Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Zarzut zdrady polskiej racji stanu przez Kaczynskiego - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najwazniejsza sprawa poruszona w liscie Ziobry do prezesa, jest zarzut polskiej racji stanu. Stawia to prezesa na rowni z Tuskiem, Palikotem, Millerem i Pawlakiem.

Postanowilam wbrew swoim zapowiedziom, jednak nie czekac na odpowiedz prezesa Kaczynskiego do Ziobry, tylko  napisac swoja wstepna analize tego waznego listu. Zmusily mnie do tego bardzo zaskakujace sprawy. Przede wszystkim brak totalnej krytyki postepowan prezesa przez opozycje polityczna PO, PSL, SLD i Ruch Palikota. Moze to mi umknelo, gdyz nie jestem w stanie czytac wszystkiego na ten temat, ze wzgledow rodzinnych jak i zawodowych. A Zbigniew Ziobro pisze o sprawach fundamentalnych.. Nie ma tez zadnych konkretnego ustosunkowania sie czolowych politykow PIS, do zarzutow, jakie stawia Ziobro prezesowi. Przegladam internet w tej sprawie codziennie, ale nic ciekawego niwe zauwazylam. Jesli ktos z moich oponentow znajdzie jakis slad, bede wdzieczna za wskazowki.

Nie chodzi mi bynajmniej o zarzut braku demokracji wewnatrzpartyjnej, gdyz jest to sprawa stautu partii i mi nic do tego. Jesli ktos jest czlonkiem PIS musi sobie z tego zdawac sprawe, ze za komuny bylo przywozenie  sekretarza wojewodzkiego lub powiatowego w teczce, tak dzisiaj prezes PIS namaszcza  na przewodniczacych w rejonie czy tez w wojewodztwie. Jest to wylacznie sprawa wewnetrzna PIS i ja sie tego nie czepiam. Dla mnie jest to tylko dowodem ze PIS jest partia etatystyczna nastawiona na stolki po dojsciu do wladzy i w dzisiejszych czasach taka sama strukture ma partia republikanska w USA.

Nie chodzi mi tez o stosunek Zbigniewa Ziobry do pani Zyty Gilowskiej i jej programu ekonomicznego. Nie podejmuje sie krytyki, ani pochwaly gdyz po prostu slabo go znam.

Dlatego tez nie bede pisala, kto z dzisiejszej perpektywy ma racje.

W sprawie katastrofy smolenskiej Ziobro nie ma racji. Jesli mysli ze sprawa katastrofy smolenskiej doprowadzi do wojny z Rosja, to popelnia wielki blad. Przede wszystkim jesli katastrofa ma posuzyc do czegos Rosji, to tylko jako pretekst. Drazliwych spraw miedzy Polska a Rosja jest naprawde sporo. Rosja wcale  nie musi wywolywac wojny z Polska, gdyz naprawde to ona dalej rzadzi w Polsce za pomoca swoich agentow, a udowodnily to niezbicie nsastepstwa po katastrofie smolenskiej. Skoro z winy Kaczynskich nie przeprowadzono do kanca rozbicia WSI, rdzenia wplywow Moskwy w Polsce, to wlasnie mielismy nastepstwo w postaci katastrofy smolenskiej i recznego sterowania sledztwem przez Rosjan. W sporze z Macierewiczem, Ziobro nie ma racji.

Natomiast Ziobro wydobyl na swiatlo dzienne fundamentalna sprawe dla polskiej racji stanu. Zarzucil Kaczynskiemu, ze wymusil ratyfikacje traktatu lizbonskiego, a oznaczal on praktycznie rezygnacje z niepodlleglosci na rzecz biurokracji brukselskiej, ktora to tez nie do konca wiadomo, od kogo zalezy. A to oznacza zdrade polskiej racji stanu. Ziobro wrecz mowi ze Kaczynski wymusil to na pozostalych czlonkach PiS. Oznacza to ze w sprawie najwazniejszej prezes Kaczynski niczym sie nie rozni od  Tuska, Pawlaka, Palikota, czy Millera. Z.Ziobro pisze ....”uznanie zgody na podpisanie przez Polskę Traktatu Lizbońskiego za historyczny błąd. Traktat Lizboński zdegradował bowiem pozycję naszego kraju i otworzył drogę do niekorzystnej zmiany układu sił w Europie, czyli dyktatu Niemiec i Francji. Nie byłoby paktu fiskalnego, przeciw któremu mobilizujemy opinię publiczną, gdybyś w 2007 i 2008 r. nie wymusił ratyfikacji tego traktatu. Zapewne pamiętasz Jarku, jak wspólnie z Jackiem Kurskim przekonywaliśmy Ciebie, aby ten traktat odrzucić i jak w imię jedności prawicy przeforsowałeś swoją decyzję o poparciu Traktatu Lizbońskiego”.

