Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Mój głos w dyskusji z krzysztofemjaw-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Albo Pan Krzysztof jest typowym politrukiem pisowskim zadaniowanym na portal Neon24.pl, albo kompletnie otumanionionym propagandą dobra PiS.

 Postanowiłam się włączyć do dyskusji pomiedzy blogerami krzysztofjaw i spirito libero. Widzę że Pan Krzysztof dałby się posiekać za Andrzeja Dudę, bezkrytycznie powtarzając pisowską propagandę o wielkim patriotyzmie obecnego prezydenta, jak równiez pisowskich elit. Rozumiem też Jarka Ruszkiewicza, który mocniej od Pana Krzysztofa stąpa po ziemii, całkowicie zdegustowany polityką prowadzoną przez obecne elity pisowskie z prezydentem Dudą na czele.

Niestety w Chicago gdzie mieszkam, nie pójdę głosować ani na Dudę, ani na Trzaskowskiego. Pozwoli Pan jako dużo młodszemu ode mnie wytłumaczyć parę podstawowych spraw, których Pan Krzysztof nie rozumie, albo wygodniej jest mu udawać, że nie rozumie.
Jak wielu Polaków po różnych stronach barykady Pan Krzysztof nie rozumie, że aby przerwać ciągłość pomiędzy PRL, a obecną Polską magdalenkową, potrzebna jest totalna lustracja. To totalna lustracja jest właśnie kluczem do odzyskania przez Polskę i Polaków pełnej niepodległości.
Dlatego też Panie Krzysztofie, warto w tym kontekście omówić szerzej karierę braci Kaczyńskich, gdyż to oni właśnie są serwowani przez takich słabo zorientowanych jak Pan, jako wyraziciele i realizatorzy Polski niepodległej, a jedynie kto im przeszkadza w tym zbożnym dziele, to ruscy z prezydentem Putinem, Niemcy z PO, oraz komuniści, no i tacy ruscy agenci jak ja.
Przejdźmy więc do kariery politycznej braci bliźniaków, co to księżyc jako małe dzieci ukradli. Otóż ja dalej utrzymuję kontakty, z działaczami Solidarności z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wiele razy ich pytałam, cóż takiego robili bracia Kaczyńscy w podziemiu. Otóż zarówno gdańscy jak i warszawscy działacze nigdy nie mogli sobie przypomnieć, cóż takiego w czasach komunizmu robili Kaczyńscy. Znam również krakowskiego kolportera z tamtych czasów, z bardzo szerokimi kontaktami w warszawskim i krakowski m podziemiu, on sam się tym bardzo zainteresował i nikogo nie znalazł, kto by mógł potwierdzić o jakiejkolwiek działalności podziemniej obu braci.
Pan mi pewnie zaraz zaoponuje twierdząc, że wiele osób wspominało o bohaterskiej działalności obu braci, oraz że jest sporo książek na temat działalności w podziemiu braci bliźniaków. I pewnie wymieni Pan Antka Macierewicza, ale on jest dla mnie tak samo wiarygodny jak Olo Kwaśniewski. Gdzieś wspomniał Antek o swojej słynnej ucieczce, ale jakoś nikt nie może tego potwierdzić. Więc trzeba mu wierzyć na słowo. Jak Kukuńkowi.
Nagle w 1989 roku, strategos nad strategosami, pojawił się przy okrągłym stole, zaś jego brat bliźniak pojawił się jako jeden z uczestników obrad magdalenkowych. Wielokrotnie pisałam, ze o ile przy okrągłym stole, mogły się znaleźć osoby przypadkowe, tak przy rozmowach w Magdalence, której to skutki ustaleń ku nieszczęściu Polski odczuwamy do dzisiaj, brał udział Lech Kaczyński.
Jeśli Pan wierzy, że w Magdalence brały udział osoby bez starannej selekcji, lub nie było tam części agentów gen. Kiszczaka umieszczonych w podziemnej Solidarności, no to jest Pan bardzo naiwny i po prostu głupi.To właśnie w Magdalecne zapadły kluczowe decyzje dotyczace przyszłości Polski. Czy zadał Pan sobie kiedykolwiek pytanie, dlaczego Lech Kaczyński postanowił świadomie firmować ten przekręt stulecia?
Jak Pan myśli, do której grupy należał Lech kaczyński oraz jego brat Jarosław, kiedy Jacek Kuroń ustalał z płk Lesiakiem skład delegacji Solidarności do rozmów z rządem gen. Jaruzelskiego, jako wiarygodnych partnerów?
Otóż moim zdaniem gen. Kiszzcak delegował na rozmowy z rządem swoich najbardziej zaufanych agentów, którzy to mieli firmować obóz solidarnościowy. Myślę że totalna lustracja by to pokazała. Jak na razie Jarosław Kaczyński powiedział o swojej teczce, że przeglądał jej zawartość, ale niczego nie ma tam ciekawego. To samo stwierdził Antek Macierewicz. I tu się właśnie pojawia problem, Panie Krzysztofie, gdyż Pan ma wielkie zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, ja natomiast niemam go za grosz.
Zwracam Panu uwagę na pierwszą próbę lustracji. Wiemy na pewno że Antek powołał zespół mający pracować nad teczkami z zasobów SB. Ale wiedzą wynikającą z teczek nie podzielił by się z nikim, podobnie jak ówczesne KLD , komuniści ,PC, UD. Dopiero dzięki nieoczekiwanej inicjatywie Korwin Mikkego, zostały ujawnione przez Antka niektóre nazwiska, które on musiał konsultować z Kiszczakiem, ponieważ w tamtych czasach bez jego akceptacji nie zostałby ministrem MSW. Gdyby nie Korwin-Mikke, nadal problem lustracji by się pojawiał ale tylko w formie wzajemnych, grzecznych przekomarzanek.
Następna próba lustracji została podjęta za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, który to ją iutrącił pod kuriozalnym powodem, ochrony danych wrażliwych agentów i konfidentów SB. Pamiętam że PO była w całości za lustracją, ponieważ jej eliciarstwo na czele z Tuskiem wiedziało, że Lech Kaczyński jako uczestnik Magdalenki i zaufany człowiek Kiszczaka, nigdy nie dopuści do żadnej lustracji. Tzw. dane wrażliwe o agentach i konfidentach były głównym powodem, dla którego to Lech Kaczyński uznał, że lepiej by naród sie nie dowiedział,  ilu tzw. autorytetów solidarnościowych zdradzało swoje żony, ilu z nich było pedałami i pedofilami. Na ochronie tych danych wrażliwych bardziej bardziej zależalo Kaczyńskiemu, niż na przyszłości 38-milionowego narodu.
