Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Eliciarstwo magdalenkowe ponownie daje głos-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poroszenko i jego ekipa wobec 8% poparcia ryzykuje wojne z Rosją, byle za wszelką cenę utrzymać sie u władzy. Jaka pomoc zaoferuje nasze magdalenkowe eliciarstwo banderowskiej Ukrainie pod dyktando neokonów?

 W latachh dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku będąc w Petersburgu na zaproszenie moich przyjaciół Rosjan, natknęłam sie przypadkowo na dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Ja gościłam w komunałce gdzie moi przyjaciele wykupili sobie pokój za pieniądze na handlu z Polską, ze wspólną kuchnią i łazienką. Do naszej dyspozycji  były dwa palniki w czteropalnikowej kuchence gazowej. O ile pamiętam mieszkało w tym apartamencie sześć rodzin, bo było sześć pokoi.

Natomiast człowiek Gazety Wyborczej przyjechał pociągiem, czy też przyleciał samolotem i zamieszkał w jednym z najdroższych hoteli, mianowicie w Palace Hotel niedaleko Pałacu Zimowego, by zrobić wywiad z profesorem Gessenem o sytuacji w Rosji. Zapytaliśmy tego gościa z „Wyborczej”, czy był na jakimkolwiek targu i czy wstępował do sklepów by zobaczyć ceny podstawowych towarów, oraz czy ma pojęcie ile zarabiają przeciętni Rosjanie. Oczywiście nigdzie nie był, a jak później w Polsce przeczytałam jego artykuł na temat Rosji, oraz jego wywiad z prof. Gessenem, to była kolosalna róznica pomiędzy tym co ja widziałam na własne oczy w Petersburgu.
Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego że na salonie24 i szkolenawigatorów produkuje się niejaki Marek Budzisz,, który widzi Rosję z gazet, tak jak ów dziennikarz Gazety Wyborczej. Nie wiem czy Pan Budzisz był kiedykolwiek w Rosji, bo z tego co napisał, a tym co ja wiem od moich znajomych z Rosji, jest duża różnica w ocenie działalności rosyjskich władz, zwłaszcza z Ukrainą.
Z tego co ja wiem Rosjanie są bardzo spolaryzowani w ocenie Putina, jednak widząc zagrożenie jakie niesie agresywna polityka neokonów, która pcha ukraińskich banderówców, jak również pośrednio naszych eliciarzy ze strategosem nad strategosami na czele do wojny z Rosją, od początku tzw rewolucji godności banderowców, udzielają całkowitego poparcia obecnym władzom z prezydentem Putinem na czele.
Ostatni kryzys wokół aresztowania statków ukraińskich wraz z załogami pokazał, jak nasze eliciarstwo aż przebiera nogami w licytowaniu się kto jest bardziej agresywny wobec Rosjan. Listę otworzył znany filobanderowiec, consigliere prezydenta Dudy do spraw polityki zagranicznej, uczestnik jakiegoś kursu w USA, mój ulubieniec Krzysztof Szczerski, który to opowiedział się jako pierwszy za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji. Na drugi dzień poparł go jego magdalenkowy pryncypał. Jak więc widzimy obóz belwedersko-magdalenkowy stoi na czele popierajacych za wszelką cene banderowców, by nie dać się nikomu wyprzedzić.
Trzeba przede wszystkim powiedzieć, że na zaostrzeniu kryzysu zależy przede wszystkim ekipie Poroszenki, który traci coraz bardziej na popularności i ma coraz mniejsze szanse w wyborach mających nastąpić wkrótce, więc wojna z Rosją jest ekipie Poroszenki jak najbardziej na rękę, gdyż w warunkach stanu wojennego wybory prezydenckie się nie odbędą. Według ostatnich sondaży poaprcie dla Poroszenki oscyluje w granicach 8%, więc jest to dla jego ekipy wynik tragiczny.
O tym że była to prowokacja Poroszenki, świadczy obeność m. in. ukraińskiej bezpieki na statkach które Rosjanie zaaresztowali. Prezyent Ukrainy będzie ten konflikt eskalował jak najdłużej, by stan wojenny na Ukrainie trwał bez końca i wybory prezydenckie można było odłożyć na święty nigdy. 
Wobec zamieszania wokół wód teryrialnych Morza Azowskiego, Rosja uważa, że cały akwen Morza Azowskiego jest jej wewnętrznym terenem. Ponieważ najprostsza droga z Ukrainy do Mariupola prowadzi przez Morze Azowskie, Rosja jednak pozwalała na przepływanie wszystkich statków Ukrainy za wyjątkiem obiektów militarnych. Ponieważ stosunkowo niedawno Ukraina, podpuszczona skutecznie przez neoko’nów,  postanowiła zbudować w Mariupolu port wojenny, wiadomo było że Rosjanie nigdy na to nie pozwolą. Więc wysłąnie przez Poroszenke trzech małych wojennych statków na Morze Azowskie spotkała sie z ostrą repliką Rosjan.  