Prezes Kaczynski nie ma wyjscia. Albo zarzucic Ziobrze, ze klamie, albo przyznac sie do bledu. Jesli sie przyzna do bledu, bedzie to oznaczalo, ze tak naprawde jest marnym politykiem, skutecznym tylko  we wlasnej partii, dzieki statutowi i wiernym pretorianom, ktorym nic nie pozostalo jak kadzic prezesowi, by miec z tego fotel poselski, pozwalajacy na pasozytowaniu na polskim podatniku.  Na razie prezes Kaczynski milczy i zapowiedzial ze odpowie na ten list po dlugim weekendzie. Jedyna jego reakcja jaka wychwycilam w internecie jest okrzyk: „Prawico, zjednoczmy sie”

Nie bede gdybac co odpowie prezes Zbigniewowi Ziobrze, tylko bede czekala cierpliwie na jego list. Kaczynski nie moze przemilczec tych oskarzen, gdyz by to oznaczalo, ze Ziobro ma we wszystkim racje, co napisal w liscie otwartym.

Na zakonczenie chcialam jeszcze nawiazac do mojego ostatniego postu, o legendzie Lecha Kaczynsliego. W dzisiejszych wiadomosciach na portalu „Wpolityce” znalazlan informacje o artykule w „Uwazam rze” Bronislawa Wildsteina o Lechu Kaczynskim.  We fragmentach tego artykulu nie mozna sie doczytac, jakie to konktretne zaslugi mial prezydent Kaczynski dla Polski. Poza ogolnikowymi stwierdzeniami nie ma  w tych fragmentach ani jednego zdania, czym to konkretnie bracia Kaczynscy zasluzyli sie dla Polski. Prosilabym czytelnikow mojej notki o wskazanie mi w tym artykule fragmentow ktore konkretnie wskazuja, jakie to zaslugi maja bracia Kaczynscy dla Polski. Poniewaz mieszkam w USA i nie mam dostepu do „Uwazam rze”, bede wdzieczna za odpisanie mi z tego tygodnika o konkretnych zaslugach z artykulu B. Wildsteina. 

