Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Wielkie Wykonania-M.M Kaczor-J.S.Bach, Toccata, Adagio Fuga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nowej serii Wielkie wykonania prezentuję młodą i piękną organistkę z Polski, Marię Magdalenę Kaczor we wspaniałym moim zdaniem wykonaniu monumentalnego dzieła J.S.Bacha Toccata, Adagio i Fuga C-dur BVW 564. Życze przyjemnych wrażeń muzycznych.

 Rozpoczynam nową muzyczną serię zatytułowaną „Wielkie Wykonania”, w której to mam zamiar prezentować wiekich artystów znanych i nieznanych w swych interpretacjach dzieł różnych kompozytorów. Wybór artystów i ich interpretacji jest bardzo osobisty i subiektywny i zdaję sobie sprawę,  że dla wielu osób interesujących się muzyką  kklasyczną może być delikatnie mówiąc kontrowersyjny i nie do przyjęcia.

Dlatego tym osobom proponuję podać swoich faworytów, których uznają za wielkich interpretatorów tych dzieł.
Na poczatek chciałabym zaprezentować malo znaną polska organistkę Marię Magdalenę Kaczor i jej wspaniałą moim zdaniem interpretacją momumentalnego dzoieła organowego J.S.Bacha Tocatę Adagio i Fuga C-dur BWV 564.
Maria Magdalena Kaczor urodziła się w Kościanie w woj. wielkopolskim w 1980 roku.Muzykę klasyczną polubiła w wieku siedmiu lat i zaczęła uczęszczać na lekcje muzyki na fortepianie, by później kontynuować w Poznaniu.
W 1995 roku została przyjęta do średniej szkoły muzycznej w Poznaniu i tam rozpoczęła obok klasy forttepianu lekcje gry na organach.
W 1999 roku rozpoczęła studia i dalszą naukę gry na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Jana Paaderrewskiego w Poznaniu, którą ukończyła dyplomem w 2004 roku.
Natomiast jej wielka przygoda jako organistki rozpoczęła się zaraz po studiach, otrzymując zaproszenie do Francji do Paryża, gdzie od 2005 roku rozpoczęła studia w Konserwatorium Muzycznym im. Gabriela Faure, które ukończyła jako organistka  w 2008 roku. W tym samym roku rozpoczęła dalszą naukę  gry na organach  w François Espinasse and Liesbeth Schlumberger at the Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse w Lyonie które ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku.
Dodatkowo studiowała również muzyke organową w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod opieką Prof. Pieter van Dijka i Prof. Wolfgang Zerera pomiędzy kwietniem 2011 a marcem 2012.
W paździierniku 2015 rozpoczęła dwuletnie studia w Zertificatsstudium Meinsterklasse u  Bernharda Haasa w Hochschule für Musik und Theater w Monachium które ukończyła w styczniu 2018 roku.
W sezonie 2012/2013 występuje w Japonii w Sapporo i Tokio jako organistka.
W marcu 2013 nagrywa swoją pierwszą płytę z dziełami orgnowymi m.in. J.S.Bacha, F. Liszta, Mieczysława Surzyńskiego.
Jej drugi album płytowy „Beethoven-organ perspectives” został nagrodzony przez Prize of Deutschen Schallplatten Kritik i został nagrany w 2015 roku.
Trzeci solowy album został nagrany na sześciu różnych organach w Niemczech w 2016 roku.
W latach 2003-2008 zorganizowała we współpracy z wydziałem kultury w swoim rodzinnym Kościanie, serię konertów organowych w gotyckim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P.
Od 1998 jest współwykonawcą w ponad 150 koncertach z których dochód przeznaczony jest na konserwację organów w kościele p/w św. Stanisława i Marii Magdaleny. Regularnie wystepuje na festiwalach muzyki organowej w Belgiii, Niemczech, Francji, Japonii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, oraz w Polsce.
Zapraszam więc do wysłuchania wspaniałego i trudnego w wykonaniu dzieła J.S.Bacha w wykonaniu młodej, pięknej Polki, Toccaty, Adagio i Fugi C-dur, BWV 564. Nagranie pochodzi z 23 stycznia 2011.
Życzę Państwu miłych wrażeń muzycznych.
 
 
 Ponieważ nie można podac linka proszę wpisać w wyszukiwarce Youtube: Maria Magdlalena Kaczor Toccata Adagio Fuga Bach BVW 564
 
zd. red. Plakat z debiutowego koncertu Marii Magdaleny Kaczor w Japonii
 
 

KOMENTARZE

  • Nie wiem, za jakiego powodu autor uznał, że linka dodać nie można
    Wręcz przy tego typu artykułach link byłby mile widziany
    https://www.youtube.com/watch?v=FilzIfTf8O4
  • @Zawisza Niebieski 09:10:00
    Dzięki Zawisza za link, już słucham pani Kaczor, a Mańce dziękuję, że wróciła do muzyki

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930