Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Slabe punkty ZP Macierewicza - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Twierdzenie ze sie ma monopol na prawde o katastrofie smolenskiej, trzeba poprzec zelaznymi dowodami, a tych Pan Macierewicz wogole nie posiada.

O slabych punktach koncepcji ZP Macierewicza postaram sie napisac tylko w oparciu o tym, o czym mowil w Chicago. Musimy tez pamietac o jednym. Pan Macierewicz jest przede wszystkim partyjnym politykiem, ktory musi realizowac polityke partii do ktorej nalezy, jak rowniez dzieki udzielonemu poparciu w wyborach. Nigdy nie bedzie dazyl do obiektywnej prawdy, bo to nie jest zadaniem polityka. Zadaniem polityka jest realizowanie programu partii, do ktorej sie nalezy. Zachowanie pana Macierewicza moze posluzyc za przyklad.

W dniu 19 kwietnia 2010 roku, Pan Antoni byl przeciwny powstaniu komisji miedzynarodowej do zbadania przyczyn katastrofy smolenskiej. Byla to jego odpowiedz na inicjatywe prof. Jacka Trznadla. W krotkim wywiadzie w Naszyn Dzienniku, powiedzial ze to rzad powinien zajac sie wyjasnianiem tej katastrofy. Zdumieniem musi napawac fakt, ze Pan Macierewicz pokladal takie zaufanie w rzad Tuska. TO FAKT.

Nastepnie staje na czele zespolu parlamentarnego do spraw wyjasnienia katastrofy smolenskiej, bez zadnych uprawnien i dowodow. Pamietam jego apel o pmoc do srodowiska blogerow o pomoc w wyjasnianiu skutkow katastrofy.

Po ponad rocznej dzialalnosci zespol doszedl do prawdy. Katastrofa wydarzyla sie pod Smolenskiem. Nie jest tez podana bezposrednia przyczyna katastrofy.

Za to ze ktokolwiek ma inne zdanie o przyczynach katastrofy niz pan Macierewicz, ten juz jest agentem i ruska swolocza. Wole byc agentka i ruska swolocza i miec powazne watpliwosci do tego, co mowi pan Macierewicz.

Wrocmy do spotkania w Chicago, ktorego bylam swiadkiem. Warto przede wszystkim podkreslic, ze pan Macierewicz powiedzial, ze wszystkimi dowodami w sprawie, dyponuja Rosjanie. Pierwszym slabym punktem koncepcji Pana Macierewicza jest rozmowa telefoniczna braci Kaczynskich na 15 minut przed katastrofa. Wedlug Pana Macierewicza jest to zelazny argument, swiadczacy o tym ze katastrofa wydazyla sie pod Smolenskiem. Przeciez gdyby bylo cos niepokojacego, to brat by niewatpliwie o tym poinformowal. Mam nadzieje  Pan Macierewicz jest w posiadaniu na odbyta rozmowe bilingow, jesli ich nie ma, to mozna to traktowac jako wymysl. My nie wiemy dokladnie kiedy sie wydarzyla katastrofa i do dzisiaj jest to przedmiotem sporow, a Pan Macierewicz stwierdza ze rozmowa zakonczyla sie dokladnie pietnascie minut przed katastrofa.

Kolejnym zelaznym dowodem katastrofy pod Smolenskiem jest to, ze urzadzenia w samolocie przestaly dzialac, kiedy on sie znajdowal pietnascie metrow nad ziemia. Wedlug Pana Macierewicza  tak wynika z odczytu TAWS. Dalej przytacza badanie prof. Biniendy, ze samolot nie zderzyl sie z brzoza, co wedlug oficjalnej wersji polskiej i rosyjskiej bylo przyczyna katastrofy.

Zalozmy ze Jaroslaw Kaczynski potrafil dokladnie okreslic co do minuty czas katastrofy i ze rozmowa naprawde miala miejsce w tym wlasnie czasie nawet bez sprawdzania bilingow, to nie jest to dowodem ze katastrofa wydarzyla sie pod Smolenskiem. Moglo byc przeciez tak, ze prezydent zostal wczesniej poinformowany o zmianie lotniska i nie widzial w tym nic niepokojacego, by alarmowac brata, skoro glownym przedmiotem rozmow byl stan zdrowia matki i to bylo wylacznie trescia rozmowy. Tak twierdzi Jaroslaw Kaczynski.  Ale rozmowa mogla sie rowniez zakonczyc 30 minut przed katastrofa. Nawet jesli bilingi sa w posiadaniu ZP, to i tak nie wiemy dokladnie, kiedy sie wydarzyla katastrofa.

Kolejne watpliwosci co do zelaznych dowodow pana Macierewicza sa najslynniejsza brzoza swiata i TAWS. Pan Macierewicz twierdzi, ze urzadzenia przestaly dzialac, kiedy samolot znajdowal sie 15 metrow nad ziemia. Skoro samolot nie zderzyl sie z brzoza, to nie ma tez dowodow na to ze sie akurat znajdowal pod Smolenskiem. Nikt go nie widzial, jak podchodzil do ladowania z powodu slynnej mgly. Pan Macierewicz przyznal ze wszystkie dowody posiadaja Rosjanie. Otoz TAWS przestal dzialac na 15 metrow nad ziemia, ale tez nie pokazal miejsca katastrofy. TAWS nie jest zadnym dowodem na to, ze katastrofa odbyla sie pod Smolenskiem. Moglo byc tak jak twierdzi Pan Macierewicz, ze byl jakis wybuch wewnatrz samolotu lub w bardzo bliskiej odleglosci od niego. Niekoniecznie pod Smolenskiem.

Nie rozumiem dlaczego Pan Macierewicz tak bardzo sie upiera przy swojej wersji katastrofy, skoro nie posiada zadnych dowodow, jego komisja nie posiada zadnej osobowosci prawnej, wiec oficjalnie nie reprezentuje zadnego organu panstwa i dysponuje takimi samymi dowodami jak my wszyscy. Z mojego doswiadczenia z polityka i z politykami wiem ze im nie wolno nigdy ufac. Zwlaszcza kiedy twierdza ze tylko oni maja monopol na rawde, nie poparta zadnymki dowodami.

Z braku czasu nie pisze juz  o  cialach ofiar, bo o tym akurat podczas spotkania nie bylo mowy, poza cialem prezydenta, ktore rozpoznal jego brat. 

KOMENTARZE

 • Autor
  Czy jest jakieś nagranie tego spotkania ? Warto by było posłuchać bo z relacji Autorki nic nie wynika. No, może jedno ale nie ma związku ze Smoleńskiem więc :x).

  "W dniu 19 kwietnia 2010 roku, Pan Antoni byl przeciwny powstaniu komisji miedzynarodowej do zbadania przyczyn katastrofy smolenskiej. Byla to jego odpowiedz na inicjatywe prof. Jacka Trznadla. W krotkim wywiadzie w Naszyn Dzienniku, powiedzial ze to rzad powinien zajac sie wyjasnianiem tej katastrofy. Zdumieniem musi napawac fakt, ze Pan Macierewicz pokladal takie zaufanie w rzad Tuska. "

  Jak wyraził to, że jest przeciwny powstaniu komisji międzynarodowej ? Tym, że odpowiedział iż to rząd powinien zająć się wyjaśnianiem katastrofy ? I to jest to "przestępstwo" Macierewicza, że zwrócił uwagę na porządek rzeczy, na protokół ? I to automatycznie świadczy, że A.M. pokłada zaufanie w rządzie.... Zadziwiające.
  Przecież to się kupy nie trzyma !

