Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Początek wojny z Iranem - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamordowanie gen. Soleimaniego oznacza otwarty konflikt zbrojny z Iranem i jego sojusznikami. Skończy się on w dłuższej perspektywie katastrofą dla USA i przegraną Trumpa w wyborach prezydenckich.

 Wczoraj wieczorem amerykańskie siły zabiły generała Soleimaniego w Bagdadzie. Nie muszę przedstawiać, kim był dla Iranu gen. Soleimani. Z obojętnie z której strony na to nie patrząc, USA wypowiedziały wojnę Iranowi, oraz Irakowi. W tym momencie nieważne jest, kto wystawił Soleimaniego na odstrzał, najważniejsze będą konsekwencje tego kroku przede wszystkim dla USA. Nie sądzę by władze Iranu były na tyle głupie, by wdawać się w bezpośrednie konfrontacje wojenne, czy jakieś bezsensowne potyczki wojenne w otwartym polu.

Jestem zdania że wojna jaka się już rozpoczęła, będzie polegała na cichych działaniach partyzanckich, jakie Iran stosował podczas wojny w Iraku za prezydentury Busha Jr. Jak wiemy, prawie codziennie ginął lub zostawał ciężko ranny amerykański żołnierz na minach, sprytnie rozmieszczonych na drogach i bezdrożach Iraku. Skuteczność tej taktyki dla sił amerykańskich była porażająca, co doprowadziło do wielkiej katastrofy wojennej w Iraku, ak również zaowocowało potężnym kryzysem gospodarczym w USA.
Los drugiej kadencji Trumpa zależy teraz całkowicie od odpwiedzi Iranu. Każdy zabity żołnierz amerykański na Bliskim Wschodzie, będzie oznaczał utratę głosów w ilościach dziesiątków tysięcy na niekorzyść Trumpa, które może przejąć demokratyczny kandydat. Trump autoryzując ten akt agresji wobec Iraku i Iranu, zwiększa szansę swojej porażki w wyborach.
Trump wygrał wybory  w 2016 roku dlatego, że obiecał wycofać się z bezsensownych i niezwykle kosztownych wojen w interesie projektu budowy Wielkiego Izraela. A dzisiaj rząd USA wypowiedział wojnę Irakowi i Iranowi.Więc jeśli demokratyczny kandydat obieca że zakończy te wszystkie katastrofalne dla USA wojny, to będzie ginąć więcej żołnierzy USA na Bliskim Wschodzie, by w ten sposób zapewnić zwycięstwo kandydatowi demokratów. Dlatego że podatnicy amerykańscy mają dosyć łożenia pieniędzy na niekończące się wojny w wyłącznym interesie Izraela.
Jak nadmieniłam wyzej, irańskie władze są za mądre by dać się wciągnąć w bezpośrednie działania wojenne z US Army. Iran ma teraz czas bo wie, że w opinii międznarodowej nie jest agresorem, zaś agresorem jest wyłącznie USA. Amerykanie byli bardzo blisko sukcesu, kiedy to iraccy szyici chcieli się pozbyć wpływów Iranu. Iran otrzymal właśnie niespodziewany prezent od Trumpa, który pozwolił mu zjednoczyć się pod swoim sztandarem szyitom z Iraku. Amerykanie walczący, jak utrzymywali do tej pory z międzynarodowym terroryzmem, tym aktem w opinii światowej sami stają się miedzynarodowymi terrorystami.
Teraz Amerykanie mają dwa wyjścia: rozpocząć jak najszybciej pełnoskalową wojnę z Iranem, albo się wycofać z podkulonym ogonem z Bliskiego Wschodu. Czas działa teraz zdecydowanie na ich niekorzyść. Teraz władze Iraku będą ściśle współpracować z Iranem w celu pzobycia się wojsk okupacyjnych USA, z dyskretną bądź otwartą pomocą Chin i Rosji. Teraz Iran będzie mial wolną droge do Syrii przez terytorium Iraku w celu zaopatrzenia wojsk prezydenta Assada jak również swoich wojsk w Libanie, które są uzbrojone w rakiety gotowe w każdej chwili do odpalenia w kierunku Izraela.
Iran już udowodnił, iż posiada rakiety najnowszej generacji, których użyto na poligonie wojny w Jemenie i które to okazały się niezwykle skuteczne. Teraz Iran może spokojnie produkować swoją własną bombę atomową i będzie to teraz jego najwyższym priorytetem. Jego największym sojusznikiem i pomocnikiem będzie teraz dyktator z Korei Płn. Kim Dżong Un, który w tym momencie może uważać się za zagrożonego pzez nieobliczalną klikę z Waszyngtonu. A więc tutaj plan Trumpa, by osiągnąć sukces w negocjacjach z Koreą Płn, uległ katastrofie.
Wiadomo było, że USA prowadziły potajemne rozmowy z Iranem, w celu znalezienia jakiegoś porozumienia. Teraz to wszystko legło w gruzach. USA walczyło o to w interesie Izraela, by szyici nie zjednoczyli się wokół Iranu, teraz to stało się faktem. USA ma wrogów od dzisiaj na całym Bliskim Wschodzie. Wszystkie państwa w rejonie Bliskiego Wsschodu, widząc jak nieobliczalne są USA pod przywództwem Trumpa, który w każdej chwili może wydać rozkaz pod niezozumiałym pretekstem ich zaatakowania połączą się z Iranem, w celu wyeliminowania wszystkich amerykańskich wpływów.
Wielcy gracze, tacy jak Rosja i Chiny, również nie pozstaną obojętne wobec wojny Iran – USA i będą wspierać Iran pod każdym względem, by z pomocą Iranu wyrzucić USA z Bliskiego Wschodu. Iran już wielokrotnie udowodnił, iż psoiada najlepszy wywiad na Bliskim Wschodzie. Przekonała się boleśnie o tym Rosja, która też usiłowała pomniejszyć irańskie wpływy w Syrii.
Zaś wyrzucenie USA z Bliskiego Wschodu, może oznaczać najbardziej bolesny cios dla USA. Przejście całego świata na rozliczenia za ropę naftową na inną walutę. Więc się nie mogę nadziwić głupocie Trumpa i jego doradców.
Zawsze twierdziłam, że strategicznym i najważniejszym sojusznikiem dla USA na Bliskim Wschodzie jest Iran, a nie Izrael. Dlatego że Iran dysponuje największymi rezerwami ropy naftowej, oraz nieujawnionymi jeszcze złożami metali ziem rzadkich. Dlatego jest mi tym bardziej zrozumieć głupotę obecnej administracji USA, że weszła w stan wojny ze swoim najważniejszym i rzeczywistym partnerem na Bliskim Wschodzie.
Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że los amerykańskeigo dolara jako waluty rezerwowej, oraz jakiekolwiek wpływy USA na Bliskim Wschodzie właśnie teraz jak nigdy dotąd, zależą od postawy Iranu wobec wypowiedzenia im wojny przez USA.
 

