Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Czy wyborcy Sandersa są komunistami?-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest to notka na wpół polemiczna z poglądami Pana Jacka Matysika, jak również próba analizy włączenia się do gry Hilarii Clintonowej.

Jak zawsze podkreślałam, jestem przeciętną, naturalizowaną Amerykanką, z polskim rodowodem i mam nieco inne spojrzenie na sytuację polityczną w USA i również w Polsce. Moje spojrzenie różni się w sprawie prezydenckich wyborów 2020, od takich tuzów blogerskich jak m.in. Jacek Matysiak z Californii.
Podkreślam, że nie ma dla mnie znaczenia co myśli Bernie Sanders na temat gospodarki, ale w tej chwili oceniam jego szanse wyborcze. A one są w dalszym ciągu bardzo poważne. Głównym powodem jego sukcesów w zdobywaniu sobie zwolenników, jest obietnica powszechnych, federalnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nie sądzę by Pan Jacek Matysiak nie wiedział, iż najwięcej bakructw rodzinnych, jest spowodowana tym, że coraz bardziej biedniejące rodziny nie stać na opłacanie rachunków za leczenie szpitalne.
Nie będę teraz dociekać, dlaczego tak się dzieje, ale obietnica Sandersa powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych jest bardzo atrakcyjna dla coraz większej liczby biedniejących amerykańskich rodzin. Z tego też powodu Bernie Sanders ma największe poparcie wśród młodych i co ciekawsze, wśród osób z wyższym wykształceniem.
Czy te osoby można nazwać komuchami wg. Jacka Matysiaka?
Otóż te osoby mające kontakt z internetem odkryły, że w biedniejszych krajach Europy Zachodniej, opieka medyczna jest finansowana z budżetu państwa i jakoś państwa te z tego powodu nie bakrutują, a przeciętnym rodzinom żyje się tak samo, a może nawet lepiej niż w USA.
Jestem pracownikiem amerykańskiej służby zdrowia, więc znam problemy medyczne lepiej niż Pan Matysiak, który nazywa ludzi popierających Sandersa z tego powodu komuchami, bo im się marzy bezpłatna opieka medyczna, taka jaka jest w Europie. Moja przyjaciółka w Polsce robiła sobie zabieg laparoskopii woreczka żółciowego i za to nie zapłaciła ani grosza. Jeśli Pan Matysiak przeczyta ten tekst, niech sobie poszuka, ile identyczny zabieg kosztuje w takiej Californii, a potem niech mi wymyśla od komuchów.
Chciałam również zauważyć, że coraz więcej studentów w USA, nie jest w stanie spłacać kredytów z powodu coraz bardziej obciążającej i chciwej lichwy. Znam osoby które spłacały kredyt wzięty na studia przez dziesięć lat po ukończeniu studiów, a zadłużenie im rośnie coraz bardziej. A ile PanMatysiak zapłacił w Polsce za swoje studia, oraz czy one odbiegały poziomem od identycznych studiów w USA. Prawda jest taka, że coraz więcej Amerykanów, nie Polonusów przyjeżdża do Polski się leczyć i za to płaci, oraz jest zadowolona z usług medycznych w Polsce. Nie wiem czy Pan Jacek Matysiak był kiedykowiek w szpitalu i zobaczył rachunek medyczny na własne oczy?
A Sanders obiecuje bezpłatną naukę. I według Pana Matysika te osoby są obrzydliwymi komuchami, popierającymi jeszcze bardziej obrzydliwego komunistę Sandersa? Zachciało się gówniarzom nauki za darmo? A pogonić ich do banków po lichwiarskie kredyty.
To właśnie dzięki tym dwóm sztandarowym programom, Bernie Sanders ma największe szanse na wygranie nominacji z ramienia partii demokratycznej, którą jemu cztery lata temu odebrali bezczelnie superdelegaci, będący pod butem Clintonów. Ponadto Sanders jako jedyny kandydat posiada charyzmę, dzięki której potrafi przyciągnąć wybiorców, zwłaszcza młodych.
Włączenie się ponowne Clintonowej wraz  Bloombergiem do wyścigu o prezydencką nominację demokratów pokazuje, że eliciarstwo partii demokratycznej nigdy nie dopuści do wygrania wyborów wewnątrz partii demokratycznej przez Sandersa. Pierwszy zwiastun mogliśmy zaobserwować już podczas  pierwszych prawyborów w Iowa, kiedy na dzień przed wyborami Sanders prowadził aż 12 % nad następnym w kolejce rywalem, zaś w dniu wyborów przegrał nieznacznie po wielkim skandalu związanym z liczeniem głosów.
Jako ostania deska ratunku przed wyborem Sandersa jest Mike Bloomberg, który raz był demokratą, raz republikaninem, Bloomberg jest przedstawicielem wielkiego biznesu , reprezentantem przede wszystkim firm ubezpieczeniowych i wielkich banków z Wall Street. Firmy te wyłożą miliardy dolarów na kampanię Bloomberga by powstrzymać Sandersa. Z jakim skutkiem-zobaczymy.
Sanders jest w tym momencie jedynym spośród demokratów, który jest w stanie pokonać Trumpa, jeśli zostanie nominowany przez partię demokratyczną. Jeśli Bloomberg z Clintonową dostanie nominację demokratów, wyborcy Sandersa znowu poczują się oszukani i w dniu wyborów listopadowych nie pójdą do urn wyborczych, ułatwiając w ten sposób reelekcję Trumpowi.To właśnie dlatego Trump w dużo większym stopniu bardziej obawia się Sandersa, niż kogokolwiek z partii demokratycznej.
Za Bloombergiem stoją tylko i wyłącznie pieniądze, zero charyzmy i jakiegokolwiek programu dla wyborców, chyba żeby uznać że jego jedynym programem jest niedopuszczenie do wygrania wyborów wewnątrz partii demokraycznej przez Bernie Sandersa. Ostanio dziennikarze zaczynają wyciągać jego kompromitujące wypowiedzi, kiedy był burmistrzem Nowego Jorku o murzynach i latynosach. Również jego ostatnie kretyńskie wygłupy z przebieraniem,  na pewno nie przysporzą mu zwolenników, jak również nazwanie farmerów prymitywnymi idiotami.
Zaś włączenie się Clintonowej do kampanii na rzecz Bloomberga, oznacza że zwolennicy partii demokratycznej muszą być przygotowani na najgorsze szwindle, byleby Sanders nie dostał nominacji partii demokratycznej.
To właśnie Clintonowa jest obecnie odpowiedzialna za katastrofę partii demokratycznej. Przez cztery lata jedynym programem było usunięciem Trumpa z urzędu, więc stąd taka mizeria programowa.  
Jak napisałam powyżej, nominacja Bloomberga zapewni zwycięstwo Trumpowi, gdyż zwolennicy Sandersa nie pójdą głosować na kogoś innego, przekonani, iż doszło do ponownego przekrętu.
Co oznacza ponowne zwycięstwo Trumpa, nie muszę chyba nikogo przekonywać, poza stwierdzeniem, że dla Polski nie mogło być gorszego wyboru, ze względu na problem żydowskich roszczeń bezdziedzicznych.

