Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Ciąg dalszy wojny o Iran w Syrii i Jemenie-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka amerykańska wobec Bliskiego Wschodu to spełnianie rozkazów izraela, jednak wobec Iranu powoli zaczyna brać górę interes amerykański. Może to byc czasowe, spowodowane zbliżajacymi się wyborami.

 Czy odejście Johna Boltona, doradcy do spraw Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta USA Donalda Trumpa, zmieni amerykańską politykę wobec Bliskiego Wschodu, czyli Iranu?

Ameryka pod doradztwem Johna Boltona ponosi same klęski. Nie udało się obsadzić swoimi ludźmi Wenezueli, która jest dla USA kluczem do Ameryki Południowej, oraz która ma potężne rezerwy ropy naftowej. Rosjanie bardzo sprytnie wykorzystali kryzys w Wenezueli i umieścili tam swoje wojska. Teraz Ameryka chcąc wyrzucić Rosjan, musi zaangażować się militarnie, co będzie łatwiejsze niż wojna w Iraku i Afganistanie, chociażby ze względu na zaopatrzenie w sprzęt podczas działań wojennych. Wiadomo, że amerykańska marynarka to nie to samo co rosyjska. Ponadto Amerykanie dysponują najważniejszym atutem, jakim jest przeróbka specyficznej ropy wenezuelskiej – tylko amerykańskie kompanie naftowe potrafią to robić. Pomimo takich atutów polityka Boltona okazała się fatalna i skazana na klęskę.
 Więc rozpoczęcie wojny z Rosją i Chinami w Wenezueli, kiedy rozpoczyna się kampania prezydencka, zniszczyłaby reelekcję obecnego prezydenta, który właśnie wygrał dlatego, ponieważ obiecał że Ameryka za jego kadencji żadnej wojny nie rozpocznie i będzie się stopniowo wycofywać.
Jednak największą klęskę poniósł Bolton w Syrii w walce z Iranem, troszcząc sie bardziej o interesy Izraela niż swojego kraju. Wielokrotnie pisałam, iż celem neokonów było zbudowanie Wielkiego Izraela na gruzach państw Zatoki Perskiej i całkowite przejęcie pól roponośnych, by zapewnic Izraelowi całkowitą kontrolę nad zasobami  ropy naftowej.
Wiemy doskonale czym skończyła się wojna w Iraku dla Ameryki, jak również możemy obecnie obserwować, czym się kończy dla Izraela wojna z Iranem w Syrii. Miał być Wielki Izrael na gruzach m. in. Iranu, a dzisiaj mamy dziesiątki irańskich baz w Syrii ulokowanych przy granicy Izraela, z dziesiątkami tysięcy rakiet wycelowanych w Izrael. Ostatnio parlament irański potwierdził oficjalnie to, o czym piszę od paru lat, a mianowicie że jeśli wojska USA zaatakują Iran, to dziesiątki tysięcy rakiet zostanie wystrzelonych na Izrael z baz iraskich w Syrii przy granicy Izraela, oraz z Libanu przez proirański Hezbollach. To znaczy również, ze Irak jest w pełni podporządkowany Iranowi, zaś bazy amerykańskie w Iraku staną się celem dla irańskich rakiet hipersonicznych. Iran juz dowiódł skuteczności swoich ataków wobec bezradności amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej w Arabii Saudyjskiej.
Dzięki Boltonowi została stracona Turcja, który to musiał zaangażować Kurdów, obiecując że powstanie niepodległe państwo kurdyjskie z terytorium Syrii, co Turcja potraktowała jako poczatek rozbioru Turcji, czyniąc obecnie z Turcji sojusznika Rosji i Iranu w konflikcie syryjskim. Tak naprawdę Bolton już nie miał kim walczyć w Syrii o Wielki Izrael, bo na wojsko Arabii Saudyjskiej nie ma co liczyć.
Armia Arabii Saudyjskiej wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy z Ameryki, nie radzi sobie w wojnie zastępczej w Jemenie gdzie musi walczyć z Iranem. Wojna ta trwająca już trzy lata utwierdziła najwyższe dowództwo Ameryki, o skutkach wojny z Iranem, gdyby Trump zdecydował się na wojnę z Iranem, dla którego wojna w Jemenie jest polem doświadczalnym dla najnowszych rodzajów broni produkcji irańskiej. Kto wie, czy tam nie jest również testowana broń chińska i rosyjska.
Okazuje się, że Iran posiada znakomity system obrony przeciwlotniczej sprawdzony w walce, który potrafił zestrzelić najnowszej generacji drona amerykańskiego zbudowanego w technologii stealth.Dzisiaj już wiemy, że dron był naprowadzany przez samolot załogowy, który do pewnego momentu prowadził drona, by w odpowiedniej chwili wykonać skuteczne i precyzyjne uderzenie w wybrany cel. Wiemy też ponadto, że Trump był gotów za namową Boltona rozpocząć wojnę z Iranem, jednak wojsko zdecydowanie odmówiło wykonania rozkazu.
Ponadto Iran zaatakowal z terytorium Jemenu pociskami prawdopodobnie hipersonicznymi lotnisko w Arabii Sauidyjskiej pokazując Izraelowi, jak również amerykańskiemu systemowi Patriot niemożność obrony wobec ataku nowej generacji pocisków produkcji irańskiej.
Również na lądzie świetnie wyposażone siły lądowe Arabii są bezradne wobec bojowników Houti oraz armii irańskiej zaagażowanej w wojnie w Jemenie. Dowództwo amerykańskie obserwuje pilnie wojnę w Syrii i Jemenie i jest bardzo niechętne na wojnę z Iranem, który powoli dochodzi do odgrywania decydującej roli na Bliskim Wschodzie, czy się to podoba syjonistom, czy też nie.
Jak wspomniałam wyżej, Iran nie ma żadnego problemu z Irakiem, którego rząd dał wyraźnie Amerykanom do zrozumienia, że jesli USA zaatakują Iran, szyicki Irak stanie po stronie Iranu, potencjalni sprzymierzeńcy sunnici zostali poważnie przetrzebieni jako bojownicy Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii przez lotnictwo rosyjskie i wojska lądowe Iranu. Rozgrywani przez Boltona Kurdowie w chwili rozpoczęcia wojny z Iranem, również są na straconej pozycji, gdyż bedą od tej pory niszczeni zarówno przez wojska irackie i irańskie, jak również tureckie, które to chętnie skorzystają z okazji, by ostatecznie rozwiązać problem kurdyjski.
Jednak nawiększym problemem dla dzisiejszych elit amerykańskich, jest problem Izraela, który również może zostać zniszczony przez irańskie rakiety, co skutecznie szachuje Amerykanów, gdyby zechcieli podjąć jakiekolwiek działania militarne przeciwko Iranowi. Również społeczeństwo amerykańskie jest bardzo przeciwne jakiejkolwiek nowej wojnie, zwłaszcza przeciwko Iranowi, nie mówiąc o tym iż byłaby to klęska w kampanii wyborczej obecnego prezydenta.
Z punktu widzenia interesów syjonistycznego lobby nie ma to jakiegokolwiek znaczenia, który prezydent rozpocznie wojnę z Iranem.  Ktokolwiek rozpocznie wojnę z Iranem, musi się liczyć z klęską gospodarczą Ameryki, gdyż pamiętając klęskę ze słabiutkim Irakiem, zaangażowanie się w wojnę doprowadziło do katastrofy gospodarczej, z której to Ameryka do tej pory nie może się podnieść.
Wojna z Iranem, nawet gdyby udało się zneutralizować irańskie rakiety wycelowane w Izrael, patrząc na skutek działań irańskich wojsk, głównie lądowych w Syrii, Iraku i Jemenie,  to wojna z Iranem byłaby długa i bardzo kosztowna dla gospodarki amerykańskiej, nie mówiąc o ofiarach amerykańskich chłopców i dziewcząt.  Dla obserwatorów wojskowych nie uszły uwagi ćwiczenia irańskiej marynarki wojennej, w których to ćwiczono błyskawiczny atak małych jednostek na potencjalne lotniskowce wroga. Również najważniejsza baza dla ciężkich bombowców na wyspie Diego Garcia, znajduje się w zasięgu irańskich rakiet, ne wspominając o bazach w Katarze i Arabii Saudyjskiej, których system obrony przeciwrakietowej okazal się nieskuteczny wobec irańskich rakiet nowej generacji.
Pełnowymiarowa wojna z Iranem byłaby również doskonałą okazją dla najważniejszych przeciwników Ameryki w skali globalnej, Rosji i Chin, by pozbyć  się Ameryki z Azji, bądź ograniczyć do minimum jej wpływy. Jak widać wojna z Iranem w interesie wyłącznie Izraela, jest pod każdym względem nieopłacalna dla Ameryki.
To dlatego John Bolton został zwolniony, gdyż to on namawiał do zdecydowanych działań militarnych, na szczęście bojkotowanych przez dowództwo wojskowe.
Jak wielokronie pisałam neokoni pragnęli Wielkiego Izraela na gruzach państw, na których terytoriach znajdowała się ropa naftowa.  I wszystko szło dobrze do momentu, kiedy tzw. arabska wiosna zawitała do Syrii. Neokoni  nie przewidzieli detrminacji i możliwości militarnych Iranu. Zaś Obama obawiał się wojny z Rosją, dlatego Rosji zostawił Syrię, byleby Iran był jak najdalej odepchnięty od Izraela.
Dzisiaj nie wiemy, ile baz wojskowych posiada Iran w Syrii, Iraku i Jemenie. Jest faktem że Iran nie posiada własnego lotnictwa, ale postawił na masową produkcję dronów, które są obecnie testowane w prawdziwych warunkach bojowych w Syrii i Jemenie. Wobec dronów produkcji irańskiej amerykański system „Patriot” okazał się nieskuteczny. Warto wspomnieć, że Iran posiada bardzo bogate złoża metali ziem rzadkich, co wkrótce może mieć decydujące znaczenie w technologii wojskowej własnej produkcji.
Nie wiem co skłoniło geostrategosa numer jeden, dochtora Jacusia Bartosiaka do swierdzenia, że Izrael może sobie co najwyżej pokrzyczeć, gdyż i tak nie ma wpływu na to, co robi Ameryka. Albo ten dochtor Jacuś jest na tyle głupi, iż nie rozumie wpływu lobby proizraelskiego w USA na politykę zagraniczną, albo chce nam wmówić jak to Izrael nie ma najmniejszego wpływu, bo takie jest jego zadanie. Słuchając jego dwóch wykładów geostrategicznych, jednak odnoszę wrażenie że jednak jest głupi.
Gdyby było tak jak twierdzi dochtor Jacuś,  to Ameryka już dawno miałaby bardzo cennego sprzymierzeńca w elitach irańskich, i problem chiński juz dawno byłby rozwiązany, bo wystarczyłoby się dogadać z Iranem, by przestał zaopatrywać w ropę chiński przemysł. Zaś Ameryka nie musiałaby nakladać sankcji na Iran, tylko mu jeszcze pomagać z powodu utraty chińskiego rynku. Zwolenników dochtora Jacusia odsyłam do książek, by sobie poczytali jak wyglądała współpraca z Iranem za rządów szacha Pahlawiego.
Izrael posiada do tej pory najsilniejsze lobby w Kongresie, o czym się gorzko mogło przekonać magdalenkowe eliciarstwo i  Polonia Amerykańska w sprawie ustawy 447. Inną sprawą jest to, że kolejna ekipa magdalenkowego eliciarstwa  z patriotycznym zadęciem, robiąca obecnie za polski  rząd, nie robiła kompletnie niczego, by  współpracować z Polonią  w celu zablokowania uchwalenia tej fatalnej dla Polski ustawy.
Przypatrując  się obecnej sytuacji w Syrii i rosnącym wpływom Iranu, syjoniści moga tylko liczyc na wojnę pomiędzy Rosją a Iranem. Neokonom pozostaje już tylko ta nadzieja , gdyż dzięki takiemu podejściu do Iranu, wladze w Teheranie widzą USA i Izrael jako śmiertelne zagrożenie dla istnienia państwa irańskiego. Najchętniej napuściliby Rosję na Iran, i patrzyli się spokojnie jak się przeciwnicy wykrwawiają, by w decydującym momencie wejść w charakterze arbitra. Na Iran nie mają juz kogokolwiek napuszczać, gdż jak wspomniałąm wyżej tzw. Państwo Islamskie złożone głównie z sunnitów, w starciu z regularną armia irańską w Iarku i Syrii ponosiło same klęski. Jeszcze do tego się wmieszala Rosja, która też widząc postawę Ameryki, bała sie utraty swojej bazy wojskowej w Syrii. Kiedy na sunnitów nie można było już liczyć, neokoni próbowali rozegrać Kurdów przeciwko Iranowi, ale trafili na najczulszy punkt Turcji, bowem dla każdego polityka tureckiego utworzenie w Iraku, czy też w Syrii niepodległego państwa kurdyjskiego jest traktowane jako początek rozbioru Turcji. Próbowano jeszcze oddsunąć od władzy prezydenta Erdoggana, ale i ta operacja okazała się kompletnym fiaskiem.
Według neokonów Iran mial już być pokonany, ale na wskutek ich glupoty, Iran dzisiaj jest w sojuszu z ich najważniejszyn sojusznikiem w  NATO Turcją, oraz Rosją. Iran również ma bardzo poprawne stosuki z sunnickim Pakistanem. Izrael powoli zostanie otoczony przez państwa muzułmańskie, bardzo nieprzychylnie do niego nastawione. Bo na wojska Arabii Saudyjskiej nie ma co liczyć, jak dowodzi to obecna wojna w Jemenie. Tak więc dzięki polityce neokonów, Izrael już tylko pozostał sam bez żadnych liczących się sjuszników militarnych.
Obecnie Ameryka ma poważny problem z Izraelem. Jakiekolwiek zaangażowanie się w wojnę na Bliskim Wschodzie będzie mialo fatalne skutki dla gospodarki amerykańskiej, nie mówiąc o wrogim nastawieniu społeczeństwa amerykańskiego. Przecież na pierwszy ogień pójdą amerykańskie bazy wojskowe w Katarze i Arabii Saudyjskiej. A to się wiąże z licznymi zabitymi i rannymi. Nie muszę chyba dodawać, z jaką reakcją Amerykanów spotka się widok setek trupów i kalek wracających  z wojny w interesie Izraela.
Jeśli więc odsunięcie Boltona miałoby utorować droge do jakichkolwiek rozmów z Iranem, to jest to błędne rozumowanie. Lobby proizraelskie nadal dysponuje potężnymi wpływami, ma decydujacy wpływ w wyborach do Kongresu posłusznych ludzi, więc przed nami bardzo żmudna droga do wstępnych rozmów pokojowych z Iranem.
Napisałam kiedyś, że Iran kupil cenny czas dla siebie do listopada 2018 roku, ponieważ gdyby Trump zdecydował się zaatakowac Iran, musiałby się poddać bez walki w wyborach listopadowych nastepnego roku.
Ponieważ do tej pory nie zaatakował Iranu, a jak wiemy miał ku temu powody, więc na razie interes Ameryki jest górą nad interesem Izraela. A to tylko i wyłącznie dzięki postawie najwyższego dowództwa wojskowego. Pozostaje mieć nadzieję, że wojskowi nadal będą mieli decydujący wpływ na kolejne zaangażowanie się militarne w jakąkolwiek wojnę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Slepa Manka nie glupia, fajny artykul.
  Co mnie zaskoczylo ostatnio to kilka zdan jakie Trump powiedzial na fotelu obok prezydeta Ukrainy:" Dlaczego nie pogodzicie sie z Rosja?" To jest zmiana stanowiska USA wzgledem Ukrainy o 180 stopni. Ukraina nie dostanie od USA juz ani grosza, bedzie sama. Moze Polska bedzie tam kase walic ale po tej wypowiedzi Trumpa chyba tez sie to skonczy.
 • @
  Jak doprowadzić do pokoju na świecie?
  Proste. Sprowokować Iran jakimś małym atakiem nie przynoszącym dużych szkód do uderzenia na Izrael.
  Do pełnej likwidacji - aby kamień na kamieniu nie pozostał. Przy biernej postawie USA.

