Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Wojna o Iran w Syrii jako zwycięstwo Iranu-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wielu latach wojny w o Iran toczonej na terenie Syrii, jako największy beneficjent wyłania się Iran, zaś największym przegranym będzie izrael, o czym świadczy niedawna wypowiedź sekretarza generalnego NATO.

 Zanim przejdę do tematu związanego z Iranem, tytułem wstępu nawiążę do historycznego i przełomowego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dżong Una. Wielu komentatorów-propagandystów stara się skierować zainteresowania i uwagę na sprawy nierozprzestrzenienia bronii jądrowej na terenie Dalekiego Wschodu oraz na sprawy związane z Chinami.

Mnie się wydaje o czym nie mówia wielkie media i liczni komentatorzy nie zwracają uwagi  lub nie chcą mówić, to dwie niezwykle  istotne sprawy . Pierwsza sprawa to sprawa zjednoczenia obu Korei, ale jest to tylko zasłona dymna. Chodzi o posiadanie przez Koreę Płn największych na świecie złóż metali ziem rzadkich o ogromnej wartości. W chwili obecnej monopol na ten handel mają Chiny które są gwarancją dla przywódcy Korei,  że włos mu z głowy nie spadnie, o ile monopol na handel będą trzymać Chiny.
Zawarcie jakiegoś porozumienia pomiędzy Koreą Płn a USA byłoby więc bardzo niebezpieczne dla Chin. Ameryka mogłaby mieć wtedy niesamowite możliwości by rozegrać kartę koreańską przeciwko Chinom, grożąc że doprowadzą do zjednoczenia obu państw koreańskich. Przy takim obrocie sprawy zjednoczony naród koreański byłby prawdziwą potęgą gospodarczą dystansującą całkowicie Chiny pod względem gospodarczym, zwłaszcza że dzisiejszy rozwój gospodarczy opiera sie głównie na metalach które są w posiadaniu atomowego mocarstwa jakim jest Korea Płn.  Zaś po teoretycznym na razie zjednoczeniu Korea stałaby sie już supermocarstwem zagrażającym już w tym momencie Chinom, zwłaszcza gdyby  Ameryka dała cła preferencyjne na wyroby pochodzące ze zjednoczonej Korei. Zaporowe cła mają więc silny związek ze spotkaniem Trumpa z Kimem, wraz z rozgrywaniem karty koreańskiej.
Dlatego tez uważam posunięcie dyplomacji amerykańskiej za mistrzowskie gdyż to bardzo teraz ogranicza chińskie plany globalistycznej ekspansji gospodarczej na której to Chiny i chińska gospodarka skorzystały najwięcej ze wszystkich krajów. Nie wiem jakie propozycje przywiózł dla przwódcy Korei Płn. Donald Trump, ale śmiało można powiedzieć że najbardziej rozwojem sytuacji w takim kierunku  zaniepokojone będa przede wszystkim Chiny.
Korea Płn pokazała całemu światu że nie jest państwem teoretycznym jak nasz kraj nad Wisłą gdyż ma elity które dbaja o swój kraj, a nie polskie eliciarstwo wystrugane z patyka przez gen. Kiszczaka w Magdalence. Dlatego też nikt w Ameryce nie brał pod uwagę propozycji naszego państwa teoretycznego, by spotkanie Trumpa z Kimem odbyło sie w Warszawie. Skoro nasz największy w Europie partner strategiczny banderowska Ukraina, dla której to byliśmy adwokatem w Europie, nie chciała by spotkanie pomiędzy Putinem i Poroszenko odbyło się w Warszawie ale w Mińsku u pogardzanego przez nasze eliciarstwo Łukaszenki , to co mówić o spotkaniu o tak ważnym dla całego świata znaczeniu.
Trump spotykając się z Kimem dał jeszcze większe gwarancje bezpieczeństwa Korei Płd i Japonii przed „nieobliczalnym’ atomowym Kimem , tym samym ograniczył możliwość szantażowania przez Chiny poprzez „nieobliczalnego” Kima w zasadzie całej Azji Południowo-Wschodniej.
Zobaczymy jak po tym historycznym spotkaniu będą zachowywać się Chiny. Na razie Ameryka jest w wielkiej ofensywie bo rozpoczęła na całego wojnę celną z Chinami i Europą Zachodnią. Główną słabością Obecnej EU jest właśnie wspólna waluta euro, gdyż znając Niemców, będą sie starały przerzucić koszty sankcji amerykańskich na pozostałe, słabsze kraje Europy. Zaś nasilenie wojny handlowej USA z Europą doprowadzi do takiej sytuacji w której okaże się który kraj ma ponieść największe koszty wojny handlowej rozliczanej w Euro. Ameryka z łatwością może powiedzieć, że będzie preferować te kraje które nie będą się rozliczać w Euro, oraz mające własną walutę. B yłoby to śmiertelne dobicie euro jako waluty i koniec niemieckich marzeń o niemieckiej Europie.