  Pozdrawiam.
 • @contessa 16:21:58
  Powiedzial ze jest wstrzemiezliwy jesli chodzi o powstanie komisji miedzynarodowej, poniewaz to na rzadzie spoczywa odpowiedzialnosc za wyjasnienie przyczyn tragedii. Cytuje z glowy, mozna mnie sprawdzic. Nie napisalam ze jest przestepstwem zaufanie do zradu Tuska. Dla mnie jest to zdumiewajace, ze byly szef MSW, oraz likwidator WSI opowiada takie bajki, w kilka dni po katastrofie, kiedy kazde dziecko w przedszkolu podejrzewalo Tuska i Rosjan o zamach. Tak samo prof. Trznadel. Ciekawa jestem jakie Pani miala wtdy nastawienie, czy podobne co Pan Macierewicz?
  nagranie z dyskuscji istnieje w necie, ale w tej chwili nie mam jak sprawdzic.
  Za duzo wolt bym miala ufac Panu Macierewiczowi.
  Pozdrawiam
 • słabe punkty twojego rozumowania
  TAWS to po prostu lepsiejszy GPS, a co miedzyinnymi robi GPS ?
  określa swoje połżenie na ziemi według trzech współrzędnych,
  wysokość nad poziom morza, szerokość gegraficza i długość geograficzna, jakbyś nie wiedział, wiec po prostu zapisał gdzie był i o której godzinie czasu GMT, można owszem go zakłucić, ale to daje przesuniecie maks... kilkaset metrów nie więcej.....
  zwłoki, rzeczy osobiste i inne znaleziono w miejscu katastrofy,
  40-50 metrowy metalowy TU to nie szpilka, co się wsadzi w bagażnik i wywiezie gdzie się chce.....
  Rozważania Prof. Bieniedy, i Nowczyka, są dość twarde i na razie nie do obalenia, programowa rekonstrukcja katastrofy oparta na rzeczuwistych zdjęciach... tez dużo mówi o sposobie rozerwania,
  Pana Macierewicza, jak na Osobę nie techniczną, trzeba go podziwiać za zdeterminowanie, idealny może nie jest ale głowne media dorabiają mu na 80% tak zwaną "gębe", czy chceszu mu zażucić że wąsik nie taki ? Co się czepiasz rozmowy braci ? a co to nie mogli se pogadać ?, Tak więc taki sprzet jak TU był widziany na prawie wszystkich wojskowych radarach w Europie, i na czesci cywilnych również..... więc po co był go gdzieś porywać, a tu robić maskirowkę.... Maskirowka owszem była ale innego typu jak to pijany Generał i taka dalej..... i że webeściaki wylądują....
  Czemu przeczy nowy scenogram, jak również przeczy udeżenia w brzozę, więc nie wciskaj cimnoty kup se GPS za 200 zeta ustaw pokazywanie nie tylko wspołrzednych płaskich, ale również wysokości i se troche pojeździj, również w górach i nie pitol....
 • @slepa manka 16:34:39
  Mam niejasność co do 2 kwestii przez Panią poruszonych i ponieważ uważam je za zasadnicze, spytam.
  Pisze Pani w notce:
  1. "W dniu 19 kwietnia 2010 roku, Pan Antoni byl przeciwny powstaniu komisji miedzynarodowej do zbadania przyczyn katastrofy smolenskiej. Byla to jego odpowiedz na inicjatywe prof. Jacka Trznadla. W krotkim wywiadzie w Naszyn Dzienniku, powiedzial ze to rzad powinien zajac sie wyjasnianiem tej katastrofy. Zdumieniem musi napawac fakt, ze Pan Macierewicz pokladal takie zaufanie w rzad Tuska. TO FAKT.

  Nastepnie staje na czele zespolu parlamentarnego do spraw wyjasnienia katastrofy smolenskiej, bez zadnych uprawnien i dowodow. Pamietam jego apel o pmoc do srodowiska blogerow o pomoc w wyjasnianiu skutkow katastrofy."

  Nie pamiętam co dokładnie 19 kwietnia powiedział A.M., tzn. w jaki sposób wyartykułował ten swój "sprzeciw", że jako sprzeciw zostało zinterpretowane. To dla mnie bardzo istotne (szukam wciąż jeszcze w arch.ND tej wypowiedzi) by uniknąć bezpodstawnych nadinterpretacji. W każdym razie - do występowania o powołanie międzynarodowej komisji niestety ma prawo tylko rząd zainteresowanego państwa (jeśli rząd nie jest tym zainteresowany to nie wystąpi co też się stało). I p.Macierewicz odpowiedział prawidłowo.
  W obliczu tego twierdzenie, że "Zdumieniem musi napawac fakt, ze Pan Macierewicz pokladal takie zaufanie w rzad Tuska. " jest po prostu nadużyciem.

  2. "Nastepnie staje na czele zespolu parlamentarnego do spraw wyjasnienia katastrofy smolenskiej, bez zadnych uprawnien i dowodow. "

  Dlaczego miał nie stanąć ? Uprawnienia otrzymał od PiS, powołującego zespół parlamentarny.
  O jakie dowody chodzi ?

  To na razie tyle. Idę szukać tych wypowiedzi.
  Pozdrawiam.
 • @contessa 19:26:15
  Nie znajdziesz tych wypowiedzi na ktore powoluje sie" slepa jak jej tam manka, bo Pan Macierewicz nie rzuca slow na wiatr.
  O powolanie komisji miedzynarodowej moze wystapic tylko rzad polski na czele ktorego na nasze nieszczescie stoi Tusk. Tusk tego jak dotad nie uczynil i nie ma na to nadziei. Przypisywanie Panu Maciarewiczowi slow, ktorych nigdy nie wypowiedzial jest duzym naduzyciem.
  Obserwuje wpisy" widziane z USA "od jakiegos czasu i musze przyznac ze wiele spraw widze inaczej jako mieszkaniec tego kraju szczegolnie sprawy polskie.
 • @normal 17:51:05
  Po pierwsze ja nie dyskutuje i nie podwazam ustalen pana Biniendy. Powtarzam skoro samolot nie przelecial nad brzoza, to nie znaczy ze sie tam wogole pojawil. Skad ta pewnosc ze TAWS, urzadzenie nie jest zmanpulowane przez Rosjan, po to bysmy mysleli ze katastrofa miala miejsce pod Smolenskiem,. W poprzednch notkach pisalam, dlaczego ta wersja jest bardzo korzystna dla Rosjan. Sprawa gen Blasika wyszla przy okazji gangsterskich rozgrywek pomiedzy rodzimymi gangam i walczacymi o wladze w Rosji w wyborach prezydenckich. Ponadto Macierewicz stwierdzil ze wsszystkie dowody posiadaja Rosjanie.
 • @contessa 19:26:15
  Musze Pania bardzo przeprosic ale pomylilam daty, Chodzi o nasz dziennik z dnia 22 kwietnia, dzial Polska, wywiad z Panem Macierewiczem,"prywatnie znaczy bez zabezpieczen" Ptrzepraszam przede wszystkim za stracony czas.
  Byloby naduzyciem gdyby to powiedzial przecietny Polak. Ale Pan Macierewicz jest bylym szefem MSW i SKW. Dlatego mi sie to nie podoba i zwrocilam na to uwage.
  Uprawnienia od pis sa niczym skoro nie mozna na ich podstawie niczego sie domagac. Sluzy tylko promcji ZP i poszczegolnych ludzi.
  Pozdrawiam
 • Znalazłam !
  A.Macierewicz powiedział :
  "Byłbym wstrzemięźliwy co do kwestii formowania międzynarodowych komisji. To władze Rzeczypospolitej, jej prokuratorzy i służby są za to postępowanie odpowiedzialne i nikt z nich tej odpowiedzialności nie zdejmie." *

