Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Lustracja ciągle niezbędna - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bez totalnej lustracji ciągle jesteśmy państwem teoretycznym.

Dla mnie osobiście w całej historii Polski po 1989 roku, najważniejszą datą jest pierwsza i ostatnia poważna próba lustracji jaką próbowano podjąć zupełnie przypadkowo przez ówczesne koło UPR z januszem Korwin-Mikkem, jako szefem tego 3-osobowego koła poselskiego. Kiedy już było wiadomo, że los rządu masona Jana Olszewskiego jest przesądzony i tylko w zasadzie dni dzieliły go od upadku, poseł UPR wystąpił nieoczekiwanie z propozycją lustracji, wykorzystując moment, kiedy posłowie głównie z Unii Demokratycznej uznali, że ważniejsze jest  towarzyszenie prezydentowi Izraela bawiącego z wizytą  w Polsce, niż branie udziału w nudnych obradach Sejmu.
Błyskawiczne uchwalenie uchwały lustracyjnej zaskoczyło kompletnie wszystkich, najbardziej chyba z tego co pamiętam Jacka Kuronia, który będąc jak zwykle w stanie kompletnej pomroczności jasnej, zaczął bredzić o chorych z nienawiści oczach Antka. Jak się później okazało, Kuroń się okazał najgorszym szują, moim zdaniem gorszym od Michnika i Maleszki razem wziętych.
Wtedy to jedyny raz dowiedzieliśmy się, mówiąc po amerykańsku o „Deep State”, który to ma władzę rzeczywistą i wysługuje się naszymi wybrańcami narodowymi, a oni z wdzięczności robią laskę za darmo każdemu, kogo mu wskażą kierujący deep state. I ta sytuacja trwa do dzisiejszego dnia.
Nie wiadomo, dlaczego niemalże z marszu powołano komisję sejmową do zbadania afery „Amber Gold”, która to jak widzimy niczego nie wyjaśni, zaś świadkowie mówią że niczego nie pamiętają. Przecież to wyraźnie widać, że nie chodzi o wyjaśnienie czegokolwiek, oraz że jest to typowe przedstawienie dla publiki p.t. PiS cosik robi.
Osobiście bym wolała, by powstała sejmowa komisja do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, bez jakiegokolwiek udziału Antka Macierewicza, bo tylko wtedy coś mogłoby być wyjaśnione do końca. Ale widocznie Jarosław, nasz strategos nad strategosami ma zabronione zajmowanie sie tą problematyką. Jego głównym powołaniem jest być w ciągłym klinczu z Donaldem Tuskiem i tym głównie ma się pasjonować elektorat PiS i PO. To że eliciarstwo III RP zajmuje się takimi trzeciorzędnymi sprawami, jak Amber Gold, a nie naprawą państwa, wynika z postanowień magdalenkowych w 1989 roku, których sygnatariuszem był m.in. santo subito PiS, Lech Kaczyński.
Dzisiejsze eliciarstwo patriotycznie inaczej, realizuje jakis jego mityczny testament, ja bym wolała osobiście i wszyscy myślący Polacy, by prezydent Duda upublicznił treść słynnego już aneksu do raportu o WSI sporządzonym przez Antka, ale widocznie siły wyższe zabroniły naszemu strategosowi nad strategosami ujawnienie treści tego raportu, co mnie skłania do stwierdzenia, znając sposób pracy Antka, że raport może być zupełną fikcją. Ale jeśli aneks został rzeczywiście sporządzony, zaś PiS czyli nasz strategos nie chce go ujawnić, oznacza to, że punkt ciężkości władzy znajduje sie nie w rządzie Beaty Szydło, ani w sejmie i senacie, tylko w zupełnie w innym miejscu.