  USA zmniejszają swoje zaangażowanie militarne na świecie dzieląc się odpowiedzialnością za regionalny pokój z Chinami i Rosją.

  A i jeszcze - zakaz propagowania syjonizmu.

  Jaki świat byłby wtedy piękny...
 • Artykuł
  nieco niechlujny. Chciejski. 3*
 • Nie ma tak wesoło.
  ------------------
  "Ponieważ do tej pory nie zaatakował Iranu, a jak wiemy miał ku temu powody, więc na razie interes Ameryki jest górą nad interesem Izraela."
  ------------------
  Jeżeli Iranu nie zaatakowano - to tylko dlatego, że dzieci Złego ubezwłasnowolniają go w inny sposób i zapewne na tysiąc sposobów. Co do USA - to wcale nie jest tak, że America first - ponieważ obowiązująca mądrość etapu - to wyniszczanie białej rasy równolegle na wszystkich kontynentach.
  Wniosek?
  To nie Izrael (w pierwszym rzędzie) jest zagrożeniem dla człowieka stworzonego przez Boga na Ziemi. Tym zagrożeniem są V kolumny dzieci Złego w poszczególnych państwach świata i pieniądz skumulowany w nielicznych, kosmatych łapkach. Pieniądz uniwersalny, z którym dzieci Złego utożsamili ludziom wszystko co materialne i niematerialne - i nie chodzi tutaj o to - czego za pieniądze nie można kupić w sferze niematerialnej. Po prostu dzieci Złego - przejmując pieniądze świata - nadali mu szatańską moc.
  Na koniec - dzieci Złego prowadzą wojnę z człowiekiem stworzonym przez Boga - aby go pozbawić człowieczeństwa, upodlić go do tego stopnia aby ten mieszał nagminnie spermę z g*wnem i jeszcze był z tego zadowolony - aby w końcu zrównać go już oficjalnie ze zwierzętami. Dlatego czy Irak jest zaatakowany - czy też nie - to i tak ludzkość jest prowadzona przez dzieci Złego do Piekła.
 • Ciekawy artykuł.
  Jeżeli prawdą jest że Pentagon odmawia wykonania rozkazów ataku na Iran to to jest kluczowa informacja.
  Politycy to niekompetentni amatorzy...ale wojskowi to specjaliści w swojej dziedzinie..i to oni mają wykonywać określone operacje.
  Wojskowi dobrze wiedzą co jest dla wojska realne a co nie.. wiedzą jaki mają sprzęt jakie zapasy...co wojsko potrafi i wiedzą czym dysponuje przeciwnik i co potrafi. Pomijam tu czynnik polityczny.
  Wniosek Pentagon nie widzi możliwości bezkarnego uderzenia na Iran.
  Już ostatnie informacje o przeniesieniu dowództwa sił na bliskim wschodzie z Kataru do USA świadczy o tym że dowódcy dobrze wiedzą że Iran nie kłamie mówiąc że łatwo zniszczy bazy USA w regionie w tym dowództwo wojsk w pierwszej kolejności.

  Z drugiej strony niezależny od woli globalnej mafii żydowskiej Pentagon jest siła która może znieść mafię żydowską w USA tworząc w USA nowe państwo pozbawione wpływów globalnej mafii żydowskiej.
  Armią mafii jest CIA a to oznacza wojnę między CIA a Pentagonem.
  Tę wojnę wygra Pentagon który dysponuje większa siła a CIA to organizacja typowa dla struktur terrorystycznych... niewielkie rozsiane struktury atakujące z zaskoczenia..

  Tramp sabotuje mafię czyli robi tylko to co musi... i za to mafia go nienawidzi. Tramp grozi że próba wyrzucenia go Prezydentury grozi wojną domową...jaką wojną ? kto po której stronie ?
  Czyżby wojną Pentagon CIA... ? a społecznie mafia w USA nie ma żadnego poparcia (społeczności żydowskie są znikome a pożytecznych idiotów niewielu za to są miliony ubogich Amerykanów którzy wiedzą komu swoje ubóstwo zawdzięczają.

  Tramp niestety jako oligarcha nie jest dobrym przywódcą do zmiany systemu oligarchicznego w USA. Tramp jest mniejszym złem niż demokraci.

  Moim zdaniem po wyborach nastąpi rozstrzygnięcie w USA.
  Wyników wyborów nie uzna żadna ze stron (republikanie i demokraci)
  to rozpocznie wojnę domową (każda ze stron spróbuje przejąć władzę
  uznając że to ona wygrała wybory)
  Mafią żydowska nie ma innego wyboru jak przejąć władzę w USA i wymusić wojnę USA z Iranem taki jest interes Izraela... choć teraz gdy Iran zapewnia że w przypadku wojny natychmiast zniszczy Izrael .. to nie wiem czy zdecydują się na takie szaleństwo...
  Tak czy siak z wojną czy bez wojny Izrael jest już przegrany...
  Jedynym gwarantem dla Izraela może być Rosja.. ale to oznacza że mafia żydowska straci wpływy w Izraelu (gwarancje Rosji w zamian za pokojowe i cywilizowane rządy w Izraelu).

  Myślę że po wyborach w USA nastąpi globalne trzęsienie ziemi...
  USA zmieni system i stanie się bogatym krajem peryferyjnym, bazy USA na świecie zostaną zlikwidowane przez USA, Izrael straci wpływy w USA i stanie się "rosyjską republiką"...tam połowa mieszkańców to rosyjscy żydzi.

  A jak upadną globalni drapieżcy to ich wasale najemnicy, pomagierzy podkulą ogon pod siebie ... i w wielu miejscach na świecie nagle wybuchnie demokracja... w tym w Polsce.

