Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Refleksje powyborcze-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger krzysztofjaw jako jeden z nielicznych wierzy w spontaniczne zwycięstwo Dudy, gdyż niemal już kazde dziecko wie, że wyniki zależą od tego kto liczy głosy, a nie od tego jak głosuja wyborcy.

 Wiem, że dla większości czytelników moich notek jestem nudna z tematem lustracji, ale nadal uważam, że bez totalnej lustracji, nigdy nie będziemy mieli prawdziwej niepodległości, zaś wyniki głosowań, nigdy nie będą zależne od wyborców, tylko od tych którzy liczą głosy.

Zanim przejdę do tematu wyborów prezydenckich w Polsce, muszę poinformować, że w czasie ostatniego weekendu w Chicago było ponad 60 strzelanin, z czego 12 osób zostało zabitych, więc jeśli ktoś obstawił liczbę 12, mógł wygrać niezłą sumę pieniędzy.
Zaś wczoraj wieczorem murzyńscy gangsterzy przenieśli walki na nowy poziom: podczas wieczornego pogrzebu jednej z ofiar strzelanin, podjechał samochód i otworzył ogień z karabinów do uczestników pogrzebu. Uczestnicy pogrzebu również odpowiedzieli ogniem. W rezultacie około 16 osób zostało poważnie rannych. Uważa się, że liczbba ta jest wybitnie zaniżona, gdyż istnieje obawa, że prezydent Trump wprowadzi do Chicago agentów federalnych z nadzwyczajnymi uprawnieniami, co jest bardzo nie na rekę obecnym władzom Chicago.
Jestem niemalże pewna, iż burmistrz Chicago ogłosi każdego aresztowanego uczestnika strzelaniny pogrzebowej na nielegalne i rasistowskie.
Jeśli ktokolwiek myśli, że o wyborach w Polsce zdecydowali bezpośrednio wyborcy, nie zamierzam nikogo wyprowadzać z błędu i niech tam sobie wierzy w autentyczność i spontan. Dla mnie od 1989 roku aż do ostatnich AD 2020, zwycięzcą wyborów jest zawsze Magdalenka.
Najsłynniejszy polski dziennkarz śledczy, za jakiego się uważa Witold Gadowski, sprawia wrażenie jakby uwierzył w autentyczność i pełen spontan, ogłaszając uroczyście zwycięstwo Andrzeja Dudy. Dla mnie ten wynik oznacza, że wkrótce dojdzie do zmiany układu sił w Poslce, o czym może świadczyć  zaledwie 2% zwycięstwo Dudy na Trzaskowskim. Wyjazd prezydenta Dudy do USA niemalże w ostatniej chwili, oraz zgoda przyjęcia go przez Trumpa, pokazała Rosji za pośrednictwem Niemiec, że Ameryka jest nadal mocno zaangażowana w Europie Środkowej, i na razie nie myśli rezygnować ze swoich wpływów. Niemcy mogą na tyle rozrabiać w Polsce, na ile im Ameryka pozwoli. Dopóki Ameryka nie wyprowadzi swoich wojsk z Niemiec, to Niemcy nadal są zmuszone wypełniać wszystkie amerykańskie rozkazy, czy się to podoba Rosji czy też nie.
Te zaledwie dwa procent przewagi, to danie sygnału ostrzegawczego patriotom inaczej z PiS, że jak się nie będą słuchać rozkazów magdalenkowych nadzorców, to szybko się ich zmieni. To że eliciarstwo piswoskie zrozumiało w try miga zrozumienie sugestii magdalenki, było niedopuszczenie do komisji w sprawie pedofilii ks. Isakowicza-Zalewskiego.
Osobiście nie wierzę, by najsłynniejszy dziennikarz śledczy Witold Gadowski nie wiedział, że Jarosław Kaczyński wie doskonale że zwycięstwo w wyborach nie zależy od wyborców, ale od tego kto liczy głosy, zgodnie z maksymą Ojca Naródów. Ciekawa jestem jak Witold Gadowski wytłumaczy swoim zwolennikom to kolejne genialne posunięcie strategosa nad strategosami, jakim było uwalenie kandydatury ks. Isakowicza-Zalewskiego. I jak zwykle będzie gardłował, że teraz będzie rozliczał PiS z każdej kontrowersyjnej decyzji.  
