Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Nowe rozdanie na Bliskim Wschodzie?-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyżby rozpoczęły się tajne rokowania pomiędzy USA i Iranem? Jeśli tak to byłby to największy przełom na Bliskim Wschodzie od powstania państwa Izrael.

 Na początek napiszę o tym, jak w praktyce wygląda reforma podatkowa prezydenta Trumpa dla przeciętnego Amerykanina. Porównując rok 2016 i 2017 to przy tych samych dochodach musiałam do podatku federalnego dopłacić ok 4000 USD i jeszcze do tego cztery raty podatkowe po 1400 USD co kwartał. Tak wyglądało moje rozliczenie podatkowe za prezydentury Obamy A.D. 2016.

Natomiast za rok podatkowy 2017 rozliczałam sie już według reguł Trumpa. Dochód miałam minimalnie większy niż w roku 2016, a dostałam zwrot ok. 2300 USD, natomiast raty podatkowe w formie zaliczek będę płaciła co kwartał ok. 860 USD. Ta więc w stosunku do prezydentury Obamy jestem na plusie ok. 8500 USD. Tak wygląda w realiach reforma podatkowa Trumpa i to mu wyborcy będą pamiętać.
Tymczasem na froncie walki o Iran w Syrii, gdzie walczą o swoje wpływy główne mocarstwa, doszło do zdecydowanego przełomu za sprawą ataku rakietowego wojsk amerykańskich, francuskich i brytyjskich. I muszę przyznać że był to najdziwniejszy napad tej wojny, ale o dalekosiężnych skutkach.
Nasuwa się pytanie, cóż takiego posiada Iran, oprócz największych złóż ropy i gazu ziemnego o niskich kosztach wydobycia, że mocarstwa zdecydowały się na poważną konfrontację ocierającą się o niemalże wybuch trzeciej wojny światowej. Przecież Iran nie zamierzał napadać na Izrael pomimo ostrej retoryki za czasów prezydenta Ahmadinejada. Raczej było odwrotnie. Kiedyś chyba ze dwa lata temu, rozmawiałam z pewnym irańskim inżynierem, będącym na emeryturze, który to opowiadał mi, że za czasów szacha Pahlawiego, Amerykanie mieli dostęp do wszystkiego i robili przede wszystkim badania geologiczne w całym kraju i jak się wyraził ów inżynier, Iran jest w posiadaniu ogromnych złóż minerałów przyszłości. Nie chciał mi powiedzieć co ma na myśli.  
Atak rakietowy został przeprowadzony w taki sposób, że wyglądało to na wyreżyserowany spektakl według ściśle określonego i realizowanego scenariusza. Najpierw prezydent Trump ogłosił,że wkrótce uderzy na syryjskie lotniska wojskowe, ale też w tym samym czasie sztaby armii amerykańskiej i rosyjskiej zaczęły wspólnie ustalać co może być zbombardowane, a czego nie wolno bombardować. W rezultacie przeprowadzonego bombardowania, obie strony konfliktu ogłosiły komunikaty o swoich sukcesach.
Amerykanie ogłsili pełny sukces, prezydent Syrii Assad dostał po łapach więc się teraz zastanowi parę razy, czy używać broni chemicznej na oczywiście bezbronnych cywilach, zaś Rosjanie ogłosili za prezydenta Assada, że większość rakiet została przechwycona w locie, na dodatek rakietami z czasów ZSRR. Więc jeśli nawet Amerykanie chcieli przetestować najnowocześniejsze rosyjskie systemy S-300 i S-400 pod kątem skuteczności, to srodze się zawiedli.
