Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska zgodnie z doktryną neokonów Reagana, ma mieć tylko jedna opcję, antyrosyjską. Na straży tej doktryny stoi ciągle i bardzo skutecznie brak totalnej lustracji samozwańczego eliciarstwa.

W dniu 6 lipca prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przybędzie z oficjalną wizytą do Polski. Jak zwykle towarzyszą tej wizycie ogromne nadzieje. Naprawdę śmiać mi się chce kiedy czytam, że jest to najbardziej propolski prezydent od czasów Ronalda Reagana, oraz że wizyta prezydenta Trumpa jest skazana na sukces. Sukcesem będzie to że wogóle przyjedzie do Polski i tym też ma się wyrażać jego propolskość.  W czasie swojej kampanii prezydenckiej tylko raz wystąpił w Chicago, zachęcając Polonię do głosowania na niego, czego nie zrobiła Clintonowa.
Aby ostudzić nieco entuzjazm trzeba przypomnieć nieco zasługi propolskiego prezydenta Reagana. To właśnie jemu przypisywana jest główna rola w obaleniu komunizmu, tudzież naszemu polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Nie wolno nam zapominać o Kukuńku, co to chwalił się że sam obalił komunizm bez niczyjej pomocy. Tak  bredzi nasz mędrzec Europy kiedy chyba jest w stanie głębokiej pomroczności jasnej, kiedy zdarza mu sie obalać CCK, ale skoro mu nikt nie zaprzecza, więc chyba tak było.
Prawda jest taka, że komunizm padł z własnej niewydolności gospodarczej, zaś ekipa Reagana pomagała jak tylko mogła, by nie było wielkiego booooom. Rosjanie tylko tak straszyli, że jak dojdą do władzy twardogłowi ideologowie komunistyczni, to tylko patrzeć, ręka, noga, mózg na ścianie. Więc neokoni żydowscy, których to Reagan dopuścił do władzy, z fatalnymi skutkami z którymi Ameryka boryka się do dzisiaj, pomagali komunizmowi upaść, ale tak by się komunistom nic się nie stało, mało tego, mogli sobie nabrać w nagrodę za taki upadek komunizmu zakceptowany przez ekipę Reagana, tyle ile chcieli, z błogosławieństwem episkopatu i przyzwoleniem papieża.
Komunizm upadł więc z wielką pomocą ekipy Reagana, ale tak że żadnemu komuniście włos nie spadł z głowy, To cała prawda o tzw. upadku komunizmu z wybitnym udziałem naszego papieża. Kościół za wielką pomoc takiej  właśnie formy upadku komunizmu, został wynagrodzony prawie natychmiastowym zwrotem prawie wszystkich nieruchomości. Natomiast reszta narodu dostała rachunek do zapłacenia wystawiony im przez ekipę z Magdalenki.
Jakby tego było mało, to zaraz po upadku komunizmu, amerykańscy Żydzi skupieni głównie w Holocaust Industry, zarządali od Polski, by ta wypłaciła im kwotę wzięta z sufitu 65 mld USD za mienie pozostawione w Polsce przez obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.
Dlaczego o tym piszę z okazji wizyty Trumpa?
Donald Trump przyjeżdża do Polski, m.in. dlatego, by załatwić Żydom z Holocaust Industry nienależne im odszkodowania wzięte z sufitu. Nie ma się co łudzić, by takich nacisków ze strony Donalda Trumpa nie było. Bardzo wątpię by nasze niezlustrowane eliciarstwo magdalenkowe wspomniało prezydentowi Trumpowi, że w 1970 roku dyktator komunistyczny Władysław Gomułka uregulował te sprawy z rządem USA wpłacając bodajże 45 mln USD na konto rządu USA i rząd USA miał od tej pory regulować te wszystkie roszczenia żydowskie odnośnie majątku pozostawionego w Polsce. Na tym polegał geniusz ówczesnego dyktatora tow. Wiesława, któremu to nasz strategos nad strategosami wraz z innymi pomniejszymi strategosami do pięt nie dorasta. Teraz kiedy trzeba o tym przypominać, kiedy amerykańskie środowiska żydowskie skupione wokół Holocaust Industry domagają sie od Polski bajońskich sum im nienależnych, nasi strategosi trzymają mordę w kubeł, by im nie wypomniano ich wstydliwej przeszłości z komunistycznych czasów. Tak to wygląda, kiedy nie zrobiono od 1989 roku lustracji totalnej. Byle jaka żydowina dysponująca odpowiednimi kwitami, może się domagać od naszego niezlustrowanego magdalenkowego eliciarstwa dosłownie wszystkiego.
Ponieważ to żydowscy neokoni przygotowywali całą transformację ustrojową za czasów Reagana, więc przygotowując tzw. podkład pod roszczenia musieli zadbać o to, by o stalinowskich zbrodniarzach pochodzenia żydowskiego nie mówiono absolutnie nic. Mało tego, miano ze zbrodniarzy zrobić ofiary, by w ten sposób można było łatwiej wyłudzić pieniądze od Polski. I to wszystko firmował wielki przyjaciel Polski Ronald Reagan. Dopiero niedawno ktoś ujawnił, że Amerykanie, czyli neokoni przede wszystkim nie życzyli sobie lustracji.
Donald Trump ma swojego zaufanego doradcę, zięcia Jareda Kuschera, który jest powiązany finansowo z Sorosem, tak  więc na pewno przedstawił sprawę odszkodowań dla Holocaust Industry swojemu teściowi w odpowiednim świetle. Nie mam złudzeń że ta sprawa będzie poruszana przez Trumpa, na spotkaniu z polskimi władzami. Dodatkowo Trump jest teraz zakładnikiem żydowskim, więc jeśli nie chce mieć impeachmentu zrobionemu mu przez kontrolowany przez neokonów Kongres, musi się słuchać Żydów.
 Na przykładzie Arabii Saudyjskiej Trump pokazał, że całkiem serio traktuje swoje hasło wyborcze „America First”. Doprowadził do największego w historii Ameryki kontraktu zbrojeniowego, mówiąc arabskim sunnitom, że nie ma zamiaru atakować Iranu amerykańskimi wojskami, proponując sunnickim monarchiom utworzenie własnego NATO do walki z Iranem, którym to wojskom Trump sprzeda uzbrojenie, by walczyło z Iranem.
Skoro Arabia Saudyjska nie osiągnęła od Trumpa niczego poza umożliwieniem zakupu amerykańskiego uzbrojenia, to cóż może zaoferować Trumpowi magdalenkowe eliciarstwo. Trump wie doskonale od swoich doradców, że to eliciarstwo nadaje się tylko do robienia laski za darmo, więc przyjmie bez żadnego sprzeciwu amerykańskie rozkazy. Bo inaczej to tylko pozostaje wydłubywanie kitu z okien,  zamiast jedzenia przysłowiowych ośmiorniczek. Swoją droga, dziwię się jak można jeść takie paskudztwa.