Proponuję również Panu Gadowskiemu, by zamiast wygadywać bzdury na temat wyborców Konfederacji, zajął się sprawdzaniem na terenie Polski rzeczywistą liczbą ofiar tzw. pandemii koronavirusa jak również weryfikowaniem liczby zachorowań. Przez trzy kolejne spotkania bredził coś na temat sprawy oczywistej, jak źródło pochodzenia koronavirusa. Więc niech Pan Gadowski zgodnie z dziennikarstwem śledczym, przejedzie się z Krakowa do jakiejkolwiek miejsca zidentyfikowanego jako ognisko koronavirusa i sprawdzi rzetelność podawanych do wierzenia informacji rządowych.
Jakieś dwa tygonie temu prasa oznajmiła że na weselu w nowosądeckim prawie wszyscy uczestnicy zachorowali na koronavirusa. Akurat tak się złożyło, że moja znajoma w Chicago pochodzi z tamtych okolic, więc zadzwoniła i okazało się że to wszystko fake news. Byłoby to dużo ciekawsze dla widzów Pana Gadowskiego dowiedzieć się prawdziwych liczb na temat pandemii w Polsce, niż jego dywagacje na temat grupy Konfederatów, którzy to ośmielili się zagłosować na Trzaskowskiego. Na pewno są to ruskie, śmeirdzące onuce, bo tylko tacy głsowali przeciwko Dudzie. Ja osobiście nie wzięłam udziału w tej farsie, gdyż wiem, że wybory i tak w każdym przypadku wygrywa i będzie wygrywała zawsze Magdalenka, dopóki nie przeprowadzi się totalnej lustracji, uwzględniajas strategosa nad startegosami.
O ile jestem skłonna uwierzyć że Pan Gadowski jest w stanie pojąć, że wybory zawsze po 1989 roku wygrywa Magdalenka, tak bloger krzysztofjaw nie jest wstanie temu dać wiary, gdyż według niego wybory wygrał Duda, gdyż tak wskazali wyborcy.
 Woelokrotnie mu tłumaczyłam, że pierwsza próba lustracji była przeprowadzona nagle w wyniku niespodziewanej inicjatywy Korwina- Mikke, ale on nie chce temu dać wiary, twierdząc że tak naprawdę to Korwin-Mikke zniszczył lustrację tym swoim niespodziewanym wystąpieniem. W tak karkołomne tłumaczenie to nie uwierzy nawet średnio rozgarnięty przedszkolak. Ówczesne PC kierowane przez strategosa nad strategosami,  nie zamierzało przeprowadzać żadnej lustracji, zaś komisja która powstała z inicjatywy chyba Antka Macierewicza, miała te same cele, co tzw. komisja Michnika. Czyli szukali konkretnych haków na swoich partyjnych członków. Pamięć mam bardzo dobrą i pamiętam, że pod koniec maja dni rządów premiera Olszewskiego były już policzone. Więc uchwała lustracyjna zaproponowana przez Korwina-Mikke była ostatnim prezentem dla polskiego społeczeństwa, by dowiedziało się cząstki prawdy o swoich przywódcach. Wiem to od członka tzw. komisji Macierewicza.
Nie wydaje mi się, by bez zgody Kiszczaka, Antek Macierewicz mógł być ministrem spraw wewnętrznych. Pełnił taką samą funkcję służebną wobec Magdalenki co jego poprzednik Jan Krzysztof Kozłowski z krakowskiego Tygodnika Powszechnego. Po raz kolejny powtórzę, iż Antek musiał uzgadniać z Kiszczakiem, kogo ujawnić a kogo zachować. Już wtedy Kiszczak uważał,  że Kukuniek może stwarzać problemy, więc dlatego kazał Antkowi umieścić go na liście.
Dalej uważam, że aby zrozumieć co naprawdę wydarzyło się w Magdalence, oraz dlaczego to obecny santo subito PiS Lech Kaczyński, był za a nawet przeciw lustracji, trzeba sięgnąć do przeszłości braci bliźniaków z czasów komunistycznych.  Lech Kaczyński jako uczestnik Magdalenki, był nikomu nieznanym działaczem opozycji w latach 80-tych. Rozmawiałam z wieloma osobami z podziemia lat 80-tych i nikt nie potrafił powiedzieć, cóż takiego robili bracia Kaczyńscy w czasach komunizmu. Cała działalność podziemna, która byla widoczna w latach 70 i 80-tych to były wyłącznie wydawnictwa drugiego obiegu.
Natomiast nic tak naprawdę nie wiemy, co robili tzw. przywódcy podziemia w tamtych latach. Na wydawnictwa nie wieli żadnego wpływu, wiem wszystko na ten temat, gdyż tkwiłam w tym po uszy, więc nikt mi kitu nie wciśnie, że Kaczyńscy brali udzial w jakimś ruchu wydawniczym. Zresztą przypadek Henryka Karkoszy świadczy o tym, że SB kontrolowała cały ruch wydawniczy, więc dla komunistów był to swoisty wentyl bezpieczeństwa, który w każdej chwili mogli zatkać i zlikwidować w ciągu jednego dnia.
