Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Cel nr. 1 GOP-Zatrzymać Trumpa!!!-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coraz bardziej widoczne jest, że dla obecnych elit GOP ważniejsze jest wyeliminowanie Trumpa z wyścigu prezydenckiego, niż sam sukces wyborczy. Dla GOP lepsza jest Hillary niż Donald

 Jest tajemnicą poliszynela, że partia republikańska sięgnęła dna i gorzej już być nie może. Ale na taką reputację elity partyjne bardzo ciężko pracowały od czasów prezydentury Ronalda Reagana, nieprzerwanie aż do dzisiaj i jak widać nie zamierzają zmienić ani na milimetr swojego kierunku.

Widać to wyraźnie podczas tegorocznej kampanii wyborczej, kiedy to wbrew oczekiwaniom elektoratu oraz szeregowym członkom partii republikańskiej, elity GOP usiłowały za wszelką cenę wypromować najpierw Jeba Busha, dając mu do dyspozycji cały aparat partyjny, oraz pieniądze głównych sponsorów partii. Ale Jeb Bush okazał sie byle jaką miernotą bez żadnej charyzmy, na dodatek obciążony kłamstwami swoich poprzedników w rodzinie. Jego ojciec podczas swojej prezydentury okłamał Amerykanów, mówiąc iż nie będzie podnosił podatków, zaś później podniósł podatki, co go kosztowało utratę prezydentury na następna kadencję.
Jego brat, G.W. Bush też okłamał Amerykanów mówiąc że trzeba zaatakować Irak, ponieważ dysponuje bronią masowego rażenia. W rezultacie tego kłamstwa, Ameryka najechała na Irak, zaś kilkuletnia okupacja skończyła się dla całej Ameryki totalną katastrofą, którą to starano się ukryć, wywołując sztucznie kryzys finansowy, po którym Ameryka do dzisiaj nie może się podnieść.
Rodzina Bushów jest teraz jedną z najbardziej nielubianych, delikatnie mówiąc rodzin w Ameryce. Ale elity GOP liczyły, że szarzy członkowie partii republikańskiej zapomnieli już o wyczynach tej rodzinki, więc wystawienie w szranki wyborcze kandydata kompletnie beznadziejnego, dodatkowo dając mu partyjne błogosławieństwo, zostało odebrane przez doły partyjne jako plunięcie im w twarz. Nie pomogły pieniądze sponsorów, ani wmawianie wyborcom, że kolejny Bush poprowadzi Amerykę ku świetlanej przyszłości, więc Jeb Bush z własciwym i prawdziwym poparciem tylko elit GOP, dostał około 2% głosów i musiał się wycofać z wielkim wstydem. Zaś Amerykanom uświadomiło to, jak elity GOP pływają w obłokach, mając w górnym rejestrze dolnych kończyn prawdziwe problemy szarych członków swej partii, oraz przeciętnych Amerykanów.
Po katastrofie wyborczej Jeba Busha, następnym kandydatem elity GOP zosał senator z Florydy Marco Rubio, człowiek o kubańskich korzeniach. Okazał się jednak człowiekiem bez żadnej charyzmy, przeciętnym, oraz bez żadnych zdolności przywódczych. Dzisiaj Amerykanów nie interesują popisy krasomówcze, w których Rubio jest bezkonkurencyjny w partii republikańskiej, tylko zdefiniowanie problemów którymi żyją Amerykanie, oraz próba odpowiedzi i znalezienia rozwiązania ich. Jednak klęska Marca Rubio we własnym stanie Floryda, w którym przegrał on zdecydowanie z człowiekiem, z ktorym elity GOP nie chca sie w żaden sposób identyfikować, pokazała w pełni przepaść jaka dzieli oczekiwania wybórców partii republikańskiej od chciejstwa jej elit.
Tak więc po wycofaniu się Marca Rubio z kampanii po jego klęsce w jego rodzinnym stanie,na placiu boju pozostało dzisiaj w partii republikańskiej tylko trzech kandydatów: Donald Trump, Ted Cruz, John Kasich. W zasadzie liczą się tylko dwaj kandydaci: Donald Trump i Ted Cruz. John Kasich pełni tylko jedyną funkcję: odebrać Trumpowi jak największą ilość głosów na rzecz Cruza. W chwili obecnej rozkład głosów jest następujący: Donald Trump zgromadził 739, Ted Cruz 465, natomiast Kasich 143 głosy.
Po raz pierwszy w historii partii republikańskiej prowadzi zdecydowanie człowiek, którego elity partyjne zwalczają wszelkimi dostępnymi na razie w ramach prawa środkami. Po raz pierwszy w historii tej partii poniósł katastrofalną klęskę wyborczą człowiek, na którego postawiły zdecydowanie elity partyjne i dały mu do dyspozycji pieniądze najbogatszych sponsorów. Nie licząc Trumpa, Jeb Bush dysponował największym funduszem wyborczym, przewyższającym zdecydowanie pozostałych rywali razem wziętych. Jak sie okazało, po raz pierwszy w historii wyborów, w przypadku kolejnego Busha,, pewnego kandydata elit partyjnych, pieniądze okazały się najmniej ważne dla wyborców partii republikańskiej. Zdecydowało nazwisko, które w Ameryce kojarzy sie z kłamstwem i nieszczęściami dla setek milionów Amerykanów.
Ted Cruz poza tym, że jest znany jako zdecydowany przeciwnik obecnego establishmentu partyjnego, niczym się specjalnie nie wyróżnia od pozostałych kandydatów tej partii. Przeciętna osobowość, zero charyzmy i jedynie co go wyróżnia od pozostałych kandydatów, to jak wspomniałam powyżej, to jego antyestablischmentowa retoryka, na której to wypłynął. Dodatkowo na jego moim zdaniem nieszczęscie, ostatnimi dniami udzielił mu poparcia sam Jeb Bush, wyrządzając mu w ten sposób niedźwiedzią przysługę, niwecząc w ten sposb wszelkie jego wysiłki, by uchodzić za oponenta elit partyjnych. Poparcie Jeba Busha, przypisuje go do elit partyjnych niz do jej przeciwników. Ted Cruz godząc sie na  poparcie ze strony elit partyjnych przeciw Trumpowi, traci swój najważniejszy i jedyny atut. Doodatkowo czeka go jeszcze sprawa wyjasnienia miejsca urodzenia, co Trump bedzie sie starał odpowiednio rozegrać. Przekonywanie wyborców, że się jest największym i jedynym konserwatystą nie ma już takiego atutu, jak dwadzieścia lat temu.  Można nawet zaryzykować twierdzenie, że prawie żadnego. Gdyby to miało znaczenie, Trump nie miałby żadnych szans.
