Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Co dalej z partią republikańską-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Deep state od republikanów chętnie przyłączy sie do demokratów w walce przeciwko Trumpowi. Na tę chwilę głównym zmartwieniem deep state jest to, by Trump nie założył własnej partii.

Zanim przejdę do omawiania spraw amerykańskich, parę zdań o sytuacji w Polsce. Nie zgadzam się z Grzegorzem Braunem, który stwierdził, że za śmierć około 60 tys. Polaków odpowiadają Morawiecki, Niedzielski i Szumowski. Uważam że za śmierć tych symbolicznych Polaków odpowiada jeden człowiek, a właściwie to człowieczek, strategos nad strategosami jakiego świat nie widział, obecny mały dyktatorek, Jarosław Kaczyński. To on właśnie jest od początku tzw. pandemii covidowej, panem życia i śmierci wszystkich Polaków w kraju. Trzej wspomniani przez Grzegorza Brauna nie mają tutaj nic do gadania. Mogą być zduchnięci przez małego dyktatorka każdego dnia, który to może w każdej chwili zebrać swoje biuro polityczne na Nowogrodzkiej, i ogłosić urbi et orbi swoje decyzje poersonalne Polakom i światu.

W trakcie trwania bezlitosnej pandemii, okazało się, że gdyby nas chciała najechać ruska barbaria, to według ekspertów nasza obrona trwałaby tylko pięć dni. A przecież dochtor Jacuś Bartosiak zapewniał około rok temu, że Rosja najbardziej obawia się Polski i jest gwarancją niepodległości państw bałtyckich. Ciekawa jestem co na to geostrategos dochtor Jacuś dzisiaj?
Z moich prywatnych źródeł w IPN dowiedziałam się niedawno, że bracia Kaczyńscy gościli w póżnych latach 80-tych XX wieku w ambasadzie ZSRR. Więc jeśli byłaby to prawda, to dla mnie wszystko by wyjaśniało, skąd taka skuteczność działania na tzw. polskiej scenie politycznej strategosa nad strategosami, oraz jego błyskawiczna kariera polityczna która tak nagle z ogromną skutecznością eksplodowała po obradach magdalenkowych i okrągłostołowych.
Moim zdaniem jedynie co nas może bronić przed zdradzieckim atakiem ruskiej barbarii, to tylko sztraszne oczy Antka Macierewicza, których to Putin się najbardziej obawia. Więc musimy dbać o nasz największy skarb narodowy, bo tylko straszne spojrzenie Antka może powstrzymać ruską barbarię. Wierzę w skuteczność spojrzenia Antka, gdyż przekonał mnie do tego ś.p. Jacek Kuroń, który mówil o strasznych oczach Antka w pijackim zwidzie na ekranie TVP.
Zresztą po oświadczeniu Angeli Merkel, że świat dopiero się uwolni od korony, kiedy wszyscy mieszkańcy Ziemii zostaną zaszczepieni. Wygląda więc na to, że bloakda będzie trwać bardzo długo, dopóki Merkelowa nie będzie miała pewności, że ostatni obywatel kołchozu Europa nie został zaszczepiony. A strategos nad strategosami pilnie słucha się Merkelowej, więc zapomnijcie Polacy w kraju o zluzowaniu obostrzeń. Raczej będzie dokręcanie śruby.
Tymczasem w Ameryce ciągle od poczatku wybuchu zamieszek najabardziej deficytowym towarem jest broń i amunicja. Amerykanie na serio obawiają się, że ekipa Bidena będzie chciała rozbroić Amerykanów, więc stąd taki run na sklepy z bronią. Od początku zamieszek broń podrożała pięciokrotnie, zaś amunicja 7 razy.
Teraz cała uwaga jest skupiona na Teksasie, a to z powodu gigantycznej katastrofy klimatycznej. Niespotykane mrozy i opady śniegu spowodowały ogromne zapotrzebowanie na energię, której stan nie był w stanie dostarczyć. Okazało się że Teksas majacy ogromne rezerwy ropy i gazu ziemnego około 40 % energii zapewniały wiatraki. Więc kiedy wskutek mrozów wiatraki zamarzły, zieloną energię trafił szlak i miliony taksańczyków zamarzało. By się ratować dziesiątki tysięcy ludzi paliło meble plastiki i wszystko co dało się palić, byleby nie zamarznąć na śmierć. Władze Teksasu już podjęły decyzje o budowie pięciu elektrowni atomowych, by więcej do podobnych sytuacji nie dochodziło.
Najbardziej ucierpiał na katastrofie Teksasu jego wieczny senator Ted Cruz, który to w trakcie szczytu kryzysu wyjechał z rodziną do Meksyku, by tam przeczekać katastrofę energetyczną  w jego rodzinnym stanie. Oburzenie teksańczyków było ogromne i na pewno będzie go to kosztować mandat senatorski. Byłoby więc o jednego członka deep state mniej, chyba że znowu w Teksasie będą cuda nad urną jak w czasie ostatnich wyborów prezydenckich, czego nie można wykluczyć.