Ale PiS i PO niczym się nie różniło w sprawach dla Polski zasadniczych, a do takich należała ochrona interesów ich magdalenkowych bossów z dawnej komjunistycznej WSI. Posłużę się znamiennym przykładem. Kiedy nieżyjący już Andrzej Lepper wspominał coś o lądowaniu amerkańskich samolotów z talibami, eliciarstwo zarówno z PiS jak i z PO twierdziło, że Lepperowi się coś przywidziało i bardzo chętnie by go zamknięto gdzieś w Tworkach.
O talibach Leppera dowiedzieliśmy się nie od patriotów inaczej czy od zdrajców i zaprzańców, ale od amerykańskich dziennikarzy. Okazało się, że nasi magdalenkowi nadzorcy z WSI, zgodzili się za kwotę 30 mln USD, by Amerykanie mogli sobie torturować talibów na terenie Polski, zaś nasi dzielni bojcy mieli stać na filu, by Amerykanom nikt nie przeszkadzał. Aż się prosiło, by ktokolwiek z PiS czy z PO zapytał, co się stało z 30-oma milionami USD. Jednak nikt się tego nie podjął, gdyż w przeciwnym razie albo morda w kubeł, albo seryjny samobójca.
Tacy to są odważni patrioci inaczej z PiS.W takim to środowisku pomagdalenkowym wyrastał pański bohater Andrzej Duda. On to realizuje mityczny testament santo subito PiS Lecha Kaczyńskiego, wychowanek Unii Wolności, a tam jak Pan dobrze pamiętam, autorytetów oralnych było w UW w bród, gdziekolwiek i kiedykolwiek by Pan nie splunął zawsze by Pan trafił  w autorytet oralny.
Dlatego też ja osobiście z tych powodów które Panu wyłuszczyłam, nigdy bym nie zagłosowała na Andrzeja Dudę, biorąc tylko pod uwagę dwie najważniejsze postacie w PiS ze względu na ich niewyjaśnioną przeszłość z czasów komunistycznych. Natomiast w sprawie dla przyszłości Polski najważnieszej jaką jest lustracja, byli zawsze za a nawet przeciw, jak Kukuniek.
Ponadto Andrzej Duda dalej zwodzi Polaków w sprawie 447, w tej chwili dla Polski najistotniejszej. Jak Pan doskonale wie, rząd PiS nic nie zrobił w tej sprawie, mając poparcie całej Polonii Amerykańskiej. Moim zdaniem PiS zaprzepaścił szansę zbudowania silnego lobby polskiego w Kongresie i administracji prezydenckiej, mało tego, robił co tylko możliwe, by przeszkodzić wysiłkom Polinii Amerykańskiej. Drugim powodem dla którego nie zagłosowałabym za Andrzejem Dudą jest sprawa aneksu do raportu o WSI. A byłby to jeden z milowych kroków do zrzucenia jarzma PRL-u i być może początku totalnej lustracji, oraz odzyskiwaniem Polski dla Polaków. Bo teraz tak naprawdę nie wiemy, czy strategos nad strategosami jest agentem niemieckim, amerykańskim, ruskim, czy izraelskim. A może Gwinei Bissau. Bez totalnej lustracji tego się nie dowiemy.  Pan oczywiście wierzy na słowo strategosowi bezkrytycznie, ja natomiast wierzę dokumentom.
Mam również świadomość, że Trzaskowski nie jest lepszym ani gorszym wyborem. Wyrasta z tego samego magdalenkowego piaka, wyciosanego przez gen. Kiszczaka co Andrzej Duda, więc się nic nie zmieni. Nie będzie ani gorzej, ani lepiej. Dla Dudy i jego kamaryli będzie na pewno gorzej, bo przecież nigdzie by się nie dorobili takich pieniędzy. Na przykład szef doradców d.s. bezpieczeństwa narodowego Paweł Solorz, czy też jeden z moich ulubieńców Krzysztof Szczerski.
Oparcie polityki tzw. międzymorza o Ukrainę jest kompletnym nieporozumieniem, dlatego że banderowska Ukraina nigdy nie będzie państwem stabilnym. Zresztą cóż to za partner strategiczny, który na wieść o ruskich sołdatach oddaje bez walki swój najważniejszy atut, jakim był Krym bez jednego strzału, będzie sie bił o Polskę z ruskimi agresorami? Czy sądzi Pan, iż jakikolwiek prezydent USA poświęci amerykańskich żołnierzy w walce z ruską barbarią o Ukrainę. Pan pewnie dalej uważa, że Ukraina jest nadal naszym strategicznym partnerem, że będzie się bić o Polskę, bo „nic o nas bez was”. Czy wreszcie gdy Putin nas podstępnie zaatakuje, to Amerykanie będą nas bronić? Banderowcy potraktowali nas jak brudną ścierkę w rozmowach mińskich, kiedy to miało być nic o nas bez was.
Wreszcie podatki i dobrodziejstwa w postaci  500+. W Chicago gdzie mieszkam, ceny towarów podaje się netto. Dopiero na rachunku widzi pan sumę podatków, gdyby tak zrobiono w Polsce, ludzie by widzieli jakie są naprawdę obciążenia podatkowe, oraz jak rząd rabuje ich w podatkach pośrednich, takich jak vat, akcyza. To z tych zrabowanych pieniędzy powstaje 500+ i inne programy socjalne. Jest to rabunek jednych obywateli, by dać małą cząstkę drugim. Jeśli Pan coś kupuje za 2000 zł, to z samego podatku vat, juz ma Pan prawie na jedno 500+. Ja uważam że to obywatel powinien decydować , komu dać swoje pieniądze. Natomiast Pan uważa, że lepiej jest, jesli rząd najpierw obrabuje Pana w formie podatku Vat, a nastepnie odda te pańskie pieniądze drugiemu obywatelowi, twierdząc przy tym że to są jego pieniądze, a nie pańskie, Pan oczywiście taką politykę popiera.
Kolejną sprawą jest prezes NIK, Marian Banaś. Jakoś nic się Pan nie zająłknął na tem temat. Stanowisko partyjne wyraził w obcesowy sposób Adam Bielan, który stwierdził że dotąd PiS będzie grillliował Banasia, dopóki on nie ustąpi. Moim zdaniem wyglądało to tak. Polityka ściągalności podatków prowadzona przez Mariana Banasia, bardzo kolidowała z interesami magdalenkowych nadzorców PiS. Toteż dali rozkaz strategosowi nad strategosami, by usunął Banasia i zepchnął go w polityczny niebyt. Nie wierzę Panie Krzysztofie, by prezes PiS nie wiedział o montowaniu afery w sprawie kamienicy Banasia. Prezes myślał że sobie wezwie na dywanik i pogrozi palcem Banasiowi, a ten w try miga złoży samokrytykę i osunie się w polityczny niebyt. Dzięki postawie Banasia dowiedzieliśmy się, że PiS jest taką samą partią nie różniącą się niczym od PO.
Moim zdaniem Pan patrzy tylko na cukierki i cieszy sie z rozdawnictwa tych cukierków, natomiast nic Pana nie obchodzi, dlaczego ktoś Panu te cukierki daje i że w sumie to te cukierki które Pan dostał i z których się Pan tak cieszy, są za pańskie pieniądze. Ale Pan woli tego nie widzieć. 
 

