Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Sprawa Mariana Banasia-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właściwą przyczyną usunięcia Banasia jest sprawa roszczeń Holocaust Industry, by taki kompetentny zawodowiec jak Banaś nie przeszkadzał im w okradaniu Polski.

 Mariana Banasia poznałam w 1980 roku, kiedy przyszłam do Zarządu Regionu Solidarności Małopolskiej, która to znajdowała się na Al. Krasińskiego 31, niedaleko Jubilata. Pamiętam, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Nie przypominam sobie w tej chwili, czym on się zajmował, ale wymienialiśmy się książkami drugiego obiegu. W stanie wojennym był internowany, a później skazany i został osadzony w paskudnym więzieniu w Strzelcach Opolskich, gdzie przeprowadził skuteczną głodówkę wraz z innymi działaczami Solidarności. Nie wiem dokładnie czym się zajmował po wyjściu z więzienia, ale ponoć ostro działał. Fakt, że jedyną zewnętrzną oznaką działalności podziemnej Solidarności była prasa i książki wydawane w drugim obiegu, który to był jak się okazało później, prawie w całości kontrolowany przez SB.

Ponownie spotkałam Mariana Banasia tuż przed trzecią pielgrzymką do ojczyzny Jana Pawła II w 1987 roku. Był pełen nowych pomysłów na walkę z komuną i chciał mnie wciągnąć do swojej działalności, sle jakoś mi było nie po drodze, ponieważ składałam książki dla Oficyny Literackiej Henryka Karkoszy, jednego z najbardziej zasłużonych dla SB pracowników.
Następnie spotkałam Mariana Banasia, chyba na przełomie wieków, kiedy się przygotowywał do egzaminów na inspektora NIK. Przyjechałam wtedy na wakacje do Polski, więc mieliśmy troch ę czasu, by sobie porozmawiać dłużej. I to było moje ostatnie z nim spotkanie aż do wybuchu afery z nim w roli głównej w ostatnich dniach.
Od moich znajomych wiem, że jest on człowiekiem uczciwym, bardzo kompetentnym, nie dającym się sterować innym. Jest jednym z nielicznych działaczy pisowskich, którzy znaleźli się na stanowisku jako osoby kompetentne, jednym słowem zawodowcy. Druga taką osobą jest Pani Barbara Nowak, obecnie kurator oświaty w Krakowie.
Zastanawiałam się jak podejśc do sprawy Banasia, która wybuchła nagle, za pięć dwunasta przed wyborami. Dlaczego uderzono właśnie w niego, oraz dlczego prezes PiS nie wziął w obronę długoletniego działacza oddanego partii, na którego można zawsze liczyć. Jakie może być drugie dno.
Przecież dla każdego myślącego Marian Banaś nie miał nic wspólnego z osobą, która była z Banasiem po wstępnej umowie sprzedaży pechowej kamienicy. Więc nie miał żadnego wpływu, co się tam działo w chwili obecnej i łączenie jego osoby z domem schadzek jest nie na miejscu.
Zagadkowe milczenie prezesa wydaje się dostarczać pewnych wskazówek. Otóż prezes prowadzony przez swoich nadzorców magdalenkowych, otrzymał rozkaz by pozbyć się Banasia. Dlaczego?
Otóż zbliża się finał wytężonej pracy Holocaust Industry i zawodowi wyłudzacze nie chcą mieć do czynienia z osobą kompetentną w dodatku na tak eksponowanym stanowisku jak prezes NIK, który to mógłby popsuć im geszeft na 300 miliardów USD. A od naszych wspólnych znajomych wiem, jaki był stosunek Mariana Banania do tych tzw. roszczeń bezdziedzicznych. Zaś po ujawnieniu notatki w sprawie roszczeń, wiemy że weszły one w fazę decydującą i po wyborach PiS jest zdecydowany zapłacić pieniędzmi polskich podatników. Więc ludzi takich jak Marian Banaś, należy eliminować, by będąc na eksponowanym stanowisku nie przeszkadzali w geszefcie stulecia. Ciekawa jestem, kto Banasiowi doradził bezpłatny urlop. Poniważ nie chce mi się wierzyć, by wobec tak zmanipulowanych i dętych zarzutów zdecydował się osobiście pojść na bezpłatny urlop, zwłaszcza kiedy PiS i tak ma zapewnione zwycięstwo w wyborach, bo przecież średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej wie, że wybory w Polsce są ustawiane, zaś ciężar rzeczywistej władzy jest poza osobami pełniących funkcje wynikające z tych właśnie wyborów.
Przecież już teraz wyraźnie widać, jak dęta sztucznie jest sprawa Mariana Banasia, zaś głównym punktem zaczepienia jest to, jakoby Banaś dobrze wiedział o pokojach wynajmowanych na godziny. Banaś oświadczył, że idzie dla sprawy na bezpłatny urlop, do chwili wyjaśnienia całęj afery. Jestem prawie pewna, że sprawa zostanie zamknięta po sfinalizowaniu roszczeń żydowskich grupy Holocaust Industry, zaś Marian Banaś zostanie oczyszczony z zarzutów. 
 