 Jeśli ktokolwiek myśli, że Rosja pali się do zajęcia Ukrainy i widzi już czołgi w Kijowie, muszę sprawić mu srogi zawód. Wobec oskarżeń mojej osoby o bycie ruską agentką, odpowiadam jako osobista agentka Władymira Władymirowicza która teraz została ponownie zadaniowana na odcinek ukraiński. Władymir Władymirowicz odpwiedział na moje niedyskretne pytanie o zajęcie Ukrainy śmiechem. Przecież my wskutek sankcji nie mamy pieniędzy na żadną okupację Ukrainy,ledwo sobie dajemy  radę z utrzymaniem ludności Krymu, na Noworosję nas nie stać, możemy jej jedynie podsyłać broń i doradców, podobnie jak do Syrii. Więc nasz napad na Kijów można włożyć spokojnie między bajki. Militarnie nie ma żadnego problemu z rozgonieniem banderowskiego pospolitego ruszenia, problem w tym, że wraz z najazdem na Kijów zaczęłaby sie katastrofalna dla nas okupacja, tak jak dla US Army w Iraku. Byłby to gwóźdź do naszej trumny. Na taki rozwój sytuacji liczą właśnie neokoni, którzy chcą przy pomocy bezrozumnych banderowców zaatakować Rosję.
Przypominam sobie również, jak to niejaki Antek Macierewicz kiedy Rosjanie zajęli Krym bez jednnego wystrzału, darł ryja że dzis Krym, a jutro Polska zostanie zaatakowana przez ruską barbarię i nieszczęśnik już widział siebie w kibitce i oczywiście jako organizatora i zwycięskiego wodza powstania na Syberii gdzieś w okolicach Nowej Ziemii, a tu Wołodia sprawił mu taki srogi zawód. Rozumiem że Antek od tamtej pory jest bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.
Na nasze nieszczęscie magdalenkowe eliciarstwo określone przez byłego ministra spraw wewnętrznych chyba magistra historii na UJ jako państwo teoretyczne, ale w eliciarstwie PO uważanego za intelektualistę, upatrzyło sobie w banderowskiej Ukrainie strategicznego partnera. Jako ruska agentka nazwałam to strategiczne partnerstwo państw teoretycznych, z których to jedno państwo teoretyczne traktuje drugie jak brudną ścierkę którą z odrazą wyrzuca się na śmietnik. Klasycznym tego przykładem była konferencja w Mińsku, kiedy to nasze magdalenkowe eliciarstwo dopuściło sobie, że nic o nas bez nas, A tu Poroszenko kazał stać naszym eliciarzom na mrozie, by sobie mogli popatrzeć przez szybkę jak jaśnie państwo obradują.
Wkrótce potem magdalenkowy prezydent  z nadania strategosa nad strategosami, pojechał z jednym miliardem euro , zapewne tyle kosztowała audiencja u Poroszenki. Pieniądze chciano dać po cichu, ale Poroszenko pokazał ponownie jak Mińsku naszemu magdalenkowemu eliciarstwu, jak ma ich głeboko w górnym rejestrze dolnych kończyn, oznajmiając zdumionemu światu jakim to Polska jest państwem teoretycznym, a jego eliciarstwo każdemu kto tylko ma życzenie robi laskę za darmo.
Starałam się też zrozumieć, dlaczego skoro Ukraina oddała bez jednego wystrzału swój najważniejszy atut strategiczny jakim był Krym, to tym bardziej nie będzie broniła magdalenkowej Polski, gdy teoretycznie zaatakuje ją Rosja. Nawoływanie przez magdalenkowe eliciarstwo do  pomocy wszechstronnej Ukrainie, bo jak nie to dzisiaj Ukraina, a jutro Polska, jakby nie wiedzieli że Rosja chcąc nas najechać nie musi najpierw zdobywać Ukrainy tylko może uderzyć od połnocnej granicy Polski. Przekonywali nas o tym tacy strategosi jak wspomniany już Antek Macierewicz, czy Rychu Czarnecki i red.nacz. Gazety Polskiej. Ostatnio słuchając wypowiedzi Rycha Czarneckiego w polonijnym radio w Chicago można było odnieść wrażenie że jego intelekt jest znacznie poniżej intelektu mędrca Europy Bolka Wałęsy.
 A Rosja tymczasemm dalej robi swoje, nie przejmujac się naszym eliciarstwem, co to niejednemu robiło laske za darmo, nawołujące do zaostzrenia sankcji wobec naszego najważniejszego wschodniego sąsiada, oznajmiła że rozmieszcza na Krymie swój najnowocześniejszy system S-400.  Rosja jako państwo poważne, potraktowała bardzo poważnie zagrożenie ostatni incydent z banderowcami, militaryzując w coraz większym stopniu Półwysep Krymski i przylegające do niego wody terytorialne Morza Czarnego i Azowskiego.
A w państwie teoretycznym zarządzanym przez magdalekowe eliciarstwo, prezydent tego pastwa natychmiast przeprasza wszystkich Żydów na świecie, gdy ktoś wybił szybe w bodajże gdańskiej  synagodze. Za to drze ryja wraz ze swoim  consigliere na Rosję, ale jak tylko Putin tupnie nogą, tobedzie się kajał przed nim. Taką ma mentalność  następne pokolenie Magdalenki. Na pewno uczestnik Magdalenki i jej późniejszy prezydent Lech Kaczyński jest dumny z takich wychowanków jak prezydent Duda, który robi wszystko by realizować mityczny testament Lecha Kaczyńskiego. 

