Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Kamińskiemu kamień do ruskiej d...-polemika-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako absolwentka historii Alma Mater miałam niezły ubaw czytając chłopięce wynurzenia Pana Kamińskiego. Od najdawniejszych czasów wiadomo, że agent umieszczony w centrum decyzyjnym wroga, jest więcej wart niż wiele dywizji.

 

Przeczytałam z wielkim rozbawieniem notkę Janusza Kamińsiego i muszę przyznać że chłopak  ma potencjał-myśli pozytywnie. Ale też muszę przyznać, że w tej notce są zawarte Himalaje naiwności i jakaś niezrozumiała młodzieńcza buta.
Pan Kamiński twierdzi że wojnę z Rosją polska armia może wygrać, na podstawie pewnego studium, czy jak to tam zwał, które to powstało w połowie 2015 roku. Według planów tego studium, atak ruskiej barbarii miał nastapić od strony Kaliningradu. Prawie cztery lata temu  stwierdziłam, że najlepiej na Putina i jego zakichaną armię wysłać Antka Macierewicza, który to zabiłby tę ruską barbarie swoim strasznym zwrokiem. Byłam świadkiem jak z ogromnym przerażeniem o strasznych oczach Antka mówił w telewizji w pijackim zwidzie Jacek Kuroń. Więc ten ogromny i straszny potencjał oczu Antka należy spożytkować ku chwale Rzeczpospolitej. A jakich kosztów możnaby zaoszczędzić na 500+!!!
O ile sobie przypominam to w tym czasie, kiedy powstawało to studium, eliciarstwo magdalenkowe zarówno zdrajcy i zaprzańcy jak i patrioci inaczej, stręczyło Polakom strategicznego partnera w postaci banderowskiej Ukrainy. Jeśli Ukraina padnie przed ruska barbarią, to mamy na drugi dzień w Warszawie ruską barbarię na tankach. Więc musimy ze wszelkich sił i środków pomagać banderowcom, bo tylko oni nas mogą obronić przed Ruskimi.
Kiedy zauważyłam że przecież Polska graniczy z Rosją od strony Kaliningradu i Putin wcale nie musi najpierw zdobywać Ukrainy, by spokojnie najechać na Polskę, to zostałam zakwalifikowana jako ruska agentka, bo tylko ruscy agenci celowo mówią o bezsensowności strategicznego partnerstwa z banderowcami. Nie ośmielałam się zaprzeczać  iż nie jestem ruską agentką, tylko potwierdziłam że jestem osobiście zadaniowana na polski odcinek przez samego Władimira Władimirowicza.  Bo tylko wtedy tak myśleli wyłącznie ruscy agenci.
Pisałam również i nawet chwaliłam się iż posiadam parę koleżanek które są aktywistkami w PiS, a nawet je zachęcałam do zadawania niewygodnych pytań pisowskim politrukom właśnie na temat granicy rosyjsko-polskiej na północy Polski. Kiedy zapytały politruka dlaczego on im truje o banderowcach i nakazuje ich kochać dlatego iż oni chronią nas od ruskiej barbarii i.t.d, kiedy ruskie sukinkoty nas mogą najechać od strony Królewca. Kto zabroni Putinowi zgromadzić tam wielokrotnie większą armię niż wspomina o tym ten pański zakichany memoriał? Politruk był bardzo zaskoczony tym pytaniem i sprawiał wrażenie,  jakby pierwszy raz usłyszał że Polska jednak graniczy z Rosją.
Natomiast rozbawia mnie pańska wiara w zachodnią pomoc, podobnie jak wiara Antka Macierewicza, który tę żarliwą wiarę w NATO przedstawiał na swoim gościnnym występie w Chicago. Ale swoje wątpliwości w NATO może tylko celowo przedstawiać ruski agent. Nieprawdaż Panie Kamiński?
Polecam Panu świetną książkę prof. Nowaka „Pierwsza zdrada Zachodu”.  Zachód i to całe zakichane NATO nie kiwnie palcem w obronie Polski, kiedy tylko nas najedzie ruska barbaria. Myśli Pan że lobby proizraelskie w Waszyngtonie dopuści do tego by wojska USA pomogły Polsce zamiast Izraelowi? Byłby to niemalże przewrót kopernikański w USA, gdyby US Army zaangażowała się w pomoc militarną najechanej przez ruską barbarię Polsce. Partia której prezydent podjąłby taką decyzję, byłaby sekowana non stop w środkach masowego przekazu i byłaby za karę odsunięta od władzy na parę ładnych lat. Za Reagana też byli żołnierze US Army w Palestynie i czym to się dla nich skończyło? Od tamtego czasu nie ma ani jednego żołnierza US Army na tych terenach. Zanim by podjęto decyzję tak brzemienną w skutki jak wojna z Rosją z powodu Polski, przeprowadzono by setki sondaży co do decyzji wyborców, a wyborcy od czasu katastrofy irackiej i afgańskiej są bardzo przeciwni jakiemukolwiek wysyłaniu amerykańskich chłopców i dziewcząt w celach internacjonalistycznych.
Chociażby z tego powodu trzeba być bardzo naiwnym licząc na pomoc USA, bo tak naprawdę nikt w Europie nie wysle ani jednego żołnierza na wojnę z Rosją, jeśli do tej wojny nie przystąpi Ameryka.
Na kogo więc Panie Kamiński może liczyć Polska w przypadku najazdu ruskiej barbarii od strony Królewca, w czasie kiedy zarówno PiS jak i PO wmawiali Polakom, że jak nie będziemy pomagali banderowcom to dzisiaj Kijów a jutro Warszawa, zaś o zagrożeniu od strony Królewca mówili tylko ruscy agenci, tacy m.in.  jak ja.
Banberowcy Poroszenki potraktowali naszych magdalenkowych eliciarzy jak brudną szmatę, jak darmowych lachociągów. Przecież miało być nic o was bez nas, zaś na rozwowy w Mińsku nie zaproszono nikogo z polskich lachociągów, chyba że tak jak w Klewkach, by stali na filu i pilnowali by nikt nie przeszkadzał jaśnie państwu w obradach. Zaś miejsce obrad wybrano lekceważony przez nasze eliciarstwo Mińsk niż Warszawę.
Skoro jak wykazałam Panu Kamińskiemu Zachód nie kiwnie palcem z powodu niechęci ichnich społeczeństw do oddawania ofiar swoich chłopców i dziewcząt za Polskę, to faktycznie Pan Kamiński może już tylko liczyć na banderowców, co to jego zdaniem będą umierać za wolność naszą i waszą. Proszę wobec tego odpowiedzieć, iluz to banderowców czy ukraińców zginęło bohaterską śmiercią w obronie Krymu, perły w ukraińskiej koronie? Oddali Krym bez jakiejkolwiek walki,na wieść o możliwym ataku ruskich specnazowców.
Czy Pan wie ilu młodych ukraińców uciekło do kraju agresora w obawie zaciągnięcia ich do ukraińskiego wojska, do walki z właśnie ruskim najeźdżcą? Jako ruska agentka powiem panu że było tego parę milionów.
Czy wobec tego Pan sądzi że banderowski żołnierz będzie się bił z ruskimi specnazowcami w obronie Lachów, których ich ojcowie i dziadowie bezkarnie riezali z przyzwolenia niemieckiego?
Na kogo Pan jeszcze liczy: Węgrów, Czechów, Słowaków, Czeczeńców?
Jest jeszcze jeden bardzo ważny problem, który Pan pominął, nieważne czy celowo czy nie. Jest to sprawa lustracji. Zarówno dwa nasze skarby narodowe, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz nie ujawnili swoich teczek, a Antek obiecywał-byłam tego świadkiem.  Zresztą kto wierzy Antkowi, sam sobie szkodzi. Wprawdzie strategos nad strategosami powiedzial że zapoznał się ze swoją teczką, ale tam nic ciekawego nie było.
W ten sposób my nie wiemy a możemy podejrzewać, czy Jarosław  Kaczyński nie jest ruskim agentem, czy Wysp Gilberta, albo jakiegoś innego państwa. Państwa takie jak Rosja, Ukraina, Niemcy, Izrael, USA wiedzieli doskonale kto był w PRL tajnym agentem czy tajnym współpracownikiem. Ponieważ u nas nie przeprowadzono lustracji, więc nie wiemy tak naprawdę jakich agentów się nam podsuwa do rządzenia nami.  Jako absolwentka historii Alma Mater wiem iż od zarania dziejów że  jeden agent umiejscowiony w ośrodku decyzyjnym jest więcej wart niż niejedna dywizja wojska. Więc po co ruskie mieli by nas najeżdżać i narażać się na sankcje, jak sobie wolą wystawić agenta który będzie podejmował bardziej  korzystne decyzje, które tubylcy zaakceptują, których to nigdy nie zaakceptowaliby pod obcą okupacją. A jak się Panu wydaje, dla kogo teraz pracuje niezlustrowana do tej pory agentura sprzed 1989 roku?
Więc po co Panie Kamiński się niezdrowo podniecać tym, jak my dajemy łupnia ruskim przy pomocy strasznych oczu Antka? Jeśli Pan jest nadal taki naiwny i nie dostrzega, że dzisiaj dokonuje się podbojów innymi metodami:  w Polsce naciskami przy pomocy haków i jak się okazuje skutecznymi.
Mam na zakończenie pytanie: Jakiej wysokości wynagrodzenie wzięli autorzy tego optymistycznego raportu? Ja jako ruska agentka mogę napisać o niebo bardziej optymistyczno-militarny raport w czynie społecznym. 
W prezencie coś "optymistycznego dla Pana Kamińskiego.
 