KOMENTARZE

 • Droga Mańko
  Dokładnie to samo napisałem dziś rano. Trump właśnie przegrał wybory. Ty bardzo ładnie rozwinełaś temat.
  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:55
  Ja nie wiem, czy Putin też w tym nie maczał palców. Iran zbytnio urósł.
 • @Wican 20:20:19
  Spoko, Iran jeszcze długo będzie zależny od Rosji a zwłaszcza Chin.
 • jest jeszcze inny scenariusz
  Wszystko co napisane zdaje się logiczne ale... . Abstrahując, co wtedy
  jeżeli oni już wiedzą iż wielki kryzys finansowy a za nim upadek US nastąpi
  i jedynym dla nich ratunkiem będzie wojna? Wtedy wszystkie gdybania i przypuszczania będą nieprawdziwe.
  Mam nadzieję że nie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:58
  Chiny to inna para kaloszy. Ale Rosja jest przeciągana między Chinami i USA. I ciekawe czy ostatnia wypowiedź Putina, nie była sygnałem dla Jankesów.
 • @Wican 20:27:33
  Nie sądzę, USA są już spalanie i na ostrej równi pochyłej. No chyba że wybiorą Putina do łajt haus :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:31:28
  Imperium rzymskie padało setki lat, a licząc z Bizancjum, to ponad 1000 lat
 • @Wican 20:36:01
  Ale wtedy nie było komórek i internetu...
 • @SZS 20:40:41
  Nie pomyślałem o tym. Teraz szybszy transport i szybki przepływ informacji i dezinformacji
 • Slepa Manka!
  Dokladnie, w 100% zgoda z Pani komentarzem.Ws@ystkiego dobrego w Nowym Roku! Pozdrowienia z Darien il.
 • @Wican 21:26:30
  Bo jest to tak naturalne, że nikt o tym nie myśli.
  A swoją drogą, gdyby Iran miał broń atomową, to taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia...
 • @SZS 00:03:22
  "A swoją drogą, gdyby Iran miał broń atomową, to taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia..."- dobre. :)
 • Z Izraela piszą, że ten zabity generał przez te lata wojny stworzył
  siły partyzantki we wszystkich państwach muzułmańskich i te bojówki teraz będą prowadzić odwet.
  A Iran zbuduje już na pewno broń jądrową, albo dostanie z Pakistanu, tak jak Korea Pn.
 • @Anna-PK 00:28:36
  Persowie też dostaną wsparcie od niektórych radykałów sunnickich
 • A mnie przeraża
  reakcja cywilizowanego świata - a raczej jej brak - na ten bezprzykładny akt agresji państwa na człowieka.
  Jest to po prostu niepojęte. Zabija się człowieka jak wściekłego psa, bez sądu, i jest się bezkarnym. Już to, że więzi się bez sądu ludzi w Guantanamo, jest niezrównanym barbarzyństwem.
  Wynika z tego, że USA jest państwem stojącym poza wszelkim prawem, i wszyscy przeciwstawiający się temu będą mogli być zlikwidowani w każdej chwili. I jeszcze te wypowiedzi przedstawicieli WH, jaką to oni przysługę oddali świata, porażają. "Już dawno powinniśmy go zabić"... To mówi prezydent państwa które chce, i ma być wzorem wolności i demokracji.
  Kto im dał taki prawo ? Kto ich wybrał jako policjanta, prokuratora, sędziego i kata w jednym ? Witajcie w najbardziej znienawidzonej instytucji demokratycznej na świecie.
  Ja już dawno nie mam złudzeń. Władze USA są przekonane o swojej wyjątkowości, wspaniałości, najwyższej mądrości i stąd bezkarności (w tym co robią). Ale skoro my im w tej megalomanii pomagamy, to nie bądźmy zdziwieni, jak pax americana zawita u nas...
 • @SZS 01:31:59 Mnie też to przeraża. A mnie jeszcze przeraża
  sytuacja wewnętrzna w USA, gdzie jest tyle broni w rękach cywilnych, a głownie jest tyle zbrojnych band oraz mafii narkotykowych. W USA ciągle giną ludzie od tej posiadanej broni, znacznie więcej ginie ludzi w Ameryce niż w tych wojnach poza Ameryką. Pełne są też więzienia, najwięcej więźniów w stosunku do ludności na świecie. Strach jest na ulicach i w szkołach, gdzie w drzwiach policja sprawdza, czy uczniowie nie wnoszą broni. Strach być w kościele, kinie czy restauracji, bo nigdy nie wiadomo gdzie uderzy zamachowiec.

  USA nie mają pieniędzy na odbudowę infrastruktury; dróg, mostów, czyszczenia zatrutej wody, czy poprawy usług socjalno-komunalnych. A na to czekają bezdomni różnych ras i różnego pochodzenia. Jest to smutny obraz USA z każdej strony.
 • Napad na ambasade USA w Iraku ktos zorganizowal.
  Ktos zamowil toalety przenosne, postawil namioty i kotly z jedzeniem. Wyglada wiec ,ze atakujacy nie byli miejscowi. Jesli organizatorem byl ten iranski general to posuniecie Trumpa wydaje sie slusznym.
 • @Anna-PK 02:11:36
  Mnie natomiast przerażają tego typu wypowiedzi ludzi mających mózgi zżarte propagandą mediów głównego nurtu.
 • @Lotna 03:15:51 Strzelać do takich, niech nie pyskują.
  Do mediów też strzelać, szczególnie tych głównego nurtu, zostawić tylko internet, tam jest jedyna prawdziwa sprawiedliwość.

  A internet prawdę ci powie. W USA w 2020 roku, w ciągu dwóch dni, zginęło w strzelaninie tylko 3 osoby i tylko 17 jest rannych. Drobiazg.
  https://www.gunviolencearchive.org/reports/mass-shooting

  PS. Jak łaskawa Pani to określa? "ludzi mających mózgi zżarte" jakie miłe
  określenie. W jakich szkołach uczą takich kulturalnych konwersacji?
  Ach, prawda, w królewskich.
 • @staszek kieliszek 02:42:43
  "Ktos zamowil toalety przenosne,"",ze atakujacy nie byli miejscowi."
  To miejscowi by załatwiali by się pod samą "amerykańską zieloną strefą"?

  To były jednostko paramilitarne, które mają zakwaterowanie w koszarach, tak miejscowi jak i zamiejscowi. Mają podobno już nowego wodza.
 • @staszek kieliszek 02:42:43
  Po kolei... atak na ambasadę USA był skutkiem zamordowania przez USA kilkudziesięciu Irakijczyków z Irackiej Milicji.
  Już zapomnieliście po kilku dniach o tej wielkiej amerykańskiej zbrodni ?
  Do tego bombardowania doszło na skutek śmierci jednego Amerykanina w jednej z baz USA na skutek ostrzału rakietowego.
  Nie wiadomo kto ostrzelał bazę USA (prowokator ?).
  Tak się rozwija tzw eskalacja wojenna.
  To klasyczny przykład.
 • Dobra analiza wydarzeń .. ale chyba jest drugie dno..
  Drugim dnem jest zachowanie Trampa.
  Tramp nie potwierdził publicznie że wydała rozkaz zamordowania Irańskiego generała .. wywiesił tylko flagę USA na Twittere.
  Dzień później odczytał z kartki na konferencji prasowej oświadczenie o tym "że generał zabijał tysiącami Amerykanów" i uciekł .. nie pozwolił na dyskusję czyli na zadawanie pytań.

  Takie zachowania świadczą o tym że Tramp nie jest animatorem tych wydarzeń .. że raczej ma nóż przy gardle i robi co musi... pokazując przy każdej okazji że tego nie chce.
  Gdyby Tramp był inicjatorem to by nie uciekał od dyskusji to bronił swojego stanowiska, uzasadniał to stanowisko...
  ale Tramp tak nie postępuje.. wyraźnie jest popychany i robi tylko malutki kroczek...

