Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Polska i Ukraina po negocjacjach w Mińsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po uzgodnieniach w Mińsku widać całkowitą klęskę polityki prowadzonej i zmonopolizowanej przez pisowskie "eliciarstwo", nazywanej też inaczej testamentem Lecha Kaczyńskiego.

Myślę, że warto się zastanowić w jakim miejscu znalazła się Polska i Ukraina po tzw. szczycie w Mińsku. Podpisany tam rozejm będzie miał swoje konsekwencje także dla naszego kraju.

Na wstępie proponuję zastanowić się, czy sojusz polsko-ukraiński miał rację bytu po rozpadzie ZSRR. Według mnie tak i z powodzeniem mógłby trwać do dziś, ku zadowoleniu obu krajów. Przede wszystkim w czasie kiedy włączono Polskę do struktur NATO należało też zabiegać o akcesję Ukrainy. Wtedy wysłanie wojsk NATO na Krym zakończyłoby się pełnym powodzeniem. Po upadku Związku Radzieckiego Rosja nie była zdolna do żadnej wojny, zaś ciągle pijany Jelcyn pokazał, iż nie jest żadnym przywódcą, lecz zwykłym pijakiem. Gdyby został podjęty taki scenariusz działań przez elity żydowskich neokonserwatystów, sprawujących władze w USA od czasów Reagana po dzień dzisiejszy, Rosja byłaby dziś jedynie dostarczycielem tanich surowców dla korporacji zachodnich i nie stanowiłaby dla Polski żadnego zagrożenia. Jednak głównym wrogiem dla neokonsów jest od 1979 r. Iran. Dziś łatwo ocenić jak amatorska w skali globalnej jest ich polityka, dająca pierwszeństwo izraelskiej racji stanu nad racja stanu USA. Z kolei za Jelcyna doszło do rozkradzenia majątku Rosji, przez oligarchów, głównie żydowskiego pochodzenia. Wątpię by w owym czasie ktokolwiek z Polski, usilnie namawiał Amerykanów do przyjęcia w poczet struktur NATO także Ukrainy.

W chwili rozpoczęcia majdaniarsko-banderowskiej rewolucji na Ukrainie, sytuacja była już zupełnie inna niż w czasach Jelcyna.  Musimy też ciągle mieć na uwadze, że dla rządzących Ameryką neokonsów celem był, jest i będzie Iran, dlatego też wszystkie działania są temu podporządkowane tej właśnie kwestii. Również banderowski zamach stanu na Ukrainie. Skoro Rosja wyraziła stanowczy sprzeciw wobec uczynienia z Syrii strefy amerykańskich wpływów, to trzeba było wywołać wyniszczający konflikt zbrojny z Ukrainą. Tymczasem putinowska Rosja dysponującym lepszym niż USA wywiadem zaskoczyła amerykańskich decydentów zajęciem Krymu. Warto zauważyć, że półwysep krymski stanowi najważniejszy punkt strategiczny do lotniczego uderzenia na Iran.  Gdyby Krym należał do NATO, można byłoby szantażować Rosjan uderzeniem na Moskwę oraz najważniejsze ośrodki przemysłowe. Ponownie zatem podkreślam, że zajęcie Krym przez NATO w czasach Jelcyna uczyniłoby z Ameryki faktycznych panów świata, a Rosję rzuciło na kolana.

Dziś widzimy, że żydowscy neokonsi w sprawie Iranu niczego nie osiągnęli. Wywołali jedynie bezsensowną wojnę w Iraku oraz w Afganistanie, którym amerykańska armia ewidentnie nie sprostała, co w efekcie przyczyniło się do powstania potężnego kryzysu ekonomicznego, który trwa po dziś dzień. Obecnie można z całym przekonaniem stwierdzić, że polityka amerykańska nakierowana wyłącznie na wojnę z Iranem poniosła całkowitą klęskę i znalazla się w ślepym zaułku.

