Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Słowo o wyprawie kijowskiej prezydenta Dudy-widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Duda jedzie do Kijowa z poparciem dla banderowskiej Ukrainy, jako strategicznego partnera, będacego juz prawie bankrutem ekonomicznym, z niezachwianym poparciem dla jego wojny z Rosją.

 Prezydent naszego państwa, Andrzej Duda, udaje się za parę dni z oficjalną wizytą na Ukrainę. Niewątpliwie głównym macherem i organizatorem tej wizyty jest Krzysztof Szczerski, robiący za głównego consigliere prezydenta Dudy w sprawach polityki zagranicznej.

 Musimy pamiętać, że dla Krzysztofa Szczerskiego to Ukraina a nie Polska jest sercem Europy, ponadto jest on gorącym zwolennikiem i orędownikiem banderowskiej Ukrainy, która dodatkowo rości sobie pretensje terytorialne wobec Polski.
 Musimy również pamiętać, że jedyną ideologią spajającą Ukrainę w jedno państwo, jest ideologia czystek etnicznych, którą pogrobowcy banderowców chcieli realizować wobec swoich rosyjsko-jezycznych sąsiadów w Donbasie, a wczesniej z pełnym powodzeniem realizowali czystki etniczne wobec Polakow na Wołyniu podczas drugiej wojny.
 Musimy na pewno pamiętać, że banderowski zamach stanu został poparty przez wszystkich eliciarzy, których władza pochodzi przez ostatnie 25 lat z nadania człowieka Moskwy gen. Czesława Kiszczaka, nazwanego przez Szechtera człowiekiem honoru. Natomiast człowiek, który pełni dzisiaj władzę z nadania magdalenkowych decydentów, jako jeden z pierwszych pojechał na majdan, by wyrykiwać hasła banderowskich ludobójców, z którymi oni szli mordować w bestialski sposób swoich wczorajszych sąsiadów Polaków.
 Musimy też pamiętać, że obecny prezydent realizuje mityczny tzw. „testament Lecha Kaczynskiego”, która stawia na politykę za wszelką cenę dokuczania Rosji i jej jak najgłośniejszego obszczekiwania piskliwym głosem jakiegoś pudla mieszanej rasy. Obecni eliciarze jakby nie zauważają, że jednak mamy wspólną granice z Rosja w okręgu królewieckim.
 Musimy też pamiętać, że prezydent Ukrainy w sposób obcesowy, powiedział naszym eliciarzom rojącym sobie w swoich zakutych łbach, że bez Polski nie może się odbyć żadna konferencja pokojowa, że jeśli on będzie chciał się dogadać z kimś z Polski, to na pewno nie z naszymi nadymanymi eliciarzami z pisowskiej warszafki, tylko wzorem CIA, pójdzie do ludzi mających rzeczywista władzę w Polsce z pudełkiem po czekoladkach firmy „Rosen”, wypełnionymi twardą walutą. Natomiast z chłopcami na posyłki nie zamierza rozmawiać i tracić czasu.
 Nasze niezlustrowane magdalenkowe eliciarstwo, zrobi zresztą łaskę za darmo każdemu, kogo tylko mu wskażą jego mocodawcy. Wydano więc naszemu eliciarstwu rozkaz przekonania narodu, że jedynym naszym strategicznym partnerem na wschodzie jest Ukraina. Eliciarze mieli nigdy Polakom nie wspominać o tragedii wołyńskiej, w której banderowcy w imię swojej ideologii czystek etnicznych, zamordowali przy milczącej i życzliwej zgodzie Niemców, kilkaset tysięcy swoich polskich sąsiadów. Zresztą ludobójca Bandera nieprzypadkowo znalazł schronienie w Niemczech, w amerykańskiej strefie okupacyjnej. Tragedia wołyńska miała być zapomnianą, tak samo jak za komuny do 1989 roku był mord w Katyniu.
 Pierwsze pokazowe ciągnięcie laski za darmo w świetle reflektorów naszego eliciarstwa było oświadczenie, że gazociąg który Rosja proponowała, by szedł przez terytorium Polski i Białorusi z pominięciem Ukrainy, nasze eliciarstwo oświadczyło, że nie daje zgody na taki przebieg gazociągu-gazociąg musi przebiegać przez terytorium Ukrainy i Polski z pominięciem Białorusi. Nasze prasowe lachociągi podały nawet informację, że Rosja zażądała przebiegu eksterytorialnego gazociągu, niczym Hitller przebiegu autostrady przez Polskę łączącej Niemcy z Prusami Wschodnimi. Tu było zgodne robienie laski Ukraińcom oczywiście gratis, zarówno przez obóz zdrajców i zaprzańców, jak i patriotów inaczej, na stanowczy rozkaz magdalenkowych nadzorców.