KOMENTARZE

 • @autor
  W przeciwieństwie do Pani nie spotkałem Banasia. Widziałem natomiast jakieś jego występy w telewizji i mam jakieś podpisane przez niego pisma, które w dość dużym stopniu zaważyły na moich losach. Ani jednym, ani drugim mnie nie zachwycił. W mojej ocenie jest tempakiem i w dodatku często nie czyta tego pod czym się podpisuje.
  Również, w przeciwieństwie do Pani obejrzałem program Superwizjera i nie zauważyłem, aby stawiano tam Banasiowi jakieś zarzuty. Po prostu sytuacja z hotelikiem jest niesmaczna i raczej powinna dyskwalifikować polityka.
  Ale to najmniejszy problem!
  Większym - jest moim zdaniem sprawa kredytu na niewiadomy cel, zabezpieczonego nieruchomością i kariera syna, który potrafi pogodzić prace na eksponowanych ( i wymagających przeróżnych kwalifikacji) stanowiskach w spółkach SK z jednoczesnym prowadzeniem działalności gospodarczej, której rozmach wymaga dwumilionowego kredytu.
 • Ta wstępna umowa kupna-sprzedaży kamienicy
  jest podobno wpisana do kw kilka lat wstecz. Pan Banaś figuruje jako właściciel. Tu inne spojrzenie na sprawę, którą jakoś opozycja zanadto się nie interesuje: https://www.youtube.com/watch?v=AACizKevqKk&t=106s
 • Samobójca przechodni ?
  .
  "Ciekawa jestem, kto Banasiowi doradził bezpłatny urlop. "

  Samobójca przechodni to chyba w międzyczasie urząd w III Rzeczpospolitej, taki jak Rzecznik Praw Obywatelskich czy Minister Zdrowia, z tą może tylko różnicą, że jego działalność odpowiada nazwie.

  Przytoczę tu ważny element struktury państwa w III Rzeczy...

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  bez czego nasza demokracja byłaby nie do pomyślenia. Członkowie NSZZ z pewnością chętnie przypomną sobie romantyczne zręby tej organizacji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  jakże często podziwiam wynik wyszkolenia tych kadr przez zachodnich fachowców.
 • Niedopatrzenie
  .
  @Laznik 18:26:04

  Zdanie winno brzemieć:

  Samobójca przechodni to chyba w międzyczasie urząd w III Rzeczpospolitej, tak jak Rzecznik Praw Obywatelskich, Minister Zdrowia czy NIK, z tą może tylko różnicą, że jego działalność odpowiada nazwie.