Donald Trump przyjedzie do Polski załatwiać przede wszystkim interesy amerykańskie, zaś polskie ma w głębokim poważaniu. Wiedząc o rzeczywistej wartości naszego eliciarstwa uosabianego przez prezydenta Dudę, Trump może wydawać mu rozkazy, zwłaszcza że nasz strategos nad strategosami, zadbał tylko o jeden kierunek, nie zostawiając sobie i  Polakom żadnej alternatywy wyboru politycznego, poza Ameryką i pośrednio banderowcami, których to ostatnio futrujemy kosztem naszego podatnika wszelkimi dobrami, w obawie przed wyimaginowanymi ruskimi tankami, które lada chwila maja pojawić się w Polsce. Na razie strategos nr. 2, Antek Macierewicz zadbał o samoloty i limuzyny dla pisowskich dygnitarzy, zaś śmigłowców które to są najskuteczniejszą  bronią na ruskie tanki, których to nasi dwaj strategosi nad strategosami wyglądaja każdego ranka, na razie ani widu ani słychu. Może Antek z Jarosławem zamierzają uzbroić swoje wipowskie maszyny, by w razie potrzeby dać bohaterski i skuteczny odpór ruskiej barbarii.  
Na pewno Trump narzuci naszemu eliciarstwu zakup amerykańskiego sprzętu, a Antek w podskokach wykona polecenia administracji amerykańskiej.Swoją drogą stawianie tylko na jedną opcję amerykańską zamiast przygotować sobie chociażby opcje rosyjską,  graniczy z kompletną głupotą, albo z agenturalna działalniością. Tertium non datur.
Pan Stanisław Michalkiewicz wystąpił z propozycją odnowy tzw. Hexagonale, które padło z powodu braku silnego lidera przeciwstawiającego się Niemcom, które to po zjednoczeniu przystąpiły do zdecydowanej budowy IV Rzeszy już nie środkami militarnymi ale pokojowymi, co też z wielkim powodzeniem kontynuują przy pomocy Unii Europejskiej. Czy administracja Trumpa ma takie plany celowego osłabienia gospodarczego Niemiec, jak również ich politycznego znaczenia w Europie i w świecie? Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu biznes amerykański będzie napotykał na trudności robione mu przez komisarzy ludowych, będących na garnuszku niemieckim, na rynku unijnym.
Moim zdaniem Polska powinna być jak najbardziej zainteresowana osłabianiem Niemiec w Europie. Platforma Obywatelska nie kryła się specjalnie z tym, że jest agenturą niemiecką i była na tyle antyrosyjska i antyamerykańska, na ile pozwalały jej Niemcy. Jednak bycie tylko amerykańskim pieskiem, poszczekującym na Rosję, tak jak jest to w wykonaniu patriotów inaczej, też nas do niczego nie prowadzi. Skazujemy się tylko i wyłącznie na amerykańskiego sojusznika, któremu patrioci inaczej są tylko potrzebni jako karta przetargowa do rozmów z Rosja i ewentualnie z Niemcami w celu ustanowienia nowego porządku światowego, bo do takiego rozdania kart wkrótce dojdzie.
Jak Amerykanie nas traktują, to nie trzeba nikomu przypominać. Jałta Roosvelta, upadek komunizmu przygotowany przez ekipę Reagana, udział w wojnie irackiej, zero sukcesów, a ostatnio zaangażowanie się w kolejną żydowską awanturę na Ukrainie, raczej robi z nas wroga naszego najpotężniejszego sąsiada, jakim jest Rosja. I to wszystko na Ukrainie robimy dla Amerykanów za friko. Nawet naszych eliciarzy strach obleciał, żeby powiedzieć zdecydowanie Żydom skupionym w Holocaust Industry, że sprawy odszkodowań dla Holocaust Industry są bezpodstawne, ponieważ to uregulował tow. Wiesław. 
Czyżby Amerykanie mieli skuteczne kwity na nasze eliciarstwo patriotycznie inaczej, że poprzednik Trumpa Obama powiedział o polskich obizach koncentracyjnych, bez zdecydowanej reakcji ze strony naszego niezlustrowanego eliciarstwa? Jaką mamy gwarancję, że prezydent Trump znowu nie przypomni nam i światu o polskich obozach koncentracyjnych?
Więc jeśli myślimy o rozbiciu zaciskającej sie pętli rosyjsko-niemieckiej, zrodzonej z inicjatywy Niemiec, Polska powinna właśnie teraz budować sojusz z państwami głównie z południa Europy: prorosyjską Grecją, Włochami, Hiszpanią Portugalią i oczywiście krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Nasi partnerzy nie rozumieją nastawienia antyrosyjskiego naszego eliciarstwa. Moim zdaniem jedynym powodem jest występujący ciągle brak lustracji totalnej postmagdalenkowego eliciarstwa.
Postmagdalenkowe eliciarstwo postawiło na żądanie Amerykanów i Niemców na strategiczne partnerstwo z banderowską Ukrainą. Ukraina inną nie będzie: albo prorosyjska albo banderowska. Nasi eliciarze wybrali wbrew wszelkiej logice strategiczne partnerstwo z banderowcami. Banderowcy traktują nasze eliciarstwo jak dojną krowę, która to finansuje ich wojnę z rosyjskojęzyczną ludnością Wschodniej Ukrainy. Zgodnie z wszelkimi tradycjami banderowcy za strategicznego partnera uważają Niemcy, czego pouczającym przykładem dla naszego eliciarstwa były rozmowy w Mińsku, gdzie to mieliśmy mieć czelność mianować samych siebie adwokatem banderowców. Właśnie na przykładzie Mińska, widać że banderowcy mają nasze eiciarstwo w takim samym poważaniu jak Niemcy, Rosja i USA.
Przykład Mińska pokazuje Polakom dobitnie, jak się buduje niepodległość Polski w oparciu o Magdalenkę, oraz jak nas traktują w rzeczywistości globalni gracze. W przypadku Dżordża Dablju, co to też przyleciał do Krakowa wygłosić niezwykle ważne przemówienie, z którego poza wyświechtanymi sloganami o demokracji kompletnie nic nie wynikało, zaś w parę miesięcy później nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina swoim najlepszym przyjacielem. Bo Dżordż Dablju potrzebował wtedy Władimira Władimirowicza do rozwałki Iranu na użytek neokonów.
Pomne tego wydarzenia, nasze niezlustrowane magdalenkowe eliciarstwo powinno jednak wziąć pod uwagę, że nie należy Rosji obsikiwać nogawek, bo tylko tyle możemy jej zrobić , niczym małe dziecko mamusi na złość. W zamian za udział w amerykańskiej awanturze irackiej, oraz awanturze banderowskiej, Polska nie uzyskała niczego. Za poparcie banderowców Polska zyskała sobie wrogość Rosji, z którą to Donald Trump, zapewne po wspaniałym przemówieniu wygłoszonym w Warszawie, bo przecież słowa o polskim patriotyźmie nic nie kosztują, za parę dni osiągnie porozumienie z Putinem naszym kosztem.
Zapewne pisząc te gorzkie słowa w oparciu o fakty, mam pełna świadomość, że Polska może się dopiero wybić na prawdziwą niepodległość,    gdy przeprowadzi totalną lustrację i w związku z tym pozbędzie się paranoicznego i wyimaginowanego tzw. testamentu Lecha Kaczyńskiego, co to się niby ruskim nie kłaniał.