Wreszcie Donald Trump. Sumując głosy Kasicha i  Cruza przeciwko Trumpowi to i tak Trump prowadzi 739 do 608. Jak to sie stało, że zdecydowany i rzeczywisty lider republikanów, dzisiaj jest zwalczany wszelkimi dostepnymi na rzazie przewidzianych prawem, chociaż w Chicago mieliśmy do czynienia w zastosowaniu środków pozaprawnych przeciw Trumpowi, uniemożliwiających mu spotkania sie z jego wyborcami. Ale i tak pomimo że starano sie z Trumpa zrobić rasistę, oraz człowieka nieodpowiedzialnego, Trump wygrał zdecydowanie w stanie Illinois.
Pomimo iż wszystkie środki masowego przekazu, przemawiają do Amerykanów „Musimy zatrzymać Trumpa”, jakby to był w tej chwili najwazniejszy problem dla Ameryki, Trump zyskuje coraz większe poparcie wśród wyborców partii republikańskiej. Dlaczego Donald Trump jest tak wściekle zwalczany przez elity partii republikańskiej? Odpowiedź jest tyko jedna. Donald Trump jest niezależny od elit partii republikańskiej zarowno osobowościowo jak i materialnie. Sam prowadzi kampanię z własnych środków i nie sięga po kasę partyjną. Jeśli wygra wybory prezydenckie w USA to wymieni całkowicie jako przywódca republikanów cały aparat partyjny, bo obecny mu po prostu  nie będzie do niczego potrzebny. I tego się właśnie obecne eliciarstwo partii republikańskiej najbardziej boi, utraty wpływów na partię oraz wysłania ich przez Trumpa na zieloną trawkę. Z tego też względu gdy Trump okaże sie nie do zatrzymania, republikański establishment partyjny będzie mu szkodzić we własnym interesie w walce o prezydenturę z demokratką Hillary Clinton. Dla obecnych elit republikańskich lepszy jest jakikolwiek demokrata niż Donald Trump.
Jedyny poważny kontrkandydat Trumpa Ted Cruz, wzywa Trumpa by poddał się. Ale Trump jest już zaprawiony w wojnach biznesowych oraz politycznych. Wielokrotna zmiana partii przez Trumpa była podyktowana względami biznesowymi i niczym więcej i on o tym mówił. Jednak przeciętny wyborca woli prosty, czasami prostacki język Trumpa od popisów oratorskich Marca Rubio, który jednak w swych długich mowach niczego konkretnego nie mówił, tak samo jak Ted Cruz, który to urósł do jedynego obrońcy konserwatywnych wartości, ale jak przyszło do pieniędzy, to wolał przyjąć poparcie Jeba Busha, które oznacza dla niego pocałunek Almanzora.
Trump natomiast nie wysilał sie na żaden wyszukany język, ani nie przedstawiał siebie jako jedynego obrońcę konserwatywnych wartosci, ale mowił językiem prostych ludzi, o ich problemach, czyli to co ludzie chcieli usłyszeć. Mówił i ciągle to podkreśla, że Ameryka straciła wiarę w przywództwo pod kierunkiem obecnych elit, krytykując ostro zarówno demokratów jak i republikanów. Przede wszystkim zerwał z poprawnością polityczną, zaczął mówić o kryminalistach z krajów latynoskich, głównie z Meksyku, oraz o islamie jako wrogu Ameryki, nie przejmując się tym, że być może straci głosy latynosów, na rzecz demokratów.  Jego hasło przewodnie „Make America great Again” jest bardzo nośne i chwytliwe.
W ciągu ostatnich dni Trump wygłosił przemówienie do AIPAC, jednej z organizacji lobby proizralelskiego w Kongresie USA. Zapewnił on o swoim poparciu Izraela, oraz zrobienia porządku z Iranem, czyli jednym słowem mówił to, co lobby proizraelskie chciało usłyszeć. Nie mam zamiaru bronic Trumpa, ale musimy pamiętać o tzw. pasie religijnym, który to stanowi ok. 20-25% wyborców partii repubikańskiej. Ponieważ protestanckim ewangelikom bardziej zależy na Izraelu niż kraju w którym żyją, więc każdy kandydat partii republikańskiej jest od ich  głosów uzależniony. Zobaczymy z jakimi deklaracjami wobec tego najtwardszego elektoratu republikańskiego wystąpi Ted Cruz.
Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że partia republikańska pod przywództwem obecnych elit ciężko pracowała na pojawienie się Donalda Trumpa i jego sukces wyborczy. Coraz bardziej jest widoczne, że wycofanie oficjalnego poparcia dla kandydatury Trumpa, będzie oznaczało koniec partii w obecnym kształcie. Nie wiadomo jak będą się zachowywać główni sponsorzy tej partii. To nie Trump wywołał obecny najostrzejszy kryzys w partii w jej historii, tylko jej obecne elity. Jeśli Trump nie dostanie błogosławieństwa partyjnego, to wystartuje jako nbiezależny kandydat, mający zdecydowanie większy elektorat, niz pozostali kandydaci tej partii. Wiadomo jest, że po katastrofalnej klęsce Jeba Busha, wszyscy kandydaci, oczywiście poza Trumpem uczestniczyli w spotkaniu by ustalić wspólnego kandydata przeciwko Trumpowi. Alle wtedy nic z tego nie wyszło, ponieważ bano się, że w tym momencie elity partyjne utraciłyby całkowicie twarz wobec wszystkich wyborców, a do tej pory niezdecydowani wyborcy udzieliliby poparcia Trumpowi, po czym nie pozostało by nic innego, jak rozwiązać partię.

