Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Twierdzenia Pana Krzysztofa Wojtasa o "realnej ocenie zdolności mentalnych kobiet", można porównać do zdania red. Pawliczaka z meczu Brazylia-Szkocja z roku 1982, że "napastnik Serginho ma zupełny brak utraty percepcji nogi".

Pan Krzysztof Wojtas do mojej ostatniej notki napisał następujący komentarz, który moim zdaniem wymaga szerszej dyskusji .
Oto ten komentarz:
Po pierwsze - nie żyła Pani w tamtym czasie i stąd oceny są wypaczone inną perspektywą.
Po drugie - nie żyje Pani tu i teraz w Polsce i nie ma wyczucia i rozeznania sytuacji.
Po trzecie wyjechała Pani dla własnej wygody, "aby żyło się jej lepiej", a to nie jest powód do pouczania innych.
Po czwarte - żyjąc tam ma Pani odniesienie co najwyżej do tego obrazu Polski, który istniał w czasie, gdy tu Pani żyła. Zatem - oceny są nieadekwatne.
Już to wskazuje, że może Pani (bo jest więcej przesłanek), co najwyżej prezentować swoją opinię jako uchodźca, a nie ma Pani moralnego prawa na dokonywanie ocen.
No i wreszcie - jako kobieta nie jest Pani w stanie dokonać wszechstronnej i obiektywnej analizy. To nie krytyka Pani, a realna ocena zdolności mentalnych kobiet, które w wielu względach przewyższają mężczyzn, ale też w wielu mają swe ograniczenia.
Niestety. Tylko część kobiet zdaje sobie z tego sprawę, ale te nie zabierają głosu.
I sprawa inna. Docenia Pani np. osiągnięcia komuny w zakresie kształcenia - sama Pani uzyskała to wykształcenie. I krytykuje komunę "w czambuł". Już to wskazuje, że brak Pani obiektywizmu. Bo należy krytykować rzeczy złe, a nie wszystko. Często zaś są to sprawy powiązane - bo aby Pani uzyskała wykształcenie - musieli być kiepsko wynagradzani dydaktycy na uczelniach.A to już uchodzi pani uwagi.
I jeszcze kolejny komentarz:
@Autor
Moim zdaniem, po przeczytaniu tych uwag itd. mam jeden wniosek: Pani nie powinna wypowiadać się na tematy polskie.
Niech Pani pisze o USA i tamtych okolicach. Polska - to temat, ,którego Pani już nie rozumie.
Oto podstawowe pytanie: Czy ludzie mieszkający poza Polską mają prawo wypowiadać sie na tematy polskie?
Według Pana Wojtasa absolutnie nie, gdyż według niego Polska to temat którego emigrantka taka jak nie rozumie.  Dlaczego? Bo jako kobieta nie jestem w stanie dokonać wszechstronnej i obiektywnej analizy. Dalej Pan Wojtas bredzi coś na temat „realnej oceny zdolności mentalnych kobiet”. Wielka szkoda że nie rozwinął dalej swoich złotych myśli.
Teraz co do wykształcenia za czasów komuny. Otóż ja studiowałam nauki humanistyczne, więc nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy poziomem  tzw. Zachodu i komuny. Za komuny z własnego doświadczenia wspominam  wolność wyboru: albo się sama dokształcam i zamiast imprezować przez cały okres studiów, chodze sobie do bibliotek i pogłębiam swoją wiedzę. Tego komuna mi nie zabraniała. Jeśli jakaś książka była na indeksie, to prowadzący profesor ją udostępniał. I robili to nawet partyjni ideowcy, którzy doceniali starania swoich studentów o pogłębienie wiedzy. Zresztą Biblioteka Jagiellońska posiadała bardzo bogaty zbiór książek i prasy emigracyjnej. Był tylko i wyłącznie problem dostępu. Mojej koleżance z filologii rosyjskiej udało się wypożyczyć do czytelni „Doktora Żiwago” na prośbę jej promotora.
Ale byli też tacy zawodnicy, w ogromnej większości mężczyźni, którzy studiowali po dziesięć lat.   Były też  takie osoby, które przeimprezowały całe studia, tylko dlatego że były „za darmo”. Każdy student mógł sobie wybierać opcję: nauka albo imprezy albo zabawa w politykę, lub założyć rodzinę w trakcie studiów.
Co do wykształcenia technicznego znam wielu moich rówieśników w Stanach , którzy niczego nie musieli nadrabiać, bo mieli bardzo solidne podstawy z PRL. Wiele z tych osób zrobiło duże kariery w biznesie. Każdy z nich zaczynał prace jako zwykły robotnik w fabryce, by za zarobione pieniądze zacząć pracę na własny rachunek. Tu nie ma wyjątków-tak w Ameryce zaczynał pracę każdy emigrant.
Jak Pan widzi panie Wojtas nie potępiam komuny w czambuł, podobnie też nie zachwycam sie w każdym aspekcie Ameryką.  Ale ja Panu nie odmawiam krytyki i wypowiadania się na tematy amerykańskie, chętnie przeczytam pańskie opinie i z nimi popolemizuję, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, że Pan nie powinien sie wypowiadać na tematy amerykańskie, bo ich Pan nie rozumie.  I nie wygłupiam sie z wypisiwaniem dyrdymałów na temat realnej  oceny zdolności mentalnej  mężczyzn.
Prosze mi pokazać notkę lub jej fragment,  gdzie krytykuję komunę w „czambuł”.
Wiem że się Panu nie spodobała moja ocena prof. Legutki i prof. Żaryna, ale oni z racji swojego politycznego zaangażowania się po jednej ze stron byli i będą krytykowani za taki a nie inny wybór, natomiast naszym prawem jest ich krytykować, jeśli coś nam się nie podoba w ich wypowiedziach czy zachowaniu.
Ponieważ ja mam inne zdanie od Pana, więc pańskim zdaniem nie powinnam sie wypowiadać, bo mi brak realnej oceny zdolności mentalnej.
Kolejny punkt niezgody to jak Pan twierdzi, że „- nie żyła Pani w tamtym czasie i stąd oceny są wypaczone inną perspektywą”. Pan też nie żył w tamtych czasach Powstania, więc oboje znamy je z książek, filmów dokumentalnych, oraz relacji naocznych świadków.  To się też tyczy Pana Żaryna. Na podstawie tych czynników wyrabiamy sobie zdanie o czasach Powstania Warszawskiego. Podkreślam iż każdy z nas może mieć dostęp do różnych źródeł tego okresu. Zresztą napisałam wyraźnie, iż do pełnej oceny  Powstania musimy poczekać na otwarcie brytyjskich archiwów.
Dalej Panu musze wyjaśnić, że to nie są czasy komuny, kiedy jedynym środkiem komunikacji były listy, które zreszta były czytane przez urzędników komuny. Rozmowy telefoniczne były bardzo wtedy drogie i były podsłuchiwane. Dzisiaj Panie Wojtas jest internet, gdzie mogę sobie czytać te same wiadomości co Pan, wybór zależy tylko ode mnie, który z portali informacyjnych sobie wybiorę. Ponadto mogę rozmawiać bardzo tanio w nieograniczonym czasie z Polską nawet na komórke za jedyne 30 USD.
Wypisująć dyrdymały takie jak „nie żyje Pani tu i teraz w Polsce i nie ma wyczucia i rozeznania sytuacji”, oraz „- żyjąc tam ma Pani odniesienie co najwyżej do tego obrazu Polski, który istniał w czasie, gdy tu Pani żyła. Zatem - oceny są nieadekwatne”, to raczej Pan zatrzymał sie w czasie nie mając pojęcia o mozliwościach komunikacyjnych między kontynentami.
Ponadto co roku przyjeżdżam do Polski i spotykam się ze znajomymi. Nie spotkałam prof. Legutki  i Żaryna.
Każdy ma prawo do dokonywania moralnych ocen zarówno pańskiej osoby jak i mojej, począwszy od profesora zwyczajnego, a skończywszy na niepiśmiennym pijaczku spod budki z piwem. Jest tylko problem , czy sie Pan zgadza z ich ocenami czy nie, oraz czy je Pan potraktuje poważnie lub przepuści drugim uchem.