  Moim zdaniem to jest prowokacja mafii żydowskiej dążącej do wojny z Iranem rękoma USA. Dla mafii to ostatnia szansa na taką wojnę bo USA słabnie. Drugim celem mafii jest udupienie Trampa.
  Mafia (demokraci) czyli prowokator już krzyczy że Tramp naraża USA na ryzyko swoim postępowaniem... już ubierają się w piórka miłośników pokoju a Trampa ustawiają jako miłośnika wojny...
  czyli klasycznie dla siebie odwracają kota ogonem.
  Tramp w ten sposób traci szanse wyborcze jako "miłośnik wojny" a mafia je zyskuje jako "gołąbki pokoju".

  Mafia tą prowokacją uzyskuje dwa cele za jednym posunięciem.
  Mają upragnioną wojnę z Iranem i mają Trampa jako winnego tej wojny czyli przegranego w najbliższych wyborach.

  Moim zdaniem to jest zagrywka (prowokacja) Neokonów (Izraela) która ma odwrócić sytuację na ich korzyść.
  Ta prowokacja będzie pogłębiana tak by Iran MUSIAŁ zareagować militarnie...już dzisiaj słyszymy o kolejnych bombardowaniach USA w Iraku.. i o kolejnych ofiarach tych bombardowań.

  Mafijne media zbyt nachalnie podkreślają że atak nastąpił na rozkaz Trampa... a Tramp tego publicznie nie potwierdza...

  Co dalej ?
  Zależy od Iranu i jego mądrości.
  Iran nie powinien się dać wciągnąć w tę prowokację.
  Powinien robić swoje jak dotychczas... tysiące drobnych kroczków..
  Z drugiej strony tłumy, ulica domaga się zemsty natychmiast.
  Kompromisem jest uderzenie w USA gdzieś z boku w trybie proxy.

  Rosja mogłaby sparaliżować USA (prowokatorów) wprowadzając wspólnie z Irakiem strefę zakazu lotów i delegując tam swoje systemy S300, S400, Pancyry.

  Tramp by politycznie przeżyć musi tę prowokację zdemaskować...
  inaczej przegra w najbliższych wyborach.
  Tu Rosjanie mogli by mu pomóc ale neokoni swoją histerią antyrosyjską skutecznie taką pomoc paraliżują.
  Rosjanie mogą jednak w swoich mediach zdemaskować prowokację.
  tak jak demaskowali liczne poprzednie prowokacje (MH17, Majdan, ataki chemiczne w Syrii...).
  Rosja musi coś zrobić inaczej istnieje ryzyko wielkiej wojny na bliskim wschodzie.

  Moim zdaniem ta prowokacja to już drgawki przedśmiertne Neokonów i ich Izraelskiego sponsora.
 • W ONZ
  Zabójstwo Sulejmana jest „równoznaczne z rozpoczęciem wojny z Iranem”, a dziś Stany Zjednoczone weszły w nową fazę, która nastąpiła po wojnie gospodarczej rozpoczętej przez Waszyngton w 2018 roku. Dyplomata powiedział, że oświadczenie prezydenta USA Donalda Trumpa to brednie , że ​​eliminacja Sulejmana miała zapobiec wojnie. Ponieważ Iran nie planował wojny.

  Takht-Ravanchi odrzucił również zarzuty polityków amerykańskich i wojska, że ​​Suleimani stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa USA i zażądał dowodów.

  W liście skierowanym do Sekretarza Generalnego ONZ i Przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Stały Przedstawiciel Iranu stwierdził, że zabójstwo Sulejmana jest „przerażającą zbrodnią”, a Iran zastrzega sobie prawo do samoobrony.

  W liście podkreślono, że zabicie Suleimani „jest oczywistym przykładem terroryzmu państwowego i, jako czyn przestępczy, stanowi rażące naruszenie podstawowych zasad prawa międzynarodowego, w tym… Karty Narodów Zjednoczonych”.

  Wezwał Radę Bezpieczeństwa do zdecydowanego potępienia działań Waszyngtonu
 • Dobrze - to popatrzmy na problem
  z innej strony. Jest faktem, że biały człowiek jest w w stu procentach kompletnie ubezwłasnowolniony wszędzie tam - gdzie mieszka przez - światowy,czarci pomiot - i stan ten nie zaistniał od dzisiaj. Mamy w poszczególnych krajak V kolumny czarciego pomiotu - które tymi krajami wywijają - jak ten pies - przysłowiowym flakiem. Wobec tego - należy przyjąć z dużą pewnością, że kraje Bliskiego Wschodu - też posiadają V kolumny czarciego pomiotu - które bardziej dyskretnie ale jednak - nimi wywijają.
  Wniosek?
  Tego generała odstrzelono Trump'em - bo prawdopodobnie wszedł w posiadanie wiedzy - której nigdy posiadać nie powinien - a na owym odstrzeleniu - jak zwykle czarci pomiot piecze - wiele pieczeni. Jakoś do tej pory ów generał był aktywny przez długi czas, podróżował po krajach BW jak gdyby nigdy nic - i robił swoje. Przecieżby go odstrzelono już dawno - tylko z mniejszym przytupem - gdyby rzeczywiście uznano, że był już wtedy niebezpieczny.
  Jedno wiemy na pewno - przewrotność czarciego pomiotu - nie zna granic - bo z samego Piekła pochodzi.
 • Ślepa Mańka 5! i..Ok. 2 miesiące temu Iran poinformował, że odkrył na swoim terenie ogromne złoża ropy naftowej. Tyle w temacie.
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15781201491d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372235eb5bad56688593bc47329a47922fd.jpg
  Kolejny atak w Iraku. Ambasador Iranu przy ONZ zapowiada ostrą zemstę. Sześć osób zginęło, a trzy zostały ciężko ranne w ataku lotniczym w Iraku. W nocy w okolicach bazy at-Tadżi w pobliżu Bagdadu ostrzelany został konwój samochodów irackich Ludowych Sił Mobilizacyjnych (PMF), grupujących wspierane przez Iran szyickie milicje. Państwowa telewizja iracka poinformowała, że ataku dokonało lotnictwo amerykańskie. Waszyngton nie potwierdził jeszcze tych doniesień. Irackie Ludowe Siły Mobilizacyjne potwierdziły atak i poinformowały, że w samochodach były materiały medyczne, natomiast nie było w nich żadnego z przywódców tej organizacji. W ostrzelanym konwoju jechały trzy auta, dwa z nich zostały zniszczone. Ludowe Siły Mobilizacyjne to sojusz ponad 40 formacji milicyjnych, które formalnie podporządkowane są rządowi irackiemu, jednak w rzeczywistości uznawały dowództwo zabitego przez Amerykanów generała Kasema Sulejmaniego, szefa elitarnych sił irańskich Al-Kuds. Krótko przed atakiem wywiadu dla telewizji CNN udzielił ambasador Iranu przy ONZ Madżid Takht Ravanczi, który powiedział, że zabicie Sulejmaniego jest równoznaczne z wypowiedzeniem Iranowi wojny przez USA.
  "To jest...nowy rozdział, który jest równoznaczny z rozpoczęciem wojny z Iranem" powiedział Ravanchi. Zaznaczył, że nastąpi ostra zemsta.
  "Odpowiedź na akcję wojskową to akcja wojskowa" podkreślił. Wcześniej Ravanchi przekazał Radzie Bezpieczeństwa ONZ i jej sekretarzowi generalnemu Antonio Guterresowi list, w którym napisał, że Iran zastrzega sobie prawo do samoobrony na mocy prawa międzynarodowego. Ambasador ocenił, że zabicie Sulejmaniego "jest oczywistym przykładem terroryzmu państwowego i, jako czyn przestępczy, stanowi rażące naruszenie podstawowych zasad prawa międzynarodowego, w tym w szczególności ... Karty Narodów Zjednoczonych.” Sulejmani zginął w nocy z czwartku na piątek w Bagdadzie w rezultacie amerykańskiego precyzyjnego ataku rakietowego, zarządzonego przez prezydenta Donalda Trumpa. Teheran zapowiedział już zbrojny odwet za tę akcję, której ofiarą padł jeden z najważniejszych irańskich dowódców wojskowych.

