Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
585 postów 2524 komentarze

slepa manka

Ślepa Mańka - Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

Po szczycie NATO - widziane z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NATO i Ameryka poniosly porazke, co zostalo potwiedzone odmowa udzielenia pomocy wosjkowej Ukrainie, jednoczesnie zmuszajac szefa rezunow Walcmana Poroszenke do uznania Noworosji.

Ostatni szczyt NATO okazal sie wielka porazka paktu, ktory musial skapitulowac przed Rosja. Nie jest to dobra wiadomosc dla Polski, poniewaz polskie menelskie eliciarstwo na czele z Jaroslawem Mjadaniarzem, zaangazowalo sie bez reszty w poparcie dla rezimu banderowskiego, jak slepo zakochane malolaty, nie patrzac na konsekwencje. Jest to kolejny dowod,  ze to cale magdalenkowe menelstwo, ma gdzies losy swoich wyborcow i pelni wylacznie role agenturalna, dodatkowo rabujac swoich wyborcow poprzez podatki  rozne biurokratyczne ograniczenia wolnosci.
Wobec odmowy pomocy wojskowej NATO dla banderowskiej Ukrainy, przywodcy banderowcow Walcmanowi-Poroszence, nie pozostalo nic innego jak skapitulowac, bo rozejm z powstancami to wlasnie oznacza. Wobec przejecia podstawowych aktywow Ukrainy w postaci 15 ton zlota przez blizej niezidentyfikowana grupe, oznacza to ze banderowcy zostali goli i wesoli, z resztkami armii i niedobitkami rezunow, tracacymi ciezkie uzbrojenie na rzecz powstancow Noworosji. Zapowiedz manewrow NATO na Ukrainie niczego nie zmieni, NATO ponioslo dotkliwa porazke ze strony Rosji. Jako glowna przyczyne porazki NATO mozna podac niechec samych Amerykanow do angazowania sie w tak niepewny interes, zwlaszcza po irackiej katastrofie.
Menelstwo magdalenkowe na czele z Jaroslawem Majdaniarzem, zupelnie nie rozumie, ze partie w Ameryce licza sie z wyborcami, w przeciwienstwie do Polski. Nie wystarczy wola politykow i ich chciejstwa. Na nowa wojne potrzebna jest zgoda wyborcow, a tej po katastrofie irackiej zadna partia nie jest w stanie uzyskac. Przekonal sie o tym Mitt Romey, ktory obiecal Ameryce wojne z Iranem, jak rowniez Obama gdy probowal zawiazac koalicje przeciwko Syrii.
Biorac jeszcze pod  uwage ze sama UE nigdy nie zdecyduje sie na wojne z Rosja, chyba tylko wylacznie w drodze agresji Rosji na inne kraje europejskie poza Niemcami. Nie wiem na co liczylo polskie menelstwo rodem z Magdalenki, angazujac sie bez zadnego umiaru po stronie banderowcow. Ja innego logicznego wytlumaczenia nie przyjmuje poza tym ze spelnialo przez caly czas role agenturalna sprzeczna z interesem Polski. Juz przestroga powinno byc to, ze w wyniku udzialu w wojnie irackiej, Polska jako panstwo niczego nie uzyskala, poza 15 mln dolarow w pudelku po butach. Najwiekszym moim zaskoczeniem bylo milczenie tzw. patriotycznej opozycji PiS w sprawie lapowki, co jest dla mnie ostatecznym dowodem przynaleznosci partii Jaroslawa Majdaniarza do obozu klamcow i zaprzancow.
Kolejnym dowodem na to, ze polskie menelstwo sie zupelnie nie liczy w jakichkolwiek kregach decyzyjnych NATO i Unii Europejskiej, jest pozbawienie tegoz nmenelstwa udzialu w obradach NATO dotyczacych Ukrainy. Zaden polski menel sie tam nie znalazl, co tylko dodatkowo potwierdza teze,ze z agentami sie nie podejmuje zadnych decyzji, tylko i wylacznie zleca sie im zadania do wykonania. Przyklad menelskiego eliciarstwa w ich bezgranicznym poparciu dla banderowcow, wbrew jakiejkolwiek logice przeciwko Rosji jest koronnym dowodem nie liczenia z wola Polakow.
Wydae mi sie ze bez zgody polskiego magdalenkowego eliciarstwa , dla poparcia ideologii banderowskiej , nie byloby zadnej pomaranczowej rewolucji. Zgadzam sie z twierdzeniem menela Szczerskeigo, obecnego redaktora naczelnego miesiecznika Arcana, ze bez polskiego zaangazowania nie byloby pomaranczowej rewolucji. Tylko ze trzeba bylo przewidziec skutki dla Polski, a nie pelnieniem tylko roli agenta, w dodatku dla ktorego Ukraina jest sercem Europy. I to powiedzial posel Krzysztof Szczerski, byly wiceminister spraw zagranicznych w rzadzie PiS. Von na Ukraine menelu Szczerski, skoro jest ona dla ciebie sercem Europy.
Dla mnie bylo do przewidzenia, ze Rosja nie odpusci sobie Ukrainy i wczesniej lub pozniej wykonczy rezunow w walce zbrojnej. Elity rosyjskie w przeciwienstwie do polskiego eliciarstwa, wyslugujacemu sie kazdemu, kto ma na nie wlasciwe haki, sa bardziej zdecydowane niz Niemcy i USA, by rozprawic sie z rewolta banderowska.  My stoimy po stronie przegranych jeszcze w wiekszym stopniu niz Poroszenko. Po paru miesisacach zobaczymy, w jakim stopniu na polska gospodarke wplynely sankcje rosyjskie. Skoro Niemcy twierdza ze nawet gdyby chcieli, to nie moga obyc sie bez rosyjskiego gazu, to co dopiero Polska.
 W poprzednej notce napisalam, ze wlasnie uchwala parlamentu w Kijowie, zdominowanego przez rezunow, odnosnie blokady dostaw gazu do Europy, byla punktem przelomowym, w wojnie rosyjsko – ukrainskiej. Od tego momentu Europa dala czytelny sygnal Putinowi, ze moze sie rozprawic z banderowcami. I final tej rozprawy widzielismy na szczycie NATO., w ktorym sojusz zmusil Porowszenke  do uznaia Noworosji, jako podmiot negocjacji.
Napisalam rowniez, ze Ukraina moze nam bezczelnie krasc gaz i nikt w Europie nie kiwnie palcem w naszej sprawie. Chociazby dlatego,ze z agentami sie nic nie uzgadnia, tylko wydaje polecenia.