KOMENTARZE

 • Ukraińców
  W Rzeczypospolitej Przyjaciół jest spokojnie ładnych parę milionów. To tak na wstępie. Jak obserwuję chłopaków z "dobrej zmiany" to odnoszę wrażenie, jakby ktoś kiedyś coś im zrobił brzydkiego i w ramach zemsty, postanowili zemścić na całym narodzie. Może tak wygląda zemsta amerykańskich Żydów, na smyczy której są trzymani Kaczelnik, Duda, Morawiecki, Macierewicz i cała reszta tej parszywej bandy.
 • Jak to się dzieje?
  Jak to się dzieje, że Mańka zawsze tak błyskawicznie dostaje 1* ?
 • @Robik 07:21:07
  Licho nie śpi
 • @Robik 07:21:07
  Najprawdopodobniej publikuje w godzinach urzędowania trolli.
 • żydorząd polin = żydorząd upadliny !
  Panie pootin, gdy pan już tak się vqrvi na tych bęcwałów, to niech pan precyzyjnie tak w nich celuje, aby Polacy w końcu od unych się uwolnili !
 • @Robik 07:21:07
  Statystyka ocen pokazuje że tylko jeden lub dwóch trolli tu działa.
  Reszta ocen jest zwykle racjonalna.

  To w sumie pozytywne zjawisko... trolle próbują zniekształcać rzeczywistość ale są z znikomej mniejszości.

  Siła władz solidaruchów jest proporcjonalna do siły ich trolli.
  To dowodzi również tego jak bardzo są zmanipulowane czyli wprost zafałszowane wybory.
  To pokazuje jak garstka sługusów globalnych bandytów potrafi zniewolić cały Naród. Tak jest w Polsce na Ukrainie, w Iraku, w Afganistanie, Arabii Saudyjskiej ale i na tzw zachodzie z USA na czele.
  Garstka dobrze zorganizowanych globalnych bandytów terroryzuje świat.
 • Jeszcze a a propos "ambasadorowania " tzw. usa na świecie:
  pani ambasador, projektantka torebek reprezentuje usa w RPA:
  https://i2.wp.com/thinkprogress.org/wp-content/uploads/2018/10/Screenshot-1353.png?w=1280&ssl=1
  za https://marucha.wordpress.com/2018/11/28/mosbacher-zadala-takze-ulatwien-dla-amerykanskich-firm/#comments
 • Konflikt Ukraina vs. Rosja, stan wojenny - moja opinia i atak ambasador USA w Polsce ws. TVN!
  Rola na temat:
  https://youtu.be/trkMMGunm54
 • Ogarnia człowieka błogi spokój, że wartości "cywilizowanego" świata są w Polsce obronione!!
  Policja w Lublinie zatrzymała działaczy RN protestujących na marszu homoseksualistów.
  https://medianarodowe.com/policja-zatrzymuje-kolejne-osoby-blokujace-marsz-dewiantow-w-lublinie/

  gdyż podstawą zdrowego społeczeństwa jak wiadomo, są homoseksualiści.Oni dbają o prawidłowy rozkwit demografii i ogólnie wartości moralne młodzieży i całego społeczeństwa.
  Mniej więcej w tym samym czasie, bratnia policja Lwowa, zatrzymała 3 polskich studentów za odpalenie 2 biało czerwonych rac, przy próbie nagrania filmu z cmentarza Łyczakowskiego.Grozi im 4 lata więzienia!
  Co innego, gdyby odpalili race na marszu z okazji urodzin Bandery albo rocznicy powstania SS Galizien. Tacy nierozsądni są.

  https://shareinfo.pl/polscy-studenci-zatrzymani-we-lwowie-grozi-im-5-lat/
  Tak że wszystko w normie, wartości cywilizacyjne wyższej cywilizacji zostały obronione i chuligani ukarani!!

  Wstajemy z kolan!!
  natomiast ukrainiec który oznajmił że pozabija Polaków jak na Wołyniu "polskie k...wy" do Polek....został ..wypuszczony!!!
  Powiedział ,że on nic nie wie i nic nie zrobił!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/392000-zaskakujaca-decyzja-sadu-agresywny-ukrainiec-grozil-polakom-powtorka-z-wolynia-sprawa-zostala-umorzona

  https://wmeritum.pl/lublin-ruszyl-proces-ukrainca-ktory-zaatakowal-polakow-ubije-wolyniu-banderowcem/224409
 • @trojanka 09:33:01
  Nawet za czasów PO nie było takich prześladowań środowisk narodowych:
  https://www.youtube.com/watch?v=pG2MxLfELsY&t=390s
 • @zbig71 07:23:43
  Nie wiadomo kto, ale dlaczego jest pejsate?
 • "państwo teoretyczne" i kraina U
  .
  ł"obóz belwedersko-magdalenkowy" czyli tzw. przy-wódce NSZZ "S"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  ich nazwa przy-wódce dobrze oddaje spirytualne źródło tej ekipy.

  "Poroszenki, który traci coraz bardziej na popularności i ma coraz mniejsze szanse w wyborach mających nastąpić wkrótce,"

  byłaby to wielka starata, bo USA wg. oficjalnych danych zainwestowały 5 miliardów dolarów w operację puczu na placu tzw. "Majdan Nezależnosti", ta niezależność to taka sama fikcja jak u nas 11.11.