  https://niezalezna.pl/304579-kolejny-atak-w-iraku-ambasador-iranu-przy-onz-zapowiada-ostra-zemste
 • @Anna-PK 00:28:36
  Posłuchajcie co Gadowski mówi o tym generale, który w dużej mierze przyczynił się do pokonania ISIS. Miliony ludzi na bliskim wschodzie wyszły na ulice, żarty się skończyły.
 • @kula Lis 69 08:49:34
  Teraz Irakijczycy wywalą USA z Iraku.
  Ich obrona przeciwlotnicza będzie strzelać do samolotów Amerykańskich.
  Bazy Amerykańskie będą pod ciągłym obstrzałem ... wyjście z bazy będzie nie możliwe.
  Bazy USA w Syrii zostaną pozbawione dostaw z baz USA w Iraku a taka są zaopatrywane.

  Amerykanie znaleźli się w samym środku gniazda rozwścieczonych os.
  Ambasada USA będzie albo broniona wielkimi siłami USA albo musi zostać zamknięta... tak czy siak będzie odizolowana od Iraku...czyli przestanie być Ambasadą... żaden Amerykanin nie pojawi się poza terenem bazy Amerykańskiej.
  Irak pewnie wprowadzi zakaz lotów dla samolotów Amerykańskich na Irakiem... to oznacza brak dostaw zaopatrzenia transportem lotniczym do baz USA.

  USA z roli "sojusznika" Iraku przejdą jawnie już do roli okupanta.
  Iran przeprowadzi rozliczenie z USA rękoma Irakijczyków...
  i przy okazji wyzwoli Syrię spod okupacji USA.
  Amerykanie już uciekli z Syryjskich pół naftowych.
  To pierwszy pozytywny efekt tej zbrodniczej prowokacji mafii żydowskiej.
  Teraz Syryjczycy mogą spokojnie te pola zająć... i to zrobią.

  Ten rok będzie rokiem wyrzucenia USA z BW i wielkich zmian na BW być może nawet z likwidacją Izraela jako Państwa...
  Powstanie taka Syria bis pod kuratelą Rosji.
  Palestyńczycy zostaną wypuszczeni z obozów koncentracyjnych
  wypędzeni Palestyńczycy wrócą do Izraela a żydzi pouciekają gdzie który może... w strachu przed rozliczeniem ich za ich zbrodnie przeciw ludzkości.

  Powstanie bliskowschodnia Norymberga...
  ... i nastanie pokój.
 • Mam pytanie.
  Za co i dlaczego zbanowano Huskego? Czekam na odpowiedź.
 • @Oscar 09:17:29
  ------------
  "Teraz Irakijczycy wywalą USA z Iraku."
  ------------
  Tak tylko to będzie wyglądać - o ile wyjdą teraz - jednak to wcale nie znaczy, że Bliski Wschód - światowy czarci pomiot sobie odpuści. USrahell zastąpi tam Rosja - a za jakiś czas zmiana i znów szpak dziobie bociana.
  Wniosek?
  Pożyjemy - zobaczymy.
  Nie spodziewajmy się jednak jakiegoś znaczącego odwetu ze strony Iranu - zorganizowanego przez władze tegoż Iranu. W każdym razie pole jest otwarte do zrobienia jakiegoś - bum - ale będzie to - bum - fałszywej flagi - na którym znów wiadomy pomiot upiecze - co zechce.
 • Tysiące Irakijczyków na ulicach Bagdadu. Niesiono trumnę generała i wznoszono okrzyki:"Śmierć Ameryce!"Nie tysiące tylko miliony
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180MTZkNy9wLzIwMjAvMDEvMDQvODI1LzU1MC8zOWMxODM5NTI2OWI0MTc0OWI4ZGFiM2RjN2E5NGE3Zi5qcGVn.jpeg

  Tysiące Irakijczyków zgromadziły się w centrum Bagdadu, by wziąć udział w procesji żałobnej ku czci irańskiego generała Kasema Sulejmaniego i jego adiutanta. Wznoszone są okrzyki „Śmierć Ameryce!” Ludzie niosą flagi Iraku i sztandary PFM. Zgodnie z programem uroczystości żałobnych, jakie opracowały Ludowe Siły Mobilizacyjne (PMF), procesja żałobna rozpocznie się w silnie strzeżonej rządowo-dyplomatycznej Zielonej Strefie w Bagdadzie na zachodnim brzegu rzeki Tygrys, a następnie wyruszy do oddalonego o 102 km świętego dla szyitów miasta Karbala, by zakończyć się w innym świętym mieście szyitów - An-Nadżafie (144 km od Bagdadu).

  https://twitter.com/i/status/1213370588082966528

  https://twitter.com/i/status/1213356972306771968
  W Karbali znajduje się grób wnuka Mahometa, Husajna ibn Alego, który zginął tam w bitwie stoczonej w 680 r., a w Nadżafie stoi meczet z grobem zmarłego w 661 roku kalifa Alego Ibn Abi Taliba, kuzyna i zięcia Mahometa. Oba ośrodki są miejscem pielgrzymek pobożnych szyitów. #BREAKING: Funeral procession goes through #Baghdad & holy cities with bodies of Martyr Abu Mahdi al-Muhandis and other members of the PMF. Body of Martyr #QassimSoleimani also taken to holy sites on request from his family.
  #قاسم_سليماني
  #مهدي_المهندس
  #سننتقم
  #صباح_الخير


  https://pbs.twimg.com/media/ENa88nMX0AAKpSt.jpg https://pbs.twimg.com/media/ENa88ybX0AAdw4h.jpg https://pbs.twimg.com/media/ENa89b3WwAAjEhM.jpg https://pbs.twimg.com/media/ENa8-DTXsAAtzDX.jpg Tymczasem w kraju sytuacja staje się coraz bardziej napięta i chaotyczna. W nocy pojawiły się doniesienia, że w pobliżu bazy at-Tadżi na północ od Bagdadu został przeprowadzony atak lotniczy na konwój irackich Ludowych Sił Mobilizacyjnych (PMF), w którym zginęło 6 osób, a 3 odniosło rany. Międzynarodowa Koalicja walcząca w Iraku zaprzeczyła, że miała cokolwiek wspólnego z rzekomym atakiem lotniczym przeprowadzonym w nocy na północ od Bagdadu. Koalicja nie przeprowadzała żadnych ataków lotniczych w pobliżu bazy at-Tadżi w ostatnich dniach zapewnił na Twitterze rzecznik międzynarodowej koalicji walczącej w Iraku z bojowcami Państwa islamskiego płk Myles B. Caggins III. Również rzecznik irackiego rządu zdementował doniesienia, że lotnictwo Międzynarodowej Koalicji przeprowadziło atak.