KOMENTARZE

 • jak mam zagłosować?
  Kucwa, ładnie to zostało opisane jak nas PiS okrada. Najpierw okrada, a później daje jako swoje.
  No nieładnie, nieładnie.
  PiS nas okrada i później daje.
  PO nas okradała w taki sam sposób i nic nam nie dawała, a jeszcze kazało nam dłużej pracować wydłużając wiek emerytalny.
  To jak mam zagłosować?!
  Może jednak warto zagłosować za tymi co nas okradają, a później nam dają, a tym co tylko nas okradali i nic nie dawali powiedzieć –won, spieprzać dziady.
 • 5*
  Zwolennicy PiS przyznają, że podpisanie Traktatu Lizbońskiego było zrzeczeniem się przez Kaczyńskiego polskiej niepodległości.
  Jednak ciągle się upierają, że on nie chciał ale został do tego zmuszony.
  Po pierwsze co to za prezydent który się boi i podpisuje niekorzystny Traktat? Dupa a nie prezydent!
  Po drugie, na zdjęciu widać wyraźnie, że Kaczyński tuż po podpisaniu TL promienieje z radości.

  https://i.postimg.cc/kGWwRzt9/Kacz-TL1-GQ.jpg

  Na koniec przypomnijmy jeszcze propozycję prezydenta Dudy - faworyta PiS! Czy jest w tym jakaś logika?
  Oczywiście, że jest. Każdy się łatwo może domyśleć.

  https://i.postimg.cc/TwNS8cwg/Duda-konstytucja.jpg
 • @Oświat 16:53:31
  Czemu rżniesz głupa?
  PiS więcej kradnie niż daje.
  Po cichu, w ukryciu kradną a głośno w świetle reflektorów rozdają.
  Zamiast zostawić ludziom w portfelach ich własne, ciężko zarobione pieniądze to wprzęga się olbrzymi aparat biurokratyczny który generuje dodatkowe bezsensowne koszta. Na końcu ludzie dostają ochłapy i mają być wdzięczni PiS-owi. Durny naród to kupuje.
  Geniusze z PiS-owskiej szkoły ekonomii niedługo będą przekonywali nas, że przesypywanie piachu z kupki na kupkę ma sens i generuje dobrobyt.
  Ja myślę, że premier Morawiecki tak łatwo nie rzucał słów na wiatr: kiedy obiecał że Polacy będą "zapierdalać za miskę ryżu"!
  Wyznawcy PiS-u i tak to kupią!
 • Co się z tym łączy a tego nie widać, to "umowy śmieciowe".
  Z tego co podają ich wielkość może być zastraszająco duża, a mają one duży wpływ na polskie dochody i stabilizację zatrudnienia.

  Mam kuzynkę, która była stewardessą w LOT i pracowała na takiej umowie. Sama kupowała ubezpieczenie, mundur, kosmetyki itd.