Jednak biorąc na poważnie ten cały cyrk urządzony na pokaz, to największym przegranym okazał się Izrael, który za swojego i śmiertelnego wroga uważa Iran. Jak oficjalnie ogłoszono celem ataku rakietowego były syryjskie lotniska wojskowe, natomiast nic nie wiadomo, by miały zostać zaatakowane bazy wojskowe Iranu w Syrii. Nie było też żadnego komunikatu ze strony irańskiej o rakietowym ataku amerykańskim na cele woskowe Iranu w Syrii.
Jednak w parę godzin po ataku rakietowym lotnictwo izraelskie zaatakowało jedną z baz Iranu w Syrii, gdzie jak oficjalnie władze Iranu oznajmiły o zabiciu około 20 Irańczyków. Czyżby obecna administracja amerykańska uznała, by zacząć nareszcie normalizować  stosunki z najważniejszym państwem na Bliskim Wschodzie?
Kiedy prezydent Ronald Reagan dopuścił do władzy żydowskich neokonów, nie przypuszczał że wyrządził największe zło Ameryce, które to dzisiaj pcha Amerykę w dół. Biliony dolarów amerykańskich podatników zostały zmarnowane na politykę bliskowschodnią,której do dziś największym beneficjentem jest Izrael, zakończoną ogromnym kryzysem gospodarczym, którego końca nie widać. Niedawno przeprowadzony audyt w Pentagonie wykazał,  że nie zostało rozliczonych parę bilionów dolarów. Mam nadzieję że neokoni poniosą w końcu zasłużoną karę za swoją politykę wobec Ameryki.
Jak pamiętamy za czasów Reagana była pomimo agresji słownej obu stron jakaś współpraca, która to skończyła się aferą nazwaną „Iran-Contras”. To właśnie neokoni utrącili nieoficjalną współpracę USA i Iranu. Od tego czasu Iran jest przedstawiany przez każdą administrację amerykańską jako główny wróg, z którym to prezydent Bush jr. chciał się rozprawić, jednak wojskowi na szczęście wybili skutecznie mu ten pomysł z głowy i mieli całkowitą rację, bo wiemy czym się skończyła awantura ze słabiutkim Irakiem.
Wracając do ostatniego ataku rakietowego na Syrię, przyglądając się uważnie można odnotować że wojsko amerykańskie nie zaatakowało baz irańskich w Syrii, ani nie padły oficjalnie żadne groźby pod adresem Iranu ze strony najważniejszych osób w państwie. Czyżby Amerykanie rozpoczęli tajne rokowania z Iranem? Należy sobie zadać pytanie czy nie jest za późno? Przecież dla petrodolara przejście Iranu na rozliczenia w Euro, może być dla gospodaki amerykańskiej decydujące.
Zresztą Amerykanie wiedzą już, że wojna dzięki współpracy Rosji i Iranu o wpływy na Bliskim Wschodzie jest już właściwie przegrana, zwłaszcza dzięki koncertowemu rozegraniu przez Rosjan prezydenta Turcji Erdoggana. Rosjanie bez współpracy z Iranem w Syrii nie odnieśliby tak błyskotliwych sukcesów. Wszystkie namiary o pozycjach Państwa Islamskiego oraz innych ugrupowań terrorystycznych  dostawali od wywiadu irańskiego, który skutecznie infiltrował ugrupowania prozachodnie . Ponadto Iran w znacznym stopniu zasilił armię syryjską swoimi bojownikami i dalej skutecznie szachuje wojska izraaelskie Hezbollachem w Libanie.