  Celem ataku miał być konwój PMF, który jest koalicją 40 formacji milicyjnych formalnie podporządkowanych rządowi irackiemu. W rzeczywistości jednak siły te uznawały dowództwo zabitego w piątek przez Amerykanów generała Kasema Sulejmaniego, szefa elitarnych irańskich Al-Kuds.

  Po wydaniu oświadczenia rzecznika rządu Iraku, który podważył informacje o ataku na konwoj, kierownictwo Irackich Ludowych Sił Mobilizacyjnych wycofało się ze swych wcześniejszych twierdzeń, że miał on rzeczywiście miejsce. W komunikacie PMF wskazywano wcześniej, że samochody w konwoju przewoziły środki medyczne i nie zginął żaden wysoki rangą wojskowy związany z szyickimi milicjami. W wydanym naprędce oświadczeniu PMF zaprzeczył, że „w pobliżu at-Tadżi miał miejsce jakikolwiek atak”.
 • @Anna-PK 05:17:56
  Pani Lotna swój komentarz kierowała do Pani ?, do mnie ?, czy do nas dwóch ? Bo nie wiem, czy mam się do niego ustosunkowywać.
 • @staszek kieliszek 02:42:43
  Atakujący byli miejscowi. ktoś wykorzystał autentyczny gniew ludu. Tylko Amerykańce mają prawo "do Majdanów"?
 • @Oscar 07:48:24
  Trump powierdził, ze wydał polecenie. Aleś ty naiwny.
 • @Wican 20:20:19
  Ja też nie lubię Putina. Po babsku. Miał ładną żonę, którą zostawił, zrobił sobie botoks i jak to się mówi wymienił model na nowszy. Wcale nie ładniejszy.Polityków nie powinniśmy jakoś idealizować. To zwykli ludzie niekoniecznie dbający o interesy ogółu. W Rosji jest dużo biedy a bogaty Putin raczej się tym nie przejmuje. Żyje dobrze, trzyma z Żydami a jak gość z mopem na głowie poprosi o reset, to proszę bardzo.
 • @Wican 10:54:04
  Widziałem konferencję prasową Trampa.
  Tramp tam używa pojęcie "my" nie "ja" moim zdaniem oznacza to żer Trampa wkręcono w prowokację ...
  Zresztą ta prowokacja ma drugie dno którym jest obniżenie szans wyborczych Trampa jako "podżegacza wojennego"
  Demokraci już tę trąbę dmuchają.

  Moim zdaniem Tramp nie jest samobójcą.
  Coś mi tu śmierdzi.

  Co nie wyklucza że się mylę.
 • @wercia 10:58:38
  Putin MUSI trzymać z żydami.
  Żydzi to jego V kolumna w środku globalnej mafii żydowskiej.
  Bez tej V kolumny Putin jest ślepy i głuchy...a tak widzi dokładnie co mafia knuje...
  A cała polityka USA to w istocie realizacja planów "deep state" czyli mafii żydowskiej.
  Putin nie może zrażać do siebie żydów... to czysta taktyka.
  Putin to szachista, strateg i dobry polityk.
 • @Oscar 11:02:23
  Jak prezydent nie ma własnego rozumu, tylko daje się wkręcać w prowokacje, to nie powinien być prezydentem dużego państwa.
 • @Anna-PK 02:11:36
  Mnie dziwi, ze wielka masa ludzi, ktorych egzystencja zalezy od wysokosci zasilku, akceptuje ten stan rzeczy. Niemal dokladnie to samo dzieje sie w Polsce, ktora koniecznie chce sie zbroic kosztem potrzeb spoleczenstwa.
  Ten paskudny atak to przeciez skrytoböjstwo /uzyto drona/.
  Wyglada na to, ze p.Pompeo to amerykanska wersja p.Zirinowskiego.
 • @wercia 10:58:38
  Jego była to raczej babochłop, jak kojarzę. Inna sprawa, że on sie nie obnosił ze zmianą kobiety.
 • @Oscar 11:02:23
  Jeżeli go wkręcono to jest kretynem, ale to on podejmuje decyzje.
  Trump robi błąd za błędem. To on zerwał umowę z Iranem i podejmuje decyzje impulsywnie. On kombinuje na krótką metę.
 • @Oscar 11:05:49
  Putin nie jest tam najważniejszy. Jest pułkownikiem. W Polsce rządzi sierżant a w Rosji generałowie. A Putin już kilka razy olał Irańczyków w Syrii i poZwalał na izraelskie ataki. Putin to element światowego syjonizmu.
 • @Oscar 11:02:23
  .. i nie tylko mi tu śmierdzi..
  "Witam z mojego rana…

  https://youtu.be/WpOtOqVEJSs
  Ciekawy komentarz. Moim zdaniem zamordowanie Generała to wynik walk pod stołem różnych frakcji w USA. Szamil Sułtanow z którym rozmawia Fefełow, zauważa, że chyba po raz pierwszy Pentagon tak szybko wydał komunikat i do tego od razu w tym komunikacie mówi: „to nie my, to Trump nam kazał”. Do tego dochodzi wielka strata dla amerykańskich służb. Generała znali od lat, wielokrotnie amerykańskie służby z nim sie spotykały, negocjowały i uzgadniały to i owo. A teraz przyjdzie ktoś zupełnie inny i trzeba miesięcy, jezeli nie lat na „zapoznanie się” i wzajemne zaufanie.

  Generalnie, z wywiadu wynika, że zamordowanie Generała to „podstawienie nogi Trumpowi”. Bo wywalić go z urzędu dotychczasowymi zarzutami śmiesznymi się nie da, ale jakby teraz zaczęła się jakaś rozpierducha na BW to za „wywołanie wojny” można Trumpa spokojnie obalić. Do tego dochodzi fakt wydania rozkazu (przez Trumpa?), bez powiadomienia Demokratów. A to też jest w USA bardzo poważna sprawa…

  Polubione przez 1 osoba

  brusek , 4 stycznia 2020 at 10:11
  "
 • @Wican 11:15:21
  Skąd ta wiedza? Proszę poszukać a głupot nie wypisywać. Bardzo kobieca. Oglądałam zdjęcia, ale nie chce mi się dezinformatorowi przedstawiać na talerzu
 • Inna szalona nieco teoria spiskowa.
  A może tu chodzi o coś całkiem innego ?
  Może chodzi o wycofanie USA z Iraku wbrew woli mafii żydowskiej ?
  Dzisiaj Niemcy i Amerykanie ogłosili że wstrzymują szkolenia Irakijczyków...pewnie w obawie by ich Irakijczycy nie rozstrzelali na tych szkoleniach... a to jedyny pretekst dla którego USA siedzą w Iraku.
  Ten pretekst teraz znika.

  Być może Tramp gra w subtelną grę .. pt.. "zaogniamy by zgasić"...czyli wycofać się z Iraku a może i z Afganistanu..
  W takiej grze Tramp jest wygrany podczas wyborów .. bo zakończył bezsensowne wojny.
  Tramp może się okazać niegłupi a granie głupa przez Trampa to tylko taktyka...
  W tej grze mógł także uczestniczyć Iran gdzie ten generał mógł da niektórych być za silny, za samodzielny...