 Nie trzeba dodawac, że wskutek takiej decyzji magdalenkowych mocodawców, w niedalekiej przyszłości, będziemy musieli kupować gaz rosyski od Niemiec, ponieważ Rosja nie pozwoli sobie na bezczelną kradzież gazu przez banderowców. Groteskowo wygląda protest naszego eliciarstwa w sprawie budowy drugiej i trzeciej nitki gazociągu po dnie Bałtyku, przeciw między innymi rodzinie banksterow Rotschildow.
 Za nieodwzajemnioną i bezgraniczną miłość do banderowców, nasze eliciarstwo zostało przez nich potraktowane jak stara, brudna szmata, którą się nikt nie wyciera, by się nie pobrudzić. Za wsparcie majdaniarskiego przewrotu banderowców całym sercem, nasze eliciarstwo nie otrzymało nic w zamian poza przyznaniem paru orderów dla najbardziej krewkich eliciarzy, wspierających banderowski zamach stanu.
 Nie bardzo więc rozumiem, po co ta cała wyprawa kijowska, przecież ustalenia dotyczących zadań dla naszego niezlustrowanego eliciarstwa dawno już zapadły właśnie w sprawach ukraińskich, w których nasze eliciarzyny nie mają nic do gadania, chyba tylko po to, by się w świetle kamer nadymać, jacy to jesteśmy niezależni. Być może pisowscy propagandyści wspomną, że prezydent podczas spotkania coś tam bąknął o Wołyniu, bo inaczej to być może pisowski wyborca zaczął by się zastanawiać, nad takim właśnie patriotyzmem w wydaniu eliciarzyn z pisowskiej warszafki.
 W swietle wydarzeń wokół długu ukraińskiego wobec Rosji, którego Rosja banderowcom raczej nie odpuści, nasi eliciarze zostali zmuszeni do wyjazdu, celem ustalenia jakiejś formy pomocy dla banderowskiego rządu. Żądanie od banderowców, by przeprosili nas za Wołyń, jest czymś zupełnie niepoważnym, w świetle tego co wiemy o naszych niezlustrowanych autorytetach oralnych. Z chłopcami na posyłki nie podejmuje się żadnych wiążących decyzji, tylko się im wyznacza zadania do wykonania.
 Jednak w kontekście wojny o Iran toczącej się obecnie na terenie Syrii i częściowo Iraku, pomiędzy Rosja, Iranem, Chinami a NATO, Polska jako niezawodny sojusznik banderowskiej Ukrainy, wyśle swoje wojska zgodnie z zapowiedzią. Tylko nie mamy pewności, czy zamiast na front syryjski, wojska te trafią na Donbas, w obronie ukraińskiej demokracji w banderowskim wydaniu. Nie trzeba chyba dodawać, że taki krok byłby oficjalnym wypowiedzeniem wojny Rosji, przez naszych magdalenkowych mocodawców.
Dopóki sprzedajemy broń banderowcom, miejmy nadzieję że nie dajemy im jej za darmo, to że strony Rosji, atomowego mocarstwa nic nam nie grozi. Kto to zresztą wie,czy jakaś broń z magazynów rosyjskich nie trafia do banderowców. Najwyżej możemy kupować droższy gaz i ropę od innych dostawców. W końcu to przeciętny Nowak jako podatnik pokrywa koszty zabawy w wojnę na sankcje z Rosja. Ale sytuacja się zmieni, gdy polski żołnierz wyruszy na wojnę przeciw Rosji do Syrii czy na Ukrainę.
Pisowscy eliciarze wraz że swoimi propagandystami wmawiają nam, że Rosja to papierowy tygrys, niemalże każdego dnia słyszymy od nich, że gospodarka rosyjska osiągnęła dno, a krach ekonomiczny nastąpił przedwczoraj, tylko że jest ukrywany.
 Natomiast o tragicznej sytuacji ekonomicznej na Ukrainie nijak się od nich dowiedzieć nie można, a przecież według banderowskiego Kijowa, trwa wojna z Rosja. Więc wyprawa do banderowców, bankruta ekonomicznego, który na dodatek dał mocno po ryju pisowskim eliciarzynom, rojącym sobie o decydującej ich roli mediacyjnej w sprawie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, nie ma żadnego sensu, poza tylko kolejnym robieniem laski za darmo na koszt polskiego podatnika, oraz popychanie Polski do zawieruchy wojennej przeciw Rosji.
 Na zakończenie należy sobie zadać pytanie, dlaczego za strategicznego patrnera Ukrainy wszystko jedno jakiej, nie wzięła sobie Białoruś, Słowacja Węgry, Czechy Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, tylko akurat Polska. Dlatego że w tych krajach została przeprowadzona lustracja. W Polsce jak wiemy tego nie było i dopóki Polską będą rządziły kreatury z nadania Magdalenki, polityka zagraniczna będzie ciągle niezrozumiała dla przeciętnego Polaka, w końcu płatnika tej niekorzystnej dla niego polityki, realizowanej przez kolejny rząd z magdalenkowego nadania.