Przeprowadzenie totalnej lustracji uważam za rzecz najważniejszą dla państwa. Gdyż tak naprawdę nie wiemy, kto nami rządzi-Moskwa, Waszyngton, Tel-Aviv, Berlin, a może Burkina Fasso.  Kiedy niedawno kolejny magdalenkowy eliciarz młodego sortu, Krzysztof Szczerski powiedział że Rosja stanowi główne zagrożenie dla Polski, należałoby go zapytać, czy jesteś Pan pewny, że zlikwidowaliśmy całą agenturę rosyjska, którą to dostaliśmy w spadku po ZSRR, nie przeprowadzając lustracji?
Pamiętam dokładnie jakie brednie ten młody niedouk wygadywał podczas zamachu stanu na Ukrainie. Musimy wspierać za wszelka cene Ukrainę, bo jesli Rosja zajmie Ukrainę, następną ofiara będzie Polska. Na takie dictum Szczerskiego napisałam, że przeciez Rosja chcąc nas najechać, nie musi wcale od strony Ukrainy, przecież my graniczymy z Rosją. Zaś znając przebiegłość Rosjan, na pewno jeśli będą chcieli zdestabilizować sytuację w Polsce, użyją swoich własnych banderowców, którzy domagają się aneksji Przemyśla i Rzeszowa. Przecież nic Rosjanom nie przeszkodzi właśnie w powołaniu własnych banderowców, którzy będą radykalizowali nastroje wśród młodych Ukraińców. Oby tylko nasze kretyńskie władze ich do tego nie zmusiły. I kto nas wtedy obroni? Obrona Terytorialna Antka? Nie bądźmy śmieszni. Wojska rotacyjne NATO szybko się wtedy zmyją z przesmyku suwalskiego i obudzimy się z ręką w nocniku.
Kiedy jako jedna z pierwszych osób zaczęłam publicznie pisać na Neon24.pl, że pwinniśmy trzymać z Rosją przeciw banderowcom, patrioci inaczej od strategosa nad strategosami, zwyzywali mnie od ruskich szmat i agentek, bo według nich tylko ruscy agenci mogli wkładać kij w szprychy roweru „Ukraina”, który miał nas prowadzić do szczęśliwej ich zdaniem wspólnej przyszłości obu bratnich narodów. Jarosław Majdaniarz, strategos nad strategosami, jakiego świat nie widział, poparł tę całą rewolucję godności, wyrykiwując hasła na kijowskim majdanie, z jakimi poprzednie pokolenie banderowców mordowało Polaków w okrutny sposób. W swoim genialnym zwidzie wybrał przyszłość bratnich narodów Polski pod swoim przewodem i Ukrainy pod przewodem banderowców. I ten zwid obowiązuje do dzisiaj, bo jak można tłumaczyć wypowiedź przydupasa Szczerskiego, który okreslił priorytety polityczne patriotów inaczej, jakie będą realizowane przez Polskę, kiedy będzie  przewodniczyć nasiadówkom ONZ.   
 "Imperialna agresja łamiąca podstawowe zasady prawa międzynarodowego czy budowanie przez Rosjan ofensywnego arsenału militarnego w obwodzie kaliningradzkim to kwestie, o których Polska jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ musi mówić”
A przecież to Ukraina miała nas chronić przez ruskimi sołdatami i ich tankami, które to najpierw musiały najechac na Ukrainę, by z rozpędu ruszyć  następnego dnia na Polskę.  A tu sie okazuje, że jednak graniczymy z Rosją, i na polskiej granicy Rosjanie mogą sobie ustawić dowolną ilość wojska i wszelkiego rodzaju bronii. Rok temu kiedy pisowski eliciarz, robiący za ichniego  intelektualistę, Rychu Czarnecki przekonywał nas, że Rosja chcąc najechać Polskę musi najpierw zająć Ukraine i dlatego powinniśmy pomagać banderowcom na wszelkie możliwe sposoby, zachęciłam moje koleżanki, pisowskie aktywistki do zadawania niewygodnych pytań.