  Myślę że katalizatorem to tych szybkich zmian będzie bijatyka w USA na temat tego kto tam wygrał wybory prezydenckie.
 • Korea Płn. wystrzeliła rakietę z pokładu okrętu podwodnego!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15699971841d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372749c3eccabfd33a89c044960fb2b6000.jpg

  Rząd Japonii, który dziś początkowo informował, że Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety balistyczne, później sprecyzował, że może chodzić o jedną rakietę, która rozpadła się na dwie części. Korea Południowa uważa, że pocisk wystrzelono z okrętu podwodnego.
  "Obecnie wydaje się, że wystrzelony został jeden pocisk, która rozpadł się na dwie części i spadł" poinformował główny sekretarz rządu Yoshihide Suga, dodając, że bardziej szczegółowe informacje będą dostępne po przeprowadzeniu dalszych analiz. Pocisk najpewniej spadł do Morza Japońskiego w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii, u wybrzeży położonej na zachodzie kraju prefektury Shimane. Według Sugi na razie nie ma doniesień o uszkodzeniach statków czy samolotów w tym regionie. Minister obrony Taro Kono powiedział, że pocisk spadł w pobliżu wysp Oki, należących do prefektury Shimane, po uprzednim pokonaniu ok. 350 km i osiągnięciu wysokości ok. 900 km. Rząd Japonii potępił próbę rakietową i wystosował oficjalny protest do Korei Płn., zapewniając o dalszej współpracy z USA i społecznością międzynarodową w zakresie bezpieczeństwa. Zwołano nadzwyczajne posiedzenie gabinetu, japońska straż przybrzeżna postawiła okręty marynarki wojennej w stan gotowości bojowej. Z kolei Błękitny Dom, czyli siedziba prezydenta Korei Płd., poinformował, że północnokoreańska rakieta prawdopodobnie została wystrzelona z pokładu okrętu podwodnego. Jeśli informacje o próbie rakietowej się potwierdzą, będzie to pierwszy taki test od 9 września i 11. od maja. Według Kolegium Szefów Sztabów sił zbrojnych Korei Płd. pocisk krótkiego zasięgu został wystrzelony o godz. 7.11 (0.11 w Polsce) z okolic miasta Wonsan w południowowschodniej prowincji Kangwon i poleciał w kierunku Morza Japońskiego. Pokonał odległość ok. 450 km, osiągając pułap 910 km. Wystrzelenie rakiet miało miejsce kilkanaście godzin po ogłoszeniu przez Pjongjang, że w sobotę przeprowadzone zostaną robocze negocjacje między Koreą Płn. i USA w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Dwustronne rokowania znajdują się w impasie od lutowego szczytu z udziałem prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una w stolicy Wietnamu, Hanoi. Nie doszli oni tam do porozumienia w sprawie likwidacji północnokoreańskiego arsenału nuklearnego ani ewentualnego złagodzenia międzynarodowych sankcji gospodarczych nałożonych na Pjongjang za jego zbrojenia. Na przełomie lipca i sierpnia Korea Płn. wznowiła testy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu, co było reakcją na odbywające się wówczas wspólne manewry wojsk USA i Korei Płd. Pjongjang oskarżał Waszyngton o prowadzenie wrogiej polityki i podsycanie napięć na Półwyspie Koreańskim. Ostatni test miał miejsce 9 września, gdy Pjongjang wystrzelił dwie rakiety balistyczne, a nastąpiło to dzień po tym, gdy wiceszefowa północnokoreańskiego MSZ Cze Son Hui oświadczyła, że Korea Płn. jest gotowa pod koniec września wznowić rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi "w czasie i miejscu do uzgodnienia" przez obie strony.

  https://niezalezna.pl/290686-korea-pln-wystrzelila-rakiete-z-okretu-podwodnego
 • @staszek kieliszek 05:48:23
  USA PRĘDZEJ CZY PÓŻNIEJ BĘDĄ MUSIAŁY POŁOŻYĆ OFERTĘ NA STOLE DLA RUSKICH BEZ NICH NIE MAJĄ SZANS VS CHINY I NA BLISKIM WSCHODZIE-zgadnijcie kim zapłacą?JA STAWIAM NA MALINIAKÓW I BANDEROWCÓW.
 • Bartosiak to jełop
  I wcale nie przesadzam. Ale taki przygłup ma stopień doktora. Choć jego wiedza w tej kwestii to bawienie się w dzieciństwie z innymi dziećmi w doktora.
  Ale Mańka w jednym racji nie ma. Iran posiada wojska lotnicze. Z tym, że ma mieszankę sprzętów. Ale gdyby Saudowie nie korzystali z pakistańskich pilotów, to i tak Iran mógłby być groźnym rywalem lotnictwa saudyjskiego. Pastuchy świetnie sobie radzą z bronią ręczną, ale coś zaawansowanego?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:58
  A co na to lekarze? Zmniejszają zaangażowanie, tworząc bazy w Polsce? W której przed Trumpem baz nie było? Cytryńcówka zdrowa, ale proszę nie ruszać piołunówki
 • @Oscar 08:33:58
  Z tym, że decyzje o wojnie nie należy powierzać wojskowym
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:58
  Izrael wojuje ale w Izraelu połowa mieszkańców to żydzi rosyjscy.
  to gigantyczna V kolumn Putina w Izraelu.
  Na znak Putina rosyjscy żydzi łatwo przejmą władzę w Izraelu w trybie wyborczym. Izrael stanie się "republiką rosyjską"... co uratuje Izrael przed arabami za cenę zmiany polityki Izraela w stosunku do sąsiadów...
  oddanie wzgórz Golan, prawa dla Palestyńczyków...pokojowe współistnienie....

  Jednocześnie mafia żydowska w USA straci "swoją miłość " w imieniu, w interesie której dokonuje zbrodni na świecie przy pomocy armii USA i NATO. Nawet pewnie przestaną dofinansowywać Izrael...

  Iran straci powody dla których jego zdaniem Izrael powinien być zniszczony....

  Wystarczy tylko by Putin przejął władzę w Izraelu w trybie wyborczym... no oczywiście przez jakiś czas syjoniści będą mordowali podstępnie by odzyskać wpływy..ale to już nieistotne koszty... a syjoniści sprowadzeni oficjalnie do roli terrorystów łatwo zostaną zlikwidowani.
  Nawet nie będą mieli gdzie uciekać z Izraela... bo w USA ich nie zechcą... (Australia, Kanada, Patagonia ?)

  Świat się zrekonfiguruje..
  oby na lepsze.
 • Autorka
  "Wiemy też ponadto, że Trump był gotów za namową Boltona rozpocząć wojnę z Iranem, jednak wojsko zdecydowanie odmówiło wykonania rozkazu."

  To Trump jest przeciwny prowadzeniu wojny z Iranem. A o wojsku zdecydowanie odmawiającym wykonania rozkazu to dopiero się od Pani dowiaduje. Czy w ogóle był taki rozkaz?

  Chciałabym wiedzieć na jakich źródłach Pani się oparła w tym felietonie.
 • @AgnieszkaS 08:51:46
  To wcale nie musiał być rozkaz.
  To mogły być tylko wewnętrzne konsultacje, badanie możliwości i skutków wojskowych ataku USArmy a Iran.
  Politycy przed podjęciem decyzji muszą takie poufne ale dogłębne konsultacje przeprowadzać... bo to wojsko wie co może i co może przeciwnik.

  Pewnie przedstawiciele Pentagonu mocno odradzali atak na Iran mając świadomość tego czym dysponują oraz tego czym dysponuje Iran

  Czyli nie koniecznie odmowa wykonania rozkazu ale informacja że taki atak nie będzie sukcesem...czyli rekomendacja .. nie atakować...
  co globalna mafia żydowska musiała zinterpretować po swojemu.. "odmowa wykonania rozkazu"...
  a rozkazu nie było były tylko konsultacje..

  Te wszystkie jaja to po prowokacji Izraela przeciw tankowcom w zatoce Perskiej.
 • @Oscar 08:44:23
  Żydzi rosyjscy to najbardziej szowinistyczny element w Izraelu. A Putin wciąż się spotykał z Nathanyahu
 • @AgnieszkaS 08:51:46
  Jaki generał zbuntuje się otwarcie? Ostatnim ważnym to był Pinochet z tych którym się udało. A w tak totalniackim systemie niewolnicczym jak w USA, to niemal niemożliwe.. Ale wciąż trwa "posse comitatus" i kluby motocyklowe.
 • @lolo 08:37:50
  Przynajmniej będą musieli sprawić, aby Rosja w konflikcie USA i Chiny była neutralna. A cena? Odzyskanie przez Rosję wpływów w Europie środkowej i wschodniej. To jasne jak słońce.
 • @Wican 08:38:37
  Bartosiak odbył jakieś szkolenia w Stanach. Więc wie co ma gadać.
 • @Wican 08:42:31
  Nie należy, ale chłopcy np z DIA też mogą i chyba raczej mają swoje wpływy, jeśli idzie o elity polityczne.
 • @zbig71 09:18:00
  Ale on to robi głupio. ZByt nachalnie. To Chodakiewicz ma jakąś klasę. A Bartosiak to tak naprawdę echo Georga Friedmana.
 • @zbig71 09:20:20
  Tym kręci raczej CIA zagranicą a FBI w kraju
 • @Wican 09:24:39
  Nie ignorowałbym amerykańskiego wywiadu wojskowego. Za nimi stoi naprawdę duża siła.
 • Bardzo ciekawa analiza 5*
  https://www.facebook.com/Upside-Down-US-Flag-339747762723676/

  zdjęcie ze str.
  https://vnnforum.com/showthread.php?p=2275825

  https://i.imgur.com/kflxMcZ.jpg

  Iran chce wojny!!
  https://i.redd.it/szqvpjp889z21.jpg

  https://www.reddit.com/r/Libertarian/comments/bqntcx/iran_wants_war/
 • @Wican 09:24:05
  Chodakiewicz jest tam od lat na miejscu, a Bartosiak jest tylko z doskoku.
 • @zbig71 09:32:15
  Chodakiewicz lepiej szkolony, a Bartosiak to autorytet dla półmózgów. Tak jak Karoń. Który ględzie o marksizmie kulturowym, a Marksa to chyba nie czytał.
 • A DURNE MALINIAKI
  Się wpierdalaja między wódke a zakąskę BO NIE WIEDZA GDZIE BARYKADA JEST -NA IRAN CHOĆBY JUTRO.
 • @zbig71 09:30:48
  Wywiad tak. I kontrwywiad. To może być element patriotyczny czy nawet nacjonalistyczny. Dzięki za uwagę. Nie pomyślałem o tym.
 • @Wican 09:35:09
  Ogólnie trepy większości armi chcą być poinformowani najlepiej. Chyba wywiady wojskowe są najpoważniejsze, bo za nimi stoi najpoważniejsza siła, czyli siła armi. Nawet u nas po stanie wojennym też zieloni wydymali niebieskich, skończyło się to wywaleniem gen Milewskiego. I nawet weryfikacji nie przeszli po 90roku, a bezpieka jednak przeszła.
 • @zbig71 09:16:11
  "
  Przynajmniej będą musieli sprawić, aby Rosja w konflikcie USA i Chiny była neutralna. A cena? Odzyskanie przez Rosję wpływów w Europie środkowej i wschodniej. To jasne jak słońce.
  "
  Jest gorzej... Tramp toczy wewnętrzną wojnę z mafią żydowska o przetrwanie. Te krzyki, oskarżenia mafii że Rosja się wtrąca do USA to objawy strachu mafii przed tym że Rosja mogła by popierać Trampa.
  a Rosja MUSI popierać Trampa bo Tramp tak jak i Rosja nie chce wojny a mafia syjonistów chce i to za wszelką cenę.

