczylo je z Polska.

  --- Blablabla. A fakty gdzie? :)

  RE: Postawil na trwanie przy Magdalence, gdyz z tego PiS mial duzo wieksze korzysci, niz z rozwiazania WSI.

  --- Jakie niby korzysci mial, i ma, PiS z tzw. ukladu okraglostolowego? Czy nie potworna wrogosc do siebie, propagande nienawisci w mediach, wyrzucenia z pracy zwolennikow, zabojstwo dzialacza, drwiny z ofiar katastrofy smoelenskiej, grozby?

  Slepa Manka tez wydaje sie czescia tej propagandy nienawisci do PiS-u i Kaczynskich.
 • @slepa manka 00:44:10
  Proszę nie siać propagandy bo my to tutaj już przerabialiśmy.
 • GDYBY JANKESOW NAPRAWDE OBCHODZILY EKS-KOMUCHY....
  Gdyby Jankesow obchodzily eks-komuchy okolo struktur panstwowych do tego stopnia, ze uzalezniliby od ich wyrzucenia stamtad popieranie, np. militarne, danego kraju, wowczas powinni wycofac swoje wojsko z Niemiec. Czyz w Niemczech nie ma mnostwa bylych enerdowcow w strukturach panstwowych? A jednak tego nie zrobili. Nie zrobili tego rowniez mimo coraz mocniejszej wspolpracy niemiecko-moskiewskiej, w tym militarnej.

  Zas sami niedawno przeprowadzili wspolne cwiczenia wojskowe z ruskim wojskiem, w Ameryce, czyz nie tak?

  A w ogole czy glowna cecha "resetu" Obamy nie jest ocieplenie stosunkow z Moskwa?

  Wydaje sie, ze to "reset" Obamy i spolki, wycofanie sie Jankesow z powaznego poparcia militarnego dla Polski, ich ocieplenie stosunkow z Moskwa, spowodowal te obecna wielka aktywnosc pro-moskiewskich kreatur w Polsce, a nie odwrotnie.
 • WIELKA IGNORANCJA HISTORYCZNA SLEPEJ MANKI
  Slepa Manka wydaje sie twierdzic, ze WSI nie zostaly zlikwidowane. Jednak w rzeczywistosci ZOSTALY one zlikwidowane, 30 wrzesnia 2006 roku, kiedy u wladzy byl PiS, a prezydentem byl Lech Kaczynski.

  Posel PO, Miodowicz,twierdzil, ze liczni pracownicy NATO nie byli zadowoleni z ujawniania WSI-owcow, bo wedlug nich to ujawnianie wiazalo sie z osłabieniem zdolnosci wywiadowczych nie tylko Polski, ale i NATO.

  Patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowe_S%C5%82u%C5%BCby_Informacyjne
 • @w.red 01:00:38
  Nie obchodzi mnie to czy to wtedy byla prawica czy lewica, w Polsce te pojecia sa bardzo pynne. Caly sejm, a wiec PO, PSL, PiS IPR, Samoobrona, bez 44 poslow SLD i Komorowskiego. Glosowali za likwidacja WSI i lustracja.
  Przypominam ze Dochnala, czlowieka WSI potrafiono bezprawnie przetrzymywac ponad pol roku w areszcie. Dlatego w chwilach ktore decydowaly o ptrzyszlosci Polski, nagle postanowil trzynmac sie scisle litery prawa.
  W takie bajki to Pan moze sobie wierzyc, W polityce jestem zawodowo od ponad 20 lat, i n ie takie cuda widzialam i obserwowalam.
 • @Marky 01:00:38
  Takie rzeczy byly wiadome i pisano o nic w Polsce w tamtyc czasach. Sklad TK i SN byl znany i wszyscy ktorzy sie tymi sprawami interesowali, wiedzieli jakie poglady maja osoby z tych gremiow i komu zawdzieczaja swoje posady. Reset Obamy byl nastepstwem wlasnie zatrzymania lustracji i rozbicia WSI. Amerykanie zamiast korzystac z moskiewskich porednikow ulokowanych w WSI, woleli rozmawiac bezposrednio z Rosjanami.
  Moge tylko podac jednego pozyrtecznego idiote, ktory otwarcie lobowal u prezydenta Kaczynskiego - Romaszewski.
  Korzysci PiS sa tak oczywiste - monopol PiS na prawicy jako wiecznej nieskutecznej opozycji, pozostawionej jako wentyl bezpieczenstwa, by wyprzedzac wybuch niezadowolenia, by jaks inna grupa korzystajaca z niezadowolenia nie ubiegla PiS. Jest to typowe dzialanie wyprzedzajace.
  Prosze zauwazyc, ze wladza sie wcale tym nie przejmuje.
 • @w.red 01:03:11
  NIe bardzo rozumiem, o co chodzi.
 • @Marky 01:37:08
  Roznica miedzy Polska i Niemcami jest taka ze Niemcy przeprowadzili lustracje, prosze mi pokazac bylych enerdowcow w kregach niemieckiej elity wladzy. Niemcy postepuja zgodmnie z swoja racja stanu i chca zdominowac cala Europe pod przykrywka UE. DO tego na obecnym etapie potrzebni sa im Rosjanie. Reset jest niestety w obecnej fazie polityki USA niezbedny wobec dominacji polityki przez lobby izraelskie, DO ataku na Iran potrzebne jest im wsparcie rosyjskie, TO jest zimny interes. Skoro Polska nie potrafila sie pozbyc rosyjskiej agentury, USA chce rozmawiac bez posrednikow z WSI.
 • @Marky 02:18:47
  Konstanty Miodowicz syn przew. komunistycznych zz, nagle ze skromnego studenta etnografii UJ, stal sie nagle pulkownikiem UOP. Czyz to nie jest dziwne. Jesli Pan wierzy Miodowiczwi nie najlepiej swiadczy to o Panu. WSI ziostaly zlikwidowane na papierze i ustawowo. Natomiast zolniierze WSI stali sie nagle wzorowymi obywatelami RP.
  Zastanow sie chlopie zanim napiszesz kolejne bzdury, ktore cie kompromituja.
 • @slepa manka 02:29:35
  RE: Reset Obamy byl nastepstwem wlasnie zatrzymania lustracji i rozbicia WSI.

  --- Wiec teraz twierdzi Slepa Manka, ze "reset" amerykanski byl "nastepstwem" rozbicia WSI? A poprzednio twierdzila, ze byl spowodowany nierozbiciem WSI, czyz nie tak? Boy oh boy, nie wstydzi sie Slepa Manka tak krecic i klamac?

  Ale OK, przeanalizujmy to nowe twierdzenie Slepej Manki (znow goloslowne). Znaczy, ze twierdzi Slepa Manka, ze "reset" byl spowodowany nieprzeprowadzeniem lustracji i rozbiciem WSI? Czyli ze niby Jankesom zalezalo na zachowaniu WSI, a zarazem na przeprowadzeniu lustracji? Niech Slepa Manka udowodni, ze tak bylo. - Niech poda np. wypowiedzi Aamerykanow w tej sprawie.

  RE: Amerykanie zamiast korzystac z moskiewskich porednikow ulokowanych w WSI, woleli rozmawiac bezposrednio z Rosjanami.

  --- Wynikaloby stad, ze, wbrew temu co twierdzi Slepa Manka, rozwiazanie WSI bylo korzystne dla Jankesow. Po co gadac z posrednikami, kiedy mozna bezposrednio z druga strona?

  RE: Korzysci PiS sa tak oczywiste - monopol PiS na prawicy jako wiecznej nieskutecznej opo [itd.]

  --- Niby konkretnie z czego PiS ma te rzekome "korzysci"? Jakies fakty (np. okreslone posuniecia PiS-u) na poparcie twierdzenia, ze PiS umyslnie jest "nieskuteczna opozycja," ze jest umyslnie "wentylem bezpieczenstwa by wyprzedzac wybuch niezadowolenia" itd. ? A czy zachowujace sie identycznie jak PiS partie opozycyjne w innych krajach, np. Labour w UK, albo republikanie w US, to tez taka umyslna "nieskuteczna opozycja," umyslny "wentyl bezpieczenstwa"? Czy one tez umyslnie wyprzedzaja "wybuch niezadowolenia," by "jakas inna grupa" ich " nie ubiegla"? Czy nie klamie Slepa Manka, ze PiS tylko udaje opozycje, a nia naprawde nie jest? Czy nie ma wielu dowodow na to, ze PiS JEST autentyczna, nie udawana, opozycja?
 • @slepa manka 02:37:19
  RE: prosze mi pokazac bylych enerdowcow w kregach niemieckiej elity wladzy

  --- Np. Merkel, Gauck, de Maiziere, Schabowski.