 

KOMENTARZE

 • Pan/i/ jak stumetrowiec zawsze szybko i dokładnie w Punkt !
  A obrazek wprowadzający to mistrzostwo świata !!!
 • jeszcze jeden powód przyjazdu
  Ostatnio także pisałem dlaczego Polska dla Trumpa jest teraz taka ważna. Jest to jeszcze jeden powód wizyty Prezydenta w polskim kraju. Przytoczę dawniejszy mój wpis:

  "USA boi się jak ognia Polexit który poprzez nachalne naciskanie Brukseli w sprawie przyjęcia "uchodźców" oraz dramatyczną sytuacje Europy staje się realny a cała ta sytuacja wymyka się spod kontroli PiS. Dla Ameryki spowoduje to utratę własnego trojańskiego konia w strukturach UE i możliwości manipulacji tego tworu. Za Polexit-em idzie w parze nawiązanie ścisłej współpracy gospodarczo-politycznej miedzy "germańską" Unią a Rosją.
  Jest to czarny scenariusz dla gospodarki amerykańskiej i jej polityki.
  Obawiam się że Trump przyjeżdża aby rozładować to zagrożenie i nakłonić Polskę na częściowe ustępstwa w sprawie "uchodźców".
  Przy czym ściślejszy związek Unii z Rosją jest także bardzo niebezpieczny dla Polski, dla tego też misja Trumpa się powiedzie. Będziemy mieli trochę więcej "Muslimow" w Polsce.

  "
 • @Stara Baba 15:19:28
  Pytanie chyba zasadne, czy kilka uzbrojonych amerykańskich kompani może w Polsce zaprowadzić porządek zgodny z linią usraela ?
  Macierowicz dostał odznakę Gromu, qnva go mać, czy Polski już nie ma ?
 • @Autor
  Tym razem brawo za artykuł i 5 z plusikiem. Z upływem czasu odwiedzam Neon, tylko dla Pani artykułów i Białasa. Lubię też czytać komentarze Lorenco.
 • @
  // Doprowadził do największego w historii Ameryki kontraktu zbrojeniowego... Skoro Arabia Saudyjska nie osiągnęła od Trumpa niczego poza umożliwieniem zakupu amerykańskiego uzbrojenia//

  Nie jest to chyba prawda, proszę sprawdzić. Nie doszło do tego kontraktu.
 • @ Autorka
  "Sukcesem będzie to że wogóle przyjedzie do Polski i tym też ma się wyrażać jego propolskość. "

  Nie no... przecież będzie jeszcze pięknie przemawiał, poklepie kogoś po plecakach, może zapali nawet jakąś świeczkę... ale będzie zachwyt! ;-DDDDDDDD

  5*
 • @provincjał 15:14:37
  Dziękuję Panu bardzo za uznanie i pozdrawiam.
  Uwielbiam fotografować te bardzo inteligentne i przemyślne zwierzątka.
 • @Stara Baba 15:19:28
  Wydaje mi się że Trumpowi przede wszystkim zależy na załatwieniu dla Żydów haraczu. Od tego zależą losy jego dalszej prezydentury.
  Póki Jarek i Antek rządza dyktatorsko w PiS, żadnego Polexitu nie będzie. I nie będzie też żadnej zmiany w polityce zagranicznej.
  Zgadzam się z panem że dla Pollski najgorszym scenariuszem jest ścisły sojusz Niemiec i Francji z Rosją.
  Ale na to najbardziej zapracowało nasze niezlustrowane magdalenkowe eliciarstwo, grając przeciwko Rosji pod dyktat amerykański.
  Wszystko więc zależy, czy ekipa Trumpa jesty w stanie się uniezależnić od żydowskich neokonów.
  Pozdrawiam
 • @provincjał 15:34:22
  Były minister MSW Bartłomiej S. w chwili szczerości powiedział prawdę o Polsce postmagdalenkowej. Ch... dupa i kamieni kupa, oraz że jest to państwo teoretyczne. Więc porządek zgodnie z linią Usraela realizują niezlustrowani agenci.
  Pozdrawiam
 • @Playset 15:43:53
  Bardzo mi Pan pochlebia.
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • @Arjanek 16:31:51
  Według moich informacji kontrakt ten został sfinalizowany.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 18:47:04
  Donald Trump zdaje sobie sprawę że przyjeżdża do państwa teoretycznego, dostosowanego do potrzeb polityki amerykańskiej.
  Pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 15:13:35
  Nieśmiało poprawię.. nie polityki amerykańskiej, a żydowskiej czy tam neokonow
  .. nie znam planu wizyty, ale idę o zakład, ze Oświęcim i muzeum zydowstwa tam znajdują się..

  Też lubię Pani (?) Pióro :)
 • Wywiad – rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata:
  To może okazać się najbardziej wstrząsającą rzeczą o jakiej kiedykolwiek słyszałeś. Jeśli to cię nie zaszokuje, to już nic nie zdoła cię zaszokować, kiedy syjo-naziści otwarcie mówią o “Gojach” – nie-żydach. INTERVIEW WITH RABBI ABE FINKELSTEIN ABOUT JEWISH CONTROL OF THE WORLDWYWIAD – RABIN ABE FINKELSTEIN O ŻYDOWSKIEJ KONTROLI ŚWIATA
  TŁUMACZENIE OLA GORDON – CZĘŚĆ 1
  Naganie dźwiękowe: wywiadu z rabinem Finkelsteinem z Chabad Lubawicz, wyjaśniającym doktrynę syjo-nazistów i ich “ojca” – Lucyfera.