  Za chwilę się wszystko wyjaśni...(wyjdą nie wyjdą)

  To oczywiście teoria spiskowa .. ale też się układa w logiczny ciąg wydarzeń.
 • @wercia 11:29:13
  Ja też widziałem zdjęcia. Gdy ktoś wymyślił, aby ona kandydowała na prezydenta zamiast Medwiedwiewa
 • @Oscar 11:29:19
  Trump i subtelność? Hahhahaha. Ty masz jakieś wyobrażenia, a rzeczywistość jest całkiem inna. Zięciem i najbliższym dorawdcą Trumpa jest fanatyk żydowski, który pracował u Sorosa. Wnuki Trumpa z tej lini to żydzi (trójka dzieciaków).
 • @wercia 11:29:13
  Proszę zdjęcie Ludmiły Putin. Zdjęcie z retuszami, itd. I mimo tego, nie podoba mi sie w ogóle:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludmiła_Putina#/media/Plik:Lyudmila_Putina_Portrait2.jpg
 • @Wican 11:37:52
  Nie błażnij się waść. Tam nic nie ma/. Nie oczekuj że ciebie wyręczę.
 • @wercia 11:47:52
  Nie wiem czemu zdjęcie nie weszło. Ale ja się błaźnie? Chyba jednak facet ma lepsze rozeznanie w damskiej urodzie. Spróbuję z innym zdjęciem:

  https://kobieta.wp.pl/willa-we-francji-i-mlodszy-maz-tak-zyje-dzis-byla-zona-putina-6109146826299521a
 • Planowanie zabicia Irańskiego generała było już wcześniej.
  Przygotowaniem do tego zamachu było niewątpliwie uznane przez USA (tu też wrobiono Trampa) Gwardii Rewolucyjnej za organizację terrorystyczną.
  To pozwalało USA mordować członków Gwardii w majestacie prawa "międzynarodowego" w ramach walki z terroryzmem.
  Kolejnym krokiem asekuracyjnym było podpisanie przez USA z Izraelem traktatu o obronie Izraela przez USA (tu znowu wrobiono Trampa).

  Tak zabezpieczeni globalni bandyci przystąpili do działania.
  Pretekst szybko się znalazł albo sami go stworzyli...atak rakietowy na jedną z baz USA w Iraku.

  Ogólnie globalna mafia ma dwa cele ..pozbyć się Trampa i Iranu jako zagrożenia dla planów podbojowych Izraela.
  Tramp oraz Iran mają za cel nie ulec globalnej mafii żydowskiej.
  To ich jakoś łączy tyle że Tramp ma założone na jaja obcęgi globalnej mafii żydowskie..czyli ma ograniczone możliwości działania.
  Tramp jak chce się postawić mafii to musi to robić takimi technikami jak Putin... tak popierać mafię by ta się wywróciła,, ale broń boże nie popychać jej... mafia musi mieć przeświadczenie że sama podejmuje decyzje...

  Putin w tym czasie ważnej rozgrywki .. mądrze "przytula" do siebie mafię na tle holocaustu...przeciwstawiając mafii Polskę...czyli wasala tej mafii.
  To zaiste koronkowa gra.

  Ja sądzę że Tramp też podobnie gra.
  Dowodów nie ma przesłanki są.
 • @Wican 11:55:28
  Kobieta na tym zdjęciu to nie żona Putina. Jego żona była ładną blondynką. Oglądałam ich razem po botoksie Putina, w pismach kobiecych ze ślubu i potem. Wincan to dureń wierzący w to co mu się zapoda.
 • @wercia 12:13:19
  CHyba jednak robisz sobie jaja. Ludmiła Putin. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wercia nawet z "pudelkami" sobie nie radzi? Na wikipedii to jest Ludmiła Putin również, ale po kopiowaniu zdjęcie się nie pokazuje. Nie kompromituj się.
  A jeżeli co chodzi o tą panią, to nie jest Ludmiła-pierwsza żona:

  https://polskatimes.pl/ludmila-putin-wraz-z-rozwodem-zniknela-z-kart-historii/ga/3391135/zd/3589399
 • @wercia 12:13:19
  Na tym kończę, bo pudelkowatość to najmniej ważna sprawa
 • @Oscar 11:55:34
  Nowe fakty ws. operacji zabicia Sulejmaniego. Media zdradzają zaskakujące szczegóły . Przez lata były szef irańskich sił Al-Kuds Kasem Sulejmani swobodnie podróżował po Bliskim Wschodzie. Służby USA śledziły go i kilkukrotnie rozważały jego likwidację. Zdecydował się na to Donald Trump. Niektórzy urzędnicy byli zaskoczeni decyzją prezydenta. "To było niesamowicie odważne i nawet zaskakujące dla wielu z nas" - mówią. Rozmowy ws. zabicia Sulejmaniego prowadzono w prezydenckiej rezydencji, m.in. specjalnym piwnicznym pomieszczeniu bez okien.

  https://niezalezna.pl/304597-nowe-fakty-ws-operacji-zabicia-sulejmaniego-media-zdradzaja-zaskakujace-szczegoly
 • @kula Lis 69 13:10:04
  Przecież to nie był pierwszy zamach na generała. Niedawno, w październiku, Saudowie z Izraelitami próbowali. A jeździł swobodnie? To był element władzy i pewnie miał paszport dyplomatyczny.
  Niezależna to jednak gamonie są i rzeczy oczywiste podają jako jakieś sensacje. Temu Sakiewce to wraz z rośnięciem brzucha, zmniejsza się mózg.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:55
  To będzie zależało od postawy Iranu oraz od tego jaka politykę zaproponuje wobec Iranu wybraniec demokratw.
  Również ciepło pozdrawiam
 • @Stara Baba 20:27:04
  Wojna jest tyko i wyłącznie w interesie Izraela. A z tym trzeba poczekać do wyborów.
 • @K54 21:28:20
  Dziękuję bardzo i również pozdrawiam z Chicago, IL
 • @Jwu 21:36:33
  Właśnie to miałam na myśli.
 • @Anna-PK 00:28:36
  Myślę że Iran będzie powstrzymywał wszystkie swoje zależne oddziały od jakichkolwiek działań odwetowych. Przecież Izrael i Trump na to włąśnie teraz czeka.
  Iran dostanie technologię broni jądrowej z Korei płn niż Pakistanu
 • @SZS 01:31:59
  Skoro świat jest uzależniony od lichwy, to musi siedzieć cicho.
 • @Ślepa Mańka 14:08:04
  Myślę, że technologię już mają. Tylko czy mają odpowiedni uran lub pluton. Ewentualnie wirówki
 • @staszek kieliszek 02:42:43
  Masz błędne informacje. Sulejmani został zabity zaraz po wylądowaniu jego samolotu, kiedy wsiadł do auta i przejechal parę metrów.
  Generał przyleciał w dwa dni po protescie, więc nie mógł tego zorganizować, ani nadzorować.
  Moim zdaniem ktoś go wystawił w Iranie.
 • @Wican 13:50:05
  On nie ma mózgu. On ma jedynie sakiewkę.
 • @Oscar 07:48:24
  Jak Pan napisał, wszystko teraz zależy od postawy Iranu. Iran zawsze zachowywał się bardzo odpowiedzialnie i powściągliwie. Mam nadzieję że nie da się wciągnąć w prowokację neokonów.
 • @Ślepa Mańka 13:59:26
  Nie sądzę żeby Iran robił jakieś nerwowe ruchy choć tego od nich teraz się oczekuje.
  I masz rację, poczekają co im zaproponuje kandydat demokratów.
  Jak narazie, wg mnie, największy problem ma Izrael.
 • @kula Lis 69 08:49:34
  Dziękuję Panu. Stosunki USA-Iran weszły w fazę wojny militarnej.
 • @kula Lis 69 09:38:30
  Ja Huskiego nie banowałam.
 • @kula Lis 69 13:10:04
  Trochę niewiarygodne...
  Zasada jest taka .."takie media jakie źródła"
  A kto korzysta ze źródeł zbliżonych do Neokonów (otoczenie Trampa) ? media mafii żydowskiej.
  To śmierdzi propagandą, moczeniem Trampa.