Sanders przynajmniej nie musiał przekonywać żadnej grupy lobbingowej, jak chociażby lobby proizraelskiego. Jego wyborcom jest całkowicie obojętna sprawa żydowskich roszczeń bezdziedzicznych, więc gdyby dostał nominację partii demokratycznej, oraz gdyby Polonia poparła jego kandydaturę w starciu z Trumpem, dla Polski byłby dużo lepszym wyborem niż Donald Trump.   Warto podkreślić, że Sanders ma opinię wśród lobby proizraelskiego jako Żyda, który najbardziej nienawidzi samego siebie. 

www.youtube.com/watch

 

 

KOMENTARZE

 • Do wyboru Sandersa
  nie chce dopuścić przede wszystkim lobby izraelskie. To byłaby dla nich prawdziwa katastrofa. Wolą głupiego goja, którym będą mogli manewrować. Z Sandersem mogłoby się to nie udać.

  A ten Matysiak to pajac.

  Pozdrawiam jak zwykle :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:44:30
  Matysiak jest do bólu politpoprawny. Klasyczny neokon. On jeszcze wierzy w wymysl Busha, Powella i tamtej ferajny.
  Tam jest paskudny system, stą niezależny ma ciężko. Sanders powinien właśnie tak spróbować. Przynajmniej narobiłby zamieszania
 • Autor
  Mądry tekst!