  RE: Reset jest niestety w obecnej fazie polityki USA niezbedny wobec dominacji polityki przez lobby izraelskie, DO ataku na Iran potrzebne jest im wsparcie rosyjskie, TO jest zimny interes. Skoro Polska nie potrafila sie pozbyc rosyjskiej agentury, USA chce rozmawiac bez posrednikow z WSI.

  --- Znaczy, ze reset jest spowodowany dominacja lobby izraelskiego, potrzeba wsparcia moskiewskiego, oraz nie pozbyciem sie przez Polske moskiewskiej agentury? Jakies dowody, ze reset jest spowodowany rowniez tym ostatnim?

  RE: Skoro Polska nie potrafila sie pozbyc rosyjskiej agentury, USA chce rozmawiac bez posrednikow z WSI.

  --- Znaczy, ze wedlug Slepej Manki poniewaz w Polsce nie przeprowadzono lustracji, wiec USA nie potrzebuje WSI, zeby rozmawiac z ruskimi? Konkretnie dlaczego? Znaczy, ze teraz Slepa Manka twierdzi, ze USA nie potrzebuje WSI? A przedtem twierdzila, ze potrzebuje, prawda? Wiec USA rozmawialo z ruskimi poprzez WSI? Skad to Slepa Manka wie? Znaczy ze istnienie WSI bylo powodem tego, ze USA nie rozmawialo z ruskimi bezposrednio? :)

  Alez kreci i klamie Slepa Manka.
  :)
 • @Marky 03:24:47
  Widze ze nie rozumiesz gramatyki. Spojnik "iI oznacza takie samo znaczenie dla dwoch slow je laczacych. czyli zatzymania lustracji i zatrzymania rozbicia WSI. Mnie tego uczono w szkole podstawowej w IV klasie w wiejskiej szkolce.
  WIdze ze jestes mlody, wyksztalcony z wielkiego miasta.
 • Ślepa Mańka myli się w jednym, a wiem co mówię:
  Gdyby Ameryce likwidacja WSI była potrzebna, WSI zostało by zlikwidowane. Koniec. Kropka.
  Nie ma niczego co nie zostanie zrealizowane jeśli jest to żywotnym interesem USA. Jeśli nie pieniędzmi to naciskami. Jeśli nie naciskami, to szantażem. Jeśli nie szantażem, to sankcjami (vide nałożenia amerykańskich wymogów na "niezależne" banki europejskie ze szwajcarskimi włącznie). A jeśli żadne z tych z osobna nie zadziała, to wszystkie one razem, a nawet więcej...

  Dlatego nawet bez analizowania ciekawego poniekąd wywodu Ślepej Mańki, muszę jej wytrącić z ręki argument jakoby USA postawiła sobie jakiś tam warunek i... przeszły nad tym do porządku dziennego kiedy nie został on spełniony.
  Jeśli USA potrzebuje, USA dostaje. Przykład: Serbia nie dała pozwolenia na amerykańską bazę. Efekt: Kosowo jest niepodległe a największa amerykańska baza w Europie znajduje się na terenie Kosowa.
  Dodatkowe pytanie za 5 punktów: ile osób zdaje sobie sprawę gdzie w Europie znajduje się największa amerykańska baza? Cicho chicho chichosza...

  Nie. Dla mnie jest to niemożliwe. Amerykanom nie mogło bardzo zależeć na likwidacji WSI. Gdyby tak, WSI już by nie było.
  Z resztą oceny o Kaczyńskim zgadzam się, choć uważam że miał inne motywy na nie-podpisanie Lisbony. Były one bardziej prozaiczne i związane z planowanymi już przez Jarosława wczesnymi wyborami...

  A tak wogóle to jak można mówić o jakiejkolwiek polityce Lecha? Nigdy nie było polityki Lecha. Była zawsze ta sama polityka... Jarosława.
 • @slepa manka 02:44:25
  RE: Jesli Pan wierzy Miodowiczwi nie najlepiej swiadczy to o Panu.

  --- Czy ja gdzies stwierdzilem, ze mu wierze? Gdzie? Czy slepa Manka twierdzi, ze Miodowicz klamie w sprawie reakcji NATO na rozwiazanie WSI? Jesli tak, niech udowodni, ze on klamie.