Po tych pańskich uwagach, wychodzi  z Pana niezły totalniak, w dodatku z kompleksami. 

KOMENTARZE

 • Wojtas - totalniak z kompleksami...
  P. Wojtas propaguje idee "cywilizacji polskiej" ale sam zatrzymał się na początkowym etapie przyswajania sobie zwykłej kultury osobistej.
 • Leoncjo dał wykładnię podstaw "cywilizacji polskiej"
  Pan Wojtas pełni pożyteczną rolę w cyberprzestrzeni, gdyż można nim straszyć nastolatki opuszczające się w nauce.

  Na przykład:

  Słuchaj Małgosiu, jak nie będziesz pilnie się uczyć, to twoje szanse na karierę i wartościowego męża bedą bardzo małe i może się zdarzyć, że trafisz na takiego łotrzyka jak Pan Krzysio.
 • Co Witos to nie Wojtas!
  Polska Ludowa zapewniła Wojtasowi wyjście z gumna, bezpłatne wykształcenie, awans społeczny i rozbudziła aspiracje. To wydaje się zakompleksiony konus z gminu, z chłopskim uporem, materiał na arywistę gotowego antytyszambrować w poczekalniach każdej władzy. Człowiek do wynajęcia in spe.
  Nie wchodząc w PRL-owską biograficzną wstydliwość Wojtasa, nie sposób nie nie zwrócić uwagi, że mu się widzieć nózia omskła i wypadł gdzieś z windy kariery, podczas transformacji i cicho przycupnął w badylarstwie, (czekając aż przyschnie?). Ale to co pod miedzą, na tymczasem, to nie na dobre. Zmieniły się realia i dekoracje i przyszedł wiek męski-wiek klęski, kryzys wieku średniego. I choć dzieci spłodził, dom posiadł, drzewa posadził, to nie przyniosło to Wojtasowi poczucia spełnienia. Jak choćby realizacji tęsknoty samotnej żeglugi oceanicznej. Nie wiem czy Wojtas heraldyka opłacił, żeby mu indygenat - "z chama na pana"- wynalazł, by szablę na karmazynie nad kominkiem powiesić.
  A ego wciąż rosło w oczywistej niezgodzie na los niesprawiedliwy, znany na pamięć żoniny bezkształt i ogólne "wsio nie tak, kak nada"... Nie wiadomo co było przyczyną a co skutkiem: myzogymia czy przerost prostaty. No i mamy "nie boso ale w ostrogach" a gumofilcach i w pretensjach. Chłopski spryciula niszę i wakat na Neonie wywąchał i za koryfeusza wszechwiedzy chce robić (wykorzystując zakute i naumiane mądrości z wieczorowych studiów marksizmu-leninizmu). No i cierpieć musimy cywilizatora - zadufka.
 • @1abezmetki 08:04:32
  Jak się okazuje mdląco nieciekawą postać trzecioplanową można zaprezentować w arcyciekawej narracji. Ode mnie 5* oraz pozdrowienia.
 • @1abezmetki 08:04:32
  Ty bezmajtek z pewnością rodziłeś się na hrabiowskich piernatach.
  Stać cię na podanie swoich danych personalnych, żeby Pan Wojtas mógł ci strzelić w ryło?
  Jeśli cię nie stać to spadaj.
 • Wojtasowa „Cywilizacja Polska” w pigułce:
  Nie odzywaj się, boś głupia baba, a na dodatek emigrantka, a jeśli jesteś chłopem, który nie wyemigrował i nie zgadzasz się z Wojtasem, to nic nie rozumiesz, bo też jesteś głupi.