Po irackiej katastrofie neokoni przekonali prezydenta Obamę, kompletnie niezorientowanego w sprawach bliskowschodnich, by zamiast armii amerykańskiej użyć przeszkolonych „swoich” terrorystów. W Tunezji i Libii wypaliło, natomiast w Syrii, neokoni spotkali się ze zdecydowanym wkroczeniem Rosji. Sprawa się dodatkowo skomplikowała, ponieważ do Rosji uciekł jeden z analityków mający dostęp do największych tajemnic państwowych Edward Snowden. Istnieją poszlaki że FBI już go namierzyło jako pracującego dla Rosjan, więc dla niego był to ostatni dzwonek, by uciec do Rosji i być tam pzryjętym, po odegraniu całego teatru na moskiewskim lotnisku. Amerykanie zażądali od Rosjan wydania Snowdena, jednak Rosjanie odrzucili zdecydowanie te żądania. Nie sprawy syryjskie i  ukraińskie spowodowaly gwałtowne pogorszenie się stosnuków pomiedzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi, a odmowa wydania przez Rosjan Snowdena.  Przy okazji sprawy Snowdena Amerykanie dowiedzieli się o niesamowitym stopniu inwigilacji ich przez własny rząd. Dlatego przez większość Amerykanów Snowden jest uważany za postać pozytywną.  
W poprzedniej notce poświęconej sprawom na Bliskim Wschodzie, napisałam że Amerykanom pozostała już tylko do rozegrania karta kurdyjska, ale na wskutek ścisłej współpracy Rosji, Turcji i Iranu, okazała się kolejnym niewypałem amerykańskim. Zamiast próbować wyłuskać Turcję, Amerykanie wspierając Kurdów, zrobili sobie z Turcji wroga i to w ramach paktu NATO. A przecież Turcja, a nie Izrael była ich najważniejszym atutem na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj polityka amerykańska w Syrii wspierania niedobitków z resztek ugrupowań antyassadowskich, bo tylko to im pozostało, chcąc być ciągle poważnym graczem w tamtym regionie, skazana jest również na porażkę. Rosja i Iran bedą ze sobą ściśle współpracować, by te bazy amerykańskie na terenie Syrii były zbyt kosztowne do utrzymania pod każdym względem, oraz nie są w stanie zabezpieczyć Izraela.
Możemy więc być zaskoczeni obrotem spraw na Bliskim Wschodzie, które to zostały rozpoczęte „wspólnym” atakiem rakietowym Rosji i USA na cele wojskowe w Syrii z pominięciem baz irańśkich. Jakby na to nie patrzeć, to dzięki polityce bliskowschodniej neokonów największym przegranym będzie Izrael.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Mańka ślepa, ale ogląd ma niezły!!!
  ;-)))
 • Znakomita analiza bo prosta.
  Jesli chodzi o rozliczenia podatkowe to reforma podatkow Trumpa weszla juz w zycie ale odczujemy jej skutki dopiero przy rozliczaniu podatkow za rok 2018 tzn w kwietniu 2019.
 • @staszek kieliszek 07:40:55
  Amerykańskie FBI (po analizie jej internetowej komórki, zwanej VBI (czytaj: Virtual Bureau of Investigation) chyba właśnie uznało, że w interesie USA leży poprawa relacji z Persją (doraźnie Iranem zwaną).

