Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Ogromny wsad niepodległościowy Antoniego M.-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oceniając z dzisiejszej perspektywy zasługi KOR w zestawieniu z działalnościa kolporterów drugiego obiiegu, uważam że jeden kolporter miał większy wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 Z okazji okrągłej rocznicy powstania KOR, czyli Komitetu Obrony Robotników, nachodzą mnie jak zwykle przykre myśli, poparte wiedzą oraz doświadczeniem życiowym.  Zapewne wielu czytelników moich notek pomyśli,  że znowu ta głupia i opętana stara i ślepa baba, zaślepiona nienawiścią do strategosa nad strategosami i Antka Macierewicza, stara się jak może, żeby im tylko przywalić przy jakiejkolwiek okazji.

Jak naprawdę było z początkiem KOR–u, najlepiej wyjaśniłaby totalna lustracja, ale jak wiemy już, ona nigdy nie nastąpi, bo wtedy wszystkie tzw. legendarne postacie okazałyby się nie warte na nie splunięcia. Wtedy też całą historię Polski od 1976 roku, trzeba byłoby pisać od nowa. Na mój babski rozum, byłaby to niczym powieść sensacyjna, którą się czyta z zapartym tchem i wypiekami  na twarzy.
Więc w oczekiwaniu na legendarną lustrację, która nigdy nie nastąpi, oddajmy wobec  tego głos samemu strategosowi nad strategosami: „To, że mamy dziś Polskę niepodległą nie mogło się wydarzyć bez tej początkowo niewielkiej, harcerskiej grupy"
Ta rola była tak znaczna, że można powiedzieć: to, że mamy dziś Polskę niepodległą, to jest coś, co nie mogłoby się wydarzyć bez tej początkowo bardzo niewielkiej, harcerskiej grupy’
Szliśmy tą samą drogą, choć ja nie mam tak pięknych początków jak moje koleżanki i koledzy. (…) KOR był wewnętrznie pęknięty: lewicy laickiej, która później zawłaszczyła dziedzictwo Komitetu i niepodległościowa, która była spychana. Była spychana, bo nie ukrywała swoich poglądów, a w dziejach dążenia do niepodległości odegrała ogromną rolę. 
Cytuję te ważkie słowa za portalem wpolityce.pl.  Słowa wypowiedziane przez strategosa nad strategosami, na temat ogromnej roli KOR w dążeniu do odzyskania niepodległości, ma tyle wspólnego z jej odzyskaniem, co kot ze znoszeniem jajek. KOR powstał jako inicjatywa pomocy dla ludzi represjonowanych po wydarzeniach w Radomiu i Ursusie. Jak wiemy z późniejszych wydarzeń, osoby uczestniczące w pomocy dla osób represjonowanych, same wymagały pomocy. Najlepiej wyraził to w swojej piosence „Ballada o szosie E7” Jan Krzysztof Kelus.  Niejestem pewna, czy był on członkiem KOR, czy osobą współpracującą.  Nie wiem też, co dzisiaj porabia Jan Krzysztof Kelus.
Taką samą rolę „ogromną”, jak twierdzi Jarosław w odzyskaniu niepodległości, a nawet większą, miał nasz skarb narodowy, mędrzec Europy, Kukuniek kochany, co to przez płot przeskoczył i obalił komunizm. Nie wypada  Kukuńkowi zaprzeczać, ale myślę że dużo łatwiej byłoby Kukuńkowi w tamtych czasach obalić pół litra CCK niż komunizm. Dla młodszych czytelników wyjaśniam, że CCK to była najpopularniejsza wśród klasy robotniczej wódka, czerwona, czysta, kapslowana. Nazwa popularna była z tego powodu, że zamiast nakrętki miała kapsel i czerwoną naklejkę na butelce „Wódka Czysta”. Wiem o tym, gdyż moja sąsiadka prowadziła pod koniec lat siedemdziesiątych biznes, zwany sprzedażą alkoholu w drugim, niezależnym od socjalistycznego państwa obiegu, wiążąc w ten sposób koniec z końcem. 
Miała klientelę różnoraką: milicję obywatelską, robotników, studentów, inteligencję pracującą, oraz osoby duchowne z kurii biskupiej. Melina funkcjonowała z powodzeniem  jeszcze przez całe lata osiemdziesiąte, chyba dlatego, że kobieta pilnowała porządku- nie wolno było spożywać alkoholu zakupionego u niej w pobliżu kamienicy w której mieszkała.
Zdanie naszego strategosa nad strategosami, o tym że grupa niepodległościowa z KOR z Antkiem na czele, odegrała  w dziejach dążenia do niepodległości ogromną rolę,  odbieram tak samo jak majaczenie Kukuńka leżącego pod  płotem stoczni, po obaleniu CCK, jak to sam obalił komunizm. Niedługo pewnie dowiemy się,  że bez wsadu niepodległościowego Antka nie powstałaby Polska niepodległa.