  "Jeśli ktokolwiek myśli, że Rosja pali się do zajęcia Ukrainy i widzi już czołgi w Kijowie, muszę sprawić mu srogi zawód. " jak zawieść to na dobre

  - https://lotna.neon24.pl/post/146583,usa-i-ukraina-a-rosja-wspolpraca-a-konflikt#comment_1506942

  "państwo teoretyczne" jest przecie wyższą formą krainy, jak choćby kraina U, którą trudno za państwo uważać, bowiem czy może istnieć państwo bez ziemi ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza
 • Na zdjęciu powyżej
  .
  dzielny wojak Duda

  - https://plausi.files.wordpress.com/2018/09/pokojowiectrumpaduda.jpg?w=850

  i jako mały kundel.

  Te dwa ujęcia prezentują całą skalę patriotów PiSu z jego naczelnikiem na czele. Autor tekstu w poniższym linku rozwija wizję patriotycznej przyszłości w Polsce

  - https://marucha.wordpress.com/2018/11/26/zydzi-chcieli-postawic-muzeum-mieszkancy-sie-zbuntowali-juz-placimy-za-renowacje-ich-cmentarzy-moze-wystarczy/#comment-795141
 • Czy Ślepy Maniek jest ruskim agentem?
  Tak przyznaję, że jestem jednym z tych, którzy od lat uznają Cię Maniek o bycie ruskim agentem. Widać że wcześnie zaczynałeś, bo już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w Petersburgu, gdzie byłeś na zaproszenie Twoich przyjaciół Rosjan i gdzie natknąłeś się, oczywiście przypadkowo na dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Nic dziwnego, że Twoje wpisy od lat są anty-rządowe, prezydenckie, narodowe i dodatkowo pro-rosyjskie, tak jak ten powyższy, generalnie usprawiedliwiający agresję Rosjan na Krymie i w Donbasie. Wcale się więc nie dziwię, że neonowa społeczność wysoko ocenia ten wpis, tropiąc jednocześnie takich, którzy bezczelnie zamiast piąteczek walą pały. Od razu wyjaśniam, że ja nie dałem żadnej oceny. Mam jeszcze Maniek jedno retoryczne pytanie, czy dalej utrzymujesz z tymi swoimi rosyjskimi przyjaciółmi kontakt.
  I jeszcze jedno, gdzie muzyka, do której miałeś wrócić, a na którą niecierpliwie czekam.
 • @Jeremi 15:30:37
  Sorry, że wtrancam się, ale ode mnie, też rooskiego szpiona, "mańka" dostała 5 *, a na marginesie to wolałbym być tym rooskim agentem niż PISim kundlem na POgadankach u tej raszpli !!!
  https://www.onet.pl/1543499583591/4/wiadomosci_onet_pl__kraj_mosbacher_o_swojej_roli_w_polsce_jesli_mi_sie_nie_uda_wracam_do_kraju_54wbfht
  "Ambasador USA odniosła się na spotkaniu m.in. do kryzysu dyplomatycznego wokół ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Myślę, że gdybyśmy współpracowali bardziej ściśle, bardziej na bieżąco, to w przypadku takich ustaw, np. jak ustawa związana z IPN, gdybyśmy byli skonsultowani odpowiednio wcześniej, moglibyśmy wyrazić nasze stanowisko odpowiednio wcześniej - deklaruje Mosbacher."
  Nosz w q..ę mamy z ussmańskim żydorządem ustalać co dla Polaków ma być dobre ?
 • @Jeremi 15:30:37
  "Czy Ślepy Maniek jest ruskim agentem?
  Tak przyznaję, że jestem jednym z tych, którzy od lat uznają Cię Maniek o bycie ruskim agentem."

  Uważaj Jeremi, bo tutuł "ruskiego agenta" za niedługo będzie oznaką honoru. Nadaje się go bowiem tym co myślą samodzielnie i nie chcą beczeć jak owce w "Folwarku Zwierzęcym" Orwella.

  "Cztery nogi dobrze dwie nogi źle, bee, bee."

  http://zako-animalfarm.weebly.com/uploads/1/7/7/3/17739369/152662.jpg?373
 • @Jeremi 15:30:37
  "jedno retoryczne pytanie, czy dalej utrzymujesz z tymi swoimi rosyjskimi przyjaciółmi kontakt"