  Nazwy się zmieniają, cywilizacje nigdy.
 • autorka
  ,,Jakby na to nie patrzeć, to dzięki polityce bliskowschodniej neokonów największym przegranym będzie Izrael."

  Jak Izrael największym przegranym, to największym wygranym musi być do cna zrujnowana Syria, podobnie okaleczony Irak i Libia?

  ,, Kiedy prezydent Ronald Reagan dopuścił do władzy żydowskich neokonów, nie przypuszczał że wyrządził największe zło Ameryce, które to dzisiaj pcha Amerykę w dół. Biliony dolarów amerykańskich podatników zostały zmarnowane na politykę bliskowschodnią,której do dziś największym beneficjentem jest Izrael, zakończoną ogromnym kryzysem gospodarczym, którego końca nie widać. „
  Końca nie widać, a tu taka wielka i wspaniała obniżka podatków jak na wstępie podała autor tekstu.

  … ,,że wyrządził największe zło Ameryce”
  A może nie Ameryce, tylko ZSSR, które rozwalono i grabiono przez kolejne lata aż po dzień dzisiejszy i rozwalono i zniszczono gospodarki pozostałych krajów obozu socjalistycznego, za to zdobywając olbrzymie rynki do eksploatacji, wyzysku i zbytu swoich produktów.
  No, chyba że ja jestem taki głupi, że wszystko pojmuję na odwrót, a ślepa mańka widzi to z właściwej strony.
  To ja very sorrrrrry
 • Uwaga, uwaga
  Dzisiaj po południu w Kongresie USA głosowanie nad dziwnym aktem 447.
  Na stronie :https://www.govtrack.us/congress/bills/115/s447
  można wyrazić swoją opinię klikając na górze po prawej stronie w emotikon-czerwony negatywna.
 • @wercia 09:58:23
  No to posłowie PiS i wszyscy ministrowie już od rana klikają wyrażając swoją opinię...
  A może i nie?
  Wyjdzie na to, że Putin i tak wszystko zmanipuluje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:28:58
  Widzę inaczej.
  Pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 07:40:55
  Ja właśnie już odczułam finansowo, jak dostałam zwrot. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w następnym roku.
 • @maharaja 09:34:08
  Nie tylko FBI, ale przede wszystkim wojsko i niektórzy członkowie Kongresu. Jestem dobrej myśli.
 • @Oświat 09:37:36
  Nigdzie nie napisałam, że największym wygranym jest Syria czy też Libia i Irak.
  Widzę również, że Pan niczego nie rozumie, jeśli idzie o Amerykę.Gospodarka amerykańska uzależniona jest od konsumentów, więc by rozruszać gospodarkę, trzeba najpierw zostawić podatnikom ich własne pieniądze, by mogli je wydać.
  Taki głupi to Pan nie jest, tylko czepialski.
 • @wercia 09:58:23
  Jeśli nie dojdzie do jej uchwały, to będzie to tylko i wyłącznie zasługa Polonii. Będzie obowiązywała krótka ścieżka, czyli bez żadnej dyskusji nad sensen jej wprowadzenia, co by znaczyło że lobby proizraelskiemu bardzo się spieszy.
  Jeśli zaś dojdzie do jej uchwały będzie można napluć w każdy pisowski eliciarski pysk, że kompletnie nic nie zrobił w tej sprawie, zgłaszając jednocześnie gotowość do dalszego robienia laski za darmochę każdemu kto tylko ma życzenie.
 • @Robik 11:26:11
  Putin jest dobry dla pisowskiego eliciarstwa na wszystkie bolączki.
 • Rokowania USA z Iranem ?
  USA to kolonia Izraela.
  Czyli to rokowania Izraela z Iranem przy pomocy amerykańskich marionetek.

  Ja sądzę że tu chodzi wyłącznie od odejście Iranu od petrodolara.
  Globalna mafia żydowska chce odkręcić sprawę w którą sama wepchnęła Iran sankcjami. Idzie o miliardowe o setki miliardów obrotów przy sprzedaży ropy do Chin i do Europy.
  Banki które będą tę sprzedaż obsługiwać zarobią krocie. Iran teraz wybiera banki niezależne od globalnej mafii żydowskiej.

  Te tajne rokowania to raczej szantaż .."bo w mordę".
  problem w tym że dzisiaj Iran może oddać równie boleśnie a może i bardziej boleśnie (w sensie militarnym).

  Spóźnione rokowania... Globalna mafią już przegrała... choć ciągle ma wiele zasobów ale musi już się kurczyć w zakresie militarnym na świecie.
  Bazy USA kosztują za dużo i są za słabe militarnie , są nieskuteczne by terroryzować region w którym się znajdują.