Tymczasem w partii republikańskiej dzieje się wiele, a to z powodu byłego prezydenta Donalda Trumpa. Wydaje się iż demokraci strzelili sobie samobója, brnąc beznadziejnie w inpeachment byłego prezydenta Trumpa. Było to podejście całkowicie zwariowane i chybione, gdzie demokraci chcieli odwołać prezydenta z piastującego urzędu, kiedy on go już nie pełnił i w chwili przeprowadzania był już tylko i wyłącznie prywatną osobą. Na pozór była to sytuacja bardzo absurdalna, gdyż demokraci chcieli w ten sposób zablokować Trumpowi drogę do ponownego ubiegania się o urząd prezydenta USA.
Takie było przynajmniej oficjalne stanowisko demokratów, oraz siedmiu senatorów republikańskich. Ale jak to zwykle bywa, sprawa ma drugie dno. Dopiero po spodziewanej i nieudanej próbie odwołania już obywatela Trumpa z urzędu króry on już przestał pełnić, ujawniono wyniki badań, które pokazały że aż 75% republikańskich wyborców chciałoby głosować na Trumpa, gdyby chciał się on ubiegać o ponowny wybór w 2024 roku. Wyniki te są i tak zaniżone, ponieważ w stanie Illinois na Trumpa w 2024 roku chciałoby głosować aż 83% republikańskich wyborców. Tego sie należało spodziewać i ten wynik nie był dla nikogo zaskoczeniem.
Natomiast dużo wazniejszym wynikiem było pokazanie że gdyby Trump założył własną partię wtedy według oficjalnych danych na byłego prezydenta będącego liderem swojej własnej partii, głos oddałoby około 70% republikańskich wyborców. Natomiast mam swoje źródło wśród republikanów Illinois, które twierdzi, że gdyby Trump szedł z własną partią do wyborów, wtedy na Trumpa w stanie Illinois głos oddałoby ok 87 % wyborców republikańskich. 
Wobec takiego obrotu sprawy, należało Trumpa za wszelką cenę przywiązać do partii republikańskiej, przynajmniej na ten moment, a potem się zobaczy. Tzw. Nieudana próba impeachmentu powiodła się dla establischmentu partii republikańskiej oraz partii demokratycznej. Na ten moment elity partii repiublikańskiej uznały nieformalne przywództwo Trumpa, który to konkuruje z kolejnym wiecznym senatorem McConnelem. Dziadek McConnel ma poparcie na poziomie Jeba Busha z kampanii 2016 roku czyli około 2% wśród wyborców partii republikańskiej, będąc na dodatek zamieszany w wiele niejasnych układów z Chinami, oraz jest bez jakiejkolwiek charyzmy.
Tak więc celem nr. 1 partii republikańskiej na najbliższee dni jest trzymanie przy partii Donalda Trumpa, niż z nim konkurować jako oddzielnym bytem politycznym, nad którym nie mają żadnej kontroli, ponieważ byłaby to walka o ten sam elektorat, a na dzisiaj jakikolwiek konkurent Trumpa przegrałby z nim z katastrofalnym wynikiem, który by usunął partię republikańską z politycznej sceny USA. Więc dla establischmentu partyjnego lepiej jest mieć Trumpa jako partyjnego lidera, niż mieć go jako konkurenta politycznego.
Na dzisiaj wierchuszka partii republikańskiej nie ma żadnego materiału na przywódcę partyjnego który by ją poprowadził w wyborach do Kongresu na rok 2022. Ted Cruz ich przedstawiciel, który to skutecznie wypromował się przy Trumpie na jednego z przywódców, poległ z katastrofalną porażką wizerunkową potczas ostatnich dni w Teksasie, kiedy ten stan nawiedziły niespotykane mrozy od kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy Teksasu nie zapomną jego ostatniego wyczynu z wyjazdem rodzinnym do cieplutkiego Cancum. Tak oto Ted Cruz zakończył swoją karierę polityczną, chyba że pomogą mu zwyciężyć maszyny liczące głosy.
Nie też nie wskazuje, by Trump zamierzał utworzyć własną partię. Nie ma pieniędzy i sponsorów, którzy przy dzisiejszym nasilającym się zamordyzmie ryzykowaliby własne pieniądze na niepewny projekt Trumpa, jak założenie swojej własnej partii. Lepiej jest korzystać ze sprawdzonych struktur już istniejących, niż ryzykować zakładanie własnych.  Ustawa o tzw. krajowym terroryzmie wzorowana na ustawie o wrogach ludu z lat 30-tych ubiegłego wieku w ZSRR czeka w pierwszej kolejności do uchwalenia przez przedstawicieli deep state w Kongresie.