  Należy przypuszczać, że z powodu kryzysu wszyscy którzy byli zatrudnieni na takich umowach już nie pracują.

  Dyskusja nie powinna być o tym co było, tylko o tym co będzie. Chwilówki jakie władze dają przed wyborami nie dadzą permanentnych dochodów. A o tym nikt nie wspomina.
 • PO CO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  "przerwać ciągłość pomiędzy PRL, a obecną Polską magdalenkową,"

  --- "potrzebna jest totalna lustracja."

  Przerywanie ciągłości państwa, to likwidacja państwa.

  Tak właśnie postanowiła CIA, i niemalże jej wyszło. Dlatego Polska przesunęła się z czołówki peletonu na koniec.

  PRL dał mi życie.

  3RP zabija.

  Co lepsze?
 • "Moim zdaniem Pan patrzy tylko na cukierki"
  może i tak,
  ale z drugiej strony stoi ta z kosą.
 • @ Autorka - 5*
  DK
 • @Robik 17:02:24
  Tak, pozostaje, abyś nam zaproponował jakiś raj podatkowy, do którego dostęp nie jest broniony kanonierkami.
 • Ciężko
  Powiedzieć, czy pan K. Jaworucki jest takim naiwnym patriotą, czy wyrachowanym propagandzistą, natomiast jego teksty można porównać do tych pisanych za komuny i to z lat pięćdziesiątych. Wtedy też partia budowała kraj, a wróg nie spał.
  Autorka ma oczywiście rację, trzeba jednak przyznać, że generał Kiszczak ,,znał się na ludziach,, i doskonale wiedział, kogo zapraszać do okrągłego stołu, a kogo nie. Zaprosił więc swoich agentów i pożytecznych idiotów tak dla wiarygodności spontanu transformacji ustrojowej. Nie ma czemu mu się dziwić, też bym na jego miejscu tak zrobił.
  Pytanie, kto jest w posiadaniu zmikrofilmowanych dokumentów MSW z lat 44-89, oczywiście poza Rosjanami, możemy domyślać się, że są to służby amerykańskie, izraelskie, niemieckie, ale które jeszcze?
  Czemu nie ujawniono aneksu do raportu o WSI? Powodów jest wiele, ale myślę, że ktoś bardzo ważny nie pozwala naszym mężykom stanu nawet o tym pomyśleć.
  Wracając do p.Jaworuckiego i jego poparcia dla Dudy, to wygląda to tak, jakby p.Jaworucki nie traktował społeczności NEON24 poważnie, tylko jak wielką kupę głupców, którzy dadzą się nabrać np: na lepszość Dudy, bo Trzaskowski to LGBT. Mimo, że to obecny prezydent zaprosił do pałacu prezydenckiego Biedronia i jeszcze innego sodomitę z Lublina. Taką to różnica między Trzaskowskim a Dudą. Jednak gdyby Trzaskowski był na prezydenckim stolcu, to przynajmniej byłoby jasne, że wróg u bram. A tak, to naiwni Polacy dają się nabierać na ,,prawicowość,, Dudy i PiS.
 • @Robik 17:02:24
  Ja to ,,zapierdalać za miskę" ryżu i być happy
 • @interesariusz z PL 17:35:46
  PRL dał mi życie.
  3RP zabija.
  Co lepsze?

  Szybka śmierć jest lepsza!
 • @Rzeczpospolita 17:46:27
  @ Autorka - 5*
  DK

  Ja daję dwie piątki i przebijam Asem
 • @zbig71 19:22:08
  Jednak gdyby Trzaskowski był na prezydenckim stolcu, to przynajmniej byłoby jasne, że wróg u bram.

  Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
  Nie u bram, a pod żyrandolem!
 • @zbig71 19:22:08
  Ciężko
  Powiedzieć, czy pan K. Jaworucki jest takim naiwnym patriotą, czy wyrachowanym propagandzistą,....

  A nie może być jedno i drugie?
 • @Oświat 19:41:51
  Sprawdź ko, może być pod zyrandolem
 • @Oświat 19:36:08
  tak mówią w szpitalach.
 • @Oświat 19:43:54
  Wyrachowany propagandzista jest świadomy, jak jest naprawdę, dlatego jest wyrachowany.
 • @zbig71 19:22:08
  Co do tego całego Aneksu to jestem dość sceptyczny. Trzeba pamiętać kto go przygotowywał. Antoni nie wpisał by tam nikogo ze swoich kumpli! A tym bardziej siebie.
 • Maniu,
  5*****