Jest więcej niz pewne że Trump zasięgnął również informacji w sprawie sprzedaży technologii produkcji bomby atomowej Iranowi. Na pewno był to jeden z punktów głównych spotkania gdyż jest powszechnie wiadomo że Iran uzyskał pomoc w Korei Płn. Ponieważ Iran przeszedł dodatkowo na rozliczenia za sprzedaną ropę w euro, więc  tym samym podbił swoja cenę wyjściową do negocjacji z Ameryką.
Iran zdaje sobie doskonale sprawę z tego że Ameryka może tylko zbombardować parę ośrodków wojskowych i cywilnych ale Ameryka zna juz cenę takiego ataku. Izrael w interesie którego rozpoczęłaby atak na Iran byłby z ogromnym prawdopodobieństwem zamieniony w kupę gruzów niezależnie czy posiada bombę atomową czy też nie. Dlatego identycznie jak w przypadku Korei Płn może tylko nakładać sankcje, które i tak mają zróżnicowany skutek i nie zmuszą Irańczyków do kapitulacji. Więc pozostaje droga negocjacji z reżimem ajatollachów, co na pewno już trwa od jakiegoś czasu.
Iran zawarł nieformalny sojusz Rosją, Syrią, Irakiem i Turcją, w walce przeciwko Izraelaowi i wpływom USA. Na dzisiaj sytuacja wokół Syrii jest coraz bardziej skomplikowana niz się może wydawać.  Dzięki polityce neokonów prowadzonej od czasów Ronalda Reagana, państwa azjatyckie widząc co wyprawia Ameryka i Izrael z państwami arabskimi, niezależnie od siebie zdają sobie sprawę, że muszą z sobą współpracować i w żadnym wypadku nie mogą dopuścić do ataku na Iran, gdyż wskutek obłąkańczej polityki neokonów, jutro mogą być kolejną ofiarą napaści Izraela za pomocą Ameryki.
Dlatego też główne państwa azjatyckie zaczynają sie wypinać na Amerykę i jak tak dalej pójdzie, to Ameryka straci całkowicie wpływy w Azji i stanie się mocarstwem regionalnym, oczywiście w interesie Izraela i neokonów. To właśnie dzięki tak prowadzonej polityce Ameryki pod dyktando Izraela i neokonów, główne państwa azjatyckie takie jak Rosja, Chiny i Indie zwierają szeregi i zaczynają ściślej współpracować z Iranem, chociażby lekceważąc amerykańskie sankcje wobec Iranu.
Tymczasem Iran walczy w Syrii z Izraelem i USA gdzie dochodzi do zaskakujących wydarzeń. Chciałabym sie skupić i szerzej opisać dwa dziwne wydarzenia. Pierwsze z nich to zapowiadany z wielkim przytupem atak amerykański  przy pomocy rakiet na syryjskie bazy wojskowe. Wyglądało to na zabawy chłopców w piaskownicy pod kontrolą rodziców, by żadne z dzieci nie zrobiły sobie krzywdy. Jak pamiętamy zaczęło się od ustalania z Rosjanami co wolno zbombardować Amerykanom, a co maja zakazane. W efekcie nie wiemy co tak naprawde stanowiło cel  tych bombardowań, poza propagandowym efektem. Gdyby pod tym szumnym płaszczykiem chciano po cichu zlikwidować „tajne” irańśkie bazy wojskowe na terenie Syrii przy granicy z Izraelem, to przecież żydowska propaganda piała by o tym na okrągło. Zaś Iran musiałby takie wydarzenie propagandowo przemilczeć i na pewno spuściłby ze smyczy swoją potężną broń w Syrii jaką jest Hezbollach, a wiemy że nic takiego nie nastapiło. Niemniej jednak stawiam na to że jakieś bazy irańskie na terenie Syrii mogły zostać zbombardowane.
Utwierdza mnie w tym stanowisku drugie dziwne zdarzenie, nieodłącznie związane z tym dziwnym rakietowym atakiem na Syrię przez USA.  Sprawa dotyczy zlikwidowania oddziału rosyjskich(?) najemników z tzw. grupy Wagnera. Liczba zabitych waha się w granicach od 50 do nawet 600 najemników. Jak to się stało,  że najemnicy ci nie mieli żadnej ochrony ze strony wojska rosyjskiego które wojnę w Syrii traktuje jak wielki poligon dla swojego uzbrojenia w warunkach bojowych?
Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy sobie coś powiedzieć o roli Iranu w konflikcie syryjskim. Iran wygrał wojnę z USA i izraelem w Iraku gdyż jak wiemy USA już nie stać było na prowadzenie wojny z Iranem nas terenie Iraku w interesie Izraela. Kolejna wojna o Iran w Syrii toczy się już z udziałem pośrednim wojsk zastępczych, finansownych przez USA i inne kraje zachodnie jak Francja czy Wielka Brytania, oraz monarchie Zatoki Perskiej. Jest to zbieranina różnego sortu najemników przeszkolona przez instruktorów z Zachodu. Zmienne są tylko nazwy tych grup. Ale grupy te są w coraz większym stopniu infiltrowane przez Iran i Syrię.
Trzeba się też bliżej przyjrzeć polityce Rosji w Syrii i wokół Bliskiego Wschodu. Kiedy na Ukrainie Rosja „straciła” wpływy, sprawa jej obecności w Syrii stała się jej mocarstwową racją stanu. Gdyby Obama na wejście Rosji do Syrii odpowiedział natychmiast zborbardowaniem jej wojsk, sprawa wojny byłaby już dawno przesądzona. Rosjanie nie byli wtedy gotowi do walki z USA. Iran jescze nie miał swoich baz wojskowych w zachodniej Syrii, a Hezbollach nie był wystarczająco dozbrojony.
Rosja walczy z wpływami amerykańskimi i izraelskimi i z tym nie ma problemów. Ale jeszcze musi po cichu walczyć z wpływami irańskimi, gdyż Iran już w tej chwili jest potęgą regionalną spychając Ameykę z Izraelem, ale też rónież Rosję.  Jest to zarazem oficjalna współpraca wojskowa , a zarazem cicha walka za pomocą swoich dzichadystów. Likwidując wspólnych konkurentów pod izraelskim, zachodnim i saudyjskim patronatem, Rosja korzysta z usług mającego świetne rozeznanie wywiadu irańskiego. Zaś o skuteczności rozeznania wywiadu irańskiego przekonali się Amerykanie podczas drugiej wojny w Zatoce.
Największym sukcesem Rosji w wojnie w Syrii było całkowite zneutralizowanie najważniejszego sojusznika zachodniej koalicji, Turcję. Rosjanie zrobili to w sposób mistrzowski, podłączając się pod organizację zamachu stanu na Erdoggana, następnie ratując mu życie, Rosjanie przedstawili mu warunki nie do odrzucenia, które musiał on zaakceptować.
Wracając do zmasakrowania oddziału rosyjskich „najemników” z grupy Wagnera, zostali oni moim zdaniem zlikwidowani przez Amerykanów przy pomocy wywiadu irańskiego. I stało się to w ramach zwalczania swoich dzihadystów. Iran tym samym wysunął Amerykanom kolejną propozycję współpracy. Warto w tym miejscu wspomnieć że w czasach Ronalda Reagana istniała również współpraca wojskowa pomiędzy Iranem i USA. Pamiętając tzw. aferę Iran-contras, to była ona w czasach kiedy to Iran i USA propagandowo się nienawidzili, zaś po cichu współpraca trwała w najlepsze. Więc dlaczego nie może ona być teraz?
Amerykę nie stać już na utrzymywanie Izraela i zapewnienia mu całkowitego bezpieczeństwa, co widać po pielgrzymkach premiera Netanjahu do Moskwy, który to stara się znaleźć dla siebie nowego protektora. A raczej wciągnąć go do swojej gry, by wyrugować wpływy Iranu z Bliskiego Wschodu, a na gruzach państwa irańskiego zbudować Wielki Izrael. Akurat w tym temacie interesy Rosji i Izraela są zbieżne, tyle że Moskwa dąży do ograniczenia roli Iranu, a nie jak chce Izrael by unicestwić Iran. Rosja chce odgrywać rolę wielkiego arbitra i trzeba przyznać, że na razie jej to dobrze wychodzi.
Sumując oba wydarzenia, można powiedzieć że Rosja najpierw wystawiła Amerykanom kilka baz irańskich w Syrii w pobliżu granicy Izraela. Co za to uzyskała od Amerykanów można się zastanawiać. Iran zaś zrewanżował się Rosji, wystawiając Amerykanom najemników rosyjskich. Co za to Iran uzyskał od Amerykanów?
W co grają naprawdę ajatollachy?
Iran sprytnie zaszachował Amerykanów, oznajmiając że w rozliczeniach za ropę przechodzi na euro, tym samym stając po stronie EU w ich sporze z z USA. Teraz Amerykanie poza akcją zbrojna, mają ograniczone pole manewru. Dlatego Amerykanie grają na całkowite rozbicie Unii Europejskiej jako stałej ponadnarodowej struktury, a co za tym idzie to rezygnację przez Niemcy i Francję ze wspólnej waluty. Iran okazał się katalizatorem przyspieszającym proces rozpadu strefy Euro, pokazując jak słabą walutą jest euro, nie mając zdecydowanego poparcia ze strony wszystkich krajów wspólnoty. Po raz kolejny Niemcy ponoszą klęskę w budowaniu Imperium Europejskiego pod ich kierownictwem, w którym to cała Europa pracuje na Niemcy.