KOMENTARZE

 • Podziwiam...
  Że Ci się chciało czytać...Kamiński to stan umysłu...
 • Pytanie
  dla kogo teraz pracuje niezlustrowana do tej pory agentura sprzed 1989 roku? Pytanie, kto i gdzie się przewerbował w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Bo wiadomo było, że nastąpi zmiana sojuszników.
 • Kaliningrad???
  Szanowna Pani coś chyba niedokładnie doczytała.

  Ruski atak NIE nastąpi z Kaliningradu. Żadne modele strategiczne tego nie biorą pod uwagę.

  [Wyjaśnienia wymaga też zafałszowana opinii publicznej ranga i status Kaliningradu. Te zabawy z instalowaniem, lub wycofywaniem pocisków Iskander były mocno nagłaśniane.

  „Tymczasem każdy, kto interesuje się chociaż trochę strategią wojskową, wie w jak fatalnym położeniu znajdą się jednostki stacjonujące w Kaliningradzie. Siły stacjonujące w Kaliningradzie w przypadku wojny, są całkowicie otoczone, zdane na dostawy zaopatrzenia z powietrza bądź drogą morską. To powoduje, że Kaliningrad jest spisywany na straty już w momencie konfrontacji. Stacjonują tam słabo wyposażone jednostki a nie doborowe oddziały.” ]

  Pani tego fragmentu nie zauważyła, czy przeoczyła?

  Ja rozumiem, że ukończenie Alma Mater daje powód do pewnej arogancji i pychy. Jednakże nierzetelności i nieuczciwości być nie powinno. Prawda? Można stracić wiarygodność.

  Czy Pani sądzi, że ja moje geostrategiczne rozważania prowadzę w oparciu o jedno, może wątpliwe źródło? Nigdy. Z uczelnią miałem do czynienia również jako pracownik i naukowy paradygmat jest dla mnie świętością. Więc wiele źródeł i falsyfikacja tezy.

  Pisze Pani z Ameryki, to podam prognozy z Ameryki.
  George Friedman, założyciel i szef amerykańskiego think tanku Stratfor. Doradca prezydentów. Rzadko się myli. Bezbłędnie przewidział przewrót Erdogana w Turcji.
  A jak i nim Pani wzgardzi, to podam opinie następnych, począwszy od Fukuyamy.

  Friedman twierdzi, że od 2020 Rosja zacznie szybko tracić na sile i na znaczeniu.

  "Rosjanie „nie mają nic do zaoferowania” innym krajom – „w latach 60. mogli przynajmniej udzielić znaczącej pomocy finansowej”. Rosyjskie instytucje są niewydolne, niezdolne do utrzymania dyscypliny w państwie. „Współczesna Rosja to kraj Trzeciego Świata, utrzymuje się tylko dzięki eksportowi surowców naturalnych po cenach, których nie kontroluje. A to znaczy, że nie kontroluje swojej przyszłości” "

  "Z wojskowego — nie z politycznego punktu widzenia, najbardziej zagrożone są kraje Bałtyckie. Ponieważ jest tam bardzo mała strategiczna głębia, dlatego Rosja może wejść (na ich terytorium) bardzo szybko. Ale z politycznego punktu widzenia, bardzo trudno byłoby się Rosji na to zdecydować, ponieważ atak na jeden z krajów NATO, to potencjalnie jedyna rzecz, która jednoczy NATO."

  "Potencjał wojskowy Rosji został osłabiony pod względem strategicznym. Rosja zawsze broniła się dzięki przestrzeni strategicznej. Nie miała – jak Niemcy – poważnych problemów z podwójnym frontem. Duża część tej przestrzeni została jednak rozmontowana. Kraje bałtyckie należą do NATO i są sprzymierzeńcami USA. Ukrainą rządzą siły antyrosyjskie. Jedynie Białoruś balansuje pomiędzy Rosją a jej przeciwnikami. Rosja utraciła swoje największe militarne atuty – przestrzeń oraz czas – i teraz musi je kompensować bezpośrednią siłą wojskową.
  Przeszkodą w tworzeniu potencjału wojskowego jest gospodarka. W czasach zimnej wojny Rosjanom nie udało się zbudować nowoczesnej gospodarki, która potrafiłaby udźwignąć nakłady na wojsko. Konieczność finansowania wydatków na obronność w połączeniu ze spadkiem cen ropy naftowej stała się głównym czynnikiem rozpadu Związku Radzieckiego. Także po 1992 roku w Rosji nic się pod tym względem nie zmieniło – gospodarka zachowuje cechy charakterystyczne dla Trzeciego Świata, opierając się głównie na eksporcie surowców, zwłaszcza ropy naftowej, po cenach, których Rosjanie nie są w stanie kontrolować. Od 1945 roku dwukrotnie nie wykorzystali szansy na zbudowanie nowoczesnej gospodarki, a teraz muszą się zmierzyć z utratą swoich satelitów, w dodatku dysponując taką siłą militarną, na jaką ekonomicznie mogą sobie pozwolić."

  Ja bym mógł tutaj kilkadziesiąt stron moich notatek o geostrategii przytoczyć i modelach geopolitycznych z uwzględnieniem sytuacji w Polsce.
  Tylko po co? Pani atakuje z wrogiego stanowiska starając się udowodnić swoją przewagę intelektualną przy pomocy powszechnych stereotypów i postawy - kim to ja nie jestem.
  Mnie Proszę Pani w USA FBI starało się dwukrotnie zaaresztować jako komunistycznego szpiega. Nie jestem więc chłopaczkiem, którego można poklepać po główce.
  Jak widzę dobry artykuł jak ten o Iran - Contras, to gratuluję. A jak czytam bzdury to krytykuję. Staram się nie wywyższać.Moje 188 cm mi wystarczy.
 • ŚlepaMańka
  Czy Pani czasem nie pisze pod wpływem? Takie odnoszę wrażenie. Te wszystkie lachociągi i spowiadające się Pani Macierewicze na kim mają zrobić wrażenie?

  Mało sensu, mało logiki, poglądy z torby, gadka z kuchni. Ogólnie przykra sprawa.
  Raz świetny artykuł, a potem bzdety z toalety.
  Musi być jakiś tego powód. Tradycyjny burbon, czy coś lepszego?


  A może coś przeciwnego? Vicodin na przykład.
 • @Janusz Kamiński 16:42:48
  "George Friedman, założyciel i szef amerykańskiego think tanku Stratfor. Doradca prezydentów."
  Których ?
 • @Janusz Kamiński 16:52:17
  "Czy Pani czasem nie pisze pod wpływem? Takie odnoszę wrażenie. "

  Ślepych Maniek jest tu więcej - to facet z Sankt Petrsburga, nie z USA.
  Stąd te różnice...
 • @SZS 17:08:24
  Proszę bardzo

  https://geopoliticalfutures.com/

  https://www.bizjournals.com/austin/news/2015/12/03/stratfor-founder-george-friedman-forms.html

  Może trzeba coś zapłacić, ale to zrozumiałe. Informacja kosztuje.
 • @Talbot 19:41:40
  Dziękuję.

  Nagle widzę dwa rożne style i poziomy intelektualne.

  Jestem ostrzeżony ;)
 • ADMINSITRATOR tRYBEUS OWCZA ONUCA
  Oto proszę standardy NOwego EKranu.pl w chęci bycia przyzwoitym medium.

  Dyżurny administrator Trybeus ładuje tekst podpitego ruska, który uczestniczy w antypolskim projekcie "Ślepa Mańka" na czoło portalu.

  Cóż robić,przyszedł rozkaz, więc kto płaci, ten rządzi.