  Oczywiście Maniek nawiązuje ten kontakt telepatycznie.
 • @Jeremi 15:30:37
  Nie douczony Jeremi, a twoi guru z pisuaru, spędzali kolonie w ZSRR i przybyli z pod Odessy to też agenci ruscy???
  Krym to od wieków zawsze był rosyjski, tylko ukrainiec z ZSRR Chruszczow przypisał go do republiki ukrainskiej, to tak, jak byś uważał Podkarpacie za ukrainskie.
  Wpisz sobie w google hasło ,,Buś" albo ,,Paczka" i poczytaj sobie, to dopiero jest mowa o ludziach, którzy są szantażowani.
 • @Wrzodak Z. 17:20:24
  Douczony Zygmuncie, a Twoi guru to kim są? Bo dobrze pamiętam, jak obściskiwałeś się z tymi, którzy ----"spędzali kolonie w ZSRR i przybyli z pod Odessy"---- Czekam niecierpliwie na odpowiedź, wyraźną, kim są Twoi guru, może w końcu się dowiem.
  Czytasz nieuważnie moje wpisy, bo byś wiedział, że moi guru wcale nie są z PiS-u, chociaż ci wcale nie są jeszcze tacy źli.
 • @Jeremi 17:38:12
  Mój guru jest od zawsze jeden i ten sam Jezus Chrystus. Jakie masz dowody na moje obciskiwanie się z obleśnym i mlaskatym???
  Ciotka syn Rajmunda, to juz w 88 roku na jesieni na spotkaniu na Karolkowej zatakował mnie, za to, że ja powiedziałem, żeby z S wyrzucić pzpr-owców i żydów, ten większy wstał i mnie zbechtał z błotem, kazał nawet mnie wyrzucić z zebrania regionu mazowsze S.
  Nie podoba mi się, że prawdziwi agenci, chomosie, którzy są szantażowani przez światowa mafię, zmuszali mój upadły kraj do wojny na moim terytorium z chrześcijanami, którzy mają te same korzenie słowaińskie co ja, a wiec trzeba demaskować bezwzględnych agentów, ale tych prawdziwych, którzy w sposób już jawny sprzedają nas mordercom.
 • @Wrzodak Z. 17:50:28
  Widzę, ze nie chcesz odpowiedzieć na proste pytanie, ale biorąc poważnie Twoją odpowiedź spytam się więc, dlaczego kiedyś biskup rzeszowski przestał Cię popierać, czy za Twoją głęboką wiarę? Dlaczego próbowałeś zniszczyć kolegę z Podkarpacia, zarzucając mu, że jest Ukraińcem i wyznaje prawosławie, czy dzisiaj za to samo gardzisz Ukraińcami. Myślę, że dzisiaj tak się rzuciłeś na mnie, ponieważ nazwałem Mańkę ruskim agentem, a to dlatego, że kiedyś Jarosław Kaczyński, właśnie Ciebie w sejmie nazwał ruskim agentem. Co było dalej dobrze wiesz, a te obściskiwania z tymi, których tak dzisiaj krytykujesz miały miejsce właśnie wtedy, byłeś przecież z nimi w sejmie dwie kadencje.
  A moi guru dzisiaj to: Adam Andruszkiewicz, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak i przede wszystkim Kornel Morawiecki, a u Ciebie po Chrystusie, to kto jest?
 • Jak zwykle
  blyskotliwa analiza.
  Pozdrawiam serdecznie "szpionke Putina" :))))))
 • @Jeremi 18:12:10
  Jak dobrze wiesz, to nie chodziłem na pasku ludzi, którzy próbowali realizować swoje nie koniecznie polskie cele.
  Blokowałem budowy super i hipermarketów wokół Katedry Rzeszowskiej i wtedy nie którzy wpływowi kapłani zaczęli wokół mnie robic czarny pear.
  To zaszczyt usłyszeń od ciotki, który jest tylko słupem w polityce, takie słowa jak ,,ruski agent", ale też powiedział, ze agent WSI, choć on sam z porucznikiem WSI Piotrem utrzymywał ,,niebotyczne stosunki".
  Bał sie jak diabeł święconej wody aby stanać w obliczu wiariografu i poddać się badaniu na swoją agenturalnosć. Tacy przybłędy, zdemoralizowani to straszni tchórze. Rabiej tęskni za ciotką.
  Gardzę czynami banderowców ukrainskich od zawsze.
  Co do nazwisk twoich guru, to strasznie sie mylisz, szczególnie tym Andruszkiewiczem, chlapie co mu ślina na język wpadnie, udaje narodowca a w sprawach zsadniczych dla przyszłości Polski jest taki sam co głosi Michnik, zreszta pozostali też nie rozumieją interesu narodowego Polski, a ten ostatni to kompletnie rozdwojenie jażni.
 • @Wrzodak Z. 18:35:17
  Sam fakt, że narodowcy (za takich się przynajmniej podają) nie odcinaja się wyraźnie od antypolskiej polityki zagranicznej Popisu jest bardzo zastanawiający.
  Czyzby nowa ustawka i szalupa ratunkowa na przyszłość?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:48:57
  Widać to na przykładzie tej kobiety z dużej ambasady, Andruszkiewicz, Winnicki, Jakubiak powinni grzmieć o wstrętne zachowanie ambasador usraela w Polsce A tu cisza u ,,narodowców", a więc sprzyjają polityce ludobójczej usraela. Nie wywierają jasnej deklaracji rządu w tej sprawie. Nie została wezwana na dywanik to swiadczy o zupełnej podległości klasy politycznej od swoich mocodawców, którzy naszymi łapami oczerniają naszego sąsiada.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:48:57 i Zygmunt
  To powiedźcie mi Panowie, kogo w Polsce uważacie za narodowców, kto zasługuje na taką nazwę. Proszę o kilka nazwisk. I pytam po raz kolejny Zygmunt), kto dla Was jest tym, na kim można się wzorować , popierać.....
 • @Jeremi 19:03:33
  Ja osobiście takich (znanych) osób nie widzę. Mogę jedynie polecić Pana Zygmunta i siebie:) My przynajmniej piszemy uczciwie jak jest dlatego nikt nas do polityki nie wpuści.
  Mi się bardzo podoba oficjalny program RN tylko, że go nie realizują, nie tworzą struktur i biorą 1%.
 • Slepa Manka!
  Witam Pania!Milo Pania czytac.Zgadzam sie w 100% z Pani opinia.Zawsze bylam zwolenniczka Pis,ale teraz to co wyprawiaja jezeli chodzi o Ukraine I Rosje to stacilam zaufanie do nich.Nie wiem czy czyta Pani prace polonijna w Chicago,tez co poniektorzy drukuja artykuly p.Budzisza.Pani Manko nuech Pani startuje na senatora reprez.polonije,co tego co slysze Pani L.Sliwa chce sie ubiegac o to stanowisko.Pozdrowienia z okolic Chicago,prosze pisac czesciej.B.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:35
  Sam widzisz, że ciężko jest pokazać takie osoby, więc dla mnie ci, których wymieniłem są najważniejsi, może kiedyś ujawnią się inni, lepsi. A czy Wy obaj piszecie uczciwie? Zależy dla kogo, zapewne dla większości piszących na tym portalu tak.
 • @AgnieszkaS 18:25:37
  Mialam Pania za obiektywna komentatorke! Co Pani chce od komentarza Pani Manki ,to co napisala jest zgodne z prawda.
 • @Oscar 08:16:38
  no nie wiem, jak to jest z tymi trolami, i pozytywną oceną tej notki,
  mi się ona nie podoba, tendencyjna i wybiórcza,