  Takie to „polskie wartości” proponuje naczelny cywilizator NEonu24.pl. A to tylko preludium do jego antypolskiej ideologii spod krzaka pomidora.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:38:28
  Ach, ty też chcesz pomagać nas cywilizować, tym razem poprzez straszenie mordobiciem?
  Coraz lepiej!
 • @Lotna 09:41:25
  CP pana Krzysztofa Wojtasa oparta na równowadze stołka o trzech nogach nigdy nie dogoni binarnej szybkości przekazu informacji :))
 • @Lotna 09:57:38
  Nie zgadzam się z wieloma rzeczami które pisze Wojtas, zwłaszcza o kobietach ale bezmetki przegiął swoim personalnym ataku i zachował się jak gnida, która zasługuje właśnie na mordobicie.
 • @1abezmetki 09:59:19
  Bezmajtek - nie jednemu psu burek.
  Pochwal się swoim nazwiskiem to znajdę ci "krewnych" do woli.
  Oczywiście tego nigdy nie zrobisz bo należysz do kategorii anonimowych szczurów internetowych, którzy srają na głowy innych licząc na rzekomą anonimowość. Do czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:10:49
  Charakterystyczna i znamienna nadreakcja! A ty co, dla odmiany w "patriotach" robisz?
 • @Nibiru 08:42:48
  Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam. ;-)))
 • A ja się zgadzam z odczuciami Wojtasa.
  „nie żyje Pani tu i teraz w Polsce i nie ma wyczucia i rozeznania sytuacji”, oraz „- żyjąc tam ma Pani odniesienie co najwyżej do tego obrazu Polski, który istniał w czasie, gdy tu Pani żyła. Zatem - oceny są nieadekwatne”

  To moim zdaniem bardzo słuszna sentencja.
  Trudno zrozumieć np Amerykanów nie żyjąc wiele lat w Ameryce.
  Poglądy czy zdanie oczywiście można mieć ale nie będzie one zbyt "przystające" i głębokie w stosunku do rzeczywistych "tryndów" w Ameryce.

  Poza tym droga pani w Polsce już od 30 lat nie ma budek z piwem
  i dzięki PRLowi niema też niepiśmiennych... choć zapewne są wtórni analfabeci.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:10:49
  .. i dodatkowo banuje ludzi którzy prezentują odmienne od jej poglądy.
  Tacy co banują za odmienne poglądy to zakompleksione chciało by się napisać "świry" ale nie napiszę bo Admin prosił by się nie wyrażać.

  .. a Wojtas jest Ok... ma dobrą optykę na to co dzieje się w Polsce oraz na historię najnowszą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:07:32
  Albo piszemy na portalu, na którym istnieje wolność słowa, albo spotykamy się pod płotem, żeby sobie nawzajem mordy poobijać, jeśli się komuś nie podoba czyjaś wypowiedź. Zdecyduj się, bo wygrażanie komuś to chyba raczej należy do meneli pod budką z piwem, a nie na portalu politycznym.

  Bezmetki, a nie bezmajtek, jak go nazywasz, wyraził swoją opinię, miał do tego prawo. Nie nazwał Wojtasa gnidą, jak ty go nazwałeś, nie użył żadnych inwektyw ani wulgaryzmów i w tym nie wziął przykładu ani z Wojtasa, ani z ciebie. Nie zagroził obiciem mu pyska, jak to ty zrobiłeś w stosunku do niego, duchu wolności.
  Wszystko co jesteś wstanie powiedzieć, to to, że nie zgadzasz się z wieloma rzeczami, które Wojtas pisze, a tak poza tym, to jakoś nie zauważyłam, abyś bronił kogokolwiek, łącznie z kobietami, komu nabluzgał Wojtas z zaciekłością, z jaką bronisz jego. Ciekawe, dlaczego.
 • @
  Wiedziałem, że na Szanownych Bloggerów Neonu mogę liczyć.
  Skoro mnie tak nienawidzicie - to znaczy, że coś do waszych zakutych łbów próbuję wprowadzić trochę światła.

  Bardzo cenne jest dla mnie zwłaszcza porównanie stanowisk "kobiecych". Znaczy Lotnej i Ślepej Mańki. Obie wykazują się właśnie typowo kobiecymi stanami, gdzie emocje są znacznie większe niż logika. Czyli potwierdzają moją diagnozę.

  A co do reszty?
  Tak szczerze?
  Mam was, Drodzy Blogerzy, głęboko w d... Bowiem celem mojej aktywności nie jest prezentowanie walorów mojej osoby, a zaprezentowanie idei , która stanowi o wielkości Polski i polskości.
  Stosunek zaś do tego - ukazujecie przy każdej nadarzającej się okazji.
  A swołoczy to ja nie lubię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:47
  „Bardzo cenne jest dla mnie zwłaszcza porównanie stanowisk "kobiecych". Znaczy Lotnej i Ślepej Mańki. Obie wykazują się właśnie typowo kobiecymi stanami, gdzie emocje są znacznie większe niż logika.”

  Dowód proszę. W którym miejscu przemawia przeze mnie albo Ślepą Mańkę brak logiki i kierowanie się emocjami?

  Natomiast zdanie Wojtasa:
  „Skoro mnie tak nienawidzicie - to znaczy, że coś do waszych łbów próbuję wprowadzić trochę światła.”
  jest nielogiczne, co by wskazywało na pisanie pod wpływem emocji właśnie.

  A jak chodzi o zakute łby, to niech sobie Wojtas w lustro popatrzy.
 • @Lotna 10:46:03
  Typowo kobiece: zawsze dojrzy włos na każdym fraku.
 • *****
  //Czy ludzie mieszkający poza Polską mają prawo wypowiadać sie na tematy polskie?//
  Ludziom mieszkającym poza Polską wolno było jedynie przysyłać paczki i pieniądze , najlepiej
  systematycznie co miesiąc , przynajmniej 100 $ albo równowartość w artykułach spożywczych ,
  a gdy skończył się PRL , to należało zapraszać , udostępniać własne mieszkanie , załatwić robotę
  i nie marudzić bo to im się wszystko za darmo należało , stąd słuszne dzisiaj uwagi ,że na tematy polskie, emigrantom nie wolno się wypowiadać :)))))))
  Można to ująć krócej : "Murzyn zrobił swoje i morda w kubeł "
 • @puuuq 10:56:19
  Dokładnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:50:58
  Nie włos na fraku, tylko źdźbło słomy z buta.

  Nadal czekam na dowody braku logiki i kierowanie się emocjami.
 • @puuuq 10:56:19
  Słuszne stanowisko.