  Buziale jak zwykle :)
 • @Oświat 19:41:51
  Coś Szanowny Oświacie twoja wiara w PiS oklapła...
  Lepiej późno niż wcale :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:22:15
  A jakaż wiara w PiS?
  Przecież od dziesięcioleci wiadomym jest, że:
  PiS PO jedno zło
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:19:29
  Niby tak, ale z drugiej strony jakieś śmierdzące dmuchy tam mogą być, dlatego tak pękają.
  Zresztą sam pomyśl, czy bezpieka wojskowa nie interesowała się kto z opozycji za komuny nie brał od obcych służb państw niekomunistycznych szmalu, co z nim zrobił, z kim się podzialkował, a z kim nie, gdzie schował i tak dalej. Pytanie, czy w raporcie Macierewicza są takie informacje?
  Mogą też być informacje o machlojach z lat 89-06 i to też mogą być ładne kwiatki.
 • @Oświat 20:35:42
  Podmienili Oświata? :)))))
 • @zbig71 20:36:01
  Ja sądzę, że w tym "aneksie" są stare komuchy, których teraz pisiory i peowcy boją się sprzedać bo razem kręcą lody. Innego wyjaśnienia nie widzę...
 • @zbig71 20:36:01
  PS.
  Ale ujawnienia tego Aneksu trzeba się domagać wielkim głosem. Jakiś granat do szamba trzeba wrzucić :)))
 • @Anna-PK 17:32:44
  Co na to opozycja? Eurostat: Stopa bezrobocia w Polsce drugą najniższą w Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas tylko Czechy
  W maju liczba bezrobotnych w Unii Europejskiej wyniosła 6,7 proc. Jeszcze w marcu kształtowała się na poziomie 6,4 proc. - wynika z danych Eurostatu. Najniższe bezrobocie było w maju w Czechach (2,4 proc.), w Polsce (3 proc.) i w Holandii (3,6 proc.). Najwyższe bezrobocie było w Hiszpanii (14,6 proc.), Grecji (14,4 proc.) i na Cyprze (10,2 proc.). Stopa bezrobocia w Polsce drugą najniższą w UE. Pomimo trudności i wyzwań wynikających z wybuchu pandemii Covid-19, stopa bezrobocia w Polsce pozostaje bardzo niska i jest drugą najniższa w UE napisało na Twitterze Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE. Z danych Eurostatu wynika, że w maju stopa bezrobocia wyniosła 7,4 proc. w strefie euro, w porównaniu z 7,3 proc. w kwietniu. Stopa bezrobocia w całej UE wzrosła w maju do 6,7 proc. z poziomu 6,6 proc. w kwietniu. Eurostat szacuje, że w maju 14 mln 366 tys. mężczyzn i kobiet w UE, z czego 12 mln 146 tys. w strefie euro, było bez pracy. W porównaniu z kwietniem liczba osób bezrobotnych wzrosła o 253 tys. w UE, z czego o 159 tys. w strefie euro.

  PAP
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:53:16
  Tam mogą być różne rzeczy. No ile wywiad wojskowy sprzedał broni do różnych państw, oraz różnym dyktatorkom, albo ile heroiny przywieźli z Afganistanu.
 • No, Mańka...
  A teraz do roboty i opisz walory Trzaskowskiego i raj po jego wygranej.

  No, chyba że nie tylko ślepa ale i głucha tudzież z innymi niedoborami.

  Bo kłapać dziobem tak jednostronnie to i byle komuch potrafi.
 • @kula Lis 69 20:58:14 Imponujące! Z bezrobociem jest tak, że
  zależy kogo do tego bezrobocia się zalicza.
  1. Czy to są ludzie zarejestrowani w Urzędzie Pracy i poszukujący pracy?
  2. Czy to ludzie pobierający zasiłek dla bezrobotnych?
  3. Czy zalicza się tu tych co pracują dorywczo, parę godzin dziennie?
  4. Czy zalicza się tych co nie mogą znaleźć pracy w zawodzie?
  5. Czy liczy się pracowników sezonowych rolnictwie?
  6. itd.
  Stąd dane statystyczne porównawcze wiele nie mówią, bo w innych krajach są też inne przepisy. A w niektórych w ogóle jest inny system zatrudnienia, są związki zawodowe i te rzeczy są nieporównywalne.
 • Tak - to wszystko prawda
  z tą magdalenkową ferajną, która podzieliła się demonkratutowo tzw. suwerenem - biorąc pod uwagę preferencje polityczne, stosunek do państwa, Kościoła, polskości, etc. - sierot po Polsce w atrapie Polski.
  Wniosek?
  Od stuleci trwa walka obcej agentury o to aby Polacy nie dorwali się do steru Polski. W ubiegłym wieku ostatecznie tę Polskę zamordowano - więc od tamtej pory trwa baczenie - aby Polacy nie dorwali się do steru atrapy Polski - bo to mogłoby skutkować wskrzeszeniem Polski - do czego światowy, czarci pomiot z jakichś przyczyn - nie zamierza dopuścić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:07:12
  Jedynym walorem Trzaskowskiego jest możliwość spowodowania wojny na górze. Tam gdzie dwóch się bije może skorzystać trzeci , czyli my. Bedziemy mieli trochę czasu gdy tamci będą walczyli o miecz który jest zawieszony nad naszymi głowami, a który czeka by go sposcic na nasze karki.
 • Autorka
  Przeczytałem bardzo dokładnie i odnoszę wrażenie, że znów jest to tylko spojrzenie jednostronne bez odniesienia się do moich wrażych argumentów za prezydenturą A. Dudy. Chodzi mi o teraźniejszość i przyszłość Polski: czego możemy się spodziewać po A. Dudzie a czego po R. Trzaskowskim.

  Tym niemniej w niektórych momentach tekstu z Panią się zgadzam a w niektórych naturalnie zupełnie nie. Pomijam osobiste "zaczepki" w stylu "głupi" czy "zadaniowiec". Mam nadzieję, że takie ataki ad personam pojawiły się niezamierzenie i w ferworze emocjonalnym pisania przez Panią tego tekstu.

  Ale... znów niejako zostałem sprowokowany do konkretnej odpowiedzi na Pani tekst i podobnie jak w przypadku Pana J. Ruszkiewicza zobowiązuję się na ten tekst faktycznie odpowiedzieć w odrębnej notce, którą opublikuję jutro lub pojutrze, bo wymaga ona sięgnięcia po historię powstawania układu III RP.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:07:12
  Gonisz Pan w piętkę. Chcesz z Pani Mańki na siłę zrobić Nostradamusa ? To co opisała to od ponad 30 lat ludzie mówią w Warszawce, a nawet dosadniej. O ,,rządach'' Trzaskowskiego to możemy gdybać. Oczywiście może okazać się gorszy od Dudy (choć to prawie niemożliwe), a może się okazać prezydentem którym będziemy się chwalić i za sto lat, a może być tylko strażnikiem żyrandola nie robiącym nic dobrego i nic złego. Na dzisiaj każda ta opcja jest możliwa.
 • @Anna-PK 21:36:33
  Dane Eurostatu są sprowadzane do porównywalności.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 22:02:26
  //...i odnoszę wrażenie, że znów jest to tylko spojrzenie jednostronne bez odniesienia się do moich wrażych argumentów za prezydenturą A. Dudy.//

  No właśnie... Twoje argumenty, Krzysztofie, są "wraże". Wraże dla Polski!