  RE: WSI ziostaly zlikwidowane na papierze i ustawowo.

  --- Czy to zle, blednie, ze tak zostaly zlikwidowane? Jesli tak, to jak nalezaloby dobrze, poprawnie, je zlikwidowac? Czy np. na drewnie i nieustawowo? A moze Slepa Manka ma na mysli fizyczna likwidacje?

  RE: Natomiast zolniierze WSI stali sie nagle wzorowymi obywatelami RP.

  --- Czy to zle ze takimi sie stali? Czemu? A ktorzy to konkretnie zolnierze? Jakies nazwiska, konkrety?

  RE: Zastanow sie chlopie zanim napiszesz kolejne bzdury, ktore cie kompromituja.

  --- Ojej, z jaka pewnoscia siebie Slepa Manka podaje swoja, ahem, dobra rade. Ale jakie to niby kompromitujace "bzdury" ten "chlop" napisal? Niech je Slepa Manka poda, zacytuje. Potrafi?

  Coz za klamczucha. Czy byly jakies diagnozy w tej sprawie? Czy bylo w nich slowo "psychopatia"?
  :)
 • @Robert Wagner 04:02:12
  Ma Pan racje,ze Polska nie jest glownym celem polityki USA w Europie. Mysle ze Wlasnie dlatego stracili zainteresowanie Polska. bo nie chcieli by WSI byly obecne w NATO, gdyz jest to przybudowka moskiewska. Wiem ze gdyby chcialy zainstalowac tarcze antyrakietowa to juz by dawno w Polsce byla. Jednak po 9/11 powstaly inne priorytety w polityce zagranicznej USA pod wplywem lobby izraelskiego. A Kaczynski wcale wielkim prezydentem nie byl, co wiele osob z Poslki wogole nie rozumie.
 • @slepa manka 03:53:16
  RE: Widze ze nie rozumiesz gramatyki.

  --- Na podstawie konkretnie czego to "widzisz"?

  RE: Spojnik "iI oznacza takie samo znaczenie dla dwoch slow je laczacych. czyli zatzymania lustracji i zatrzymania rozbicia WSI.

  --- Co w powyzszym tekscie masz konkretnie na mysli? Poki co, ty nie podalas dowodow na to, ze ja nie rozumiem gramatyki, ale powyzszy tekst wydaje sie byc dowodem na to, ze TY nie znasz polskiej ortografii, oraz nie potrafisz wyrazac sie logicznie.

  RE: Mnie tego uczono w szkole podstawowej w IV klasie w wiejskiej szkolce.

  --- Znaczy, ze uczono cie w tej wiejskiej szkolce, w wieku szczeniecym, ze "Spojnik "iI oznacza takie samo znaczenie dla dwoch slow je laczacych. czyli zatzymania lustracji i zatrzymania rozbicia WSI"? Interesujaca szkolka.

  RE: WIdze ze jestes mlody, wyksztalcony z wielkiego miasta.

  --- Czy jestes pewna, ze poprawnie "widzisz," Slepa Manko? A moze "widzisz" poprzez kompleks nizszosci starej, niedoksztalconej, z malej wsi?
  :)
 • @Robert Wagner 04:02:12
  RE: Ślepa Mańka myli się w jednym

  --- Czy rzeczywiscie sie "myli," czy raczej klamie, i czy w "jednym," czy raczej wielokrotnie?

  RE: Z resztą oceny o Kaczyńskim zgadzam się

  --- Znaczy, ze zgadzasz sie np. z jej twierdzeniem, ze "Prezydent Kaczynski majac do wyboru dotrzymanie umow magdalenkowych a scisly sojusz z USA, bez dawnego WSI, wolal zachowac WSI"?

  Jesli tak, czy to znaczy, ze ty tez, tak jak ona, uwazasz, ze WSI nie zostaly rozwiazane?

  Czy tez twierdzisz, ze Lech Kaczynski wolal dotrzymanie jakichs "umow magdalenkowych" (co to takiego?) niz sojusz z USA?

  Czy tez twierdzisz, jak ona, ze Lech Kaczynski "nie sprostal zadaniu. Wolal utrzymywac dalej struktury WSI, ktore po rozwiazaniu przeszly do kontrataku, odzyskujac swoje dawne wplywy. Zamiast stanac w obronie polskiej racji stanu, prezydent wolal stanac w obronie kilkudziesieciu konfidentow bezpieki i WSI we wlasnej partii"?