Nie udało się Ameryce związać Rosji wojna z Ukrainą, w związku z czym rachuby naszych eliciarzy legły w gruzach, zwłaszcza po zakończonych negocjacjach w Mińsku. Czołowy pisowski demagog Krzysztof Szczerski, którego podejrzewam o bycie ukraińskim agentem wpływu, powiedział:

„Putin sam dobrał partnerów w rozmowach o Ukrainie. Dawniej wydawało się niemożliwe, by o Kijowie rozmawiać bez Polski”.

Ręce opadają …i nie tylko. Za kadencji Lecha Kaczyńskiego Putin i Miedwiediew robili w portki ze strachu, gdy pomyśleli o polskim prezydencie, po czym trwożnie pytali polskiego przywódcę, czy byłby łaskaw porozmawiać o Ukrainie. Niewątpliwie każdą decyzję w sprawach gospodarczych i politycznych musieli konsultować z naszym prezydentem. 

Takie rzeczy może opowiadać gość kompletnie oderwany od rzeczywistości politycznej, albo faktycznie agent obcego wywiadu.

Panie Szczerski!!! Do póki nie będzie w Polsce przeprowadzonej totalnej lustracji, nigdy nie będziemy prowadzili samodzielnej polityki zagranicznej, zgodnej racją stanu. A ostatnią jej próbę utracił właśnie Lech Kaczyński, uczestnik wszystkich posiedzeń w Magdalence, na których to gen. Kiszczak w bardzo wąskim i zaufanym gronie swoich agentów dzielił władzę nad Polska.

Jeśli uwzględnimy te rzeczywiste uwarunkowania i ograniczenia, a właściwie brak polskiej polityki zagranicznej, to lepiej można rozumieć prowadzenie „polityki jagiellońskiej” w wykonaniu Lecha Kaczyńskiego. Polityka ta polegała, jak to wulgarnie ujął były minister spraw zagranicznych - Sikorski, na „robieniu laski Amerykanom za darmo”. No może za wyjątkiem 15 mln USD, które otrzymała bliżej niezidentyfikowana grupa osób, trzymająca rzeczywista władzę w Polsce. Swoją drogą myślę, że akurat totalna lustracja by ich tej władzy pozbawiła.

Myślę też, że tak jak w przypadku udziału Polski w irackiej wojnie, ta sama grupa osób otrzymała od Amerykanów pieniądze za popieranie banderowskiego zamach stanu na Ukrainie. Jak napisałam na początku, tylko przyjęcie Ukrainy do NATO w tym samym czasie co Polski miało sens. Dzisiaj, jak pokazuje to spotkanie w Mińsku nie ma najmniejszego sensu, ponieważ Rosja pokazała swoją siłę oraz możliwości destabilizacji Ukrainy, a zwłaszcza niszczenia jej gospodarki. Dzisiaj politykę wrogości wobec Rosji przy jednoczesnym, szerokim otwarciu się na Ukrainę, mogą proponować Polsce jedynie agenci wpływu obcych państw.

Oceniając spotkanie w Mińsku z perspektywy polskiej racji stanu możemy powiedzieć, że polityka popierania banderowskiej Ukrainy przeciw Rosji, poniosła całkowitą klęskę. Przybycie Jarosława „Majdaniarza” do Kijowa, by poprzeć banderowski pucz, było początkiem klęski tzw. „polityki jagiellońskiej”. To właśnie ten genialny strateg pisowskiej „warszafki” zapoczątkował klęskę wymyślonej przez Giedroycia polityki, plując tym samym na groby pomordowanych przez banderowców Polaków. W imię czego? Wojny Rosji z Zachodem? Jeśli ten geniusz strategii miał taką nadzieję, to jego talent reprezentuje poziom meneli spod budki z piwem. Polscy „magdalenkowi eliciarze” z Jarosławem „Majdaniarzem” na czele nie realizowali żadnej polityki jagiellońskiej! Polityka jagiellońska, której ostrze wymierzono w Rosje, była głównym instrumentem do duraczenia elektoratu nastawionego patriotycznie. Ne miała i nadal nie ma nic wspólnego z twardą rzeczywistością polityczna i jej uwarunkowaniami. Ostatnie spotkanie w Mińsku dobitnie to pokazało, jak również obnażyło dyspozycyjność „eliciarzy” z magdalenkowego nadania.  