Jak z tym wsadem niepodległościowym Antka naprawdębyło, tego dowiedzielibyśmy się po przeprowadzeniu totalnej lustracji. Zwracam uwagę czytelników moich notek, że o tym wie np. Adam Szechter, ale nie wiadomo dlaczego, nie chce się dzielić tą tajemną wiedzą z nikim. Kiedy więc tylko komunizm upadł 4 czerwca 1989 roku, kiedy to powstał pierwszy demokratyczny rząd Tadka Mazowieckiego, zwanego „Siłą Spokoju”, zaś ministrem spraw wewnętrzych został Krzysztof Kozłowski, Adam Szechter udał sie natychmiast do ministra z propozycją nie do odrzucenia, a mianowicie z przemożną chęcią przejrzenia archiwów bezpieki. Szechter polazł z chęci przyjrzenia się, którzy z członków KOR byli tajnymi współpracownikami bezpieki. Pozostaje więc tajemnicą Szechtera, jaką wiedzę wyniósł wtedy z archiwów wraz dokumentami, oraz  jaki z tej wiedzy robił i robi nadal użytek.
Ale zanim doszło do przełomu w sprawie upadku komunizmu, podczas kiedy Szechter i Antek mogli tylko marzyć o upadku ustroju, jakiego przedtem świat nie widział, niejaki Jacek Kuroń, też postać legendarna, stalinowiec pierwszej klasy, mający bardzo wielkie zasługi dla zniszczenia reakcyjnego harcerstwa, wystąpił z nieśmiałą propozycją do Kiszczaka, że tylko i wyłącznie on i jego ludzie z KOR, jeśli tylko dostaną zewnętrzne znamiona władzy, to nie dopuszczą tzw. ekstremy Solidarności do jakiegokolwiek udziału w nowym podziale władzy.
Pozostało tylko zdefiniować i wskazać nieubłaganym paluchem, kto jest tą ekstremą, którą należy wyeliminować za wszelką cenę. Więc jak wiemy z rozmów, jakie przeprowadzał niejaki Jacek Kuroń z płk. Lesiakiem, ekstremą jest ta osoba lub jakakolwiek grupa, która chciałaby rozliczyć komunistów i następnie posłać ich do więzienia, oraz jest przeciwna uwłaszczaniu się nomenklatury partyjnej na majątku Polski. Kuroń & Co, mieli o tyle ułatwione zadanie, że w Reykjawiku Gorbaczow z Reaganem zawarli umowę, że komunistom po „oddaniu” władzy włos z głowy spaść nie może. Więc komuniści szukali kogoś takiego, kto za namiastkę wladzy zapewni im dalsze skuteczne i bezkarne pasozytowanie na Polakach.
Czy w tej grupie sprzedawczyków Kuronia, znalazł się wtedy Antek, tego sie jedynie możemy domyślać. Wiemy że te ustalenia sfinalizowane zostały w Magdalence, tłumacząc narodowi że nie było innego wyjścia, jak ten właśnie sposób. Że i tak jest bardzo dobrze, bo komuniści oddali władzę bez żadnych ofiar ze strony narodu.  Prawie każdy dał się nabrać na to oszustwo  stulecia ze strony uczestników Magdalenki.
 Antek wraz ze swym ogromnym wsadem niepodległościowym do uczestników Magdalenki nie należał. Ale już jako minister bezpieki w rządzie Jana Olszewskiego, natychmiast przystąpił do identycznego zadania co Szechter. Też zaczął zbierać haki na swoich przeciwników. Pragnę tutaj zaznaczyć, że aby dostać w tamtych czasach posadę ministra spraw wewnętrznych, trzeba było mieć zgodę Kiszczaka, czyli trzeba było być jego człowiekiem, lub osoba godną najwyższego zaufania. Antek więc musiał te wymagania spełniać. Do czasu uchwały lustracyjnej nic nie wskazywało na to, by Antek specjalnie odbiegał od swojego poprzednika Krzysztofa Kozłowskiego. Było tylko wiadomo, że w MSW Antek powołał specjalny zespół zajmujący się zbieraniem danych o byłych pracownikach i tajnych współpracownikach. Ale tą wiedzą tajemną, identycznie jak Szechter,  Antek nie zamierzał się z nikim dzielić, a tym bardziej ujawniać. I nagle jak grom z jasnego nieba, Janusz Korwin-Mikke doprowadził do przyjęcia przez sejm uchwały lustracyjnej. Zanim Antek ogłosił swoją tzw. listę Macierewicza, ktoś najwyraźniej mu doradzał, kto na niej być nie może. Jak wiemy, nie znalazł się na niej ani jeden agent tajnych służb z żydowskim rodowodem. Ale opublikowania listy nie mógł mu wybaczyć Jacek Kuroń, który w pijanym zwidzie bredził w publicznej telewizji o chorych z nienawiści oczach Antka, identycznie jak Kukuniek o obaleniu komunizmu.
Dzisiaj wiemy że cały ten spektakl o chorych z nienawiści oczach Antka, był dotkliwą nauczką dla Magdalenki. Dlatego też postanowiono nigdy w przyszłości nie dopuścić Korwin-Mikkego do tzw. Zgromadzenia Narodowego. Kolejny ogromny wsad do niepodlełgości Antka, to raport o stanie WSI, oraz osławiony aneks do tego raportu. Osobiście podejrzewam Antka o bleff, ale inni uważają że aneks istnieje, tylko jest jedno ale - oni wierzą Antkowi na słowo.   
