Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
583 posty 2511 komentarzy

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Pisowskie mordy zdradzieckie-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Postawa pisowskiego eliciarstwa wobec tragedii dla Polski, jaką stanowi uchwała Kongresu USA, jest czymś odrażającym. Twierdzenie że nic sie nie stało, jest kompletnym i cyniczym odlotem.

A więc stała się rzecz najgorsza z możliwych, co było zresztą do przewidzenia, zwłaszcza wtedy jak speaker Izby Reprezentantów, republikanin Paul Ryan, zdecydował o uproszczonej procedurze głosowania nad ustawą, zaleconą przez żydowski gang profesjonalnych wyłudzaczy zwanym Holocaust Industry.
Uchwalono ją w try miga, nie było nad nią żadnej dyskusji co do jej zasadności, przy zaskakująco całkowitej bierności naszego patriotycznego inaczej pisowskiego eliciarstwa na czele ze strategosem nad strategosami, jakiego to świat do tej pory nie widział.Oczywiście pisowski gang patriotów inaczej zachowywał się tak, jakby ta sprawa nie dotyczyła Polski i wogóle po co ta Polonia podnosi wielkie larum.
Pisałam wielokrotnie, że naprzeciwko Polsce stanął gang zawodowych wyłudzaczy, który ma gdzieś jakieś strategiczne interesy Amerykańskie w Polsce. Zresztą interesy naszego drugiego strategicznego sojusznika , obok banderowskiej Ukrainy, są bardzo zmienne, czego doświadczyliśmy po zakończeniu drugiej wojny światowej i obaj nasi strategiczni sojusznicy traktują nasz kraj jako państwo teoretyczne, o czym świadczą fakty, a nie buńczuczne deklaracje wypowiadane przez naszych strategicznych partnerów.
Według profesora Andrzeja Nowaka, obecna Polska magdalenkowa jest na tyle ważnym partnerem, że Stany Zjednoczone   nie zaryzykują popieranie żydowskich żądań wziętych z sufitu, że wogóle to my jesteśmy najważniejszym dla nich patnerem w Europie Wschodniej. Profesor Nowak jest na pewno najwybitniejszym obecnie historykiem, ale nieco odklejonym od brutalnej rzeczywistości.
Reakcja pisowskiego eliciarstwa stawia je w jednym szeregu z PO, jeśli idzie o obóz zdrady narodowej. Mówmy sobe o tym otwarcie bez owijania w bawełnę. Zajmowanie się przez najwyższe obecne władze Polski magdalenkowej sprawą chłopca z Wielkiej Brytanii, potwierdza tylko diagnozę, że Polska nadal jest państwem teoretycznym. Jakże inaczej można rozumieć słowa Johny’ego Danielsa, że choćby 40 milionów Polaków podpisało petycję o ekshumacji w Jedwabnem to i tak żadnej ekshumacji nie będzie.
Kiedy PiS doszedł do władzy, eliciarstwo pisowskie twierdziło że nadszedł czas na współpracę z Polonią Amerykańską. Kiedy więc doszło do sytuacji, że trzeba za wszelką cenę działać wspólnie, by budować polskie lobby w Ameryce, PiS nie wykazał żadnego zainteresowania sprawą, która może uczynić Polaków obywatelami drugiej lub dalszej kategorii w ich własnym kraju. Świadczyła o tym reakcja konsulatów polskich w USA.
Do sytuacji alarmowej doszło w chwili, gdy prezydent Izraela nazwał państwo polskie współwinne holocaustowi, w obecności prezydenta Dudy, przy całkowitym jego milczeniu w czasie jego wizyty w Polsce jak i później. Prezydent Izraela nie mówił tego do Polaków, tylko mówił to na użytek Holocaut Industry. Skoro nie ma protestu ze strony prezydenta Polski, to widocznie tak było. Była to ważna informacja dla kongresmenów w USA, którzy właśnie potrzebowali takiego argumentu w uchwaleniu tej ustawy.
A co zrobił nasz gówniany prezydent?. Na plotkę która się pojawiła, że nikt z polskich władz nie będzie przyjęty przez dygnitarzy z prezydenckiej administracji USA, w try miga wyjeżdża inny drugi gówniarz, jego consigliere do spraw polityki zagranicznej Krzysztof Szczerski. Po wizycie w Waszygtonie obwieszcza triumfalnie, że byc może banda pisowskich gówniarzy będzie przyjęta przez adminstrację prezydencką. Odtrąbiono to jako ogromny sukces dyplomatyczny.
Zamaist powiedzieć Amerykanom spokojnie, że sprawa odszkodowań została już dawno uregulowana przez PRL, na mocy umowy z roku 1960, która to mówiła wyraźnie, że Polska wpłaca 40 milionów USD tytułem odszkodowania za mienie pozostawione przez obywateli Amerykańskich przed drugą wojną w tym żydowskiego pochodzenia, to strategos powiedział że Polska nie będzie płaciła podatku od niemieckich zbrodni. Tylko czemu milczał po haniebnym przemówieniu prezydenta Izraela i jeszcze bardziej haniebnym zachowaniu się polskiego rządu i prezydenta?
Trzeba się było zapytać, kto te pieniądze rozdzielał i jakich zasadach. Gdyby polskie władze dzisiaj zapytały się o tę sprawę i wywlokły ją pubicznie, na pewno członkowie Kongresu by się zastanowili, czy zagłosować za fatalną dla Polski ustawą. 
Stracono niepowtarzalną szansę na budowę silnego lobby polskiego w Waszyngtonie. Stało się tak dlatego, że pisowskie eliciarstwo jest tylko i wyłacznie mocne w gębie i to tylko w niektórych dozwolonych im przypadkach. Mieli przez magdalenkowych decydentów wyraźnie zakazane jakiejkowiek współpracy z Polonią w tej sprawie. Odmową współpracy przez konsulaty z Polonią można tylko w taki sposób tlumaczyć.
A jak będzie teraz przebiegać realizacja żądań Holocaust Industry w Polsce? Kto będzie decydował o tym która nieruchomość bądż działka, należała do spadkobiercy Żyda, obywatela Polski, który zginął  prawie  na 100% zamordowany przez N iemców w obozach koncentracyjnych na terenie Polski?
Proszę sobie nie myśleć,  że polskie władze administracyjne będą miały w tej sprawie cośkolwiek do powiedzenia. Jeśli przedstawiciel Holocaust Industry powie że to była żydowska własność  i przy jakiejkolwiek próbie sprzeciwu ze strony Polski podniesie wrzask na cały świat, że Polacy znowu chcą urządzić Żydom jeszcze gorszy holocaust, niż zrobili to wspólnie z beznarodowymi nazistami, to komu uwierzą?
Jeśli teraz ktokolwiek z polskich włądz wyodrębni jakikolwiek majątek żydowski bezspadkowy, to w tym momencie Polska jest sprzedana za friko, mówiąc językiem Antka Macierewicza. Wtedy każdy Żyd będący w Posce upatzry sobie jakąkolwiek nieruchomość i będzie twierdził że ta w przeszłosci nieruchomość czy działka należała do jakiegoś Żyda, obywatela Polski międzywojennej, to mając poparcie władz Kongresu i aktualnej administracji prezydenckiej, to niestety Polak który sobie wybudował na tej działce dom, będzie z niej pokazowo wyrzucony, żeby cały świat widział, jak się spełnia sprawiedliowść dziejowa.
Czy wtedy też niejaki gówniarz Jacek Czaputowicz wraz z Jarosławem Gowinem będą mówili Polakom, że nic się nie stało i uchwała Kongresu nas nie dotyczy?
 Podczas gdy lobby żydowskie w Ameryce wraz z Holcaust Industry i rządem Izraela , przygotowali się do batalii o 300 miliardów USD w sposób profesjonalny i postępowali metodycznie, ze strony eliciarstwa i gówniarstwa pmagdalenkowego, którego postawę  wobec roszczeń żydowskich znakomicie personifikuje obecny prezydent państwa teoretycznego, widać kompletną amatorszczyznę, a nawet zachętę do stawiania coraz bardziej absurdalnych żądań finansowych ze strony gangsterów nazwanych Holocaust Industry.
Czy gówniarz Krzysztof Szczerski myślał że cokolwiek ugra dialogiem z gangsterami? Jak można było byc aż tak naiwnym-przecież nie kto inny jak właśnie on nawoływał do dialogu z Żydami. Przecież tutaj chodzi o przszłość Polski następnych pokoleń.
A kto nas zapewni że następny prezydent USA nie będzie żydowskeigo pochodzenia, irracjonanie nienawidzącego Polaków, nie postawi sobie za najważniejszy cel spełnienie żądań Holocaust Industry, dowolną kwotą którą weźmie z sufitu? Przecież wojska amerykańskie są w Polsce i będą sluchać tylko prezydenta USA, który siłowo może zmusić każdy polski rząd do spełnienia żydowskich roszczeń. Skoro gdy idzie o parę dolarów, dochodzi do morderstw, to co dopiero przy kilkuset miliardach USD.
Podsumowując, pisowskie eliciarstwo nie zrobiło kompletnie nic, by rzeciwstawić się temu największemu zagrożeniu. Mało tego sprawiało wrażenie jakby współpracowało przy wyzuciu Polaków z ich własnego majątku. Widać to było szczególnie na przykładzie konsulatów w USA.
Jedynie co by mogło wzbudzić zainteresowanie świata bezprawnością jak również bezzasadnością uchwały przyjętej przez Kongres USA, byłoby wyrzucenie wojsk USA z Polski, bo tylko wtedy świat by się tym zainteresował. Ale takie decyzje to tylko marzenie przy obecnym eliciarstwie sprawującym włądzę, które tylko potrafi robić laskę za darmochę każdemu, kto tylko ma życzenie i dysponuje odpowiednimi kwitami.
Właśnie w takich przełomowych momentach widać bardzo wyraźnie, jak bardzo jest potrzebna totalna lustracja, której to sobie nie życzył przede wszystkim nasz najważniejszy sojusznik. 