Dlatego ważne jest, by dowiedzieć się wszystkiego o naszych dzisiejszych przywódcach, z materiałów zgromadzonych przez komunistyczne służby. Ale to właśnie uniemożliwił nie kto inny, tylko Lech Kaczyński, jako prezydent Polski magdalenkowej, tłumacząc swój ruch dość kuriozalnie, stając w obronie komunistycznej agentury. Ciekawa jestem, jak to będzie tłumaczyła sfera blogerska opowiadająca się za santo subito PiS.
Wracając do przeszłości braci Kaczyńskich z lat komunistycznych, to dalej jest dla mnie tabula rasa, gdyż jak wspominałam wielokrotnie, nikt z działaczy tamtych czasów ich nie pamięta. Ja osobiście w żadne opowieści obu braci nie wierzę, dopóki ich się nie skonfrontuje z materiałami SB. Prawie wszyscy moi rozmówcy twierdzą, że do grona doradców wprowadził ich nie kto inny tylko Kukuniek, który na taki ruch musiał miec zgodę najwższych czynników z SB. Powtarzam jeszcze raz: nikt z doradców Kukuńka nie zostawał dopuszczony bez zgody SB, czy też WSI.
A wiemy że Lech Kaczyński brał udział w rozmowach magdalenowych, gdzie w zasadzie spotykali się agenci Kiszczaka po stronie opozycji z ówczesną władzą. Zwolennicy PiS na czele z Witoldem Gadowskikm i Krzysztofemjaw, zwymyślają mnie od ruskiej agentury, oraz ruskich śmierdzących onuc, zamiast zająć się rzetelnym, dziennikarskim  śledztwem, jak to się stało, że wcześniej nikomu nieznani tzw. działacze opozycji robią błyskotliwą karierę polityczną od czasów rozmów okrągłostołowych, zaś np. taki Andrzej Gwiazda, którego to zasługi sa dużo większe niz braci Kaczyńskich, został zepchnięty w niebyt polityczny.
To byłby bardzo interesujący temat dla dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego, nieprawdaż? Ale może Witoldowi Gadowskiemu, wielkiemu orędownikowi PiS, zabroniono się zajmować takim tematem? Może się kiedyś wypowiadał na ten temat na swoim kanale youtube? Ja i moi znajomi nic o tym nie wiedzą.
Wracając do dzisiejszych czasów, to Pan Gadowski stwierdził przed wyborami prezydenckimi, że czas ulgowy dla PiS się skończył i że od teraz będzie nagłaśniał wszystkie wstydliwe i nieprzyjemne dla PiS sprawy. Czy Pan Gadowski ma ludzi za idiotów? Przecież całe niezlustrowane pisowskie eliciarstwo wie doskonale, że zostali wybrani nie przez wyborców, tylko przez magdalenkowych nadzorców, z którymi to zawarli umowy, mające chronić ich interesy, a nie państwa polskiego i jego obywateli.
Klasycznym przykladem jest sprawa lustracji, którą to gangi magdalenkowe odkładają na święty nigdy, a to jest przecież kluczem do odzyskania Polski dla Polaków. Gangi PO, PiS PSL, SLD, doskonale zdają sobie z tego sprawę, więc nigdy nie dopuszczą do żadnej lustracji. Raz udało się to zrobić w 1992 roku, poźniej zaś nigdy. Gang patriotów inaczej, gdy miał swojego santo subito na prezydenckim stolcu, również utrącił lustrację pod kuriozalnym pretekstem, zaś PO było wtedy jak najbardziej za lustracją, gdyż doskonale wiedziało, że santo subito i tak ją uwali pod byle jakim pretekstem.
 Obecny prezydent Andrzej Duda realizuje tzw. testament santo subito, którego to najważniejszym punktem jest dotrzymywanie umów magdalenkowych, ponieważ tylko trzymanie się umów z 1989 roku, gwarantuje pisowskiemu eliciarstwu utrzymywanie się przy władzy, albo z kolei bycie najsilniejszą partią opozycyjną, a z tym się wiążą poważne apanaże finansowe. Dlatego wyeliminowanie przez PiS księdza Isakowicza-Zalewskiego, traktuję jako ścisłe wypełnianie umów magdalenkowych, zgodnie z testamentem santo subito.