  Hasło na wybory - wyPAD!
 • @marek500 22:09:53
  //Na dzisiaj każda ta opcja jest możliwa.//

  Dokładnie! Gorzej już nie może być.
 • @krzysztofjaw 22:02:26
  Sprawa 447 i zachowanie PiS. Sprawa nowelizacji ustawy o IPN i PiSowska kapitulacja. Negocjacje w siedzibie Mossadu.
  A pan głosuje na Dudę, namawia do tego innych i uważa , że wszystko jest tiptop?
 • @zadziwiony 21:54:53
  Taką racjonalność kiedyś opisałem.
  Ale to jest poza ludzkim rozumieniem i musi być oparte na wierze w Opatrzność.
 • @marek500 22:09:53
  Po ludzku rzecz biorąc - Trzaskowski mi się nie podoba: to najkrócej opisując jest cwany dupek.
 • @HASKI 23:00:48
  Ani w tym intelektu, ani humoru: chyba z nakazu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:22
  Panie Jarku, może ten "aneks" ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu, jako broń ostateczna. W środę, na dwa dni przed ciszą wyborczą ?
 • Pełna zgoda z autorką.
  A Duda to dno bez charakteru. Wczoraj był u mnie w miasteczku powiatowym. Ale nawet się nie wybierałem. I teraz masówki takie już nie są zagrożeniem zdrowia?
  Duda to szkodnik, ale i głupek. Miewa wpadki jeszcze głupsze niż Komorowski. Ale media go chronią, bo on wymaga opieki.
  W każdym razie, jaki jest Duda, już wiemy. Jaki będzie Trzaskowski? Nie wiemy.
 • Tego mamy już dość !!! Wszędzie kneset, zamiast Polski mamy Polin !!!.
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/8juda-mycka-jidysz-duda-juda.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:06:55
  I pełne prawo Pana do takiej oceny, dlatego bez sensu jest dorabianie jakiejś ideologii. Ja mam tak samo jak Pan tylko odnośnie Dudy. Fakt że w dużej mierze jest to pochodna mojej ,,sympatii'' do tego gangu Olsena pod nazwą PiS.
 • Sz. Autor
  Bardzo dobrze opisana nasza pogmatwana rzeczywistość
  Ukłony
 • Autor
  Autorka jest nie tylko ślepa ale i pomimo wieku pozbawiona aparatu intelektualnego, potrzebnego do rzeczywistego oglądu sytuacji na świecie.
  Okrągły Stół i Magdalenka to były przedstawienia dla mało zorientowanego społeczeństwa w toczących się negocjacjach kończących zimną wojnę pomiędzy USA/Zachodem a ZSRR/Demoludami.
  To interesy USA/Zachodu i warunki strony przegrywającej/ZSRR (koniec zimnej wojny, to nie była bezwarunkowa kapitulacja ZSRR/Demoludów) decydowały o tym na jakich warunkach i z kim się będzie rozmawiało przy OS i w Magdalence.
  Strona ZSRR działała za pomocą agentury KGB i wojskówki Jaruzelskiego-Kiszczaka oraz jej agentury w strukturach opozycji solidarnościowej a USA/Zachód przy pomocy służb CIA, Mossad, BND, MI6.

  Kaczyńscy współpracowali na kierunku USA/Izrael, Tusk jako agent Niemiec a pozostałe służby też miały swoja agenturę - taka była sytuacja i trzeba było wybierać z kim się wiązać w najlepszym interesie dla Polski, która dawała najlepsze rokowania dla przyszłościowej drogi Polski do suwerenności.
  Kaczyńscy słusznie postawili na USA/Izrael, bo to USA z dużym wpływem lobby żydowskiego na politykę USA.

  Opcje stawiające na Niemcy i Rosję prowadziły w przyszłości do likwidacji państwowości Polski, czego doświadczyliśmy podczas polityki resetu USA-Rosja, gdy w interesie globalistycznych elit "deep state" z USA realizowano projekt EURAZJI, w której dla polski przewidywano rolę kondominium rosyjsko niemieckiego i dlatego zbrodniarze z USA, Niemiec i Rosji dokonali zbrodni na śp. Prezydencie L.Kaczyńskim i towarzyszącej mu elicie będącej przeciwnikami projektowi EURAZJI.
 • @krzysztofjaw 22:02:26
  Miej litość i daj sobie spokój ze swoją namolną propagandą i „wrażymi” argumentami, bo wytłuszczenia na poziomie „im mniej pracy tym większy dobrobyt”, doprawdy nie przemawiają, obojętnie, jakie by nie autorytety takie bzdury ogłaszały.