 

KOMENTARZE

 • No i dobrze
  bo Trump jest antyrosyjski.
 • Nareszcie
  dobry artykuł bez obrzucania PIS-u błotem.

  Drobne uwagi.
  Nie wiem czy istnieje coś takiego jak doły partyjne GOP. Są to raczej ludzie pracy zniesmaczeni wydawaniem bilionów na pomoc finansową dla blisko 50% ludzi w Stanach. Między nimi, a "elitą" GOP jest długo, długo nic.
  Wszystkie recesje gospodarcze, Wielka Depresja i obecna Wielka Recesja
  następowały w czasie rządów republikańskich.

  Elita partyjna demokratów nie różni się niczym od elity republikanów.
  Jej "doły" partyjne to głównie obłędnie rozbudowana biurokracja i lewactwo wszelkiego rodzaju, młodzi naiwni wyborcy, oraz oczywiście odbiorcy "welfare".

  Demokraci spełniają rolę zaworu bezpieczeństwa. Po rządach republikańskich obiecują rozgoryczonym wyborcom poprawę ekonomii.

  Tym razem to się nie udało. Obama rozbudził wśród wyborców wielkie, bardzo wielkie nadzieje. (Ja sam stałem przez gwa tygodnie przed wyborami na dużym skrzyżowaniu, po kilka godzin dziennie z plakatem przeciwko republikanom) Te nadzieje spełzły jednak na niczym. Okazał się on gorliwym lokajem oligarchii, lokajem najgorszego rodzaju.

  Gdyby Trump i Sanders kandydowali w przeszłości, mogliby liczyć co najwyżej na dwa, trzy procent głosów wyborców. Teraz zawdzięczają swoją popularność zdradzie naszych interesów przez Obamę.

  PS. Ten "south belt" (południowy pas) to stany na południu kraju, ostoja demokratów, reprezentujący wyborczy ciemnogród który łatwo oszukać, głosujący zazwyczaj przeciwko własnym interesom.
 • A teraz
  druga okazja do pominięcia PIS-u.
  Kolej na analizę obecnej sytuacji wyborczej demokratów. Jest również bardzo ciekawa, ponieważ różnica między głównymi rywalami jest chyba jeszcze większa niż wśród republikanów.
  Czekamy.
 • @Talbot 18:19:30
  Bez sensu. Raczej jest przeciwko oligarchii, za Ameryką jaką znaliśmy czterdzieści lat temu.
 • @Casey 20:08:26
  "Bez sensu. Raczej jest przeciwko oligarchii, za Ameryką jaką znaliśmy czterdzieści lat temu."

  Jak to bez sensu?
  Na Sputniku jechali po nim, jak po burej suce.
  Teraz Kerry jest tam na topie, z Putinem sobie żartują z Merkel.
 • @Talbot 18:19:30
  i to jest argument?
 • @Talbot 18:19:30
  Talbot, ty jak zwykle semitnik.
 • @Talbot 20:58:30
  Ale głupoty piszesz, bez sensu.
 • @Nibiru 20:09:37
  "Tak było z Leninem, Hitlerem i paroma innymi. Jak później się okazywało chodziło o reset i pozbycie się nowowyrosłej świadomej inteligencji oraz milionów niewolników."

  Dziś jest Internet i "media społecznościowe" (co NIE ogranicza się do PejsZbooka!) :)
 • @Nibiru 20:09:37
  Kochany Nibiru! Nauczeni smutnym doświadczeniem przez Lenina, Hitlera, i Lecha Kaczyńskiego (?!) nie będziemy głosować na Trumpa. Never!