  Czy tez twierdzisz, jak ona, ze Kaczynski nie rozwiazal WSI, ale je rozwiazal?
  :)
 • @slepa manka
  "W polityce jestem zawodowo od ponad 20 lat i nie takie cuda widzialam i obserwowalam"

  Mimo to bzdury, ja też jestem w polityce 20 lat, tyle że amatorsko jak wszyscy szeregowi Polacy i twierdzę że tezy w artykule to stek bzdur. Ameryka nas potwornie, znowu w stylu jałtańskim zdradziła, zdradzała zawsze i wielokrotnie, zdradzą nas finałowo podczas III wojny światowej, czy podczas mniejszej w naszym regionie. Wtedy nas naprawdę zaboli.

  To oczywista oczywistość, należy polegać przede wszystkim na sobie. W sytuacji krytycznej nawet agentura teraz nam wroga zacznie mam nadzieję wreszcie bronić kraju, przynajmniej ci mniej popieprzeni. Będą mogli zginąć z Honorem, a nie jak cioty zdrady powieszeni przez kolejne AK, NSZ.

  Jakoś USA nie żądały (a cóż to za słowo) likwidacji WSI ani za PC w 1992, ani za AWS już w NATO po 1997 do 2001. Najbardziej cenili Kwaśniewskiego i SLD, którzy (to ciekawe) na wszystko się godzili. Misje te najbardziej paskudne, całkiem zbędne mają przecież zaczątek za SLD, zarówno Afganistan jak i Irak, ktoś się zgodził na operacje CIA w III RP itd. Widać wolą poststalinowską agenturę Moskwy nasi kochani Amerykanie od proamerykańskich, nawet chanukowych, patriotycznych sojuszników gotowych na poświęcenie CAŁEJ Polski, CAŁEGO Narodu Polskiego w wojnie z Rosją w osamotnieniu, a jakże.

  Nie urobi nas żadne lobbies, czy sowieckie, czy niemieckie, czy amerykańsko-żydowskie, masońskie new world order.

  W naszej geopolityce NIE MA już miejsca dla USA, zachodu na pozycji pierwszej. Trzeba budować Międzymorze, ale nie samobójczym prometeizmem wschodnim skazanym z góry na porażkę i w końcu nieuchronną WOJNĄ Z ROSJĄ, ale mądrzej od Skandynawii poczynając zabezpieczając nam Bałtyk, północ. Później południe i szukanie przyjaciół na całej Ziemi i poza nią - mowa o Bogu. To realne.
 • najnowsze wiadomosci.
  No to lanie. Nie popieralem PiSu ani Kaczynskich ale jezeli "g....ne" wiesci
  sa prawdziwe i naprawde J.Kaczynski nawoluje do bojkotu Ukrainy
  niech lepiej ideolodzy PiSu i Kaczynskich zamilcza!
 • @slepa manka 23:45:27
  Sprawa wiz jest sprawą prestiżu. Zawsze każdą rzecz można wyjaśnić trudnościami obiektywnymi, w PRL mieliśmy takie dwie sztandarowe trudności obiektywne, papier toaletowy i sznurek do snopowiązałek. Ale trzeba powiedzieć wyraźnie, albo jesteśmy partnerem i nasi obywatele są ludźmi zaufanymi albo nie, wtedy po co nasi żołnierze w wojenkach amerykańskich mają ginąć a podatnik te wojenki finansować? Jadąc do do Iraku mieliśmy mieć lukratywne kontrakty, tanią ropę i bóg wie jeszcze co? Gdzie te inwestycje amerykańskie, nowoczesne technologie? Otrzymaliśmy tylko rachunki do zapłacenia i sprzęt co w piaskach pozostał. Gdyby nagle Rosja postanowiła siłowo załatwić jakąś sprawę z Polską, to w mojej ocenie pomoc ze strony USA mielibyśmy identyczną jak w 39 ze strony Wielkiej Brytanii i Francji.
  Nasza polityka względem USA to niestety polityka państwa kolonialnego. Jesteśmy sponsorem polityki USA bez żadnych korzyści dla nas.
 • @slepa manka 02:19:06
  "..Caly sejm, a wiec PO, PSL, PiS IPR, Samoobrona, bez 44 poslow SLD i Komorowskiego. Glosowali za likwidacja WSI i lustracją.."