  Jak już wyżej napisałam - w tym przypadku tylko w gestii rządu leży wystąpienie do innych państw o sformowanie międzynarodowej komisji.

  Być wstrzemięźliwym, a być przeciwnym to ogromna różnica dlatego uważam twierdzenie "Pan Antoni byl przeciwny powstaniu komisji miedzynarodowej do zbadania przyczyn katastrofy smolenskiej." za nadinterpretację i szukanie złej woli. Np. z powodu nielubienia A.Macierewicza lub innych.
  Ja np. też walczę ze sobą i pracuję nad sobą by być bardziej wstrzemięźliwą pod adresem premiera Tuska i jego rządu, niestety z różnym skutkiem. Najczęściej przegrywam...

  Pamiętam kalumnie rzucane na PiS gdy walczył ze sprzeciwem powołania Zespołu Parlamentarnego, pamiętam twierdzenia różnych dupków z PO i mendiów, że komisja sejmowa Millera wystarczy, twierdzenia takim tonem, że i ona jest zbyteczna bo Rosjanie są rzetelni ale niech wam będzie...
  Na szczęście ZP powstał ale tylko "parlamentarny", nie sejmowy, niestety bez uprawnień takich jakimi dysponowała sejmowa komisja Millera.

  Zaznaczam - nie jestem niczyim adwokatem, nie bronię nikogo. Nie łapię za słówka w tym przypadku bo sprawa jest za poważna na takie wygłupy. Chodzi mi o pryncypialność, o nienadinterpretowanie, a trzymanie się faktów.

  Pozdrawiam.

  * - http://www.bibula.com/?p=20805
 • @Eclipse 19:40:01
  Podjęłam się dyskusji bo jako tłumacz przysięgły mam trochę pojęcia o protokole.
  W tym konkretnym przypadku rząd powinien był zlecić MSZ wystąpienie do rządów innych państw o powołanie przez nich swoich ekspertów, którzy weszliby w skład komisji międzynarodowej. Jak wiadomo rząd Tuska nie miał takiej woli. Powody chyba wszyscy zainteresowani znają więc nie ma co tego maglować.

  Tak na marginesie - też piszę z poza Polski.
  Pozwolę sobie na twierdzenie, że z daleka czasem (czasem !) lepiej i więcej widać niż z bliska. Dystans km często przekłada się na ten inny.
  Czytam Mańkę i innych Polonusów by porównać co i jak "widać" u Nich, a co i jak u mnie. Przyznam, że często trafiam na bardzo ciekawe spostrzeżenia.

  Pozdrawiam.
 • @slepa manka 19:52:58
  OK, znalazłam, potem przeczytam...

  "Prywatnie znaczy bez zabezpieczeń".
  No cóż... Lansowano teorię, że Prezydent Lech Kaczyński udawał się 10 kwietnia 2010 r. do Katynia prywatnie, jak turysta niemal.
  Powiem tak - w Polsce jest parę, a może nawet paręnaście milionów bałwanów, które to kupiły. Ale czy wszyscy ? Te bałwany oglądają poza tańcem z gwiazdami i różne filmy i filmiki - sensacyjne, kryminalne itd., w których jeśli w fabule występuje prezydent np. USA to jest chroniony 24 h na dobę i nawet do kibla pójść nie może cichaczem.
  W Polsce jest podobnie, prezydent nie ma życia prywatnego, jest do dyspozycji swego państwa na okrągło 24 h/doba przez całą jego kadencję. To łączy się z monitoringiem na okrągło, ochrona wie co i kiedy prezydent robi, gdzie przebywa, z kim się spotyka "prywatnie" itd. Może mówić o tym tylko gdy zajdzie taka potrzeba, np. przed prokuratorem.
  Wobec powyższego infantylnym jest twierdzenie tuskowych dupków, że Lech Kaczyński poleciał do Katynia prywatnie. Ten lans miał przejść, "uświadomić" społeczeństwo ale nie u każdego Polaka przeszedł. Cel tego świństwa był podwójny - upodlić Kaczyńskiego, zmarginalizować osobę i instytucję prezydencką (bo to tylko głupi Kaczor) po raz kolejny i... asekurant ma to do siebie, że zawsze się zaasekuruje (czy jednak zawsze fachowo i przekonująco to już inna sprawa). leciał prywatnie i już, powinien się cieszyć, że w ogóle dostał samolot i tych kilku BOR-owików itd., itp. Łaskę mu zrobili, tzn. do podświadomości Polaków miał trafić przekaz jaki to rząd jest łaskawy - uparł się głupi Kaczor jechać do Katynia ? No to dostał w końcu i samolot i ochronę... Coś, co konstytucyjnie prezydentowi się należy przedstawili jako hojny gest rządu, dobrego rządu, zadawalającego zachcianki głupiego Kaczora. I to miało się zapieczętować w podświadomości Polaków - dobry rząd. I co mamy ? Prezydent ginie podczas lotu ale rząd zrobił wszystko co do niego należało. Czyli jest czysty, jest niewinny gdyby komuś strzeliło do głowy doszukiwać się w nim bezpośredniego czy pośredniego sprawcy śmierci prezydenta.
  Rząd asekurant ? Oczywiście ! Na forach internetowych piszą do dziś, że kaczor mógł nie lecieć, nie musiał, zrobił se wycieczkę za jego podatnika pieniądze i takie tam dyrdymały... Lans przeszedł ? Przeszedł ! I o to chodziło.
  No ale.... wszystko by było cacy, rządzilibyśmy se lekko, łatwo i przyjemnie gdyby nie... ZP pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Sprawa się rypła i pipa ! Latał z "niemotą" Fotygą do USA, wyśmiewano się z nich... Ja chciałabym zobaczyć miny tych różnych dyżurnych dupków po tym jak symulacja prof.Biniedy i Nowaczyka ujrzała światło dzienne. A to jest tylko wstęp, eliminacja najtwardszego z najtwardszych dowodu MAK, powielonego przez "ekspertów" Millera.
  A te w/w dupki - cóż, one wiedzą, że sprawa się rypła ale zaszła zbyt daleko i mają tylko jedno wyjście - muszą lecieć wg tuskiego scenariusza, do końca i w zaparte. Bo a nusz (tak to się pisze?) Macierewicz spróbuje staranować białoruski TIR.... Albo - to co ostatnio takie modne - pójdzie na tańce ("prywatnie bez zabezpieczeń"), poślizgnie się na parkiecie i walnie o kant parapetu głową...