  a w sprawie Ukrainy, należy pamiętać, że Polska należy do szajki, która próbowała Ukraińców obrabować umową z UE,

  i to my negocjowaliśmy warunki zbrojnego zamachu na Ukrainie.
 • @Jeremi 15:30:37
  jeśli to ruski agent/ka, to wyjątkowo nieudolny
 • @provincjal 09 15:52:07
  usrael zmontował zniesławienie w sprawie Jedwabnego, dlaczego zapominamy o najważniejszych faktach !!!!
 • @Jeremi 19:40:49
  A dla ciebie pisze nieuczciwie?

  A co do RN to nie uważam, że na bezrybiu i rąk ryba. W ten sposób PiS dostał się do koryta.
 • @AgnieszkaS 18:25:37
  To doskonały tekst. Co masz przeciw?
 • @Wrzodak Z. 18:55:11
  Na dywanik to Żorżeta wzywa ,,naszych,, rządzących. Wcześniej to robił Jones, był dyskretniejszy. RN to mali chłopcy z piaskownicy. W najlepszym razie.
 • @Jeremi 19:40:49
  Jest sporo ludzi, którzy mają dużą świadomość narodowa, ale oni nie wychylą ponieważ dzisiaj jak nie płyniesz z nurtem rzeki jak zdechła ryba jestes na marginesie. Podobnie jest w wojsku, jest grupa żołnierzy, która rozumie co to jest Niepodległość, oni zgrzytają na razie zębami. Mogę ci podać kilka nazwisk, ale oni przez to mogą mieć problemy w swoim środowisku, pracy. Uważasz, ze PiS jest lepszy od PO, zauważ tylko w jednej sprawie prowokacji banderowców w ciesninie Kerczynskiej, jak jednym głosem chlapią i po i pis i N a tzw. RN siedzi cicho. Podobnie jest w wielu innych zasadniczych sprawach Polski, mają jedno zdanie podobne do środowiska Michnika.
  Dzisiejszych czasach to bywa tak, albo grasz z światem NWO, albo cię zbombardują, albo pojedynczo cie zlikwidują, albo siedzisz cicho i głodujesz.
  Światem rządzi szatan, on płynie z usraela, to ciągle z tamtąd od wieków płynie najgorsze zło dla człowieka.
  Upominasz się o Ukraine, to pole doświadczalne dla usraela, tego państwa nie ma, jest grupa oligarchów, złodziei, mafii, która zarządza burdelem, a zwykli ludzie cierpia, których jest 18 mln rosjan, 3-4 mln polaków, węgrów, rumunów, słowaków, mołdowian, a rdzennych ukraińców nie ma, sa to grupy mafijne zarządzajacy w imieniu żyda masą upadłościową.
  Wyczuwam, że brakuje ci wiedzy i mało masz intelektu analitycznego. Trzeba dużo czytac, kojarzyc fakty, budować swoją świadomość narodową.
  Nie patrz na wodzusiów, patrz na ręce, sam też możesz byc wodzem, tylko uzupełnij wiedzę.
 • @K54 19:37:22
  Łucja Śliwa choć to może i dobra kobieta i Polka, ale wiedzy narodowej nie ma. Rozumie tylko, że jest komuna i antykomuna, to sztuczny podział dla naiwnych polaków z Chicago. Bylem w radio u p. Śliwy kilka razy, ale w latach 90-tych, taki podział może wtedy był zasadny, ale teraz to Polska jest pod okupacją USAIzraela - usraela, a kłótnia w Polsce między POPIS to kłótnia o to, kto ma dobrze zarządzać niewolnikami nad Wisłą w imieniu mocodawców z usraela.
  Dobry pomysł z tym senatorem.
 • @Wrzodak Z. 21:34:20
  Przecież sam masz wiedzę, masz intelekt analityczny, kojarzysz szybko fakty, Twoja świadomość narodowa jest przykładem dla innych, więc czemu nie jesteś wodzem?
  "Nie douczony Jeremi" (pisownia oryginalna douczonego Wrzodaka)
 • @Jeremi 22:05:10
  Doucz się i zostań wodzem, zobaczysz ile to kosztuje. Każdy może.
 • @K54 19:42:31
  To nieważne, że jest to "zgodne z prawdą".
  Bardzo często prawda może zaboleć.
  Wielu ludzi tak bardzo się utożsamia z PiS-em, że odbierają to jako atak na nich samych.
 • @zbig71 05:42:53