  Trybeus kupi sobie kolejną owieczkę. Nazwie ją Serduszko moje.
 • @Janusz Kamiński 20:48:13
  Weź zejdź na dół strony i wejdź w zakładkę "dyżury adminów" i sprawdź kiedy mam dyżur bucu :) ...
 • @Janusz Kamiński 16:42:48
  Friedman? Amerykańskie służby wyrocznią? Buhahahhaa. Coś jak jasnowidz Jackowski. Ten też kilka razy trafił. A źródło pierwotne? Nie propagandfowe opracowania, nie mające walorów poznawczych?
  Bredzenie o jakiś strategicznych głębiach? A słyszał pan o czymś innym niż wojna konwencjonalna? O broni masowego rażenia, o rakietach?W państwa bałtyckie tak nie walnęliby, bo po co. W Polskę również. W ostatnich 30-latach to najbardziej bandyckim państwemświata stały się USA. Wciskają wszystkim swoją broń, ropę i gaz w stylu "kup cegłę".
  Friedman przedstawia to co jego szefowie mu każą. I tylko frajer może to "łykać" i stręczyć innym. Frajer albo agent. Ewentualnie fanatyk z wypranym mózgiem.
 • @Janusz Kamiński 20:48:13
  Prymitywny insynuator. Ot, syjonistyczna "kultura" i syjonistyczny "wdzięk". Brakuje argumentów?
  A Friedman ma takie same korzenie jak Soros.
 • @Janusz Kamiński 16:52:17
  Nie odzywałem się tutaj dlugo, ale Sputnikowiec z Olgino, zwany Mańką, sprowokował mnie do umieszczenia poniższego wpisu.
  Ta "pani" nawet nie wie, że suszarka z USA nie będzie pracowała w Europie, choćby nie wiem jaką przejściówkę sobie kupiła na bezcłówce.
  Kiedyś wykazał(a) się w swojej odpowiedzi dla mnie totalną niewiedzą na ten temat. Tymczasem żadna z szanujących się pań nie ruszy się w podróż bez takiego sprzętu.
  Amerykańska suszarka będzie pracować, o ile jest typu "travel" i ma przełącznik 110/230V, ale "Mańka z USA" tego nie wiedziała.
  Moja szwagierka, mieszkająca na co dzień w USA, zna te niuanse doskonale. Zna je KAŻDA kobieta, która choć raz była za Oceanem. Cóż, łysiny nie trzeba suszyć suszarką..
  Do tego posługuje się w awatarze wciąż tym samym zdjęciem wiewiórki, wykonanym jakoby w USA. Mieszkam w UK i po dachu sąsiada właśnie ganiają identyczne szkodniki.
  Moja pani powiedziała mi też, że żadna kobieta nazwałaby nikogo - lachociągiem. Większość pań sprawia przyjemność swoim panom w ten właśnie sposób, więc to mniej więcej tak, jakby jeden facet nazwał drugiego mineciarzem. Żadna ujma, zdaje mi się..
  Teraz ad meritum.
  Mańka: "Kto zabroni Putinowi zgromadzić tam (w Okręgu Królewieckim) wielokrotnie większą armię niż wspomina o tym ten pański zakichany memoriał"?
  Zabronią generałowie i zdrowy rozsądek.
  Wiedzą bowiem, że żadna "bańka antydostępowa" w postaci S-400, S-500 i S-milion nie pomoże, bowiem w razie wojny OK stanie się celem zmasowanego ataku - pociskami antyradarowymi HARM i taktycznymi. Żartów nie będzie, bowiem pociski Iskander i Kalibr mają zasięg zagrażający nie tylko Warszawie, ale innym stolicom Europy.
  Więc na ten obszar o wielkości dużego polskiego powiatu, w razie rozpoczęcia działań, poleci całe żelastwo w postaci Tomahawków, Brimstone'ow, Storm Shadow'ów naszych JASSM i NSM, artylerii dalekosiężnej, bomb szybujących i wszystkiego tego, czym NATO dysponuje. Zrobią to, nie z miłości do nas, ale z czysto egoistycznej troski o własną dupę, którą Putin mógłby zechcieć im przypalić.
  W rodzinie mam kontrolera ruchu lotniczego, który mówi, że w naszej przestrzeni powietrznej NATO lata na potęgę - nie tyko USAF, ale też duńskie i norweskie F-16, co chwila są Brytyjczycy, amerykańskie drony i AWACS. Wystawianie własnych wojsk na jatkę ze strony kilkakrotnie przeważających w powietrzu sił, raczej nie byłoby ze strony Wołodii zbyt rozsądne.
  Przy tym NATO wcale nie musi do nas wkraczać, aby zmierzyć się z Putinem. Lądowe oddziały wraz ze sprzętem cały czas są u nas i w krajach bałtyckich. Zatem ich zwierzchnicy musieliby szybko podpisać z Rosją pakt o neutralności, aby ich oddziałów nie atakowano. Mniej prawdopodobne, niż udział tych wojsk w działaniach zbrojnych.
  Co do Ukrainy mam mieszane uczucia, ale najbardziej chciałbym aby Putin wziął sobie ich w całości do swojej matuszki, bowiem tym samym zafundowałby sobie drugi Afganistan, który jak wiadomo obalił poprzedni Związek Radziecki.
 • @Janusz Kamiński
  A jak już Ci Rosjanie napadną na tę Polskę, to co potem zrobią? Będą okupowali czy nas jednorazowo wybiją? Ile będą potrzebowali wojska by to uczynić skutecznie?
  Rosja z Polską są geopolitycznymi przeciwnikami- to fakt. Ale prowadzenie bezalternatywnej polityki przez polskie władze jest samobójstwem. Rosjanie najadą na Polskę tylko wtedy , gdy będą przez Amerykę do tego przymuszone broniąc swoich interesów. I mogą zrzucić na nas bombkę by otrzeźwić zachód. Ale to będzie działanie wyprzedzające zapędzonego do narożnika szczura - atak prewencyjny. Piszesz, że Rosjanie są zbyt słabi by wygrać z Polską. W takim razie muszą być idiotami , by tego chcieć dokonać. Sądzisz, że są? Nie widzisz tu sprzeczności w swoich wywodach? Rosjanie wyprzedzają Polskę prawie we wszystkich dziedzinach , zarówno w gospodarce jak i kulturze. W czysto militarnych sprawach nie ma nawet o czym dyskutować. Nawet jak jakieś ekstra wynalazki Polacy wypracują , to i tak wszystkie w Izraelu lądują. Polska jest w stanie wojny i w tej chwili jej największym przeciwnikiem z pewnością nie jest Rosja.
  Twoje stanowisko wynika nie z racjonalnych przesłanek, a osobistych sympatii. Po prostu Twoje argumenty są czysto rusofobiczne , a nie merytoryczne, albowiem nie podałeś ani jednego racjonalnego powodu dla którego Rosjanie chcą napaść na Polskę.
  Dla mnie amerykanie razem z żydami są największymi zbójami na świecie i choćby z tego powodu jestem wrogo do nich nastawiony. Nie z powodów politycznych, narodowych , a etycznych, albowiem działają w aspekcie wartości cywilizacyjnych dla mnie całkowicie obcych. Objawia się to sentencją " tam gdzie siła - prawa nie ma!" W tej chwili bezwzględnie swoja siłę wykorzystują , także przeciwko Polsce.
 • @Wican 21:16:15
  Panie Wican,
  przestań pan grać mundralę, ponieważ pan słyszał o innych wojnach niż konwencjonalna.
  Takie wojny się właśnie toczą i bierzesz w nich, biedny głupku, zapewne bezmyślnie udział.

  Nie będę rozwijał. Za parę lat usłyszysz o wojnie w kosmosie.
  I się zdziwisz.
 • @alek.san 21:31:19
  Bzdury, ladowarki do telefonu czy tabletu ,suszarki nie uzywam dzialaja w Polsce mam przy sobie mala wtyczke ,ktora pasuje do gniazda w Polsce i moge ladowac tMoja siostra ma caly sprzet zakupiony w Stanach i uzywa konwektorow i wszystko jej dziala. Nastepny znawca sie znalazl ,ktory wie ws,ystko najlepiej! W agentow Putina juz tylko wierza ludzie bezgranicznie glupi.Sakiewicz i Targalski najlepszym przykladem.
 • @alek.san 21:31:19
  Oto co cenię - wiedzę i zdrowy rozsądek.
  Powiem jeszcze koledze coś - ile jest rzeczy o których jeszcze nie wiemy? Rzeczy, o których się nie mówi.
  Dlaczego instalacja w Redzikowie, tzw. "Tarcza" była tak długo blokowana?
  Boją się bardzo tego.
  Dlaczego nagle mając tyleF16 decydujemy się na myśliwce 5-tej generacji?
  "Perhaps the most important element of the fifth-generation fighter beyond stealth, then, is likely their ability to serve as a networking hub for other air and land assets. The F-35, for instance, is widely seen as among the most advanced data fusion platforms in combat today, offering the capability to communicate with and even control a wide variety of sensors, drones, and other assets on the battlefield. Interconnectivity is integral on the battlefield of the future, and fifth-generation fighters are expected to serve that strategic master in some capacity."

  Dlaczego tyle zapłaciliśmy za Patrioty? Szwedzi, Rumuni kupili taniej, bo była promocja starego sprzetu. Oni mają 4 duże rakiety na wyrzutni, a my będziemy mieli 16 małych, ale nie do zgubienia i walących w cel, a nie zbliżeniowych.

  I tak dalej, itd. Ludzie coś słyszeli,ktoś powiedział,jak Kierwiński, co osobiście miał interes w Caracalach i potem snują opowieści.

  Niewiedza jest wielka,a kłamstwa ogromne.
 • @Janusz Kamiński 20:48:13
  Jak widać ,żmijowate plemię okupujące Palestynę czuje się tu jak u siebie . No pasaran . Spadaj do swojego kibucu , jak nie to wytargam za pejsy . https://www.salon24.pl/u/pesymizm/952952,straszenie-putinem-czy-to-ciagle-dziala
 • @zadziwiony 22:02:20
  Niech pan poobserwuje Krym i pomyśli, co też będą ruski robić w Polsce.
  Może pójdą do multikina?
  A może odbudują Legnicę i Borne Sulinowo, a pan będziesz zapieprzał ku chwale radiny.
 • @Janusz Kamiński 22:28:27
  Sam Klewki odbuduj , czosnkowy idioto . Wide wypowiedż Brauna . :))) https://www.youtube.com/watch?v=rLNS9x3XVY4
 • @K54 22:08:12
  Oś durny pan i nigdy po świecie nie podróżował.
  Już Angole mają kompletnie inne wtyczki. W tek chwili nasz europejski standard to 250 VAC i 50 Hz. Wtyczki i gniazdka sieciowe dominują niemieckie Schuco (bez bolca uziemniającego). Angielskie gnazdka/wtyczki to trapezoidalne potwory, ale parametry te same.
  A w Stanach i w Japonii już jest tylko 11o VAC. Mniej niż połowa naszego.
  Kupisz sprzęt w Stanach, zmienisz wtyczkę i podłączysz i będziesz miał niezły dymek.
  To nie dotyczy elektroniki, bo zasilacze przyjmują inteligentnie szeroki zakres napięć zasilających.

  Więc się kolego lepiej zapytaj fachowca, podróżnika, globttrotera, zanim spalisz sobie dom amerykańską lokówką.

  Ja nie rozumiem, jak takie mądralińskie ćwoły mogą egzystować na świecie. Ja wywalałem takich w ciągu tygodnia. Powrót z Alaski na koszt własny.
  Dla mnie to bezczelny oszust. Uzurpator.
 • @Janusz Kamiński 20:48:13
  „ADMINSITRATOR tRYBEUS OWCZA ONUCA
  Oto proszę standardy NOwego EKranu.pl w chęci bycia przyzwoitym medium.”