Za sprawą Janusza Kurtyki, ówczesnego prezesa IPN, znowu pojawił się problem lustracji. Antek  jak zwykle nie zawiódł. Zawiódł prezydent Lech Kaczyński, dzisiejszy Santo Subito PiS. Jak wiemy, Lech Kaczyński musiał stanąć na straży magdalenkowego porządku, którego to był sygnatariuszem, uwalając po usilnych namowach m.in. Zbigniewa Romaszewskiego lustrację,który to tłumacząc prezydentowi, że jakie katusze moralne będą cierpieli byli agenci, których to zmuszano do współpracy, przyłapanych na zdradzie, lub innych skandalach obyczajowych. Przykładem był m.in. Michał Boni, który to donosił na własną dziewczynę.
Oczywiście,że Lech Kaczyński szukał usilnie zbawiennego pretekstu, do uwalenia lustracji i w końcu go znalazł.  TK stanał na wysokości zadania, więc Magdalenka święciła triumfy, gdyż wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie. Zaś Antek wraz ze swoim olbrzymim wsadem niepodległościowym, powiększonym dodatkowo o mityczny aneks przepadł. Chciał dla niepodległości Polski zrobić tyle dobrego, a tu taka schweine Lech Kczyński nie dał mu zabłysnąć aneksem.
 Po tym wybitnym osiągnięciu Lecha Kaczyńskiego, który to wyżej cenił sobie dawnych towarzyszy walki o niepodległą Polskęwraz z ich rozterkami i słabościami, które jak twierdził Z. Romaszewski nie mogły zostać upublicznione, niż pomyślną przyszłość prawie 40-milionowego narodu, Antek zamilczał, czekając okazji na powiększenie swego już i tak ogromnego wsadu niepodległościowego, do swojego zasłużonego życiorysu.
Marzenia Antka spełniły sie wkrótce, okazja była przednia, bo w tzw. katastrofie smoleńskiej zginął prezydent Lech Kaczyński wraz całą delegacją państwową, oraz załogą samolotu. Więc kiedy Jacek Trznadel zaproponował by śledztwo w sprawie katastrofy, powierzyć niezależnym i międzynarodowym ekspertom,  Antek był za, a nawet przeciw powstaniu takiej komisji. Wkrótce świat się dowiedział, że Antek powołał własny zespół parlamentarny do wyjaśnienia przyczyn katastrofy.  Cały demokratyczny i niedemokratyczny świat wstrzymał oddech, oczekując jakiś rewelacji, ale do dzisiaj Antkowi nie udało się tak naprawdę niczego ustalić, poza prezentowaniem różnych koncepcji, których to miał identycznie jak Kukuniek na podorędziu kilka.
Pozostawiam to  czytelnikom tej notki ocenić, czy śledztwo smoleńskie Antka powiększa jego już i tak ogromny, jak się wyraził strategos nad strategosami, wsad niepodległościowy Antka do  odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wracając pamięcią do lat 80-tych ubiegłego wieku, oraz oceniając ją z dzisiejszej perspektywy, nadal uważam, że dużo większe zasługi dla odzyskania niepodległości miał-miała anonimowy kurier wożący książki wydawane w drugim obiegu, od całej zbieraniny zwanej KOR-em. Ciągle mam przed oczami sytuację, którą opowiadał mi mój znajomy, kiedy to przypadkowi ludzie zapobiegli wyrzuceniu z pędzącego pociągu kolportera wiozącego tzw. bibułę.  Dlatego że taki anonimowy kolporter stanowił o wiele większe zagrożenie, niz Antek z Jarem i inni działacze razem wzięci, którzy byli cały czas pod dyskretna lub nachalną kontrolą SB.  
A co w latach 80-tych robił Antek i reszta KOR. Nie robili dosłownie niczego !!! Ponieważ woleli zażywać sławy kombatantów i byli pod ścisłą ochroną człowieków Kiszczaka. Jesli się spotykali na jakimś ich zdaniem ściśle tajnym spotkaniu, by później opowiadać, jak to sie im udało wyprowadzić w pole tępych SB-ków Kiszczaka, o i tak na tym „ścisle tajnym” spotkaniu był i tak agent Kiszczaka.  
Więc towarzysze strategosa nad strategosami. Jeśli chcecie się dowiedzieć prawdy o sobie samych, zweryfikujcie dzisiejsze bajdurzenia o ogromnym wsadzie niepodległosciowym Antka & Co., to przeprowadźcie totalną lustrację. Jestem pewna, że te bajdurzenia o ogromnym wsadzie niepodległościowym co poniektórych członków KOR, okażą się warte tyle samo, co bajdurzenia Kukuńka po wypiciu pół litra CCK, leżącego pod płotem stoczni, majaczącego jak to sam obalił komunizm. 