Kiedy więc zebrał się aktyw pisowski na dalekiej prowincji gdzie tylko psy szczekają, na którym to politruk z Warszawy tłumaczył konieczność pomocy Ukrainie, bo inaczej ruskie hordy nas zaleją, zapytały go o granicę z Rosji z Polską, wywodząc że Rosja chcąc nas zaatakować, wcale nie musi dokonywać inwazji na Ukrainę, politruk zgłupiał i powiedział mojej koleżance: „Pani niczego nie rozumie”. Pozostali uczestnicy pisowskiego spędu aktywistów przeszyli moją koleżankę morderczym spojrzeniem, tak jakby właśnie w tej chwili wykryli ruską agenturę.  
I proszę bardzo, nie potrzeba żadnej lustracji, ruska agentura sama się ujawnia. Kolejna próbę lustracji uwalił obecny santo subito PiS Lech Kaczyński, uczestnik wszystkich spotkań w Magdalence.  Warto w tym miejscu może wspomnieć, że o ile przy tzw. okrągłym stole mogli zasiadać figuranci, będącymi listkami figowymi niczego wtedy nie romumiejący, podczas gdy w Magdalence zasiadały osoby w pełni świadome największego oszustwa na Polakach w XX wieku. Obok Kuronia, Michnika i Wałęsy znalazł się w tym „zaszczytnym” gronie m.in. Lech Kaczyński. Później Magdalenka powierzyła mu role prezydenta RP, z której to wywiązał się  znakomicie.
Kiedy ówczesny szef IPN Janusz Kurtyka ogłosił publicznie, że przygotował listę najważniejszych agentów Kiszczaka, a było to w czasie uchwalania nowej ustawy lustracyjnej, całe PO głosowało za jej przyjęciem, w takim kształcie jakim ona wtedy była. Dlaczego? Ponieważ PO była za a nawet przeciw lustracji, doskonale wiedziała, że prezydent Lech Kaczyński i tak ją uwali, jako strażnik Magdalenki. Jako idiotyczny argument użyty przez niego był podany, że nie można prać publicznie brudów obyczajowych. Ładny mi z przezydenta strażnik niepodległości, który ukrywa upublicznienia m.in. ruskiej wrażej agentury. Przedłożył los paru zboczeńców nad losy całego narodu-oto cały testament Lecha Kaczyńskiego. A to wszystko przesłonięte było całą jego antyrosyjską propagandą i ciągłej gadaninie o  zagrożeniu rosyjskim.  Nawet go wysłano do Gruzji jako kretyńskiego błędnego rycerza, co to własną piersią miał osłaniać Gruzję przed najazdem rosyjskich tanków. Tam też wypowiedział słowa: „Dzisiaj Gruzja, jutro Polska”.
I ta ciągłość realizacji „testamentu” Lecha Kaczyńskiego obowiązuje do dzisiaj, póki istnieje PiS ze swoim niezlustrowanym eliciarstwem. Zero lustracji.  Oto co wygaduje minister Szczerski o zadanaich jake sobie stawia Polska magdalenkowa, jako niestały członek RB ONZ.  „Na forum ONZ Polska musi mówić o imperialnej polityce Rosji” Oto główne motto Polski patriotów  inaczej.
"Po pierwsze mamy właśnie do czynienia z sytuacją, w której konfrontuje się suwerenność, niepodległość państw z imperialną agresją (...), łamiąc podstawowe zasady prawa międzynarodowego, np. integralność terytorialną państw. Mamy do czynienia z regionem, w którym dokonuje się dzisiaj agresja imperialna, łamiąca prawo międzynarodowe. (...) Musimy jako rzecznik tego regionu o tym mówić" .... „ Dodał, że drugą kwestią jest stworzenie "pewnego napięcia w sferze bezpieczeństwa" poprzez budowanie "zdolności ofensywnych w regionie poprzez Federację Rosyjską w Kaliningradzie, na Krymie, co zaburza równowagę bezpieczeństwa w naszym regionie".