Spotkanie w Mińsku było prowadzone pod dyktando Rosji i zakończyło się jej zwycięstwem. Putin zmusił banderowską Ukrainę do uznania dwóch republik - Donieckiej i Ługańskiej, ostrzegając jednocześnie banderowców, że jeśli chcą dalej prowadzić wojnę w Donbasie, to mino otrzymania amerykańskiej pomocy wojskowej i sankcji, Rosja dalej będzie wspierać separatystów i to w takim stopniu, który prędzej czy później doprowadzi banderowską Ukrainę do całkowitej zapaści ekonomicznej oraz militarnej klęski. Przywódca banderowców - Poroszenko nie miał zatem innego wyjścia jak zaakceptować rosyjskie warunki, przy cichym poparciu Rosji ze strony Niemiec i Francji. Bez żadnej przesady można to nazwać aktem, co prawda warunkowej, ale kapitulacji banderowskiej Ukrainy.

Proszę zwrócić uwagę, że warunki zostały tak skonstruowane, iż dają Ukrainie możliwość dalszej eskalacji konfliktu zbrojnego, ale Europa sobie tego nie życzy. Przynajmniej do póki rurociągi z gazem przebiegają przez terytorium Ukrainy. Ale po pięciu latach, gdy wybudowany i uruchomiony zostanie gazociąg do Turcji, Ukraina straci swoje polityczne i ekonomiczne znaczenie dla Europy. Pozbawiona roli pośrednika gazu z Rosji, bez największego okręgu przemysłowego w Donbasie, Ukraina pozostanie krajem biednym i bez żadnego znaczenia politycznego. Za pięć lat ukraińska karta w globalnej grze mocarstw będzie wyjątkowo słaba. A więc nasi wschodni sąsiedzi, czy nam Polakom się to podoba czy nie, pozostaną pod decydującym wpływem Rosji.

Skoro Ukraina straci na swoim politycznym znaczeniu, to Polska tym bardziej. Dzięki zaangażowaniu naszego „eliciarstwa” w banderowski przewrót na Majdanie, któremu rozkazy wydawała Ameryka, Polska dostanie się pod całkowity wpływ polityki niemiecko- rosyjskiej.

Sojusz z banderowską Ukraina przeciw Rosji okazał się całkowitym niewypałem. Polska wkrótce będzie płaciła cenę za zaangażowanie naszych magdalenkowych „eliciarzy”. Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że bez postawy Polski, banderowski przewrót na Majdanie byłby niemożliwy. Ale polskie „eliciarstwo” niosące Ukraińcom, na rozkaz obcych państw, demokrację w zachodnim wydaniu, będzie nadal pobierać wysokie pensje, rabując podatników i przyczyniając się tym samym do jeszcze większej fali emigracji. Każdy Polak mógł zobaczyć, jak sprzedawali nasz kraj „magdalenkowi eliciarze” z PO, PISu, SLD i PSL. Najlepiej widać to było podczas wojny w Donbasie oraz głosowania w Sejmie nad rentami dla holocaustników.

 

PO głosowało w całości ZA, PiS tez głosował w całości popierał, przy jednym glosie sprzeciwu, SLD, PSL, Palikociarnia również w całości była ZA. Jak widać w sprawach dla Polski pierwszorzędnych panuje pełna zgodność, by głosować przeciwko rodzimej racji stanu, natomiast na pokaz mogą się sprzeczać w sprawach trzeciorzędnych. Najwyraźniej konflikt ukraiński dla magdalenkowych decydentów należał do spraw pierwszorzędnych, dlatego też musiała być zachowana jedność poglądów, niestety antypolskich.