  https://youtu.be/ANBMxG_LO9Y
  Według Finkelsteina, jesteś nikim tylko zwierzęciem do zabicia i poświęcenia ich “bogu” – Lucyferowi, i wykorzystywanym [dosł. dojonym] przez “wybrańców boga” z wszystkiego co masz i tak długo jak żyjesz. Jest to zarys tego co obecnie oni nazywają “NWO” – syjo-nazistowska lucyferiańska doktryna światowej dominacji i przejęcia świata. Powaga z jaką wypowiada się rabin Finkelstein to rzeczywiście coś ważnego. Mówi jakby o tym wszystkim wiedział od podszewki, do ostatniego przecinka i kropki. Zasadniczo to przedstawia ich całą doktrynę najgłębszego zła, światowej dominacji, nieograniczonego pasożytnictwa, wojen i rewolucji, marionetkowych rządów i w jaki sposób je kontrolują, ofiary rytualne setek tysięcy dzieci każdego roku i wszystko inne. Jest to ich doktryna w całości. Nie można już nic dodać. I wypowiedziana jasno przez kogoś o największym autorytecie, wyraźnie i szczegółowo. Finkelstein zachowuje się zupełnie zwyczajnie i mówi wszystko otwarcie, w sposób pół-humorystyczny, o tym jak wykorzystywani są Goje i niszczą się wzajemnie w tych wszystkich wojnach i rewolucjach zainscenizowanych i kierowanych przez “wybrańców boga”. “Rabin Finkelstein w zdumiewający sposób udziela szczerych odpowiedzi o kontroli sprawowanej przez światowe żydostwo nad bankami, mediami i rządami, ich stworzeniem komunizmu, założeniem przez nich jezuitów, oszustwie holokaustu, rytuałem składania ofiar z ludzi i wielu innych zadziwiających sprawach. Dla mnie jedyną rzeczą bardziej szokującą niż szczere wyznania rabina Finkelsteina jest jego totalnie bezduszne lekceważenie i zabawna pogarda wobec nas, skromnych “Gojów”. Co o tym myślicie?”
  Chciałbym przywitać was Janem 8:44. Nazywam się James Wickstrom [JW] , jestem nauczycielem Jahwe, mówię do was na żywo w radio Turner przez następną godzinę od 21 do 22 wschodniego czasu, w zastępstwie pastora Boba, który zastępował mnie w ubiegłym tygodniu.
  Dzisiaj mamy bardzo, bardzo interesujący program. Jestem pewien, że będziecie tak uważać. Mam gościa, jest nim rabin Abe Finkelstein [AF]. On jest na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, i dołączy do nas dzisiaj, i będziemy rozmawiać o prawdziwości rzeczy na świecie.
  Rabin Abe Finkelstein, jak powiedziałem, jest na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

  JW: Jest pan z nami dzisiaj?

  AF: Szalom, Jestem.

  JW: Zastępuję dzisiaj pastora Boba, i wiem, że nigdy nie spotkaliśmy się, ale mam dla ciebie bardzo ciekawe pytania. Chciałbym dać ci okazję do udzielenia na nie odpowiedzi, gdyż jest wiele plotek i domysłów w tym kraju na temat społeczności żydowskiej, ok?

  AF: Ok.

  JW: Jako człowiek spoza synagogi i nauczyciel żydowskiej rasy, bo JESTEŚCIE rasą, tak?

  AF: Cóż, niektórzy mówią, że jesteśmy rasą, niektórzy że religią.

  JW: Tak, ale jak to jest według CIEBIE?

  AF: Po trochu każdego.

  JW: Wyobrażam sobie. Chciałbym od razu zająć się poważnymi sprawami. Wiesz że jesteś bardzo znanym człowiekiem wśród swoich, i oczywiście WIESZ, masz świadomość tego, że nie lubię ani ciebie ani twojej rasy, ok. Jestem pewien że to wiesz, tak?

  AF: To już twój problem.

  Holokaust sześciu milionów Żydów

  JW: Widzisz, jest ważny temat o którym się mówi, ten holokaust 6 milionów, który miał miejsce w czasie II wojny światowej Żydów w Buchenwaldzie, Auschwitz i w innych miejscach. Dostaliśmy tu dużo informacji, rabinie, że to wszystko to mit i wymysł. Czy mógłbyś przedstawić nam swoją opinie na ten temat?

  AF: Cóż, każdy wie, że Żydzi nigdy nie kłamali w historii świata. Ale to czy to jest 6 milionów, 600 tysięcy czy 60 tysięcy, to tylko liczba.

  JW: Oh, to tylko liczba, ale, ale, chciałbym ci powiedzieć, że Światowa Encyklopedia z roku 1934 pisze, że wtedy w całej Europie było tylko 3,5 miliona Żydów. W jaki sposób z 3,5 miliona Żydów zrobiło sie 6 milionów? I chciałbym usłyszeć twoją odpowiedź na to pytanie.

  AF: Cóż, z pewnością jest to dobre pytanie, nie ulega wątpliwości. Ale liczba, wiesz, liczba, co mogę powiedzieć o liczbach. Ale ważne jest to, że Żydów zawsze prześladowano w całej historii świata, i są prześladowani nadal.

  Nawet kiedy kłamiemy to mówimy prawdę!

  JW: Powodem ich prześladowań jest to, że są złodziejami, kłamcami i mordercami, jak mówi księga Jana 8:44. Ale wy. . .

  AF: [przerywając] Ta cała biblia.

  JW: Jesteś kłamliwym Żydem. Jesteś kłamliwym Żydem!

  AF: Eeeh, możesz tak mówić, ale nawet kiedy kłamiemy to mówimy prawdę!

  JW: Ha ha. Wiesz, to jest ironia, bo wiesz, że nigdy nie myślałem, że dostanę kogoś kto będzie miał nerw być ze mną w programie na żywo, i właśnie miałem program z emerytowanym pułkownikiem, bardzo udekorowanym pułkownikiem, rabinie, i weszliśmy w kwestię banków w tym kraju. Wszyscy, wielu ludzi którzy zajmowali się bankami i ekonomią – oni wiedzą, że system Rezerwy Federalnej to jest prywatny żydowski bank. Czy to prawda?

  AF: Aah, i tak i nie.

  JW: Która część jest na tak?

  .AF: Na pewno jest to instytucja bankowa

  JW: Widzisz, to co mi się w tym nie podoba, to że Żyd nigdy nie poznał twardej pracy, nigdy nie poznali, a oprócz tego, jak wiesz, to jest ta miła rzecz o was: wy, Żydzi, i tak jesteście mordercami Chrystusa.

  AF: Tak, to prawda. Zamordowaliśmy, ale on był również Żydem.

  JW: O nie, on był potężnym Jehowa, ucieleśnionym. I to jest WASZ problem.

  AF: Cóż, my mówimy wszystkim Gojom, że oni wielbią Żyda i w to wierzą, więc co za różnica?

  Goje to zwierzęta

  JW: A teraz, kiedy poruszyłeś temat Gojów, musimy o tym porozmawiać. Inaczej mówiąc, Goje, popraw mnie jeśli nie mam racji. Wiem że to zrobisz. Rabinie, Gojem jest każdy człowiek który nie jest Żydem. Goje sklasyfikowani są jako bydło lub zwierzę. Czy to prawda?

  AF: Tak, oni SĄ bydłem, gdyż my jesteśmy wybranym narodem.