Iran na razie nie dał powodu do zaatakowania go przez USA, zaś wojna na sankcje pokaże tylko coraz większą słabość Amerykanów, jako wodza koalicji zachodniej, jak to bywało od czasów II wojny światowej. Zresztą sankcje i tak są i będą omijne przez Rosje i Chiny, a także inne państwa, więc Amerykanie chcąc uniknąć sytuacji by Iran rozliczał się w innej walucie niż USD, musi zacząć z Iranem rozmowy, gdyż czas gra w tym momencie na niekorzyść Ameryki.
Sądząc po faktach, Ameryka nadal pełni rolę żandarma w interesie Izraela, jak również coraz bardziej w interesie Arabii Saudyjskiej. Więc Amerykanie nie mogą zlekceważyć propozycji pokojwych Iranu, jeśli nie chcą być zastąpieni przez Rosję i Chiny w decydowaniu o sprawach tego najbardziej newralgicznego miejsca na Ziemii pod względem gospodarczym.
Na dodatek jest jeszcze obecnie najważniejszy sokjusznik USA na Bliskim Wschodzie państwo Izrael z jego potężna diasporą w USA. Jednak niedawna wypowiedź sekretarza generalnego NATO, iż pakt nie będzie bronił Izraela gdy zostanie zaatakowany, może też świadczyć o tym, że USA mają już dość pakowania pieniędzy podatnkików w Izrael, bo przecież trudno uwierzyć , by Jens Stoltenberg powiedział to bez wiedzy USA. Świadczyć to może o zaawansowanych negocjacjach pomiędzy Iranem , USA i Rosją, dzięki którym Ameryka może zachować swój status mocarstwowy na Bliskim Wschodzie, zaś Izrael będzie musiał sie na nowo ułożyć z sąsiadami, co będzie niestety dla niego trudnym i bolesnym procesem. W przeciwnym wypadku Izrael zostanie zmiażdżony przez sąsiadów arabskich i pozostanie ocalałym obywatelom tego kraju szukać sobie państwa zastępczego. Tylko kto się odważy przyjąć ten naród, który z powodów religijnych zawsze będzie dążył do dominacji w nowym miejscu osiedlenia.
Tymczasem w ostatnich dniach jak doniosła oficjalna prasa, w Izraelu wykryto irańskiego szpiega, który był nawet swego czasu członkiem izraelskiego rządu. Ponieważ we współczesnej demokracji rządy są sprawowane przy pomocy haków, zaś wyborców mami się równościa szans, podczas gdy tworzy sie mechanizmy, dzięki którym zawsze wybierani są swoi ludzie, zawsze przewidywalni  dzięki kompromatom, czego klasycznym przykładem jest właśnie magdalenkowa Polska.  Juz samo to że Izrael się przyznał do tego że Iran miał szpiega w rządzie Izraela, świadczy to tylko o klęsce Mossadu, ponoć najbardziej skutecznego wywiadu na świecie. A ilu jeszcze szpiegów irańskich jest w rządzie Izraela? Możemy się tylko domyślać na podstawie funkcjonowania systemów współczesnej demokracji. A Iran ma bardzo skuteczny wywiad, o czym przekonał sie rząd USA za kadencji Busha Jr. Zainteresowanych odsyłam do książki Boba Woodwarda „Stae of Denial”.
Kończąc, USA ma do wyboru dwie możliwości: albo uzna za równorzędnego partnera państwo irańskie, albo będzie reprezentować interesy Izraela i realizować jego obłąkańczą racje stanu olbrzymim kosztem własnej. W pierwszym przypadku Iran ze względu na posiadane zasoby energetyczne ma za sobą poparcie praktycznie niemal wszyskich państw azjatyckich, co może tylko pomóc Amerykanom znaleźć praktyczne pokojowe rozwiązanie problemu Izraela.
Natomiast w drugim przypadku kiedy Ameryka zdecyduje się na działania wojenne wobec Iranu, jak wielokrotnie podkreślałam, nie wystarczy zbombardować Iran-zresztą Iran zapoweidział, że w wypadku zaatakowania przez USA Izrael będzie zamieniony w kupę gruzów, gdyż po to Iran buduje swoje bazy w Syrii, zaś prezydent Assad bardziej jest pewny takiego systemu odstraszania niż opieki rosyjskiej.  Miał być według neokonów Wielki Izrael ze wszystkimi polami roponośnymi Bliskiego Wschodu, a tymczasem dzieki zaangażowaniu olbrzymich pieniędzy amerykańskich podatników, mamy do czynienia z każdym dniem coraz bardziej zagrożonym Izraelem, szczególnie przez Iran.