  Czy NEon24.pl jest medium „przyzwoitym” może zależeć od tego, kto tę „przyzwoitość” ocenia. Bez względu na to, wyzwiska w stosunku do blogerów i administratorów nie są zwyczajem stałych użytkowników NEonu. Proszę więc się łaskawie powstrzymać od używania inwektyw, w czym, o ile wiem, wykazuje się pan wręcz celująco.
  Rozumiem, że mamy wolność słowa, ale tu jest portal polski, nie żydowski, żebyśmy mieli się nawzajem wyzywać, jak to jest w zwyczaju polityków miłosciwie nam panujących rządów okupacyjnych.

  Jatkę proszę sobie urządzać na niepoprawnych, tudzież innych „niezależnych” mediach, jeśli na to sobie pozwolą.
 • @Janusz Kamiński 22:42:42
  Wdać kto tu jest zwykłą polityczną czosnkową prostytutką . Przez takich jak ty gamoniu jesteśmy w Polin , a nie w Polsce . https://www.youtube.com/watch?v=x5I-rYU39ZU
 • @Janusz Kamiński 20:31:02
  Życiorys pana Friedmana, to mogę poznać z polskiej Wiki. Angielski jest mi tu nie potrzebny.
  Więc się pytam jeszcze raz : Którym prezydentom doradzał ?
  Z naciskiem na PREZYDENTOM !
 • @Repsol 22:32:41
  Słucha głupek głupka.
  To stara tradycja.
 • @Lotna 22:48:14
  Przecież to styropianowy gudłaj . Salute Siostro . :)))
 • @ janusz Kaminski
  Widze ze neon ma nowego guru antyrosyjskosci. Panie Januszu pana wywody niestety nie sa obiektywne o prawdy przez duze ,,P,, nawet niema co szukac w pana argumentacji. najprawdopodobniej albo jest pan tu na sluzbie albo tez jest pan naiwny tak oceniajac Rosje .owszem USA wiecej jakby osiagnela ale jest to droga zbrodni wyzysku i chciwosci,amerykanski petrodolar to narzedzie wyzysku wszystkich narodow Ziemi w tym Polski.Polecil bym panu ksiazke Johna Perkinsa ,,Wyznania Platnego ekonomicznego mordercy,,zrozumie pan w jaki sposob USA osiagnely swoja pozycje ekonomiczna i gospodarcza .Te panstwo jest narzedziem ludzi którzy maja niezbyt czyste zamiary wobec cale ludzkosci, [ www.prisonplanet.pl].Pozatym Sily zawiadujace USA wywolywaly wojny ktore pozwalaly na olbrzymie zyski tego panstwa w calej histori poprzez finansowanie czesto dwoch stron konfliktu.Pozatym USA wywolujac sdziesiatki wojen same nie mialy zadnej na swym terytorium tym samym ukradziony naroda ziemi potencjal lokowaly w swoja infrastrukture w sytuacji gdy naslane przeciw Rosji armie niszczyly potencjal ludzki i gospodarczy . .Rosja nigdy niestosowala takich skrajnych metod w dazeniu do dominacji zachlystywanie sie faktem ze Rosja popadnie w zapasc naskutek ekonomicznej i finansowej agresji zachodu swiadczy ze jest pan osobnikiem o niskim morale i etyce . Na przelomie roku 1900 Rrosja sie wspaniale rozwijala dzieki reformom Stolopina do tego stopnia ze barbazyncy zachodu byli przerazeni i dlatego sprokurowali 1 Wojne Swatowa a potem bolszewizm dzis sytuacja jest identyczna.skoro tak negatywnie ocenia pan Rosje niech pan przeczyta chocby Noama Homskiego i jego,, Rok 501 Podboj trwa,, zobaczy pan jakim jest pan intelektualnym cieniasem w swoim sposobie argumentoiwania .co do mozliwosci Okregu Kaliningradzkiego to ma pan Racje .Zaden system antyrakiertowy nie ochroni przed masowym atakiem bez przestrzeni do rozpoznania i czasu na reakcje. Ale to by znaczylo pelnoskalowa wojna jadrowa po ktorej jak powiedzial Lawrow miedzy Wisla a Odra nie zostal by kamien na kamieniu.co do USA i Zachodu jesli Rosja Uruchomi plan Zacharowa to nawet jesli zostanie zniszczona to w USA tez nie bedzie mozliwosci do przetrwania .tym bardziej ze Rosja ma przestrzen do obrony a USA ma skupione Osrodki miejskie wiec dewagacje co by bylo nie maja sensu bo to bylby koniec wszystkiego. kazdy normalny i prawy czlowiek nie powinien pochwalac dzialan USA pan to robi deprecjonujac Rosje Tym samym opowiada sie pan po stronie klamstwa i zdrady. czlowieczenstwa. Ps W USA okolo 60 milionow ludzi zyje juz z kartek pomimo ze te panstwo okrada polowe swiata .Obecna agresja na Wenezuelie a przedtem na inne panstwa to zwykla obrona zawladnietych w nikczemny sposob obszarow wyzysku ktore dzieki Rosji obecnie zacfzynaja sie wymykac bialym kolnierzyka Wall Strett i Londynskiemu City. Nawroc sie czlowieku i zejdz z drogi klamstwa polecam art ,NA PRACOWNIA 4 ROZKWIT ROSJI I KONIEC SWIATA,, Od tego zacznij swa edukacje oparta o cos czego nie znasz o Prawde
 • @Janusz Kamiński 22:53:16
  Pitol w jidisz do swoich , styropianowy czosnkowy oszuście . Niech żyje wolna Palestyna . https://strajk.eu/wp-content/uploads/2018/01/Palestine-Arab-Man-Waving-1081797-wikimedia-845x475.jpg
 • @Janusz Kamiński 22:28:27
  Iście profesjonalna odpowiedź. Ja wiem . moje pytania są tak głupkowate. że nie ma sensu na nie odpowiadać.
 • @Lotna 22:48:14
  Co ty zakłamana, fałszywa kobieto chrzanisz!

  Wejdź na mój inauguracyjny wpis i zobacz morze tych ordynarnych, wulgarnych komentarzy.

  Nie widzisz?! Bronisz szambowych kolesi? Tyle jesteś warta co oni.
  Markietanka Czerwonej Armii.
 • @Lotna 22:48:14
  Wpisz sobie w wyszukiwarkę to się pośmiejesz!
  "Szemrane i nielegalne interesy robi się tylko i wyłącznie z przestępcami"
  Pzdr.
 • @Janusz Kamiński 22:59:20
  Wejdź na mój inauguracyjny wpis i zobacz morze tych ordynarnych, wulgarnych komentarzy. Ty gamoniu za kulturę z rozmawianiem z kobietami powinieneś stąd wylecieć jako czosnkowa prostytutka szkodząca Polsce i Polskiej racji stanu . Spadaj tam gdzie twoje miejsce Pisdzielcu . Comprende ?.
 • @trojanka 23:03:28
  Ciekawe info. Juz teraz wiadomo skąd u niego etyka jaką prezentuje w swych poglądach.
 • @Repsol 22:58:29
  Na NEON-e wielu popiera Konfederację, więc sakiewiczownia nie śpi i wysyła swoich ,, wojowników,, do roboty. Także zero zdziwień.
 • @Janusz Kamiński 22:59:20
  „Zakłamana”, „fałszywa”? „Wypraszam sobie!
  „Markietanka Czerwonej Armii”. Co to takiego?
  Pan cierpi na jakieś schorzenie?

  Nie raz i nie dwa czytałam na niepoprawnych pańskie obelgi w stosunku do użytkowników zarówno neonu jak i niepoprawnych.
  Powtarzam, tu nie niepoprawni.pl, proszę tam iść szuakć poklasku dla swoich talmudycznych i wynurzeń i epitetów.

  Żegnam.
 • @zbig71 23:30:38
  Niezłe czytadło;;;
  https://3obieg.pl/tajna-kasa-sakiewicza/

  o naszej Kasi tyż jest:)))dobra rodzina to podstawa kariery nie???
  . W walce o lustrację posuwa się tak daleko, że często prześwietla nie tylko biografie bohaterów swoich artykułów, ale również życiorysy ich rodziców, ze szczególną starannością uwypuklając fragmenty dowodzące ich wiernej służby ludowej Polsce.

  Gdyby tą samą metodę (obciążanie dzieci życiorysami rodziców) zastosować w stosunku do dziennikarki, trzeba byłoby w pierwszej kolejności wytknąć jej, iż 6 czerwca 1988 roku jej matka – Maria Gójska – otrzymała specjalną nagrodę – jak czytamy „za osiągnięcie bardzo dobrych wyników na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu – Leninizmu” funkcjonującym przy Komitecie Wojewódzkim PZPR w Płocku. Nagrodą był egzemplarz Encyklopedii Rewolucji Październikowej ze specjalnej serii.
  W znacznie większym stopniu dziennikarkę kompromituje protokół jej przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie. Przesłuchiwana jako świadek w 2007 roku zeznała, iż posiada wyższe wykształcenie, choć nie skończyła studiów i nie obroniła dyplomu.