  Sanders nie ma szans, pozostaje więc tylko ta stara klempa. Po uplifcie fizognomii wygląda jako tako i nie pozostaje nam nic tylko przełknąć tą żabę.
  Zawsze wybieraliśmy z podstawionego grona najlepszego kłamcę. A teraz nie ma właściwie po co iść na wybory!

  Tragedia!
 • @LoneStar1776 02:57:25
  Stary Bush przegrał wybory na drugą kadencję nie dlatego, że skłamał. Tutaj nikt nie wymaga od polityków mówienia prawdy!

  Przegrał, bo za pierwszej kadencji były dwie recesje. Tylko dlatego.
 • @Nibiru 04:03:42
  Zgoda, mają plany A, B, C itd. Zgoda, że rządzą tu jedynie psychopaci.

  Ale z tym zamachem stanu to marzenie ściętej głowy.

  Wszyscy generałowie w US army marzą tylko o jednym. Przejść na wczesną emeryturę i kasować setki tysiące na super płatnej posadzie w przemyśle zbrojeniowym.
 • @ Ślepa Mańka
  PS: Ja bym błyskawicznie usunął fotomontaże i wpisy debilnego LoneStar'a zanim całkowicie nie utopią Twój dobry artykuł. O ile już nie za późno!
 • Neoimperialny kierunek obrany przez USA nie zmieni się.
  nawet jeśli jakimś cudem wygra Trump.
  Jeśli jest autentyczny - nie odgrywa scenariusza- to tym gorzej dla niego bo jeśli wygra to i tak opuści fotel prezydencki... żywy ( zmontują aferę z jego udziałem) lub martwy( zamach)

  CELEM GLOBALISTÓW JEST CLINTONOWA NA STANOWISKU PREZYDENTA, BO TO NAJBARDZIEJ WYGODNA MARIONETKA.

  NAWET JEŚLI NIE ZOSTANIE PREZYDENTEM W WYNIKU WYBORÓW, TO I TAK ZASIĄDZIE NA STOLCU. PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ.
  ZAWSZE MOŻNA WYBORY SPRÓBOWAĆ SFAŁSZOWAĆ - W STANACH TO ŁATWE - ZDAJE SIĘ ,ŻE JUŻ G.W BUSH WŁAŚNIE DZIĘKI FAŁSZERSTWOM ZDOBYŁ STOLEC
 • @Talbot 20:58:30
  Może nie na temat, ale zobacz za kim obstaje ,,świat demokratyczny" przeciwko Rosji.
  Awantura dotyczy ukarania .prymitywnej(co wynika z zachowania w sądzie -gest Kozakiewicza),zapiekłej zbrodniarki-banderówki,która była członkiem zbrojnej banderowskiej-faszystowskiej bandy zwanej "Ajdar", finansowana przez złodzieja nad złodziejami żyda Kołomojskiego. Ta banda nie podporzadkowała się rozkazom regularnej armi ukraińskiej,a działała na rozkaz swojego herszta.
  Ta banda nawiazywała w swojej symbolice do znaków faszystowskich, a jeden z jej poddoddziałow nawiązywał do tradycji Dirlewangera ,tego ,którego oprawcy razem z ukraińskimi oddziałami słuzacymi hitlerowcom pacyfikowali (mordowali,gwałcili kobiety) Powstanie Warszawskie.
  Ta "bohaterka" nie słuzyła ,jak widać w regularnej armii i nie może byc traktowana ,jako jeneic wojenny.
  Ona z bezpiecznego helikoptera kierowała ogniem moździeży z ktorych jej kamraci zamordowali dziennikarzy oznakowanej ekipy rosyjskiej telewizji.
  I takiej "bofaterki" broni ,,cywilizowany" swiat?
  A media pisowskie z TVP i TV Trwam na czele zieją nie nawiscią przeciwko chrześcijańskiej Rosji, a taka Stiepan i Łakomiec to już przechodzą same siebie w bredniach antyrosyjskich.
 • @Casey 20:08:26
  Zdecydowanie tak!
 • @Nibiru 04:03:42
  Dobra i prawdopodobna ocena obecnych i przyszłych zdarzeń!
 • Po zakupie mąki krupczatki, 25 jaj i przeczytaniu tego tekstu
  najszła mnie wiekopomna idea, czy my żyjemy w "oparach" absurdu, czy nasza tzw. magdalenka to tylko mały wtręt w ciągłości historii, czy tzw. amerykańska "demokracja" to film dla ociemniałych widzów i głuchych radio efemoców, czy ten cyrk z trampem to pokazanie, że z "demokracją" w usa nie jest źle, w końcu kto by tam nie wygrał i tak będzie robił to co mu "lobby" każe, mylę się ?
 • Muzyka łagodzi obyczaje i wycisza
  Po raz kolejny przepiękna muzyka na koniec wpisu, kolejna perełka na święta. Niemożliwe, muszę przyznać Mańce najwyższą notę, nie tylko za muzykę. Pozdrawiam świątecznie
 • Wesołego Alleluja i Śmigusa Dyngusa dla wszystkich od Talbota
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/03/mesjasz.jpg?w=390&h=395
 • @Wrzodak Z. 08:14:14
  Tfu...- jak do Stiepan,Łakomiec z TVP dołączył Wildstein itd.,to stworzą żydo-banderowską TVP,coś jak ukraińska TV z Majdanem... - obrzydliwy wschodni syf.