  Pozdrawiam.
 • @Eclipse 19:40:01
  Pan Macierewicz w wywiadzie z dnia 22 kwietnia 2010 powiedzial jze wstrzemiezliwy wobec powolania z inicjatywy prof. Trznadla miedzynarodowej komisji z udzialem niezaleznych ekspertow. Zdumienie musi budzic to oswiadczenie w ustach bylego szefa MSW i SKW. Sparawia to wrazenie ze pan Trznadel i ludzie poperajacy tenpomysl maja wieksza wiedze na temat Rosjan i Rosji Putina niz byly szef MSW i SKW. Czy nie wydaje sie to Panu dziwne. W ciagu paru miesiecy Pan Macierewicz zmienil zdanie i stal sie najwiekszym oredownikiem komisji miedzynarodowej. Mamy dwa wyjscia. Albo sie do tego nie nadaje albo prowadzi jakas swoja polityczna gre. Widzi Pan jakies inne rozwiazanie?
 • @contessa 20:20:47
  BYlaby to roznica gdybym to powiedziala ja lub Pani, ale w przypadku Pana Macierewicza jako bylego szefa MSW i SKW, jest to delikatnie mowiac dziwne. Pare miesiecy pozniej Pan Macierewicz stal sie najwiekszym oredownikiem powolania miedzynarodowej komisji. Od czasu katastrofy nic specjalnego sie w tym czasie nie stalo. Okazalo sie ze przecietny obywatel prof Trznadel i ludzie popierajacy jego inicjatywe mieli wieksze rozeznanie co do zamiarow Rosjan niz byly szef SKW i MSW. Nie wystawia to Panu Macierewiczowi dobrego swiadectwa. Mamy dwa wyjscia albo sie do tego nie nadaje, alb od oczatku prowadzi jakas gre.
 • @contessa 21:19:22
  Mysle ze Pan Macierewiz nie zginie pod kolami bialoruskiego czy innego tira. W koncu jego koncepcja miejsca katastrofy czy tez zamachu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rosyjskiim. W tej wersji moga sie spierac kto bardziej zawinil:polscy piloci czy rosyjscy kontrolerzy. Natomiast wersja maskirowki czyni z nich jednoznacznie zamachowcow mordercow.
  Pozdrawiam
 • Inżynier ze stołecznej PW, po wydziale MEiL
  p.Krzysztof Cierpisz - aktualnie mieszkający w Lund - więcej wyjaśnił w swojej pierwszej notce, posiadając tylko zdjęcia rozkładu przestrzennego części "po katastrofie" niż dotychczas wszystkie komisje, prokuratury i zespoły parlamentarne razem wzięte.
  Mówienie o katastrofie w przypadku, gdy kilkanaście minut "po niej" ani ambasador Bar, ani technik Wiśniewski nie widzieli nawet jednej oderwanej kończyny czy choćby kropelki krwi w przypadku, gdy na pokładzie było ok. 10 ton "ciał" jest niedorzeczne.
  Przy Al. Krakowskiej w 1981 roku nie było wybuchu a z drzew ściągano ludzkie wnętrzności. Cała ta Państwa dyskusja – jeśli chodzi o co niektórych dyskutantów – jest tyle warta, co codzienne dywagacje politologa Migalskiego.
  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i sugeruję zacząć myśleć samodzielnie.

  P.S. Co do p. Maciarewicza to jeszcze raz zacytuję blogera MAREKTOMASZ"

  Wszystkie partie polityczne - podkreślam słowo wszystkie - zrezygnowały od samego początku z dochodzenia do prawdy o 10.04.2010. Była to - sądząc po tym "co się dzieje" - rezygnacja jednoznaczna, stanowcza, zdeterminowana.

  Gdyby oceniać po towarzystwie zebranym na blogu Martynki, KaNo, kilku innych, po wszystkich komunikatach, jakie podskórnie zostały tam przekazane, decyzja jest nieodwołalna. Obejmuje również, a może zwłaszcza, Zespół Parlamentarny pod przewodnictwem Posła Antoniego Macierewicza.

  Gdyby oceniać po towarzystwie zebranym na blogu Martynki, po komentarzach, jakie tam się pojawiły, Zespół Parlamentarny miał od samego początku przypisaną rolę "wentyla bezpieczeństwa". To znaczy, organizatora emocji niepodległościowo nastawionych blogerów. Tych, dla których najważniejsze są wartości.

  Czy taka hipoteza okaże się prawdziwa?

  Dowiemy się po zaledwie kilku miesiącach. Po wysłuchaniach w Brukseli, po rezultatach tych wysłuchań, po rezultatach, choćby propagandowych, konferencji w Pasadenie. Jeżeli będzie jak do tej pory, to będzie znaczyło - zrozumieją to w końcu wszyscy blogerzy poza agenturą - że była od samego początku zakreślona czerwona linia. Linia, której Zespół Parlamentarny, ani sam Poseł Antoni Macierewicz, nie mogli przekraczać.

  Oto ona - kwestionować raport Millera/MAK, obalać poszczególne twierdzenia tego raportu, ale nie zabierać się broń Boże za odkrywanie prawdy o 10.04.2010. Prawda miała być przez najbliższe 10-20 lat ukryta.

  Stąd bierze się szczególna rola "Czerwonej strony Księżyca", stąd ataki na "poszukiwaczy prawdy", stąd kompletny brak zrozumienia dla dwóch dróg równoległych, z założenia przyjaznych sobie - ścieżki obalania raportu MAK oraz bezkompromisowego odkrywania prawdy.

  Jeżeli powyższa hipoteza jest prawdziwa, to "Czerwona strona Księżyca" może być w niezwykle chamski sposób atakowana przez tzw "obrońców Zespołu Parlamentarnego". Właśnie przez nich.

  "Obrońcy Zespołu Parlamentarnego" otrzymali zadanie - w najbardziej brutalny, chamski sposób tłumić uczucia blogerów oraz dezintegrować środowisko; wszelkimi sposobami tłumić nasze emocje, gasić (nieprawdopodobnym chamstwem) naturalne dążenie ludzi uczciwych do poszukiwania prawdy. Wszelkimi sposobami zohydzać wartości.

  serdecznie pozdrawiam
  MAREKTOMASZ
 • @normal 17:51:05
  slepa manka"
  "Twierdzenie ze sie ma monopol na prawde o katastrofie smolenskiej,
  trzeba poprzec zelaznymi dowodami, a tych Pan Macierewicz wogole
  nie posiada."

  normal:
  "......zwłoki, rzeczy osobiste i inne znaleziono w miejscu katastrofy,
  40-50 metrowy metalowy TU to nie szpilka, co się wsadzi w bagażnik
  i wywiezie gdzie się chce.....