  Tramp chętnie odda Europę wschodnią komukolwiek bo go ona nie interesuje...Tramp obiecywał że USA przestanie być policjantem świata.
  Mafia syjonistów Trampowi na to nie pozwala...bo to jest wycofanie się USA z programu dominacji nad światem a to jest program globalnej mafii żydowskiej.

  Tramp i Putin są tu naturalnymi sojusznikami w wojnie z mafią syjonistyczną.
  Wojna trampa z Chinami ma charakter gospodarczy.. Tramp chce zbilansować deficyt handlowy z chinami.... i robi to metodami protekcjonistycznymi czyli łamie mafijną doktrynę wolnego handlu na której to wolności zarabiały wielkie mafijne koncerny.

  Tramp odda Europę wschodnią komukolwiek... a to może być niestety też np. mafia żydowska... Tramp sprzeda "Inflanty" mafii...niech się mafia martwi... tak jak sprzedał wzgórza Golan.. czy Jerozolimę..
  Sprzedaż nie ważna ale troszkę "połechoce" mafię i jej ataki na Trampa będą chwilowo słabsze. Pewnie tak też jest z 447.
 • @zbig71 09:45:42
  Może to i prawda. Nawet nasze zlewy mogły uważać się za patriotów. A w sumię rok odpękałem. Do dzisiaj mam biało-niebieskie szelki. Bo po technikum nie wiedziałem co ze sobą zrobic.
 • @Oscar 10:00:59
  No właśnie, tak może być z 447
 • @Wican 10:03:24
  Czasami zastanawiam się, dlaczego WSI nie sprzątnęło Macierewicza?
 • Pentagon przenosi z powrotem centrum dowodzenia na Bliski Wschód z USA w ramach przygotowań do wojny z Iranem.
  https://www.wsws.org/en/articles/2019/10/01/iran-o01.html

  Przeniesienie tak zwanego połączonego centrum operacji powietrznych i kosmicznych sił powietrznych USA z bazy lotniczej Al Udeid na pustyni w Katarze do bazy sił powietrznych Shaw w Południowej Karolinie zostało przeprowadzone w sobotę. Po 24-godzinnym okresie centrum operacji powietrznych i kosmicznych sił powietrznych USA, zostały ponownie przeniesione z powrotem do Al Udeid....


  Teheran wyjaśnił, że nie zamierza atakować sił USA, które okrążyły Iran i są stale budowane od maja ubiegłego roku, chyba że USA rozpoczną najpierw atak na Iran. W takim przypadku w samoobronie, Iran uderzyłby w szereg amerykańskich baz, które zostały utworzone w Zatoce Perskiej, wraz z bazą lotniczą Al Udeid i jej 10.000 amerykańskim personelem, a także setkami bombowców, samolotów myśliwskich, dronów i inne samoloty, niewiele ponad 100 mil stąd, stając się głównym celem dla irańskich pocisków.
 • @Oscar 10:00:59
  a Rosja MUSI popierać Trampa bo Tramp tak jak i Rosja nie chce wojny a mafia syjonistów chce i to za wszelką cenę.........

  Rosja nie musi popierać Usa obecnie popiera Chiny,W DOBIE CYFRYZACJI WYSOKICH TECHNOLOGII I ZAAWANSOWANEGO SPRZĘTU,NIE TAK ŁATWO WYWOŁAĆ WOJNĘ WSZYSTKIE DANE SA W KOMPIE ,KTÓRY OBLICZA SYMULACJE KILKUSET SCENARIUSZY TAKŻE WSZYSTKIE WIELKIE WIEDZĄ Z WYPRZEDZENIEM CZY WYGRAJĄ CZY PRZEGRAJĄ.
  DLATEGO NAJWIĘKSZE PAŃSTWA DĄŻĄ DO STWORZENIA PRZEWAGI GOSPODARCZEJ,STRATEGICZNEJ I MILITARNIE POLA WALKI JAK JĄ ZDOBĘDĄ ODBĘDZIE SIĘ BEZ JEDNEGO WYSTRZAŁU BO DRUGA STRONA BĘDZIE MIAŁA TE SAME DANE.
 • @zbig71 10:12:30
  A może to ich element? jedna sitwa pozbyła się innej? Ewentualnie za Antoni stoi ktoś silniejszy? I nieważne czy to CIA, FSB czy GRU?
 • @Wican 10:18:03
  Cholera wie, różnie może być. Nie czytałem książek Piątka, który ponoć demaskował Antka, ale promowała go GW, a już samo to wydaje mi się podejrzane. Wiadomo, że on i Naimski(wyjątkowo probanderowski Żyd) byli w latach osiemdziesiątych gośćmi u prezydenta Reagana. To można podejrzewać, że przed tym spotkaniem chyba CIA ich sprawdzała.
 • @lolo 10:14:42
  Życie i symulacje komputerowe to nie to samo..
  życie jest jak pogoda i prognozy co do przyszłości też są podobnie precyzyjne...a nawet mniej precyzyjne.
  w życiu obie strony mają "asy" o których nie wiedzą przeciwnicy.
  czyli każda symulacja po jednej ze stron nie uwzględnia tych "asów" o których strona nie wie... a to już jest duży błąd na samym początku w danych wejściowych.

  Strona słabsza wcale nie musi być bezbronna wystarczy że posada moc odstraszania.. czyli że może zadać przeciwnikowi nieakceptowalne dla przeciwnika straty. Tak dział broń atomowa... i tak zadziałają za chwilę drony Jemeńczyków na AS która sobie uświadomi że straty poniesione na instalacjach naftowych czy odsalania wody znacznie przewyższą korzyści z wojny w Jemenie (jakie korzyści ? tylko geostrategiczne dla Izraela czyli odsunięcie Iranu od zatoki Adeńskiej) .

  Jemen za chwilę uderzy ponownie a AS jest bezbronna na takie ataki.
  AS straci kolejne instalacje wydobycia i przerobu ropy.
  i tak aż do skutku...
  Wynik łatwo przewidzieć.
  A przy okazji Izrael popatrzy sobie co go czeka gdy wywoła wojnę z Iranem.
 • @Oscar 10:46:54
  Wojna w Jemenie to kasa dla zbrojeniówki,testowanie nowej broni i strategii pola walki TO SAMO CO HISZPANIA 1936R nic poza tym.
 • @Oscar 10:46:54
  A co do dronów na polami naftowymi ostatnio ja podejrzewam,że RACZEJ BYŁY KOSZERNE.
 • @lolo 11:04:38
  to też ale nie tylko..
  popatrz na mapę .. zatoka Adeńska to strategiczne miejsce..o kontrolę którego toczy się wojna.
  Teraz kontrolę ma Iran ... i dlatego wybuchła ta wojna..
  To jest kontrola praktycznie kanału Sueskiego oraz wyjścia Izraela
  na Pacyfik... to kontrola handlu między Dalekim wschodem a Europą.
 • @Oscar 11:10:09
  OBACZAJE TEMAT.
 • @lolo 10:14:42
  Salut . https://www.youtube.com/watch?v=WyJV5GUdl1s
 • @Oscar 11:10:09
  Zgadza się nie miałem informacji,że IRAN TO KONTROLOWAŁ.
 • @Oscar 11:10:09
  Ale też idzie o kanał sueski. A Egipt to obecnie wasal saudyjski.
 • @Wican 12:50:52
  Ta ale przepłynięcie od morza śródziemnego na arabskie blokuje zatoka adeńska więc przepłynięciu suesu połowa sukcesu.MYŚLAŁEM,ŻE TO SUNNICI KONTROLUJĄ.
 • @Repsol 12:11:22
  Live: Putin arrives in Tehran for trilateral talks with Rouhani and Erdogan. Russian President Vladimir Putin arrives in Tehran on Friday, September 7, for a trilateral meeting with Turkish President Recep Tayyip Erdogan and Iranian President Hassan Rouhani as part of the Astana Peace Process for the Syrian crisis. The leaders are expected to discuss international issues, bilateral and trilateral cooperation, as well as recent developments in Syria https://www.youtube.com/watch?v=rGJ04GoYtJQ
 • @Repsol 12:11:22
  Iran: Erdogan touches down in Tehran ahead of state visit. Turkish President Recep Tayyip Erdogan has touched down in Tehran and is to hold meetings with Iranian President Hassan Rohani and Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei on Wednesday. https://www.youtube.com/watch?v=NqUV5ElQcY0
 • @Wican 12:50:52
  Zatoka Adeńska i kanał Sueski są połączone w szereg...
  wystarczy zatkać jeden koniec by całość była zatkana.
  Egipt trzyma jeden koniec (kanał Sueski) a Iran drugi koniec (Jemen).. , środek trzyma AS.
  Tamtędy idzie cały eksport ropy do Europy.. alternatywa to opływać Afrykę (koszty)...albo ropociągi przez Irak, Syrię do morza śródziemnego... ale tę drogę też trzyma Iran w Syrii a teraz i w Iraku.
 • @Repsol 12:11:22
  Kiński: Rosjanie mają środki do zwalczania F-35