 

 www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • autor
  W Polsce symbolem przynależności do "deep state" jest zwalanie wszelkich win na Kaczyńskiego, gdy obecnie wyraźnie widać, że to Morawiecki jest decydentem.

  Czy zatem Autorka może być wiarygodna ze swymi analizami tyczącymi USA, gdy robi tak kardynalne błędy względem Polski? Że jest z daleka?
  Powinno to pozwolić na szerszą perspektywę widzenia spraw.

  Dla mnie - i jedne i drugie wnioski - są mało wiarygodne. Zamulanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:09:56
  "W Polsce symbolem przynależności do "deep state" jest zwalanie wszelkich win na Kaczyńskiego, gdy obecnie wyraźnie widać, że to Morawiecki jest decydentem."

  Decydentem jest wyłącznie Kaczyński.
 • @Pedant 16:22:57
  Jednak Pedant.
 • Republikanom potrzeba nowego, mlodszego lidera.
  Trump to już przeszłość. Facet psychicznie się wypalił jak i jego wiek nie pozwoli mu na ponowne polityczne zmartwychwstanie. Gdy Biden czy tam jego "wice" skończą pierwszą kadencję będzie miał już 78 lat. W tym wieku nie starcza ani witalnych sił ani chęci aby "wyzwalać Amerykanów".
  Ludzie chcący coś w USA zmienić muszą postawić na innego, młodszego
  kandydata. Tylko że co tu zmieniać jeżeli taki jest pan jak jego kram. To samo tyczy się w Polsce.

  Co do Illinois tu wszystko jest zamurowane i Republikanie się nie liczą. Wystarczy sobie uzmysłowić że w Chicago czyli największym skupisku ludzi w Stanie żyje 33% Murzynów, 29% Latynosów a tylko 31% białych którzy na dodatek zaczynają opuszczać to miasto (nie mówię o przedmieściu) a zrozumiemy że wszystko jest pozamiatane. Za każdym moim głosowaniem przystępowałem do tego bez nadziei gdyż bez względu na kogo zagłosuje i tak wygrają lewacy. Według takich jak w Ameryce procedur głosowania Republikanie w Illinois nie mają szans. Osobiście to biorę przykład z innych i zwiewam z tego najdroższego w USA i lewackiego Stanu puki jeszcze dycham. Ze Stanu który pod rządami demokratów i wszechobecnością Murzynów stacza się w mizerię.

  Co do Teksasu popełnili wielki błąd bo nie tylko uniezależnili się i odseparowali swój elektryczny grid od ogólnokrajowego który zabezpieczałby ich na wypadek anomalii ale i przeszacowali niestabilną "zieloną energię". Po dzisiejszej zimie wszystko zorganizują inaczej i wyjdą z tego o wiele silniejsi. Dostali za swoją nonszalancję lekcję pokory.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:09:56
  Panie Krzysztofie, nie mogąc znieść "szczekaczki Kurskiego" przeniosłem się na programy tematyczne, np. Viasat History, tam ciągle o II wojnie światowej opowiadają. I taka analogia się nasuwa? Za wszelkie porażki Niemców odpowiadali generałowie, Hitler nigdy nie był winien, podobnie było w ZSRR, za porażkę, na froncie generał mógł dostać bilet do łagru, ale Stalin nigdy nie był winien. Widzę, że tą ścieżką historyczną i Pan podąża. Wszyscy winni, tylko nie ten "kryształ" z Żoliborza co się kobiet boi.

