Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Musica Sacra Barocca-A.Vivaldi- Vespri per l'Assunzione

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj prezentuję monumentalne dzieło Antonio Vvaldiego, bardzo rzadko wykonywane Vespri per l'Assiunzione di Maria Vergine. Jestem pewna że pomimo ponad dwugodziinnej muzyki nie ma w neij ani minuty nudy.

 Ksiądz Antonio Lucio Vivaldi, obecnie najpopularniejszy kompozytor muzyki klasycznej, był aż do początków lat dwudziestych ubiegłego wieku kommpozytorem zupełnie nieznanym. Jego cykl koncertów skrzypcowych zatytułowanych „Pory roku” bije wszelkie rekordy sprzedaży płyt. Jego muzyka charakteryzuje się prostotą, melodyjnością, czyli tym co melomani i nie tylko, cenią sobie w muzyce najbardziej.  

Niestety ksiądz Vivaldi jest do tej pory nieznany księżom. Kiedy chodziłam do szkoły średniej, ksiądz uczący mnie religii był niemalże zszokowany, kiedy mu powiedziałam, że Antonio Vivaldi był księdzem. A przecież muzyka księdza Vivaldiego to ogromny atut dla Kościoła.
Dzisiaj w serii Musica Sacra Barocca prezentuję utwór księdza Vivaldiego bardzo rzadko wykonywany, Vespri per l’Assunzione di Maria Vergine. Życzę Państwu samych pozytywnych wrażeń, pomimo że jest to bardzo długi utwór.
 

KOMENTARZE

  • Piękne
    Nigdy nie otwierają mi się na stronie Neonu linki do muzyki jaką proponujesz, ale znalazłam na yt. Dzięki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930