 

KOMENTARZE

 • @
  ...środowiska patriotyczne zatrzęsły się ostatnio z oburzenia, gdy któryś z Kodomitów porównał swoje ugrupowanie do KORu - tymczasem prawda jest arcyboleśnie prosta, tyle tylko, że owo podobieństwo nie wynika z szlachetnych pobudek - a z braterstwa w łajdactwie i wyrachowaniu. Ten Kodomista miał rację i powiedział prawdę.

  Oba te ugrupowania powstały w podobny sposób i w podobnym celu - z inspiracji zewnętrznych grup interesów powstały wyselekcjonowane grupki sprawdzonych młodych funkcjonariuszy - z zamiarem stworzenia z nich przyszłych, pozornie niezależnych, a w i istocie całkowicie dyspozycyjnych struktur władzy. Oczywiście w oparciu o poparcie lokalnych patriotów - w istocie naiwnych pożytecznych idiotów.

  Tak było wtedy, tak dzieje się dziś - a ci, którzy pieją teraz peany pod adresem KORu - albo niczego nie rozumieli i niczego nie zrozumieli - albo łżą w żywe oczy.
 • Ciekawe,dlaczego taki Naimski wtedy b.szef UOP u Macierewicza zapomniał o takim kapusiu SB jak "Alek"
  przyszły prezydent na dwie kadencje ?
 • @Andrzej Tokarski 18:02:38
  Komitet OBRONY Robotników... wybronił ten komitet robotników, że hohoho!
 • Naimski Piotr- oświadczenie
  OŚWIADCZENIE PIOTRA NAIMSKIEGO, SZEFA UOP W ROKU 1992, W SPRAWIE POMÓWIENIA HANNY MACIEREWICZ O WSPÓŁPRACĘ Z SB