  Won z nimi...
 • @Wrzodak Z. 08:14:14
  "Może nie na temat, ale zobacz za kim obstaje ,,świat demokratyczny" przeciwko Rosji."

  Widocznie Rosja sobie na to zasłużyła, tam wszystko jest na opak.
  Oni ciągle żyli w oblężonej twierdzy i żyją tak do dzisiaj - a świat poszedł do przodu...
  Dlaczego wobec tego, kształcą na zachodzie swoje dzieci?
  Co do Ukraińców, to oni mi latają, to jest taka sama nacja jak Rosjanie. Polacy należą do Słowian zachodnich, i niech tak pozostanie.
 • Co Do Autorki
  Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest...
  Autorka niby jest w USA i stamtąd pisze, a na Alexa: Percent of Visitors Rank in Country jej nie ma. Jest tylko jedna osoba z United Kingdom, która zamieszcza posty - czyli nasz Huzar Knight.
  Wniosek nasuwa się sam...

  http://www.alexa.com/siteinfo/www.neon24.pl
 • @Talbot 13:12:27
  Talbot, nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie auta, a rowery i nie dają, a kradną. Przecież od dawna wiemy, że Mańka nie jest Mańką, a Mańkiem, i pisze nie z USA jak czujnie zauważyłeś. Zresztą zostawmy to dzisiaj, w Wielką Sobotę. Słucham właśnie pięknej muzyki, jaką Maniek już po raz kolejny nam podsuwa (+Veni creator spiritus, pod wpisem o gorącym zwolenniku banderowskiej Ukrainy Krzysztofie Szczerskim), raduję się i staram wyciszyć, więc pozdrawiam wszystkich świątecznie
 • @Talbot 12:59:28
  ...Ty jesteś na opak... he,he,he...
  Rosja działa tak jak U.S.A.,Anglia - ale takie wschodnie młoty z Polski tego nie mogą zakapować.
 • @Talbot 18:19:30
  Trump nas jak zresztą każdy republikanin sprzeda Rosji, tylko jest kwestia ceny.

  Pozdrawiam i życzę wesołych, zdrowych świąt
 • @Casey 19:29:18
  Nastepna notka będzie na twoje nieszczęście krytyczna wobec PiS, nigdy nie krytykuję bezpodstawnie.
  Obie partie różnią sie tylko i wyłącznie na potrzeby wyborów. Jedynie co popierałam u Obamy, to reformę służby zdrowia. Ponieważ pracuje w słuzbie zdrowia, więc wiem najlepiej.
  Trump w pewnym sensie używa tej samej metody co Obama, mówi to co jego wyborcy chcą usłyszeć

  Pozdrawiam i życze spokojnych świat
 • @Casey 20:04:50
  U demokrató bez zmian, więc nie ma się cco rozpisywać
 • @Nibiru 20:09:37
  Probem w tym, ze nie bardzo wiadomo, gdzie wywołać konflikt zbrojny obcymi rękami. Próbowano na Ukrainie, ale Rosja ich przejrzała i dała sie sprowokować. Próbowali z PI, ale tez im nie wyszło, dzieki postawie Rosji i Iranu w Syrii.
  Teraz próbują w Europie, trafiając na bardzo podatny grunt. Obecna kllasa polityczna Europy, czyli lewacctwo jest skłonne wywoąć wojnę w Europie, byle nie stracić swoich przywilejów.

  Pozdrawiam i życzę spokojnych swiąt
 • @Zdzich 07:23:24
  Na moim blogu nie będzie żadnej cenzury. Chyba że ktoś będzie komuś ubliżał.

  Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.
 • @provincjał 09:42:20
  Niestety żyjemy w rzeczywistości podstawionej, w której ktoś inny sprawuję władzę z ukrycia. To własnie umożliwia system emokratyczny w amerykańskim wydaniu.

  Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt
 • @Bogdan 11:57:43
  Dziekuje bardzo i życzę spokojnych i zdrowych świąt.
 • @Wrzodak Z. 08:14:14
  Za całą tzw. politykę PiS, odpowiadaa Kaczyński z Macierewiczem. W PiS poza nimi nikt nie ma nic do gadania.
  Sawczenko jest dla mnie zbrodniarka wojenną i susznie została osądzona.
  Za pierwszego PRL słuchaliśmy rozkazów z Moskwy i wiadomo było, kto był pasem transmisyjnym.
  Dzisiaj PiS słucha rozkazów z Brukselli i Waszygtonu.
  Pozdrawiamm i życzę spokojnych zdrowych świąt.
 • @Talbot 13:12:27
  Mieszkam w Chicago od 1992 roku.
 • @Bogdan 13:42:20
  Wiec skąd w końcu Bogusiu piszę?
 • @Ślepa Mańka 16:12:38
  Maniek, mówię tylko jak Talbot, że nie piszesz z USA. Skąd piszesz?, niedługo się dowiemy.
  Uważam też Maniuś, że jak Wałęsa o Bolku, powinieneś z okazji świąt powiedzieć nam całą prawdę o swoim wieloletnim pisaniu, wcześniej na Nowym Ekranie i Neonie, tzn, że jesteś Mańkiem i że nie piszesz z USA.
  Pozdrawiam świątecznie
 • @Talbot 18:19:30
  Szeroko opublikowaną wymianą pomiędzy Trump'em i Putinem są następujące wypowiedzi:
  Putin powiedział: "Trump jest inteligentnym i utalentowanym mężczyzną."
  Trump powiedział: "Putin doskonale prowadzi swoj kraj i jest naturalnym liderem, nie to co mamy w tym kraju (USA)".