  Żydom amerykańskim jest zupełnie obojętne, czy my ich lubimy czy nie, byle byśmy zapłacili im na pocczątek 300 miliardów USD, a później się zobaczy. Oni naszych wcale nie trzymają na smyczy, to nasze eliciarstwo pisowskie chce im robić llaske za darmo i rozkłada przed nimi nogi w strachu że ujawnią jakieś wstydliwe fakty z przeszłości naszego eliciarstwa.
 • @Robik 07:21:07
  Ktoś mnie bardzo lubi, ale jeszcze bardzej lubi pisowskie eliciarstwo.
 • @Lotna 07:28:43
  Nie prowadzę obserwacji o której godzinie dostaję jedynkę, a niech się wyszaleją frustraci.
 • @provincjal 09 08:13:57
  Putinn też ma swoicch lachociągów, którzy się nie mogą doczekać, kiedy będą to mogli publicznie zademonnstrować całemu światu. Prroblem tkwi w totalnej lustracji.
 • @Oscar 08:16:38
  Ma Pan całkowitą rację.
 • @trojanka 09:33:01
  I o to właśnie chodzi , trzeba pokazać Polakom, kogo mają sie słuchać i jakie tryndy światowe postępu muszą przyjmować.
 • @Laznik 14:17:19
  Źródłem zła jest Magdalenka, która dalej rządzi przez zarządców zagranicznych, bo nasi mogą tylko robić laske za darmochę.
 • @Jeremi 15:30:37
  Władymir Władymirowicz też jest z Petersburga więc resztę sobie dopowiedz sam.Masz prawo do mojej oceny i ja to szanuję. A z moimi przyjaciółmi Rosjanami dalej utrzymuję stały kontakt.
  Rosja tylko napadła na Krym który zajęła bez żadnego wystrzału. Później odbyło się referendum gdzie ludność Krymu zdecydowanie opowiedziała sie za przyjęciem do Rosji. Rosja nie napadła na Dombas tylko broni swojej ludności rosyjskojęzycznej. To raczej banderowcy napadają na Donbas.
  Do muzyki wrócę wkrotce.
 • @provincjal 09 15:52:07
  Dziękuję za 5. Jest mi bardzo miło. Niestety pisowki serwilizm jest taki sam jak PZPR wobec Moskwy.
 • @Pedant 15:56:57
  Niejaki Mind service pierrwszy oskarżył mnie o ruską agenturę, więc mu potwierdziłam.
 • @Wrzodak Z. 17:20:24
  Im nie ma co tłumaczyć, szkoda pańskiego czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:34:02
  Bardzo dziękuję i pozdrawiam
 • @K54 19:37:22
  Jak napisałam mojje opinie o Rosji i jej konflikcie z Ukrainą różnią się znacznie od tego co pisze Pan Budzisz. Nie uważam Rosji za wroga ani za przyjaciela, jedynie za państwo z którymm powinno się robić interesy.
  PiS zawodzi na całej linii Polaków. Źródłem nieszczęścia jest udział Lecha Kaczyńskiego w Magdalence, od tego czasu jesteśmy państwem teoretycznym.
  Na senatora nie będę startować., mdliło by mnie gdybym musiała się spotykać z takimi zerami jak Rychu Czarniecki i jemu podobni.
  Pani Śliwa to osoba badzo zacietrzewiona. Raz zadzwoniłam ddo niej by wyrazić swoja opinie o PiS, to natyychmiast mi przerwała, krytykujac mnie za krytyke PiS.
  Serdecznie pozdrawiam z samego Chicago.
 • @AgnieszkaS 18:25:37
  Kontakty nawiązuję droga maillową, telefonicznie, a raz w roku osobiście, czasaami przyjeżddżają do Chicago na moje zaproszenie ja do nich też jeżdżę. Natomaist dla Wolodii pracuje zawodowo,, bo mi dobrze płaci.
  Panimajesz?
 • @Wrzodak Z. 21:41:59
  Pani Śliwa to typowa bezkrytyczna pisówka.
  Pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 02:35:19
  Jeśli wstydliwe fakty z przeszłości są dla PiS- i Kaczelnika są zgryzotą i obawą przed ujawnieniem, to jednak jest to rodzaj smyczy. Oczywiście Lustracja totalna. Dałem 5
  Pozdrawiam.
 • Są pytania kto jest prawdziwym Narodowcem ? !
  Słowianie ! Prawdziwymi Narodowcami są

  1. ksiądz Jacek Międlar Wrocław.
  2. Piotr Rybak Wrocław .