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  "Dlatego wyeliminowanie przez PiS księdza Isakowicza-Zalewskiego, traktuję jako ścisłe wypełnianie umów magdalenkowych, zgodnie z testamentem santo subito."

  Ciężko mi uwierzyć, że go nie włączyli do komisji. Chociaż w sumie... to wiem, że ma Pani rację i nic dziwnego w tym nie ma.

  Teraz tylko ksiądz Isakowicz - Zalewski musi uważać, żeby się gdzieś nie natknąć na "seryjnego".

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • Ciekawa notka, chociaż mam pewne uwagi.
  1."będzie wygrywała zawsze Magdalenka, dopóki nie przeprowadzi się totalnej lustracji,"
  Sz. Autorka problem lustracji powtarza wielokrotnie, stąd moje pytanie: Kto by ewentualnie był tak obiektywny, "nieumoczony" uczciwy pod każdym względem; pochodzenia, urodzenia, religii,... aby mógł być tym który by lustrował i oceniał uczciwość innych. Czas płynie, są nowi ludzie, czy oni też są odpowiedzialni za "Magdalenkę"?

  2. USA nie kontrolują już Europy i Niemiec. Niemcy budują rurociąg z Rosji i handlują z Chinami. A Chiny już siedzą w Europie w Grecji, w Serbii, na Węgrzech i ...w Niemczech i Włoszech. ( Siedzą również w Izraelu, ale to inna historia)
 • Też nie brałem udziału w kolejnej farsie
  Widać teraz kto ma na mamonę parcie
  Gadanie że teraz to się zrobi światło
  Nie trafia bo już wiele tekstów wypadło

  Ludzie lubią być na świeczniku widoczni
  Jeśli nie mogą być to chociaż zaoczni
  A ludzie przyjmują obiecanki stale
  Wiec mogą mieć w finale do siebie żale
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  PS.
  Polecam
  https://bezdekretu.blogspot.com/2020/06/my-czy-oni-wybor-konieczny.html
 • Jeszcze o Ukrainie po tym jak USA zrobiły tam demokrację.
  Tak to widzą Ukraincy.
  "Istnieją trzy główne zmiany. Po pierwsze, Rosja straciła pozycję lidera wśród poszczególnych krajów - partnerów handlowych Ukrainy. Po drugie, zamiast tego wiodącym partnerem stały się Chiny. Po trzecie, znacznie zwolnił handel towarami z UE."

  Zamiast wrażej Rosji Ukraina ma komunistyczne Chiny.

  https://ukraineoffice.blogactiv.eu/2020/02/17/trade-geography-of-ukraine-in-2019-declining-russia-rising-china-slowing-eu/
 • @Anna-PK 18:31:36
  Dlaczego nie siedzi Pani tchórzliwie za banem? ;-P

  https://m.neon24.pl/59d41c053f579992e5ffdcff357be047,2,0.jpg
 • @Anna-PK 17:46:10
  "2. USA nie kontrolują już Europy i Niemiec."

  Znów jakieś urojenia?
 • @Anna-PK 17:46:10
  "USA nie kontrolują już Europy i Niemiec."
  Obecnie po tej stronie Atlantyku stacjonuje około 60 tys. żołnierzy z pięciu typów sił zbrojnych.
  A ilu żołnierzy z Europy stacjonuje po tamtej stronie Atlantyku ?
  Jak w Europie nie będzie żadnych amerykańskich wojsk, wtedy USA przestaną kontrolować Europę.
 • @SZS 19:29:20 Jakie znaczenie mają te 60tys. kiedy
  polityka europejska zupełnie idzie w innym kierunku?

  Chiny kupiły grecki port Pireus, a także chyba 3 włoskie porty.
  Niemcy nie kupują amerykańskiej broni i nie wydają 2% GDP mimo nacisków. Niemcy instalują chińskie G5 mimo nacisków z USA aby tego nie robić.