  https://www.abc.net.au/cm/lb/11655750/data/yougov-poll-by-generation-data.jpg
 • @Wican 15:04:43
  Czytuję jego wypociny ale skoro ja, nie mieszkając w USA, wyłapuję ewidentne bzdury to domniemywam, że wszystko co pisze jest bzdurą.
 • Autorka
  Osobiście wolę ten cover....
  https://www.youtube.com/watch?v=LFxOaDeJmXk
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:09:10
  Ja go kiedyś czytałem.Pisywał na prawica.net i prawy.pl. Ten pierwszy portal został zmuszony przez PiSiorów do zamknięcia, a drugi całkowicie sPiSiał
 • Obojętnie kto tam wygra - to i tak
  Jankesi będą mieć szlaban do steru niby ich państwa i tyle.
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura - to nie żarty!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:44:30
  Pełna zgoda, ale wolałabym poczekać do pełnej oceny Sandersa, kiedy zostanie wybrany na kandydata.
  Również pozdrawiam
 • @Pedant 15:06:23
  Dziękuję za ocenę i pozrdrawiam
 • @SZS 17:14:20
  rzecz gustu!!!
 • @Wican 17:21:02
  NEon też pisiory syjonistyczne chciały przejąć. Już nawet dwóch adminów mieli.
  Ale im nie wyszło...:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:15:28
  Cały czas próbują. WYpada jeden, następny przemuje jego rolę. Oj, co oni zrobią jak Trump nie wygra wyborów? To będzie taka sama trauma jak ewentualna porażka Gumisia-chłopca na posyłki. Postawili w USA na jedną opcję, co jest wyjątkowym kretynizmem. Stawia sie na państwo, a nie jedną frakcję w tym państwie. Oj, chciałbym aby Sanders dostał nominację.
  W sekcie PiSiackiej będzie załamka. Patrząc na Gumisia, to przy nim taki Macron to wybitny mąż stanu, a TW Bolek niemal intelektualista.I co wtedy PiSiory zrobią? Gdy będą weta, a Sanders powie wypchajcie się, zabieramy naszych chłopców z Polski. PiSiacy to do macania kur się nie nadają, a co do polityki zagranicznej.
 • Komuniści, bo chcą darmowej służby zdrowia
  Optymistyczne, że już większość uważa za bzdurę propagandę, że ubezpieczenia społeczne to wprowadzanie komunizmu do USA i dywersja Putina.
  Ja też nie wierzę w szanse Sandera. Ta banda z miliarderów i milionerów ma wszystko w swoich rękach. Przedwybory z Clintonową Sanders wygrał. Były dowody oszustw. Wiem to, gdyż go popierałem. Za rysunki na #RiggedElection jak poniżej zostałem na TT zablokowany w USA!

  https://iddd.de/rys/RiggedElection.jpg
 • Sanders to jedyny racjonalna oferta dla Narodu USA.
  Jednak za silne wpływy ma lobby oligarchów głównie żydowskich i Sandersa albo wypinkują albo zlikwidują.
  Wygra Tramp a Demokraci nie uznają wyników wyborów.
  Nastąpi rozłam, dwu władza ...dojdzie do podziału na stany uznaj`ace Trampa i stany uznające Neocona...Ameryka się podzieli.
  Dojdzie do przepychanek o ustanowienie władzy federalnej na niższych szczeblach w tym sądowej w poszczególnych stanach.
  Od przepychanek do rozwiązań siłowych mały krok.
  A rozwiązania siłowe to wojna domowa.
  Wojna domowa to pogłębienie dramatu zwykłych mieszkańców USA..
  a to prowadzi do rewolucji w USA... rewolucji socjalistycznej.
  Na czele rewolucji stanie jakiś żyd może Sanders..
  a dalej się zobaczy...
  Świat wykorzysta fakt że USA mają wewnętrzne kłopoty i strząśnie ze siebie dominację globalnej mafii żydowskiej.
  Świat znacjonalizuje zagrabione przez mafię mienie Narodowe i zasoby naturalne oraz wielki przemysł, bankowość, ubezpieczenia, dystrybucja żywności, farmacja... wrócą w ręce Narodów.
  Kraje odzyskają suwerenność.
  Sądy będą sądzić mafię żydowską za brodnie polityczne i gospodarcze na narodach.
  Mafią żydowska nagle zniknie...pozmieniają po raz kolejny tożsamości i będą udawali kogoś kim nigdy nie byli.
  A wszystko zacznie się już w tym roku po wyborach w USA.
 • @Wican 19:30:37
  Specjalista od kur się znalazł. Załóż szkołę, zrobisz interes.
 • @krzysiekniepieklo 10:42:33
  Zabolało? Tak naprawdę to oni nawet do tego się nie nadają. Mają jedno zamiłowanie, o którym obrazowo wspomniał ich kumpel zdRadek Sikorski. Przypomnę, minister w rządzie PiS.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930