  Więcej realizmu :) Czy chce Pani nam wmówić, że PO (ta wunderwaffe kierownictwa UD-UW) powstała z inicjatywy WSI-oków byłaby za zlikwidowaniem WSI i lustracją ? To byli (i z resztą są nadal) kretyni, ale nie do tego stopnia by popełniać samobójstwo. Najlepiej zaś o tym świadczyła "nocna zmiana". Dopóki chodziło jedynie o zadekretowanie tych zamierzeń to dlaczego mieliby nie poprzeć takiego zapisu ?
  W końcu ładnie to wyglądało (a i byłoby pomocne w utrąceniu swoich wrogów). Ale co innego uchwalić, a co innego zrealizować, wprowadzić w czyn. Olszewski mógł i chciał to zrobić. I reakcja była natychmiastowa.
  Z resztą to już historia.

  Natomiast dużo tłumaczy to "zawodowe uprawianie polityki".
  W kontekście tego co zrobiono przez ostatnie ćwierćwiecze naprawdę nie ma się czym chwalić. Bo dziś "polityk" stał się synonimem o konotacji gorszej od bandyty, złodzieja i alfonsa (bez urazy - bo nie odnoszę tego konkretnie do Pani osoby).
 • @Stara Baba 09:29:21
  RE: jezeli "g....ne" wiesci sa prawdziwe i naprawde J.Kaczynski nawoluje do bojkotu Ukrainy niech lepiej ideolodzy PiSu i Kaczynskich zamilcza!

  --- Kto to konkretnie: "ideolodzy PiSu," i dlaczego konkretnie mieliby zamilczec?
  :)
 • @Marky 11:11:45
  Nie masz z czego sie smiac. Bardzo zla rzecz sie stala.
 • NOWE KGB-OWSKIE WIDZENIA ŚLEPEJ RUSKIEJ AGENTKI Z USA :))))))))
  slepa manka:
  "Czy USA zdradzily Polske? Wydaje mi sie ze nie. USA zarzadaly calkowitej likwidacji WSI, podleglej przede wszystkim Rosji, Prezydent Kaczynski majac do wyboru dotrzymanie umow magdalenkowych a scisly sojusz z USA, bez dawnego WSI, wolal zachowac WSI...."
  =======================================

  NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM !!