  JW: Tak, jesteście wybrani na nawóz. Na to JESTEŚCIE wybrani. To jest właśnie księga Henocha patriarchy. Nawet ucieleśniony Jahwe powiedział, że wy WSZYSCY, Żydzi, że [3-4 słowa niezrozumiałe] zginiecie za zło które zrobiliście na tym świecie. To wy JESTEŚCIE niszczycielami i podpalaczami świata, tak?

  AF: Zgadzam się z tym.

  JW: Ale co mnie naprawdę niepokoi, nie tak żebym nie mógł spać z powodu ludzi jak ty, jest to, że wszystkie wojny wywołało żydostwo. Wszystkie były wywołane dla zysków pieniężnych. Nie zgodziłbyś się z tym?

  AF: To jest, to jest najlepsza gra na świecie – pomnażanie szekli [izraelska waluta].

  George Bush – Goj – to dobry chłopak

  JW: Ha ha. Następne pytanie jest takie: wiesz, że tyle rzeczy mówi się o George’u Bushu i Białym Domu. Powiedz nam co myślisz o nim i Białym Domu.

  AF: On jest dobrym Gojem.

  JW: Zawsze używasz zwrotu dobry Goj. Dobry do [przerwanie]

  AF: To dobry chłopak. Przyjmuje rozkazy od Ariela stamtąd, i on mówi mu co ma zrobić, i on to robi jak dobry Goj.

  Rzeź w Palestynie i Iraku

  JW: Czy zgodziłbyś się z tym, że kiedy w Anglii podpisano Deklarację Balfura, i kiedy Żydzi mieli przejąć Palestynę, ziemię palestyńską, zgodziłbyś się czy nie, że tam faktycznie jest tyle zabijania, i tam było tak wiele rzezi w Palestynie dokonanych przez Żydów, rzezi i zabijania Palestyńczyków, tak jak zarzynany jest naród iracki w ostatnich 12 latach?

  AF: Cóż, a kto ich liczy, czasem musisz przerzedzić stado. Kiedy masz stado, musisz je przerzedzać.

  JW: Rozumiem, rozumiem. Taka jest filozofia robienia pieniędzy i utrzymania się przy życiu i w czołówce. Zgadza się? Teraz chciałbym [przerwanie]

  AF: Na pewno, weźmy tę sprawę Iraku. Zrobiliśmy tak, żeby biali Goje walczyli z innymi Gojami, i zabijają się wzajemnie, a my robimy duże pieniądze, i dostajemy ropę, i odsetki, najważniejsze tu są odsetki od szekli, które pożyczamy obu stronom.

  JW: Masz na myśli lichwę.

  AF: Racja. Wy nazywacie to lichwą.

  JW: Rabinie, jest książka którą czytasz, nazywa się Talmud. Talmud o Chrystusie mówi, że jego matka była ladacznicą, że był nieślubnym synem rzymskiego żołnierza. Czy tego uczy się w synagogach?

  AF: Cóż, każdy dobry Żyd to wie.

  JW: Ale powodem tego dlaczego chciałem cię o to zapytać jest, jak wiesz, że powiedziałeś niedawno, że on był Żydem. Teraz mówisz, że każdy dobry Żyd wie, że był synem rzymskiego żołnierza, a jego matka była prostytutką.

  AF: To było dawno temu. Kto wie co było powiedziane wtedy.

  Rezerwa Federalna – przejęcie maszynki do pieniędzy w USA

  JW: Ha ha. Tak. Masz rację, absolutną rację. Jak wiesz, w tej chwili w kraju mamy wielki problem. Duża produkcja zagranicą i deindustrializacja tego kraju. Wiesz o tym, że siedem rodzin żydowskich przejęło kontrolę pieniądza w Ameryce w 1913 roku, a mianowicie Rotszyldowie z Londynu, Izrael Schiff z Włoch, Kuhn i Loeb z Niemiec, Warburgowie z Hamburga, bracia Lehman z Nowego Jorku, Goldman Sachs z Nowego Jorki i Rockefellerowie z Nowego Jorku. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy i nie wie, że tych siedem żydowskich rodzin faktycznie kontrolują pieniądz w tym kraju od 1913 roku. Wiem, że ty to wiesz.

  AF: Oczywiście.

  JW: Tym sposobem jest to dosyć duży portfel, nie?

  Goje to schleppers – oni mają pracować

  AF: Słuchaj, to, to, Goje są schleppers [niezaradny lub głupi człowiek]. Wiesz, oni pracują. I to chcą robić. Oni zawsze chcą pracy. Dlatego my im dajemy pracę. Żydzi nie pracują.

  Oszustwo ocalałych z holokaustu

  JW: Żydzi nie pracują, i tu masz absolutną rację. Chciałbym wrócić do sprawy holokaustu, ocalałych z holokaustu. Rabinie Finkelstein, rzekomo spośród Żydów więcej ocalałych z holokaustu otrzymuje pieniądze niż zginęło ich w holokauście. Skąd biorą się ci wszyscy ludzie?

  AF: I znowu, jak wiesz, oni mają dowody, oni mają dowód na to, że oni tam byli w holokauście, więc należą im się jakieś pieniądze.

  JW: Więc inaczej mówiąc, wy Żydzi mówicie o 6 milionach zabitych w obozach koncentracyjnych, i nadal jest 6 milionów, które wciąż otrzymują pieniądze z Niemiec i z innych miejsc, czyli to 12 milionów. W jaki sposób z 3 milionów zrobiło się 12 milionów?

  AF: Słuchaj, i znowu liczby. Ty spierasz się o liczby. Najważniejsze jest to, że Żydom należą się one, gdyż byliśmy prześladowani przez tysiące i tysiące lat, dlatego nam się należy. Nawet za sto lat będą ludzie, którzy będą zbierać pieniądze z holokaustu. Z powodu tych, tego wstrętnego chłopaka, Hitlera. On był zły.

  Ameryka odegrała swoją rolę

  JW: Teraz zapytam cie o coś bardzo ważnego. Wiesz, to bardzo ciekawe, Stany Zjednoczone maja ogromny problem finansowy, i chciałbym dowiedzieć się co ty mówisz o tym innym Żydom o tej sprawie, gdyż wiem, że Żydzi nie wykazują się żadną lojalnością, a tylko wobec złota i srebra, zwłaszcza złota. Czego obecnie naucza synagoga w Ameryce, o tym dokąd ten kraj zmierza?

  AF: Więc to wygląda tak, wiesz, że Ameryka odegrała swoją rolę. Przez jakiś czas robiliśmy te szekle tutaj. Zarobiliśmy wielkie odsetki na szeklach. Ale możemy dostać tańszą siłę roboczą w Chinach, możemy dostać tańszą siłę roboczą w Indiach. Dlaczego mamy płacić białej rasie Gojów tutaj w Ameryce, jeśli możemy robić lepsze interesy tam? Tu chodzi tylko o szekle.