  Czyżbyśmy zapomnieli, że staramy się przeżyć w systemie, który trzeba określić jako "demokrację łupieżczą"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/pozadanie-w/#LUP

  Czyż wybraniec demokratycznych wyborów może swych wyborców traktować inaczej, jak łup wojenny, po walce wyborczej, dany mu jedynie na okres kadencji, a więc trzeba się spieszyć, na szczęście tych wybrańców nie trzeba ponaglać. Byłoby rzeczą dziwną, gdyby pan Banaś nie dojrzał do pełnienia tak kluczowego stanowiska.

  Może rzut oka do biblii wyjaśni coś oporniakom umysłowym.

  - https://marucha.wordpress.com/2019/05/16/to-boli-bardzo-boli/#comment-831748
 • Pani sobie żarty robi?
  Kamienica (skąd? - wie Pai ile to kosztuje), kredyt, burdel w kamienicy, kontakty z przestępcami - a to tylko to co wiemy.
 • Być może nawet Pani wierzę, bo Panią lubię!
  Natomiast ,co do sedna sprawy to tylko tyle powiem, że chlapanie g...m i szukanie haków na Konfederację... nawet nie konkurencję , ale partię której poglądy się nie podobają...wróciło kolejny raz do PISu jak bumerang.
  Dlaczego tak zajadle opluwają tę partię która nawet im nie zagraża wyborczo????

  OTO odpowiedź:

  https://wolnosc24.pl/2019/05/27/forum-zydow-polskich-mowi-bez-ogrodek-antyzydowskosc-nie-poplaca-pis-nazywa-partia-rozsadnie-prozydowska/

  "doradca" polskiego rządu wg WSJ/

  https://www.wykop.pl/ramka/4972177/jonny-daniels-cieszy-sie-z-wynikow-wybrow-it-s-a-very-very-good-morning/  https://twitter.com/robertwinnicki/status/1062348973430763521?lang=bg

  A cóż sobie myślą, ze są nietykalni?Jak sie stosuje samemu brudne chwyty,i na siłę obrzuca błotem i sekuje . to istnieje prawdopodobieństwo że zgodnie z prawem Murphyego, samemu się dostanie w pysk zawartością WC!!
  Jeżeli pan Banaś jest niewinny to mi go żal, ale trudno.... ponosi skutki gównianej wojny której jego partia jest aktywnym uczestnikiem!Kto pod kim dołki....
 • Czy ci ludzie mają nas za durniów?
  W całej tej nawalance na temat Banasia, umknęło nam jedno: Banaś jest wlaŚCICIELEM kamienicy w centrum Krakowa. Skąd "gołodupiec" Banaś miał kasę na zakup kamienicy? On tej kamienicy nie kupił! On dostał ją jako darowizna od byłego żołnierza AK- tak tłumaczy fakt posiadania kamienicy!
  Czy ci ludzie mają nas za durniów???
  Ojciec Rydzyk "otrzymał" samochód w darowiźnie od bezdomnego, Banaś otrzymał kamienicę od żołnierza AK, tylko mi nic nie chce dać za darmo!
  Dalej: z filmu wyemitowanego przez Suprewizjera wynika, że w każdym pokoju w burdelu na godziny zainstalowane były kamery. Kto je tam zainstalował i dlaczego? Jakie służby i na czyim żołdzie? Kogo chciano nagrywać i nagraniami szantażować? Czy Banaś był tylko słupem w rękach służb, czy aktywnym agentem? Pytania można mnożyć- Banaś to szemrana postać!!
  Szanowna Pani Ślepa Mańko, z tą obroną Banasia (który jakoby miałby się sprzeciwiać żydowskim roszczeniom- koń by się uśmiał) to się Pani troszeczkę skompromitowała, traktuję to jako wypadek przy pracy!
 • Jak to ktoś kiedyś rzekł Lord Acton...
  Taka mądra, a taka naiwna.
  To Pani nie wie, jak władza zmienia ludzi ?
  Im władza większa, tym większe zmiany. I to nie na plus.
  Przecież wiadomo, że każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
  W przypadku Banasia na szczęście do tego nie doszło...
 • Minister Finansów kręcił na podatkach! Premier Morawiecki wiedział i nic z tym nie zrobił
  Owszem, powołując Banasia na stanowisko ministra finansów, wiedziałem o tym, że od bodaj kwietnia […] takie postępowanie jest prowadzone. W moim odczuciu wszystko tutaj odbyło się zgodnie z pewną procedurą, odbyło się prawidłowo – twierdzi Mateusz Morawiecki. Tym samym premier rządu przyznał, że powołał na ministra osobę, którą ścigało CBA.
  Przypomnijmy, w sprawie chodzi o obecnego szefa NIK, Mariana Banasia, który według śledczych miał skłamać w swoich oświadczeniach majątkowych.