  Mówienie, że Trump jest "antyrosyjski", to kolejna porcja błota rzucona na Trumpa przez Clintonistów.

  Dodam, że Bernie Sanders jest żydowskim komunistą polskiego pochodzenia, a Hillary Rodham Rosenberg Clinton jest dobrą uczennicą takich jak Sanders. Na szkolenia jeździla Pociągiem Przyjaźni razem ze swoim przyszłym mężem Bill'em Blythe "Clinton'em". "Clinton" to przybrane nazwisko, gdyż urodził się z matki prostytutki i lokalnego pijaczyny o nazwisku Blythe, podobnie jak Obama.
 • @Ślepa Mańka 16:10:30
  ...no cóż,można mieszkać w U.S.A.,pracować w służbie zdrowia U.S.A. i rozumieć politykę Rosji itd.,
  wobec banderowców na Ukrainie,a można być PiS-owcem, w dodatku politykiem (!) i być ciemnym wschodnim młotem z Polski.

  Wesołych Świąt !
 • Nareszcie gadacie ludzkim głosem
  Mańka Ślepa jest z Chicago a Ranger był z Florydy,
  Ranger miał swój blog na livejournal,ru i też był ruskim agentem wpływu.
  Z czasem się ocknął i zaczął pisać sarkastycznie o Putinie.
  Mańka pisała cały czas krytycznie o PiS i Kaczyńskim, aż Kaczor raptem skoligacił się z Orbanem, który popiera Putina i prasa niemiecka, którą często cytuje niejaki Białas, raptem zaczęła pisać o Kaćzyńskim: że w Polsce jest bolszewizm

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-o-sytuacji-w-polsce-warszawski-bolszewizm/44676x

  Krótko mówiąc, nas Polaków rozgrywają służby ruskie i niemieckie.
  Mam nadzieję, że właściciel Portalu zdaje sobie z tego sprawę.
 • @Ślepa Mańka 16:11:30
  Ty mieszkasz w Chicago a ja mieszkałem po sąsiedzku w Lake Geneva.
 • @Talbot 17:32:29
  A ja tak prawie w połowie drogi między wami.
 • @Zdzich 16:45:49
  "Putin powiedział: "Trump jest inteligentnym i utalentowanym mężczyzną."

  Bo Putin jest utalentowanym agentem KGB - Polacy też brylują w służbach spec jalnych - wszyscy nas chwalą.
  Ale czy jego bezpieczniacki talent pomoże nam Polakom zachować naszą niepodległość?
  Putin jest rosyjskim patriotą a nie polskim. On działa w interesie mocarstwowej Rosji, a nie w interesie państw słowiańskich, tym bardziej nie w interesie Polski.
  Wykorzystał słabość Obamy zmanierowanego przez ideologię multi-kulti, tak jak reszta przygłupów z Europy wychiwanych e duchu Woodstock, i ukręci łeb Polakom, przy pierwszej nadażającej się okazji.
  Sam fakt, że nie chcą oddać nam wraka tutki świadczy o jego złych intencjach,
  Putin nie jest Słowianinem, tylko krypyożydem.
 • @Talbot 17:18:15
  ...ciebie to rozgrywa SBU Ukrainy.
  Wspierać banderowców,to tylko może jakiś Ukrainiec,Żyd,POPiS itd.

  "Washington Post" pisze o Dudzie,jak o jakimiś caudillo...

  Tylko jakoś w Moskwie nie szczują na PiS-owców.
 • @Seth 18:51:16
  "...ciebie to rozgrywa SBU Ukrainy.
  Wspierać banderowców,to tylko może jakiś Ukrainiec,Żyd,POPiS itd.
  "

  Ty się lepiej zajmij ciągnieniem laski Putinowi, bo jest to twoje hobby.
  Na wszystkich forach się pojhawiasz i nadajesz, że Polacy ciągną laskę Amerykanom.
  Zbok jesteś, czy co?
  Nawet na Neonie ciebie rozszyfrowali, że jesteś bolszewikiem nadają cym z Moskwy.
 • @fan-wolności 20:09:14
  ...to są narodowi-komuniści - Bosak,Giertych itd. i reszta tej bandy.
 • @Talbot 13:12:27
  Jestem tu prawie od początku istnienia Neonu i mieszkam w USA a mnie także nie ma wśród visitors. Ta alexa to świnia :-( .
 • @Talbot 20:14:59
  ...banderowsko-upowskim [amerykańskim - 70. polskich żołnierzy zabitych ] lachociągiem (Sikorski - to szef MON w rządach PiS) jak Ty, POPiS i reszta tej kliki - to wy jesteście.