  JW: Chciałbym porozmawiać teraz o tych szeklach i odsetkach i o tym wszystkim, i to jest bardzo ciekawe, że o tym mówisz, bo zauważyłem, że żydowscy finansiści dużo inwestują w Azji, w większości Azji. Ale wiem również, że żydostwo jest rasą azjatycką. Czy to prawda?

  AF: Cóż, jesteśmy na całym świecie, ale tak, myślę, że możesz mówić, że zaczęliśmy się w Azji.

  JW: Tak [przerwanie]

  AF: [mówi dalej, słabo słychać] wokół Chin.

  Naszym bogiem jest Lucyfer

  JW: Zgadza się. Hebrajczycy nie zaczęli się tutaj, Izraelczycy nie zaczęli się tutaj. Tak naprawdę nie macie nic wspólnego z Hebrajczykami czy Izraelitami. Nie jesteście narodem rozproszonym [niezrozumiałe słowa jak „biedny”], plemieniem Jakuba [niezrozumiałe słowa jak „z przydomkiem Izra”]. Faktycznie oszukańcza gra którą wprowadzaliście do tego kraju i na świat, przez wiele lat, była dobrą oszukańczą grą, że jesteście wybrańcami boga.

  AF: Hej, JESTEŚMY wybrańcami boga. Tylko większość Żydów nie lubi przyznawać się do tego, ale naszym bogiem jest Lucyfer.

  Chcemy żeby Goje pracowali, a my żebyśmy się bawili

  JW: Ha ha. Waszym bogiem jest ZŁOTO!

  AF: Wiesz, my lubimy mieć dużo złota, dużo szekli, jakieś karty American Express. Lubimy wydawać pieniądze i lubimy dobrze się bawić. Chcemy żeby Goje pracowali, a my żebyśmy się bawili.

  JW: Oh, inaczej mówiąc, darmowa pomoc zagraniczna, darmowe mieszkanie, darmowa żywność, i tylko chcecie żeby inne rasy były waszymi gojowskimi niewolnikami zwierzęcymi, tak?

  AF: Jeśli oni tego chcą, niech tak będzie.

  JW: I to zostało zaplanowane i wprowadza się tutaj także, w Stanach Zjednoczonych.

  Niszczenie Stanów Zjednoczonych

  AF: Ten kraj, mamy zamiar [niezrozumiałe, jakby „zabrązowić”, „spędzić bydło”] Przez granicę przeprowadzamy wszystkich Meksykanów i wszystkich latynosów. Oni się mieszają, zwłaszcza z wieloma białymi kobietami, nazywamy je siksy, i one się z nimi mieszają. Wkrótce nie będzie białej rasy, wszyscy będą brązowi.

  JW: Mówiąc o rasie, wy jesteście rasą, rabinie, ale wy jesteście [niezrozumiałe] 57 mongolską [niezrozumiałe] rasą, azjatycką, tak?

  Kobiety lubią diamenty, więc je im dajemy i je rżniemy

  AF: Żydzi są wszędzie na świecie, musieliśmy się rozmnażać ze wszystkimi pięknymi kobietami w każdym kraju gdzie byliśmy. Wszystkie piękne kobiety interesuje tylko to byśmy im kupili kilka diamentów, nie że nie są tego warte. […] Jeśli mam powiedzieć prawdę, to mamy tyle diamentów, że jeśli jakieś stracimy, to możesz je kupić za tę samą cenę jak kilkanaście nosów [?].

  Ale kobiety, one lubią diamenty, one lubią [niezrozumiałe]. Więc dajemy im diamenty [niezrozumiałe], i umawiamy się z nimi i uprawiamy seks, czasami się z nimi żenimy, nieważne, bo kiedy już je mamy i chcemy rozwodu, idziemy tylko do naszych kolegów żydowskich sędziów żeby dostać rozwód. Mamy żydowskiego prawnika i ona zatrudni żydowskiego prawnika. Eh, nie zrobi na tym żadnych pieniędzy, ale może próbować.

  11 września

  JW: Zadam ci pytanie na bardzo interesujący temat. Ta wojna w Iraku, która wybuchła po rzekomych wieżach w 2001 roku, we wrześniu 2001 roku, ta rzekoma wojna, w wieżach nie było żadnych Żydów. Czy możesz to wyjaśnić?

  AF: Cóż, duchowo było wtedy wielu Żydów w wieżach.

  JW: Ha ha ha.

  AF: Wielu Żydów zginęło w wieżach, duchowo.

  JW: Rozumiem, tam były 3.000 Żydów, którzy tego dnia nie pracowali w wieżach. To dało wrażenie wielu ludziom, że żydowska społeczność w Nowym Jorku wiedziała o tym, że coś miało się wydarzyć i nie chcieli pokazać się w pracy tego dnia.

  AF: Tak, dostaliśmy telefon z Kehilla [władza quasi-rządowa w społeczności żydowskiej w średniowieczu], że Ariel i jacyś chłopcy w Mosadzie. Oni dogadali się i okablowali budynki, i je zawalili. Miało być trudne zawalenie tych budynków, bo chcieliśmy budować nowe, a one starzały się i nadszedł czas by je zawalić. W ten sposób zrobiliśmy trochę szekli niszcząc budynek. Oh, Silverman [niezrozumiałe] był moim dobrym kolegą. Oni mają Larry’ego. On dostał dwa, dostał dwa za jeden tam, i podwoił ubezpieczenie, magicznie, tylko 3 miesiące zanim to się wydarzyło, i dostał dwa [?] z tego, czyli zarobił pieniądze cztery razy.

  Powinienem uczestniczyć w tym interesie. Zaprosił mnie, ale powiedziałem, oh, pomyślę o tym. Zabrało mi zbyt długo to myślenie, i wyciągnęli korek/wtyczkę, i budynki się zawaliły. Ale przynajmniej dostałem coś od rynku: American Airlines, londyńskiego Lloyd’sa, firma ubezpieczeniowa Alliance. . . A więc zarobiłem kilka szekli.

  JW: Teraz takie pytanie. Jest dużo spekulacji na ten temat. Wiem o tym, że Żydzi są złodziejami i kłamcami w każdym moralnym społeczeństwie. Chciałbym ci podziękować za dzisiejsze przyjście i rozmowę, gdyż wiem, że żydostwo nie ma sumienia, i rabinie, nieważne co ci powiem. To spłynie po tobie jak woda po kaczce, tak?

  AF: Żydzi zawsze czują się winni. Zawsze czuliśmy winę. Mamy sumienie.

  JW: Sumienie macie tylko kiedy nie możecie ukraść wszystkich pieniędzy od nikogo ani od żadnego kraju.

  AF: To bardziej osobiste, ale masz rację.