  A przykład z okupowanych Filipin gdzie są amerykańskie bazy. Prezydent Duterte nazwał Obamę sukinsynem, amerykańskiego ambasadora nawyzywał od gayów i robi interesy z Chinami.
  https://www.cnn.com/2016/08/10/politics/duterte-us-ambassador-comments/index.html
 • Co by nie mówić
  To trzeba przyznać, że gen.Kiszczak znał się na ludziach.
  ;)
 • @Jasiek 17:32:16
  Ksiądz I. Zalewski dużo mówił o lustracji w Kościele. I ma o tym zagadnieniu sporą wiedzę.
  To nie może być w komisji.
 • @Anna-PK 19:59:04
  "Chiny kupiły grecki port Pireus, a także chyba 3 włoskie porty.
  Niemcy nie kupują amerykańskiej broni i nie wydają 2% GDP mimo nacisków. Niemcy instalują chińskie G5 mimo nacisków z USA aby tego nie robić."

  A ja tak sobie myślę, że wystarczy podjudzić trochę ludzi, nakierować na taki całkiem spory kraj w środku Europy i już "mała wojenka" gotowa...
  Tyle wojska, bazy, agentura itp, to całkiem dobra baza do urządzenia jakiejś prowokacji.
 • @zbig71 20:07:54
  "To trzeba przyznać, że gen.Kiszczak znał się na ludziach."

  Lepiej niż kaczafi ;-DDD Ten to prawdziwy antytalent.

  Pozdro!
 • @Jasiek 21:21:17
  Raczej uważam, że Czekiszczak miał znacznie większy......luz w dobieraniu kandydatów do okrąglaka. A Kaczorek to jednak musiał się słuchać, jak starsi i mądrzejsi stręczyli mu np: Marcinkiewicza, Dudę czy Morawieckiego.
 • autor
  Mam mieszane uczucia przy czytaniu takich enuncjacji.
  Jest w tym sporo racji - tyle, że "główna racja" jest fałszywa, albo błędna.

  Zacznę od tego, że teraz nie robi się "dużych" machlojek przy wyborach. Jeśli - to jakieś lokalne, na małą skalę. Dlatego wynik wyborczy należy uznać za prawdziwy.
  Ale są wpływy - medialne, czyli dostęp do kasy. Także widoczne to było na portalach, gdzie płatni, często głęboko zakamuflowani tworzyli atmosferę.

  (M.in. z tego powodu uważam JOW-y za bardzo zły pomysł).

  Jak widać - w czasie kampanii TVP nie miała żadnych oporów dla propagowania PAD. A te inne TV - Rawała. I teraz raczej tą drogą realizowane są zamierzenia "grupy trzymającej władzę".

  Ciekawe jest to, czego Autorka nie zauważa. PAD pod koniec kampanii złożył pewne deklaracje (o charakterze propolskim). Ich efektem jest wynik rokowań brukselskich - w pewnych obszarach Morawiecki musiał postawić sprawę ostro - i uzyskał stosowne efekty.
  Niemniej - celem władzy - jest rozmycie Polski w UE - tylko wolniej niż to robił Tusk.

  I tu "duży błąd".
  Jesli chcemy niezależności - to najpierw trzeba określić na czym ma ona polegać i do czego dążymy.
  Czy na tym portalu jest taka linia? Czy np. WPS - coś prezentuje poza rozbudowywaniem niechęci do Żydów (nawet nie analizuję, czy słusznie)?
  Czy mamy dążyć do modelu społeczeństwa amerykańskiego z kilkunastu trupami tygodniowo w większym mieście?
  Czy może do likwidacji gotówki, bo może ktoś na nas napaść i je odebrać - jak sugeruje Anna-PK?

  Zatem - wszystko to, te całe uwagi uważam za dyrdymały mające odwrócić uwagę od faktycznego celu, który powinniśmy sobie stawiać: określić zasady życia społecznego, które umożliwią rozwój jednostkowy zgodnie własnymi pragnieniami.