 

KOMENTARZE

 • Jak zawsze w sedno!
  Dałem 5+++++!
 • @ dziejje sie dzieje.
  Czy czytała Pani ostatnie oszczerstwa jak to Polacy z małych wsi witali Wermacht z kwiatkami a później urządzali polowania na żydów (i wiele więcej)? W amerykańskich mediach dzieje się coraz gorzej a polski rząd milczy.

  https://www.thedailybeast.com/reagan-aides-new-job-downplay-polish-complicity-in-the-holocaust?source=articles&via=rss
 • Hehe, jakaś "morda" dała pałę:)
  Ode mnie 5*
 • @Stara Baba 16:39:11
  Chamstwo i łajdactwo bezczelne!
 • @lorenco 16:46:00
  Jedynym reprezentantem mediów, który podnosił alarm w Polsce już od kilku miesięcy był red. Michalkiewicz, całkowicie przemilczany od lat w tzw "mediach bardzo niepokornych". Teraz wylewanie krokodylich łez przez Ciaputkiewiczów, Suskich i innych oficjeli jest musztardą po obiedzie. A jeszcze Bielan z Gowinem opowiadają duby smalone jakoby te dwie ustawy (447 i 1226 bo trzeba traktować je łącznie) nie mają żadnego znaczenia dla Polski bo są "symboliczne" - to wrodzony kretynizm, czy działanie z premedytacją w celu znieczulenia tubylców przed operacja pozbawienia majątku narodowego? To zakrawa na zmowę polityków i mediów w działaniu na szkodę polskiej państwowości i jej najżywotniejszych interesów.
 • @lorenco 16:49:15
  Wszyscy uparcie jakby dotknięci amnezją nie wspominają nawet że istnieje ustawa HR 1226 związana nierozłącznie z ustawą S 447. Jest to akt prawny groźniejszy dla Polski niż sama ustawa S 447. Bo o ile możemy kwestionować skuteczność ustawy S447 na gruncie polskiego i międzynarodowego prawa spadkowego to ustawa HR 1226 omijając jakiekolwiek i czyjekolwiek prawa spadkowe tworzy instytucję nacisku w postaci Departamentu Stanu US którego zadaniem będzie ignorowanie ( powtarzam jeszcze raz) ..jakiekolwiek i czyjekolwiek prawa spadkowego realizując roszczenia zawarte w ustawie S 447 na rzecz żydowskiej organizacji Holocaust Industry... Stojąc na gruncie pragmatyzmu odrzucającego emocje wątpię czy stać nas będzie na otwarty konflikt z tym PROTEKTOREM tych roszczeń którego uważamy za najważniejszego sojusznika od którego ma zależeć tak nasza gospodarka jak i uzbrojenie naszej odradzającej się armii.
 • @kula Lis 67 16:20:30
  D.Trump zdecydował, że utajnione do tej pory materiały dotyczące zabójstwa JFK nie zostaną ujawnione, bo "szkody dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej byłyby zbyt duże"

  55 lat po zamachu!
  Niezłe tam musi być bagno...
 • @lorenco 16:49:15
  Po prostu środowiska żydowskie już dawno wprowadziły swoich ludzi na różne szczeble administracji państwowej, urząd prezydenta, nowogrodzką, w rządzie, MSZ kancelaria itp. Pomogli PiS-owi wygrać wybory m. in. nagrania z Sowy i Przyjaciół i teraz to tylko wypełnianie planu. Przecież oni to już to zapowiadali 30 lat temu i teraz to się dzieje i będzie się działo. A o czym to Duda, Komorowski, Szydło rozmawiali potajemnie w Nowym Yorku i Izraelu ? A te przymiarki do Lasów Państwowych jeszcze parę lat temu. A rząd reaguje jakby nie było sprawy, a TVP Info, Gazeta Polska mówią, że że to nic, że to tylko tak symbolicznie. No to zobaczycie jak symbolicznie jak nas Amerykańcy za półtora roku po pierwszym raporcie do Departamentu Stanu przycisną to o aż się zesramy wszyscy. Oni i Une już wszystko ustalili za naszymi plecami i to już dawno!! Nie dajcie się uśpić Polacy! Oni i Une będą mówili, że to nic, to tylko takie krzyki, a jednocześnie już wszystko pewnie podzielone i ma dokładne ramy czasowe. Od przedwczoraj żyjemy w innej Polsce czyli już w Polin.
 • @Husky 17:03:05
  Jakby ujawnił to skończyłby tak samo, żydki i Mossad nie darują.
 • @kula Lis 67 17:04:53
  Oczywiście, że to było dawno zaplanowane; wielu tu Blogerów ostrzegało, że tak może być!
  Jednak zostali banowani.
  Partyzant na przykład, który nazywał unych parchami: a to było jednak celne określenie.
 • @kula Lis 67 17:09:53
  Tu raczej chodzi o kogoś innego
  I nie Rosjan mam na myśli.
  Pzdr.
 • @lorenco 17:24:42
  Odbanowac @partyzanta
  jestem za

  serio !!
 • @Husky 17:31:28
  Pewnie już zapomniał, że jest Neon, zresztą co miałby pisać?
  Sprawa stała się już jasna.
 • @Husky 17:31:28
  Spotkanie prezydenta i prezesa PiS ws. aneksu do raportu WSI? Zybertowicz: "Podjęli decyzję, że nie ma potrzeby tej publikacji".
  https://wpolitycepl/polityka/392156-spotkanie-prezydenta-i-prezesa-pis-ws-aneksu-do-raportu-wsi-zybertowicz-podjeli-decyzje-ze-nie-ma-potrzeby-tej-publikacji