  Pan sobie popatrzy, postanowił "kryształ", że ministra od Mr. Zero" wyrzucić. Ten złościł się, tupał, krzyczał, że z koalicji wyjdzie i co? Minister na zielonej trawce, ale przecież to nie "kryształ" rządzi. Prawda?
 • @Pedant 16:22:57
  No chyba że Żorżeta tupała nóżką np w sprawie TVN. Wtedy prezes kulił ogon wraz z całą partią.
 • Artykuł jest tak napisany, że
  nie zauważa ogona - o to psem wywija - więc nie można wyciągnąć prawidłowych wniosków.
  Wniosek?
  Prawda natomiast jest taka, że likwiduje się Białą Amerykę z piekielną konsekwencją - i tyle. Nie jest to m oczywiście ewenement na świecie - bo równolegle także likwiduje się Białą Europę - i nie tylko Europę.
 • @Zawisza Niebieski 17:17:17
  Proszę podać dane wskazujące, że za dymisją ministra JK, a nie Morawiecki, stoi.
  Bo "powszechnie wiadomo", że jednak Morawiecki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:42:39
  Dokumentów panu nie przedstawię, więc wycofam się z tego przykładu podając inne. Kto decydował w sprawie wyciągnięcia Polaków na ulicę ustawą futerkową, wyrokiem TK, czy też forsował wybory w maju, dzięku którym Morawiecki i Sasin stali się przestępcami podejmując bezprawne decyzje? Przekręcając nas na 70 mln zł.
 • @demonkracja 18:35:19
  "Artykuł jest tak napisany, że
  nie zauważa ogona - o to psem wywija - więc nie można wyciągnąć prawidłowych wniosków.
  Wniosek?"

  Wniosek, że w przeciwieństwie do Pana, nie wszyscy uważają że Żydzi są odpowiedzialni za wszystko, co się dzieje na naszej planecie.
 • @Pedant 20:09:44
  ---------------
  "Wniosek, że w przeciwieństwie do Pana, nie wszyscy uważają że Żydzi są odpowiedzialni za wszystko, co się dzieje na naszej planecie."
  ----------------
  Nie przyjemniej we wszystkim widzieć zgrabną d... - a nie jak Pan - Żyda?
  Wniosek?
  Możeś Pan covida bezobjawowego przechodził?
 • @Zawisza Niebieski 17:17:17
  "przeniosłem się na programy tematyczne, np. Viasat History,"

  Też to oglądałem ten program, ale po dłuższym czasie stwierdziłem, że przedstawia się tam fałszywą historię "made in GB". No już takie babole, że płakać się chce. Kroplę goryczy przelał film o hodowli przez "nazistów" nowych-starych gatunków zwierząt. Dokładnie chodziło o odtworzenie "starogermańskiego" tura. No i jak dla ilustracji tych dokonań pokazali polskie żubry, że to wynik tej hodowli, to odpuściłem. Nie oglądam już tej gadzinówki.
 • @rumpelsiltskin 21:28:07
  Co do oceny prezentowanych filmów to popieram. Od dawna trwa walka o wygranie konkursu na to, kto tę wojnę wygral. Niestety ją przegrywamy, bo nie produkujemy i nie sprzedajemy filmów pokazujących sprawę z naszej strony. Koronnym przykładem jest Enigma, ktorej złamanie przypisują sobie 3 kraje. Polska, USA i Wielka Brytania.
 • @Zawisza Niebieski 22:01:37
  "Koronnym przykładem jest Enigma, ktorej złamanie przypisują sobie 3 kraje. Polska, USA i Wielka Brytania."

  To jest tak, że to zwycięzcy piszą historię. Polacy rozpracowali Enigmę długo przed wybuchem wojny, ale nie wpłynęło to praktycznie w żaden sposób na przebieg Kampanii Wrześniowej. Po prostu, niemieckie rozkazy były deszyfrowane, ale za późno i nie miało to wpływu na działania operacyjne na froncie.

  Niemcy Enigmę wciąż doskonalili, a Angole opracowali system ich dekryptażu w takim tempie, że miało to wpływ na działania wojenne. Amerykańcy, o ile dobrze pamiętam, to chyba zdobyli jedną maszynkę z łodzi podwodnej, na której kapitan nie zdążył jej zniszczyć. To też jakieś osiągnięcie.

  Wszystko było ważne. Polacy wprawdzie byli pierwsi i pokazali jak to robić (dekodować), ale jak zwykle u nas, brak było ciągu dalszego. A mówią, że nie ten majster, co zaczyna, ale ten, który kończy...
 • @Pedant 20:09:44
  Za wszystko nie, ale za to, co najgorsze.
 • @Zawisza Niebieski 19:32:10
  wybory winne obyć się w maju, wg. konstytucji, i wtedy było najbezpieczniej, co było dla wszystkich oczywiste, z wyjątkiem Go Vina i Ciebie, jak widać, jesteś wrogiem Polaków

  te 70 mln to dobrze wydane pieniądze, gdyby nie sabotażyści, których popierasz, czyli jesteś wrogiem państwa.