  http://isakowicz.pl/sakiewicz-przegral-w-sadzie-z-szymowskim/
 • @trojanka 23:35:47
  Wprawdzie, może już nareszcie coś skończyła oprócz Hejkego??
 • @trojanka 23:03:28
  Właśnie przeczytałem. Odrażający typ.
 • @trojanka 23:38:10
  Romansowała z Kurtyką , z Rachoniem ma dziecko, niezłe ziółko. Ponoć w końcu wyszła za tego Rachonia. A jeszcze mamusia i marksizm-leninizm? Tym PiS owcom to nogi wyrastają z PZPR. Z Targalskim włącznie;-)
 • @Janusz Kamiński 16:42:48
  Niezły z Pana jajcarz. dwukrotnie FBI usiłowało Pana zaaresztować, a Pan się im wywinął. Jest Pan pierwszym takim chwalebnym przypadkiem w historii komunistycznym szpionem, ktorego to FBI mimo usiłowań nie zaaresztowało bo Pan ich przechytrzył.
  CIA doprowadziło Erdoggana do władzy, więc każdy mógł sobie to przewidzieć, niekoniecznie Friedmann. A to że Ruscy w sposób mistrzowskli go wyłuskali tego Friedman już nie przewidział. Nie wiem co za idiota doradzał Amerykanom by poparli Kurdów przeciwko Turcji, ale zrobili to. Tak naprawdę to Erdoggan był szykowany przez CIA do napadu na Iran, gdzie Syria była tylko rozgrzewką. Ale jak zwykle pycha zgubiła neokonów.
  Skoro Rosja słabnie z dnia na dzień, to dlaczego nikt nie powie sprawdzam i przejdzie do czynu.
  Rosja ma inne poważniejsze problemy o których Pan nie wie, bo ghdyby Pan wiedział toby pan napisał mi w pierwszym zdaniu.
  Jak znajdę czas napiszę notkę.
  Jakoś Pan dziwnie milczy nad najważniejszą sprawą, a mianowicie lustracją. Powtarzam: ciagle nie wiemy od 1989 roku kto nami rządzi i z czyjego nadania.
 • @Talbot 19:41:40
  TY dalej jesteś głupi i taki pozostaniesz. Napisał byś coś porzadnego a nie chwalić sie pzredrukami.
  Teraz nadaję z wysp Fiji.
 • @alek.san 21:31:19
  Widzę, że znalazł się kolejny nawiedzony.
 • @Lotna 22:48:14
  Widzę ze zrobiłąm ogromną pomyłkę publikując notke polemiczną. Nie ptrzyopaszczałam że gościu jest taki nawiedzony.
  pozdrawiam
 • @trojanka 23:38:10
  Szkoda mi czasu na zajmowanie się tymi typami.
  pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 06:11:42
  Rzeczywiście wsadziła Pani kij w mrowisko, ale materiał polecony przez @trojankę, warto przeczytać. Nie będzie to strata czasu :)

  Pozdrawiam!
 • @Ślepa Mańka 05:59:13
  Droga Pani

  Jeżeli wie Pani jak działa amerykański system biurokratyczny, różne tam Immigration, Coast Guard, czy właśnie biuro federalne, to wie Pani, że nigdy nie wyjdą poza ramy swoich przepisów.

  W Norfolku, VA i San Diego CA, są największe bazy morskie marynarki. Specjalnie chronione. Do roku 1990 Polska wg. USA była wrogim państwem komunistycznym. I mieli zalecenie, mówiące, że każdy Polak, oficer marynarki handlowej jest potencjalnym szpiegiem i nie ma dostępu do miast, gdzie są bazy wojskowe. Przypłynęli więc na redę pilotówką i zabrali mnie do motelu daleko od miasta, gdzie spędziłem miłe i syte 4 dni z agentem FBI na koszt amerykańskiego podatnika. A takie zatrzymanie, to wg. prawa aresztowanie. Tak samo było w San Diego, z czego się w roku 90-tym śmiały lokalne gazety. Zrozumiałe?

  Pewna Pani jest, że Amerykanie zawalili stosunki z Turcją? Że nie prowadzi się podwójnej gry. A jeśli nawet Erdogan się wyłamał, to i tak Friedman bezbłędnie przewidział pucz i przewrót w Turcji. Ani słowa nie pisał o Erdoganie.
  Powiem co innego - Turcja potencjalnie może dołączyć do Międzymorza, bo z dołączeniem do UE są i będą kłopoty. Mamy wtedy oś N - S: Warszawa - Bukareszt - Ankara.
  I przypominam - to są modele geostrategiczne, a nie spełniona rzeczywistość.

  Nikt do Rosji nie powie sprawdzam, bo korzystniej jest długotrwale grillować. Tak też działał Ronald Reagan.
  A Trump będzie ich przypiekał projektem StarWars.

  I sporo z tego co wiem nie nadaje się do wymiany zdań, z bądź, co bądź obcą, niesprawdzoną osobą.

  A o świadomym wymuszeniu niedokonania lustracji na przestrzeni wielu lat wielokrotnie pisałem.
  Można by na przykład dokładnie prześwietlić stowarzyszenie SOWA. Mówi to Pani coś?
 • @Ślepa Mańka 05:59:13
  I dodam jeszcze jedno - proszę więcej nie stosować takiego self-aggrandizement, jeżeli mamy rozmawiać poważnie.
  If You know what I mean.
 • @Janusz Kamiński 08:03:52
  Panie Kamiński, ciekawi mnie co pan myśli na temat, że jankesi już raz nas sprzedali i to właśnie ruskom, bo mieli z nimi olbrzymi interes. Czy taka sytuacja może się powtórzyć. Bo wiemy dobrze, że USA ma tylko jednego przyjaciela Izrael, a reszta to tylko interesy, a potem może być sorry Polska, biznes jest biznes.
 • @Pyra z Wildy 08:59:16
  Ameryka nie ma przyjaciół.
  Najwyżej, jak można awansować w relacjach z nimi, t partnerzy strategiczni.
  Faktycznie takm najwyższym jest Izrael.
  A my aspirujemy dopiero by takim zostać. Bo nie ma wyjścia. Kto mógłby być? Moskwa? Berlin? Paryż? Przepraszam - wolne żarty.

  Oczywiście USA zrobi z nami partnerstwo, jak zobaczy w tym swój interes.
 • @Janusz Kamiński 09:16:25
  Ale mi chodzi panie Kamiński, czy historia może się powtórzyć z 1945 z Jałty, jak jankesi nas sprzedali, chodzi mi o pana opinie, czy to jes realne czy nie. I jakie jest pana zdanie.
 • @Janusz Kamiński 16:42:48
  "Mnie Proszę Pani w USA FBI starało się dwukrotnie zaaresztować jako komunistycznego szpiega. Nie jestem więc chłopaczkiem, którego można poklepać po główce. ... Moje 188 cm mi wystarczy."

  Fascynujące. Mógłby Pan rozwinąć? Uciekł Pan i się ukrył? Czy też pokonał ich fizyczną siłą?
 • @alek.san 21:31:19
  "pociski Iskander i Kalibr mają zasięg zagrażający nie tylko Warszawie, ale innym stolicom Europy. "

  Kalibr tak, ale dopiero po wypracowaniu naziemnej wersji. Iskandery raczej nie.
 • @
  ...ale jaja... :)) to chyba jakieś forum licealistów?

  pozabijacie się w dyskusji o cieniach drzew - ale ani samych drzew, ani tym bardziej lasu nie tylko że nie widzicie - ale nawet nie podejrzewacie jego istnienia - a co dopiero mówić o leśniczym...

  ciekawe: kto Wam, z całym szacunkiem - naopowiadał, że przebieg granic państw ma cośkolwiek wspólnego z granicami stref wpływów i interesów? To w najlepszym wypadku granice stref zbierania haraczu...

  drugie pytanie: a Wy - z całym szacunkiem - uwierzyliście?