  Słowianie co do reszty narodowców to mam umiarkowany sceptycyzm .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Ślepa Mańka 02:36:37
  Ja jeszcze i do czasu pisowiec jak zawsze 5! no i Pzdr!.
 • Ślepa Mańka dałem 5. Pzdr.
  Bardzo mi się podoba konflikt Rosja-Ukraina i oby nasi wrogowie jak najdłużej szarpali się za włosy. Ukraina Polsce nieżyczliwa, nie warto za nich się nadstawiać, bo jak będą mieli spokój to zobaczycie jak Ukry będą się z Polską szarpać o bzdury. Ukry wolą Berlin, nawet wtedy gdy ten razem z Ruskim robi Nord Stream 2. Polska nie powinna zabierać głosu w sprawie obrony Ukrainy! Uważam jak większość Polaków i wszyscy Kresowianie, że wikłanie Polski do tej "wojny" i jawne popieranie jednego z tych bandyckich krajów całkowicie nam obcych cywilizacyjnie co wykazało wielowiekowe sąsiedztwo jest błędem! Poroszenko zamyka granice Rosjanom to czemu nie zamyka wiejącym "obrońcom Ukrainy" granicy do Polski? A jest ich już u nas wyraźny nadmiar, zdolnych do służby wojskowej w tym chmara tzw "studentów"- to KTO ma bronić ojczyzny? Podsumowując... Jesteśmy adwokatem Ukrainy, przedstawicielem jej interesów w NATO, UE, pomagamy jak możemy, nikt tak jak my nie nadstawia za Ukrainę karku Rosji, nikt tyle jak my nie traci na popieraniu Ukrainy, wybiegamy jak zwykle przed szereg, mieszamy się nie potrzebnie w konflikt dwóch sąsiadów, podczas gdy Ukraina pluje na nas jak tylko może: zakrywa lwy na cmentarzu Orląt, zabrania naszemu IPN ekshumacji ofiar ludobójstwa, gloryfikuje zbrodniarzy i morderców naszych przodków, organizuje antypolskie marsze itd itd. Brawo "nasi"(?) rządzący...
 • Oto co dały "sankcje" Zachodu, USA i Polski nałożone na Rosję.
  Szwedzkie media o sukcesach Rosji w rolnictwie. Rolnictwo to najszybciej rozwijająca się gałąź rosyjskiej gospodarki, kraj eksportuje obecnie więcej produktów rolnych niż broni pisze szwedzka gazeta Lantbrukets Affärstidning. W ciągu ostatnich 20 lat z kraju uzależnionego od importu artykułów spożywczych Rosja zmieniła się w jednego z najważniejszych graczy na światowym rynku eksportowym. Jednocześnie przez ostatnie 5 lat zarówno produkcja rolna, jak i jej eksport wzrosły o 20% piszą autorzy artykułu, tłumacząc to polityką rolną i handlową państwa. Po rozpadzie Związku Radzieckiego na rynku spożywczym i w sferze agrarnej doszło do załamania, po czym do kraju zaczęły napływać towary importowane. Sytuacja zaczęła się zmieniać po decyzji rządu z 2005 roku, by zacząć aktywnie inwestować we własne rolnictwo pisze Lantbrukets Affärstidning. Oprócz tego w 2014 roku w odpowiedzi na sankcje gospodarcze Unii Europejskiej i USA Rosja wprowadziła zakaz importu niektórych amerykańskich i europejskich produktów spożywczych przypominają szwedzcy dziennikarze. W rezultacie pod koniec 2017 roku Rosja stała się największym na świecie eksporterem pszenicy, drugim pod względem wielkości producentem nasion słonecznika i roślin zbożowych, trzecim pod względem produkcji mleka i ziemniaków oraz piątym jeśli chodzi o hodowlę brojlerów i kur na jajka podsumowuje Lantbrukets Affärstidning. W wywiadzie dla Radia Sputnik Ilja Bierezniuk, partner zarządzający agencji konsultingowo-komunikacyjnej „Agro and Food Communications", specjalizującej się w sferze rolno-przemysłowej, skomentował tę publikację, zwracając uwagę na duże osiągnięcia rosyjskiego rolnictwa w ostatnich latach. Rzeczywiście, jeśli spojrzymy wstecz, to nie mieliśmy nic, a teraz dokonaliśmy substytucji importu na przykład brojlerów. Praktycznie w 98,7% zaspokajamy całe wewnętrzne zapotrzebowanie naszego rynku, podobna sytuacja ma miejsce z wieprzowiną i wołowiną oraz produkcją mleka. Do plusów możemy również zaliczyć sukcesy rosyjskiego eksportu rolnego. Niedawno na niektóre gatunki drobiu otworzył się na przykład rynek Chin, który wcześniej był dla nas zamknięty. Są pozytywne przykłady także na innych kierunkach, m.in. w produkcji wysoko przetworzonej. Ale jeśli mówić ogólnie o rozwoju rosyjskiego kompleksu rolno-przemysłowego, to są zarówno duże sukcesy, jak i pewne niedociągnięcia. To normalny proces biznesowy" powiedział Ilja Bierezniuk. Przypomnijmy, że latem 2014 roku Rosja wprowadziła embargo na import niektórych towarów z krajów, które ogłosiły antyrosyjskie sankcje USA, państw UE, Kanady, Australii i Norwegii. Zakazem zostały objęte: mięso, kiełbasy, ryby i owoce morza, warzywa, owoce oraz produkty mleczne. Wraz z utrzymywaniem restrykcji przed Zachód, Rosja również przedłużała swoje sankcje odwetowe.

  Ps..A u nas mówią elyty, że tam ruskie trawę jedzą z trawników i śniegiem zagryzają, ale to propaganda dla ciemniaków. Już to pisałem w 2014. Sankcje zrobią z Rosji konkurenta na rynkach światowych. Zamiast pielęgnować ten potężny rynek zbytu. USA chciało go całkiem przejąć. Teraz UE już nic nie pozostanie jak kontynuować sankcje, bo i tak wejście na rynek rosyjski dziś jest tak trudne, że dla tych firm będzie to mało realne, wręcz już niemożliwe. Ten rynek zbytu, będzie dla Zachodu ciężki do zdobycia a dla Polski to już w ogóle.
 • My się Ruska nie boimy...
  My się Ruska nie boimy gdyż mamy nowe Cudowne Bronie:
  www.kwfs.livejournal.com

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930