  JW: A więc, liczne etykiety na żywności mają symbole “U” i “K”. I te U i K na wszystkich etykietach żywności sprzedawanej np. w supermarketach itd. Czy to żydowski podatek płacony rabinom takim jak ty w całych Stanach? Czy to kolejne oszustwo na koszt Gojów, mas kupujących dany produkt?

  AF: Nie mam w tym udziału, ale, tak, są inne grupy rabinów. Oni opodatkowują żywność i możesz to nazywać podatkiem. Wiesz o tym, ze masz prawo robienia pieniędzy tam gdzie możesz je zarobić. Jeśli nikt cie nie powstrzymuje, robisz pieniądze.

  Ale Goje, tzn. oni są jak bydło. Ta biała rasa – oni są Gojami, oni są bydłem. I dlatego jeśli chcemy robić pieniądze na karmieniu naszego bydła, ale kto powie że to złe?

  JW: Rabinie, jaka jest największa obawa twoich ludzi w syndykatach gog [niezrozumiałe, być może synagogi], czego najbardziej się obawiacie na wschodnim wybrzeżu?

  AF: Najgorsze będzie, jeśli tu będziemy nadal, albo nasi koledzy tam w Rezerwie Federalnej, Allen, on wyciągnie wtyczkę na ten amerykański dolar, i będziemy chcieli upewnić się, że jesteśmy we frankach szwajcarskich, euro, japońskich jenach, zanim to się wydarzy.

  Dostaniemy telefon z Kehilla. Już stopniowo upłynniamy. Kilku innych Gojów, są dobrzy i opłacani szabezgoje. Bill Gates z firmy komputerowej. I Warren Buffet. Obaj pozbyli się amerykańskich dolarów, około rok temu. Mówimy im, upłynniajcie. Ale my nadal tu wisimy. I robimy ekstra pieniądze, bo ich już nie ma na rynku. Sami mają dużo szekli. CDN
  cz.2.
  http://gazetawarszawska.com/2012/07/26/10891/
  cz.3.
  http://gazetawarszawska.com/2012/07/26/10912/
  Za; http://wirtualnapolonia.com/2012/07/28/rabbi-abe-finkelstein-6-milionow-600-tysiecy-czy-60-tysiecy-to-tylko-liczba/#more-19809
  Advertisements
 • Forum Koordynacji Restytucji Mienia Żydowskiego chce, by UE naciskała na Polskę…
  Będą sankcje?
  Opublikowano Czerwiec 25, 2017 by emjot
  ” … Oni [Polacy] uważają się za kraj pokrzywdzony, za ofiarę wojny….”
  Gideon Taylor, przewodniczący Światowej Organizacji Żydowskiej ds. Restytucji Mienia (WJRO)

  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2017/06/oryginal_44026.jpg
  Żydzi zintensyfikowali naciski na Polskę w sprawie zwrotu mienia żydowskiego. — W Jerozolimie w dniach od 8 do 9 czerwca odbyło się pierwsze Międzynarodowe Żydowskie Forum Koordynacji Restytucji Majątku z Okresu Holokaustu. Uczestnicy spotkania zorganizowanego m.in. przez izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych chcą, by Unia Europejska i rządy innych państw zwiększyły naciski na Polskę, która rzekomo jako jedyny kraj nie zadośćuczyniła Żydom za utratę mienia oraz by traktować zwrot mienia żydowskiego jako kwestię „praw człowieka”. Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego przekonywała podczas Forum, że niewielkie domy w małych miasteczkach w Polsce może nie są wiele warte, ale „dla ocalałych z Holokaustu, których rodziny niegdyś posiadały te nieruchomości, stanowią wartość bezcenną: mają związek z historią rodziny i ich zwrot może być pewną formą sprawiedliwości”. Żydzi obawiają się jednak, że szanse na odzyskanie mienia w obecnej sytuacji gdy wiele dokumentów zostało utraconych i wymierają ocaleni z Holocaustu, a rządy nie chcą wdrożyć przepisów restytucyjnych — maleją w zawrotnym tempie. Już wkrótce będziemy żyć w świecie bez ocalałych z Holokaustu ostrzegał Gideon Taylor, przewodniczący Światowej Organizacji Żydowskiej ds. Restytucji Mienia (WJRO). Dodał, że za chwilę zabraknie osób, które będą mogły wskazać nieruchomości, niegdyś do nich należące. Taylor wraz ze sztabem prawników i dyplomatów przekonywał podczas Forum, że państwa z Europy Wschodniej, zwłaszcza Polska, które odmawiają uregulowania kwestii zwrotu mienia żydowskiego, de facto „łamią prawa człowieka”. Dlatego zaapelował o silniejszy lobbing na rządy tych krajów, by jak najszybciej wprowadziły odpowiednie przepisy. Tu nie chodzi o pieniądze. My domagamy się uczciwości, sprawiedliwości, zwrotu tego, o zostało zabrane stwierdził Taylor. Chodzi o symboliczne zadośćuczynienie, które naturalnie nie przywróci żadnej rodzinie utraconego życia dodawał. Taylor chwalił Bułgarię, która jako jeden z nielicznych krajów szybko rozwiązała problemy restytucji mienia żydowskiego, tworząc kompleksowy program zwrotu mienia. Na przeciwległym biegunie jego zdaniem znajduje się Polska. Praktycznie wszystkie inne kraje Europy Wschodniej mają jakieś ustawodawstwa lub fundusz dla ocalałych z Holokaustu. W Polsce pojawiło się szereg pomysłów uregulowania tej kwestii, ale nigdy nie zostały one przyjęte i wdrożone przez rząd wyjaśnił. Szef WJRO wezwał naród polski do zmierzenia się z przeszłością. Chodzi o historię, jak ludzie są postrzegani. Oni [Polacy] uważają się za kraj pokrzywdzony, za ofiarę wojny. Jednak to na terenie Polski miało miejsce wiele makabrycznych zdarzeń. Zginęło tam wielu nie-żydów, ale także żydów. Tu po prostu chodzi o zwrot własności, która należała do indywidualnych osób tłumaczył. Każdy kraj, który chce iść naprzód zanim spojrzy w przyszłość musi zmierzyć się z przeszłością dodał. Ta przeszłość jego zdaniem głęboko wpływa na teraźniejszość. Obecnie znaczna część ocalałych z Holokaustu żyje poniżej granicy ubóstwa. Wiele europejskich społeczności żydowskich wspiera ich za pośrednictwem środków finansowych pozyskanych z restytucji żydowskich nieruchomości komunalnych. Żydzi z Polski nie mają tej możliwości. WJRO współpracuje z wieloma organizacjami nieżydowskimi, domagając się od nich wywierania nacisku na rząd polski pod pretekstem łamania „praw człowieka”. W pierwszym Forum dotyczącym zagadnień związanych z restytuują mienia żydowskiego uczestniczyli liczni dyplomaci z USA i UE oraz szefowie wszystkich żydowskich organizacji zajmujących się kwestiami restytucji mienia po ofiarach Holocaustu.
  Społeczność międzynarodowa nie robi wystarczająco dużo, aby zająć się sprawami pamięci o Holokauście ubolewał Taylor. Forum wydało oświadczenie. Domaga się w nim silnego nacisku na rządy krajów Europy Wschodniej, które do tej pory nie przyjęły odpowiednich przepisów: „Jesteśmy dziś świadkami bezprecedensowego wzrostu antysemityzmu, zaprzeczania Holokaustu, wzrostu rasizmu i ksenofobii w Europie, podczas gdy społeczność międzynarodowa nie robi wystarczająco dużo, aby zająć się spuścizną Holocaustu i sprawami restytucji lub rekompensaty za skonfiskowane mienie i utratę praw w czasach Holokaustu (1933-1945)”. Zgromadzenie pochwaliło
  „ostatnie pozytywne zmiany w sprawie zwrotu mienia w Serbii, Rumunii i na Łotwie”. Zachęciło te państwa, by dalej czyniły postępy w zakresie restytucji mienia. Forum domaga się od rządów promowania pamięci o Holokauście (Shoah), zadośćuczynienia, odszkodowania za utracone nieruchomości, dzieła sztuki, dobra kultury zagrabione w czasach Holocaustu poprzez uruchomienie „odpowiedniego programu Unii Europejskiej”. Zaapelowano o naciski instytucji UE i sankcje na „kraje opieszałe”. Zastrzeżono, że bez sankcji UE niezbędnych do wyegzekwowania zwrotu mienia i presji politycznej, rozwiązanie problemu zwrotu mienia żydowskiego nie jest możliwe. Z wizytą w Izraelu kilka dni temu był polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Spotkał się on m.in. z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Minister udzielił też obszernego wywiadu izraelskiej agencji prasowej YNet. Zapytany o kwestię zwrotu mienia żydowskiego, — minister zastrzegł, że restytucja mienia odbywa się od 20. lat w Polsce i żydzi mogą się domagać zwrotu majątku na takiej samej zasadzie, jak każdy, to znaczy dochodząc swych roszczeń w sądach powszechnych. Dodał, że restytucja mienia żydowskiego nie powinna być traktowana jako element polityki międzynarodowej. Nie powinna być też postrzegana jako problem w stosunkach polsko-żydowskich, dlatego, że tylko ok. 15 proc. osób potencjalnie zainteresowanych zwrotem mienia stanowią Żydzi mieszkający obecnie poza granicami Polski. Pozostałe 85 proc. osób to nieżydowscy obywatele Polski. Dodał, że zwrot mienia jest procesem, w którym pochodzenie etniczne lub religijne nie ma znaczenia. Polskie prawo traktuje wszystkich w ten sam sposób. Zapytany z kolei o cel swojej wizyty, minister odparł, że chodzi o omówienie m.in. polskiego zaangażowania na Bliskim Wschodzie, — walkę z terroryzmem, — współpracę w zakresie bezpieczeństwa, — pozyskanie izraelskiej technologii dla przemysłu obronnego, — stworzenie pokojowych rozwiązań konfliktów w południowym sąsiedztwie UE — i zintensyfikowanie dwustronnych kontaktów na najwyższym szczeblu z Izraelem oraz innymi partnerami na Bliskim Wschodzie, — w tym z Egiptem, Jordanią, Libanem i Palestyńczykami przed zaplanowaną na listopad wspólną sesją rządów Polski i Izraela G2G, — a także przygotowanie zbliżającej się wizyty polskiego prezydenta w Izraelu, Palestynie i Jordanii.
  Omawiano również kwestie relacji z Rosją. Minister potwierdził, że stosunki polsko-izraelskie mają „specjalny, uprzywilejowany charakter”.