  Ustawa futerkowa miała ucywilizować Polaków, widać, chciałbyś, aby nadal byli okrutnikami wobec zwierząt,

  Tak, tak, JK rozkazuje TK, tylko dlaczego nie ma mocy sterowania Zawiszą Niebieskim? widać za chudy w uszach na takiego mocarza.
 • @Pedant 20:09:44
  Chciałbym zauważyć, iż pojęcie Żyd to nie tylko narodowość, ale i postawa moralnoświatopoglądowa.
 • @Pedant 16:22:57
  W Polin decydentem jest B'nai B'irth i Chabad Lubawicz (nadrzędna), a nie jakiś hybrydowy Kaczyński. Kaczyński, któremu Kuberski (minister u Gierka) pomógł zaliczyć maturę to typ zdewiantowanego tryglodyty jeśli o intelekt chodzi... Primary kontrolerem jest dla nich również Johny Daniels, bo na potencjał intelektu tych rządzących wystarczy jeden inteligentny gość z Mossady. Zejdźcie na ziemię komentatorzy...
 • @interesariusz z PL 22:59:26
  Nawet nie dyskutując sprawy, czy w maju były wybory bezpieczne, to te 70 mln wydano decyzjami których podejmować ci panowie nie mieli prawa. Czyli popełnili przestępstwo. Jeśli ustawa futerkowa jest humanitarna, to czyżbyś był weganem? Bo nie zjedz jajeczka, to życie poczęte, nie zjedz schaboszczaka bo będziesz okrutny no i wystrzelaj wszystkie drapieżniki, bo one są okrutne. Zabijają roślinożerców.
  Wszystkich hodowców przekwalifikujmy na polityków zaś polityków poślijmy do sadzenia roślinek, najlepiej metodami tradycyjnymi, bo i tak w oborniku umorusani.
 • @Pedant 16:22:57
  Daniels oganizator wspolnych obrad w Krakowie(2014)
  Organizator biesiady po ktorej J.K powołuje
  Morawieckiego na premiera. To co?

  A po drugie jest jeszcze masoneria, ambasada Izraela i ambasada USA.
 • @interesariusz z PL 23:00:55
  "Chciałbym zauważyć, iż pojęcie Żyd to nie tylko narodowość, ale i postawa moralnoświatopoglądowa."

  "Pojęcie Żyd" to przede wszystkim stereotyp, mit. Za nim kryją się zwyczajni ludzie, tacy jak Pan czy ja, Pańska rodzina, dzieci, rodzice.

  Jaki się nakręci motłoch do wystarczającej złości i nadarzy się okazja zaczyna się mordowanie. To mogą być "czarnuchy", "komuchy", "ruscy", "lachy" itd ..

  Pytanie czy ci co wynoszą morderców na ołtarze i podżegają do mordu, są częścią motłochu, czy świadomymi manipulatorami.
 • @Pedant 07:36:03
  Wy Pedant jesteście na pierwszej linii frontu walki z antysemityzmem, jesteście Żydem?????
  ;;;))
 • @zbig71 07:40:43
  "Wy Pedant jesteście na pierwszej linii frontu walki z antysemityzmem, jesteście Żydem?????
  ;;;))"

  A co, chciałby mnie Pan zabić? A jeśli jestem Lachem to też? Czeka Pan aż przyjdą jacyś poważniejsi naziole z Heimatu? Wy od Burego czy od Szuchewycza?

  Wy zbig71, w czasie okupacji by tylko donosili, czy też przykładali rękę?
 • @Zawisza Niebieski 03:32:29
  tak, najlepiej unikając dyskusji na temat odpowiedzialności politycznej sabotażystów i wrogów państwa,

  pobajdurzyć coś na temat jedzenia schaboszczaka,

  widzisz, cena powinna być adekwatna do korzyści,
  czymś innym jest zabicie człowieka na froncie,
  czymś innym jest zabicie gościa we własnym mieszkaniu.

  Za mojego dzieciństwa, świnie i barany miały w zagrodzie większe prawa niż dzieci.

  Ale dzieci nie były trzymane w klatkach.
 • @Pedant 07:36:03
  Na to pytanie nie odpowiem, za krótki jestem,
  ale żydostwo to coś gorszego niż kurewstwo,
  i to miałem na myśli.
 • @interesariusz z PL 11:59:54
  "Na to pytanie nie odpowiem, za krótki jestem,
  ale żydostwo to coś gorszego niż kurewstwo,
  i to miałem na myśli."