Eliciarz Szczerski jest kiepskim propagandystą, jak za komuny politrucy w rodzaju Mietka Rakowskiego i wielu innych. To Ukraina i niezlustrowane eliciarstwo magdalenkowe wspierając Banderowców przeciwko Rosji sami tworzą zagrożenie w regionie.  Przypominam że Krym został zdobyty przez Rosjan bez jednego wystrzału, a następnie przyjęty do Rosji na podstawie przeprowadzonego referendum.
Warto również przypomnieć Panu Szczerskiemu, jak to magdalenkowe eliciarstwo zarówno z PiS jak i z PO, stręczyło się banderowcom na ich europejskiego adwokata, a jak doszło do rozmów w Mińsku, to nawet nie zostało wpuszczone na podwórko, by sobie popatrzeć, jak jaśnie państwo sobie obradują, pomimo że eliciarstwo było zawsze gotowe do robienia laski za darmochę. Ale w Mińsku zapotrzebowanie na ten rodzaj usługi był zbędny. Mińsk zresztą w pełni pokazał Polakom, jak jest traktowane nasze eliciarstwo w Europie.   
Jakże w tym kontekście szyderczo zabrzmiało pytanie do ministra Szczerskiego, czy w związku z okresowym członkowstwem w RB ONZ wzrośnie prestiż międzynarodowy Polski. Niezlustrowane magdalenkowe eliciarstwo, którego to przedstawicielem jest minister Szczerski, ma robić laskę za darmo na rozkaz tych, w których rękach są kwity. Bo jak się nie będzie słuchać, to pozostanie tylko wydłubywanie kitu z okien, zamiast jedzenia ośmiorniczek.
Żałosne jest również oświadczenie, że Polska na forum ONZ podniesie sprawę katastrofy smoleńskiej. Przecież Amerykanie dali jasno do zrozumienia, by się od nich odwalić, jeśli cośkolwiek wiedzą, to zachowają tę wiedzę tylko do wyłącznego i własnego użytku.
Zresztą kogo jeszcze w świecie to obchodzi? Nikt nie ma ochoty brać udziału w walce na niby, pomiędzy agentami w państwie teoretycznym. Nawet USA sie od tego zdystansowały. A Szczerski chciałby to wnieść pod obrady ONZ. I co, będzie bredził jak Antek o bombie helowej i trzech wybuchach w jednym? Przecież nikt na poważnie nie będzie tego słuchał.
Wracając do wątku ukraińskiego, nigdy nie twierdziłam, że Rosja nie prowadzi polityki imperialnej. Rosja ma swoja agenture w Polsce niezlustrowaną, gdyż dysponuje skutecznymi hakami na patriotów inaczej. Przecież w interesie Rosji leży ciagłe podsycanie konfliktu na wschodzie Ukrainy, po to by ja zmęczyć. Gdyby Rosja chciała ten konflikt zakończyć, przyjęłaby obie zbuntowane republiki do swojego obszaru administracyjnego i problem Ukrainy by się sam rozwiązał. Natomiast tę banderowską zbieraninę zwaną ukraińską armią, zbombardowałaby lotnictwem i problem Ukrainy przestałby kogokolwiek obchodzić. Ale nasze niezlustrowane eliciarstwo chce nadal robić laskę za darmo, czym ostatnio był prezent od naszego prezydenta w postaci miliarda euro, który to według umowy ma być spłacany w hrywnach.
Jak wiemy z historii, dobrze ulokowany agent w ośrodku decyzyjnym, jest o wiele bardziej wartościowy od niejednej dywizji wojska. Myślę że Rosjanie wcale nie muszą nas najeżdżać, gdyż i tak w Posce maja własną i skuteczną niezlustrowaną agenturę. Tego jakoś nasi patrioci inaczej nie chca zauważyć, tak jak  nic przez dwa lata nie wspominali o granicy polsko-rosyjskiej, byleby za wszelką cenę pomagać bezsensownie banderowskiej Ukrainie. Jak mówił santo subito PiS Lech Kaczyński, Dzisiaj Gruzja jutro Polska. I tym sie nakręca obecne pisowskie eliciarstwo.