  https://www.youtube.com/watch?v=BubrY2CUUdU

  Doczekaliśmy czasów kiedy samolot można zestrzelić zdalnie bez potrzeby użycia rakiet jedynie samym oprogramowaniem.
 • @Oscar 13:53:51
  Iran Jemenu nie trzyma.Syrii również nie trzyma. przy tym chaosie, to rurociągi zaczną budować za 100 lat. Iran to państwo defensywne
 • @lolo 13:15:08
  Myślę, że ciągle kontrolują
 • @staszek kieliszek 05:48:23
  Od czasów Reagana aż do dzisiaj polityką amerykańską rządzi lobby proizraelskie. Ponieważ dzięki neokonom Iran urósł w potegę, więc izrael nakazał Trumpowi uśmiechać sie przymilnie do Rosji. Z najgorszym skutkiem dla Polski.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:58
  To byłoby zbyt proste. USA dawno by sie pozbyło tego strupa, gdyby nie wpływy lobby prizraelskiego. Jest to ostatnia deska ratunku dla Izraela. Jeszcze próbują rozgrywać Rosję przeciwko Iranowi. Czas pokaże z jakim skutkiem.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 13:59:46
  Nie istnieje samolot niewidzialny . Salut . https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=21582
 • @Casey 08:21:33
  Dzięki za szczerość. Nie jest to chciejstwo tylko twarde realia.
 • @kula Lis 68 13:49:06
  Pytanie jest zasadnicze jak w dłuższej perspektywie ROSJA wyjdzie na współpracy z CHINAMI.CHIŃCZYK PANIE POTĘGA PRZY GRANICY SOWIECKIEJ.
 • @demonkracja 08:29:00
  Na razie próbują, innymi sposobami ale z marnym skutkiem.
 • @Ślepa Mańka 14:39:32
  No właśnie, my tu jesteśmy w stanie to zrozumieć, a stratedzy PiS nie ogarniają tematu. Nawet Trup oznajmił to Dudzie, że ma nadzieję iż Polska będzie miała świetne stosunki z Rosją, a ten w odpowiedzi bełkotał coś o męstwie Rosjan.
 • @lolo 14:45:44
  Spokojnie te kraje wiedzą co robią . http://www.vismagna.pl/news/76 Salut .
 • @Ślepa Mańka 14:39:32
  NO BIBI raz na 2 miesiące U WŁADYMIRA.
 • @Repsol 14:53:29
  BRAZYLI W BRIKSIE JUŻ NIE LICZ,CHODZI mi o fakt ,że Chińczyk zacznie dominować mocno ruska-PATRZ SYBERIA,za dużo ludzia za bogato do biednej ROSJI.
 • @lolo 14:58:27
  :))))) https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/597307,rosja-chiny-sojusz-usa-wenezela-iran.html
 • @Oscar 08:33:58
  Pentagon jest rzeczywiście wolny od wpływów żydowskich. Jak powiedział mi emerytowany pułkownik, murzyn, że dgdy walczył od początkiu do końca wojny w Wietnamie, nigdy i nigdzie nie spotkał Żyda, twierdzącże oni nie beda za kraj umierali.
  W chwili obecnej CIA w obecnym kształcie robi wszystko co możliwe, by wojska USA nie wyszły z Afganistanu,. dlatego że prawie całkowicie kontrolują handel heroiną, a byłaby to utrata rocznie około 30 miliardów USD. Izrael maja gdzieś.
  Myślę że żadnego impeachmentu nie będzie, poniważ republikanie kontroluja senat, co nie znaczy że to nie jest możliwe. Gdyby Deep State miał zwinąć Trumpa z urzędu dawno by to zrobił głosami samych republikanów których jest całkiem sporo w Kongresie. Tylko że w razie impeachmentu partia republikańska przestałaby istnieć. ponieważ doły partyjne ogłosiłyby bunt przeciwko swoim elitom.
  Deep State nie popełni samobójstwa.
  Do tego dochodzą wpływy lobby proizraelskeigo, które to chcą koniecznie przepchnąć uderzenie na Iran.
  Przynajmniej tak to wygląda propagandowo.
  Mam potwierdzenie od moich emerytowanych znajomych oficerów że Trump wydał rozkaz ataku na Iran, ale znając determinacje Iranu, wojskowi sprzeciwili sie temu w tyrosce tylko i wyłącznie o bazy wojenne w zasięgu irańskich rakiet.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 08:34:35
  Skutkiem złych stosunków Korfei Płn z USA jest sabotowanie polityki Trumpa przez Boltona. Dla neokonow zawsze był Israel first.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 15:06:47
  Póki ropa rozliczana jest w dolarze nic z tego nie będzie.
 • @lolo 14:54:25
  Chyba ma nocną szafkę z kapciami na Kremlu.
 • @Wican 08:38:37
  Lotnictwo irańskie jest w powijakach, dlatego Iran postawił na obrone przeciwlotnioczą, czyli zintegrowany system olbrony, oraz bezzałogowe drony. Na tym etapie prowadzenia wojny taka defensywna broń w zupełności wqystarcza. Co do broni ofenssywnej to Iran posiada rakiety hipersoniczne. Moli emerytowani znajomi wojskowi twierdzą ze syhstem patriot zwalcza rakiety prtzekraczające dwukrotnie prędkość dźwięku, więc Iran musial uderzyć znacznie szybszymi i doklądnymi rakietami z terytoprium Jemenu. Dlatego bazy amerykańskie na Bliskim Wschodzie są na dzisiaj bezbronne wobec irańskich rakiet nowej generacji.
 • @AgnieszkaS 08:51:46
  Wiem to od emerytowanych wojskowych, którzy mają i utrzymują wciąż kontakty z Pentagonem. Wielokrotnie w przeszłości ich informacje znajdowaly później oficjalne potwierdzenie.
  pozdrawiam
 • good job autor 5*
  ciekawy materiał - pozdrawiam
 • @zbig71 14:51:46
  Duda tak bełkotał, ponieważ jako człowiek magdalenki nie mial instrukcji co odpowiedziec na takie dictum Trumpa.
  Pozdrawiam
 • @lolo 14:54:25
  BIbi próbuje rozegrać Rosję przeciwko Iranowi, bo stracił wiarę w USA. Jest to dowód że lobby proizraelskie nie kontroluje dowództwa wojskowego USA.
 • @Ślepa Mańka 15:33:13
  Bełkotał, że Rosjanie nie mają męstwa. Takiego przygłupa mamy w Belwederze.
 • @Ślepa Mańka 15:19:16
  Znajomi dobrze twierdzą .https://en.trend.az/azerbaijan/politics/2249244.html Salut.
 • @Ślepa Mańka 15:33:13
  MALINIAK PO TELEFONIE OD ŻORZETY SPOKOJNIE BY NA IRAN UDERZYŁ Z CAŁĄ MOCĄ.
 • @lolo 16:00:02
  Wsadzić go do armaty i wystrzelić w stronę Iranu.
 • @Ślepa Mańka 15:10:55
  Dałem Ci jak zawsze 5*****! Pzdr!
 • @Ślepa Mańka 15:22:24
  Pani Maniu,

  Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście uśmiechnęłam się czytając Pani wyjaśnienie:
  "Wiem to od emerytowanych wojskowych(…)Wielokrotnie w przeszłości ich informacje znajdowaly później oficjalne potwierdzenie."

  Ani Trump ani republikańscy senatorowie nie mieli w planie pójścia na wojnę z Iranem. Pompeo oficjalnie objaśnił pozycję USA w tej sprawie. Jest oczywiście pewna grupa neokonserwatystów , czyli jastrzębi, których Trump przecież już raz pokonał w wyborach. Johna Boltona nie ma już sensu się obawiać, gdyż zakończyła się jego kariera doradcy do spraw bezpieczeństwa. On teraz jest bardzo zaangażowanym krytykiem Trumpa.

  Otóż ta wojna z Iranem, gdyby w ogóle miała miejsce, nie byłaby w obronie Izraela ale w obronie Arabii Saudyjskiej i tamtejszych amerykańskich interesów. Izrael nie chciał tej wojny, podobnie jak nie chcieli jej Amerykanie. Netanyahu obawiał się militarnego konfliktu i raczej sugerował nasilającą się presję na Iran jako bardziej skuteczną.

  Pozdrawiam Panią.

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/may/11/israel-war-iran-crisis-tehran-airstrikes-syria-netanyahu

  https://www.washingtonexaminer.com/opinion/why-israel-doesnt-want-an-american-war-with-iran

  https://www.israelhayom.com/2019/06/16/pompeo-says-us-does-not-want-war-with-iran-urges-diplomacy/
 • @AgnieszkaS 19:58:26
  IsraelHayom no i wszystko jasne . :))))) Widać im bliżej wyborów tym was tu więcej . https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2019/05/netanjahu-onz.png
 • @AgnieszkaS 19:58:26
  Szanowna Pani Agnieszko
  Pani ma swoje źrodła informacji, a ja mam swoje. Parę lat temu piksałam, że Rosjanie mają już system s-500, to mi odpisano że pomyliłam z systemem s-400, oraz że to moje jakieś urojenia. dzisiaj system s-500 jest juz w oficjalnej sprzedaży.
  Rosjaniee obecnie testuja jeszcze nowszy system s-600, o którtym za parę lat oficjalnie uslyszymy.
  Jeśli Pani wierzy swoim źródłom informacji, że Netanjahu nie chciał uderzyć na Iran, to tym bardziej Pani uwierzy, że strategos nad strategosami nie odda Holocaust Industry ani złotówki.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 15:45:22
  Jak Pan widzi miałam rację, pisząc o pociskacjh hipersonicznych, których Iran używa w Jemenie testując ich skuteczność na systemie Patriot z dużym powodzeniem. A informacja pochodzi sprzed paru lat.
  Ja niestety nie mogę podać źródel swojej wieidzy.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 18:57:41
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
 • Chińczycy w posiadaniu POTĘŻNEJ BRONI. Na ich celowniku Europa i Stany Zjednoczone!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/mi%C4%99dzykontynentalny-pocisk-balistyczny-Trident-II-rakieta.jpg

  Wiele wskazuje na to, że na globie nie ma obszaru, który nie znajdowałby się w zasięgu chińskiej armii. Okazuje się, że Państwo Środka posiada najwyższej klasy technologię umożliwiającą produkcję pocisków balistycznych, które konkurują z produkcjami amerykańskimi i rosyjskimi. Na wyposażeniu Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej znajdują się ICBM i to właśnie one wedle doniesień medialnych mają mieć zdolność sięgnięcia każdego celu na terenie Europy, Azji czy obu Ameryk czyli praktycznie niemal całego globu. W poniedziałek 1. października Chińska Republika Ludowa obchodziła swoje 70. urodziny i z tej okazji na pl. Tienanmen w Pekinie, władze zorganizowały wielką defiladę wojskową. Przez stolicę Państwa Środka przemaszerowało 15 tys żołnierzy, przejechało blisko 600 jednostek sprzętu i przeleciało 160 samolotów i helikopterów. Prawdziwym hitem okazały się pokazy systemów rakietowych. Zaprezentowano wyrzutnie, które zdaniem ekspertów obsługują nowoczesne hipersoniczne pociski manewrujące DF-100 o zasięgu 500 km. Ich zaletą jest to, że bardzo ciężko je zneutralizować. Poruszają się na małych wysokościach, przez co trudno je wykryć i potrafią manewrować co sprawia z kolei, że ich zestrzelenie staje się niemal niemożliwe. Największe emocje wzbudził zaprezentowany po raz pierwszy naddźwiękowy system rakietowy średniego zasięgu (1,8-2,5 tys km) DF-17. Prace nad systemami o takim zasięgu jeszcze do niedawna były zakazane zarówno w Rosji jak i Stanach Zjednoczonych. To może dawać Chińczykom sporą przewagę nad analogicznymi technologiami dwóch pozostałych mocarstw.
  DF-41 to z kolei nowoczesny międzykontynentalny pocisk balistyczny. O jego istnieniu świat dowiedział się kilka lat temu. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano go na poniedziałkowej defiladzie. Według ekspertów może to być najskuteczniejszy na świecie pocisk tej kategorii. Chiński ICBM ma zasięg od 12 do 15 tys km.
  Źródło: Sputnik Polska
 • Początek wojny handlowej Trumpa z Europą? USA nakładają cła odwetowe na produkty z krajów Unii
  USA nałożą od 18 października cła odwetowe w wysokości 10 proc. na samoloty i 25 proc. na inne produkty przemysłowe i rolne z Unii Europejskiej – poinformował w środę przedstawiciel USA ds. handlu. Cła mają związek z nielegalnymi subwencjami UE dla Airbusa.
  W najbliższym czasie rząd USA przedstawi pełną listę towarów z UE, które zostaną objęte karnymi taryfami. Wcześniej Waszyngton wskazywał, że mogą to być wybrane rodzaje sera, olej z oliwek, pomarańcze, wino, owoce morza i odzież. Wiadomo, że cła odwetowe nie obejmą części do samolotów. USA ogłosiły swoją decyzję zaledwie kilka godzin po tym, jak Światowa Organizacja Handlu (WTO) uznała, że subwencje unijne dla Airbusa były nielegalne i w związku ze stratami Boeinga Stany Zjednoczone mogą nałożyć na UE cła odwetowe na dobra warte 7,5 mld dolarów. Decyzja ta to kolejna odsłona ciągnącego się od kilkunastu lat sporu między koncernem Boeing i europejskimi producentami Airbusa, jednak zarządzona kara jest rekordem w 25-letniej historii WTO. Prezydent Donald Trump ocenił decyzję WTO jako „wielkie zwycięstwo USA”. Przedstawiciel USA ds. handlu podkreślił, że wprowadzenie ceł odwetowych na import z UE ma na celu jedynie położenie kresu subwencjom dla Airbusa. Zapewnił, że Waszyngton jest gotowy do negocjacji handlowych z Unią Europejską i liczy na porozumienie.
  Wcześniej w środę unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem ostrzegała USA przed nałożeniem ceł odwetowych na towary z UE.
  Wybór tej ścieżki byłby krótkowzroczny i przyniósłby efekt przeciwny do zamierzonego oświadczyła Malmstroem. Spór amerykańsko-unijny o subwencje dla przemysłu lotniczego trwa już od kilkunastu lat. USA i Unia Europejska oskarżyły się wzajemnie o udzielanie niedozwolonego wsparcia finansowego gigantom lotniczym: Bruksela – Airbusowi, a USA – Boeingowi. W kwietniu WTO przyjęła ostateczny raport, potwierdzając, że amerykańskie dotacje dla Boeinga nadal powodują znaczną szkodę dla Airbusa. W maju WTO orzekła z kolei, że subwencje UE dla Airbusa niekorzystnie wpłynęły na Stany Zjednoczone. W efekcie prezydent Donald Trump zapowiedział nałożenie taryf wartych miliardy euro na produkty europejskie w tym ser, oliwki, whiskey, a także samoloty, czy części do nich. UE również wykonała podobny ruch publikując w kwietniu listę towarów importowanych z USA o wartości ok. 20 mld dolarów, na które może nałożyć cła w odwecie na amerykańskie subwencje dla Boeinga.