 

KOMENTARZE

 • wyprawa do upa dliny
  Raczej na pewno celem poświadczenia ruskiej pożyczki,dostaw węgla,broni i amunicji,dalszego zezwolenia na kradzież -"rewers" gaz przez reżim chazara i upa.Chłopaki dary,dary niosą.
  Pis dlatego się ociąga z "500zl" i innymi obietnicami,bo nie ogarnia co jeszcze bracia chazarzy z PO nawywijali w MF i jakie są długi Polski.
 • Ukraiński samolot może otrzymać nazwę Bandera 11 Grudzień 2015 by Zygfryd Gdeczyk
  300mln na ukraińskie firmy od pana Komorowskiego= dobry pan!!!


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=prezydent%20komorowski%20da%C5%82%20350m%3Bn%20na%20rozw%C3%B3j%20firm%20ukrai%C5%84skich&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjx3JTGn9TJAhULWCwKHUFeB1wQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Ftvn24bis.pl%2Fwiadomosci-gospodarcze%2C71%2F300-mln-zl-dla-ukrainskich-firm-prezydent-proponuje-specjalny-fundusz%2C410905.html&usg=AFQjCNEZKcppttIQXbehrBwtaZ1ZYOK0oA

  W tym samym czasie w Polsce bankrutują małe firmy...więcej i więcej pan Komorowski nie stworzył specjalnego funduszu dla nich....

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=w%20polsce%20bankrutuj%C4%85%20ma%C5%82e%20firmy%202015%20rok&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiL5avnoNTJAhVI3SwKHXnfAWYQFgg7MAQ&url=http%3A%2F%2Fmsp.money.pl%2Fwiadomosci%2Fzarzadzanie%2Fartykul%2Fupadlosc-polskich-firm-od-poczatku-roku%2C50%2C0%2C1784882.html&usg=AFQjCNHOosZ8qW-NR4eNmoIMAEi6zkHnXw

  Upadłość polskich firm. Od początku roku coraz więcej bankructw

  W pierwszych 4 miesiącach tego roku upadło więcej firm niż w tym samym czasie roku poprzedniego - 139 wobec 125. Natomiast w samym kwietniu sytuacja jest inna. W ubiegłym miesiącu zbankrutowało 60 spółek wobec 65 w analogicznym okresie roku 2014.


  Takie dane wynikają z danych Euler Hermes. Stało się tak głównie dzięki mniejszej ich liczby w budownictwie oraz w handlu. Poprawa nie jest jednolita, nie obejmuje całej gospodarki - zaznaczają autorzy raportu.

  Rośnie natomiast liczba bankructw firm usługowych i produkcyjnych. W ubiegłym miesiącu upadłości spółek znacząco wzrosły w województwie mazowieckim. Odwrócenie tendencji widać z kolei w pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

  Podobne wnioski wypływają z raportu firmy Coface, przeprowadzonego dla pierwszego kwartału bieżącego roku. Główny wpływ ma na to otwartość polskiej gospodarki na zagraniczną wymianę handlową.