  http://naimski.pl/oswiadczenie-piotra-naimskiego-szefa-uop-w-roku-1992-w-sprawie-pomowienia-hanny-macierewicz-o-wspolprace-z-sb/

  jak widać siedział i grzebał w teczkach "pan" harcerzyk , W 1981 wyjechał na stypendium naukowe do Nowego Jorku, był współorganizatorem Komitetu Pomocy „Solidarności” w Nowym Jorku. Po powrocie do Warszawy w lipcu 1984 wrócił do pracy w redakcji pism „Głos” i „Wiadomości dnia”.
  Od 1981 do 1984 przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie był pracownikiem naukowym New York University School of Medicine.
 • @Seth 18:07:12
  Oni wszyscy po zakończeniu swojej funkcji w polskim państwie, jadą na wykłady do USA, Alki, Bolki, z prawa i z lewa, ze styropianu czy z internowania... tzn. wykładają za grubą kasiorkę na uczelniach w USA. Taka premia.
 • NIc dodac nic ujac...
  Tak to i jest..napisala pani Prawde -pani Slepa Manko.
  Wsad:-)))) kretyna:-))))..i tylko nieszczescie, ze wlasnie takim psycholkom polglowkom- wyznaczyli role reprezentowania arendarzy Polski.
 • @Andrzej Tokarski 18:02:38
  Nic dodać, nic ująć. W pełni się zgadzam z Pana komentarzem.

  pozdrawiam
 • @Seth 18:07:12
  Jak napisałam, Zarówno Macierewiczowi jak i Naimskiemu, powiedziano wyraźnie kogo im nie wolno ujawniać.
  Pozdrawiam
 • @lorenco 20:13:22
  Jeedyne sensowne działąnia podejmował Mec. Władysław Siła-Nowicki i Jan Olszewski. Pozostałe osoby zbierały pieniądze na pomoc robotnikom.
 • @kfakfa 20:18:38
  Doradcy prezydenta Dudy podobnie byli na stażach w USA. Efekt znamy.
 • @RomanKa 00:26:50
  Ja tyko staram sie ointerpretować fakty po swojemu, nie wszyscy muszą sie zgadzać.

  Pozdrawiam
 • ----------oni chcą tego !!
  https://www.youtube.com/watch?v=A8zaqSbIA-w
 • --------- TAJEMNICA TKWI w DRUŻYNIE HARCERSKIEJ !!
  --------------------CZARNA JEDYNKA ----------

  Macierewicz HARCERZ związany jest PRZYSIĘGĄ !! z innymi harcerzami z Drużyny harcerskiej CZARNA JEDYNKA. Wydaje mi się ,że twórcą drużyny harcerskiej był ŻYDOSKI BETAR .

  Ojciec Mateusza Kijowskiego KOD / Jerzy Kijowski / przez jakiś czas prowadził CZARNĄ JEDYNKĘ.

  Twórcy KOR !! to twórcy KOD
 • @ninanonimowa 07:46:52
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Juliusz_Kijowski
 • @e-misjonarz 07:46:39
  ...to był mason ,sam się przyznał.
 • @Ślepa Mańka 02:22:33
  ...na to wygląda,że to kapusie CIA,albo Mossadu.
 • @ Ślepa Mańka
  Tekst ogólnie do przyjęcia.
  Stwierdzenie - "Antek ogłosił swoją tzw. listę Macierewicza, ktoś najwyraźniej mu doradzał, kto na niej być nie może." - jest może i uprawnione. Natomiast napisała Pani - "Jak wiemy, nie znalazł się na niej ani jeden agent tajnych służb z żydowskim rodowodem." - jest nieprawdą. Ponieważ co najmniej połowa agentów na tej liście ma pochodzenie żydowskie. Poniżej link do listy:
  http://www.tpapka.republika.pl/historia/lista.html
  Napisałem powyższe gwoli wyjaśnienia, szczególnie drugiego przytoczonego zdania.
  Macierewicz, psychopatyczny typ wielce szkodzący Polsce, moim zdaniem, nie powinien zajmować żadnego liczącego się stanowiska, a tym bardziej ministra w tak istotnym ministerstwie Obrony Narodowej.
 • NIedobrze mi się robi i muszę sprostować.
  Polska była niepodległa od lat sześćdziesiątych.
  W zasadzie od 1953r., o ile nie wcześniej, na pewno.
  Była tak niepodległa jak Włochy, Grecja, Finlandia, czy Irlandia.
  Dlatego wkurza mnie ciągłe majaczenie o odzyskaniu niepodległości w 1989r.
  Polska była może bardziej niepodległa za czasów KOR, niż dziś.