KOMENTARZE

 • Iran od najciemniejszej strony
  Kiedy będziemy wolne nie jest lekturą łatwą. Przedstawia nie tylko trudne momenty współczesnej historii Iranu, ale też intymne wspomnienia autorki – noblistki Szirin Ebadi – która z powodu swojej działalności na rzecz praw człowieka traci pracę, majątek, rozpada się jej rodzina.

  http://www.new.org.pl/5771-iran-od-najciemniejszej-strony
 • Jak to kto?
  "Tylko kto się odważy przyjąć ten naród, który z powodów religijnych zawsze będzie dążył do dominacji w nowym miejscu osiedlenia."

  "Republika Przyjaciół" nie tylko jest gotowa się zgodzić, ale czyni ku temu intensywne przygotowania.
  Namiestnikiem Izraela w POLIN jest przysłany w 2013 roku(po klęsce polityki resetu USA-Rosja) Jonny Daniels.
  To on zorganizował nadzwyczajne posiedzenie Knesetu w Krakowie w styczniu 2014 roku, na którym Kneset wysunął kandydaturę A.Dudy na pełniącego zewnętrzne znamiona władzy prezydenckiej a J.Kaczyński naciskany przez administrację amerykańską Obamy, zgłosił go formalnie jako kandydata PIS w wyborach w 2015 roku.
  Drugi podsuniętym przez Żydów J.Kaczyńskiemu był M.Morawiecki, z którym J.Kaczyński prowadził rozmowy też w 2014 roku i który ostatecznie został postawiony do pełnienia zewnętrznych znamion władzy jako premier rządu.
 • @Talbot 16:31:06
  To żydowski, propagandowy punkt widzenia.
  Takich "obrońców praw człowieka" żydzi tworzą na pęczki w każdym kraju który już okupują i który zamierzają podbić.
  A Nobel (nie naukowy ale np pokojowy) jest znakiem firmowym globalnej mafii żydowskiej... mafia tak oznacza swoich zasłużony dla mafii agentów.
  (Bolek jakiś żyd bandyckiego Izraela, jakiś prezydent USA który w interesie Izraela wywołał szereg zbrodniczych wojen....)
  Nobel no pokojowy to zgrana karta skrajnie skompromitowana.
  Jest wiele innych "szanowanych" wyróżnień Żydowskiej mafii lansowanych w żydowskich globalnych mediach.