  Siedzisz w U.S.A., to pilnuj amerykańskich interesów i możesz im "ciągnąć..."
 • W USA jest 3142 powiaty.W najbiedniejszym przecietny dochod na rodzine
  wynosi $16000 rocznie.Wokolo Washington DC jest 6 najbogatszych powiatow gdzie dochod roczny na rodzine wynosi $125000.Ci ludzie to wladza kraju.Nie ma roznicy, ktora partia rzadzi i kto jest prezydentem.Trump musi nie nalezec do tego towarzystwa poniewaz towarzystwo to wpadlo w panike.

  PS.To wklejanie papierkow od cukierkow przez loneStar jest irytujace.
 • @Seth 20:38:56
  Ja siedzę w Polsce, a ciągnienia laski, a tym bardzioej Putinowi bym się brzydził.
  Wyleź z tych ruskich kazamatów i rozejrzyj siię po świecie, potem dyskutuj o geopolityce.
 • @Stara Baba 20:20:45
  "Jestem tu prawie od początku istnienia Neonu i mieszkam w USA a mnie także nie ma wśród visitors. Ta alexa to świnia :-( ."

  Bo jesteś Stary Chłop, ale nie jesteś ślepy.
  Dlatego niejesteś w zainteresowaniu CIA.
 • @Talbot 20:47:54
  ...70. chłopaków zginęło za robienie laski (Sikorski ) U.S.A. w Iraku itd.,a Ty mi pieprzysz, o robieniu "laski" Putinowi ?!

  Za interesy Rosji Putina żaden Polak nie zginął !
 • @Talbot 18:28:46
  Widzę, że US$20 millionów TYGODNIOWO wydawanych przez Clintonistów na obsmarowywanie Trump'a działa nawet w wiosce Lake Geneva. Nie nadążam pisać sprostowań.
  Dopiero co Clintoniści zatuszowali zabójstwo Roberta King'a Bullock'a, Czarnego Republikanina, który przybył na wiec z Donaldem Trump'em dn. 11-go marca w Chicago, i już publikują głupoty że "Europa nie lubi Trump'a".
  1. Putin NIE jest agentem KGB!
  2. Putin jest rosyjskim patriotą a nie polskim i działa w interesie mocarstwowej Rosji. Tak jest! I to się chwali. Nikt na świecie nie ma takiego oddanego ojczyźnie przywódcy.
  3. Ale czy taki talent pomoże nam Polakom zachować naszą niepodległość? Tak! Putin chciał dyskutować powrót Kresów do Polski, ale Komorowski go zignorował.
  4. "Fakt, że nie chcą oddać nam wraka tutki świadczy o jego złych intencjach". Bzdura! Wrak leży na lotnisku od r. 2010 i nikt z polskiegio rządu nie podjął starań, aby go zabrać. To jest zła intencja polskiego rządu, a nie Putina.
  5. Putin NIE jest kryptożydem, tylko z dziada pradziada Prawosławnym Chrześcijaninem.
  Zgodnie z ogólnokrajowymi badaniami opinii publicznej dla 90 proc. mieszkańców Rosji "prezydent jest ostoją i nadzieją w ich życiu ziemskim, a prawie sto procent prawosławnych codziennie modli się o jego zdrowie i pragnie widzieć go jako dożywotniego przywódcę wielkiej Rosji". "Nie jest tajemnicą, że tytaniczne siły dla dobra Rosji otrzymuje on [Putin] od Boga" – podkreśla dokument Komitetu Narodowego +600.
 • @Talbot 17:32:29
  Lake Geneva to bardzo dobry adres.Sam plac pod dom kosztuje 3.9 mln.
  http://www.landwatch.com/Walworth-County-Wisconsin-Land-for-sale/pid/310960733
  Moj syn, ktory jest chyba Zydem wynalazl plac kolo Lake Geneva na Internecie, kupil nie ogladajac za $35K, zakrecil sie na piecie i sprzedal za $47K.
 • @Zdzich 22:24:07
  "Putin NIE jest agentem KGB!
  2. Putin jest rosyjskim patriotą "

  Kim jest Putin poczytaj artykuły z rosyjskich stron patriotycznych

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-o-obecnie-rzadzacej-elicie-2016-03

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-wyprzedaje-majatek-rosyjski-zydom-rottenbergom-2016-03