  Ps...Dudaczewski zapytaj obywateli w referendum czy życzą sobie publikacji. Prezydent ma obowiązek aneks opublikować, ma przestrzegać prawa! Ciekawe co mają do ukrycia, ewidentnie się boją. Nie ujawnią, bo pewnie sami są w tym raporcie i wszyscy ich ziomkowie czosnkowi. Boją się ujawnienia prawdy o ludziach władzy w Polsce i ich narodowości. To ukrywanie raportu jest związane z ustawą żydowską 447 w USA , dostali nakaz z Knesetu, Polska to już kolonia żydowska. Stała się rzecz bez precedensu w naszej historii. Poprzez celowe zlekceważenie interesu narodowego (ustawa 447), dopuszczono na pokolenia do uczynienia z Polski kraju kadłubkowego, całkowicie już zależnego od innych. Zrobił to rząd rzekomych patriotów, któremu udało się oszukać miliony Polaków. Nie chodzi tylko o 300 mld$ czyli ponad bilion złotych, który obciąży nas na następne kilkadziesiąt lat. Chodzi o wyraźnie już pokazywaną uległość i uniżoność niewolnika wobec pana. Historia zatacza koło...i ograbieni z naszego majątku będziemy znowu pokornie budować Polskę, jakbyśmy byli w 89 r. Tylko, czy to będzie jeszcze Polska ? Czy ja się doczekam kiedyś naprawdę polskiego rządu?
 • @kula Lis 67 17:53:39
  "Czy ja się doczekam kiedyś naprawdę polskiego rządu?" - "ruskie" na nas już nie napadną bo sami się bronią, zatem nie wiem.
 • @Husky 17:31:28
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/szydlo-morawiecki-darmowe-leki-dla-ciezarnych-i-seniorow-bez-i.jpg
 • @lorenco 18:04:17
  A poco napadać na kraj który nie ma już niczego swojego, żadnych inowacji, czyżby tylko po to by go żywić czy zagłodzić? Oto hamletowskie pytanie.
 • Droga Maniu,
  Taka duża dziewczynka a taka naiwna...
  Pisze Pani tak, jakby PiS był polskim rządem, od którego można coś wymagać. To od początku do końca banda zdrajców i agentów syjonu. Oni pracują dla swoich a nie dla Polski. Robią trochę dymu dla naiwnych ale to tylko po to, żeby znieczulić Polaków pseudo patriotycznymi, nic nie znaczącymi ruchami.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Husky 17:03:05
  A ty piesku już próbujesz wekslować temat. Co mnie obchodzi jakiś JFK?
  Powiedz lepiej dlaczego włazisz w doopę bez mydła tej bandzie zdrajców. Choć to właściwie nie są zdrajcy, wykonują w końcu swoje, rzytowskie obowiązki.
  Tylko nie wklejaj mi tu tych durnych słupków sondaŻowych bo mnie mocno wkurzysz.
 • @kula Lis 67 17:04:53
  // No to zobaczycie jak symbolicznie jak nas Amerykańcy za półtora roku po pierwszym raporcie do Departamentu Stanu przycisną to o aż się zesramy wszyscy.//

  To dlaczego cały czas popierasz tę bandę? Mało ci jeszcze?
 • @lorenco 17:24:42
  Partyzant nie został zbanowany za pisanie prawdy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:14:02
  a w czym na łebku paradował śp LK ? Kto go umieścił na Wawelu ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:11
  Pod względem składania się przed żydami jestem bezlitosny nawet wobec nich choć na nich głosowałem. Być może ostatni raz.. Nie zauważyłeś?
 • @ Autor
  Nie wiem, czy termin "polskie władze" jest właściwy w odniesieniu do każdego żydo-reżimowego rządu po 1990r., a nawet do wcześniejszych po sierpniu 1980r., czyli po zamachu stanu junty Jaruzelskiego-Kiszczaka.

  Żeby odwrócić uwagę Polaków od procedowanej w USA ustawy w interesie żydowskich międzynarodowych złodziei, żydowskie media w Polsce wrzucają sprawę Alfie Evans'a, a w knesejmie trwa protest w interesie niepełnosprawnych - protestujących ktoś do knesejmu zaprosił i wprowadził.

  I jeszcze jedno:

  "Profesor Nowak jest na pewno najwybitniejszym obecnie historykiem, ale nieco odklejonym od brutalnej rzeczywistości."

  Prof. A.Nowak – historyk, czy syjonistyczna kreatura? - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/117319,prof-a-nowak-historyk-czy-syjonistyczna-kreatura

  A.Nowak nie jest wybitnym historykiem, naukowiec musi być zawsze obiektywny względem badanej materii, a Nowakowi do tego daleko, to syjonistyczna kreatura.

  Poza tym 5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:18:09
  Bo jestem byłem i będę za rządem PIS.
  Innej alternatywy nie ma i nie będzie jeszcze przez lata .Długie lata.
  Nie ma NIKOGO ...kto by ich mógł zmienić, a już zwłaszcza zmienić coś w polityce , szeroko rozumianej polityce.
  Nie jestem kameleonem .
  Że jest tak jak jest.Dobrze nie jest.
  Szarych obywateli to co się dzieje w polityce interesuje tyle co nic lub zeszłoroczny śnieg.
  Żyda do talerza sobie nie wrzucą.
  Pzdr.
 • @kula Lis 67 17:53:39
  "Czy ja się doczekam kiedyś naprawdę polskiego rządu?"
  Ze wstydem przyznaję, że ja z takim prawdziwie polskim rządem walczyłem w latach 70-89....
  No cóż. Młody byłem, to i skołowany, prosto jak sanacyjny chłop. Teraz bym też i powalczył, ale z wiekiem często rozum przychodzi, więc pasuję...
  Walka z wiatrakami, to domena Don Kichota była....
  A jak zauważył @lorenco - "ruskie" na nas już nie napadną.
 • @kula Lis 67 19:37:20
  //Pod względem składania się przed żydami jestem bezlitosny ..

  Zauważyłem. Tylko, że to jest już gwóźdź do trumny. Czy jest jeszcze jakiś powód, żeby ich popierać? Podaj bo ja nie widzę żadnego.
  Ja przed PiS i PO ostrzegam od wielu lat (można sprawdzić) i jak widać, niestety, miałem i mam rację.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:55
  Tak bo nie ma innej na dziś alternatywy.
 • @Husky 19:49:21
  //Bo jestem byłem i będę za rządem PIS.//

  Czyli popierasz, popierałeś i będziesz popierał zdrajców. Wiesz jak się tacy nazywają? A może tobie też ma coś skapnąć z tych 300 mld?

  //Nie ma NIKOGO ...kto by ich mógł zmienić, a już zwłaszcza zmienić coś w polityce//
  Średniorolny chłop do spółki ze sprzątaczką lepiej by rządzili niż ten karakan z Żoliborza.