  Rozważania Prof. Bieniedy, i Nowczyka, są dość twarde i na razie nie do obalenia, programowa rekonstrukcja katastrofy oparta na rzeczuwistych zdjęciach... tez dużo mówi o sposobie rozerwania,.....

  Co się czepiasz rozmowy braci ? a co to nie mogli se pogadać ?, Tak więc taki sprzet jak TU był widziany na prawie wszystkich wojskowych radarach w Europie, i na czesci cywilnych również..... więc po co był go gdzieś porywać, a tu robić maskirowkę.. ..."
  -------------------------------------------------------------------------

  Uwagi jak najbardziej zasadne !
  Z początku myślałem, że te ataki na Macierewicza to naiwność i
  nieporadność, starszej, nie mającej pojęcia o technice kobieciny
  z nudów zalewającej bzdetami forum. Po przeanalizowaniu jej
  tekstów zmieniłem zdanie. Jestem pewny, że to ruska agentura
  namolnie i programowo atakująca bez wytchnienia Macierewicza :(
 • @slepa manka 22:19:04
  Jestem kobieta i bardzo interesuje tragedia smolenska.
  Przeciez wyraznie contessa podaje co Pan Macierewicz powiedzial w dniu 22 kwietnia 2010. To byl psi obowiazek rzadu zajac sie sledztwem i trudno Panu Macierewiczowi wmawiac zla wole- ja tego tak nie rozumiem i protestuje.
  Jeszcze raz powtarzam - tylko ten wrogi dla Polaki rzad mogl powolac komisje miedzynarodowa. Tusk oddaje sledztwo Rosji, oddajac tym samym suwerennosc Polski. Nie mial woli nigdy powolac komisji miedzynarodowej i liczylam bardzo, ze moi rodacy zaglosuja inaczej w zeszlym roku, ze sprawa nabierze rozpedu we wlasciwym kierunku. Nie mam pewnosci, czy wybory byly wiarygodne..Ja mieszkajac poza krajem tak wlasnie mysle z mojego dystansu, tak to wlasnie wyglada. Jestem niezmiernie wdzieczna Panu Macierewiczowi za poswiecenie i walke z przeciwnosciami w dazeniu do prawdy.
  Przeciez wiesz manka jak prezydent Obama podrozuje to 300 osob security service dba o jego bezpieczenstwo - bo tak przewiduje protokol, ktory jest przestrzegany..
  Polska tez ma protokol odnosnie podrozy prezydenta a co usilowano zrobic - wmowic wszystkim, ze to byla podroz prywatna prezydenta i byly przepychanki czy to byl lot cywilny czy M wojskowy.
  Przestan czepiac sie slow, ktore nie oddaja tego co sugerujesz..
 • @panMarek 23:50:12
  Czy konieczne sa przepychanki blogierow, trudy komisji parlamentarnej i rozne dociekania, dochodzenia, przypuszczenia, dezinformacja, wystepy w mediach roznych watpliwych autorytetow roznej masci?

  A czy to nie powinno byc psim obowiazkiem rzadu przyczynic sie do wyjasnienia tragedii smolenskiej i powolanie miedzynarodowej komisji z niezaleznymi profesjonalistami. Dlaczego rzad nie tego nie uczycznil,
  tylko Tusk oddaje sledztwo w roayjskie lapy jakby Polska byla czesia federacji rosyjskiej?
  Moze by tym sie zajac a nie nawalanka z blogierami. bo nie blogierow
  to zadanie ...

  Dlaczego ani jeden z polskich naukowcow, zaden uniwersytet i zadne laboratorium nie bylo zainteresowane wspolpraca by wyjasnic przyczyny katastrofy? Po co podatnik polski lozy na ich wyksztalcenie by byli bezuzyteczni czy po prostu sie boja, bo na pewno wiedza co sie wydarzylo...
  Dlaczego prokuratura polska mataczy - strzelanie w policzek to byl pol gest zwrocenie uwagi na cyrk..
  Dlatego to nie blogierzy powinni sie ze soba klocic i przekonywac jedni drugich, Polska ma duze mozliwosci wyjasnic co sie stalo tylko nie ma woli a dlaczego to dowiemy sie niedlugo i dlatego taki atak na posla Macierewicza..
 • @Eclipse 19:40:01
  Eclipse:
  "Nie znajdziesz tych wypowiedzi na ktore powoluje sie" slepa jak jej
  tam manka, bo Pan Macierewicz nie rzuca slow na wiatr.
  ....Przypisywanie Panu Maciarewiczowi slow, ktorych nigdy nie
  wypowiedzial jest duzym naduzyciem.
  Obserwuje wpisy" widziane z USA "od jakiegos czasu i musze przyznac ze wiele spraw widze inaczej jako mieszkaniec tego kraju szczegolnie sprawy polskie."
  -----------------------------------------------------------------------

  Trzeba porzucić naiwność i wiarę w "dobre intencje mylących się"
  i zobaczyć rzeczywistość jaką jest na prawdę. Wszystko wskazuje
  na to (styl, język, pogarda dla formy języka, pogarda dla faktów,
  zacietrzewienie w bezpodstawnych atakach, pogarda dla Polaków,
  bronienie ruskich, nachalność ataków), że jest to ruska agentura
  bazująca najprawdopodobniej na żydowskiej emigracji z Polski do usa.
 • @panMarek 23:50:12
  W pelni sie z Panem zgadzam.
 • @Zbigniew-Grzymski 01:36:49
  Po pierwsze to nieja powiedzialam ze wszystkie dowody sa w rekach Rosjan, tylko Pan Macierewicz. Jest tez zasadnicza roznica miedzy identyfikacja zwlok a znalezieniem, zidentyfikowano tylko cialo prezydenta, zrobil to jego brat Jaroslaw. Rosjanie mieli wystarczajaco ilosc czasu by sie do maskirowki przygotowac, od czasu ogloszenia wizyty prezydenta, czyli od stycznia Na jakich dowodac sa oparte rozwazania pana Biniendy i Nowaczyka?W pierwszej notce napisalam ze pokazalam zdjecia zabloconych kol samolotu, miom amerykanskim kolegom. Zdjecia te byly robione przez rosyjskiego reportera agencji Reutera. Wszyscy moi znajomi jednoznacznie owiedzieli ze bloto jest na kolach od co najmniej dwoch tygodni. to tez byly rzeczywiste zdjecia. Prosze o zelazne dowody obsrwacji polskiego samolotu chociazby przez jeden wojskowy europejski radar.
 • @Eclipse 02:12:09
  Ja nikomu nie wmawiam zlej woli tylko stwierdzam fakty. Okazalo sie ze Pan Macierewicz powiedzial w dniu 22 kwietna 2010 ze jest wstrzemiezliwy wobec powolania komisj miedzynarodowej na co nalegal Jacek Trznadel. Po paru miesiacach okazalo sie ze Pan Macierewicz jest najwiekszym oredownikiem powolania takiego gremium. taktownie jednak nie wyjasnil dlaczego wtedy myslal inaczej.
  Napisalam ze komisja zrobila bardzo duzo by wyjasnic bledy proceduralne strony polskiej i chwala jej za to. Natomaist podejrzane mi sie wydaje zrucanie podejrzen na zwolennikow teorii maskirowki, podczas gdy wszystkie dowody maja Rosjanie. Skoro tak jest, to zwolennicy maskirowki maja w takim samym stopniu racje co Pan Macierewicz.
  Pozdrawiam
 • @Zbigniew-Grzymski 03:15:08
  Gratulje odkrycia i zdemaskowania mnie. NIgdy nie sadzilam ze moge byc uwazana za zydowke na uslugach rosyjskiego KGB. Naprawde panie Zbigniewie przecenia mnie Pan.
 • @slepa manka 04:23:35
  Tak ci napisze po polsku- ze jestes namolna z oblednym nawracaniem i czepianiem sie, przeciez juz ci wytlumaczyla contessa i ja tez.