  Dlaczego na pewno od 1953r.
  Ano w ZSRR Stalinizm trwał do 1953r. a w Polsce do 1956.
  I przestał trwać na wyraźnie powtarzane przez 3 lata życzenie i na skutek braku wsparcia "towarzyszy radzieckich" oraz opozycji antystalinowskiej w Polsce.

  A KOR.
  KOR to po prostu jedna w z wielu organizacji dywersyjno-propagandowych finansowanych, organizowanych i zarządzanych przez wrogie ośrodki zagraniczne.
  Oczywiście ludzie bawiący się w KOR, sympatycy, czy opinia antykomunistyczna w Polsce, nie musieli o tym wiedzieć.
  A na skutek mistrzowskiego prania mózgu w wojnie informacyjnej, nie byli zdolni tego zrozumieć.
 • @AlexSailor 11:01:02
  ...jaki wschodni Kolkhoz ukończyłes,że tak bredzisz...he,he,he...
 • @Seth 12:16:38
  niestety On ma rację.. ale nie do końca..
  nie zgadzam się ze stopniowaniem.. albo kraj jest podległy, albo niepodległy.. niepodległa Polska nigdy nie była, od 966 podlegamy Watykanowi (Cesarstwo, Niemcy, UE) chociażby.. zjudeizowani podbici przez cywilizację łacińską nigdy nie podnieśliśmy się i nie odzyskaliśmy naszej tożsamości Lechitów.

  Można mówić o zależności i niezależności, a to już można stopniować. Prawdą jest, że obecnie biurokratycznie jesteśmy bardziej uzależnieni od Brukseli niż kiedyś od Moskwy.. Podobnie Układ Warszawski nie wysyłał nas na wojny jak NATO robi to teraz, Watykan też nie miał takich wpływów, no i jeszcze Usrael..
 • .
  Niech ma wkład jaki chce.
  Co to był KOR i jak "obalono komunę" powinien wiedzieć każdy, w miarę ogarnięty Polak.
  Dziś mamy rok 2016 i ów Antoni jak na razie uratował 13,3 mld złotych, które jego poprzednik w MON planował przeznaczyć na francuskie latające wiatraki, zwane złośliwie Karakanami.
  Brazylia kupiła ich 50 szt w 2013 za 1 miliard $
  Polska miała kupić 50 szt w 2015 za 3,3 miliarda $, licząc dolara po 4 zł.

  Takie to biznesy prowadził jego młody i nienawiedzony poprzednik, kierujący ministerstwem z nadania PO, Tomasz "Siemioniak" Siemioniuk.

  Oprócz tego, Antoni renegocjował kontrakt na Patrioty - też podobnie "okazyjny" w wydaniu PO, oraz przeforsował powołanie Obrony Terytorialnej.
  Krytyka tej ostatniej formacji sypie się z michnikowskiej prasy i TV na prawo i lewo, ale właśnie taka OT o nazwie Hezbollah popędziła żydków z Libanu w 2008 roku, że ino się za nimi kurzyło. Dziś zaś OT Huti leje w Jemenie saudyjskich Arabów.
  Antoni swoje robi, a że jest nawiedzony, tym lepiej.
  Jakoś nie widzę go, żeby ulegał pasji kolekcjonowania zegarków, albo kupował kamienice w okazyjnej cenie.
  PiS w roli buta w drzwiach sprawdza się na razie nieźle.
  Osobiście zaś wolę czytywać Stanisława Michalkiewicza w oryginale, jest dowcipniejszy, znacznie bardziej błyszczy erudycją i kiedy krytykuje kolejne rządy, jest w tym niewątpliwie propaństwowy.
  Grono jego nieudolnych naśladowców, do których zaliczyć trzeba autora powyższego artykułu, ma co najwyżej wkład w zaśmiecanie internetu terabajtami kompletnie nieprzydatnych treści.
 • @Ślepa Mańka 02:27:43
  "Ja tyko staram sie ointerpretować fakty po swojemu, nie wszyscy muszą sie zgadzać."