  //Nie jestem kameleonem//
  Nie jesteś. Jesteś durniem albo zdrajcą.
  No comments.
 • @kula Lis 67 20:06:42
  Jak każdy tak będzie mówił to nigdy nie będzie.
  Zagłosuj na Kukiza albo Narodowców.
  Ważne jest to, żeby PiS nie mógł sam rządzić, żeby ktoś im patrzył na ręce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:08:48
  Mogę być i durniem i zdrajcą.
  Dlatego głosuje na PIS.
  A bycie wśród 6 mln zdrajców ?
  Ok. niech i tak będzie.
  Tylko jedno pytanie ilu jest tych Patriotów i ile mają szabel poza szumnymi deklaracjami
  Ilu już tu pojawiało się Napoleonów i Rewolucjonistów co w pył zmiotą aktualny rząd i PIS.
  Gdzie oni są .Gdzie
  Pytam GDZIE
  Szkoda słów.
  A opozycja parlamentarną(i poza ) ma wilcze prawo krytykować bo tyle im zostało !!!
  My robimy swoje.
  Z błędami ,ale robimy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:55
  Polscy politykierzy zrobią wszystko to co rozkażą im ich polityczni właściciele. Żadne protesty i ujadania nic tu nie wskórają. Tylko groźba, iż społeczeństwo zbuntuje się i nie będzie chodzić na wybory może wywrzeć jakikolwiek wpływ na politycznych właścicieli politykierów. Ani prezydent, ani rząd, ani lider partii rządzącej nie wypowiedzieli się oficjalnie na temat amerykańskiej ustawy JUST. Wypowiedzi na ten temat w mediach udzielili natomiast wicepremier Gowin, minister Czaputowicz, posłanka Lichocka i europoseł Czarnecki. Ich wypowiedzi należy zatem traktować jako stanowisko obozu władzy. Wyżej wymienieni wyrazili opinię, że ustawa JUST nie zagraża interesom polskim, ponieważ ma "głównie symboliczny i deklaratywny charakter", nie należy przywiązywać do niej zbytniej wagi i dlatego trzeba zachować powściągliwość. "Polska nie jest wymieniona w ustawie jako państwo" - ucieszył się minister Czaputowicz. "Dzisiaj nie widzimy powodu, by się czymkolwiek niepokoić" - stwierdził wicepremier Gowin. Z kolei europoseł Czarnecki przestrzegał przed rozpętywaniem histerii i uspokajał, że ustawa ta jest tylko demonstracją polityczną bez żadnych następstw dla Polski. Wymienieni politycy obozu władzy podkreślali, że Polska jest państwem suwerennym i dlatego nic jej w rezultacie wejścia w życie ustawy JUST nie grozi. Skoro Polska jest suwerenna, to dlaczego rząd polski nie wycofa się z Deklaracji Terezińskiej? Zwłaszcza, że podpisując Deklarację Terezińską 30 czerwca 2009 roku żyd Władysław Bartoszewski był przekonany, iż "nie może być mowy" o scedowaniu praw do mienia ofiar Holokaustu na kogoś innego niż prawowici spadkobiercy. Skoro Polska jest państwem suwerennym, to dlaczego rząd polski nie wystosuje do rządu USA noty przypominającej, że wszelkie roszczenia majątkowe obywateli amerykańskich i innych, wynikające z zaszłości historycznych, zostały uregulowane w tzw. umowach indemnizacyjnych, zawartych pomiędzy PRL a USA, Kanadą i 10 państwami Europy Zachodniej w latach 1948-1971? Skoro ustawa JUST - zdaniem wicepremiera Gowina - "nie ma żadnego znaczenia prawnego" i "nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń", to po co ją uchwalono w Kongresie USA? Inaczej na to patrzy pan Gideon Taylor, dyrektor operacyjny Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO), który w wydanym oświadczeniu wyraził przekonanie, że ustawa JUST jest "silnym dowodem niewzruszonego poparcia Ameryki" dla wyegzekwowania roszczeń WJRO. Nikt nie wyciąga wniosku z faktu, że jedynym kongresmenem krytykującym ustawę JUST była Ileana Ros-Lehtinen z Florydy. A skrytykowała ją za "brak mechanizmu, który mógłby pomóc w egzekwowaniu roszczeń". To pokazuje jakie jest nastawienie amerykańskiej "klasy politycznej" do Polski - wedle tutejszej propagandy "najważniejszego sojusznika USA w Europie". Przypuszczam, iż w ostateczności usłyszymy od PiS, że ustawa JUST jest "rosyjską prowokacją", a osoby ostrzegające przed jej skutkami są "trollami Putina".
 • @kula Lis 67 20:06:42
  Jak to jest, że ruchy narodowe co roku potrafią zjednoczyć w Marszu Niepodległości nawet i 60 tys. ludzi a nie potrafią tego wykorzystać do walki politycznej czy poważnych demonstracji? Bo co, też nie mają alternatywy? Widocznie to nie są ruchy narodowe lecz popierający układ POPiS, jedni agenturalnie a inni jak barany.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:11
  Nie jestem za wypłacaniem przez nas odszkodowań dla Izraela. Ale skoro nie ma dla nas znaczenia, że USA bombardowały swojego czasu Serbię , teraz bombardują Syrię, Jemen ( wręcz to bezrefleksyjnie popieramy ) i kilka innych krajów, które sprzeciwiają się polityce USA, więc może jak będziemy im "fikać" to parę bombek nas przekona, że trzeba zacisnąć pasa i płacić ... Wbrew bowiem poglądom wielu miłośników USA w naszym kraju, jesteśmy dla nich tak długo cenni, dopóki za naszym pośrednictwem mogą drażnić Rosję. Zaś w stosunkach bilateralnych traktują nas jak Syrię, Jemen czy Wenezuelę. Ale widocznie nam to odpowiada. Już widziałem wiadomość, że w Izraelu odkryto gigantyczne złoża gazu i będziemy budować rurę do Izraela. :) Na zawołanie odkryli ten gaz, będzie to nowy trend w polskiej polityce. Ciekawe ilu będzie zwolenników USraela w Polsce gdy przyjdzie zapłacić ponad 300 miliardów $.
  www.youtube.com/watch?v=MOMpF5ZDG6I
 • @Husky 20:24:28
  Jak nie widzisz alternatywy to oddaj nieważny głos, będziesz miał przynajmniej czyste sumienie.
  I nie podpieraj się tymi 6 mln idiotów. To, że miliardy much jedzą gówno wcale nie znaczy, że gówno jest dobre i jadalne.

  Poczekaj jak rzytki zaczną grabić Polskę to z tych 6 mln zostanie 100 tyś.

  //My robimy swoje.//

  No właśnie - "robicie swoje" czyli robicie z Polaków niewolników we własnym kraju. Strzelać do nas też będziecie? Jak do Palestyńczyków?
 • @kula Lis 67 20:24:35
  Czytałem wypowiedzi tych idiotów(?) i one tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że nas sprzedali.

  Jeśli nie ma na kogo głosować to należy masowo zbojkotować wybory albo oddać nieważny głos.

  PO-PiS WON!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:31:16
  Tylko co z takich haseł wynika, co
  Konkretnie co ?
  Za tydzień dwa temat zniknie i pies z kulawą nogą o tym nie wspomni
  (nie mylić kolegi kuli i mnie)
  A PIS dalej będzie rządził, będą nowe tematy i nowe powody do wrzasków
  Taka jest prawda i żaden krzykacz tego nie zmieni.
  Samo życie
  Pozdrawiam
  ps.
  To dokładna analogia do padnięcia na ryj USA i dolara
  ile lat te upadki trwają, ile ???
  Piszecie , już,już,już, zaraz, za chwilę, lada moment
  A to już można liczyć nie w latach a dekadach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:08:48
  No właśnie. Jakby PiS tupnął nogą, zagroził sankcjami, wydalił kilku amerykańskich dyplomatów ( pod pozorem że szpiegowali naszego prezesa) zerwał kontrakt na dostawę nowych technologii kosmicznych i zagrozi że przejdzie na rozliczenia w złotówkach zamiast dolarów, to US kongres nie odważyłby się czegokolwiek bez naszej aprobaty uchwalić.

  Gdyby jednak to nie pomogło, to oczywiście powinien wysłać siódmą flotę bałtycką w składzie lotniskowiec Wisła, dwa niszczyciele Kościuszko i Puławski i kilka krążowników rakietowych.
  Kto u nas aktualnie ministrem wojny, Płaszczak?
 • @lorenco 20:25:27
  do tych "ruchów" "narodowych" mam embiwalentny stosunek. To wszystko jest sterowane jak ONR i NOP. Nigdy nie pozwolą na autentyczny narodowy i patriotyczny ruch wiesz kto, nie muszę mówić nie jest to PiS. Teraz zażądali delegalizacji ONR i NOP, POd batutą przestępcy i złodzieja chazara Budynia.
 • @lorenco 20:25:27
  Ruch narodowy 60 tyś ludzi na marszu.
  Dużo.
  Polonia ma podobno w USA 10 milionów i co?
  I pstro.
 • @Oświat 20:40:43
  Doświadczenia w technologi kosmicznej już od dawna mamy.

  https://pbs.twimg.com/media/Dbztg_8W4AAx6v8.jpg

  ps.
  Zapomniałeś dopisać ze jeszcze w odwodzie są czterej pancerni i pies rasy ????
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:34:59
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/230/97/2309731.jpg

  "USA" "ostrzą zęby" na polskie majątki! Jak mówi stare przysłowie: "Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Stany Zjednoczone mając do wyboru wspieranie Polski bądź Izraela, wybierają Izrael. Jest to zupełnie naturalne, zrozumiałe, bo Izrael jest ich priorytetowym i największym sojusznikiem. Każdy, kto sądził, że w tym przypadku inaczej postąpią musiałby być głęboko naiwny.
 • @Oświat 20:44:32
  Gooowno!
 • @Husky 20:40:17
  Państwa nie upadają ot tak sobie z roku na rok a partie polityczne mogą upaść przy wyborach.
 • @Husky 20:40:17
  ''Za tydzień dwa temat zniknie i pies z kulawą nogą o tym nie wspomni//

  Jak zniknie???? On się dopiero zaczyna!