Ale czegóż od nich oczekiwać, skoro nie można doprosioć sie ujawnienia aneksu do raportu o WSI, to jak oni maja ujawniać ruską agenturę. Na ośmiorniczki trzeba zarobić choćby robieniem laski za darmochę. 

KOMENTARZE

 • Komentarz?
  Przecież nie ma nic do komentowania!!!
 • @Casey 14:42:10
  już jest, pomimo działań trolli
  Pozdrawiam
 • 5* za notkę.
  jednak mam pewne zastrzeżenia co do agentury: obraziłaś POPIS nazywając ich jakby ruską agenturą a oni przecież już od lat 80-tych działali na rzecz agentury przeciwnej.
  Co do Donbasu, nie widzę tu podsycania konfliktu ze strony Rosji. Putin jest zobowiązany umowami mińskimi na tej samej zasadzie co Francja i Niemcy.
  Jednak już w Rosji mówi się głośno, że trzeba uznać obie Republiki.
  Reszta Ukrainy jest Rosji niepotrzebna, Rosja zaoszczędza corocznie mnóstwo kasy i na zasadzie: chcieli Ukrainy, niech sobie Zachód ją utrzymuje i się z nią chandryczy, bo Rosja ma jej po dziurki w nosie.
  Jastrzębie wojny nie na to liczyli, myśleli, że Rosja będzie się bić o Ukrainę i będzie słabła, nic z tych rzeczy, dlatego taka wściekłość na tym tzw. Zachodzie.
 • Ruscy z pewnoscią mają
  swoje krety w Polsce, dziwne gdyby było inaczej.
  Jednak ośrodek decyzyjny jest raczej w Tel Avivie i Waszyngtonie (neokoni). Używają oni POPiS jako swoich kundelków do szczekania. Pozycja Rosji jednak jest na tyle duża, że mogą te ujadanki olać. Jak znowu będą przekładać wajchę (a na to się zanosi) to ich pomagierzy w Polsce staną się niepotrzebni i trzeba będzie coś nowego wymyślić. Jakieś przegrupowanie tych samych osobników (bo sprawdzeni) tylko już pod nowymi flagami. Wtedy może stracić robotę Kaczyński i Macierewicz.

  Serdeczności jak zwykle :)
 • Jak zwykle eliciarstwo wybrało właściwe towarzystwo, odpowiednie dla siebie, o podobnych jak widać poglądach i bratniej ideologi
  Pasują jak ulał!!
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/343371-czasem-lepiej-nie-wystartowac-malo-ukrainska-szajba-na-punkcie-zbrodniarzy-z-upa-dala-o-sobie-znac-we-lwowie-zdjecia
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/08/825/361/f8f784513d4a4753b157419fbcd03e31.jpeg