  PS. Jakby Pan nie miał komu wysyłać tych 100$, to podam adres.
  ;-)))
 • @Lotna 11:03:39
  Toż czekanie na dowody braku logiki jest właśnie tym dowodem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:31:59
  Od dawna zaniechałem wspierana darmozjadów
  Poza tym robi Pan wrażenie ( na zdjęciu bo to chyba Pan we własnej osobie )obywatela dobrze odżywionego
  i za dobrze ubranego ,stąd nie spełnia Pan kryteriów wsparcie :)))
 • @puuuq 12:03:31
  A już miałem nadzieję, że Pan tak z dobroci serca szuka, kogo by wesprzeć.
  Przecież te wszystkie "organizacje charytatywne" ciągle stosują się do zasady: " kogo by tu, k..., jeszcze wesprzeć?".

  PS. Ostatnio schudłem i mam bardziej potargane ubranie. To stąd, że mnie blogerzy, a już zwłaszcza blogerki, co i rusz za nogawki ciągną.
 • @Lotna 10:30:41
  Mam alergię na anonimy, które sobie zbyt wiele pozwalają licząc na swoją internetową anonimowość, kiedyś już o tym dyskutowaliśmy.
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/113760,avatar-a-ochrona-dobr-osobistych

  I zawsze takich osobników będę nazywał gnidami albo jeszcze gorzej, niech mnie pozwą jeśli mają odwagę.
  Wojtasa w tym konkretnym przypadku bronię dla zasady, o której wyżej choć zgadzam się z tym co napisała Mańka. Tu niech się Wojtas sam tłumaczy.

  //nie użył żadnych inwektyw ani wulgaryzmów i w tym nie wziął przykładu ani z Wojtasa, ani z ciebie.//

  A szukanie jakichś moich rzekomych krewnych w SB, których rzekomo się wypieram to pikuś? Jeśli ma jakieś dane, że osoba, o której mówi jest moim krewnym to niech to udowodni a nie rzuca głupie oskarżenia. Za to powinien mieć obitą mordę czy ci się to podoba czy nie.
  Z wolności słowa trzeba umieć korzystać.
 • @1abezmetki 10:18:44
  To co? Dowiem się czegoś więcej o tym moim "krewnym"? Najbardziej interesuje mnie stopień pokrewieństwa i co robił. Może masz wiedzę bo byłeś jego kolegą z wydziału?
 • @Oscar 10:28:58
  //Tacy co banują za odmienne poglądy to zakompleksione chciało by się napisać "świry"//

  Dokładnie tak.
  Jest tu jeszcze dwóch takich "miszczów" blogerki.
 • @Lotna 10:30:41
  Jak Cię atakują na niepoprawni.pl chazarskie świry używając określeń, których brzydzę się przytaczać to jest Ci miło?
  No ale przynajmniej nie szargają Twojego nazwiska tylko nick. Nick zawsze można zmienić, z nazwiskiem to inna sprawa.

  I tak Cię ciągle lubię :)
 • @puuuq 12:03:31
  "od dawna zaniechałem wspierana darmozjadów"

  Szkoda, że w Polsce jest pomieszane. Wielu darmozjadów się uważa za nieomylnych i dostają wsparcie Nagrodą Nobla, nie gardzą też małymi datkami:)
 • Moim zdaniem
  Czytając niektóre wpisy myślę że blogerzy mylą bezpośrednią ingerencję w sprawy polskie z dyskusją i punktami widzenia na sprawy polskie. Jestem przeciwnikiem uprawnienia Polaków do głosowania którzy mieszkają na stałe poza granicami Polski, w szczególności z podwójnym obywatelstwem, dopóki nie zamieszkają na stałe w Polsce. Jestem przeciwnikiem bezpośredniej ingerencji tychże Polaków na sprawy kraju. Nie mieszkasz w Polsce więc nie masz moralnego prawa bezpośrednio wpływać na życie Polaków w kraju (sam jestem emigrantem z podwójnym obywatelstwem).
  Dyskusja, opinia czy polemika o kraju z którego pochodzimy to prawo każdego Polaka i przeciwnikom tych rzeczy g....no do tego. Ślepa Mańka, jak każdy Polak, ma prawo dyskutować i wyrażać swoją opinię o Polsce lub o tym co się w niej dzieje.

  PS: Co do Pana Wojtasa to faktycznie niekiedy zachowuje się jakby mu nie tylko żona lecz także i teściowa kiedyś na odcisk stąpnęła. Stąd te czasami niesmaczne, bezpośrednio atakujące kobiety wpisy.
 • @Stara Baba 14:01:57
  " Co do Pana Wojtasa to faktycznie niekiedy zachowuje się jakby mu nie tylko żona lecz także i teściowa kiedyś na odcisk stąpnęła. Stąd te czasami niesmaczne, bezpośrednio atakujące kobiety wpisy."

  Odezwała się baba.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:43
  :-))))))))))
 • @Stara Baba 14:01:57
  I jeszcze...
  " Ślepa Mańka, jak każdy Polak, ma prawo dyskutować i wyrażać swoją opinię o Polsce lub o tym co się w niej dzieje."

  Czy Pan też tak ograniczony mentalnie jak baby?
  Przecież właśnie napisałem Ślepej Mańce, że ma prawo wyrażać swoje opinie, ale nie ma prawa wydawać sądów.
  To jest istotą naszej różnicy zdań.
  Cytat:
  "Już to wskazuje, że może Pani (bo jest więcej przesłanek), co najwyżej prezentować swoją opinię jako uchodźca, a nie ma Pani moralnego prawa na dokonywanie ocen."

  Wszelkie opinie osób mieszkających poza krajem - nawet te niedoważone, są cenne, gdyż pozwalają na wytworzenie obrazu rzeczywistości. Jednak narzucanie ich jako jedynie słusznych jest błędne; o sprawach Polski powinny decydować osoby tu mieszkające.

  A Mańka sama sobie niekiedy przeczy. Już pomijając, że namawia mnie, abym się wypowiadał o USA. A ja tego nie czynię z tych samych powodów dla jakich ona nie powinna narzucać swego zdania o Polsce.
 • @12:57:09
  http://ipn.gov.pl/pl/form/r8087317763113,Akta-osobowe-funkcjonariusza-Ruszkiewicz-Wlodzimierz-s-Floriana-ur-23111951-r.html
  https://andrzejewski.siedlce.pl/lista-agentow-sb.html?page_l94=7
  pozycja1263
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,50394,163574972,163574972,Lista_wspolpracownikow_SB_w_MSZ_jest_dluga.html

  Rodziny się nie wybiera. To nie twoja wina! Udowodnij, że to nie twój krewny!
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:27:45
  "Przecież właśnie napisałem Ślepej Mańce, że ma prawo wyrażać swoje opinie, ale nie ma prawa wydawać sądów."