  no, toście sami sobie winni, miłej dalszej bezprzedmiotowej dyskusji :)
 • @Janusz Kamiński 22:59:20
  Januszek, upominam cię grzecznie, jeszcze raz bolszewicki epitet w stronę kobiety dostaniesz kilkudniowy urlop ostrzegawczy...dziś mam dyżur i mam na ciebie oko...
 • @trybeus 12:01:20
  Oko to za mało. Musisz mieć "Czujne oko" :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:22:55
  :)))...ponoć Czujne Oko nas już rozgryzło :)))
 • ech mędrki jedne a następne jeszcze lepsze
  jak już dawno wymyślono .... armaty to przedłużenie polityki. A zatem co mogą Rosjanie egzekwować zbrojnie od Polski ? Bo agendą czy politycznie maja wszystko co chcą Kilka lat temu darowano kary umowne za Jamał, darowano zaległą forsę za tranzyt ropy gazu. Polska armia rozbrajana jest faktycznie od kilku dekad. Wątpiącym polecam dowiedzieć się jaką to skuteczną amunicja przeciwczołgowa dysponują nasi pancerni. Jaką amunicją dysponują wojacy do świeżo kupionych moździerzach. Każda kupiona partia uzbrojenia jest symboliczna i za ogromną kwotę słynne pociski manewrujące Jasm, to po ile sztuk wypada na jaszczembia?
  A obrona plot to juz kuriozum z zakupem czegoś co Zacharski zajumał dekady temu. Z karygodnym pomijaniem przemysłu obronnego , tez niszczonego od dekad
 • @Janusz Kamiński 08:03:52
  No właśnie. Jeżeli mamy rozmawiać poważnie....
  Pisze Pan : "George Friedman, założyciel i szef amerykańskiego think tanku Stratfor. Doradca prezydentów. Rzadko się myli."
  Zapytałem : Jakich ? Do tej pory odpowiedzi nie otrzymałem.
  Jakiś link do anglojęzycznych portali z których nic nie wynika. Pomijając taką drobnostkę, że jesteśmy w Polsce, i tu używa się języka polskiego. Epatowanie językiem angielskim, odczytuję jako kompleks niższości. Nic więc dziwnego, że nikt nas nie szanuje, skoro sami siebie nie szanujemy. I przykładem takiej degrengolady jest Pan właśnie...
  A Friedman żadnemu prezydentowi nie doradzał, jedynie paru niższej rangi generałom, z racji powołania przez niego prywatnej agencji wywiadu Strategic Forecasting, Inc., (Stratfor). I to wszystkie jego osiągnięcia, podobnie jak wspomnianego przez Pana Fukuyamy, autora eseju "Koniec historii?", którego przesłanie można porównać do dzieł Tomasza Morusa....
  Po drugie.
  Pokazuje Pan jakiś żydowski taniec na festynie w Kalifornii, i umieszcza Pan to jako "No to prosto z Moskwy ( z bałałajką)". No, bo skoro bałałajka, to musowo Moskwa.... Nie dość że demagogia, to jeszcze prymitywna. Oczywiście brak jakiejkolwiek odpowiedzi na moją uwagę.
  Po trzecie, i to już jest szczyt hochsztaplerstwa.
  Zamieszcza Pank link do filmiku pokazującego nieudane lądowanie śmigłowca na pokładzie jakiegoś statku opatrzonego tytułem "Radziecka myśl techniczna" Pomijając fakt, że lądującym na pokładzie amerykańskiej fregaty jest ichniejszy śmigłowiec ChinookCH-46 Sea Knight. to Pana wprowadzenie pt. "Nasi potencjalni przeciwnicy" świadczy albo o bezgranicznej głupocie, albo bezgranicznej bezczelności... Ale jak to ujął Pana guru "Naród głupi, wszystko kupi..." Ale nie na NEonie.
  Oczywiście brak jakiejkolwiek odpowiedzi na moją uwagę.
  I na koniec prawdziwa perełka Pana narcyzmu.
  "Mnie Proszę Pani w USA FBI starało się dwukrotnie zaaresztować jako komunistycznego szpiega. Nie jestem więc chłopaczkiem, którego można poklepać po główce." i "Staram się nie wywyższać.Moje 188 cm mi wystarczy."
  To po czym poklepali ? Po tych 188 cm. w zwisie czy w wzwodzie ?
  Wstydził by się Pan....
  Wie pan u nas na Ślunsku na takich miglanców godo się "ciul". I jak się czyta te Pana fantasmagorie, i połączy je z tymi 188 centymetrami, to jawi nam się ciul jakich mało... (To za tą Markietankę ...)
 • Są dwa wyjaśnienia naszych fobii i wiary.
  Człowiek to maszyna programowalna.
  Są dwa podstawowe kanały programowania człowieka.
  pierwszy to generyka jak się okazuje przeżycia przodków są genetycznie przekazywane do następnych pokoleń.
  https://wolnemedia.net/czy-przezycia-przodkow-trwaja-w-naszym-dna/
  drugi to wychowanie , edukacja w młodym wieku czyli czym skorupka za młodu...(dom rodzinny tradycje rodzinne , tożsamość rodzinna)
  Jest i trzeci kanał programowania człowieka rzadko używany...
  to mądrość własna, własna logika, samodzielne myślenie.

  Dwa pierwsze kanały są poza kontrolą człowieka, dziecka..
  Trzeci działa na określonym poziomie inteligencji przy założeniu że ni jest blokowany w młodym wieku "np doktrynami wiary...a w Polsce jest blokowany.

  Jesteśmy ofiarami własnej genetyki.
  Jesteśmy ofiarami tego co w nas wszczepiano gdy byliśmy bezbronnymi dziećmi.
  Jesteśmy też ofiarami systemu edukacji albo beneficjentami gdy system jest dobry rozwojowy, uczący samodzielnego myślenia... tak było w PRLu po reformach Handkego już tak nie jest.

  Taki Janusz jest oczywistą ofiarą historii jego rodziny od zawsze "antybolszewickiej" to pewnie i genetyka i klimaty rodzinne w czasach dzieciństwa...
  Podobnie katolicy z rodzin katolickich .. tu i genetyka i klimaty rodzinne i edukacja na rekolekcjach i w kościele...
  Podobnie mają muzułmanie, żydzi, Hindusi i Koreańczycy z północy.

  Wszyscy oni mają głęboko zakodowaną "wiarę" i "zasady" czy "wartości"
  Oni w nie wierzą a jak się wierzy to się nie analizuje rozumem bo wiara zastępuje rozum.

  Tylko ci najbardziej niezależni intelektualnie zadaj`a tzw trudne pytania...
  takich kiedyś się ścinało, paliło, potem rozstrzeliwało albo podrzynało gardła... robili to rodacy ci mniej inteligentni nie myślący samodzielnie z podpuszczenia "guru" systemu (rabinów, klechów, Imamów, ale i służb w Korei Pn, czy w ZSRR za Stalina albo dzisiaj w USA).

  Człowiek to niestety dająca się programować maszyna...tylko trzeba zaczynać od małego dziecka..
  Tak robi KK, tak najlepiej uczyć języków obcych, pływania, gimnastyki, ..
  Tak robili to już Osmanie porywając dzieci do niewoli i wychowując je na niezwykle skutecznych i walecznych janczarów.
  Narodowość nie gra roli i niemowlaka...
  Z żyda można wychować Polaka, z Polaka żyda byle od niemowlaka albo blisko tego.
  Tak Hitler wychowywał swoich Hitlerjugend najbardziej fanatycznych oddziałów w obronie Berlina... tak są wychowywane dzieci w ISIS...

  Spójrzmy na siebie czasem krytycznym okiem jakimi ofiarami systemu to my sami jesteśmy... kto i kiedy (wiadomo że w dzieciństwie) orz jak na zakodował.
  Spójrzmy też na naszych "wrogów" kto ich kiedy jak i dlaczego zakodował..
  Zastanówmy się kim są ci co nas dzieci kodują i w jakim celu...
  Rozejrzyjmy się gdzie nas jako już dorosłych nadal kodują , kto to robi i w jakim celu.
  A najważniejsze to sprawdźmy jak kodowane są nasze dzieci przez nas ale i przez szkołę kościół, podwórko, internet...
  .. i radujemy dzieci przed zakodowaniem na ludzi pełnych nienawiści gotowych zabijać..albo na gender czy inne multikulti...

  A wszyscy jesteśmy niestety tylko programowalnymi zwierzątkami typu Homo Sapiens.  .
 • @Pedant 10:26:40
  Nie chce się panu czytać innych moich komentarzy?
  przecież powyżej opisałem to aresztowanie.
 • @trybeus 12:01:20
  Rozumiem Roberto, że ciebie mam się nie czepiać śliczna?
  Całusy!
 • @gnago 13:25:37
  Niech nam pan opowie jaką to amunicją nasi wojacy dysponują.

  Pan był parę lat w śpiączce? Tomusi pan dokonaćpilnie aktualizacji swojej wiedzy, anie serwować odgrzewane kotlety sprzed lat.
 • @SZS 14:47:02
  Jak się nazywa w psychiatrii ten pański pierdolec? Zdaje się, że zaburzenia obsesyjno - kompulsywne.
  Chyba pan sobie chce coś udowodnić. Jaki to pan sprytny i konkretny? Bo dla mnie to zwykła czepialska pierdoła.

  W każdym razie proszę nie liczyć na dyskusję z panem.
 • @Oscar 15:37:58
  Oskarze,proszę wybaczyć, ale to są rozważania wielce naiwne i powierzchowne.

  Najpierw trzeba sobie zdefiniować, przyswoić i zrozumieć podstawowe elementy kognitywistyki : Osobowość , tożsamość, ego, jaźń, myśl, uwaga, i najtrudniejsze - świadomość.

  Do dziś nie wiemy, gdzie w mózgu mieści się pamięć.

  A fizycy subatomowi, w tym nobliści, sugerują, że świadomość jest kwantowa i zdecydowanie poza ciałem człowieka. Więcej - poza czasem i poza wszechświatem.
  Coś to przypomina?

  Świetnie tak rozmyślać i drążyć,lecz warto też sobie dobre rzeczy poczytać. Mogę polecić.

  Ps. Otoczenie i wychowanie mają niewielki wpływ na charakter i osobowość. Chociaż utrwalają pierwotne archetypy.
 • @Janusz Kamiński 16:04:04
  Ja tylko pokazuje że wychowanie od dziecka tworzy "człowieka" niezależnie od rasy... Dowodem tego są różnokolorowe dzieci naszych białych Polek wychowywane w Polsce które są Polakami w sensie kultury, języka wykształcenia, mentalności a tylko kolorek skóry i kędzierzawe włoski je różnią..
  To środowisko dzieciństwa czyni z ssaka człowieka danej narodowości.
  Tak jak dzieci wychowywane przez wilki stały się wilkami w ludzkiej skórze (były takie znane przykłady z Rosji, Indii) wilk tutaj jako zwierze a nie wredny charakter.

  Nie znamy głębszych warstw tych mechanizmów na poziomie biologicznym
  ale to nie znaczy że nie możemy obserwować zjawisk i budować reguł na poziomie makroskopowym.
  Nikt projektując np komputer nie zagłębia się do poziomy fizyki działania półprzewodników .. nie ta warstwa rozważań.. wystarczy że zna zasady wg których działają.

  A znałem takiego jednego "aparata" zamiast poruszać się w określonej poziomej warstwie problemów drążył wgłąb...dochodził do poziomu atomowego zawsze grzązł w niewiedzy...
  Żołnierzowi nie potrzebna jest wiedza jak strzela karabin w sensie fizycznym termodynamicznym, materiałoznawczym..) jemu wystarczy wiedzieć jak go wyczyścić, załadować i wystrzelić..
  Jest wiele poziomów szczegółowości ...każdy specjalista porusza się na określonym poziomie ...
  Ja w biologię w psychologię człowieka nie wchodzę .. zauważamy tylko pewnie ważne zjawiska kształtujące człowieka ...na człowieka ...
  wyjaśniam dlaczego tak się żremy, zabijamy...i kto nami świadomie lub nie gra.
 • @Janusz Kamiński 15:53:37
  No i widzisz ćwoku jak ładnie wypunktował ciebie SZS w komentarzu z 14;47;02 wyszłeś na kompletnego debila.Więc jednak miałem rację kiedy pod twoimi wypocinami napisałem w komentarzu ,że jesteś pseudointeligentem a twój iloraz inteligencji nie przekracza numeru twoich butów lub numeru kołnierzyka twojej koszuli.Ty oczywiście ćwoku skasowałeś mój kometarz więc powiem ci jedno,bujaj się frajerze.
 • @matterhorn 16:54:48
  Z debilizmem bym uważał. To raczej pańska choroba.