  Przeciez posel Macierewicz nie byl w rzadzie i nie mial praktycznie zadnego wplywu na cokolwiek, dopoki nie zostala powolana komisja parlamentarna.

  Caly rzad (nie)polski skompromitowal sie z wyjasnianiem tragedii smolenskiej wiec powolanie komisji miedzynarodowej jest konieczne.
  Nadal sa rece zwiazane bo tylko rzad moze powolac taka komisje.. Poniala ? Wiec moze pisz o tym dlaczego Tusk nie chce powolania komisji miedzynarodowej?Nie zastanawia i nie bulwersuje Cie to ?
  Bo mnie tak..
  A wiec "widziane z USA "moze byc zupelnie w innej perspektywie niz Tobie sie wydaje.. Polonia to nie tylko Chicago i zalosny Kongres Polonii Amerykanskiej...
 • ślepa mańka
  tak się zastanawiam czy tylko ślepa czy jeszcze czasami nie głuchoniema ,na podstawie jakich dyspozycji wyrażasz opinie całej nacji USA co na to organizacje Polonijne ,bo nie dawno rozmawiałem z kolegą z USA Polon i jakoś inaczej to opisywał .A czy USA wie co myślimy o 11 września ,jest to bardzo dobrze słyszane ,może to nam wyjaśnij oczami USA POZDRAWIAM
 • Eclipse pisze :
  "Przeciez posel Macierewicz nie byl w rzadzie i nie mial praktycznie zadnego wplywu na cokolwiek, dopoki nie zostala powolana komisja parlamentarna. "

  Chwila, moment ! Nie mylmy pewnych pojęć.
  Komisja Millera prowadziła swoje "śledztwo", a ZP swoje. Tylko, że... komisja Millera robiła to na ZLECENIE RZADU, zespół parlamentarny A.Macierewicza na zlecenie partii politycznej, obecnej w sejmie. Tylko tyle.

  To jest bardzo istotny element całej sprawy i istotna różnica, niestety nie dla każdego jasne i zrozumiałe.

  Gdyby ZP Macierewicza miał status komisji Millera, nie byłoby haniebnego raportu Millera, a w odpowiedzi na raport MAK byłoby coś zupełnie innego. Prawdopodobnie... Możemy sobie tylko pospekulować, ale nie twierdzić, stąd moje "prawdopodobnie".
 • @slepa manka 22:19:04
  "Pan Macierewicz w wywiadzie z dnia 22 kwietnia 2010 powiedzial jze wstrzemiezliwy wobec powolania z inicjatywy prof. Trznadla miedzynarodowej komisji z udzialem niezaleznych ekspertow. Zdumienie musi budzic to oswiadczenie w ustach bylego szefa MSW i SKW. Sparawia to wrazenie ze pan Trznadel i ludzie poperajacy tenpomysl maja wieksza wiedze na temat Rosjan i Rosji Putina niz byly szef MSW i SKW. Czy nie wydaje sie to Panu dziwne. W ciagu paru miesiecy Pan Macierewicz zmienil zdanie i stal sie najwiekszym oredownikiem komisji miedzynarodowej. Mamy dwa wyjscia."

  Inicjatywa prof.Trznadla podpisana przez tysiące, a może nawet miliony Polaków to był list otwarty do PREMIERA TUSKA ! Czyli do rządu RP o powołanie komisji międzynarodowej.
  Nie do Macierewicza !

  Powracam jeszcze raz do sposobu powołania komisji międzynarodowej - jej powoąanie leży wyłącznie w gestii rządu. Tylko rząd (żaden inny organ) decyduje tak-nie, jeśli zdecyduje tak, to zleca Min.Spraw Zagranicznych wystąpienie do rządów innych państw o powołanie przez nich swoich ekspertów, którzy weszliby w skład komisji międzynarodowej (pisałam o tym o godz.20:35:06).
  Innej drogi po prostu NIE MA. Tego nie wymyślił sobie Macierewicz, taki jest protokół dyplomatyczny ! I tego nie da się przeskoczyć.

  A.Macierewicz powiedział - "Byłbym wstrzemięźliwy co do kwestii formowania międzynarodowych komisji. To władze Rzeczypospolitej, jej prokuratorzy i służby są za to postępowanie odpowiedzialne i nikt z nich tej odpowiedzialności nie zdejmie."

  Uwaga ! - powiedział "międzynarodowyCH komisJI". Powiedział jak rasowy dyplomata. Co miał na myśli używając liczby mnogiej ? Nieprzypadkiem do tego bo jasnym jest, że międzynarodowa komisja d/s Smoleńska by była JEDNA ale wariantów jej stworzenia mogło być co najmniej dwa :
  1. rząd RP występuje o zwołanie komisji międzynarodowiej

  i :

  2. Tusk mówi nagle - dobła, wystąpię do Łosjan by wystąpili o komisję międzynałodową. Ładek Sikołski - do łoboty !
  Ruskie się zgadzają i... wciskają kit z MAK-iem bo MAK to międzypaństwowy komitet, a jak międzypaństwowy to w sumie międzynarodowy, no nie ?


  A propos "Byłbym wstrzemięźliwy"... Odbieram to raz - jako sceptycyzm A.Macierewicza względem zdolności negocjacyjnych rządu Tuska. Generalnie, nie tylko pod kątem Smoleńska i zważywszy na to, że interesy Tuska i jego rządu są dalekie od interesów polskich. I dwa - "To władze Rzeczypospolitej, jej prokuratorzy i służby są za to postępowanie odpowiedzialne i nikt z nich tej odpowiedzialności nie zdejmie." - czyli czekanie na decyzję rządu RP, od której będzie zależeć całe dalsze postępowanie. Stąd naturalna wstrzemięźliwość wydawania opinii w tamtej chwili - po prostu należało czekać co zrobi nasz tzw. rząd. A nasz tzw. rząd wybrał wariant nr 3 i powstała komisja Millera. Czyli trzecia jakby...

  Łapanie za słówka bez wgłębienia się w istotę sprawy jest zwykłym czepialstwem.
  Pozdrawiam.
 • @slepa manka 22:26:36
  "Pare miesiecy pozniej Pan Macierewicz stal sie najwiekszym oredownikiem powolania miedzynarodowej komisji."