  Ależ ma prawo jeżeli robi to jako osoba prywatna w formie polemiki
  a Ślepa Manka to właśnie czyni. To czy osądy i polemika jest zgodna z prawdą lub logiczna to już inny problem. Każdy ma swoją "prawdę" dlatego ludzie o niej dyskutują.
 • Patrząc na te dyskusje
  jasnym się staje dlaczego Polska upada. Po prostu Polacy nie potrafią współpracować, są kłótliwi, podzieleni i nieskorzy do kompromisu. Obcy to wykorzystuje rozkładając Polskę od środka z widomym skutkiem.
  Stado baranów prowadzone przez osłów ścieżką wytyczoną przez hieny.
 • @Stara Baba 14:43:37
  To o co kaman?
 • @1abezmetki 14:32:01
  http://www.adwokatruszkiewicz.pl
  https://liberalarts.utexas.edu/rhetoric/faculty/jr1950
  http://www.sapathology.sa.gov.au/wps/wcm/connect/sa+pathology+internet+content+new/content/clinicians/pathologists/ruszkiewicz%2C+associate+professor+andrew
  https://www.sagenomics.org/andrew-ruszkiewicz/
  http://www.centreforcancerbiology.org.au/members/andrew-ruszkiewicz/
  https://oakland.edu/wrt/top-links/facultystaff-directory/special-lecturers/ruszkiewicz
  http://www.ppwsz.edu.pl/instytutturystyki-xi-xi-xi.html
  http://pokerdb.thehendonmob.com/player.php?a=r&n=113071
  https://vimeo.com/liquidcgi

  najciekawszy adres:
  https://www.znanylekarz.pl/zbigniew-ruszkiewicz/ginekolog/poznan
  8-))))))
 • @Husky 14:54:52
  "Agnieszka

  2018-01-31

  Lokalizacja: "Gabinety - Marcelin"
  Jestem pacjentką Dr.Ruszkiewicza od ponad 23 lat.Doktor prowadził mi dwie ciąże .Ufam doktorowi w 100 % i nie wyobrażam sobie innego lekarza.Polecam Dr.Ruszkiewicza ,to miły i na rzeczy lekarz potrafi pacjentce wszystko dokładnie wytłumaczyć. Mało dzisiaj takich lekarzy,którzy potrafia cennie poświęcić czas pacjentce.."

  I wszystko jasne. Ruszkiewicz i ciążę potrafi pacjentce załatwić. I poblogować.
  I o to chodzi. Dlatego kobiety go lubią. Zwłaszcza taka Ślepa Mańka.
 • @1abezmetki 14:32:01
  //Rodziny się nie wybiera. To nie twoja wina! Udowodnij, że to nie twój krewny!//

  Tak jak myślałem, jesteś zwykłym chazarskim tchórzem.
  Trochę wakacji ci się przyda.
 • @1abezmetki 08:04:32
  Za pisanie bzdur. Miesiąc odpoczynku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:30:50
  To tylko z kilka spośród setek adresów z listy ....
  MIPN

  8-))))))
 • Niepotrzebnie Mańko bierzesz do siebie różne farmazony
  Szkoda strzępić język dla ludzi, którzy pewnych rzeczy nie pojmują, a deprecjonując innych leczą swoje kompleksy. Wypowiadaj się na tematy polskie, bo nie tylko masz prawo ale i dobry, bo z daleka ogląd sytuacji. Mam kolegę w USA,wyjechał chwilę przed stanem wojennym, często pisujemy do siebie i on, też prawicowiec -patriota jak ja, ma inne spojrzenie na niektóre sprawy i tak być powinno. Patrzenie cały czas z naszego grajdołu to jak czytanie tylko jednej gazety.
  Dziwne, że JP II mógł się wypowiadać, choć był daleko, do tego o sprawach rodziny i wychowania dzieci, których wszak nie miał, no ale mimo humanistycznego wykształcenia miał umysł analityczny :)
  Skoro już weszłam na wykształcenie to w komunie było na wysokim poziomie i mimo, że np. historia była podawana wybiórczo ( teraz też tak jest), to można było dowiedzieć się i o Katyniu i innych zakrywanych sprawach, jak się szukało. O dzisiejszym poziomie edukacji, szczególnie matematycznej pisuje Iza Brodacka- Falzmann i w tej dziedzinie chciałoby się powiedzieć komuno wróć. Możemy się cieszyć, ze dane nam było wówczas kończyć szkoły i studiować. Pewnie dlatego doceniam Mańko Twoje wpisy nt. muzyki baroku, za komuny mogłam mimo skromnych środków rodziny chodzić do dwóch szkół równolegle (druga muzyczna), a na studiach być w grupie o poszerzonym programie matematycznym, w składzie osobowym z niewielką przewagą facetów, szczęśliwie byli normalni i myśleli głową, co nie wszystkim się udawało.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:04:40
  Tak było.
  Ja zrobiłem (druga córka) a mój wujek, który wtedy był ordynatorem w szpitalu dziecięcym w Poznaniu ją przyjął.
  Ale to było równo 20 lat temu.
 • @finka 15:38:31
  //Iza Brodacka- Falzmann i w tej dziedzinie chciałoby się powiedzieć komuno wróć. //

  Jest dokładnie tak jak mówisz.
  O tym regresie w edukacji jaki mamy teraz w ponoć "wolnej Polsce" nie raz dyskutowałem z Izą. Jest tak miła, że czasami, jak jestem w Warszawie zaprasza mnie na obiad i możemy spokojnie pogadać.

  Moje dzieci uczyły się w Polsce, tej już "wolnej" i tylko najstarsza po maturze pojechała uczyć się dalej, jest po Sorbonie.
  Najmłodsza dopiero zaczęła przygodę ze studiami ale podejrzewam, że też ją wywieje.

  Pozdrawiam
 • @Husky 14:54:52
  Pracowita mrówka jesteś piesku :)

  Ten Andrew Ruszkiewicz, mieszka w Adelajdzie i jest anatomopatologiem. Kuzyn w pierwszej linii.