  Jest takie powiedzenie "Strzelba która wisi na ścianie w pierwszym akcie musi wypalić w trzecim." (chyba Czechowa).

  Najpierw się odczłowiecza, demonizuje jakąś grupę, a potem jak będzie okazja (kryzys, wojna itd ...), męty zaczynają mordować.

  W Niemczech zajęło to wiele lat propagandy zanim strzelba wypaliła, podobnie na Wołyniu.

  Lepiej zatrzymać to w zarodku, gdyby stanowczo oponowano na samym początku, to by brunatne koszule i banderowcy tak się nie rozpędzili. Ku Klux Klan zatrzymano.
 • @Pedant 07:46:22
  Babcia była Holenderką, więc od razu byłyby to jednostki SS.
  ;;)
 • @Pedant 12:17:39
  To jesteście tym Żydem, czy nie jesteście??, mówcie!!!
 • @zbig71 13:18:19
  "To jesteście tym Żydem, czy nie jesteście??, mówcie!!!"

  Chce Pan sprawdzać moje pochodzenie? Czy jesteście wnukiem folksdojczów i szmalcowników?
 • @Pedant 13:24:51
  Kolego, trochę mniej powagi. Żartuję sobie i tyle.
  Jestem wnukiem dwóch dziadków i dwóch babć.
  Jeden wyjechał spod Lidy 17Września na Sybir, a drugi uciekał spod Przemyśla do okupowanej Warszawy po spotkaniu z Armią Czerwoną.
  Także może być pan spokojny....
 • @zbig71 13:33:07
  "Kolego, trochę mniej powagi. Żartuję sobie i tyle."

  To nie są żarty. A co do waszych dziadków to wam nie wierzę. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

  Może z tym, że musieli się chować przed Armią Czerwoną, to i prawda. Moi dziadkowie się cieszyli gdy hitlerowców pogoniono, wasi się martwili.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:09:56
  Najlepiej będzie jak każde z nas pozostanie przy swoim zdaniu.
 • @Pedant 16:22:57
  Niektórzy jak imć Wojtas nie chcą tego widzieć.
 • @Stara Baba 17:09:54
  Ale republikanie nie mają żadnego materiału na przywódcę na chwilę obecną. Osobowość i siła Trumpa przysłoni każdego, kto będzie starał się z nim konkurować. Wyniki sondażu świadczą o tym, że Trump jest zdecydowanym liderem i tylko jemu wierzy republikańaki elektorat.
 • @Zawisza Niebieski 17:17:17
  Jak pokazała sprawa z Banasiem, Kaczyński okazał się małym tchórzliwym człowieczkiem. Jego tzw. wielkość i skuteczność zostałą wykreowana przez magdalenkę.
 • @demonkracja 18:35:19
  Jak podałam w tytule, opisuję sytuację w partii republikańskiej.
 • @Ślepa Mańka 15:01:01
  Wiem o tym że nie mają. Dlatego też znajdują się w czarnej dziurze na razie bez wyjścia. Co się stało to się stało i aby znowu wygrać z demokratami muszą jak najszybciej zapomnieć o przeszłości i wyłonić nowego lidera. To będzie naprawdę bardzo trudne gdyż dużo ludzi przestało w nich wierzyć... i słusznie. Dla zwykłego zjadacza chleba, przy takich uwarunkowaniach jakie są w Ameryce nie ma wielkiej różnicy kto rządzi, czy Republikanie czy Demokraci. Najwięcej krzyku robią ci którzy najwięcej na tym zarabiają lub tracą a dobro narodu i tzw patriotyzm i tak mają w d... .
 • @Pedant 12:17:39
  Nie rozumiem twojej wypowiedzi, pomieszanie z poplątaniem.

  W dalszym ciągu nie rozumiesz wieloznaczności słowa Żyd.

  Chyba jasno dałem do zrozumienia, iż nie mam na myśli narodowości. Mam na myśli obelgę. Można oczywiście ubolewać, iż ta obelga brzmi tak samo jak nazwa narodowości, ale historycznie uwarunkowanego znaczenia raczej się szybko nie odwróci.

  Ja w dalszym ciągu czasem cytuję, murzynek Bambo w Afryce mieszka. I nikt tego ze mnie nie wykorzeni. Podobnie jak określenia oszusta, który posługuje się sofizmatami, albo łże w żywe oczy.