  https://wpolityce.pl/p/460596

  https://wpolityce.pl/p/460598
  https://wpolityce.pl/p/460600
 • @trojanka 20:08:14
  http://media.wplm.pl/pictures/830x600/path/2017/06/08/1599/899/5644ca98ebc9482d8e6dd7ee31f7594e.jpeg
  https://media.wplm.pl/pictures/830x600/path/2017/06/08/899/1599/4c9d11a0945a4b729ef39feedd95c8d1.jpeg
 • autorka
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2002195220014496.png
 • @lorenco 17:01:34
  Nie wiemy dokładnie ilu dokładnie jest ruskiej agentury w PO i PiS. Nie sądzę by Rosjanie tak pozwolili by im spokojnie odejść i przejść do wrogiego obozu. Być może Petelicki myślał że można tak naprawdę odejść bedz żadnych konsekwencji do obozu wroga?
  Gdyby Rosja widziała jakiś sens dla swojej racji stanu bić sie o całą Ukrainę, ale widzi że to jest bezsensowne. Ukraińcy po pozbyciu się banderowców sami się będą prosili o przyjęcie do Rosji.
  Nasze eliciarstwo i tak dalej sponsoruje Ukrainę, ponieważ banderowcy maja na nich skuteczne kwity. Nie wiadomo do kogo trafiły dokumenty KGB z Ukrainy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:46:23
  Wydaje mi się że Rosja właśnie teraz potrzebuje takich kundli do szczekania jak m.in. Szczerskl. Teraz co jedynie nasze ratlerki mogą zrobić Rosji tylko obsikać nogawki i mieć z tego radochę. Rosja potrzebuje wbrew pozorom Polski silnej by nie była do niej wrogo nastawiona. Rozumieja to atlantydzi, dlatego staraja sie poprzez swoją agenturę robić Polskę słabą, bez własnego przemysłu zbrojeniowego, by kupować od nich wycofywany złom z ich armii w cenie nowego sprzętu. A to im znakomicie umożliwia niezlustrowana agentura.
  Serdeczności
 • @Ślepa Mańka 22:56:28
  Teraz to coś sobie zaprzeczyłaś. Skoro agentura rosyjska w POPIS osłabia Polskę a Rosja chce Polski silnej, to coś tu nie gra.
  Moje zdanie na ten temat jest takie, że agentura CIA = Mossad nagania ratlerki przeciwko Rosji, to samo w UPAinie. Jest to widoczne nawet z kosmosu.
  A rosyjscy agenci? Po co mają działać w Polsce? Wystarczy. że śledzą namiestników Polski i wszystko wiedzą. Przemysł polski? No bez jaj!
 • @lorenco 23:57:16
  Agentura pisowska i peowska jest rozdarta, pomiędzy tymi, którzy trzymaja ją za mordę hakami. Kto dysponuje większymi kompromatami, ten rządzi. Wiadomo że Kiszczak przed 1989rokiem kazał sporządzić trzy kopie list swoich agentów i haków na nich. Jedna na pewno jest w Moskwie, gdzie są dwie pozostałe tego nie wie nikt, poza posiadaczami.
  Rosji zależy na silnej Polsce dlatego, że nigdy nie wiadomo co silnym Niemcom odbije, a wiadomo że tylko silna Polska jest wstanie powstrzymać niemiecki żywioł w jego odwiecznym parciu na wschód. Przypominam że antagoniści Hitler i Stauffemberg, mieli identyczne zdania o Słowianach jako niewolnikach. Dzisiejsze elity niemieckie myślą podobnie.
 • @Ślepa Mańka 02:54:25
  "Jedna na pewno jest w Moskwie" (mowa o liście agentów).
  Skąd taka pewność? To, że tam była nie oznacza że ciągle tam jest.
  Moim zdaniem kiedy za Jelcyna rozkradano Rosję z wszystkiego co stanowiło jakąkolwiek wartość (ile ton złota wtedy zaginęło), z pewnością znaleźli się tacy którzy zainwestowali drobną łapówkę i zdobyli tak cenne materiały.
 • @Ślepa Mańka
  Czy Rosja musi być imperialna?
  To jedyna racja bytu - jeśli tworzy (próbuje tworzyć) własną cywilizację - musi tworzyć imperium.

  Tymczasem Zachód zakłada istnienie świata jednobiegunowego - jako NWO, gdzie USA są żandarmem pilnującym porządku.
  Rola Polski ? Pieska obszczekującego, bo nawet nas nie stać na ugryzienie.

  To, co mam Pani do zarzucenia, że nie tworzy Pani alternatywnej wizji rozwoju sytuacji. Bo my powinniśmy dążyć do stworzenia własnego imperium, czyli sfery oddziaływania idei cywilizacyjnej. A Polska jest jedynym państwem, które taką, własną ideę - Rzeczpospolita - ma.

  Imperium cywilizacyjne - to niekoniecznie potęga militarna. To potęga idei, którą chcą ludzie realizować i żyć w zgodności z jej wartościami.