  //To dokładna analogia do padnięcia na ryj USA i dolara
  ile lat te upadki trwają, ile ???//

  A nie pada? Ty naprawdę jesteś ignorantem...
  Dolar góra za rok będzie już jedynie jedną z kilku wiodących walut. I za co będą prowadzić bandyckie wojny?
  Nikomu nie zależy na całkowitym upadku dolara bo co by zrobił z amerykańskim długiem w skarpecie? Ponad 20 BILIONÓW $!
  Będą grillować USA powoli, żeby rynki się nie załamały. Wykupią za to co się da w USA i pozamiatane.
  Nie wypowiadaj się Husky na tematy ekonomiczne bo żal patrzeć jak się ośmieszasz. Trzymaj się lepiej tego parszywego PiSlamu.
 • @Oświat 20:40:43
  Twoja ironia jest nie na miejscu.
  Godzisz się na taki stan rzeczy? Czy PiS zaprotestował choćby werbalnie? Dla zachowania pozorów?
  Widzę, że należysz do bandy PiSlamistów. Smutek...
 • @kula Lis 67 20:41:14
  //To wszystko jest sterowane jak ONR i NOP//
  A PiS to niby nie jest sterowany? Albo PO?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:50:03
  Roma locuta, causa finita
  pzdr
 • @kula Lis 67 20:46:30
  // Każdy, kto sądził, że w tym przypadku inaczej postąpią musiałby być głęboko naiwny.//
  Dokładnie tak
  Tam gdzie są pieniądze tam nie ma.....uproś
 • @lorenco 20:49:33
  Wiesz ile po 89r upadło "partii" ?
  Wiele z nich upadło nim powstało 8-))))
 • @Oświat 20:44:32
  Jakby choć 10 tys. Polonii wyszło przed parlament USA, ktoś by jednak ich zauważył. A jak wyjdzie góra 300 osób, to wybacz.
 • @Husky 20:44:42
  Szarik:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:19
  Tylko za Óu ..izm . Ave. :)))
 • W sierpniu 2015 pisałem -
  //Do nowego parlamentu powinno wejść jak najwięcej małych ugrupowań, które odebrałyby jak najwięcej głosów PO i PiS. Do tego stopnia, że w celu utworzenia rządu potrzebna by była większa ilość koalicjantów. Wtedy byłaby szansa na większą kontrolę lidera koalicji. (...)
  W każdym razie jedno jest pewne - nie wolno głosować na żadną partię z bandy czworga!//
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/125294,polacy-glosujcie-na-wszystkich-byle-nie-na-replay

  I niech ktoś powie, że nie miałem racji!
 • @Husky 20:59:02
  Napisałeś:
  My robimy swoje.
  Z błędami ,ale robimy

  To może naprawcie błąd, dopuście do zarejestrowania partii Zmiana i wypuście z aresztu jej szefa Mateusza Piskorskiego.
 • @lorenco 21:00:13
  Husky !!!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:14
  Oczywiście, że miałeś rację!
 • @Husky 21:04:37
  Chciałbyś, jednak to był owczarek niemiecki.
  Teraz możesz wystąpić w filmie: Czterech jankesów i ich pies:)
 • @Husky 21:04:37
  Gdyby to był pies Husky to pewnie by sprzedał "Rudego" Niemcom, a co tam, za dobrą michę wszystko można.
  Dostajesz chociaż dobrą michę od tych zdrajców z PiS?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:10:44
  w szeklach mi płacą
  8-)))))))
 • @Husky 20:57:29
  Pitolisz. :))) https://www.youtube.com/watch?v=BW3ksgz5klc
 • @lorenco 21:04:26
  Czy to za czasów PIS-u odmówiono rejestracji tej partii
  Czy prokurator prowadzący sprawę Piskorskiego tez był z nadania PIS-u.
  Nie jest to problemem by te fakty sprawdzić w internecie.
  Pzdr.
 • @Husky 21:17:33
  Tak, za czasów PiS -u też pomimo prób nie rejestruje się tej partii. Piskorski został aresztowany za czasów PiS a pani prokurator jest podwładną pana Ziobro.
  Zatem jakie przeszkody?
 • @Husky 21:17:33
  Piskorski ... a jednak wiesz o kogo chodzi .. jak tylu na ciebie to ja nie będę . Masz rację , Piskorski jest ponad podziałami ..
 • @lorenco 21:24:18
  Czyli jak za Tuska
  Jeden telefon do roztargnionego sędziego i PO sprawie.
  pewnie sady są już PIS-owskie tylko czemu te pajace z UE się wściekają.
  A gdybyś zerknął do sieci....... to tu masz tekst.
  Przeczytaj spójrz na datę , na fakty, a potem dodaj komentarz.
  To takie proste 8-))))

  http://www.fronda.pl/a/zmiany-w-partii-zmiana-abw-rozwala-v-kolumne%2C54892.html
 • @lorenco 21:09:41
  Mam i ja takiego 8-)))
  https://pbs.twimg.com/media/DbzNx2uVQAA7Pb3.jpg
 • @Husky 21:35:45
  Ssij sobie dalej . :)
 • @Husky 21:30:42
  Ale ponad dwa lata rządzi PiS i powinien naprawić to co źle zrobiła PO.
  No ale to tylko potwierdza, że PiS PO to jedno zło. Banda sprzedawczyków i zdrajców Polski. No ale za to dobre, rzytowskie patrioty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:42:26
  Tzn.
  Kaczyński dzwoni do sądu, albo sam tam się udaje, wali pięścią w stół
  Uwolnić !!!
  genialne i takie proste
 • @Husky 21:30:42
  Oj Husky, Husky, Mateusz Piskorski został aresztowany 18 maja 2016 roku jak rządził PiS
  A jakieś ploty Flondry mnie nie interesują.
 • @Husky 21:47:30
  //Kaczyński dzwoni do sądu, albo sam tam się udaje, wali pięścią w stół
  Uwolnić !!!//

  Nie, powinien wezwać na dywanik Ziobrę i natrzeć mu uszu. Ta cipa co występuje co 3 miesiące o przedłużenie aresztu to podwładna Ziobry.
  A ten skandal idzie na konto Kaczora.
 • @Husky 21:47:30
  A co to, boi się Kamińskiego czy gwoździa Ziobry?
  To cóż to za mąż stanu aby pozwalać blisko 2 lata trzymać człowieka, byłego posła, bez zarzutów w areszcie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:55:09
  ok.
  no comment
  zmierza to w złym kierunku
  pozdrawiam
 • @lorenco 21:57:09
  Huskiemu to nawet możesz pokazać nakaz aresztowania a i tak nie uwierzy. Najważniejsze, że PiSlam jest "święty i niezastąpiony".