  Jeżeli oni piszą głupoty, to jaka jest prawda?
 • @Talbot 14:32:51
  1. Wolna-Polska nie jest "rosyjską stroną patriotyczną".
  2. Po czynach go poznasz. (Putin już trzy razy zapobiegł III-ej wojnie światowej.)
  3. Nienawiść zaślepia.
 • @Zdzich 07:23:24
  Przyznam się, że czytam tutaj wszystkie komentarze po kolei, ze względu na wypowiedzi @LeonStar1776. Komentarze @LeonStar1776, jak dla mnie są OK. Natomiast Pana zarzut mający świadczyć przeciwko @LeonStar1776, nie jest merytoryczny, które to niedopełnienie uniemożliwia przyznanie Panu racji. Nie podał Pan faktów, dowodów na poparcie inwektyw, jakie arbitralnie przypisał @LeonStar1776, i to w sytuacji, gdy ja jestem pełna podziwu dla logicznego myślenia, wiedzy, @LeonStar1776. @LeonStar1776 na pewno nie jest debilny. Jeśli coś ma być debilnego, to tylko ten Pana komentarz. Sorry. Pozdrawiam :D
 • @Krystyna Trzcińska 00:10:09
  Zarzuty merytoryczne odbyły się w poprzednich latach. Obecnie pozostał tylko wniosek: LoneStar jest debilem.
  Nie każdemu dane jest zauważyć ...
 • POLACZKI CZEMUN SIE PODNIECACIE WYBORAMI W USA????????????
  Gardzę wami Polaczki Podniecacie się wyborami w USA a jeden z komentujących nawet się przyznał że naganiał amerykańskie barany do urn wyborczych Jesteście ciule Zarówno w USA jak i w Polsce wybory to farsa żydowskich macherów od okradania obywateli Już dawno powinniście to wiedzieć palanty Polaków ktoś prowadzi w USA do urn wyborczych i zgarnia kasę A co z wizami do USA??Jak staliśmy pod ambasadą USA tak stoimy by za 3 minuty rozmowy z konsulem zapŁacić 160 dolców i odejść z kwitkiem, czyli bez wizy Żal mi was Palanty Robicie z siebie ekspertów od polityki światowej a jesteście zwykle zera Tylko bojkot wyborów może coś zmienić zarówno w USA jak i w Polsce Kolaborujecie z reżimem palanty Powinno się was za to postawić pod mur a najlepiej powywieszać na latarniach Tylko kto to miałby zrobić??Pozdrawiam w ten świąteczny poniedziałek Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Ps żal mi was ,żal Jeszcze wami nie gardzę ale to tylko kwestia czasu
 • @Krystyna Trzcińska 00:10:09
  A nie mówilem?
  Chyba że powyższe jeszcze Pani nie wystarczy na dowód.
 • @Ślepa Mańka 15:53:15
  Clinton to obyta w świecie establishmentu i finansjery USA intrygantka, niewiarygodna kłamczucha bez jakichkolwiek skrupułów osoba, która dla własnych ambicji jest w polityce od ponad 30 lat zaczynając jako żona Billa Clintona w Arkansas z niezliczoną ilością afer w tym aferą Whitewater, poprzez inne afery, współfundatorka z Billem fundacji gdzie wpływy u nich zdobywają zagraniczne rządy poprzez dotacje na ich fundacje i przez to lobby w ich interesie w USA , kobieta, która dla kariery politycznej zniosła publicznie policzek afery rozporka Billa męża i prezydenta z Monika Lewiński, senator ze stanu Nowy Jork gdzie nigdy wcześniej nie mieszkała, ale kupiła tam dom aby zyskać poparcie lewacko-komunizującej bidoty w wyborach, poprzez Ministra spraw zagranicznych tzw. Secretary of State USA gdzie tajemnice państwowe wysyłała mail-em z prywatnego serwera czym złamała prawo i dzisiaj z tego powodu jest kryminalnie śledzona przez FBI. I z tego powodu oprócz intryganctwa powinna być oskarżona czego nie robią bo w USA niektórzy tak jak ona są "ponad prawem" o czym nie znający USA o tym nie wiedzą. Jednym słowem jej wygrana będzie kontynuacją amerykańskiego lewactwa i dalszej degeneracji USA.
 • @@@!
  Dlaczego Trump miałby być niebezpieczny dla Izraela? A no dlatego, że USA z Iranu potencjalnego terrorysty zrobiła sojusznika, musiała tak zrobić, bo tego wymagał ruch na szachownicy w związku z Chinami. A to oznacza, że państwo Izrael przestaje być pod parasolem ochronnym USA. Tak więc żydostwo w pośpiechu szuka punktu zaczepienia, bo czas do ich upadku się zbliża nieubłaganie. Prawdopodobnie obrali sobie za cel środkową Europę tzn, Polskę i Ukrainę, problem leży w tym, że Ukrainę udało się szybko rozmontować a Polski jeszcze nie. Dodatkowa kwestia to nacjonaliści, patrioci w Polsce. Miało ich wyjechać na zachód dużo więcej i przeczyścić tu teren kontrolowanym chłodzeniem gospodarki i maksymalnym bezrobociem. Jednak za wielu zostało, plus fakt, że ostatnimi laty młodzi patrioci zaczęli się przebudzać. Coś trzeba z Nami zrobić, po to powstał KOD, po świętach będą chcieli zrobić w Polsce Majdan, jak będzie chaos to będzie trudniejsza organizacja, od dłuższego czasu Angole szkolą Ukraińców, do tego dochodzą dofinansowania militarne i podsycanie skrajnie wrogich dla Polski przekonań banderowskich. Mówi się tam, że Polacy są jednym z największych sojuszników USA i to My jako ramię Jankesów zrobiliśmy im Majdan, między innymi z pieniędzy AmberGold!(600 mln zł!), mówił o tym otwartym tekstem do nas sam Putin. Jeśli dojdzie do konfliktu zbrojnego to się wyrżniemy z Ukraińcami do pnia, będzie czysty teren dla żydostwa z pogrążonej w chaosie europy zachodniej i tych z Izraela. No to teraz nie dziwi zaproszenie przez ussmanów kodziarza żyda Kijowskiego...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930