  No, chyba, że większość nie ma takich celów. Tylko po co żyją?
 • Ogólnie zgoda z Autorką
  poza jednym. Otóż tzw. lustracja w podbitym kraju - jakim jest atrapa Polski - podbitym i okupowanym na wielu poziomach - to jakby lustrować tutaj - ludzi pana, towarzysza Hitlera w czasie II WŚ - gdy ten mordował Polskę i Polaków z nadania światowego, czarciego pomiotu.
  Wniosek?
  Od wielu stuleci gra idzie o to aby Polaków trzymać z dala od steru państwa zwanego obecnie III RP - i nie inaczej było za czasów II RP czy porozbiorowej I RP. Światowy, czarci pomiot - to nie żarty!
 • Autorka.
  Jak czytam te BZDURY, to proponuje kupić okulary , aby "ślepamańka"przejrzała na oczy!!!Ten wpis to jest mieszanie gówna z gliną i z tego milicjant nie wyjdzie!!!Dowodzi on też, że widzenie z USA jest niedokładne i pełne fałszu!!!
 • @Jasiek 17:32:16
  Ksiądz Isakowicz-Zalewski jeszcze nie zasłużył na seryjnego samobójcę.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Anna-PK 17:46:10
  Poprzez totalną lustrację uważźam ujawnienie wszelkich dokumentów zgromadzonych przez komunistyczne SB i WSI z lat 1944-1990. Osobom znajdującym się tam jako TW lub w innej formie zabronić wykonywania jakiejkolwiek funkcji publicznej ustawowo. Wbrew temu źródła SB i WSI nie kłamią.
  Dopóki wojska USA są w Niemczech, nie mogą sobie pozwolić na żadne startegiczne decyzje.
 • @Anna-PK 18:31:36
  Chiny na Ukrainie mogą sobie na tyle pozwolić, na ile pozwala im Ameryka.
 • @zbig71 20:07:54
  Pomagał mu w tej "znajomości" cały sztab psychologów i innych służb których to miał dziesiątki tysięcy do dysozycji.
 • @Jasiek 21:21:17
  Moim zdaniem bracia Kaczyńscy są wytworem służb Kiszczaka, więc Kaczyński musi dalej się ich słuchać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:41:57
  Zasadnicze pytanie w demokracji brzmi: Kto liczy głosy. Czyżby miał Pan wgląd przez cały czas i patrzył na ręce wszystkim członkom PKW?
  BYśmy mogli określać do czego dążymy, musimy odzyskać podmiotowość, a tego bez totalnej lustracji nigdy nie bedzie osoągalne. Deklaracje PAD są tyle warte, co Rafałka, czyli pod publiczkę, zdecydowała o wygranej Dudy postawa Ameryki, a nie my wyborcy.
  Jak chce Pan określic zasaduy życia społecznego skoro Pan nie wie kto tak naprawdę nami rządzi?
  Czy Rosja Czy Niemcy czu USA czy Izrael, a może przysłowiowa Górna Wolta?
 • @demonkracja 10:12:24
  Od czegoś trzeba zacząć. Zaś lustracja według mnie jest pierwszym i podstawowym krokiem do odzyskania przez Polskę podmiotowości.
 • @zibi 14:10:24
  Poza zwyzywaniem mnie prosiłabym o konkrety.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:41:57 ;) Już wiem, dlaczego jest ta obrona
  gotówki!!!
  //Czy może do likwidacji gotówki, bo może ktoś na nas napaść i je odebrać - jak sugeruje Anna-PK?//

  "Kolejne tysiące wyrzucone przez balkon. Tym razem na polecenie oszustów 65 tysięcy złotych przez balkon wyrzuciła 88-letnia mieszkanka Lublina. Wczoraj (22.07) łącznie 50 tysięcy, także przez balkon wyrzuciły 2 inne starsze mieszkanki miasta."

  Okazuje się, że gotówka, banknoty, jest najbardziej pożądane przez "wnuczka". On sam kontroluje oszczędności polskich staruszków lepiej niż żydowski bank. ;)
 • @Ślepa Mańka 14:54:49 Ślepa Mańka jest również naiwna.
  //Poprzez totalną lustrację uważźam ujawnienie wszelkich dokumentów zgromadzonych przez komunistyczne SB i WSI z lat 1944-1990. //

  A Mańka myśli, że te dokumenty to pilnuje Anioł Stróż stąd one są nienaruszone i w całości. Oprócz tego Mańka jest osobą wierzącą, bo wierzy, że to co tam napisano.
  "Wbrew temu źródła SB i WSI nie kłamią."
  Zyta Gilowska życie oddała za taką prawdę. W jej bloku SBk, sąsiad, wpisał ją na listę TW bez jej wiedzy. Po kilku procesach sądowych zachorowała i umarła. A była profesorem ekonomii.
 • @Anna-PK 15:34:15
  W Polsce "oszczędności" na poziomie kilkadziesiąt tysięcy PLN mają i mogą mieć tylko ludzie służb i to pochodzenia żydowskiego.
  Reszta ledwie ma na przetrwanie.