  Świat czeka na moment gdy USA zacznie likwidować swoje bazy ..uwalniając kolejne regiony świata od swojej dominacji.
 • ślepa mańka
  Oby się pani domniemanie dotyczące polityki USA względem Izraela okazały trafne.Mie dziwi dlaczego społeczeństwo amerykańskie którego żydowski procent co do innych jest marginalny,tak daje się manipulować .
  Tak jak pani i ja mam nadzieję,że ci amerykańscy neokoni dostaną koniecznie po łapach.
 • @Ślepa Mańka 13:45:08
  A co, to Putin nie jest wszystkiemu winien? Piszą w prasie i gadają w tv, że wszystkiemu.
 • "musimy coś zrobić z tym Iranem, bo on wkrótce będzie miał dostęp do Morza Śródziemnego"
  A ja akurat przed chwilą w rosyjskiej TV uslyszałem, jak Tramp przyjmując prezydenta Macrona, powiedzial do całego audytorium audiencji w Waszyngtonie, ze "musimy coś zrobić z tym Iranem, bo on wkrótce będzie miał dostęp do Morza Śródziemnego" - czy przypadkiem nie oto chodzi?
 • @Oscar 18:28:15
  Jeszcze będą pod wpływem mafii próbować wywierać naciski na Iran, ale to tylko kwestia czasu, kiedy Iran uzyska dostęp do Morza Śródziemnego. Iran w tej chwili dysponuje swoimi siłami w Libanie i w Syrii też ma niezłą armię zaprawioną w bojach, a ponadto świetny wywiad.
  Pomimo wielkich starań neokonów o zniszczenie Iranu, kraj ten okazał się wielkim zwyciezcą.
  Sprawa petrodolara to przede wszystkim sprawa Chin.
 • @dalmichal 19:44:18
  Dlatego że w ich rękach są środki masowego przekazu, ale to też ulega zmianom, wydającym nam się zbyt powolnych, ale większość młodych wcale nie ogląda CNN czy NBC, ale sięga po inne źródłą informacji.
 • @lorenco 20:07:53
  Według naszego przygłupiastego eliciarstwa patriotycznego inaczej, wszystkiemu jest winny Putin.
 • @Gasienica 21:06:06
  Iran w zasadzie ma już dostęp do Morza Sródziemnego, ale mu się nie spieszy. Paradoksalnie na jego drodze stoi teraz Rosja.
 • @Ślepa Mańka to też ma swoją wymowę w negocjacjach.
  Nowy „Tor” pojawił się w rosyjskiej bazie lotniczej w Syrii. W rosyjskiej bazie Hmeimim w syryjskiej prowincji Latakia po raz pierwszy zauważono system kierowanych rakiet ziemia-powietrze „Tor-M2”. Na fotografię, która pojawiła się na Livejournal, zwrócił uwagę blog wojskowy bmpd pracowników Centrum Analiz Strategii i Technologii. Fotografia przedstawia pojazd bojowy 9A331M. Autorzy blogu twierdzą, że wcześniej nie pojawiały się informacje na temat tego, aby na uzbrojeniu rosyjskiego zgrupowania w Syrii znajdował się system rakietowy z rodziny „Tor”. Obok niego stoi zestaw artyleryjsko-rakietowy „Pancyr”. Nie wyjaśniono, dlaczego wojskowi sprowadzili do bazy od razy dwa systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu. W komentarzach do zdjęcia zasugerowano, że „Tor” został dostarczony do Syrii w celu sprawdzenia w warunkach bojowych. „Tor-M2” może samodzielnie wykrywać, towarzyszyć i zestrzeliwać cele w promieniu do 15 km i do 10 km wysokości. Ta modyfikacja została uzbrojona w 16 pocisków. Amunicja charakteryzuje się zwiększoną celnością i większą strefą rażenia. System reaguje w ciągu 4,8 sek. Może atakować jednocześnie 4 cele.


  Ps..Odpalanie salw po 4 sztuki odbywa się co kilka sekund, baterii na pewno będzie/jest kilka. Wystarczy zestrzelić 4 samoloty i w Izraelu ogłoszą żałobę narodową. To nie są zabawy z kolesiami to zabawa z ROSJĄ . A 8 milionowy kraj, liczący tylko na USA za ich plecami nie będzie ryzykował swojej zagłady. Taka jest prawda. Proszę poczytać sobie o wojnach prowadzonych przez Izrael. Istnieją tylko dzięki pomocy USA i ich stałym, darmowym dostawom uzbrojenia.
 • @Ślepa Mańka 02:30:09
  Strategia USA i sojuszników jest od lat niezmienna i opiera się na stopniowaniu napięcia:
  1) Groźby
  2) Sankcje
  3) Bombardowanie
  Punkt ostatni jeśli są możliwości i przewaga militarna, jest stosowany zawsze jako pierwszy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930