  A co w tym dziwnego, nadzwyczajnego, szokującego ?
  22 czy 23 kwietnia gdy A.Macierewicz wypowiadał słowa "Byłbym wstrzęmięźliwy (...)" nie wiedział (nikt nie wiedział) jaką decyzję podejmie rząd i w takim momencie każdy miałby problemy z prognozami. Plus związane ręce... Parę misięcy później (to naturalne, że sytuacja zmienia się w miarę upływu czasu) było jasne w jakim kierunku pcha sprawę komisja Millera.

  "(...)stal sie najwiekszym oredownikiem powolania miedzynarodowej komisji."
  A.Macierewicz nie poprzestał na orędowaniu, a co zrobił ? Znalazł sposób by włączyć do swego ZP uczonych z USA. Co z tego wyszło chyba nie ma potrzeby komentować. A że mógł to zrobić to tylko dlatego, że w kwietniu 2010 "był wstrzemięźliwy" i poczekał aż nasz tzw. rząd rozwiąże mu ręce.
  To tyle !
 • @slepa manka 04:23:35
  Pisze Pani:
  "Ja nikomu nie wmawiam zlej woli tylko stwierdzam fakty."

  I pisze Pani :
  "(...) to nieja powiedzialam ze wszystkie dowody sa w rekach Rosjan, tylko Pan Macierewicz"

  A nie są ? Nawet te co nie były Jerzu Milleru usłużnie im je podniósł na tacy. Z przyklękiem...
  Zatem - A.Macierewicz coś skłamał ?

  Mam wrażenie, że Pani po prostu nie cierpi Macierewicza i antypatia bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
  Proszę nie zapominać, że Smoleńsk to materia szczególna i delikatna, dlatego Macierewicz nie musi wszystkiego mówić przynajmniej na razie bo on to ciągle tylko ZP bez uprawnień komisji sejmowej z polecenia rządu, stąd gdyby powiedział wszystko co wie byłby posądzony o co ? O nadużycie uprawnień. Proszę o tym też pamiętać.
  A.Macierewicz dopiero powie. Jak przyjdzie czas.
  Pozdrawiam.
 • @panMarek 23:50:12
  Pisał Pan to u Lancelota, zatem pozwolę sobie przytoczyć pewien mój komentarz stamtąd :

  "Ktoś tu pisał, że p.Cierpisz z Lund więcej wyjaśnił niż wszystkie komisje razem wzięte. Otóż... Pan Cierpisz niczego nie wyjaśnił, a po prostu postawił hipotezę i poparł ją mocnymi argumentami. Tylko tyle i nic poza tym. Ta hipoteza nadal jest hipotezą i nią będzie do momentu, w którym np. dokona się ekshumacji kilkunastu ciał i badania wykażą w 2-3 z nich obecność czy ślady obecności substancji, charakterystycznych dla eksplozji bomby izowolumometrycznej.".
  (contessa 22.02.2012 14:52:22 "Komu przeszkadza Macierewicz")

  Dziś dodam do tego : na razie mamy do czynienia wyłącznie z hipotezami. Mam na myśli Millera, Macierewicza, Cierpisza, FYM-a itd. wszystkich, którzy stawiali jakąkolwiek hipotezę. To trzeba sobie otwarcie powiedzieć. Nikt z wymienionych nie badał głównych dowodów - wraku, oryginałów czarnych skrzynek, kamizelek BOR-owców, broni BOR-owców. NIC ! Nawet oryginalność zdjęć czy filmów z miejsca jest poddawana wątpliwości. Nawet wiarygodność wrocławskiej ekspertyzy ekshumacji ciała śp.Wassermana nie jest pewna. Spór czyja hipoteza jest prawidłowa jest bez sensu, spierać można się tylko na twarde argumenty. Dlatego dziś zarzucanie temu czy tamtemu czegokolwiek i złej woli (poza J.Millerem oczywiście) jest wciąż bezpodstawne i bez sensu.

  Jerzego Millera wyłączyłam bo to jego "eksperci" bronili pancernej brzozy, jego "eksperci" stwierdzili, że żadne obliczenia w związku z nią i skrzydłem samolotu nie są potrzebne (M.Lasek), jego "eksperci" wyssali z palca naciski gen.Błasika, jego "eksperci" bezrezerwowo odnieśli się do ruskich sekcji zwłok i wszystkiego co wymądrzył MAK. Itd., itp.
  Wszyscy pozostali bronią swych hipotez w sposób fachowy, w oparciu o NAUKE i logikę, a komisja Millera ? W oparciu o MAK.

  Nie bardzo rozumiem co wspólnego ma konferencja naukowa w Pasadenie z propagandowością ? P.Marektomasz, którego Pan cytuje, pisze :
  "Dowiemy się po zaledwie kilku miesiącach. Po wysłuchaniach w Brukseli, po rezultatach tych wysłuchań, po rezultatach, choćby propagandowych, konferencji w Pasadenie."

  Pozdrawiam.
 • @slepa manka 19:44:39
  "Po pierwsze ja nie dyskutuje i nie podwazam ustalen pana Biniendy. Powtarzam skoro samolot nie przelecial nad brzoza, to nie znaczy ze sie tam wogole pojawil. Skad ta pewnosc ze TAWS, urzadzenie nie jest zmanpulowane przez Rosjan,"
  Jest dużo dowdów na to że samolot się tam pojawił... o których pisałem... ale jak psełdonim "slepa manka" wskazuje "slepa" nie kuma... nie da się gdzieś indziej ukryć 40 metrowej kupy złomu ważącej 100 ton, Radary i Satelity wszystko widzą, i nie był też sensu takiego ukrywania, bo celem nie miało być porwanie (robi sie to inaczej) tylko pozbawienie życia... co w lecacemy samolocie jest dość proste do zrealizowania 100 tyś... sposobów...
  Samolot nie przeleciał w połowie wysokosci brzozy tylko na dnią
  a dlatego w jej pobliżu, że brzoza stoi na trasie podejscia do lądowania... rozbił się gzie rozbił, aby do "mataczenia było niewiele szczegółów..." Po co rozwalac samolot gdzieś indzie a tu jakiś inny ?
  no po co ?
 • @Eclipse 06:00:38
  Od ponad 20 lat zajmuje sie w USA polityka zawodowo. Nauczylam sie ze jedna z najwazniejszych rzeczy jest rozliczanie politykow za to co robia i to co mowia, poniewaz sa to ostatnio rzeczy coraz bardziej rozbiezne. Polski rzad sie nie skompromitowal, bo to nie on prowadzi slledztwo. jak Pani wie, Tusk oddal calosc sledztwa w rece Rosjan. Rzad Tuska jedynie nam komunikuje to co Rosjaniie chca nam oznajmic na dana chwile w sprawie katastrofy, a oznajmia nam to co mu sie zywnie podoba. ZP parlamentarny tak naprawde jest zebraniem poslow PIS niczym kolo gospodyn wiejskich. Nie moze nikogo obligatoryjnie przesluchac. Nie wolno mu zbierac dowodow w sprawie, gdyz nie ma do tego uprawnien. A sejm RP tych uprawnien mu nigdy nie da.
  Mysle ze zwolennicy Macierewicza siegneli jakiejs paranoi. Krytykujesz ZP, jestes co najmniej podejrzana persona. Politycy nie sa swieci, wiec pomozmy im, by wzieli pod uwage glosy krytyczne.
 • @Wirus 06:09:25
  Moje opinie sa tylko i wylacznie moimi prywatnymi. Nigdy nie przedstawialam swoich opinii jako glosow Polonii. Mam tylko paru przyjaciol Polakow, reszta to zbieranina z calego swiata. W miejscu mojej pracy jestem jedyna Polka.
  Pozdrawiam
 • @slepa manka 15:08:32
  To rozliczaj rzad PO. Bedziesz miala duzo do wykazania sie..Odwazysz sie? Rozlicz go z 4-ro godzinnego niespelnionego expose. Rozlicz Sikorskiego za usilowanie oddania suverennosci Polski pod protektorat Niemic - to Cie nie boli ?