  Źródło: timesofisrael.com, ynetnews.com
 • @Ślepa Mańka
  Trump wygrał z lewicą ws. imigrantów. Sąd Najwyższy USA dziś tymczasowo zezwolił na wprowadzenie w życie dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa, który zabrania wjazdu do USA osobom z sześciu krajów. Sąd rozpatrzy sprawę w pełnym składzie w październiku. Sąd Najwyższy anulował wyroki sądów niższych instancji. Sędziowie przychylili się do prośby administracji Trumpa, by decyzja o tymczasowym uchyleniu poprzednich wyroków została wprowadzona natychmiastowo, podczas gdy ostateczny wyrok w sprawie dekretu prezydenta zostanie wydany w terminie późniejszym po wysłuchaniu argumentów stron. Dekret imigracyjny podpisany przez Trumpa 6 marca wprowadzał 90-dniowy zakaz wstępu do Stanów Zjednoczonych osób z sześciu krajów: Libii, Iranu, Somalii, Sudanu, Syrii oraz Jemenu oraz 120-dniowy zakaz wstępu wszystkich uchodźców w celu opracowania lepszych procedur sprawdzających podróżnych. Była to zmodyfikowana i łagodniejsza wersja poprzedniego dekretu, który zabraniał wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw. Rozporządzenie to zostało zablokowane dzień przed jego wejściem w życie - 16 marca - przez sędziów sądów federalnych. Po dzisiejszej decyzji dekret ma zostać wprowadzony w ciągu 72 godzin. Przeciwnicy prezydenta, przedstawiciele lewicy, argumentowali, że dekret jest antymuzułmański i dyskryminuje ze względu na religię, gdyż kraje objęte zakazem są w większości muzułmańskie. Podczas gdy prezydent podkreślał, że kieruje się jedynie bezpieczeństwem narodowym USA, a wymienione kraje są podejrzane o wspieranie bądź finansowanie terroryzmu. Zakaz dotyczył jedynie osób starających się o nowe wizy, nie miał wpływu na osoby, które już je posiadają bądź mają zielone karty. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że batalia o obowiązywanie dekretu zakończy się przed Sądzie Najwyższym, gdzie po niedawnym zaprzysiężeniu nominowanego przez Trumpa sędziego Neila Gorsucha konserwatyści mają większość 5 do 4.

  Ps..Widzę sześć krajów. A gdzie są Saudowie, a gdzie są Niemcy?
  Przecież to Saudowie finansują, a do Makreli wystarczy dopłynąć i zaraz jest Niemcem. Trump zgniata komunistów jak robaki...Niestety z problemami wewnątrz kraju jeszcze się nie uporał... a prawda jaka wyjdzie będzie szokująca... nawet sobie nie wyobrażacie... i wielu z was nie uwierzy jacy ludzie rządzą tym światem. Mnie ciężko czymś zszokować. Afery Pizzagate chyba nic nie przebije. Jak to ujrzy światło dzienne to zmiecie z połowę polityków w USA.
 • @Autor
  Jedno jest pewne. Wizyta i jej skutki wyjaśnią wiele.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930