  ŚLEPA AGENTKA ROSJI - MAŃKA WSTAŃKA :)) MASOWO POWIELA

  I ROZPOWSZECHNIA NA NE

  PRZESYŁANĄ JEJ Z ŁUBIANKI PASZKWILNĄ ZAŁGANĄ

  W KGB-OWSKIM STYLU PISANĄ ANTY-PROPAGANDĘ

  NA POLSKICH PATRIOTYCZNYCH POLITYKÓW - CZYLI NA PIS
 • @Marky 03:52:54
  Wiara w to ze Merkel i inni oiltycy z bylej NRD, naleza do niemieckiej elity wladzy, jest taka sama jak wiara w to, ze w Polsce wladze sprawuje tak naprawde Donald Tusk.
 • @Marky 04:18:35
  Wole byc stara baba niedoksztalcona z malej wioski, niz tak jak ty, mlodym i wyksztalconym z duzego miasta.
 • @Marek Kajdas 07:47:14
  Po pierwsze Ameryka nas nie zdradzila, to Kaczynski dokonal wyboru. Zamiast kompletnie zlikwidowac WSI, pozwolil sie odrodzic agenturze moskiewskiej, co Amerykanie nie chcieli zaakceptowac. Prezesowi Kaczynskiemu wydawalo sie ze ma juz w PiS sytuacje opanowana pod wzgledem agentury, jego zludzenia rozwial prezes IPN Kurtyka pokazujac mu liste 500 najwazniejszych agentow Kiszczaka. Prezes musial byc niezle przerazony, bo od tego czasu mozna zaobserwowac u jego brata prezydenta poczatki wahania w sporawie ujawnienia agentury. Skonczylo sie to jak w procesie Chrystusa, przerzuceniem odpowiedzialnosci na SN i TK.
  Amerykanie mieli swietna orientacje kto jest agentem a kto nie. Zadanie tego od komunistow bylo po prostu smieszne. Rzad Olszewskiego byl zbyt krotko, by mogl dokonac przelomu, ale i tak dzieki Korwinowi-Mikke nastapil przelom, polegajacy na ujawnieniu problemubez ktorego rozwiazania nie ma mowy o zadnych reformach. Do NATO zostalismy przyjeci dzieki poparciu calej Poloniii Amerykanskiej.
  Agentura nigdy sie nie nawroci, zawsze bedzie sluzyla temu kto jej zaplaci najwiecej,wiara w jej nawrocenie jest smieszna.
  Kwasniewski byl stypendysta fundacji Fuulbrightea w latach 80 tych.
  Amerykan ie dlatego wola miec do czynienia z agentura komunistyczna, bo wiedza z kim rozmawiaja i jak wykorzystac wiedze skutecznie dla swoich celow. Za rzadow Kaczynskich byla jednak szansa na traktowanie nas bardziej podmiotowo. Jednakze Kaczynski przeliczyl sie w ocenie Amerykanow. Myslal ze jak za niego TK, SN nie dopusci do lutracji, to on bedzie rozgrzeszony wspolpraca bedzie nawiazana. I pomylil sie.
 • @Zawisza 10:05:07
  Nie wiemy dokladnie na jakich zasadach funkcjonuje nasza pomoc wojenna w Afganistanie i wczesniej w Iraku. Moze placa ale to idzie do prywatnych kieszeni. Partie okraglostolowe wlacznie z PiS nadal traktuja nas jak bydlo, ktore powinno milczec i placic, a nie pytac dlaczego jestesmy w Afganistanie.
  USA niczego nam nie narzucala, bez nas tez by ""wygrala" wojne w Iraku i w Afganistanie. Rosja wcale nie potrzebuje nas najezdzac. kontroluja Polske poprzez agenture i jest to zupelnie wystarczajace. Natomiast Niemcy daza do takiego modelu, gdzie ziemie odzyskane beda nalezec aadministracyjnie do Polski, a podatki z tych ziem zamiast do Warszawy beda plynac do Berlina. Koszta administracyjne ma ponosic Polska. Tez nie potrzebuja nas najezdzac zbrojnie. Zas USA ktore w tej chwili reprezentuja interesy lobby zydowskiego w POlsce, chca wydebic od Poslki ok. 65 miliardow dolarow.
 • @w.red 10:17:38
  NIemniej jednak talk wygladala arytmetyka sejmowa podczas tego pamietnego glosowania nad rozwiazaniem WSI. Moze ci poslowie czuli ze teraz jest jedyna szansa by wyrwac sie ze szponow szantazystow z WSI. Madmieniam rowniez ze z inicjatywy PO prezesem zostal Kurtyka.
  Faktem jest ze to wszystko utracicl prezydent Kaczynski.
 • @Zbigniew-Grzymski 12:41:01
  Zapomnial Pan dodac ze, zydowskiej agentki Putina.
 • @Marky 04:38:19
  Masz rację Marky, zbyt uogólniłem nie znając wszystkich szczegułów.
  Piszę z Ameryki, więc i ja piszę tak jak to widzę zza oceanu. Niestety moja ocena prezydentury Lecha Kaczyńskiego widziana z drugiej strony jeziora nie wyglądała najciekawiej. Momentami było mi wstyd za brak profesjonalizmu, naiwność, nieefektywność, i za działania które z góry skazywały jego politykę na porażkę. Mówiąc szczerze, jstem chory z powodu nieumiejętności Polski rozgrywania swoich żywotnych interesów tak jak to robi Rosja, Izrael czy choćby Turcja. Jestem chory kiedy widzę jak Polska nie potrafi jedną ręką głaskać Niedźwiedzia, a drugą wbijać mu szpilę w d... tak by niedźwiedź nawet się nie domyślał kto mu ją wbija. Przykro mi, ale właśnie to jest skuteczna polityka. Nie kopanie niedźwiedzia w kostkę i liczenie na to że albo niedźwiedź ze złości dostanie ataku serca, a jak nie, to się może jakoś zdąrzy uciec...

  Jeden prosty i głupi przykład: patrzyłem z otwartymi ustami jak Fotyga i były prezydent Kaczyński “załatwiali Polsce” tarczę.
  W pewnym momencie szczęka opadła mi aż na podłogę - słyszałeś w Polsce jak grzmotnęła? A było to wtedy gdy Fotyga przyleciała do Waszyngtonu o tę tarczę błagać. Przyleciała zaraz po tym gdy Sikorski powiedział publicznie: jeśli Amerykanie zainstalują tarczę - świetnie, jeśli nie - tragedii nie będzie.