  Jakoś mnie nie podniecają straty ponoszone przez babcie z racji złego prowadzenia się wnuczków.
  Podobnie jak nie martwiłem się stratami w wyniku inwestycji w Amber Gold.
  Ten sam mechanizm.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:15:18 A to ciekawa sprawa.
  "tysięcy PLN mają i mogą mieć tylko ludzie służb i to pochodzenia żydowskiego."

  Skąd w Polsce ludzie pochodzenia żydowskiego mają te pieniądze? W jaki sposób zdobyte?

  :-) Mnie zwykle interesuje analiza procesu jaki zachodzi w takich przypadkach.
 • autor
  przy okazji Pani refleksji nasunęły mi sie moje własne refleksje
  W momencie trwania przełomu byłem jeszcze młodym człowiekiem zaprawionym w boju o chleb powszedni i inne dobra . W 1986 r urodziła sie nasza córka , staneliśmy przed dodatkowymi problemami dnia powszedniego .
  Byliśmy pełni zapału , ideałów , wydawało sie , ze swiat stanął otworem .
  Gdzieś obok naszego normalnego zycia toczyła sie polityka , w lewo , w prawo . srodkiem . W telewizorze pojawiały sie postaci znane i nieznane , gadajace głowy , najczesciej spierające sie o to kto był wiekszym patriotom a kto był agentem . Wtedy chociaz pod tym wzgledem był mały wybór bo wszyscy zli agenci a w ogole agenci to byli od tych no wie Pani .
  Pojawiła sie mozliwosc zakupu małego mieszkania , rosła stabilizacja wkoło nas padały PGR , rosła bieda , wszystko się walio a jakos ludzie lepiej zyli . A głowy ciagle gadały , kto kogo zlustrował i po co i za ile . Kto jest kanalia a kto sprzedawczykiem . Nie przedluzajac nadal trwa dyskusja kltorzy sa gorsi od zlych , moja corka jak próbowałem z nia porozmawiać na te tematy , powiedziala mi "Tato co mnie obchodzi jakas Magdalenka , to bylo lata swietlne temu , wyjezdzam , bo tu ciezko zyc , ciagle jakies bzdety o tym kto kogo bardziej okradl , nie chce zyc tak jak wy , pracowac po 14 godz codziennie .I co z tego , ze cos macie jak nie umiecie z tego korzystac "
  I wyjechała jest w Szwecji , pewnie niedlugo bedzie gdzie indziej . Moze kiedys wróci tutaj . W co wątpie
  Ma Pani jakis temat dla pokolenia urodzonych w latach 80, 90 , i pozniej
  Moj były szef Niemiec powiedzial kiedys do mnie Wojtek porozmawiajmy 5 min o przeszlosci i mow domnie 45 min o przyszlosci
  Mamy jakąs przyszlosc ??, Ma Pani jakis przekaz do mlodych , mlodszych od nas . Oni tez tu zyja
  Z tego co widze niezbyt wielu z nich jest obecnych tu na Neonie , prawdopodobnie duzo chetniej brali by udzia w dyskusjach gdyby byl to FB - a przy okazji moze mi ktos podpowie dlaczego My Neonowcy nie wystepujemy na FB ??
 • @rowszan 18:38:51
  Jak to jedyna córka, to rozumiem frustracje Szanownego.

  Moje dzieci: 1984, 1986, 1987

  lekko mi nie było.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:08:07
  moja frustracja z tego powodu faktycznie jest duza , ale denerwuje mnie takze i to ciagle stawianie takich tez :
  Gdyby była, gdyby było , gdyby sie wydarzyło , ale nie było, nie ma i nie bedzie
  Pan przedstwail jakis projekt , cos Pan proponuje , i po za nielicznymi wyjatkami spotyka Pan sie tylko z blizej niezrozumiała niechecia
  Ma Pan jakis swiatopgląd i ok moze mi nie pasowac tak jak Panu moze nie pasowac moj .
  Ale moze spotkamy sie gdzies posrodku , porozmawiajmy o przyszłsci o tym, co mozna zrobic .
  Nie mozna zyc przeszłoscia , to juz było i tego nie zmienimy
 • @rowszan 19:16:50
  Aby zdecydować się na jakieś działanie - najpierw trzeba określić cel zamierzenia.