  Komentarz 14;47;02 to jest akurat MÓJ komentarz ćwoku.


  Buuuaaaaaaa 8))))))
 • @SZS 14:47:02
  "Jak się nazywa w psychiatrii ten pański pierdolec? Zdaje się, że zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. Chyba pan sobie chce coś udowodnić. Jaki to pan sprytny i konkretny? Bo dla mnie to zwykła czepialska pierdoła.
  W każdym razie proszę nie liczyć na dyskusję z panem."

  Nie wiem czy jestem sprytny, ale konkretny to na pewno. I kiedy trzeba - upierdliwy do "bulu". Tego nabywa się z wiekiem, a że mój jest słuszny (może nie taki jak pańskie 188 centymetrów - domniemywam że we wzwodzie skoro klepali po głowce), to mogę sobie na wiele pozwolić. Mam dużo czasu na wyszukiwaniu manipulacji, a szczególnie gdy są one - jak w pańskim przypadku - wyjątkowo prymitywne. Tak jak i autor tychże...
  I nie będę z panem polemizował (bo do dyskusji zaprasza się inteligentnych interlokutorów), za zasadzie naszego śląskiego powiedzenia : Nie pogodosz z ciulem, jak ciul niemowa....
 • @Janusz Kamiński 17:26:15
  "Komentarz 14;47;02 to jest akurat MÓJ komentarz ćwoku."
  Nie wiedzieliśmy, Kamiński, że podpisujecie się SZS...
  Kradniecie czyjeś posty ?
  Nie dość że ciul , to jeszcze kradziok...
  I kto tu jest ćwokiem ?
 • @SZS 18:06:02
  Podaj adres to co przyślę nieszczęśniku dobrą lupę i zobaczysz kto podpisał.
 • @SZS 17:58:06
  Jak są tak prymitywne, to dlaczego musi pan je wyszukiwać? Przecież dla każdego są widoczne. Więc skąd ta pańska wyjątkowość?

  Inspekor Cluseau z "Różowej pantery" to pan?
 • Ciul... co to takiego ?
  W polemice z p.Kamińskim Buuuaaaaaaa 8)))))) kilkakrotnie użyłem słowa "ciul". Pragnę nieobeznanym w ślaskiej mowie wytłumaczyć znaczenie tego słowa w szerszym kontekście.
  Otóż słowo "ciul" oznacza :
  - kogoś niezaradnego, fajtłapę (również w gwarze wielkopolskiej)
  - kogoś lekko niedorozwiniętego, gupieloka (jak nasz Kamiński)
  - wulgarnie : męski członek np. „mjynkim ciulym zrobiony”
  - na kogoś niepozbiyranego godo sie tyż: paciulok
  oraz pochodne :
  -ciulnąć = pomylić, ("ciulnąć w rachowaniu"- pomylić w liczeniu)
  -ciulnąć się =uderzyć się (dajmy na to ciulnońć sie ło rant stoła)
  -ciulnąć kogoś =uderzyć kogoś
  „Zaro ci ciulna, ty ciulu!”. Moim zdaniym to nadmiar, chocioż retorycznie momy sam arcydzieło imprekacji.
  -ciulać = oszukiwać (Nie ciulaj mie), (Ciulosz jak mulorz, a malta ci z gemby kapie, a z rzici ci miszong leci)
  I na koniec: Nojlepszo odmiana tego słowa to je - naciulany! (mocno pijany)
  Fertich.
 • Janusz Kamiński story
  Szemrane i nielegalne interesy robi się tylko i wyłącznie z przestępcami, z którymi przy takich kontaktach poznaje się różnego rodzaju przestępców w tym morderców.

  Do takich osobistych kontaktów nie omieszkał przyznać się Janusz Kamiński z Gdyni vel. @jazgdyni vel. @czujne oko chory na profesorską tytułomanię, bo założył konto @czujne oko na profilu „profesor” na nEonie24.

  Chwalić się publicznie, że się znało przestępców, z którymi miało się osobiste kontakty choćby „biznesowe” – rozumiem, że chodzi o cinkciarstwo i morską kontrabandę uprawianą przez Janusza Kamińskiego syna trupiego felczera z wojskowej komisji poborowej przy WKU Ludowego Wojska Polskiego w Gdyni.

  Janusz Kamiński wywodzi się z rodziny beneficjentów z czasów PRL, bo jego ojciec był budowniczym socjalistycznej służby zdrowia w Gdyni i dlatego był już w latach 50. XX wieku awansowany nie tylko w hierarchii samej służby zdrowia, lecz i w służbach specjalnych w brązowych trzewikach, bo tylko tacy mogli i pełnili „zaszczytne funkcje w strukturach w tym przy naborze mięsa żołnierskiego do LWP w PRL.

  Tam nie było miejsca dla byłych żołnierzy AK czy NSZ, do których raczył zaliczyć swojego ojca @jazgdyni vel. Janusz Kamiński, bo ci to byli mordowani w rzeźniach MBP, WUBP, PUBP potocznie UB, a późniejszych MSW, WUSW, PUSW – potocznie SB i wojskowych lochach IW i WSW Ludowego Wojska Polskiego i oraz bratniej NKWD/KGB czy zbrodniczej i ludobójczej Smierszy.

  Niestety, co by tu nie napisać, to ojciec Janusza Kamińskiego z Gdyni vel. @jazgdyni był budowniczym i ustanawiaczem władzy ludowej w czasach PRL i tyle w temacie jego pochodzenia - korzeni w PRLowskich, a wiec przynależał do beneficjentów tamtego komunistycznego systemu.

  Pisząc notki o cinkciarzach i przemytnikach oraz o zmarnowanych najlepszych 10. latach, za które ma pretensje do Wojciecha Jaruzelskiego, bo nie za zabójstwa i mordy w stanie wojennym ani za sam w sobie stan wojenny, lecz za uniemożliwienie mu kontynuowanie uprawiania podstawowego biznesu, jakim był dla @jazgdyni przemyt morskiej kontrabandy i handel walutą, a praca marynarza była tylko niezbędnym i koniecznym dodatkiem, z której otrzymywane wynagrodzenie traktował, jako dodatek na napiwki w portowych knajpach i burdelach – tak sam o tym napisał w swoich licznych notkach, w których bezwiednie przedstawił siebie, jako osobę według mnie niegodną podania ręki.

  Bo oto ten, który jawi się w czasach PRL beneficjentem z rodziny PRL-owskich notabli miejskiego szczebla sam też uczestniczył w łupieniu Polaków, a przy tym pasożytowaniu na mieniu ogólnonarodowym, które wykorzystywał do uprawiania swojej morskiej kontrabandy.

  Dlatego był według mnie nie tylko pasożytem, wykorzystującym przymusowe położenie Polaków – ubezwłasnowolnienie za żelazną kurtyną, ale i przy tym brał też osobisty udział w budowaniu przestępczego ówczesnego mafijnego światka założonego i kontrolowanego przez komunistyczną bezpiekę w mundurkach cywilnych jak i wojskowych.

  Gdy piszę w kolejnej notce o trójmiejskiej mafii, to chwali się w niej swoimi kontaktami z jej członkami, których rzekomo poznał osobiście i prowadził z nimi swoje biznesy, a dopiero teraz po ponad 30. latach dowiedział się, że oni byli z mafii założonej i kontrolowanej przez komunistyczną bezpiekę, o czym rzekomo, gdy z nimi prowadził wcześniej swoje nielegalne wcześniejsze interesy jakoby nic nie wiedział.

  Ciekawe prawda?

  Nie wiedział, że postępuje niegodnie i żyje pasożytując na umęczonym i ubezwłasnowolnionym przez komunistycznych zbrodniarzy Narodzie Polskim, a przy tym cynicznie wykorzystując nie tylko ich przymusowe położenie, ale i przez Ich wyprodukowane dobra materialne, jak np. statki, na których ten łobuz przemytnik pływał, mieszkał otrzymywał wikt i opierunek i bezpłatny środek transportu do swoje podstawowej działalności, jaką było uprawianie przemytu kontrabandy, który też był pod czujnym okiem i nadzorem bezpieki cywilnej i wojskowej.

  Co, jak co ale środki transportu międzynarodowego były przez bezpiekę poddane dokładnej kontroli i trzeba być bardzo naiwnym by nie zdawać sobie sprawy, że ta cała kontrabanda była pod kontrolą służby bezpieczeństwa, a przemytnik kontrabandy mógł i zazwyczaj był kapustą na przydomowej działacze komunistycznej bezpieki.


  http://niepoprawni.pl/blog/7787/mafia-powstala-w-trojmiescie-tak-jak-obecny-rzad
 • @SZS 19:15:30
  Dobra,dobra.
  Mów no zaraz jakie jest znaczenie podstawowe rzeczownika "ciul"?

  PS
  niby już nie ma wątpliwości czy pisać przez ch czy h ale pojawiają się nowe ,czy przez u otwarte czy przez ó zamknięte ?
 • @Jan Twardowski 19:26:11
  No i masz ci babo placek.

  Kolejny esbek sięgnął do archiwum i kompletnie nie znając i nie mając kontaktu dokonuje analizy w stylu Bolka.