 

 

KOMENTARZE

 • @partyzant 19:19:01
  To oni tak oficjalnie się określili? "Prorosyjscy"?...
 • @partyzant 19:28:10
  //Jak ktoś nie jest antyrosyjski to jest prorosyjski lub z kgb :)//

  Aha... :))))))))))
  Wiem coś na ten temat.
 • @Netwalker 20:42:08
  //To znaczy, że można wymordować w bestialski sposób 200 tyś. Polaków i udawać, ze się nic nie stało jeszcze tworzyć sojusze???//

  Wszystko można... Można nawet robić za darmo laskę tym co sprzedali nas w bolszewicką niewolę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:57
  1939-1952 wymordowano 12 mln i dalej tworzy sie sojusze,problem jest w tym że nie tylko są winni ci ci bezposrednio mordowali ale i ci co nas wystawiali.
 • @Netwalker 20:42:08
  Też mnie to wkurza !!! Trzęsie mnie na samą myśl o jakichkolwiek i kiedykolwiek zawieranych sojuszach z Ukrainą Tfu !!! Jak można z takimi łgarzami zawierać jakiekolwiek sojusze coś się tym razem ślepej mańce popieprzyło ! Państwo oparte za zakłamaniu, ludobójstwie, zbrodni i przemocy gloryfikujące zbrodniarzy (las pomników, pochody z portretami tych potworów), państwo które nie uczy młodzieży faktów historycznych tylko wrednych zakłamanych nazistowskich haseł, takie państwo nie zasługuje na żadne sojusze zwłaszcza z Polską (vide rzeź wołyńska !).
 • -------------WAŻNE !!!!!!!!!
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/12/upadek-panstwa-czy-wspolsprawstwo-polskich-sadow-w-grabiezy-polski/#more-1395
 • @ninanonimowa 22:54:21
  https://opolczykpl.wordpress.com/
 • Autor Zaistnieje Polska Racja Stanu....
  Zaistnieje Polska Racja Stanu jak wprowadzona zostanie Ustawa o szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która zobowiąże osoby pełniące funkcje publiczne – poczynając od prezydenta RP - do złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich, że są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań wobec: dawnych tajnych służb PRL, obcych służb specjalnych, również ponadnarodowego korporacyjnego wywiadu gospodarczego (agenci wpływu) , jak również wobec grup lobbystycznych, tak krajowych jak i zagranicznych, których działanie byłoby szkodliwe dla RP.
  Ponadto, proponowana Ustawa łata Ustawę lustracyjną, która była i jest dziurawa, ponieważ nie zawiera pytania, między innymi, o współpracę z tajnymi służbami obcych państw.

  Zaistnieje polska Racja Stanu jak zostanie wprowadzona Ustawa o szczególnej ochronie interesu narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która zobowiąże osoby pełniące funkcje publiczne – poczynając od prezydenta RP - do złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich, że są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań wobec: dawnych tajnych służb PRL, obcych służb specjalnych, również ponadnarodowego korporacyjnego wywiadu gospodarczego (agenci wpływu) , jak również wobec grup lobbystycznych, tak krajowych jak i zagranicznych, których działanie byłoby szkodliwe dla RP.

  Ponadto, proponowana Ustawa łata Ustawę lustracyjną, która była i jest dziurawa, ponieważ nie zawiera pytania, między innymi, o współpracę z tajnymi służbami obcych państw.