  Co ja ci będę tłumaczył Talbot..
  Ty jesteś znacznie bliżej tych ewidentnych przekrętów ty jak sądzę wręcz należysz emocjonalnie a może nawet organizacyjnie do tej mafii.
 • @35stan 18:37:43
  Tylko w Polsce Naród Polski stanowi dla nich bardzo nieprzyjazne środowisko.
  Tak ich uczą od dziecka w żydowskich szkołach.
  Oni nie zechcą tu przyjeżdżać .. a my ich tu nie chcemy.

  Nawet gdyby taki projekt jakiś żydowski idiota planował to to się nie powiedzie z podanych wyżej przyczyn.

  Musieli by najpierw usunąć Polaków z Polski...taka próba wysłania na zmywaki już była i nie jest wystarczająca choć zbrodnicza wobec Narodu Polskiego.

  Niestety technicznie usunięcie Polaków z Polski jest możliwe w wielu trybach. Atak biologiczny, atak na potencję młodych Polaków (wymuszenie bezpłodności poprzez wodę, jedzenie, leki...używki..)
  A wodę w Polsce to oni już "sprywatyzowali" w wielu miejscach (oczyszczalnie ścieków, firmy wodociągowe...)
  Oni moralnych ograniczeń nie mają .. dla nich to kwestia tylko opłacalności i możliwości technicznych.
 • @Oscar 18:55:16
  Aby ograniczyc depopulacje do ograniczonego obszaru wydaje sie ze srodki chemiczne sa najbardziej odpowiednie.Wybuchy nuklearne powoduja skazenie radiacyjne na wiele-set lat a biologiczne moze przemieszczac sie poprzez granice i skazic znacznie wiekszy obszar,czy wywolac epidemie.
  Prywatyzacja wodociagow jest chyba tu wskazowka,moze tez zywnosc z supermarketow i opryski z powietrza -chodzi o to aby skazenie objelo wszystkich(lub prawie) i zaniklo po kilku latach.
 • Gwarancje Trumpa...
  "Trump spotykając się z Kimem dał jeszcze większe gwarancje bezpieczeństwa Korei Płd i Japonii przed „nieobliczalnym’ atomowym Kimem"
  Stany Zjednoczone wielokrotnie sprzedawały swoich sojuszników i dawane gwarancje i z tego względu już dawno utraciły minimalną choćby wiarygodność.
 • @Talbot 16:31:06
  Moim zdaniem to nawiedzona kobieta, która się dała wykorzystać zachodniej propagandzie. Podobnie było u nas z Bartoszewskim, którego Niemcy futrowali nagrodami i tytułami, by pluł na Polskę.
 • @35stan 18:37:43
  Oby nie mial Pan racji. Ale jak widać wszystko przebiega zgodnie z planem. Takie mamy eliciarstwo.
 • @Robik 01:54:34
  To prawda że Ameryka tak postępowała, ale w polityce imperialnejj nie ma się ami przyjaciół ani wrogów tylko interesy. Niebawem dowiemy się czyje interesy Ameryka będzie sobie cenic bardziej, swoje czy Izraela.
 • @Ślepa Mańka 03:38:25
  Ameryka tak postępowała i dalej tak postępuje.
  Również w interesach istotny jest obliczalny partner z którym można prowadzić poważne rozmowy i uzgodnienia. Inaczej to wszystko nie ma sensu. Ameryka straciła wiarygodność.
  W kwestii czyje interesy Ameryka stawia na pierwszym miejscu wiadomo już od dawna.
 • @Ślepa Mańka 03:38:25
  Początek tekstu - mało ciekawy, wskazujący na mentalne zdegenerowanie.
  Dalsza część - przyzwoita.