  Jest jeszcze jeden link:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Ruszkiewicz

  I to jest moja rodzina. My wszyscy zresztą pochodzimy z chłopów i jeśli coś komuś się udało to tylko zasługa dobrego, polskiego wychowania w domu i nawyku do pracy.
  Większość moich kuzynów uprawia ziemię, żebyś miał co do michy wrzucić, piesku :)
 • @Repsol 15:24:04
  Tylko miesiąc?...
  Ludzki z Ciebie Pan, Repsolu :)))

  Nie taki jak ten paskudny Spirytek bo ten to by go od razu wysłał do szeolu.
 • 1abezmetki
  Zostałeś blogerem wyklętym. Dawniej, gdy mieli władzę, to wyrwaliby Ci paznokcie, a teraz tylko nakładają takie śmieszne sankcje - zapatrzyli się chyba na neo(n)konów. Kiedyś mnie admin wykasowa,ł gdy bez użycia niecenzuralnych słów ośmieliłem sie wyrazić opinię że JR za Putina dałby sobie torbę ogolić na sucho zardzewiałą żyletką. Jacyż oni żałośni .
 • @Nibiru 16:37:21
  //że JR za Putina dałby sobie torbę ogolić na sucho zardzewiałą żyletką.//

  I ciągle tak uważasz?
 • @Nibiru 16:37:21
  :)))))

  Cóż za niedopuszczalna myślozbrodnia !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:51:37
  cyt: "I ciągle tak uważasz?"

  Na taką dewocję Kolegi wskazują liczne żenujące wpisy na Neonie i Salonie w obronie tego satrapy, który przecież jest takim samym sługusem międzynarodowej oligarchii finansowej jak Obama, Clintonowie, Trump, Tusk, Kaczyński, Duda, Merkel i wielu innych. Jak dotąd Szanowny Kolega nie opublikował nic bezstronnego dotyczącego Putina i jego kremlowskiego gangu (a może mi jakoś umknęło - proszę o link jeśli się mylę).
 • @Nibiru 19:39:38
  Rzadko piszę o Rosji i Putinie. Piszę o sprawach światowych.
  Jeśli masz coś przeciwko Putinowi i Rosji to napisz, podyskutujemy.
  Ja osobiście mam wiele zastrzeżeń do Putina. Wiele rzeczy mógłby zrobić lepiej.

  //Na taką dewocję Kolegi wskazują liczne żenujące wpisy na Neonie i Salonie w obronie tego satrapy,//

  To proszę o linki do tych "żenujących" i "licznych" wpisów dewocyjnych na temat Putina.
  Jeśli w ciągu 24 godzin tego nie będzie to ciebie też tu nie będzie a numer IP zostanie zablokowany. Tak się bronimy przed chazarskimi prowokatorami.
  Zrozumiał?

  PS. Masz miesiąc na poszukanie tych "dewocyjnych" tekstów do Putina. Dobrze wykorzystaj.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:23:32
  „Jeśli w ciągu 24 godzin tego nie będzie to ciebie też tu nie będzie a numer IP zostanie zablokowany. Tak się bronimy przed chazarskimi prowokatorami.
  Zrozumiał?”

  Czy jesteś tutaj adminem, czy już oficjalnie zaliczasz się to tych równiejszych?

  Nibiru jest „chazarskim prowokatorem” ? Puknij się w czoło i to porządnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:23:32
  cyt.:"PS. Masz miesiąc na poszukanie tych "dewocyjnych" tekstów do Putina. Dobrze wykorzystaj."

  Proszę samemu wejść na swoje komentarze na blogu Marka Budzisza i przypomnieć napierdzielanki z innymi bardziej obiektywnymi komentatorami. Mam ciekawsze zajęcia niż odświeżanie pamięci obcemu seniorowi.
  .
  cyt.: "Jeśli w ciągu 24 godzin tego nie będzie to ciebie też tu nie będzie a numer IP zostanie zablokowany. Tak się bronimy przed chazarskimi prowokatorami.
  Zrozumiał?"

  Tego SB-ckiego tonu już się widać nie wyzbędziesz. Lata mi twoje ultimatum i twoja frustracja i gorycz, że ludzie (pewnie także po cichu członkowie rodziny) brzydzą się toba. Działacie watahą, to pewnie twój głos będzie miał moc sprawczą i wreszcie zamkniecie tu japę kolejnemu krytykowi kremlowsko-koszernej mafii i świra Władymira. Dla mnie twoje zachowanie jest zabawne, na granicy puszczania zwieraczy, ale skoro cię to rajcuje to sobie folguj.
 • @Lotna 21:30:36
  Jareczek świadomie lub nie, ale robi wszystko, aby to co piszą krytycy "ojców założycieli NEONu" oraz ich misji okazało się brutalną prawdą. Bardzo dobrze, niech się odsłaniają to Wowka pokaże im ruski miesiąc poleci po premiach :-)
  PS: Lotna - dziękuję Ci za wsparcie i pozdrawiam
 • @Autorka
  Każdy ma prawo do wypowiadania się w dowolnej sprawie. Nawet Eskimos może wypowiedzieć się w sprawie Polski. Jego święte prawo.
  Najwyżej wyjdzie na idiotę ale ma takie prawo.

  Drugi problem, czy emigranci mają mieć prawa wyborcze w Polsce (być wybieranymi, oddawać głos).
  W II RP chyba był taki przepis, że jak ktoś przebywał 5 lat (10? nie pamiętam) za granicą to tracił takie prawa.
  Po prostu zachodziła wtedy możliwość konfliktu interesu (przyjeżdza emigrant po 20 latach z USA i zostaje sołtysem w Psiej Wólce, a wkrótce pojawia się tam amerykańska firma chcąca założyć hodowlę świń ale ze szkodą dla lokalnej społeczności, komu pan burmistrz przytaknie?)

  Dlatego jestem za zniesieniem podwójnego obywatelstwa.
 • @kowalskijan584 22:31:09
  Polska jak i USA nie uznają podwójnego obywatelstwa. Tolerują nowego obywatela na zasadzie "to twoja sprawa, dla nas jesteś już Polakiem (Amerykaninem). Podwójne obywatelstwo w naszym przypadku jest terminem tylko potocznym używanym przez nas emigrantów. Panu pewnie chodzi o utratę obywatelstwa polskiego gdy przyjmuje się obywatelstwo drugiego państwa co mówiąc szczerze było by najbardziej uczciwe. Tam gdzie przysięgasz tam jest twój dom.