  Zobaczysz jakie bęcki dostaną w wyborach samorządowych :) Husky obwiesi się na łańcuchu...
  Biedny Jaki dał się wpuścić w maliny a wygląda na bystrego chłopaka.
  W Warszawie to nawet głupia Kopacz skopała kuper Kaczorowi :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:57:49
  Myślałem że to jajcarz , no a tu wychodzi że troll . Pzdr.
 • @lorenco 21:57:09
  Czyli uważasz że nie sądy mają wydawać wyroki a politycy. Ci co dziś są u władzy i ci następni.
  Znasz takie kraje gdzie tak jest.
  I nadal uważasz że to od samego początku sprawa PIS-u.
  Czytałeś, sprawdzałeś daty i fakty.
  Dziś polityk zadzwoni w sprawie Piskorskiego,jutro Kowalskiege a w Niedzielę Nowaka.
  Super metoda
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:00:04
  To tylko pare m-cy.
  Pożyjemy , zobaczymy a i komentarz przypomnimy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:00:04
  ,,Husky obwiesi się na łańcuchu...,,.. szanujcie Husky -go , dzięki niemu możecie dać kopa w dupę PIS-owi .
 • @Husky 20:57:29
  Tam gdzie są pieniądze tam nie ma.....uproś

  Żydłaczenie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:57:49
  No, mój sąsiad zagorzały pisowiec, dostał porządnie w żopu, bo służby zamknęły sklepik gdzie sobie kupował liście tytoniu.
  Teraz już tak od tygodnia, jak go spotkam, to specjalnie pytam czy nadal się boczy na PiS, najbardziej kulturalna odpowiedź to: idź w cholerę z tym PiSem:) Wcześniej to politykował, że aż odczepić się go nie dało a jak coś złego na PiS, to by lagą przyłożył, aż się go wszyscy bali.
  Jednak jest porządnym człowiekiem, nie donosił na nikogo i oprócz tej polityki, bardzo serdecznym, dlatego pomogliśmy mu.
  Pewnie jeszcze swoich kumpli podburzy i kilka głosów na PiS już mniej: tak to jest, jak się nie przejedziesz, to się nie nauczysz.
 • @wercia 22:13:50
  Dobranoc Wszystkim
  Dobrze jest a będzie lepiej

  https://pbs.twimg.com/media/Db0LY3QX4AQKBu3.jpg
 • @Husky 22:09:06
  Powiem Ci tak: w państwie demokratycznym jest niedopuszczalne trzymanie człowieka w areszcie tylko na podstawie tego, że ma swoje poglądy polityczne. To jest wtedy więzień polityczny a takich w Polsce być nie powinno. Zatem obóz władzy ma pełne prawo ingerencji w takim przypadku.
 • @Oświat 20:40:43
  Gdyby jednak to nie pomogło, to oczywiście powinien wysłać siódmą flotę bałtycką w składzie lotniskowiec Wisła, dwa niszczyciele Kościuszko i Puławski i kilka krążowników rakietowych.
  Kto u nas aktualnie ministrem wojny, Płaszczak?

  A po kiego Polsce taki sojusznik? Za patrioty biorą grube pieniądze z góry, wcale bym się nie żdziwiła, gdyby dostarczyli złom z przekroczeniem terminu albo nic, F16, za które zapłaciliśmy -operują na BW, za hameryckie paliwa płacimy drożej niż za rosyjskie. W dodatku obiecali nam, że w razie czego najpierw sami musimy się bronić, nim NATO skierują z pomocą (jak będzie pozamiatane).
  Pisiory z rzydami monitorują nastroje- właśnie Błaszczak poleciał upominać się o nowe kontyngenty. A co nie stać ich na pomoc w utrzymaniu armii USA? W razie czego wymyśli się nowe podatki. Niech Polacy hodują żmije i kręcą bat na siebie. Założę się, że dodatkowe kontyngenty to inicjatywa drugiej strony. Ci z Polski są ubezwłasnowolnieni w stosunku do zagranicy.
 • @Husky 22:16:25
  Dobranoc!
  http://www.cats.alpha.pl/photos/funny/smile.jpg
 • @lorenco 22:22:08
  To już naprawdę ostatni komentarz dziś.
  Polecam ci Konstytucje i zadam pytanie czy wiesz czym jest trójpodział władzy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_Rzeczypospolitej_Polskiej
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_w%C5%82adz
  a potem dalej komentuj
  Dobranoc
 • Wojciech Sumliński
  o pisiorach, w szczególności ciaputowiczu i innych moralnych inaczej pismakach: https://www.youtube.com/watch?v=4029OBMCJtM
 • @Husky 22:29:42
  Co ma piernik do wiatraka?
  W tej Konstytucji są zapisy:
  Art. 30.
  Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

  Art. 31.
  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

  Art. 32.
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
 • @wercia 22:33:13
  5*
 • @lorenco 22:36:56
  Co ma piernik do wiatraka ?
  to są konstytucyjne prawa człowieka !!!!!!!!!!
  jeśli są łamane to od tego jest sąd
  Czy ty to rozumiesz ????
  Czy polityk ma zastępować sąd
  to by chore było,
  chore
 • @fabi 22:12:31
  Toć ja na niego chucham i dmucham :)
 • @lorenco 22:15:43
  Nie jest grzechem błądzić ale tkwić świadomie w błędzie to grzech.
 • @lorenco 22:36:56
  PiSlamiści mają w doopie Konstytucję. Talmud rządzi.
 • @Husky 22:44:13
  Po to wybraliśmy polityków do władzy, żeby przestrzegali konstytucji.
  I jej zapisów. Jeśli pani prokurator nie przestrzega konstytucji, powinna zostać odwołana przez jej przełożonego.
  Pani prokurator WYRAŹNIE nie przestrzega KONSTYTUCJI III RP.
  To jest skandal, że nadal sprawuje swój urząd.
  Tak samo sąd, który przyczynia się do łamania konstytucji, powinien za to odpowiedzieć.
  I tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:55:40
  Tak, co tam z konstytucji pasuje, jest ok a jak nie pasuje to mają w dooopie.
 • @Husky 20:24:28
  "My robimy swoje", oddajemy Polskę Żydom ! Ale kundlu alaskański srogo się rozczarujecie !

  Teraz My, Polacy, zwrócimy się do Żydów amerykańskich o zwrot bezspadkowego mienia polskiego po naszych rodakach, którzy 300 lat pracują już za oceanem na ziemi zrabowanej zresztą rdzennym mieszkańcom Ameryki - Indianom.

  Natomiast z ziemi Słowian "wywieziemy" naród przebrany daaaalekooo!!!
 • @stanislav 23:54:52
  Żydom i ich spadkobiercom, którzy tak tu się garną do Polski należy naliczyć podatek katastralny od mienia nieruchomego za ostatnie 1000 lat oraz opłatę klimatyczną tzw. " podatek Swarożyca" od oddychania słowiańskim powietrzem i picia słowiańskiej wody przez ostatnie 1000 lat
 • @kula Lis 67 20:24:35
  "europoseł Czarnecki przestrzegał przed rozpętywaniem histerii i uspokajał, że ustawa ta jest tylko demonstracją polityczną bez żadnych następstw dla Polski. "
  ....i z wielką siłą spokoju wsiadł na rower...

  http://i66.tinypic.com/rrsc4j.jpg
 • Państwo
  Państwo mają jakieś nadzieje, że w Warszawie rządzi polski niezależny rząd? Władza w 1989 roku została dana lobby żydowskiemu w Polsce, rządzi raz jedna ich opcja raz druga. Polacy ich popierają. Gdyby Żydzi zdecydowali, że od jutra kraj nad Wisłą nazywałby sie Izrael to tak by było przy poparciu większości społeczeństwa zresztą. Dyskusje o tym, że tu są jakieś narodowe siły co temu się przeciwstawią są mrzonką. Przyjdzie jakiś wywiadowca napuści jednago narodowca na drugiego i cała opozycja będzie wspomnieniem. Czasem jak czytam ten portal to mam wrażenie, że tu prawie wszyscy są marzycielami. W sensie logicznym większą prawdę pisze Onet, bo to co oni tam napiszą to potem się spełnia najczęściej.
 • Pojednanie czy podstęp ?
  Znacie ten obrazek poniżej
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/18/53/594bc321b82c4_p.jpg?1498569272
  była tam mowa o wybaczaniu, tylko.
  Czy to nie był handel na rzecz reparacji niemiec dla żydów kosztem Polski i Polaków ?
  ciaputowicz, kiedy POdPISzesz traktat pokojowy z niemcami ?
 • @Robik 01:02:15
  Ja kupiłem synowi lepszy rower na komunię gdy pracowałem w ZEA, Scota/5kg za 2500$ stać mnie było.
 • @Robik 01:02:15
  Na którą partię oddasz głos w następnych wyborach:
  PiS – 40%;
  PO – 8%;