  Zgadza się ;-)

  Ale totalna lustracja jest potrzebna koniecznie.

  5*
 • @e-misjonarz 07:46:39
  Dzięki za info.

  Pozdro!
 • @ninanonimowa 07:46:52
  "Twórcy KOR !! to twórcy KOD"

  Kto by pomyślał...

  Ukłony
 • @wk..ny 15:43:09
  "Prawdą jest, że obecnie biurokratycznie jesteśmy bardziej uzależnieni od Brukseli niż kiedyś od Moskwy.. "

  Niektórzy to nazywają, że jest nowocześnie... :-(
 • @alek.san 21:27:58
  E tam...uratował miliony. PIS za swojej poprzedniej kadencji sprzedał PZL Mielec amerykańskiemu Sikorsky. Teraz w fabryce w Mielcu składane są Black Hawki. Chodzi o to, żeby owe były kupowane przez Wojsko Polskie, bo co hamerykańskie, to hamerykańskie.
  A Antoni nie jest nawiedzony.
  To cynik, który przetrąci kark Jarusiowi.
  Bo jeśli chodzi o naczelnika Polski Kaczyńskiego Jarosława, jemu się tylko wydaje, że wszystko ogarnia.
  https://youtu.be/Mzh8AYAdpaQ
 • @e-misjonarz 07:46:39
  Działalność J. Olszewskiego w KOR, była jedyna pozytywną działalnością obok mec. Siły Nowickiego na tle wszystkich pieniaczy, gdyż dotyczyła pomocy prawnej osobom poszkodowanym przez władzę ludową. Dziękuję za uzupełniające informacje o Janie Olszewskim.
 • @Vinto 10:48:32
  Przejrzę później listę która mi Pan polecił. Coo do Antka to mamy takie samo zdanie.
 • @AlexSailor 11:01:02
  Czyżbysmy mogli wystąpić w dowolnej chwili z Układu Warszawskiego?
  NIkomu nie chhciało na szczęcie się tego sprawdzać. Więc o jakiej niepodległości Pan mówi?
 • @alek.san 21:27:58
  Nie wypowiadam się na temat jeego obecnego ministrowania, tylko zasług dla Pollski od 1976 roku do czasów jego działalności jako przewodniczącego komisji parlamentarnej. Nie musisz mnie czytać. Na jego ocenę jako tym razem ministra ON trzeba jeszcze poczekać. Na razie zamierza odzyskać Krym dla Ukrainy, nie pytając banderowców o zgodę, Taki ci z niego propaństwowy polityk. Jak mówił że Ukraina nic za friko nie dostanie, to dostała w prezencie miliard Euro. A to co wygadywał w Kijowie tuż przed pojawieniem się Dudy, było niczym przemówienie kacyka partyjnego do pierwszego sekretarza. Cytowałąm zresztą tę wypowiedź.
 • @lorenco 02:45:16
  Moim zdaniem Antek nie ma charyzmy Jarka. Ponadto ma bardzo negatywny elektorat w samym PiS i to dość liczny.
  Ponadto Magdalenka ma większe zaufanie do Jarka niż do Antka.
 • A tu już pierwsza nieprawda:
  "„To, że mamy dziś Polskę niepodległą nie mogło się wydarzyć bez tej początkowo niewielkiej, harcerskiej grupy""...

  Przecież Polski niepodległej od co najmniej 1939 roku nie mamy i chyba szybko jej nie odzyskamy, popadłszy w niewolę brukselsko-banksterską. Zresztą okupant jest wiecznie ten sam wśród zmieniających się okoliczności i nazewnictwa. Dlatego wszystkie te frazy o niepodległości można śmiało włożyć między bajki.
 • @emsi 13:44:26
  okupant jest ten sam, ale od 966r.


  Ludzie, przejrzyjcie na oczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  P.S.
  religia to tylko narzędzie okupanta..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930