  Poza bankructwami przedsiębiorstw statystyki pierwszego kwartału 2015 r. przynoszą znaczny wzrost liczby upadłości konsumenckich. Nowelizacja przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej, która weszła w życiu z początkiem tego roku, spowodowała uproszczenie procedury oddłużeniowej osób fizycznych. W rezultacie wzrosła liczba osób, które począwszy od 2015 r. ogłosiły upadłość konsumencką jako rozwiązanie problemu zadłużenia.

  Prognozy na nadchodzący rok są mimo wszystko optymistyczne. - Pomimo wzrostu upadłości w pierwszym kwartale 2015 r., nasze przewidywania zakładają utrzymanie się pozytywnych tendencji w popycie wewnętrznym, jak również wyższą dynamikę eksportu niż zanotowana w pierwszym miesiącu br. - podsumowuje główny ekonomista Coface w Polsce Grzegorz Sielewicz.  W tym samym czasie przymusowo i bez jego zgody Polaków zabrano z budżetu kraju ciężką krwawicę narodu....i kontynuowano wspomagane przez polskiego podatnika,ukraińskich firm , które to ukraińskie firmy/Antonow/ w hołdzie Stefanowi Banderze planują nazwać firmę imieniem twórcy ideologii, która wymordowała ludobójczo 150-200 tys.polskich obywateli z rodzinami.

  http://static.kresy.pl/image/x/63156fee843ff1c585af5a1abe83c1d3.jpg

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=zak%C5%82ady%20antonow%20imienia%20bandery&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjMobT4ndTJAhVJjCwKHW8tBm8QFggmMAI&url=https%3A%2F%2Fcyklista.wordpress.com%2F2015%2F12%2F11%2Fukrainski-samolot-moze-otrzymac-nazwe-bandera%2F&usg=AFQjCNFkydeIXBHyAQZKFJPXkzx1RuYn3A
 • @trojanka 17:55:12
  Czy pan Prezydent Duda ma zamiar kontynuować te linię?????
 • I tak od dawna, na kolanach przed rzeźnikami z Wołynia
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polonia%20we%20lwowie%20wyrzucona%20z%20lokalu&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_g7ajpdTJAhXFWywKHfipDWMQFgg7MAU&url=http%3A%2F%2Fwww.bibula.com%2F%3Fp%3D34952&usg=AFQjCNEWaenmjjlX1BnA_JbZVWNOPv8Z2A


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polonia%20we%20lwowie%20wyrzucona%20z%20lokalu&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_g7ajpdTJAhXFWywKHfipDWMQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.kresy.pl%2Fwydarzenia%2Cukraina%3Fzobacz%2Fpolacy-ze-lwowa-walcza-o-kosciol-sw-marii-magdaleny&usg=AFQjCNGVO25h5xwKD8zuMztTddrdFQCHFg


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polonia%20we%20lwowie%20wyrzucona%20z%20lokalu&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_g7ajpdTJAhXFWywKHfipDWMQFggpMAI&url=http%3A%2F%2Fwirtualnapolonia.com%2F2012%2F09%2F27%2Fpolskie-radio-lwow-zamkniete%2F&usg=AFQjCNGzf5Pmv5LLCcLWW7reGMIXk6hRyA  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=mniejszo%C5%9B%C4%87%20polska%20na%20ukrainie&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjA0PuWp9TJAhWFlCwKHVQuC3QQFghPMAo&url=http%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F15878576%2Fks-isakowiczzaleski-banderowcy-beda-gnebic-mniejszosc-polska-na-ukrainie&usg=AFQjCNFldNodbvK2a24VgB55o8RSGZ7-6w
 • Ukraiński zespół parlamentarny - OUN-UPA w polskim parlamencie
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polska%20finansuje%20organizacje%20ukrai%C5%84skie&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwju8NCCvdTJAhXC1ywKHTB7AF8QFggwMAQ&url=http%3A%2F%2Fblogpress.pl%2Fnode%2F21460&usg=AFQjCNF3XMFgl4Ivl8I8bF_gNDyYRGfETQ&bvm=bv.109395566,d.bGg
 • ---dzieje się
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielka-awantura-w-Radzie-Najwyzszej-Premier-Ukrainy-wyniesiony-na-rekach-z-mownicy,wid,18039052,wiadomosc.html?ticaid=11619c&_ticrsn=3
 • Polska w hołdzie dla UPA?
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polska%20finansuje%20organizacje%20ukrai%C5%84skie&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwieqsHHvtTJAhXEXiwKHRE6Bl44ChAWCC8wAw&url=http%3A%2F%2Fnovorossia.today%2Fpolska-w-holdzie-dla-upa%2F&usg=AFQjCNGKHINWMVvU1tBJfyynD2CDT9Xxlw
 • Polska pomoc dla Ukrainy; depesza PAP 28 kwietnia 2015 r.
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polska%20finansuje%20organizacje%20ukrai%C5%84skie&source=web&cd=33&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiExtrgv9TJAhUM2SwKHbPdA104HhAWCCcwAg&url=https%3A%2F%2Fwww.msz.gov.pl%2Fpl%2Fp%2Fmsz_pl%2Faktualnosci%2Fmsz_w_mediach%2Fpolska_pomoc_dla_ukrainy__depesza_pap_28_kwietnia_2015%3Bjsessionid%3D838EDEB7C7748B987A93846E6F685A5A.cmsap4p&usg=AFQjCNHLL_-LfHl-anY5j75yWJ86A2Tejg&bvm=bv.109395566,d.bGg