  Ale nie rozstrzygam... bo nie wiem... tylko mi śmierdzi...
  6 zmysł odpowiada że coś jest nie tak...
 • @wercia 11:09:37
  "Jak prezydent nie ma własnego rozumu, tylko daje się wkręcać w prowokacje, to nie powinien być prezydentem dużego państwa."
  D.Trump ma rozum i go używa, inaczej byłby to D.Trup, jak wielu innych, zbyt samodzielnych prezydentów USA.
 • Iran kieruje kolejne groźby. Wysokiej rangi dowódca straszy: Amerykańskie cele w regionie oraz Tel Awiw są w naszym zasięgu
  W odpowiedzi na zabicie generała Kasema Sulejmaniego Iran będzie karał Amerykanów, znajdujących się w jego zasięgu - ostrzegł wysokiej rangi dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Podkreślił, że w zasięgu Iranu zidentyfikowano ok. 35 amerykańskich celów w regionie. Iran zastrzega sobie prawo do odwetu wobec USA za śmierć Sulejmaniego powiedział generał Golamali Abuhamzeh, dowódca Strażników Rewolucji w południowej prowincji Kerman, cytowany w sobotę przez agencję Tasnim. Cieśnina Ormuz jest dla Zachodu kluczowym punktem i duża liczba amerykańskich niszczycieli i okrętów wojennych przepływa tamtędy… kluczowe amerykańskie cele w regionie zostały zidentyfikowane przez Iran dawno temu… ok. 35 amerykańskich celów w regionie oraz Tel Awiw jest w naszym zasięgu ostrzegł. Teheranowi przypisuje się ubiegłoroczne ataki na tankowce w rejonie cieśniny Ormuz u wejścia do Zatoki Perskiej. Teheran systematycznie temu zaprzeczał. Mająca w najwęższym miejscu 33 km cieśnina Ormuz to najważniejsza droga transportu ropy naftowej z Zatoki Perskiej na światowe rynki. Mimo regionalnych konfliktów przepływa nią blisko jedna piąta światowego zapotrzebowania na ten surowiec.
  PAP
 • @Ślepa Mańka 14:09:44
  Ale tak jest zawsze, że gdzie dzikus żydo-chazarski się pojawi to musi być nieszczęście. To są genetyczni barbarzyńcy, kurwy i złodzieje. Te gnidy nie pasują do tego świat i muszą go opuścić zanim go zniszczą. NWO się temu bydłu marzy. Oby ich koniec jak najszybciej nastąpił i ich łby turlały się po rynsztokach. Piszę to pod wpływem ponad 50 lat obserwacji tego gówna. Pierdolone syjonki palestyńskie wypierdki germańskiego ducha. (żyd Tuwim)..."Wszelka ohyda bierze się od żyda"..."Żydzi handlowali Polakami"...Autor pisze w czasie przeszłym. Ale to jednak nie może nas zwodzić. Żydowski handel Polakami trwa najlepsze do dnia dzisiejszego – Tel Aviv.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1557-niewolnictwo

  Ta sama "nacja" co robi szczepionki, koszt wyrobu kilka centów,
  sprzedaż w dziesiątkach dolców, i ogołacanie funduszy zdrowotnych
  bez pytania składkowiczów o zgodę. Zdrowiem okaleczonych ludzi nikt się już nie przejmuje.
 • @Anna-PK 05:17:56
  „ USA w 2020 roku, w ciągu dwóch dni, zginęło w strzelaninie tylko 3 osoby i tylko 17 jest rannych. Drobiazg. ”

  To są efekty. Ważniejsze jest to, kto i do kogo strzela. „Gun violence” to jest idiotyczne określenie, bo to nie broń jest winna, a ci, którzy ją używają, a najczęściej używają ją przestępcy, albo ci drobni, albo ci, którzy chcą społeczeństwo rozbroić, po to, aby je pozbawić wszelkich praw konstytucyjnych, przed czym nie będą mogli się bronić, jak w przypadku innych rozbrojonych narodów. Drobiazg, który nie jest zauważalny przez ludzi mających mózgi zżarte przez propagandę głównego nurtu.

  Raczej trudno o „kulturalne konwersacje”, kiedy ktoś bredzi w dyskusji mówiącej o być albo nie być narodu. Jeśli nie odpowiada forma, to proszę sobie znaleźć „safe space”, najlepiej u cioci na imieninach, gdzie popijając herbatkę z cienkiej porcelany można sobie pobiadolić, jak to - oh, co za okropność! - ci wstrętni Amerykanie są uzbrojeni po zęby i trzeba się z tym natychmiast rozprawić, bo i nam i cioci strach tyłek zżera 24 godziny na dobę.
 • @Jwu 10:41:25
  Co też ty nie powiesz? Który to mój komentarz jest propagandą - i czyją? Konkretnie, proszę.
 • @Ślepa Mańka 14:25:30 Duda zapomniał jak czekał na korytarzu przed drzwiami do Netanjahu?
  Potocki w "Salonie Dziennikarskim": Sulejmani działał przeciwko Izraelowi. Jego śmierć może być furtką negocjacyjną dla Polski. Iran jest zbyt słaby, by pokusić się na konfrontację z USA. Ale będzie działał w sposób skryty, jak dotychczas. Dla mnie interesujące jest to, czy ta eliminacja generała Sulejmaniego jest jednorazowym krokiem czy szerszą strategią mająca doprowadzić do upadku reżimu ajatollahów powiedział w „Salonie Dziennikarskim” prof. Kazimierz Dadak, odnosząc się do ataku Stanów Zjednoczonych na gen. Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds.
  Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/480590-potocki-smierc-sulejmaniego-moze-byc-furtka-do-negocjacji