  Zatem - najpierw coś o celu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:23:51
  zastanowie sie spokojnie i napisz przez poczte , komentarze do tekstu Mańki nie sa miejscem gdzie mogłbym przedstawiac swoj swiatopoglad
  Odnisłem sie do jej tekstu i raczej nie zamierzam z nikim dyskutowac na temat mojego komentarza . Pan tradycyjnie prowokacyjnie odwrocił kota ogonem i wyciagnał na wierzch sprawe , ktora sprowokowala mnie do odpowiedzi Panu :)))))))) a moze cos wymyslilem ?????
 • @rowszan 19:48:10
  Nie
 • @Anna-PK 16:11:40
  Każdy donosiciel twierdził że został wpisany bez własnej zgody i nic o tym nie wiedział. Wewnętrzne procedury SB zabranialy wpisywać kogokolwiek na listę agentów bądź donosicieli. Było to niemożliwe. Dlatego dokumenty SB i WSI można uważać za autentyczne i prawdziwe. Jeśli kakikolwiek ubek chciał sobie np. wpisać Panią bez pani wiedzy i zgody, to musiał przejść weryfikację, Pani musiała sie spotkać z jego oficerem prowadzącym i Pani Musiała wyrazić zgodę na współpracę.
 • @rowszan 18:38:51
  Wszystko zależy od tego od kogo pańskie pociechy biorą edukacje. Jeśli ją biora od swoich rówieśników lub z telewizji prasy radia, to łatwo dojdą do wniosku, że z tego kraju trzeba wiać jak najprędzej. Każdy chce życ lepiej i nie ma o to mieć do młodych zalu. Jedynie to można miec tylko żal do siebie, że w odwiednim czasie nie zainteresowaliśmy swoje pociechy tymi podstawowymi problemami jak m.in. Madgalenka. Dlatego potrzebna jest totalna lustracja. Inaczej proces gnilny państwowości polskiej będzie dalej kontynuowany.
 • @Ślepa Mańka 01:32:47
  może Pani mi powiedzieć co takiego stało sie w Polsce po ujawnieniu ,że Lech W to TW Bolek ? Do jakich głębokich zmian świadomości Polaków do prowadził ten fakt ?
  Idąc dalej tym tokiem rozumowania , mogła by Pani mi w skrócie powiedzieć co stało by sie po dokonaniu tej lustracji Pani zdaniem ?
  Jakie to ma znaczenie dzisiaj dla pokolenia Millenialsów ?
  Dla mnie w zasadzie zadnego , czytałem tyle list publikowanych w internecie , tyle nazwisk , tyle słów , i nic
  Kilku moich znajomych z okresu studiów wśród tych nazwisk i nic
  Czy byłaby Pani uprzejma zauważyc , ze wiekszość kadry naukowej , managerskiej na wyzszych stopniach hierarchi byla członkami PZPR lub przystawek .
  Pózniej najczęsciej okazywało sie , ze to wielcy opozycjonisci byli .
  Czy naprawde w tym upatruje Pani szanse na "ockniecie " sie Polaków
  Moze przyczyny obecnego stanu leza gdzie indziej ????
 • @rowszan 07:06:14
  Magdalenka dobrze wiedziała że Polacy nic nie mogą zrobić. Dlaczego? Ponieważ brakowalo ustaw okołolustracyjnych np. jeśli byłeś agentem lub tajnym współpracownikiem, nie masz prawa zajmować żadnych stanowisk publicznych, czyli podcięcie finansowe, bez stanowisk ci ludzie się nawet do łopaty nie nadają.
  Jeśli nie ma ustawy, że agentom i współpracownikom komunistycznych służb nie wolno obejmować żadnych stanowisk publicznych, to lustracja poza problemem poznawczym niczego nie rozwiązuje.
  Ludzie którzy byli członkami PZPR z własnego i nieprzymuszonego wyboru, też powinni podlegac ustawie o stanowiskach publicznych.
  Główną przyczynę braku lustracji upatruję w porozumieniu magdalenkowym, w którym to agentura udająca opozycje za czasów komuny, pilnuje swoich interesów, bo wie że do niczego się nie nadają. TO właśnieoni są głównymi beneficjentami III RP.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031