  Źródło: PAP
 • @zbig71 10:40:22
  Ja Piątkowi też nie ufam, ale gdyby Antoni był w porządku całkowicie, to by gościa pozwał.
 • @Ślepa Mańka 15:19:16
  Ta. Iran posiada natomiast potężne wojska rakietowe i ja uwazam, że Polska też powinna iść w tym kierunku.
 • @lolo 16:00:02
  Wszystkie nasze szybowce by wysłał? I Antoniego z Kacelnikiem na białych koniach? Wyglądaliby jak Don Kichot i Sancho Pansa.
 • Afera ukraińska może pozbawić Trumpa szans na reelekcje
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2UyNzJlL3AvMjAxOS8wNS8xNS8xMDc5LzY2OS8wNDEwZTZiMmJhZGE0YTAzOGY5ZmIxZjUwNmM0NzI2NC5qcGVn.jpeg

  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo napisał w liście do trzech komisji Izby Reprezentantów USA, że nie zgadza się na terminy przesłuchań świadków w tzw. aferze ukraińskiej, a wymagania komisji dotyczące tych terminów są „próbą zastraszenia” dyplomatów USA. Komisje Izby Reprezentantów spraw zagranicznych, wywiadu oraz nadzoru i reform wysłały wezwania do pięciu byłych i obecnych pracowników Departamentu Stanu z żądaniem złożenia zeznań w sprawie tzw. afery ukraińskiej. Kolejne takie wezwanie wystosowano do Rudy’ego Giulianiego, byłego burmistrza Nowego Jorku, a obecnie adwokata prezydenta Donalda Trumpa, któremu kazano przedstawić dokumenty dotyczące kontaktów Trumpa z Ukrainą i jego działań wobec rodziny Bidenów. Szefowie komisji ostrzegli w piśmie do Pompeo, że nie zastosowanie się do ich żądań będzie uznane za lekceważenie Kongresu i utrudnianie jego pracy. Postępowanie komisji Izby Reprezentantów stanowi część śledztw w sprawie ewentualnego odsunięcia prezydenta od władzy w związku z jego próbami wymuszenia na władzach Ukrainy wszczęcia śledztwa w sprawie syna byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który może być rywalem Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Postępowanie dotyczące impeachmentu wszczęto, gdy wypłynęły szczegóły rozmowy Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Pompeo, który jak się okazało, przysłuchiwał się tej rozmowie, postanowił przeciwstawić się żądaniom komisji i napisał, że „nie będzie tolerował ich taktyki i użyje wszelkich dostępnych mu środków, by zapobiec próbom zastraszenia oddanych profesjonalistów (dyplomatów - PAP)”. Tymczasem szefowie komisji: spraw zagranicznych - Eliot Engel, wywiadu - Adam Schiff oraz nadzoru i reform - Elijah Cummings zareagowali jeszcze we wtorek na pismo szefa dyplomacji, pisząc, że to on „zastrasza świadków”, co jest złamaniem prawa i „stanowi dowód na utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości”. Uznali też, że skoro Pompeo był obecny przy kontrowersyjnej rozmowie Trumpa, to sam staje się świadkiem w aferze ukraińskiej. Jak komentuje AP, reakcja Pompeo to sygnał, że władza wykonawcza szykuje się do konfrontacji z Izbą Reprezentantów, co może spowolnić postępowanie w sprawie impeachmentu, ale też narazić Trumpa na oskarżenie o blokowanie działania Kongresu. Kongresmeni domagają się przedstawienia dokumentów Departamentu Stanu dotyczących kontaktów Trumpa i jego przedstawicieli z władzami Ukrainy oraz złożenia dobrowolnych zeznań między innymi przez byłą ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch i byłego specjalnego wysłannika Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurta Volkera. Świadkowie mieli się stawić w Kongresie w tym i w przyszłym tygodniu. Volker, który między innymi aranżował spotkanie Giulianiego z doradcą Zełenskiego, podał się w piątek do dymisji, tłumacząc, że w związku z aferą ukraińską nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków. Komisje Izby Reprezentantów zażądały też od Pompeo dostarczenia dokumentów jego resortu w tej sprawie do piątku. Jak pisze AP, nie wiadomo, czy sekretarz stanu, który już wcześniej odmawiał udostępnienia Kongresowi informacji, zastosuje się do tego wniosku. Giuliani powiedział zaś w telewizji, że zwrócił się do rządu Ukrainy o „zaatakowanie” byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który stara się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, w których Trump będzie ubiegał się o reelekcję. W zeszłym tygodniu w Waszyngtonie udostępniono raport sygnalisty, prawdopodobnie pracownika CIA, który napisał, że Trump, rozmawiając z Zełenskim, zabiegał o ingerencję obcego państwa w wybory w USA, a Biały Dom starał się ukryć zapis tej rozmowy. Rozmowa między Trumpem i Zełenskim odbyła się po zamrożeniu amerykańskiej pomocy finansowej dla Ukrainy wartej 400 mln dolarów. Treść rozmowy Biały Dom opublikował 25 września. We wtorek Izba Reprezentantów wszczęła dochodzenie w sprawie nacisków, jakie Trump miał wywierać na Zełenskiego, domagając się, by władze tego kraju wznowiła śledztwo w sprawie syna Bidena, który był zatrudniony w ukraińskiej firmie gazowej Burisma Holdings. Prokuratura w Kijowie prowadziło już śledztwo w sprawie Burismy, ale Ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne (NABU) poinformowało w piątek, że dotyczyło ono okresu, gdy nie pracował tam jeszcze Hunter Biden. Również szef wydziału ds. śledztw antykorupcyjnych w prokuraturze generalnej Nazar Chołodnicki powiedział w piątek, że ani były wiceprezydent Joe Biden, ani jego syn Hunter nie byli wezwani do złożenia zeznań w sprawie firmy gazowej Burisma Holdings.
  (PAP)
  Ps..Demokraci bez mrugnięcia okiem zaszkodzą Państwu USA bo już służą innym panom. Państwa muszą się zmierzyć z korporacjami typu Google, FB, KGB, KPCh, Mossad, etc... Stawka jest prosta: niewolnictwo obywateli.
 • Pence pomagał w wywieraniu presji na Zełenskiego?
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzdiNGZlL3AvMjAxOS8xMC8wMy85NzcvNjQ4L2UyNmFlNzliNTdkMTRjOTM4MzIzYTRmN2MwZjQ2MDU2LmpwZWc=.jpeg

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w próby wywierania presji na swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Zełenskiego włączył amerykańskiego wiceprezydenta Mike’a Pence’a napisał w środę czasu lokalnego dziennik „Washington Post”. Gazeta, która powołuje się na anonimowe wypowiedzi amerykańskich byłych i obecnych urzędników, pisze, że to Trump poinstruował Pence’a, by nie brał udziału w inauguracji prezydenta Zełenskiego w maju, gdy ukraiński lider zabiegał o wsparcie Waszyngtonu. Według agencji AP potwierdza to informacje zawarte w raporcie sygnalisty, który doprowadził do wszczęcia dochodzenia w Kongresie, mogącego zakończyć się impeachmentem prezydenta USA. Cytowani przez AP współpracownicy Pence’a utrzymują, że nie wziął on udziału w inauguracji ze względów logistycznych, a nie z powodu namów prezydenta Trumpa. „WP” zaznacza, że współpracownicy Pence’a zapewnili, iż nie wiedział on nic na temat ewentualnych działań Trumpa, obliczonych na to, by strona ukraińska wznowiła śledztwo w sprawie syna byłego wiceprezydenta Joe Bidena, Huntera Bidena, który był zatrudniony w ukraińskiej firmie gazowej Burisma Holdings. Biden senior może być rywalem Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Gdy wypłynęły szczegóły rozmowy Trumpa z Zełenskim w tej sprawie, w Kongresie wszczęto postępowanie dotyczące impeachmentu Trumpa. Zdaniem waszyngtońskiej gazety jeden z głównych doradców Pence’a miał uczestniczyć w tej rozmowie obu prezydentów z 25 lipca. Jednocześnie dziennik zauważa, że to Pence zamiast Trumpa ostatecznie udał się do Warszawy, m.in. na spotkanie z Zełenskim 1 września, by - jak przekazali „WP” jego bliscy współpracownicy - wyrazić w rozmowie z nim zaniepokojenie korupcją na Ukrainie oraz rozmawiać o zamrożeniu pomocy finansowej dla Kijowa wartej 400 mln dolarów, której później ostatecznie udzielono. Według „WP” w spotkaniu tym Pence brał udział prawdopodobnie nie znając pełnej treści rozmowy Trump-Zełenski. Asystenci Pence’a podkreślają, że w swoich rozmowach z Zełenskim nigdy nie wspominał on o Bidenie. Jednocześnie - przypomina AP - w ubiegłym tygodniu sam Trump powiedział dziennikarzom, że powinni domagać się ujawnienia zapisów rozmowy amerykańskiego wiceprezydenta z ukraińskim szefem państwa. Na razie nie podjęto decyzji, czy zostaną one opublikowane. AP podkreśla, że Pence całą prezydenturę jest lojalnym współpracownikiem Trumpa i zdecydowanie go broni, jednak dotychczas kontrowersje wokół szefa państwa rzadko bezpośrednio obejmowały także Pence’a pisze AP. Jednocześnie również w środę odbyło się spotkanie komisji Izby Reprezentantów i Senatu z inspektorem generalnym Departamentu Stanu Steve’em Linickiem, o którego pilne zwołanie prosił ten urzędnik. Na spotkaniu tym - pisze agencja AFP - przedstawił on dokumenty związane z aferą ukraińską. Zgodnie z komunikatem Demokratów z komisji Kongresu, miał on podzielić się zawartością koperty oznaczonej „Biały Dom”, w której znajdowały się „fałszywe informacje” i „teorie spiskowe” na temat Joe Bidena i byłej ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch. Z kolei telewizja Fox News, w artykule umieszczonym na swojej stronie internetowej, podała, że w dokumentach Linicka były m.in. szczegóły przeprowadzonej w styczniu br. rozmowy dawnego prokuratora generalnego Ukrainy Wiktora Szokina z osobistym adwokatem Trumpa Rudym Giulianim. To Szokin, zwolniony ze stanowiska w 2016 roku, zlecił śledztwo dotyczące korupcji w Burisma Holdings. W rozmowie Szokin miał powiedzieć Giulianiemu, że śledztwo w tej sprawie kazano mu przerwać oraz że jego „dochodzenie wstrzymano ze strachu przed Stanami Zjednoczonymi”. „Szokin usiłował kontynuować śledztwo, ale około czerwca czy lipca 2015 roku (gdy wiceprezydentem USA był Biden - PAP) amerykański ambasador Geoffrey R. Pyatt powiedział mu, że śledztwo musi być prowadzone w białych rękawiczkach, co zdaniem Szokina miało oznaczać, by nic nie robił” - brzmią przytaczane przez Fox News notatki z rozmowy. Wynika z nich również, że Szokinowi powiedziano, iż w związku ze śledztwem Biden senior wstrzymał pomoc dla Ukrainy. Giuliani powiedział Fox News, że to on przekazał Departamentowi Stanu te dokumenty.