  Nowoczesna – 2%;
  Kukiz15 – 24%;

  SLD – 7%;
  PSL – 1%;

  Razem – 2%;
  Wolność – 15%;

  Razem głosów: 3543.

  https://zmianynaziemi.pl/
 • @kula Lis 67 10:06:00
  Pamiętasz PRL? Mam nadzieję, że tak.
  Czy wtedy głosowałeś? Mam nadzieję, że nie.
  Dzisiaj mamy sytuację podobną do tamtych czasów ale pod pewnym względem jest nawet gorzej.
  Dzisiejsza władza jak nie chce to nie rejestruje partii która jest spoza układu (tak jak z Piskorskim) a pozostałe ugrupowania stwarzają tylko złudzenie wyboru. Jak byśmy nie głosowali, wygrywają ci co mają certyfikat dostępu do żłobu.
  Gdybym już musiał głosować to oddałbym swój głos na "Wolność".
  Ważne żeby nie oddawać swojego głosu na elitę Magdalenkową która rujnuje Polskę już od blisko 30 lat z wiadomym skutkiem.
 • @Robik 11:14:43
  Nie głosowałem, wchodziłem do lokalu, pobierałem karty, ostentacyjnie całość przekreślałem przed komisją, potem je darłem, zgniatałem i wrzucałem kulkę do kosza przy komisji. O dziwo nikt nie reagował, nie miałem kłopotów.
 • @kula Lis 67 12:06:55
  No właśnie, ja po prostu nie chodziłem na głosowanie.
  Taki sam skutek wtedy i dzisiaj.
  -------------------
  Z ostatniego odcinka Ucho Prezesa S3E7

  Kaczyński:
  - Ludzie się wściekną za tę arogancję
  Błaszczak:
  - Jaką arogancję? Ci przed nami to byli aroganccy
  Kaczyński:
  - Ludzie nas za to pogonią
  Błaszczak:
  - Dobra tam... OLAĆ ICH!
  I tak nie mają na kogo głosować.
 • @kula Lis 67 16:20:30
  Dziękuję i pozdrawiam
 • @Stara Baba 16:39:11
  Milczy dlatego bo ma nakazane. Czytałam gorsze rzeczy, a będą wypisywane jeszcze gorsze.
 • @lorenco 16:46:00
  Coś mi się zdaje,że to ciągle ta sama persona. Ja się tym zupełnie nie przejmuję.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:14:02
  PiS jest tylko nominalnie polskim rządem, gdyż został oficjalnie wybrany przez naród polski w wyborach powszechnych.
  Jednak jak mawiał tow. Stalin, nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy.
  A tego to nie wiemy.
  SErdeczności
 • @Rzeczpospolita 19:42:41
  W ocenie prof. nowaka jako historyka zdania nie zmieniam, bo czytałąm jego książkę "Pierwsza zdrada zachodu", a to wystawia mu znakomite świadectwo jako historykowi.
  Mie uważam go za żadną historyczną kreaturę, tylko patriotę, który tak samo jak miliony Polaków zaufało gangowi patriotów inaczej. Myślę ponadto iz postawa gangu stategosa nauczyła go jak wielu innych naiwnych.
  Poza tym dziękuję za ocenę.
 • Warto obejrzeć przy sobocie:
  https://www.youtube.com/watch?v=aktpKt78-a8
  Pan red.Korczarowski znowu zrobił dobry film, wieloaspektowy, m.in. o tępieniu patriotyzmu w Polsce (występuje tu chłopak z zespołu Obłęd). Na chłopaków nasłano policję, helikoptery, bo w repertuarze mają utwór o Katyniu ze słowami "wiemy, kim jesteście". Dla kontrastu pokazano "czystą etnicznie" drużynę piłkarską Izraela, której patronuje partia Likud, której przewodzi prezydent obecny niedawno w Polsce i szkalujący Polaków za przyzwoleniem Dudy.Jest mowa o fundacji "Nigdy więcej" (Polski i Polaków)
  która pisze donosy na patriotów i która kryła kolorowego cudzoziemca (odznaczonego przez tę fundację) chorego na aids i zarażającego Polki i Polaków. Film pokazuje też Chabad Lubavitsch, prześladowany w Izraelu i wiele innych jeszcze ciekawych tematów. Warto obejrzeć.
  Nawiązując do pisowskich mord zdradzieckich, warto zauważyć, że oni na czele z Kaczyńskim za patriotyzm uważają defilady, apele, machanie chorągiewkami z okazji a nade wszystko pustosłowie. Tam gdzie ludzie chcą zamanifestować niekłamaną historię, miłość do ojczyzny oj, co to, to nie. To już nacjonalizm. Szowinizm izraelski czy ukraiński? Jak najbardziej.
 • @wercia 16:10:35
  ps. pisowska fundacja zwana narodową funduje podróże drogimi jachtami za pieniądze zdarte od Polaków, a na programy prawdziwie polskiej telewizji internetowej nie przeznacza ani szeląga. Janda dostanie na pseudokulturę, córka Boniego na badania pseudonaukowe pt. czy jedzenie drożdżówek jest zdrowe itp. Pisiory chcą się wszystkim przypodobać prócz świadomych Polaków i w konsekwencji wypadaja żałośnie.
 • Ustawa
  Niejaka
  Ślepa Mańka - (która ) Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.
  pisze elaborat na Neon24 z tytułem jak niżej
  Pisowskie mordy zdradzieckie-widziane z USA
  i dalej
  Postawa pisowskiego eliciarstwa wobec tragedii dla Polski, jaką stanowi uchwała Kongresu USA, jest czymś odrażającym. Twierdzenie że nic sie nie stało, jest kompletnym i cyniczym odlotem.
  A więc stała się rzecz najgorsza z możliwych, co było zresztą do przewidzenia,.....
  ===================
  Ta ,,Czasami udajac slepa"
  Nie raczy zauważyć, no bo slepa, albo udaje slepa, jak pisze sama o sobie w nagłówku, że ustawa nie odnosi się do mienia pożydowskiego w Polsce, tylko ogólnie pożydowskiego, a ponieważ, Kongres USA to nie ONZ zatem ustawa ma moc prawną jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych i niegdzie indziej. Jakby miała odnosić się do mienia pożydowskiego wszędzie indziej no to najwięcej żydki straciły nie tyle w Polsce co w Niemczech, Francji, Belgi, Holandii Czechosłowacji, w Rumuni, na Węgrzech, w Związku Radzieckim. No kurza twarz, tam to ruskie żydy straciły i w czasie II wojny światowej i po wojnie kiedy Stalin pozwolił im wyjeżdżać do Izraela, i jeszcze później pod koniec ZSSR, a wiemy że wyjeżdżali także i z Wielkiej Brytanii
  Tak więc, jak sobie żydki zechcą dochodzić swoich porzuconych czy poburzonych do fundamentów kamienic, no bo resztę to zabierali ze sobą czy to do komór gazowych czy do pieców krematoryjnych, no to narobią sobie ,,serdecznych” przyjaciół w wielu krajach świata, także tych bardzo sojuszniczych z USA.
  I tu nie ma co wpadać w panikę bo są od nas lepsi i mocniejsi i nie panikują, nie rwą włosów z głowy i nikt tam u nich nie pisze, pisowskie czy gebelsowskie, czy merkelowskie, czy makronowskie, czy królewskie mordy zdradzieckie, jak by to mogło wyglądać w Niemczech, Francji, czy W. Brytanii. Może dla tego że Ślepa Mańka co czasem udaje slepa im się nie trafiła.
  A w USA?
  A tam, to też żydy mieli majątki, te co wywieźli z Europy, Azji i Afryki, poumierali bezpotomnie i dziś chcą wydusić na społeczeństwie amerykańskim pieniądz co przepadł, bo pieniądz to pieniądz, zawsze był w miłości u żyda, (żyd pisze się z małej litery, tak samo jak na przykład lichwiarz).
 • NIC SIĘ NIE STAŁO to odmiana banderowskiego ....
  ...cichaj cichaj i podżynanie gardła