  W moim pojęciu na Wawelu leży Żyd. W metrykę mu nie zaglądałem, ale słyszałem, co wygadywał.
 • @interesariusz z PL 16:25:59
  oczywiście, w tym znaczeniu winno być z małej litery, ale przyzwyczajenie i strach robią swoje.
 • @interesariusz z PL 16:25:59
  "W dalszym ciągu nie rozumiesz wieloznaczności słowa Żyd.
  Chyba jasno dałem do zrozumienia, iż nie mam na myśli narodowości. Mam na myśli obelgę."

  Używanie nazwy narodowości jako obelgi jest czymś dla mnie obrzydliwym. Pasuje naszym nowym "przyjaciołom", dla których Lachy, Żydy i Moskale są "kurewstwem". Pan nie chce do nich się upodabniać?
 • @Pedant 13:51:39
  Dobrze, że tylko klawiaturę macie do dyspozycji.
 • @Pedant 16:46:05
  Kiedyś byłem normalny, ale potem zostałem uświadomiony, że antysemityzm wypiłem z mlekiem matki.

  Używanie nazwy narodowości jako obelgi jest powszechne na całym świecie. Żydzi mają to szczęście, że ta nazwa jest różnie kojarzona, niekoniecznie jako nazwa narodowości.

  Barbarzyńca to też nazwa narodowości. Zbiorowiska narodowości niewyróżnialnych, czyli innej narodowości. A przyjęło się jako obelga, i już w czasach, gdy było używane do rozróżnienia narodowości spoza kręgu narodowości niebarbarzyńskich, było określeniem pejoratywnym.
 • @interesariusz z PL 17:24:44
  "Używanie nazwy narodowości jako obelgi jest powszechne na całym świecie."

  Jest to kwestia smaku.
 • @Pedant 17:28:06
  Kwestią smaku jest używanie obelg.

  Nigdy nie używam ich (mam nadzieję), w kontaktach osobistych.
  Polityka, to co innego. Uprzejmych określeń nikt nie kuma, a nawet i pewnie nie czyta. Ponadto jak nazwać coś tak obrzydliwego?

  Brak mi słów. Stąd i użycie tego określenia. Chociaż ostatnio używam w języku pisanym słówka bRZyd.
 • @interesariusz z PL 17:59:42
  "Nigdy nie używam ich (mam nadzieję), w kontaktach osobistych.
  Polityka, to co innego. "

  Pan uprawia politykę? No to daleko Pan nie zajedzie obrażając ludzi.
 • Jak to wszystko czytam, to tylko sobie gratuluję, że będąc na "wizie studenckiej" w USA nie robiłem starań o ich obywatestwo
  Bo przez lat aż 9 miałem duński Fremdenpas, wystarczający by sobie podróżować po świecie, powszechnie brany z... Duńczyka.

  A gdy w końcu wróciłem do PRL-u w tzw. "stanie wojennym" (gdy wszystkobylo na kartki) to jeden z mych najlepszych kolegów i partnerów wspinaczkowych (obecnie warszawski milioner na emeryturze) zauważył, że "to był najlepszy biznes jaki w życiu zrobilem".

  Niestety Polska coraz bardziej zaczyna przypominac "American Dream", jej prasa (za wyjątkiem "Przeglądu" gdzie od czasu do czasu pisywałem) to już tylko "tapeta", a chcąc coś wiedzieć, co się na świecie (łącznie z Polską) dzieje, puszczam sobie www. belarus24.by.

  O tej "katastrofie pogodowej" w Teksasie jest tam b. dużo, zamarzła woda w nieogrzewanych teksaskich mieszkaniach, popękały rury i zaczęły się "domowe odgórne powodzie" i ogólny zanik dostaw wody. Pokazują także, że ludność "ze strachu" wykupiła tam nie tylko całą broń ale i żywność, demonstrują PUSTE W HIPERMARKETACH PÓŁKI, jak w Polsce w 1981 za rządów "I Solidarności".

  Czy "ślepa mańka" ten wyczyn propagandowy białoruskiej TV potwierdzi?
 • @Pedant 18:30:54
  Każdy "uprawia" politykę. Z całą pewnością każdy, kto pisuje w sieci. Każdy, kto rozmawia z innym ludźmi w celu wymiany opinii, a nie "podaj mi sól".

  A w Polsce, ci, którzy są politykami, tymi, którzy odnieśli sukces wyborczy, wydźwignęli się na obrażaniu innych. W Polsce idzie się za kimś przeciw komuś. Nie idzie się dla naprawiania świata. To nas nie obchodzi.
 • @Berkeley72 18:58:14
  milioner (ciekawe, na czym się dorobił), stwierdził, że najlepszym interesem był powrót do Polski w stanie wojennym?