  Duda razem z PiSem oznacza przepotwarzenie Polski w Polin, zwany pieszczotliwie „Republiką Przyjaciół”, więc jeśli masz ochotę być Palestyńczykiem - głosuj na Dudę. Radzę jednak dobrze się przypatrzeć sytuacji Palestyńczyków pod okupacją izraelską, bo doprawdy nie ma czego zazdrościć.
 • @35stan 12:55:06
  " Kaczyńscy współpracowali na kierunku USA/Izrael " , " zbrodniarze z USA, Niemiec i Rosji dokonali zbrodni na śp. Prezydencie L.Kaczyńskim i towarzyszącej mu elicie będącej przeciwnikami projektowi EURAZJI. " Dziwna sprzeczność USA zlikwidowały swojego sojusznika ?. Salut .
 • @35stan 12:55:06
  Pańska ocena pokrywa się z moją.
 • @Repsol 14:18:05
  Za bardzo się zaangażował i to spowodowało reakcję.

  Nie zauważasz, że po Smoleńsku JK zmienił linię programową?
 • 5*
  Wybierając miedzy dżumą a cholerą narażamy się i tak na chorobę, dlatego mając Prawo do głosowania nie zagłosuję na żadnego z nich, chcę być zdrowy, a jak wygra rafael to będzie szansa na rozwał najpierw pisu a potem peło, może wtedy ludzie dojrzeją do zmian !!!
 • @Oświat 16:53:31
  Ma Pan wolną wolę, więc głosuj jak Pan uważa.
 • @Robik 16:55:14
  Ja Pamiętam doskonale żenującą wojnę pomiędzy Tuskiem i Kaczyńskim, który z nich będzie miał zaszczyt podpisać ten żałosny traktat.
  Pozdrawiam
 • @Robik 17:02:24
  Jest to szerszy problem z premierem Morawieckim, dziękuję ze Pan ten temat poruszył.
 • @Anna-PK 17:32:44
  śmieciówki to zmora dla pracowników. LOT dał kierunek w jaki pójdzie Morawiecki, jak tylko Duda wygra. Trzaskowski postąpi identycznie.
 • @interesariusz z PL 17:35:46
  Nie zgadzam się z Panem, Pamiętam jak było w PRL, a jak jest teraz w Polsce.
 • @Rzeczpospolita 17:46:27
  Dziękuję i pozdrawiam
 • @HASKI 19:17:06
  Zobaczymy co odpowie na mój tekst
  Dziekuję i pozdrawiam
 • @zbig71 19:22:08
  Problem kto ma kwity, rzutuje na dzisiejszą politykę od czasó magdalenki, na pewno kwity ma Moskwa, Problrem jest w tym ile Moskwa pozwoliła dać CIA, oraz innym służbom.
  TO Moskwa moim zdaniem zddecyduje kto zostanie prezydentem.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:20:25
  Dziękuję i pozdrawiam bez buziali!!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:07:12
  Widzę że jesteś ślepy bardziej niż ja. Napisałam wyrażnie ani Duda ani Trzaskowski. Bardzo bym chciała się dowiedzieć na temat innych niedoborów.
 • @Repsol 14:18:05
  To jest dla Ciebie za trudne, byś zrozumiał skomplikowany splot interesów poszczególnych podmiotów prowadzących grę geopolityczną- tak wynika z komentarza.
  USA w różnych okresach rządzona jest przez opcje polityczne mające w różnych okresach, rożne interesy wobec rożnych krajów.
  Dla zjadaczy chleba, którzy tych geopolitycznych gier nie obserwują, jest to obraz jaki przedstawiają im te media i opcje polityczne, których dany człowiek wierzy(a wiara w polityce to objaw głupoty.
  Dlatego zwykły zjadacz chleba nie zrozumie dlaczego w okresie 2005- 2013 amerykańskie "deep state" chciało PO u władzy w Polsce a po 2013 było zainteresowane powrotem PIS-u do władzy.
  Od rozkminiania tych spraw totalną hołotę bolą głowy i zdają się na WSI24 będącą najpierw w kręgu interesów niemieckich a po klęsace polityki resetu USA-Rosja przejętą przez Discovery w rękach żydowskich globalistów z amerykańskiego "deep state".
  Tak się stało, bo Niemcy z Rosją postanowiły deamerykanizować Europę, czego objawy obserwujemy od kilku lat.
  Za czasów polityki przyciągania Rosji do Zachodu(po 2000 roku) a zwłaszcza za czasów polityki resetu USA-Rosja(2009-2013) prowadzono rękami PO-PSL politykę niszczenia polskiej gospodarki i polskiego wojska , bo taki był interes rosyjski i niemiecki w ramach przyszłej rosyjsko niemieckiej EURAZJI(dla suwerennej Polski w tej strukturze nie było miejsca).
  Po klęsce polityki resetu, Obama na szczycie NATO w Walli w 2014 roku zgodził się na wzmocnienie wschodniej flanki NATO by zablokować plany rosyjsko niemieckiej EURAZJI w kontrze do USA.
  Globaliści walczą z D.Trumpem a lewacka UE z rządem PIS, choć ich interesy się różnią(Rosja i Niemcy nie chcą hegemonii USA a globaliści chcą tej hegemonii a cel projektu EURAZJI też ich różni(jedni chcą NWO a drudzy chcą niemiecko rosyjskiej EURAZJI w kontrze do USA i Chin, co prowadziłoby do uczynienia z USA mocarstwem regionalnym a o hegemonię globalną walczyłyby Chiny z EURAZJĄ.
 • @demonkracja 21:53:21
  Jedynie co pomogło by nam pozbyć się magdalenkowego eliciarstwa, to początek lustracji, dlatego nikt do tego nie dopuści.
 • @krzysztofjaw 22:02:26
  Czekam z utęknieniem na pański tekst.
  Pozdrawiam
 • @Wican 07:55:02
  Ja natomaist nie ma zzłudzeń jaki będzie Trzaskowski. Lepszy od Dudy nie będzie, może być tylko gorszy.
 • @Wiktor Smol 09:48:19
  Dziękuję i pozdrawiam
 • @35stan 12:55:06
  Magdalenka była konkretem a nie przedstawieniem, okrągły stół tak.Pańskim zdaniem wygląda na to, że strategos nad strategosami to geniusz.
 • @provincjał 14:49:12
  Magdalenkowi nadzorcy nie pozwolą na likwidację PiS czy PO, bo nie mają przygotowanej żadnej alternatywy na dzisiaj.
  Pozdrawiam
 • Autor
  To jest bełkot zza oceanu, bo autorka nie ma pojęcia o polskiej polityce i dlatego miesza gówno z gliną!!!
 • @Ślepa Mańka 16:03:05
  To kto z Polski twoim zdaniem mógł się postawić zwycięskiemu USA/Zachodowi, który porządek pozimnowojenny ustalał z Gorbaczowem(Jaruzelski jako prezydent to był warunek Gorbaczowa, który Bush przyjął i zjawił się w Polsce by tego dopilnować osobiście)?