  z artykułu....................................................................................................................................................................................................................................
  Polska potroiła pomoc humanitarną, techniczną i rozwojową dla Ukrainy w porównaniu z 2013 rokiem. W 2016 roku MSZ planuje wydać ok. 24 mln zł.  Polskie władze przygotowują też kolejne konwoje humanitarne. Dotychczas za naszą wschodnią granicę dotarły konwoje: do Obwodu Charkowskiego i Dniepropawłowska. Planowane są kolejne na wschodnią Ukrainę. W trakcie poniedziałkowych konsultacji polsko-niemieckich premier Ewa Kopacz poinformowała, że w połowie maja po raz pierwszy zostanie wysłany polsko-niemiecki konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy.  Samorządy konsultują swoją pomoc dla Ukrainy z MSZ. Udzielą jej wsparcia na poziomie 20-30 mln zł. Z 800 miast w Polsce 75 ma umowy partnerskie z miastami na Ukrainie.  Podczas styczniowych polsko–ukraińskich konsultacji międzyrządowych z udziałem premier Kopacz w Kijowie potwierdzona została gotowość Polski do udzielenia kredytu w wysokości 100 mln euro.  Polska podpisała też porozumienie o stażach przedstawicieli ukraińskich organów kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli. Będzie również uruchomiona polsko-ukraińska Rada Wymiany Młodzieży. MSZ chce też umożliwić podjęcie studiów obywatelom Ukrainy w ramach programów stypendialnych.

  Polska wzmacnia również potencjał sił zbrojnych Ukrainy, w ramach programu szkoleniowego NATO.
  ===============
  W Polsce jak wiadomo dzieje się świetnie,bogaty, zasobny kraj, działa służba zdrowia, rozwijają się firmy,młodzi wracają do kraju, spadło o 10% bezrobocie,rośnie przyrost naturalny..itp.
  Dlatego ,można wyprowadzać z budżetu setki milionów złotych dla bogatego w surowce, czarnoziemy ponad 40 mln Ukrainy.
  tyle sarkazmu.
  A na poważnie, Gdzie na Ukrainie znikają m.in. polskie pieniądze wydarte Polakom????
  Ludziom na Ukrainie podnosi się opłaty komunalne , korupcja, brak jakichkolwiek reform,ciągła wojna z Donbasem.

  Co finansują Polacy????
  Napełniają kieszenie oligarchów ukraińskich???finansują korupcję w sferach rządowych?????zabijanie dzieci w Donbasie????
 • itd......
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polska%20finansuje%20organizacje%20ukrai%C5%84skie&source=web&cd=68&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja_obJwtTJAhUGGCwKHdVkAm84PBAWCEYwBw&url=http%3A%2F%2Falexjones.pl%2Faj%2Faj-polska%2Faj-publicystyka%2Fitem%2F49716-ukraina-zamyka-granice-przed-antybanderowcami&usg=AFQjCNF0Q9SA6UhCrIMRdi-Y7HX8HtT3HA&bvm=bv.109395566,d.bGg
 • @ninanonimowa 19:56:24
  Dlatego chyba nasz Prezydent jedzie tam z odsieczą

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930