  To nie tylko styl Bolka, ale także jego poziom intelektualny, bo nie zrobił w tej esbecji kariery, a tekst to czysta grafomania.
  Ale podonosić sobie lubi, kolportować fałszywki i namęczyć się by napisać paszkwil.

  Podziwiam takich ludzi. Jako idioci są wytrwali i zacięci.Byle tylko kogoś opluć i obrzygać.
  Po prostu chory człowiek. Ciężko chory i upośledzony.
 • @ikulalibal 19:31:08
  Słowo „ciul” rzeczywiście jest dosadne, ale do wulgarnych nie należy. Na Śląsku używane jest w stosunku do osób, które się wygłupiły i zawiodły na całej linii.
  Jak pisze prof. Zbigniew Kadłubek : Słowo „ciul” ni ma obelżywe. Je w nim coś łagodnego. Teroz sie godo, że to je fest szpetne słowo, a downij to było taki normalne.
  (...) Ciul we starych słownikach to ni ma to, co myślymy, jak godomy „ciul”. W żodnym wypadku ni ma to czyńść ciała jakigoś chopa. Słowo te bezma prziszło na Ślonsk z Małopolski.

  "niby już nie ma wątpliwości czy pisać przez ch czy h ale pojawiają się nowe ,czy przez u otwarte czy przez ó zamknięte"
  Więc piszmy :
  Huj *
  Hój **
  Chuj ***
  Chój ****
  Wersja pierwsza, druga i czwarta wizualnie zdecydowanie nie pasują (rażą w oczy) do ortografii języka polskiego...
  A swoją drogą, jaki mamy cudowny język !!!
 • @SZS 19:47:42
  od 2 minuty 20 sekundy
  przez wiele lat śmieszyło mnie to do omdlenia.I to dosłownie.Śmiech całkowicie uniemożliwiał mi oddychanie.Robiło mi się ciemno przed oczami, śmiech nie ustępował a skurcze przepony były tak silne aż bolały.

  https://www.youtube.com/watch?v=I1YQmKUAItE
 • @Janusz Kamiński
  Ten jasnowidz Fredman przewidział też wielki rozwój Polski wspomagany amerykańską siłą do pozycji regionalnego mocarstwa. Czy Amerykanie już zaczęli tę operację wzmacniania Polski?
 • @Janusz Kamiński 19:46:26
  Obibok versus Kamiński - podaj mi choć jeden powód dlaczego to ty masz być wiarygodny, a nie autor analizy twojej postaci?
 • @zadziwiony 20:37:19
  Zaczęli
 • @Janusz Kamiński 20:39:46
  nosisz chyba na co dzień różowe okulary... Chęć wypompowania z nas 300mld dolarów jakoś idzie chyba w przeciwnym kierunku.
 • @zadziwiony 21:15:07
  Ci co nas tak gorliwie uspokajają to przede wszystkim ci, którzy będą mieli udział w podziale łupów.
 • @Jan Twardowski 20:39:42
  Czemu miałbym tobie podać? Jakie masz prawo żądać?
  Rozumiem, z kulturą osobistą jest u nas problem.

  A ja mam dowody zarówno na chlubny życiorys mojego ojca. Powtórzę tu krótki link:

  http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/tablica-pamiatkowa-dla-tomasza-kaminskiego-w-gdyni-orlowie,631326,art,t,id,tm.html

  Po drugie - mam pisemne oświadczenie legendarnego działacza WZZW, że tenże obibok był aktywnym TW,m.in. rejestrującym ruch na bramie do stoczni w czasie strajków i był tym, co zdradził drukarnię podziemia.

  Więc wolna wola plust zdrowy rozsądek i logika komu wierzyć.
 • @Janusz Kamiński 21:28:23
  Ja niczego nie żądam, ja jedynie stwierdzam fakty, a faktem jest, że ..nie wierzę w twoje łgarstwa i pozostanę przy tym, niczego od łgarze nie żądając. Bolek też ma dowody na swoją niewinność, a czy ktoś od niego czegoś żąda? Można rozważać dowody, gdy istnieje choć cień szansy na to, że ktoś mówi prawdę. Łgarz pozostanie łgarzem bez względu na to, co sam mówi, bowiem on łga. Aksjomat :)
 • @ Autor
  "Jako absolwentka historii Alma Mater..."

  Potocki jest hrabią, Kwaśniewski magistrem, Radsik oksfordczykiem, a Ty almaterką ;-DDD

  Gratulacje - dołączyłaś do zacnego grona :-P
 • @Janusz Kamiński 07:54:50
  Mnie na takie bujdy na resorach Pan nie nabierze. Zabrali Pana do motelu...taki kit wciskaj Pan przedszkolakom.
  Pisałam wielokrotnie, że żaden polityk turecki nie da kurdom automii, bo to będzie oznaczać rozbiór Turcji, a Amerykanie to Kurdom obiecali. Od dłuższego czasu tyrwa atak spekulacyjny na turecką walutę, chyba nie prtzez Rosje i Iran. A Pan tu roi o międzymorzu z Turcją. Pewnie Amerykanie naopowiadali głupot strategosowi, on to wziął na poważne. Podczas kiedy od tyłu zachodza nas.... SOWA wiadomo kto to jest, mnie chodzi o totalną lustrację. Ś.p. Janusz Kurtyka powiedział, że gdyby ujawnić pełną agenturę po przeprowadzeniu totalenj lustracji, historie Polski po 1989 roku,trzeba by było pisać od nowa.
  Rozkłądanie nóg przez pisowskie eliciarstwo przed strategicznymi partnerami jest tak widowiskowe, że dzieci na to patrza z obrzydzeniem.
  Do you know what I mean?
 • @Andrzej Tokarski 11:34:23
  Nie było to moim zamiarem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:22:55
  Musi mieć czujne i straszne oko, jak Antek Macierewicz.
  Pozdrawiam
 • @SZS 14:47:02
  188 w stójce.
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 20:37:19
  Wzmacnianie Polski zaczną wymuszaniem haraczu dla przedsiębiorstwa Holocaust.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:27:41
  czy ty kiedykolwiek słyszaleś, by Żyd dzielił się z gojem swoim łupem?
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 03:07:32
  ???
  Pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 03:50:02
  Kiedyś odwiedziła mnie osoba sprzedająca "własnoręcznie narysowane" obrazki, bo niby jest biedną studentką z SGGW i musi dorobić. Zapytałem ją więc o wydział, a ta odpowiedziała, że nie pamięta, bo dopiero jest na pierwszym roku... ;-DDD

  Kwiatuszek dla Ciebie:

  @---->>>>>>>>>>>>>>-------------------

  https://st3.depositphotos.com/1248018/15456/i/1600/depositphotos_154568654-stock-photo-alma-mater-statue-in-front.jpg
 • @Ślepa Mańka 03:35:54
  Czy pani wierzy, czy nie wierzy, to pardon moi, absolutnie mi zwisa.
  Coraz bardziej wygląda na to, że nie była pani nigdy w Stanach Zjednoczonych. Rozumiem, są tacy co sobie sztuczny świat tworzą.

  Pełen Kurdów i Alma Mater...

  Dobra -kończę tę dyskusję, bo już mnie nudzi.

  Stay lower and look higher.
 • @ Autorka
  "Czy Pan wie ilu młodych ukraińców uciekło do kraju agresora w obawie zaciągnięcia ich do ukraińskiego wojska, do walki z właśnie ruskim najeźdżcą? Jako ruska agentka powiem panu że było tego parę milionów."

  Aż parę milionów? Wierzę na słowo, ale zapewniam Cię również, że są na tym świecie takie tłuki, że info tego rodzaju nawet nie spowoduje u nich chwili zastanowienia, ani chęci sprawdzenia jeśli nie dowierzają. Betonowe mózgi chyba mają.

  Co do absolwentki "alma mater" to jakby napisać, że jest się córką imię ojca, nazwisko.
  Jedyną poszlaką jest użycie wielkich liter i język polski jakim się posługujesz - wtedy przychodzi na myśl UJ. Ale kto to wie... ;-)

  3m się.

  Oczywiście 5*
 • @Janusz Kamiński 07:18:47
  Ameryka to przede wszystkim kraj procedur. Jeśli kogoś podejrzewa się o szpiegostwo, to się go zamyka w areszcie na co najmniej 3 miesiące i prowadzi się intensywne dochodzenie. Jeśli Pana nie stać na adwokata, dadzą Panu go z urzędu. I ma Pan proces, który może trać miesiącami a nawet latami.
  Paniał?
 • @Jasiek 09:15:17
  No właśnie kto to wie?
  Janusz Kamiński, szpion.
 • @Ślepa Mańka 12:53:21
  Żydowskich szpiegów w USA nie ścigają. Kamiński może buszować spokojnie.
 • @Ślepa Mańka 12:51:50
  Nie paniał, a pani kompletnie nie zna systemu.
  To co pani pisze, to działanie w przypadku postępowania prokuratorskiego zarzutu o szpiegostwo.
  Czym innym są działania prewencyjne. Na lotniskach i innych punktach granicznych wątpliwego człowieka po prostu nie wpuszcza się do USA.

  Natomiast wobec statków handlowych zawijających do portów Ameryki, stosuje się w stopniu łagodnym zakaz opuszczania statku, tzw. zejścia po trapie. W istotniejszych sytuacjach i tylko w przypadku oficerów z listy krajów niebezpiecznych, stosuje się całodobowy nadzór służb, z ograniczeniem możliwości swobodnego poruszania się po interiorze.

  Te przypadki nie mają żadnych długofalowych konsekwencji i potem długo pracowałem w USA pływając na cruise-linerach.

  Uparta pani jest, lecz nie można wszystkiego wiedzieć, więc rozumiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031