  Potomki banderowców ?
 • @interesariusz z PL 19:36:29 Wykopać zdrajców i...
  ...pod płotem z tabliczką tu leży zdrajca
 • @Oświat 18:58:48
  Tylko naiwny jesteś?
 • @wercia 16:28:22
  Wicepremier Gowin: Usłyszałem w USA, że jeżeli rozwiążemy problem nieporozumienia z ustawą o IPN, to stałe bazy powstaną w ciągu 2-3 lat

  https://wpolityce.pl/polityka/392286-wicepremier-gowin-uslyszalem-w-usa-ze-jezeli-rozwiazemy-problem-nieporozumienia-z-ustawa-o-ipn-to-stale-bazy-powstana-w-ciagu-2-3-lat

  Ps...Jak powinna brzmieć ustawa o IPN nienaruszająca wrażliwości żydowskiej? Co zrobił Gowin w USA w sprawie JUST. W jaki sposób wykazywał niepokój? Kto za te bazy zapłaci? Gowin, proszę się podać do dymisji. Czy ja dobrze widzę? Gowin chce sprzedać godność Polski za bazy USA? Powinien powiedzieć Amerykanom żeby wsadzili sobie te bazy w dupę, Polska nie da się szantażować, Uważaj Gowin i PiS bo skończycie źle. Szabesgoj właśnie powiedział, że jeżeli połkniemy azjatycki kał, to będziemy mogli robić za dalej za popychadła. Co za hańba! Jeżeli chcecie Polskę sprzedać żydom za bazy amerykańskie to kto na was będzie głosować ?- Polacy na pewno nie! Jesteście hańbą Narodu Polskiego. Przyjdzie dzień, że Patrioci was rozliczą..Juda, Gowin, żyd Gliński i cała wasza paczka plamicie pamięć Polskich Bohaterów..Naród wam na ręce patrzył będzie..Polin nigdy! Pamiętajcie, że USA nie jest naszym przyjacielem lecz okupantem który pilnuje żydowskiego interesu na całym świecie i w Polsce też. Przebierający nogami szabesgoj 300 mld USD nie będzie do wypłacenia w rok czy dwa, a i władza nad terytorium nad Wisłą musi być sprawowana żelazną pięścią, by się czasem tubylcy nie zbuntowali przeciw nowym podatkom i osiedleńcom. Gowin mówi o tym, że za 17 tys. nie jest w stanie przeżyć do pierwszego i ma czelność wypowiadać się na temat finansów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów? Francuzi sprzedali dane swoich internautów amerykanom za możliwość eksportu serków pleśniowych a my mamy sprzedać swój honor za kilkuset Jankesów w Polsce? Chyba żydów popieprzyło do końca !

  Wstęp do okupacji Polski! ..

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4203
 • @wercia 16:10:35
  Krytykując Żydów Piotr Korczarowski i jego rozmówcy jednocześnie uważają G.Brauna i St. Michalkiewicza za "mistrzów" :))) Całkowita aberracja!

  Ani słowem w filmie nie porusza się tematu KK, jako tej instytucji, która nie tylko nie przestrzega Polaków przed gangreną żydowską polskiej świadomości, ale pozwala wykorzystywać siebie jako narzędzie powszechnego otumaniania politycznego, a jeśli chodzi o młode pokolenie, to KK pełni dodatkowo rolę kanalizowania buntu młodych w prostackiej emocjonalności i zgubnej dla przyszłości tego pokolenia nienawiści do Rosji i swojej słowiańskiej tożsamości.
 • @Oświat 18:58:48
  "ustawa nie odnosi się do mienia pożydowskiego w Polsce, tylko ogólnie pożydowskiego, a ponieważ, Kongres USA to nie ONZ zatem ustawa ma moc prawną jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych i niegdzie indziej"
  Oczywiście nie masz racji.
  Posłuchaj co o tej bandzie PiS-owskiej mówi Sumliński:
  Czy Czaputowicz jest kompletnym idiotą? Upadek Polski?
  https://www.youtube.com/watch?v=4029OBMCJtM
  Odpowiedz sobie, czy USA prowadząc wojnę w Syrii prowadzi ją z naruszeniem prawa czy też nie?
  I co z tego, że USA obrabują nas z naruszeniem prawa?
  Będziesz się z tego powodu lepiej czuł?
  Polska już od 80 roku rabowana jest przez "zachód" z naruszeniem prawa i co? To tylko kolejny etap!
  "Początkowo mówiło się o ok. 65 miliardach dolarów, a obecnie, jak wskazują medialne informacje, może chodzić nawet o 300 mld. dolarów, czyli jeden bilion złotych.
  Co oznacza taka kwota? Z czym ją porównać? Otóż dokładnie taką wartość, około jednego biliona złotych, ma obecnie cały majątek skarbu państwa, czyli wszystkie grunty, lasy państwowe, budynki, drogi, koleje, przedsiębiorstwa, wszystko co do Polski należy.
  Gdyby państwo wyzbyło się tego to zostałoby tylko i wyłącznie z długami, także o podobnej wielkości. Jest oczywistym, że w takiej sytuacji nie mogłoby ono dalej funkcjonować i musiałoby zbankrutować i przejść w zarządzanie przez jakieś ciało bezpośrednio reprezentujące interesy wierzycieli, czyli owych organizacji żydowskich."
  S. Lewicki (konserwatyzm.pl)
 • @Robik 03:32:52
  Ponieważ przeciętny Amerykanin zna się na historii Europy Środkowo–Wschodniej jak świnia na brzoskwiniach, wmówi się mu i reszcie świata zachodniego, że Polacy i Ukraińcy to tacy sami antysemici, którzy słusznie muszą zapłacić za żydowski majątek, a ich polityczne aspiracje zagrażają cywilizowanemu światu.

  "Te sytuację należy rozumieć w kontekście zmian geopolitycznych na świecie i w Europie Środkowo–Wschodniej – moim zdaniem – z nieuchronnym wybudowaniem Nowego Jedwabnego Szlaku. Organizacjom z Wall Strret nie chodzi o jakieś tam kamienice w Warszawie czy Krakowie, bo na nie mogą się połasić jakieś miejscowe łapserdaki, ale o kontrolę nad infrastrukturą, dająca w przyszłości krociowe zyski. Chodzi o to, żeby ta infrastruktura była poza polską (lub ukraińską) kontrolą. (Dokładnie na tym polegała propozycja Stanisława Michalkiewicza i być może to miał na myśli Chodakiewicz) I teraz jakby w nowym świetle widzimy, dlaczego JP Morgan tak sobie Polskę upodobał."
  M.Siudak (prawica.net)
 • @Robik 04:24:03
  Wnioski:
  "W tej części świata, opieranie się na jednym jednym egzotycznym i bardzo zamorskim sojuszniku, którego większość obywateli nie wie gdzie leży Polska, jest po prostu śmieszne i świadczy o głębokim kompleksie polskiej klasy politycznej. A brak współpracy z Polonią amerykańską, która mogłaby stanowić silne polskie lobby w Waszyngtonie, to jakieś zupełne kuriozum i amatorszczyzna na miarę Gangu Olsena.
  Kluczem polskiej geopolityki jest Rosja, Niemcy i najbliżsi sąsiedzi. W obecnej sytuacji, mając poprawne stosunki z Rosją czy Białorusią, można by się próbować jakoś ratować, ale postawialiśmy na jedną kartę, więc jak tak dalej pójdzie, to przy szczęku łopat na Łączce, pieśniach Gintrowskiego i Kaczmarskiego oraz płomiennych mowach prezesów, nasz strategiczny partner i przyjaciel ściągnie nam z pewnej części ciała ostatnie gacie."
  M.Siudak (prawica.net)
 • @kula Lis 67 21:10:18
  Takie skojarzenie mnie najszło, gowin riwlin, qnva go mać, czy ten facet się słyszy i wie co to zdrada państwa ?
 • @Robik 04:24:03
  W ramach kształtowania wiedzy / nauki / o naszej historii i geografii, ćwir ćwir wysyła jachcik z celebrytami, uszczypnijcie mnie, to się dzieje ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031