  Według dziennikarzy programu „Superwizjer” TVN znalazły się w nim dwa domy, grunty rolne oraz kamienica. W tejże znajduje się niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Jak podkreślono w materiale „Superwizjera”, w 2016 r. Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna – zaznaczyli dziennikarze „Superwizjera” – została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

  Sam Banaś wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że nie zarządzał pokazanym w materiale „Superwizjera” hotelem, a obecnie nie jest właścicielem tej nieruchomości. Jak dodał, „materiał odbiera jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia” nie tylko jego, ale również kierowanych przez niego instytucji i zamierza skierować sprawę na drogę sądową.

  Najbardziej szokujący jest jednak fakt, iż premier Mateusz Morawiecki powołując Banasia na stanowisko ministra finansów, miał świadomość, że interesuje się nim CBA. Znając realia, Prezesowi Rady Ministrów przekazano wszystkie niezbędne informacje, a to idealnie obrazuje, że finansowe przekręty w żaden sposób nie przeszkadzają w zostaniu ministrem.
  Źródło: PAP / RMF24.pl /
 • @AlexSailor 04:43:01
  Banaś dostał kamienice od żołnierza AK i ją wynajmował jedynie za 5 tys miesięcznie! Kamienica była wynajęta przez światek przestępczy na działalność prawdopodobnie również przestępczą a to wszystko okraszone jest kredytem z państwowego banku na podejrzaną działalność jego syna!
 • Banaś nie będzie szefem NIK? Fogiel: Tylko, jeśli okaże się winny. "Do tego potrzebna furtka prawna"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15694073161d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372214c3e658d86ee15bd15af1df87492ba.jpg
  Jeżeli w kontroli oświadczenia majątkowego szefa NIK Mariana Banasia wyjdą nieprawidłowości, będziemy robić wszystko, żeby osoba, która nie powinna pełnić funkcji szefa NIK-u, tej funkcji nie pełniła powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. "Jeżeli będzie taka potrzeba (...) będziemy dążyć również do tego, żeby wspólnie z opozycją porozumieć się co do tego, żeby stworzyć jednak jakąś furtkę prawną odwołania (szefa NIK-u) w przyszłej kadencji Sejmu". W poniedziałek szef NIK Marian Banaś oświadczył, że w związku z wyjaśnianiem sprawy jego oświadczenia majątkowego przez CBA i doniesieniach "Superwizjera" TVN nt. działalności prowadzonej w należącej do niego kamienicy, wystąpi z wnioskiem do marszałek Sejmu o bezpłatny urlop do czasu dogłębnego wyjaśnienia sprawy. Radosław Fogiel pytany był w środę w rozmowie z Gazetą.pl kto podjął decyzję o tym, żeby Banaś udał się na bezpłatny urlop. "Myślę, że to była jego ocena sytuacji" odpowiedział wicerzecznik PiS. "Wydaje mi się, że to jest właściwe zachowanie wycofać się, iść w tej sytuacji na urlop bezpłatny do czasu wyjaśnienia, do czasu zakończenia kontroli oświadczenia majątkowego przez CBA. Ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania" powiedział Fogiel. Na pytanie, co zrobi PiS, jeśli wynik tej kontroli będzie negatywny dla Banasia zastępca rzecznika powiedział, że wówczas partia rządząca będzie naciskać na obecnego szefa NIK, "jeżeli tam rzeczywiście miałoby się coś potwierdzić". Na uwagę, że będą to raczej naciski nieformalne, bo na gruncie ustawy o NIK-u prezes tej instytucji jest właściwie nieodwoływalny, Fogiel powiedział: "Jest nieodwoływalny to zgoda, związku z tym mogą to być apele wyłącznie natury politycznej oczywiście". "Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy również proponować jeżeli sytuacja dojrzeje do tego, że rzeczywiście będzie wyglądało, że szef NIK nie może pełnić swojej funkcji, będziemy dążyć również do tego, żeby wspólnie z opozycją porozumieć się co do tego, żeby stworzyć jednak jakąś furtkę prawną odwołania (szefa NIK-u) w przyszłej kadencji Sejmu" mówił Fogiel. Na uwagę, że można postawić go przed Trybunałem Stanu i tam go skazać Fogiel odparł, że można też dokonać zmiany ustawy - która - jak mówił "na przykład dopuści w ekstraordynaryjnych przypadkach jakieś działania". "To jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby o tym mówić - ale a propos tego, że za PiS miało być lepiej to tak, jesteśmy mocno zdeterminowani nawet do takich działań, ponieważ my nie chcemy sobie pozwolić na to, żeby właśnie casus Krzysztofa Kwiatkowskiego się powtórzył" powiedział zastępca rzecznika PiS. Dopytywany, co będzie, jeśli Banaś okazałby się w jakiś sposób winny, Fogiel powiedział: "Wówczas będziemy robić wszystko, żeby osoba, która nie powinna pełnić funkcji szefa NIK-u, tej funkcji nie pełniła". "Superwizjer" TVN poinformował w sobotę, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje poinformowali dziennikarze programu. "Superwizjer" podał, że kamienica położona jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Według dziennikarzy programu mieści się w niej niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Jak podkreślono w materiale "Superwizjera", w 2016 r. Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna jak zaznaczyli dziennikarze "Superwizjera" została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra. W oświadczeniu Banaś zaznaczył, że nie zarządzał pokazanym w materiale "Superwizjera" hotelem, a obecnie nie jest właścicielem tej nieruchomości. Jak dodał, "materiał odbiera jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia" nie tylko jego, ale również kierowanych przez niego instytucji i zamierza skierować sprawę na drogę sądową.