  Obecnie, niezależnie od woli decydentów świata, taka idea w postaci Międzymorza (Trójmorza) - zaczyna się rysować. Jeśli uda się tę idee (Cywilizacji Polskiej) ukształtować, przynajmniej w zarysie, i wdrożyć ją do świadomości społeczeństwa, to widać, że mogą w relatywnie krótkim czasie powstać okoliczności realizacyjne.
  Wystarczy osłabienie USA i kryzys UE.
  Ciekawe, że Rosja obecnie byłaby rzeczywiście skłonna do współpracy z Polską (Rzeczpospolitą), ale musimy być samodzielni. Więcej - oni byliby skłonni dostosowywać swoje idee państwotwórcze do polskich rozwiązań. Taka opcja jest możliwa. Dugin, co prawda, prezentuje najbardziej ostrą formę ich zamierzeń, ale w Rosji są inni politolodzy, którzy inaczej widzą możliwości współpracy.
  Niemniej Pani uwaga, że należy być otwartym (a przynajmniej nie zamykać tej drogi), na współpracę z Rosją - jest istotna.
 • @Krzysztof J. Wojtas Pax Russo - Americana
  Bez rosyjskiego tytanu nie byłoby wojen na świecie!

  VSMPO-AVISMA Corporation [rosyjska korporacja] is the world’s largest titanium producer, which operates the complete processing cycle, from raw materials to finished machined parts. The corporation markets its products in 50 countries and is integrated into the global aerospace industry. It is a strategic supplier for many companies, including Boeing, Airbus, Embraer, Rolls-Royce, Bombardier Aerospace, Safran and Pratt & Whitney.
  http://www.rusaviainsider.com/russian-metallurgic-giants-announce-joint-venture/

  VSMPO to STRATEGICZNY dostawca tytanu dla Boeing, Airbus, Embraer, Rolls-Royce, Bombardier Aerospace, Safran and Pratt & Whitney.

  Wystarczy tylko ta jedna firma...

  Silniki Pratt & Whitney napędzają...

  Military Engines
  Pratt & Whitney's Military Engines power 27 air forces around the globe, with nearly 11,000 military engines in service with 23 customers in 22 nations. Pratt & Whitney military engines include the F135 for the F-35 Lightning II Joint Strike Fighter (JSF), the F119 for the F-22 Raptor, the F100 family that powers the F-15 Eagle and F-16 Falcon, the F117 for the C-17 Globemaster III, the J52 for the EA-6B Prowler, the TF33 powering E-3 AWACS, E-8 Joint STARS, B-52, and KC-135 aircraft, and the TF30 for the F-111 and F-14A. In addition, Pratt & Whitney offers a global network of maintenance, repair, and overhaul facilities and military aviation service centers focused on maintaining engine readiness for their customers.

  .
 • @Arjanek 07:57:04
  Chyba Pan nie do końca ogarnia...i nie tylko Pan.

  USA to imperium (cywilizacja) i Rosja próbuje być imperium. Podobnie Chiny, Indie. próbowała Brazylia, ale została "postawiona w narożniku".

  Miedzy imperiami zawsze istnieją zadrażnienia - stan permanentnej wojny, chociaż nie musi to być "otwarta". Niemniej - jeśli imperium słabnie, to hieny na to czekają.
  Z kolei - imperia też współpracują, tworzą kontakty itd. I tak jest w tym przypadku.
  Jednak jeśli gdzieś pojawia się możliwość osłabienia przeciwnika - robi się to.
  USA wbiły szpilę Rosji Ukrainą, a obecnie Rosja USA - Syrią.

  W przypadku tytanu; czy USA mają dostateczne zapasy, by prowadzić produkcję zbrojeniową bez rosyjskich dostaw? Jeśli nie - to w sytuacji konfliktowej Rosja wstrzyma dostawy. Obie strony to wiedzą.

  A tak z ciekawości: Pana zdaniem komu przyniosły większe szkody sankcje - Rosji, czy USA/Zachodowi?
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:05:52
  Powiem Ci szczerze ..chciałbym .... mam problem ..nie znam j. angielskiego ..no i tego popieprzonego języka obrazkowego ..
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:37:38
  //USA wbiły szpilę Rosji Ukrainą//

  To wg mnie wspólnie zaplanowany i przeprowadzony rozbiór Ukrainy, w którym główną rolę odegrali i nadal odgrywają żydzi. Premierem jest żyd Volodymyr Groysman. Prezydentem też żyd.