  PAP
 • Ukraińcy nie wiedzą jak będzie wyglądało oderwanie Donbasu
  Zaakceptowana przez Ukrainę tzw. formuła Steinmeiera, która ma pomóc w uregulowaniu konfliktu z Rosją w Donbasie, nie jest zła, jednak całkowicie nieznane są mechanizmy, które pozwolą wcielić ją w życie - powiedziała PAP ukraińska politolog Marija Zołkina. Formuła Franka-Waltera Steinmeiera - byłego ministra spraw zagranicznych, a obecnie prezydenta Niemiec - która nie jest częścią porozumień mińskich w sprawie Donbasu, dotyczy przeprowadzenia wyborów i przyznania specjalnego statusu terytoriom ukraińskim kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Formuła Steinmeiera sama w sobie nie jest katastrofą, gdyż przywiązana jest jedynie do wprowadzenia w życie ustawy o szczególnym statusie Donbasu. Jest to tylko jeden z elementów szerszej mapy drogowej. Ale właśnie tej szerokiej mapy, dotyczącej implementacji innych punktów porozumień mińskich, a nie tylko ustawy o szczególnym statusie, na razie nie ma. Nic o nich nie wiemy” oświadczyła Zołkina w rozmowie z PAP.

  Ekspertka, która jest analitykiem politycznym w kijowskiej fundacji Demokratyczni Inicjatywy oceniła, że w związku z tą niepewnością obawy, iż może dojść do zdrady ukraińskich interesów narodowych, są uzasadnione.

  Obawy o zdradę interesów nie powinny dotyczyć tylko i wyłącznie formuły Steinmeiera; Ukraina powinna nalegać na jasne warunki przeprowadzenia tych wyborów oraz na realizację komponentów dotyczących kwestii bezpieczeństwa” powiedziała.

  „Wybory nie mogą być przeprowadzone w dowolnym momencie, gdy ktoś tego tylko zapragnie. Muszą być one poprzedzone całkowitym i bezwarunkowym wstrzymaniem ognia, trwałym okresem przejściowym oraz demilitaryzacją regionu” dodała Zołkina.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, tłumacząc zgodę Kijowa na przyjęcie formuły Steinmeiera, zapewnił we wtorek, że wybory do władz lokalnych w Donbasie nie odbędą się pod lufami karabinów obcych wojsk.

  Prezydent nie mówi jednak o żadnych gwarancjach wycofania rosyjskich wojsk ani w jaki sposób przeprowadzona ma być demilitaryzacja oraz rozbrojenie lokalnych bojowników, czyli o warunkach, które w ogóle pozwalają na rozpoczęcie rozmów o wyborach podkreśliła Zołkina.

  Ekspertka zaznaczyła, że podstawowym pytaniem jest, kto będzie kontrolował proces demilitaryzacji i rozbrojenia, wycofanie wojsk, a przede wszystkim, komu Rosja przekaże kontrolę nad odcinkami wspólnej granicy opanowanymi przez separatystów.

  Wcześniej, gdy na porządku dziennym był pomysł międzynarodowej misji pokojowej, było jasne, że będzie okres przejściowy, tymczasowa administracja międzynarodowa i międzynarodowy kontyngent wojskowy. Kontyngent ten kontrolowałby rozbrojenie, wycofywanie sił, granicę ukraińsko-rosyjską i dopiero potem rozpoczęłyby się przygotowania do wyborów. Dziś niczego na ten temat nie wiemy” podkreśliła Zołkina.

  Według rozmówczyni PAP wszystkie te sprawy powinny być omówione na oczekiwanym szczycie czwórki normandzkiej, którą tworzą przywódcy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji.

  Nawet jeśli Zełenski szczerze myśli o ograniu Rosji i pokoju na warunkach korzystnych dla Ukrainy, będzie to trudne. Wpływa na to wiele rzeczy. Po pierwsze Niemcy i Francja zmieniły swoje stanowisko negocjacyjne; wcześniej były one o wiele bardzie zdecydowane w obronie praw Ukrainy niż dziś” uznała.

  „Teraz, gdy ukraiński prezydent sygnalizuje bardzo wysokie nastawienie na osiągnięcie szybkich wyników, szybkiego pokoju i chce pokazać, że w odróżnieniu od poprzednich władz może to zrobić, może to obrócić się przeciwko niemu. Zgoda Ukrainy na formułę Steinmeiera oznacza, że Rosja przeciągnęła Ukrainę na swoją stronę boiska. Obawiam się, że w formacie normandzkim rozmowa będzie toczyła się wokół tego, co jest wygodne dla Rosji” oceniła Zołkina.

  Nie wiem, czy Zełenskiemu uda się tam obronić. Czy zdoła przekonać rozmówców, iż bez wstrzymania walk i demilitaryzacji Donbasu Ukraina nie pójdzie ani o krok dalej. Musimy pamiętać, iż (prezydent Rosji Władimir) Putin jest niezwykle utalentowanym i twardym negocjatorem” ostrzegła.

  Czytaj także:Ukraina skapitulowała ! Sformalizowano już jej rozbiór

  Ekspertka zwróciła uwagę, iż zgoda ekipy Zełenskiego na formułę Steinmeiera już wywołała niezadowolenie części społeczeństwa.

  Wysokie poparcie, z którym prezydent doszedł do władzy, i ogólne zadowolenie z rozwoju spraw w kraju - a ponad 50 proc. Ukraińców uważa, iż Ukraina idzie w dobrym kierunku - nie powinno wprowadzać nikogo w błąd. Masowych protestów nie wywołuje 50 proc., lecz aktywna mniejszość. Na Ukrainie istnieją organizacje weteranów, wolontariuszy, dla których taka ciemna droga do nie wiadomo jakiego pokoju jest nie do przyjęcia podkreśliła.

  Po ogłoszeniu, że Ukraina akceptuje formułę Steinmeiera, ludzie zaczęli wychodzić na ulice. Nie można dziś prognozować, że ten protest osiągnie jakieś ogromne rozmiary, ale nie można też powiedzieć, że zakończy się niczym - powiedziała Zołkina .

  PAP
 • Rosja zbroi Białoruś
  Białoruś oczekuje dostawy pierwszych czterech samolotów Su-30SM w listopadzie” poinformował w środę minister obrony tego kraju Andrej Raukou. Umowa, podpisana w 2017 roku, weszła w życie i rozpoczęło się jej finansowanie powiedział Raukou, cytowany przez portal Naviny.by. Maszyny, które mają trafić na Białoruś, to dwumiejscowe wielozadaniowe myśliwce Su-30SM (seryjne zmodernizowane), wyposażone w radar z szykiem fazowanym. Mogą one być nosicielami najnowszych pocisków kierowanych powietrze-powietrze i powietrze-ziemia, jakie obecnie produkuje się lub dopiero opracowuje w Rosji. O podpisaniu kontraktu na zakup przez Mińsk 12 rosyjskich myśliwców poinformowano 20 czerwca 2017 roku. Według rosyjskiego dziennika „Wiedomosti” ich cena to około 600 mln dolarów, zakup ma zostać sfinansowany dzięki rosyjskiemu kredytowi. Od 2015 r. Białoruś zakupiła już w Rosji kilka partii szkolno-bojowych odrzutowców Jak-130.

  PAP
 • Coraz groźniej. "Zniszczenie Izraela to nasz cel"(dla dobra ludzkości i świata)
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2RmNGEwL3AvMjAxOS8wOS8zMC82NDAvMzYwLzI3OWI0ZWFhMGE3NDQyNDU4OTEyYWY5NmNkNDk0MWE0LmpwZWc=.jpeg

  Zniszczenie Izraela nie jest naszym marzeniem, ale jest naszym celem oświadczył w poniedziałek generał Husajn Salami, naczelny dowódca irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Przez 40 lat rewolucji islamskiej udało nam się osiągnąć zdolność do zniszczenia reżimu syjonistycznego. W drugiej fazie rewolucji ten złowrogi reżim musi zostać wyeliminowany z mapy świata i nie jest to już ani mrzonka, ani sen, ale realny do osiągnięcia cel napisał Salami na oficjalnej stronie Korpusu. Korpus od kwietnia br. uznawany jest przez USA za organizację terrorystyczną. Oświadczenie Salamiego zostało dosłownie przekazane przez irańskie agencje Tasnim i Fars, związane ze środowiskami ultrakonserwatystów. Oficjalna agencja Irna również je zacytowała, dając mu tytuł: „Wrogowie cierpią z powodu nieodwracalnego osłabienia”. Jak pisze AFP, Irna starała się złagodzić słowa o Izraelu, położyła natomiast nacisk na słowa generała, dotyczące sukcesywnego wzmacniania się Iranu na arenie międzynarodowej. Wrogość Iranu wobec Izraela jest stała w irańskiej polityce od początku rewolucji islamskiej w 1979 roku. Teheran otwarcie popiera walczące o niepodległość Palestyny grupy zbrojne, takie jak Hamas czy Islamski Dżihad, a także sprzymierzony z nimi libański Hezbollah. W czerwcu 2018 r. duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei powtórzył stałą opinię Teheranu, że Izrael jest dla Bliskiego Wschodu „nowotworem złośliwym, który należy usunąć i zlikwidować”. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej został utworzony w 1979 roku i jest to jedna z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych, obok Armii Islamskiej Republiki Iranu. Korpus odpowiedzialny jest za obronę rewolucji islamskiej, zwalcza ruchy niechętne islamskiemu ustrojowi Iranu i wspiera proirańskie organizacje zbrojne poza granicami Iranu. Jego liczebność wynosi około 160 tysięcy żołnierzy.