  Wprowadzenie tej ustawy będzie zaporą dla szkodliwego oddziaływania na interes narodowy RP przez, między innymi, agentów wpływu, lobbystów oraz „pożytecznych idiotów”.
 • @partyzant 19:23:13
  Dziekuje Panu za uzupelniajace informacje

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:16:30
  Moze tez byc neutralny, Jarku.
  Pozdrawiam
 • @Netwalker 20:42:08
  Wyjasniam to moje kontrowersyne zdanie. Zaraz po rozpadzie ZSRR nowo powstala Ukraina nie byla wcale banderowska. Wejscie jej do NATO uniemozliwiloby rozwoj banderyzmu jako ideologii panstwowotworczej, zas banderyzm bylby tak samo zakazany jak faszyzm w Niemczech i tepiony. Banderyzm musialby byc rozliczony za swe zbrodnie i wspolprace z niemeickim nazizmem. Nie idealizujmy tez Rosji, ona dazy do ponownego odbudowania imperium. Dzieki niepodleglej Ukrainie przyjetej zaraz do NATO, bylaby ona skuteczna zapora dla odbudowy rosyjskiego imperializmu. Niestety to, co teraz pisz ejest tylko teoria, poniewaz glowny rozdajacy USA mialy na celu i nadal maja Iran, wiec pozwolono odbudowac Rosji imperium w zamian za pomoc w inwazji na Iran. Nie wiem dlaczego podczas pierwszej wojny w zatoce, armia amerykanska nie najechala na Iran. Przeciez byl to najlepszy moment dla Ameryki. Iran oslabiony wojna z Irakiem, ZSRR byl w rozsypce. Niewiem czego sie bali Amerykanie. Taka wielka zagadka.
 • @partyzant 21:23:04
  Jako dbajaca o polska racje stanu, Ukraina ale nie banderowska i rozliczona za swoja przeszlosc bylaby dla Polski dobrym przedmurzem chroniacym przed zakusami dla Rosji chcaca odbudowac swoje imperium.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:57
  Polityk dbajacy o polska racje stanu musiaby dbac o dobre stosunki z Ukraina niebanderowska, w ktorej banderyzm bylby zakazany jak faszyzm w Niemczech.
  Jest to Jarku temat morze, kiedys w miare wolnego czasu postaram sie wiecej napisac.
 • @partyzant 22:15:44
  Ma Pan calkowita racje, jesli zestawic fakty z dwudziestopieciolecia PRL, a nasze ostatnie demokratyczne 25 lecie, bo co z tego ze wszystkiego jest pelno w sklepach, czlowiek chce pracowac by zarobic na kupno wszelkich dobroci, a pracy nie ma, bo zaklady sa zamykane z kazdym dniem.
 • @joasia 22:45:45
  Nie chodzilo mi o sojusze z banderowska Ukraina. Chodzilo mi o Ukraine demokratyczna jakkolwiek rozmumiemy slowo demokracja, bez oligarchow, oraz przede wszystkim zdebanderyzowana. To wszystko bylo mozliwe na poczatku lat dziewiecdziesiatych XX wieku.
  Z banderowskimi pomiotami takimi jak Poroszenko Jaceniak czy Kolomojski i Turczynow, najlepiej rozmawia sie pod lufami czolgow, oni tylko takie argumenty uznaja.
 • @skała 01:18:01
  Aby mozna bylo rozmawiac o polskiej racji stanu, najpierw musi zostac pzreprowadzona totalna lustracja, bez tego kroku dalsze dywagacje na temat polskiej racji stanu uwazam za bezprzedmiotowe.
 • @Ślepa Mańka 04:58:09
  Biorac pod uwage jeden czynnik ze kraj ma sie rozwijac a nie zwijac .Ostatnie 25 -lecie jest najgorszym okresem w historii Polski.
  Biorac nawet okresy wojen czy powstan ,to po wojnach nastepowal okres odbudowy i rozwoju a obecnie po stratach ludnosciowych i majatkowych brak perspektyw na odbudowe i rozwoj.
  Co do totalnej lustracji(usuniecie agentow wschodnich i zachodnich)-to kto ma te lustracje przeprowadzic skoro przypuszczam ze ABW,BOR i inne sluzby polskie sa kontrolowane przez sily zewnetrzne.