  Fotyga wraz z prezydentem odstawili żenujący cyrk i pokazali że NIC nie wiedzą o polityce. W tym czasie Sikorski rozgrywał karty w ten sposób, że udawał że Polsce do tarczy się nie pali. On wiedział i wie doskonale to o czym wcześniej pisałem - że zdanie i potrzeby Polski nie mają NAJMNIEJSZEGO znaczenia. Już nawet sami Amerykanie zaczęli wierzyć że to co mówi jest tym co myśli. Niektóre wpływowe gazety zaczęły nawet pobrzękiwać że polskiemu rządowi na tarczy raczej nie zależy więc trochę to będzie amerykańskiego podatnika kosztowało by jakoś ten ciężar Polsce zrekompensować.
  To aby USA uwierzyły że nam się do tarczy nie pali, jest PODSTAWĄ wynegocjowania korzystnego dla nas rozwiązania. I wszystko szło już dobrym torem. Nagle przylatuje Fotyga i płacze do prezydenta USA, że przylatuje z polecenia prezydenta Kaczyńskiego, że rząd polski tylko tak mówi ale naprawdę to myśli zupełnie co innego, i że Polska bardzo, bardzo, bardzo o tą tarczę prosi.
  Szczena mi opadła.
  Nie dość że skrytykowano stanowisko własnego rządu, zrobiono dywersję, to jeszcze ośmieszono się jak dziecko. Przekonywać Amerykanów że potrzebują tego czego potrzebują?
  A może że potrzebują to czego NIE potrzebują a my ich przekonamy że jednak potrzebują????

  Sikorski najwyraźniej wie jak należy rozmawiać z Amerykanami. Rozumie ich mentalność. Może dlatego że mieszkał w USA? Może dlatego że ma żonę Amerykankę? Tak czy inaczej wie i wykorzystywał to. A wie rzecz którą wiedzą też Niemcy, Francja, Izrael, Turcja - wszyscy tylko nie Fotyga i Kaczyńscy. Wie że Ameryka NIGDY nie zrobi czegoś, co nie jest w jej narodowym interesie. NIC nie pomoże płacz, błagania, czy groźby!
  Jeśli jest w interesie USA - stanie się.
  Jeśli nie jest - NIE stanie się.
  Jedynie co sojusznik może zrobić to wytargować dobrą cenę.

  Po wizycie Fotygi dosłownie oczekiwałem, że Amerykanie wystawią Polsce rachunek do zapłacenia za tarczę (jeśli sami jej potrzebują). Chyba to logiczne, prawda? Skoro Polska tak strasznie chce, wręcz jest dla Polski niezbędna, to Polska powinna za nią zapłacić? Sorry Winnetou - biznes jest biznesem.

  Ale jak było do przewidzenia, gdy tylko Ameryce stał się nagle potrzebny tranzyt zaopatrzenia do Afganistanu przez Rosję i współpraca Rosji w sprawie Iranu, (a moze jeszcze coś innego?), chwilowo zaniechali tarczy żeby nie drażnić Moskala. I Fotyga z Kaczyńskim mieli ich przekonać że nie wiedzą co robią?! Niezłe...

  A Polska?
  Halo! Jaka Polska? Jak Polska może pomóc interesom Ameryki? Polska najpierw musi mieć czym zaszachować, zanim minister kupi bilet lotniczy do Nowego Jorku.

  Kiedy Polska dorobi się instytucji potrafiących doradzać prezydentowi i premierowi w sprawach strategicznych?
  Ja mam tylko jedną nadzieję, że taka instytucja już istnieje, i że rząd wraz z prezydentem tę politykę realizują. Jest oczywistym, że skoro nasi przeciwnicy (i przyjaciele też) nie mają prawa mieć pewności jakie są rzeczywoste cele działań polskiego rządu, to tym bardziej zwykły Kowalski taki jak ja nie może wyciągać wniosków z tego co słyszy z ust polskich władz. Polityka to poker a nie rozkładanie kart na stole które byle jopek może poddawać publicznej analizie... Gdyby tak było, to biada polskiej polityce.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930