  PAP
 • Sojusz Stanów z Izraelem jest niepojęty!
  To można wytłumaczyć jedynie purytańską szajbą Amis! Niczym więcej! To nie są czasy "ropy i gazu" bo tego Amis mają pod dostatkiem. Zresztą Saudi są sojusznikami. To tylko biblijna palma! Palma, która każe im ulegać wszelkim paɍchom, tak w uczelniach jak w administracji. Amis nie czują się na siłach z nimi mierzyć.To fiʉtki. Byle żyd z Polski dominuje całe tabuny tych biednych WASPów! Patrzcie na mapę-Afganistan z jednej strony Iranu, Irak z drugiej, Syria-sojusznik Iranu. Wszystkie te państwa zaatakowane. A podczas ataku na wieże w NY żydowscy studenci z radości skakali na autobusie. Żydzi na swojej historycznej ziemi mogli być sąsiadami dla obecnych ludów. Ale palma im odbiła po żydowsku (vide biblia) i teraz tradycyjnie,jak to żydy, zostaną zmiksowani. To okazja dla ludzkości wreszcie się od nich uwolnić. Mossad zabija naukowców. Mossad zlikwidował syryjskiego naukowca, który pracował nad modernizacją arsenału rakiet o dużej precyzji rażenia w Syrii i miał dostęp do najwyższych władz w tym państwie - tiny.pl/tpglt Może wreszcie ludzkość zostanie uwolniona od rasy panów. Niewolnicy z Egiptu uważają, że są lepsi od innych - wybrani!
 • Ukraina skapitulowała ! Sformalizowano już jej rozbiór
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzE3NzllL3AvMjAxOS8xMC8wMS8xMDYwLzczNC9mOGQ1NmQyYzdjZGY0NjE3YjU3OTNjY2FmODMxMTdmOC5qcGVn.jpeg

  Reprezentujący Ukrainę w grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie Leonid Kuczma podpisał tzw. formułę Steinmeiera podał białoruski portal Naviny.by, powołując się na służby prasowe ukraińskiego MSZ. Na pisemną deklarację ws. formuły nalegała Rosja. O podpisaniu przez ukraińską delegację formuły Steinmeiera na posiedzeniu grupy kontaktowej w Mińsku poinformowała też agencja TASS, powołując się na nieoficjalne doniesienia od uczestników rozmów.
  Tzw. formuła Franka-Waltera Steinmeiera, byłego ministra spraw zagranicznych (a obecnie prezydenta) Niemiec, niebędąca częścią porozumień mińskich, dotyczy przeprowadzenia wyborów i przyznania specjalnego statusu terytoriom ukraińskim, kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zaproponowany przez Steinmeier dokument przewiduje procedurę przyznania kontrolowanemu przez separatystów Donbasowi specjalnego statusu, najpierw tymczasowo, a następnie, po przeprowadzeniu tam wyborów lokalnych władz i zaaprobowaniu ich przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR), wprowadzeniu go na stałe. Podczas poprzedniego spotkania grupy kontaktowej przedstawiciele Ukrainy nie podpisali dokumentu, argumentując jak informowały media, że formuła Steinmeiera nie jest zawarta w porozumieniach mińskich i najpierw Ukraina musi odzyskać kontrolę nad całością granicy z Rosją w rejonie konfliktu. Naviny.by cytują wypowiedź jednego z przedstawicieli Ukrainy, Romana Bessmiertnego, który uznał, że podpisanie formuły jest zagrożeniem, ponieważ oznacza to „wybory według scenariusza z Kremla”, prowadzące do „legalizacji” samozwańczych władz w Donbasie. Na pisemne zobowiązanie Kijowa do realizacji założeń tego dokumentu nalegała Rosja. Miał to być jeden z warunków spotkania prezydentów Wołodymyra Zełeńskiego i Władimira Putina w ramach tzw. czwórki normandzkiej (a więc razem z prezydentami Francji i Niemiec). Trójstronna grupa kontaktowa ds. uregulowania sytuacji w Donbasie, regularnie spotykająca się w białoruskiej stolicy, składa się z przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE. Dodatkowo w jej spotkaniach uczestniczą przedstawiciele rebeliantów kontrolujących niektóre powiaty obwodów donieckiego i ługańskiego.
  PAP

  Ps...Jaką oni mają konstytucję, że można podpisać rozbiór kraju? Zbiegło to się dziwnie z groźbą impeachmentu Trumpa. Ciekawe, czy przeciętny Amerykanin wie, kto właściwie rządzi w jego kraju? Debilna Ukraina od setek lat zawiera wyłącznie deƅilne sojusze. I to w ucieczce przez Rzecząpospolitą. Teraz "dobrze" zrobili im Niemcy. Ukraińcy nie potrafili stworzyć silnej państwowości i ją utrzymać. Mieli państwo z tektury. Separatysta Bohdan Chmielnicki przyłączył Ukrainę do Rosji. Wciąż jest na Ukrainie bohaterem narodowym.
 • @Ślepa Mańka 02:00:53
  "Jak Pan widzi miałam rację, pisząc o pociskacjh hipersonicznych, których Iran używa w Jemenie testując ich skuteczność na systemie Patriot z dużym powodzeniem. A informacja pochodzi sprzed paru lat. "

  :))

  Informacje z roku 2014:

  "This week the US tested its Advanced Hypersonic Weapons system, the Pentagon's latest attempt to create a weapon that can reach any target in the world, in just an hour...But the development of hypersonic weapons has worried China and Russia, who have begun looking into similar programs to avoid being left behind. China tested a similar weapon in January, while Russia warned it will start doing the same."
  /https://www.theguardian.com/world/shortcuts/2014/aug/26/hypersonic-weapons-global-arms-race-us-tested-prototype/
 • @AgnieszkaS 18:43:34
  Te, Agnisia, kultura nakazuje pisać na polskim portalu po polsku. Po angolsku dyskutuj ze swoimi kumplami ropokradami.
  Anderstend?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:55:33
  Po rosyjsku jest kulturalnie ?
  Wklejamy?
 • @Husky 19:10:02
  Oczywiście, że nie jest ale z tym pytaniem do tego "bez majtek", on też przegina. Poprzednio dostał bana m.in za to.
  Na NEon 24 piszemy wyłącznie po polsku. Poniał?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:59
  Te, Jaruś, tutaj:

  "W tym tygodniu USA testowały zaawansowany system broni hipersonicznej - najnowszy eksperyment Pentagonu stworzenia uzbrojenia, które może dotrzeć do dowolnego celu na świecie w ciągu zaledwie godziny...Jednak rozwojem arsenału broni hipersonicznej zaniepokoiły się Chiny i Rosja, które, aby nie pozostać w tyle, mają rozpocząć badania nad podobnymi programami. Chiny przetestowały podobną broń w styczniu, a Rosja zagroziła, iż zacznie robić to samo".
  /https://www.theguardian.com/world/shortcuts/2014/aug/26/hypersonic-weapons-global-arms-race-us-tested-prototype/
  Lipiec, 2014
 • @AgnieszkaS 19:29:09
  Agnisiu, mi akurat nie musisz tłumaczyć i wielu innym też ale podstawowe zasady kultury a nawet Regulamin nakazują używania języka, w którym prowadzony jest portal.
  Nie dziwię się, że już nie jesteś adminką, brak ci ogłady.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:34:23
  To jest pochrząkiwanie prosięcia -oink! oink! oink!- któremu się wydaje, że ma maniery salonowca.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:59
  Nie tylko o tego blogera mi chodzi, jest tu więcej takich co z kulturą są na bakier.
  Nie słyszałem oburzenia na rosyjskie teksty np.WPS-ów i nie tylko ich
  Inna sprawa że mamy tu znanego w świecie dyplomowanego tłumacza z j.angielskiego, zawsze można się do niego zwrócić o pomoc

  8-)))))))
 • @Husky 19:45:03
  Pijesz znowu do Zawiszy a on akurat nie jest "dyplomowanym tłumaczem". Jest inżynierem i perfekcyjnie zna j.angielski w zakresie swojej specjalizacji. Te wasze podsrywanie jest baaardzo słabe. Anderstend :))
 • @AgnieszkaS 19:42:36
  Mi się nie musi nic wydawać bo moje maniery są na poprawnym poziomie czego nie można powiedzieć o tobie. Zwłaszcza na podstawie ostatniego komentarza. Cieniutka jesteś jak polsirver Agnisia i ogromna większość użytkowników tego forum jest tego samego zdania. Wszyscy odetchnęli jak cię p.Opara odesłał na aut.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:55:08
  Do nikogo nie pije, zwłaszcza do tego kogoś.
  Ja mam z kim pić. Oj mam
  Nie neguje czyjegoś wykształcenia , zwłaszcza w ....necie
 • @Husky 20:04:27
  Goopi jesteś i tyle. Nie znasz gościa a pyszczysz.
  W sumie jednak cię rozumiem... Jakby ktoś mnie tyle razy publicznie zaorał jak Zawisza ciebie czy tych zabiedzonych idiotów z niedorobionych.pl to też byłbym sfrustrowany i nie pałałbym zbytnią sympatią :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:00:51
  Mogłabym przytoczyć twoje komentarze, ale napawa mnie obrzydzeniem cytowanie ciebie, twoich chamskich wypowiedzi i wulgaryzmów, ekspercie od Polonics (w nawiązaniu do Ebonics).

  Au revoir!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:50
  ok
  Jest (e)geniuszem i tego się trzymajmy
  Ale teraz kończmy trollowanie, bo nam się admin dobierze do dupy
  8-))))))
 • @Husky 20:26:19
  Nie jest żadnym geniuszem tylko bardzo dobrym i cenionymi fachowcem. Ty nawet nie jesteś tak dobrym trollem jak on inżynierem. Możesz pluć ile chcesz ale to i tak nic nie zmieni :)))

  A co u zabiedzonego? Już się udławił swoim jadem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:50
  4. Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:

  a. treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety,

  b. treści o tematyce rasistowskiej, pornograficznej, zawierające elementy przemocy oraz treści w których zawarte są słowa powszechnie uznawane za wulgarne lub obraźliwe,

  http://www.neon24.pl/static/regulamin
 • @Husky 21:16:33
  No właśnie! Zakaz publikowania treści pornograficznych a ty co i rusz wklejasz fotki kaczelnika i jego sitwy oraz POpaprancow. To jest czysta pornografia :))))
  Za to można bana wyłapać jak nic.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:41:01
  A za fotke Putina to nawet kasacja konta
  8-))))
  Niedobrze
 • @Husky 21:44:09
  Putin to akurat mąż stanu w swoim kraju jest to dlaczego? :))
  Zresztą jego fotki zwykle wklejają jełopy chore na rusofobię a z nimi trzeba ostrożnie bo nie wiadomo czy są w Tworkach, byli czy dopiero będą :)

  W każdym razie to pornografia nie jest :)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:57:25
  Jeśli już to co najwyżej mąż.....swojej trzeciej żony
  A reszta to ...beczka śmiechu

  ps.
  finito
  spamowanie to .....
 • @Husky 22:03:33
  Nie pitol PiSku :))
  Gdyby taki Tusk czy kaczelnik miał choć 20% tego co ma Putin to by nas żydki tak nie ru...ły :))
  Ty dosknale i tym wiesz ale inaczej nie możesz pisać. Służba nie drużba :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031