  Amerykanka Tina Turner przeprowadzając się do Szwajcarii (?) i przyjmując tamte obywatelstwo była zmuszona oddać amerykański paszport.
 • @Robik 03:52:11
  Przecytałąm dwie jego notki na tematy cywilizacyjne...i wystarczy.
  pozdrawiam
 • @Nibiru 05:14:20
  nie czytałam dalej, gdyz to jest nudne, niech sobie wychowuje swoje dzieci jak chce.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:38:28
  Na moim blogu nie dopuszczę do mordobicia.
  Na swoim jareczku możesz prać kogo chcesz.
  Pozdrawiam.
 • @Lotna 09:41:25
  Przeczytałam tylko jego dwa wynurzenia cywilixacyjne, niemniej jednak to głupi totalniak, odmawiający komuś kogo zupełnie nie zna prawa głosu w sparwach ojczyzny.
  Nie wiem czy napisał cośkolwiek o największym obecnie zagrożeniu dla przyszłości jego rodziny, jakim sa żądania Holocaust Industry.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 10:23:47
  Budek z piwem nie ma, ale za to pijaczkowie jak najbardziej są obecni, Rok temu będąc w Krakowie przechadzając się po krakowskich plantach, spotkałąm następców z okresu moich studiów pijących z tzw. gwinta jakąś gorzałkę.
  Ja żyłam i dorastałam w Polsce, więc znam dokładnie realia i mentalność Polaków. Ponadto przyjeżdżam co roku na miesiąc, więc mam kontakt na żywo.
  czy moje oceny sytuacji w Polsce są trafione i adekwatne, to juz jest ocena moich czytelników, których zdanie szanuję.
 • @Lotna 10:46:03
  Szkoda czasu na dyskusję z Panem Wojtasem. Chłopina jest niereforrmowalny.
 • @puuuq 10:56:19
  Trafił Pan w samo sedno. przerabiałam to włąsnej skórze.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 14:43:37
  Pana dyskusja z Panem Wojtasem, udowadnia że jest on jednak totalniakiem, w dodatku lekko ograniczonym. kobieta według niego nie ma prawa wydować sądów, toż to prymitywne.
 • @finka 15:38:31
  Niestety z poziomem wykształcenia różnie bywa, ale tu wszystko zależy moim zdaniem od rodziców. za moich czasów w szkole średniej były domy kultury, nie wiem czy to tyeraz zlikwidowano jako rel;ikt komuny?
  Właśnie w tych domach kultury można sie było dodatkowo kształcić za darmo. Czasami trzeba było wziąć udział w akademii pierwszomajowej, lub z okazji rewolucji Lenina. Poza tym nie było żadnej ideologizacji, nie prtzychodził na zajęcia żadenpartyjny lektor by nam truć o wyższości socjalizmu. Każdy uczeń mógł sie tam realizować podobnie było na studiach. Nie mam pojęcia jak to teraz wygląda. niech więc może pan Wojtas coś skrobnie na ten temat.
 • @Nibiru 19:39:38
  //Jak dotąd Szanowny Kolega nie opublikował nic bezstronnego dotyczącego Putina i jego kremlowskiego gangu//

  I nie znajdziesz bo ja nie piszę ani o Rosji ani o Putinie. Przykro mi...
  Masz jakiś problem z Putinem? Napisz i może z tobą podyskutuję. Jak znajdę czas.
 • @Ślepa Mańka 03:32:01
  Moja ogólna ocena Szanownej jest taka, że jest Pani zachłanną i egoistyczną zdzirą, która myśli wyłącznie w kategoriach własnej korzyści i wg własnego widzi mi się. Pani stosunek do Polaków jest pełen pogardy - wystarczy dostrzec jak Pani widzi rzekomych pijaków.
  Ten stan psychiczny charakteryzuje ludzi o małej wartości, którzy dążąc do realizacji celów niższych (czyli wartości materialnych), starają się narzucać innym swój punkt widzenia jako jedynie słuszny.
  Stan typowy dla zdrajców polskości, którzy wyemigrowali "za dolarem", a teraz próbują to jeszcze nazywać patriotyzmem.
  W Polsce i dla Polski - takich ludzi nie potrzeba. Także ich rad.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:07:32
  Przepraszam, że zapytam ale czy Wojtas za określenia typu:
  "gnida, swołocz, mam was w d...., czy Pan też tak ograniczony mentalnie jak baby?, jest Pani zachłanną i egoistyczną zdzirą" (szok!)
  nie zasługuje na jakiś ban?
  I pomyśleć, że on rozpisuje się o jakiejś "Cywilizacji Polskiej"!
  Najpierw samemu trzeba się ucywilizować.
 • @Lotna 21:30:36
  To jest chazarski prowokator.
  A ja nie jestem adminem.
 • @Robik 08:37:23
  Nie wiem.
  Wojtas jest dorosły i niech sam się tłumaczy.
 • @Nibiru 22:04:13
  Pokaż te komentarze u Budzisza.
  I nie sadź się ...
 • @Ślepa Mańka 02:56:42
  Dobrze Maniu :)) Zastosuję się .
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:19:16
  // że jest Pani zachłanną i egoistyczną zdzirą//