  //komu przyniosły większe szkody sankcje - Rosji, czy USA/Zachodowi?//

  A tam takie sankcje, każdy uważa, że na tym zarobił..o sankcjach można było mówić w przypadku Iranu.

  Tu się liczy niewolnik ukraiński, przemysł Donbasu. Rosja w 2010 posiadała 1,927,988 Ukraińców, a w 2015 już 6 000 000 tj już 4% ogółu ludności Rosji.

  Zachód wciągnął już wiele milionów Ukraińców.

  //Może opinia publiczna w Polsce o tym nie wie, ale zanim Ukraińcy zaczęli przyjeżdżać do Polski, masowo wyjeżdżali do niektórych regionów Portugalii, Włoch czy Hiszpanii. Tam są duże społeczności Ukraińców, liczone łącznie w milionach osób i nie mam powodów, żeby sądzić, że teraz się to zmieni.//

  We Wrocławiu już co dziesiąty to Ukrainiec.

  Tak więc za jednym pociągnięciem zniszczono podstawy demograficzne Ukrainy, Polski i stworzono przyszłe zarzewie konfliktów w tych i w innych krajach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:40
  nie szukam zaczepki..ale .. ,, Do pojęcia imperium odwołują się często autorzy fikcyjnych światów ,, .

  bardzo się pan myli w swych wywodach ..dlaczego ? ..to już pana rola ...
 • @Robik 06:08:13
  Rosyjskie KGB nie jest takie głupie jak sie Panu wydaje. Takich cennych aktywów sie nie pozbyli. Gorbaczowska pieriestrojkę przygotowało rosyjskie KGB, które później kontrolowało cały tzw. upadek komunizmu. Klasycznym przykłądem jest włąśnie Polska jak upadał komunizm a komunistom żyło sie dalej wspaniale. A lustracji jak nie ma tak nie ma, więc nikt nikomu kwitów nie sprzedał, tylko nadal są trzymane w odpowiednich rękach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:40
  Rosja wtedy będzie zdolna nas traktować poważnie, jesli będziemy mieli własne elity a nie eliciarstwo, które się wysługuje każdemu, kto dysponuje kwitami. Podobnie jak Niemcy czy Amerykanie korzystają z okazji, by załatwiać swoje interesy za pomocą swoich agentów.
  Totalna lustracja byłaby początkiem budowania włąsnych elit.
  Moim zdaniem największym naszym wrogiem są obecnie Niemcy, więc powinniśmy szukać oparcia nie w Ameryce ale w sojuszu rosyjsko-chińsko-irańskim, który nabiera coraz większego rozpędu.
  Pozdrawiam
 • @fabi 11:16:23
  Warto zastanowić się, czym jest imperium
 • @Ślepa Mańka 04:10:03
  Czy totalna lustracja byłaby dobrym początkiem.
  Zdziwi się Pani, ale moim zdaniem - NIE.
  Dlatego, że teraz robiliby to (i tak to wygląda) agenci jednej strony względem drugiej.
  Najpierw trzeba mieć pomysł na Polskę i względem tej idei określać przydatność poszczególnych jednostek.

  Sojusz rosyjsko-chińsko-irański - to nie sojusz w pełnym znaczeniu; imperia (cywilizacje) nie zawierają sojuszy, a jedynie współpracują w zakresie realizacji własnych celów.
  Jeśli określimy swoje - będzie można rozważać współpracę. Wygląda na to, że warto, o tym pisałem i jeszcze napiszę. Zwłaszcza, że może to być współpraca bez konfliktu w sferze idei cywilizacyjnej - dotyczy to zwłaszcza Chin i Iranu, ale tez Rosja chyba powoli skłania się do tego rozwiązania.
  W każdym razie zastanawiające jest, że Chiny preferują Polskę - znacznie bardziej niż Rosję. Dlaczego?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:25:01
  i tu jest ten klucz..

  ,,Tymczasem Zachód zakłada istnienie świata jednobiegunowego - jako NWO, gdzie USA są żandarmem pilnującym porządku. ,,

  pozdrawiam .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930