  https://niezalezna.pl/289625-banas-nie-bedzie-szefem-nik-fogiel-tylko-jesli-okaze-sie-winny-do-tego-potrzebna-furtka-prawna#komentarze
 • @AlexSailor 04:43:01
  Szef NIK i gangster dzwoniący do niego i zwracający się na "Ty"? Zaniżone koszty wynajmu i uszczuplone wpływy do budżetu? Brak paragonów za świadczone usługi? Nieźle jak na kryształowo czystego człowieka.
 • @Mariusz G. 15:39:52
  Chłopa już nie ma, trwa już proces zapierania się jego - nie widzisz, nie słyszysz. Na razie pod dywanik bo wybory, a później odstrzał po cichu z jakąś posadą w państwowej firmie. Jego syn ma podobno dwie?
 • @kula Lis 68 13:02:16
  Banaś i Kuchciński to to sama robota . "Oni (czyli SBU – red.) pytali, jaką działalność prowadzimy, ile mamy klubów, kogo zatrudniamy, jakie mamy powiązania biznesowe i polityczne. Pytali, jacy konkretni politycy i biznesmeni bywają w naszych lokalach" – zeznawał już po złożeniu zawiadomienia Jewgienij R. w krakowskiej ABW. https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/608351,seksafera-podkarpacka-agencja-bracia-r-ukrainskie-sluzby.html Jak taśmy ma SBU to ma je i Mosad .Taka przygrywka do zapłaty za 447 , a jak będą problemy to....................... . Salut .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930