  Ignorantom wydaje się, że w konfrontacji z mocarstwami, można wywalczyć co się chce.
  W naszej sytuacji trzeba prowadzić grę a nie pełnić rolę agenta na niekorzyść Polski jak to czyni opcja rosyjsko niemiecka.
  Interes rosyjsko niemiecki jest w tym, by pomiędzy nimi nie było silnego podmiotu a opcja rosyjsko niemiecka to jawni zdrajcy naszych polskich interesów.
 • @Oświat 16:53:31
  Przeczytaj mój komentarz!!!
 • @Robik 16:55:14
  Zajmij się chłopczyku lepiej muzyką a nie polityką , o której nie masz pojęcia!!! Traktat lizboński musieli podpisać wszyscy przywódcy państw, należących do UE i był to ostatni dokument, który odbierał część uprawnień politycznych państwom w UE!!!
 • @zibi 16:19:03
  Proszę mnie oświecić, bo na razie pański komentarz jest na poziomie wyuczonej małpy.
 • @35stan 16:19:42
  Przypadek prof. Nowaka kiedy to wydawał się prawie pewnym kandydatem na prezydenta, utrącił z zrozkazu magdalenki sam Kaczyński. w Oparciu o prezyddenturę Andrzeja Nowaka była szansa na zbudowanie prawdziwych elit i zastąpieniu magdalenkowego lachociągowego eliciarstwa.
  Kaczyński wolał być dalej lachociągiem, tylko nie wiadomo czyim.
 • @HASKI 15:27:45
  A Szanowny ma kanty nawet na dupie? No, no...
 • @Ślepa Mańka 15:41:43
  No to proszę zdjęcie w wysokiej rozdzielczości z widocznymi liniami dłoni - obejrzę, przemyślę, napiszę. Wszystkie elementy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:53:16
  Sądzę, że poprzez nazywanie uczciwych ludzi, którzy wierzyli w socjalizm, sprawiedliwość społeczną, budowali Polskę jak się dało na owe czasy, co dalej idzie nazywanie ich komuchami, to jest właśnie zastraszanie tych uczciwych ludzi co dużo mogą powiedzieć a się boją.
  Taki cel był i jest aby zdrajcy, kupczyki, łapówkarze niezależnie od narodowości, przynależności partyjnej, w Polsce mieli się dobrze.
  Polska jest już w trybie młyńskich kół. Jakby nie głosował, zawsze będzie PO-PiS z poddupnikami.
  Tylko jakaś katastrofa na świecie mogłaby to zmienić.
  Aneksy, pirdoły, lustracje, teczki itp. nic nie zmienią.
  Co najwyżej wymieni się skompromitowanego na nową twarz.
  Przecież cały czas to przerabiamy.
 • @HASKI 18:57:02
  Wszystko OK, jednak Olgino wypadło już z mody:)
 • @Ślepa Mańka 15:58:21
  Wcale nie musi. A przynajmniej dla pozoru, będzie PiSowi czasem vetował. A Duda? Trzeci raz wybrany nie edzie. A to takie same środowisko polityczne jak Trzaskowskiego. UW.
 • @zibi 16:22:11
  Aleś ty głupi. Gdy unioentuzjasta LK podpisywał, to jeszcze zwlekał Klaus. Ale kaczyński to antypolski zdrajca. A wystarczyło poczekać na wybory w UK. Wygrał Cameron, który obiecał referendum w tej sprawie. I TL by padlo
 • @lorenco 23:12:03
  Pisząc o komuchach miałem kogo innego na myśli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:35:35
  Trzeba konkretnie podać definicję co to komuch. Czy to socjalista, komunista? W wielu krajach są partie komunistyczne, nawet współrządzą w niektórych krajach UE czy na świecie. Nie są też nielegalne jak nawet w USA.
  Zatem, co to komuch?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:16:18
  Czyżbyś Pan teraz robił za tybetańskiego wróża, albo cygankę, która ci tylko prawdę powie?
 • @Wican 23:18:00
  Moim zdaniem będzie taki sam. tzn. będzie robił to co mu każą. A jak nie to seryjny samobój.
 • @Ślepa Mańka 01:39:39
  Jak byłem w Tybecie - to wróżyłem z reki Tybetańczykom. Mogę i Szanownej.
 • @Ślepa Mańka 01:44:42
  Żaden seryjny. Nie do prezydentów taki przychodzi. Będzie wetował
 • @Ślepa Mańka 17:35:39
  Napisz, co bierzesz, bo poziom komentarza to właśnie potwierdza!!!
 • @HASKI 18:57:02
  Ty też pewnie bierzesz , bo komentarz na to wskazuje i nie wysilaj się, bo puścisz bąka!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031