  Ps...Z takimi specjalistami nie dziwi, że Polska jest pośmiewiskiem. Polska za to będzie mocna.Tak mocna,że już teraz oczekuje na negocjacje z przyjacielem o zabranie głosu. No widział kto negocjujących przyjaciół?Jaja jakieś, i to wiekowo przyjacielskie. Jaka furtka, Izrael to nie Polska, a Polska to nie Izrael. To są sprawy i rozgrywki USA, Izraela, który Polsce wiele krwi napsuł, oczernia, zakłamuje historię, żąda 447 za przyjęcie i gościnę. PiS też działa przeciwko Izraelowi bo atakuje największego ich przyjaciela Rosję i Putina i 27 dostanie kopa w Jerozolimie po raz kolejny. Zamach na Sulejmaniego furtką negocjacyjną dla Polski. Większego oszołomstwa nie słyszałem. Większej bzdury to by nawet "Perukarz" nie wymyślił.
 • @Ślepa Mańka 14:25:30
  Na miejscu służb amerykańskich i SEC wziąłbym pod lupę Trumpa i współpracowników. Szczególnie w zakresie long furures i opcji call na ropę. Wtajemniczeni mogli zrobić fortunę w kilkadziesiąt godzin!
 • @kula Lis 69 16:14:38
  To wszystko wina koncepcji "demokracji" i "wolności" po amerykańsku.
  .. albo inaczej brak bezpiecznika systemowego w postaci ograniczania siły i wielkości oligarchii wszelakiej.
  To oligarchia gdy staje się silniejsza od państwa przejmuje władzę nad państwem i mając władzę wzmacnia się jeszcze bardziej..
  Takie oligarchie w historii rządziły niemal bez przerwy (monarchowie, Cesarze, Królowie, papieże ..).. nazwy różne ale wspólna jest ich oligarchiczna dominacja.
  W USA powstał klimat na tworzenie się oligarchii (prywata uber alles) a oligarchia żydowska okazała się akurat najsilniejsza i przejęła władzę nad USA... i mamy tego skutki... mamy dyktaturę żydowskich oligarchów upudrowana starannie na demokrację.

  To nie żydzi są winni t system który wytwarza Oligarchów jest winny.
  Jak nie żydzi to powstaną inne Oligarchie które też sięgną po władzę nad państwem najpierw a potem nad światem.

  Jedynym systemowym rozwiązaniem jest likwidacja systemowa zjawiska oligarchów. Oligarchom do życia te miliardy nie są potrzebne one im są potrzebne wyłącznie do wyciągania łap po władzę i to władzę absolutną oraz do bezkarności absolutnej.
  System powinien ograniczać bogactwa oligarchii to poziomu nie zagrażającego Państwu.
  Prosty mechanizm ograniczana potęgi oligarchów to częściowa nacjonalizacja ich majątków po osiągnięciu określonej kapitalizacji.
  do 100 mln masz prywatę ale wyżej to już z udziałami państwa.. im wyżej tym większe udziały Państwa.. a wielkie koncerny to już dominujący udział Państwa.

  Taki utemperowany Oligarcha żyć może jak chce ale po władzę sięgnąć nie może bo jest za krótki... a i bezkarności nie uzyska bo też jest za krótki.

  Taki Microsoft powinien być państwowy w 90% a góra 10% udziałów Gates'a.. podobnie z innymi koncernami w USA i na świecie.

  Podobne zagrożenie jak mafii żydowskiej narasta w Chinach gdzie rośnie potęga oligarchów... a oni zechcą sięgnąć po władze .. nie od razu .. po kroczku..

  To jest właśnie neoliberalizm.. czyli system prowadzący wprost do dyktatury Oligarchów i dlatego oligarchowie są neoliberałami... to jest ich system...dający im praktycznie dyktaturę do ręki.

  To jeden z głównych powodów dla których każdego neoliberała należy kopnąć w dupę w sensie politycznym...by wyleciał ze sceny politycznej.

  Neoliberalizm jest równie szkodliwy jak nazizm, rasizm, niewolnictwo, państwo wyznaniowe...komunizm (ale nie socjalizm).
 • @kula Lis 69 16:50:47
  Taka analiza powinna ujawnić faktycznych organizatorów prowokacji.
  Tylko ruskie mogą to zrobić.. bo swoi na swoich donosić nie będą.
 • @kula Lis 69 16:47:10
  piS przeciw Izraelowi? Buahahhahahahaha. PiS to popychła Izraela, którzy ustawy z nimi konsultują. I są popychłami i nimi będą. Dla Izraela Polska to dojna krowa
 • @Ślepa Mańka 14:25:30 polecam i pozdrawiam.
  Szokujący wywiad z rabinem Abe Finkelsteinem

  http://www.ojczyzna.org/szokujacy_wywiad_-_abe_finkelstein.html  http://www.ojczyzna.org/zydzi-i-kahaly.html
 • @kula Lis 69 17:39:59
  Żydzi i Kahały - książka z 1914r, ujawnia nam wiele ze skrywanych przed chrześcijanami wątków. Przedmowę i wprowadzenie do książki zapewnia nam Teodor Jeske-Choiński. Sprostowaniu trzeba natomiast poddać wnioski płynące z przedmowy a dotyczące narodu żydowskiego i związane z tzw. konwertytami. Wówczas jeszcze, nie było wiadome tyle z działań wywrotowych frankistów co wiemy dzisiaj. Zakulisowe działania i przygotowania do I Wojny Światowej, oraz II Wojna Światowa (geneza ich powstania i przebiegi) ujawniły to czego wcześniej nie mógł wiedzieć Teodor Jeske-Choiński, oceniając pozytywnie i ujmując się za frankistami i przechrztami jako ciemiężonymi żydami. Skrywany cel i przewrotność została ujawniona na podstawie faktów dokonanych - po szkodzie wyrządzonej Polsce. Książka pomimo lat jest w dalszym ciągu aktualna w swej treści i wiele wyjaśniająca z przewrotności tego narodu. Jest nieocenionym źródłem wiedzy i orężem w walce o odzyskanie samoświadomości dla Polaków.
 • @Ślepa Mańka w Iranie może być powtórka z Syrii.
  Russian Media: 36 Lost US Missiles in Syria Airbase Attack Likely Intercepted by Russian Air Force..The Russian language Nezavisimaya Gazeta daily said in its Wednesday issue that 36 Tomahawk cruise missiles that the US navy fired at the Syrian Shayrat airbase on Thursday were possibly intercepted by the Russian warplanes. The Russian daily wrote that the US missiles were possibly targeted by Sukhoi-35s and Sukhoi-30 SM that are capable of intercepting and hitting Tomahawk missiles. The Russian paper added that the US navy planned to only fire 36 missiles from destroyer Ross, but after they were intercepted by the Russian air force, it gave the mission to its destroyer Porter to fire another 23 missiles at Shayrat airbase as the Russian warplanes were returning to their bases.
                                                 
  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960123001090
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:55
  Przegral?
  Jarek myslisz emocjonalnie.
  Trump podpisal gdzie mu kazano i tyle.
  O wybory sie nie boj.
  Poki co prezes wykonuje plan na sto procent.
  Poza tym, naprawde podpisujesz sie pod tym infantylnym tekstem pelnym glupot?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:58
  Znowu blad.
  Nie tak dlugo.
  Za jakis czas wszystko sie wam objawi.
 • @Wican 20:20:19
  Putin robi to co mu kaza w glownych kwestiach rzecz jasna.
  Tak jak potus.
 • @Stara Baba 20:27:04
  Jakie gdybania, jakie przypuszczenia?
  Dla kogo mialoby byc tajemnica ze swiatowa ekonomia upadnie, dla vlogerow czy blogerow, moze, dla establiszmentow?
  W zadnym razie.
  Tu nie ma obawy o upadek ekonomiczny usa bo jak usa to caly swiat pojdzie na dno...
  Tu chodzi o wielkoe sprzatanie na planecie i nadchodzaca transformacje ktora w wyjatkowo katastrofalnych okolicznosciach nadal trzwba zarzadzac.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930