  Dobrze byłoby, aby to Pani przemyślała. Na tym, co na początku, przy takich założeniach - nie da się niczego sensownego wymodzić.
 • @Oscar 18:47:41
  "Co ja ci będę tłumaczył Talbot..
  Ty jesteś znacznie bliżej tych ewidentnych przekrętów ty jak sądzę wręcz należysz emocjonalnie a może nawet organizacyjnie do tej mafii."

  Twierdzisz, że należę do chazarskiej mafii?
  Ta chazarska mafia twierdzi, że Putin jest ich najlepszym przyjacielem.
 • @Robik 06:05:26
  "W kwestii czyje interesy Ameryka stawia na pierwszym miejscu wiadomo już od dawna."

  Niedługo Trump spotka się z Putinem

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/585/94/5859481.png

  i przestaniecie bluźnić na Amerykę.
  Zaczniecie bluźnić na Kaczyńskiego i jego rząd.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201806218214666-USA-Trump-Rosja-Sputnik/

  Trump zostanie waszym bohaterem...
 • Co się liczy?
  "Trump spotykając się z Kimem dał jeszcze większe gwarancje"

  W naszych czasach nawet ratyfikowane traktaty tracą znaczenie a co dopiero spotkania i deklaracje. Liczy się tylko realna siła i jej rozmieszczenie.

  Korea Północna jest ryglem blokującym dostęp lądowy do Chin i wschodniej Rosji.
 • @Talbot 16:31:06
  Troszczy się Pan bardzo o prawa człowieka w Iranie.

  A co z Jemenem i Arabią Saudyjską? Tam tracą coś więcej niż pracę i majątek.
 • @Pedant 10:41:58
  Pan się troszczy o Islamską Republikę Iranu - jak widzę.
  Ja troszczę się o Polskę.
 • @Talbot 11:22:15
  "Ja troszczę się o Polskę."

  Nie wierzę Panu.
 • @Robik 06:05:26
  Takie dzikie zachowania USA które jest wydmuszką rządzoną przez "głębokie państwo żydowskie" czyli przez globalną mafię żydowską dowodzą tego że
  globalna mafia się dusi pod ciężarem długów i powstających okupowanych przez tę mafię Narodów świata.

  Świat uwalnia się od tej mafii a mafia nie może nic z tym zrobić...miota się w bezsilnej wściekłości.

  Żydzi od lat ukrywali swoją tożsamość i wytworzyli kulturę państwa podziemnego które pasożytuje na innych narodach świata.
  Hitler im bardzo pomógł w stworzeniu tego podziemnego państwa żydowskiego poprzez swoje prześladowania żydów.
  Oni się nauczyli tak żyć (pozmieniane tożsamości) udawać że są innej narodowości , udawać patriotów narodowości na której pasożytują a jednocześnie utrzymywać ścisłe tajne związki podziemnej organizacji żydowskiej czyli mafii bo głównym zadaniem tej organizacji było przejmowanie władzy (mediów, bankowości, gospodarki, sądownictwa...) na danym Narodem wprowadzanie swoich na kluczowe stanowiska i kreowanie polityki promującej interesy żydowskie.
  .
  Tak przejęli władze i kontrolę nad USA wcześniej za Stalina tak przejęli władzę nad ZSRR (tzw metody Stalinowskie to w istocie metody żydowskiego NKWD i żydowskiej w 80% Rady Najwyższej co dzisiaj widać gołym okiem np w Palestynie)

  Tak przejęli władzę w Europie zachodniej po upadku Hitlera.
  W Polsce po wojnie w czasach Stalinowskich.
  W ZSRR pogonił ich Chruszczow a w Polsce Gomułka...
  Niestety solidaruchy razem z KK z JPII na czele zainstalowały tę globalną mafię żydowską w Polsce ponownie po 89r.
 • @Talbot 08:11:50
  Talbot nie twierdze tylko przypuszczam ale nie wiem.. wiem że piszesz tak jakbyś do tej mafii należał (ten język ten zestaw argumentów).
  To tylko przypuszczenie oparte na tym co piszesz.
 • @Talbot 10:31:42
  To co się dzieje pod dywanem nie jest dostępne dla zwykłych ludzi zdanych na media czy internet.
  A dzieje się pewnie bardzo dużo i są to kluczowe dla przyszłości rzeczy.