 • @Ślepa Mańka 05:02:32
  "Chodziło mi o Ukrainę demokratyczną" ależ Mańka Ukraina podsiadała i posiada cechy "demokratyczne" czyli współczesnego neokolonializmu i niekontrolowanej ekspansji korporacji z kryminalnym rodowodem.
  Była i jest ponadto blisko powiązana z polskojęzycznymi "demokratami", mam na myśli wspólne banki Jaceniuka, Tymoszenko i polskojęzycznych polityków w Warszawie jeszcze kilka lat temu, wspólne obgryzienie z majątku trwałego dawnych polskich stoczni, obecność ukraińskich polityków w polskojęzycznym parlamencie,lekko tylko podkolorowanych na Polaków niczym żydzi w kongresie USA. Cieszy mnie też że większość słuchaczy szkoły policyjnej w Szczytnie to Ukraińcy polskojęzyczni.... Ponadto "demokratyczną " wspólnotę Polski i Ukrainy przypieczętowała spółka Burisma której ziemie teraz są oczyszczane bombami z ludności tubylczej przez sojusz POPiSowsko-Banderowski .
  Tu trochę szczegółów : ""Nominację na stanowisko członka rady dyrektorów ukraińskiej spółki gazowej Bursima Holdings otrzymał Hunter Biden, młodszy syn wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Właśnie po jego wizycie na Ukrainie kijowski reżim rozpoczął operację pacyfikacyjną przeciwko Donbasowi. Spółka otrzymała zezwolenie na zagospodarowanie złóż gazu łupkowego w zagłębiach karpackim, azowsko-kubańskim i dnieprowsko-donieckim, w pobliżu Słowiańska i Kramatorska. Swój kawałek tortu otrzymał jeszcze jeden wysoki rangą urzędnik ze Stanów Zjednoczonych Devon Archer – przyjaciel rodziny sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Dołączył się do nich również były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
  Od 2011 r. Burisma jest w całości własnością innej spółki zarejestrowanej na Cyprze, Brociti Investments Limited, która należy do Mykoły Złoczewskiego, byłego ministra energetyki i wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony za czasów Wiktora Janukowycza. Burisma Holdings jest jednym z głównych klientów kancelarii prawnej Covington and Burling, w której z kolei jednym z najważniejszych ludzi jest tatuś pani Anne Applebaum, teść Radosława Sikorskiego Harvey Applebaum. "
  http://burisma.com/director-list.html
  Znamiona pełnej "demokracji " jak w mordę strzelił widzę też w niniejszym ogłoszeniu JSW, dotyczy obu kolonii USRaela Polski i Ukrainy, jak widać pełna "demokracja", zero własnej polityki,szerokie otwarcie na korporacyjne spekulacje :
  "Jastrzębska Spółka Węglowa SA poszukuje górników 8.02.2015
  Jastrzębska Spółka Węglowa SA oferuje obywateliom Ukrainy mieszkającym w Polsce lub regionach przygranicznych zatrudnienie w kopalniach kompanii. Ze swojej strony spółka zobowiązuje się do zawarcia oficjalnej umowy o pracę, w tym do otrzymania przez pracowników karty stałego pobytu w Polsce.
  Wymagani są pracownicy w wieku 19-40 lat, konieczne jest posiadanie przynajmniej 2 lat doświadczenia zawodowego. Pracodawca zapewnia nieodpłatne zakwaterowanie w wygodnym hotelu robotniczym w pokojach 4-osobowych. Przyjazd do pracy odbywa się na koszt kompanii. Dobre wynagrodzenie, opłata godzinowa według standardowej stawki godzinowej. Pełny pakiet socjalny.
  Pytania oraz CV proszę przesyłać na adres jsw@sw.pl.
  Proszę o kontakt tel +4832756, +4832476.
  Prezes zarządu Jarosław Zagurowski"
  http://www.nadbuhom.pl/0350.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930