  Przeginasz.
 • @Robik 08:37:23
  Nie wiem. Ciężko oceniać takie porażki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:49
  Moim zdaniem to nie ma tutaj miejsca na tłumaczenia.
  Jedynie co człowiek honoru mógłby w tym miejscu próbować zrobić to po prostu i zwyczajnie przeprosić.
  I to bardziej ze względu na siebie, żeby ratować własną twarz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:48:56
  A kim ty jesteś?
  Możesz takie rzeczy - że Nibiru jest chazarskim prowokatorem wmawiać komuś, kto dopiero co się zapisał na Neonie, ale nie mnie, bo dość długo czytam jego komentarze. To, że taki prostak jak Wojtas uważa, że wszystkie kobiety są głupie, wcale nie znaczy, że tak jest, więc się nie sugeruj jego zdaniem i nie obrażaj mojej inteligencji.
 • @Lotna 15:01:20
  Dziękuję ponownie Lotna za posiłki. Sama widzisz z jak łatwym przeciwnikiem przyszło nam się zmierzyć. Te sieroty po Stalinie używaja nadal swych starych metod duracznia, kiedy to wymordowali inteligencję polską, a pozostałych prostych ludzi już z łatwością kołowali w celach eksploatacji na wszystkie możliwe sposoby. Tutaj Jareczek stosuje klasyczną metodę "łapaj złodzieja", a przyłapany za rękę na gorącym uczynku będzie szedł w zaparte że to nie jego ręka. A gdy już mu się udowodni że jednak ta ręka należy do niego, to powie że nie chciał ale musiał, że pozyskali go bez wiedzy i zgody, że był za a nawet przeciw, a właściwie to obowiązuje zasada grubej kreski i należy się od niego odczepić jak od Jaruzelskiego. Jak więc jaki jest sens wogóle podejmować jakakolwiek polemikę z taką patologią. Otóż chyba jedynie w celach poznawczych i satyrycznych, aby młode pokolenie Polaków i Rosjan samo zobaczyło kto nadal mąci i rozwala im ojczyzny.
 • @Nibiru 15:55:11
  //Te sieroty po Stalinie (...)kiedy to wymordowali inteligencję polską//
  //Jareczek stosuje klasyczną metodę "łapaj złodzieja", a przyłapany za rękę na gorącym uczynku będzie szedł w zaparte że to nie jego ręka//

  Won chazarski, anonimowy gnoju! Patrz na swoje ręce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:46:42
  cyt.: "Won chazarski, anonimowy gnoju! Patrz na swoje ręce."

  Anonimowy - pozornie, gdyż admin ma moje imię i nazwisko, a poza tym to standard w blogosferze. W twoim przypadku natomiast, gdzie przy każdej okazji przypominasz, że używasz swego imienia i nazwiska, to nie byłbym już pewien, czy jest ono takie prawdziwe. Równie dobrze możesz być potomiem matrioszki, która przywłaszczyła sobie tożsamość zamordowanego przez waszych Polaka w ramach utrwalania władzy ludowej. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że twoje rodowe nazwisko to na przykład Yebiewdenko lub Tichopierdiew. Przyjdzie taki dzień że wszystko się powyjaśnia. Mam takie przeczucie. Bez pozdrowień.
 • @Stara Baba 02:13:44
  "Obywatele Polski, którzy po 8 stycznia 1951 roku przyjęli obywatelstwo amerykańskie w procesie naturalizacji, zgodnie z polskim prawem nie tracą polskiego obywatelstwa, o ile formalnie się go nie zrzekną za zgodą polskich władz"

  To ze strony ambasady USA:

  https://pl.usembassy.gov/pl/u-s-citizen-services-pl/podwojne-obywatelstwo/

  Nawet jeśli ma się jedno obywatelstwo (polskie) ale pracuje w USA długo (5,10,50 lat) to taki Polak nie powinien mieć tych samych praw co Polak w Polsce- po prostu może dojść do konfliktu interesów.
  Od strony prawnej nie wiem jak to jest ale ja od strony zdrowego rozsądku mówię.
 • @Nibiru 20:35:05
  //przypominasz, że używasz swego imienia i nazwiska, to nie byłbym już pewien, czy jest ono takie prawdziwe. Równie dobrze możesz być potomiem matrioszki, która przywłaszczyła sobie tożsamość zamordowanego przez waszych Polaka w ramach utrwalania władzy ludowej//

  Ty albo chory jesteś abo chazar. Takich zawsze utylizuję :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:13:30
  cyt.: "Takich zawsze utylizuję :)))"

  taka rodzinna tradycja ? :-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:13:30
  cyt.: "Ty albo chory jesteś abo chazar."

  gdybym miał wybierać to wybrałbym raczej "chory" :-)

  Pozdrawiam nieprzyjaźnie.
  (wg. standardów BJ, który lubi dodawać że pozdrawia przyjaźnie, takie pozdrowienia też chyba stosuje gdy pomija ten przysłówek)
 • @kowalskijan584 22:45:39
  "zgodnie z polskim prawem" - właśnie... zgodnie z POLSKIM PRAWEM
  ale nie amerykańskim. Dla USA taki człowiek jest tylko i wyłącznie obywatelem USA niezależnie czy ma drugie czy trzecie obywatelstwo. Podobnie działa to w prawie polskim. Ani dla Polski nie jest się Amerykaninem ani dla USA nie jest się Polakiem. Każde z dwóch państw uważa człowieka jako wyłącznie swojego obywatela. Aby stracić obywatelstwo w jednym jak i drugim musi go zabrać Sąd Najwyższy. Przy czym rodowity, urodzony w USA Amerykanin nie może przyjąć innego obywatelstwa gdyż według przepisów automatycznie jest pozbawiony obywatelstwa amerykańskiego.
  Oczywiście to według ksiąg prawa. W praktyce na przykład żydzi amerykańscy robią sobie co chcą. Prywatnie zapisują się nawet do armii Izraela co według prawa jest jednoznacznym ze zdradą Państwa.

  Od strony patriotycznej i interesów państwa stworzonego na bazie także i etnicznej tak jak Polska jest to "poplątanie z zaplątaniem" oraz szkodliwe ze względu na dobro kraju oraz samych Polaków.
 • @Nibiru 00:03:36
  A pogadaj sobie, widać potrzebujesz.
 • @Stara Baba 00:34:12
  W gruncie rzeczy nie interesują mnie takie prawnicze dyrdymały. Prawnik przedkłada formalne wywlekactwo nad zdrowy rozsadek czy obyczaj. Mamy Polaka, który jest amerykaninem mieszkającym zagranicą (w amerykanskim prawie jest Amerykaninem) ale jednoczesnie jest "Polakiem" wedle polskiego prawa ze wszystkimi przysługującymi mu prawami (z tego co wiem).

  Polonie trzeba wspierać i to nie podlega dla mnie dyskusji ale to nie znaczy, że żyjący 30 lat w Argentynie Polak ma prawo "wybierać" (w cudzysłowiu bo chyba nikt nie wierzy że w Polsce panuje wolność) posła w Polsce.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930