  Kto jest czyim agentem okaże się po obezwładnieniu (odebraniu jej władzy w kluczowych krajach jak USA, Niemcy, Japonia) globalnej mafii żydowskiej.

  Wiadomo że agentura działająca w we wrogim środowisku musi być albo całkiem niewidoczna (cicha) albo jak jest głośna to musi nieustannie udowadniać że jest "najpierwszym" miłośnikiem mafii żydowskiej... a może nawet lepiej awansować w strukturach tej mafii jako bardzo zaangażowany aktywista.

  Tak działają agentury od lat ...w Polsce żydowskie agentury też tak działają (to "najpierwsiejsi" prawdziwi Polacy...).

  Tramp wyraźnie nie pasuje mafii , mafia go osacza, trzyma mocno za jaj...Tramp prowadzi grę ...ale jaką, o co i z kim w realnym sojuszu.. tego nie wiemy.

  Każdy może się okazać Sztyrlicem...czy innym Klossem... albo... żydowskim agentem.
 • @Talbot 11:22:15
  "Ja troszczę się o Polskę."
  Dobre sobie...
  Z dwóch państw: Rosja i Ukraina jesteś po stronie państwa które jest jawnie i otwarcie wrogie Polsce.
  Jesteś sympatykiem państwa które ma wobec Polski roszczenia terytorialne.
  Jesteś sympatykiem państwa które czci bandytów którzy mordowali w straszliwie okrutny sposób Polaków.
  Z drugiej strony jesteś zaciekłym wrogiem państwa które nie ma wobec Polski żadnych roszczeń.
  Więc nie pisz bzdur, że "troszczysz się o Polskę".
 • @Ślepa Mańka 03:17:19
  "Moim zdaniem to nawiedzona kobieta, która się dała wykorzystać zachodniej propagandzie. Podobnie było u nas z Bartoszewskim..."

  Podobnie było z... "Solidarnością" w Polsce, z tym że futrowana była nie przez szkopów a przez usraelitów.

  No dobra, 5* dam ;-)
 • @Robik 06:05:26
  Dramat polega na tym że Ameryka nie przedkłada w polityce zagranicznej swoich interesów tylko Izraela z wiadomym skutkiem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:56:36
  Pisze Pan tak do mnie, jak przyzwoity tatuś do małolataki.
 • @Oscar 18:55:16
  "Niestety technicznie usunięcie Polaków z Polski jest możliwe w wielu trybach. Atak biologiczny, atak na potencję młodych Polaków (wymuszenie bezpłodności poprzez wodę, jedzenie, leki...używki.."

  A także: podatki, długi, stres...

  Pozdro!
 • @Pedant 10:38:51
  Już samo spotkanie jest ogromnym sukcesem dyplomacji amerykańskiej. Ameryka nie po to zawracałą sobie głowę parę miesięcy, by sie tylko spotkać dla fotografii, ale by załatwić pewne sprawy. Wkrótce okaże się co będzie się działo wokół Iranu.
 • @Oscar 11:38:41
  Mam identyczne zdanie co Pan, jeśli idzie o internacjonalną mafię żydowską.
 • @Jasiek 15:34:02
  Była futrowana, a teraz przychodzi czas zapłaty za usługi doradcze wraz z odsetkami.
 • @Ślepa Mańka 16:21:38
  Cieszę się że inni widzą to samo.
  To bardzo uwiarygadnia to co widzę...
 • To spotkanie ma aprobatę Chin
  Chiny bynajmniej nie są zagrożone ewentualną współpracą KRLD z jankesami, ale nawet naciskały na to spotkanie. Przed rozpoczęciem pierwszych kroków Kima w tej sprawie, był on w Chinach z kilkudniową wizytą.

  Chiny chcą, żeby jankesi usunęli swoje systemy Thaad z półwyspu koreańskiego, uważają je za poważne zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa, dlatego kazały Kimowi wszcząć kroki do pojednania z południem i USA.
 • @jazmig 22:21:36
  "Chiny chcą, żeby jankesi usunęli swoje systemy Thaad z półwyspu koreańskiego, uważają je za poważne zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa, dlatego kazały Kimowi wszcząć kroki do pojednania z południem i USA."

  Czy Twoim zdaniem dojdzie do zjednoczenia obydwu Korei[-ów ;-DDDD ]?

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930