  Dlaczego?
 • @Berkeley72 18:58:14
  Rodzina chłopca, który zmarł w Teksasie z wyziębienia żąda od dostawców prądu 100 mln. dolarówhttps://stooq.pl/n/?f=1406078
 • @K54 21:25:04 //Jeśli by tak, jak dziś w Teksasie, budowano w ZSRR za Stalina, to wszyscy inżynierowie zostali by ROZSTRZELANI//
  https://ukraineworld.info/ru/energtetika/katastrofa-tekhasa-4-esli-v-sssr-tak-stroili-pri-staline-vse-inzhenery-byli

  https://yurasumy.livejournal.com/2915002.html

  https://ic.pics.livejournal.com/yurasumy/35332702/302722/302722_600.png
 • Ślepa mańka //Nie zgadzam się z Grzegorzem Braunem, który stwierdził, że za śmierć około 60 tys. Polaków odpowiadają Morawiecki,
  , Niedzielski i Szumowski.//

  Proponuje zapoznać się z filmem Tomasza Sekielskiego "ROK WE MGLE" gdzie cytuję:

  //Zaczęło się w chińskim Wuhan, gdzie 10 grudnia zdiagnozowano "pacjenta zero". Z Chin zabójczy wirus SARS-CoV-2 bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Kolejne państwa często po omacku, jak we mgle, szukały recepty na walkę z pandemią. W tym czasie polskie władze bagatelizowały problem i zagrożenie. Mimo wielu zapewnień i kolejnych deklaracji szybko okazało się, że Polska była kompletnie nieprzygotowana na to, co się stało. "Rok we mgle" to podsumowanie tego, jak Polska walczyła i walczy z pandemią koronawirusa. Jest to bolesna historia opowiedziana przez dziennikarzy Onetu, którzy codziennie relacjonowali przebieg epidemii oraz ujawniali afery i nieprawidłowości w działaniu władz.//
  https://mly1gplry5ce.i.optimole.com/eWijzog-0cRK7QCm/w:1280/h:720/q:auto/https://film.org.pl/wp-content/uploads/2020/12/rok-we-mgle3.jpg
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rok-we-mgle-film-tomasza-sekielskiego-o-pandemii-koronawirusa/7vrdp8j

  Populizm Grzegorza Brauna bardziej przyczynił się do śmierci Polaków i dezorganizacji jak mało który ekstremista prawicowy, a oto dowód!
  https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/braun-falszywapandemia655.png

  https://static.wixstatic.com/media/54a746_984c1d12e3c143fd9623bdf6f9e371b3~mv2.jpg/v1/fill/w_600,h_573,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/Bez%20nazwy-1.webp

  //Pokazane twierdzenie zawarte w książce "Fałszywa Pandemia" jest całkowicie nieprawdziwe.
  (...)
  Głównym problemem publikacji jest skrajna wybiórczość, całkowity brak obiektywizmu i rzetelności, gdzie wyraźnie widać całkowity brak weryfikacji wydawcy prawdziwości twierdzeń prezentowanych czytelnikowi. Nie miało to z pewnością znaczenia, gdyż jest to pozycja kierowana to czytelnika najmniej wymagającego, który moim zdaniem nawet nie zdecyduje się na wysiłek przeczytania tych ponad 200 stron, ponieważ samo posiadanie tej książki będzie powodem do dumy, bez względu na to, co znajduje się w środku.//
  Źródło:
  https://www.lekarzdawidciemiega.pl/falszywa-pandemia

  PS
  Od 1989 roku w Polsce wybudowano 7 szpitali i 1365 kościołów
  Źródło:
  https://www.bankier.pl/forum/temat_re-od-1989-roku-w-polsce-wybudowano-7-szpitali-i-1365-kosciolow,6076678.html

  "W latach 1989-2008 w Polsce wybudowano 7 (siedem!) szpitali. W tym samym czasie w zbudowano 1365 kościołów.

  W 2018 liczba zgonów była najwyższa od 1945 roku - 414 tysięcy.

  Zbudujmy jeszcze więcej kościołów, ludzie będą zdrowsi, zgonów będzie mniej. Program Trumna+ w praktyce."
  Źródło:
  https://twitter.com/alekspolak/status/1188723710963994630

  kazek1948
  Mądrość Narodu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości kościołów.
  Źródło:
  https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,177339,20455549,ile-kosciolow-powstalo-w-polsce-po-1945-roku-oni-sprawdzili.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031