  Zostaw ZP i posla Macierewicza w spokoju- zreszta jak moja mama mowila ze psie glosy nie ida pod niebiosy, jedyna w tym nadzieja ..no popatrz tez "widziane z USA" a jakze inaczej..Szkoda czasu na dyskusje z Toba..good bye- pierwsza i ostatnia wizyta na Twoim blogu..
  Twoje 20 letnie doswiadczenie niby gdzie w polityce ? jest tu bardzo slabo przekonywujace..
 • @contessa 08:33:14
  Ja odebralam wstrzemiezliwosc Pana Macierewicza wobec inicjatywy Jacka Trznadla, a nie rzadu. Rzad Tuska jeszcze wtedy nie mowil nic o powolaniu komisji miedzynarodowej. On wtedy oddal sledztwo w rece Rosjan. Biarac pod uwage tamte chwile z kilku dni po katastrofie, wtedy byl cien szansy. Poityk nigdy nie powie co naprawde mysli. Dlatego ocenialjmy fakty, a nie to co mowia. W pare miesiecy pozniej Macierewicz jest juz najgoretszym zwolennikiem powolania komisji miedzynarodowej. A wtedy juz dzialala komisja MAK, uznana przez swiat. Jak Pani widzi nie czepiam sie, tylko podaje fakty. Pozdrawiam
 • @contessa 09:02:28
  Wtedy stal sie oredownikiem gdy nie bylo juz szans na powstanie takiej komisji. Poniewaz dzialaly w Polsce i w Rosji, wiec w siecie byloby to odebrane dosc smiesznie. Inicjatywa jacka Trznadla miala wtey duze szanse jako nacisk na rzad Tuska na powolanie takiej komisji, zupelnie rozniej od komisji Millera. Mozna bylo tam wrzucic paru niezaleznych ekspertow. PIS przespal wtedy najwazniejszy moment.
 • @contessa 09:47:35
  Pisalam wielokrotnie ze ZP parlamentany zrobil co mogl, w sposob profesjonalny wykazal niedociagniecia w przygotowaniu wizyty ze strony rzadowej majacej wrecz kryminalny charakter. Proze mnie sprawdzic.
  Natomiast wypowiadanie sie pana Macierewicza w sposob obligatoryjny na temat przyczyn katastrofy jest czyms niedopuszczalnym zwazywszyze wszystkie dowody sa w rekach Rosjan, ktorzy moga sobie nimi manipulowac wdowolny sposob. Opieranie sie na nich uwazam za szkodliwe dla wyjasnienia przyczyn katastrofy w taki sposob w jaki to robi pan Macierewicz
 • @normal 12:06:05
  Wlasnie po o, by zrobic maskirowke, korzysci jakie rRosja osiagnela dzieki katastrofie, sa duzo wieksze niz koszty przygotowania jej.
  Operacja przygotowania Okraglego Stlu byla o wiele bardziej skomplikowanym przedsiewzieciem, niz przygotowanie maskirowki pod Smolenskiem.
  Jak wiemy byla przygotowana perfekcyjnie, i sie udala prawie w stu procentach
 • @slepa manka 16:00:53
  Krzysztof Cierpisz http://zamach.eu/100821%20Oszustwo%20katastrofy%20smolenskiej/Oszustwo.htm

  Wpadnij na blog Cypriana Polaka. On tam trochę pogalopował wprawdzie , ale ma kilka bardzo ciekawych postów śledczych /dedukcje na podstawie obserwacji/.

  Tak, od jakiegoś czasu zastanawiam się, w co gra AM.
 • Warto przeczytać !
  I potem się dziwić, że A.Macierewicz bywa lakoniczny.

  http://zascianek.salon24.pl/374075,macierewicz-sprawa-jest-naprawde-powazna

  Do tego fragment komentarza prof.Nowaczyka :

  "Będąc naukowcem byłem tylko blogerem na salonie24 do momentu ujawnienia swoich danych i współpracy z Zespołem. Do tego odnosiła się moja uwaga. Do tej pory nie podaliśmy przyczyny katastrofy, oprócz podważenia obu raportów staramy się również odtworzyć trajektorię samolotu w oparciu o dostępne dane. Analiz jest więcej niż zaprezentowanych do tej w telemostach.
  Dane TAWS/FMS podane w protokole NTSB z imiennymi podpisami ekspertów amerykańskich należy przyjąć za prawdziwe dopóki nie wykaże się ich fałszerstwa. Do tej pory nikomu to się nie udało."

  Całość tu:

  http://fotoszop.salon24.pl/392213,ta-ostatnia-niedziela#comment_5748811
 • @contessa 22:39:40
  Bardzo dobrze ze Pani przytoczyla komentarz pana Nowaczyka. Przejdzmy jednak do meritum. Zalozmy ze to co podaje Pan Nowaczyk jest prawda. To gdzie sa ciala ofiar. Gdzie sa zdjecia tak jak je wtedy znajdywano. z podaniem i zaznaczeniem wszystkich szczegolow, tak jak podczas wypadku samochodowego. jak transportowano ciala ofiar z miejsca katastrofy do Moskwy. czy sa jakies materialy filmowe lub zdjeciowe, pokazujace jak wklada sie ofiary do (Jakich?) srodkow transportu.
  Nie mozna rozpatrywac problemu katastrofy wycinkowo. Trzeba spojrzec kompleksowo, dopiero wtedy mozna wyciagnac wnisoki. Mam Nadzieje ze teraz Pani mnie rozumie, dlaczego mam watpliwosci co do autorytatywnie przedstawianiej koncepcji Pana Macierewicza. Wydaje mi sie ze Pan Macierewicz nagina swoja hipoteze, opierajac sie glownie na badaniach dwoch panow.
  Pozdrawiam
 • @Eclipse 02:37:36
  Ma Pan/Pani rację ale strach tych wszystkich naukowców jest silniejszy niż chęć poznania prawdy. Nie wdają się w szczegóły to zamordyzm i bezprawie na polskiej ziemi trwa już 200 lat (z krótką przerwą w latach 1918-1925).
  Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930