KOMENTARZE

 • @
  Dla realizacji procesu budowy Europy jako państwa federalnego, TL był koniecznością, a UE jako państwo federalne ma być składnikiem geopolitycznego projektu budowy jednego z wierzchołków wielobiegunowego świata pod symboliczną nazwą Unii Eurazjatyckiej na obszarze od Atlantyku po Pacyfik.
  Ten Eurazjatycki wierzchołek ma być wraz drugim wierzchołkiem jakim jest USA, przeciwwagą dla wierzchołka chińskiego, dynamicznie rosnącego w siłę. W takim kształcie wierzchołka Eurazjatyckiego, nie było miejsca dla podmiotowego istnienia Polski suwerennej i mającej prawo akcentować i realizować swoje narodowe interesy.
  Polityka śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego była sprzeczna z tym projektem i interesami architektów tego projektu(Rosja, USA,Niemcy ,Francja) i zmierzała do tego, by zamiast wierzchołka Eurazjatyckiego, powstał mniejszy wierzchołek unioeuropejski i odizolowany wierzchołeczek rosyjski podgryzany przez wierzchołek chiński.
  To wg śp. Prezydenta miało zagwarantować podmiotową rolę Polski jako tradycyjnego "przedmurza" Zachodu w UE pod obowiązującym TL.(i dlatego ten Traktat podpisał)
  Niestety nie zorientował się, ze jego polityka będąca w interesie USA epoki Busha, jest sprzeczna z interesem USA Obamy(słynny reset w stosunkach USA-Rosja).
  Twierdzenie J.Kaczyńskiego o tym, że polegli w Smoleńsku "zostali zdradzeni o świcie" jest prawdą tylko w tym zakresie, że "zostali zdradzeni". Za to nie ma racji na temat tego kiedy i kto zdradził.
  Jeśli to tłumaczenie jest za trudne do ogarnięcia dla czytającego, to z góry przepraszam i polecam szkolenie w zakresie polityki międzynarodowej i geopolityki, wszak nie każdy rozeznaje się w matematyce wyższej, a chce rozeznawać się w polityce na poziomie globalnym.
 • Kaczyńscy mieli dużo zasług: odkrycie naszościu wojny z Irakiem w telewizyjnej konkurencji w kajfaszostwie z Kaśniewskim
  i jej wsparcie POPiSowo gebelsowakimi kregami podejrzeń i gruntowym ziobrohakiem na koalicjantów zagrażających nawet lizbońskiemu wspólojcostwu i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji traktqatu UE, wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem gdy zaczely zaprzeczać spaleniu 1600 Żydow w chłopskiej stodolce otoczonej sprawnymi oddziałami polskich kosynierów i siekierników co potwierdził z selekcji i kreacji SB docent a anwet profesor inzynierii chemicznej i premier Buzek, nadanie polskiego obywatelstwa palestyńskim dezerterom wyprowadzonym do walki z angielskimi imperialistami przez Andersa itd, itp, itd.
 • @35stan 22:20:59
  Prosze wobec tego mi podac, w czym sie przejawiala ta polityka Kaczynskeigo, prosilabym o podanie faktow. gdyz fakty wskazuja ze byli oni jak urzednic brukselscy. Nie swiadczy o tym nawet dobrze rozegranie konfliktu miesnego, oraz wyprawa do Gruzji. Jak pisalam w poprzedniej notce, podpisanie TL bylo zdrada stanu Polski. osyc to Pan karkolomnie tlumaczy, ake po pierwsze Bush zabiegal u putina o poparcie dla jego rozprawy z Iranem i nazwal Putina swoim najlepszym przyjacielem. W notkach poswieconeych sprawom Bliskiego Wschodu napisalam ze od zamachu 9/11 polityke zagraniczna USA prowadzi lobby zydowskie.
  Wiec to nie Obama zdradzil Polske, tylko jest o konsekwencja zmiany poliyki USA i pzreniesienie punktu ciezkosci na Iran i Izrael,. Dlatego taka zmiana nastapila, poniewaz USA i lobby zydowskie liczy na pomac w iwazji na Iran dajac wolna reke Rosjanom w Europie.
 • @slepa manka 01:33:13
  Z oceną sytuacji geopolitycznej na świecie zaprezentowaną w twoim komentarzu się zgadzam, natomiast co do zasług Kaczyńskich(w tym zwłaszcza śp.Prezydenta L.Kaczyńskiego to jest tak:
  - uznanie przez Niego, ze w naszym geopolitycznym położeniu, na styku Wschodu i Zachodu, pomiędzy dwoma hegemonami, dla interesu Polski najlepszym wyjściem jest stworzenie sojuszu państw tego regionu, skupionych wokół Polski jako najsilniejszego ogniwa regionu i przez to ustanowić taką regionalną siłę, która w obliczu gry tych dwóch hegemonów, przy wsparciu tego trzeciego hegemona(USA) , móc realizować podstawowe interesy Polski i Narodu Polskiego.
  Niestety, siła złego na jednego, gdyż do dwóch "szatanów" szarpiących Polskę z dwóch stron, dołączył trzeci, który miał być sojusznikiem i przeciwwagą dla tych dwóch- po prostu mówiąc brutalnie USA ZDRADZIŁO POLSKĘ I PREZYDENTA L.KACZYŃSKIEGO, prowadzącego politykę proamerykańską i proizraelską w sytuacji gdy USA potrzebowała ubić interes z Rosją. Do tego doszedł interes Niemiec i Francji robiony z Rosją kosztem interesu Polski.
  Nie znaczy to, że Kaczyński nie miał racji, bo miał, ale padł zdradzony przez deklaratywnego sojusznika.
  Mam za złe, że Jarosław ukrywa tę prawdę przed NARODEM, dalej łudząc go sojuszem ze zdrajcą amerykańskim i izraelskim.
  W tym jest zło jego polityki i jego kompanów z PIS-u.
  Cała scena polityczna zrodzona w zgniłej atmosferze OS musi iść na zatracenie. Polacy myślący i czujący patriotycznie, muszą wyłonić swoją reprezentację wbrew wszystkim trzem(czterem-Izrael) hegemonom.
 • @35stan 15:55:54
  Koncepcja rzeczywiscie interesujaca, tylko ze realizowana przez kompletnego amatora. Nie wiem jak sobie L. Kaczynski wyobrazal realizowanie tej koncepcji bez lustracji i ostatecznemu rozwiazaniu WSI.
  Zaniechanie tych dwoch podstawowych czynnosci, oraz realizacja nakreslonych celow, poprzez ludzi dawnej WSI io agentow SB, byla sprzeczna sama w sobie. A przeciez kaczynscy mieli zgode prtzedstawicieli narodu by zrobic przadek najwazniejszy. Moim zdaniem nie mial najmniejszej ochoty do przeprowadzenia tych dwoch rzeczy podstawowych. Dlatego posluzyl sie innymi organami wladzy,. by utracic lustracje i likwidacje WSI. Wynik byl z gory wiadomy, a sam owczesnyu prtzezydent rozgrzeszony przed narodem w swoim wasko pojmowanym interesie. Stawianie przyszlosci polskiego narodu nizej niz interes kilkudziesieciu wspolpracownikow SB i WSI, nie najlepiej o nim swiadczy. Moze wlasnie USA widzac ze nie zrobil lustracji i dekomunizacji, czyli nie pozbyl sie otwattej agentury moskiewskei ulokowanej w WSI, uznalo ze nie warto sie juz w Polske angazowac. Przeciez USA dostalo wyrazny sygnal, ze Kaczynscy chca utrzymywac wplywy moskiewskie, pomimo przeciwnych deklaracji. Dlatego tez zaczelo traktowac Kaczynskich przedmiotowo. I skonczylo sie to 10.04 2010.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930