 

Natomaist w szerszej skali mozna uwazac szczyt NATO, jako szykowannie sie do wojny z Iranem. Przecietnym zjadaczom chleba takim jak ja, nie sa znane szczegoly porozmienia Rosji z Iranem zwlaszcza w sprawach wzajemnej pomocy wojskowej. A to szalenie komplikuje planistom z NATO,  jakiekolwiek prognozy wojenne z przewidywanej nwazji na Iran.   Bez zaangazowania militarnego Ameryki wojna z Iranem o zloza naftowe jest niemozliwa. Amerykanie w wyniku awantury ukrainskiej nie uzyskali niczego. Stracili waznego sojusznika przeciwko Rosji, jakim byli banderowcy, ktorzy czuja sie wykorzystani przez Amerykanow jak scierka, co zreszta bylo latwe do przewidzenia. Amerykanie byli zainteresowani tylko wylacznie polwyspem krymskim, ale skoro tutaj poniesli sromotna porazke, ich dalsze zaangazowanie sie bylo bezsensowne. W wyniku awantury ukrainskiej, ktora Rosja odebrala jako probe do ograniczania jej roli w swiecie, nastapila duzo wieksza porazka dla Amerykanow i Izraela. Rosja i Iran zdecydowaly sie zawrzec porozumienie. To porozumienie ma duzo wieksze znaczenie niz umowa gazowa Chiny - Rosja.  Iran i Rosja to potentaci naftowi. Jesli do tego doaczyc kolejnego giganta naftowego Wenezueli, kora jest bardzo niechetna USA, to oznacza to ze dolar amerykanski moze byc wyparty jako swiatowa waluta rezerwowa. Jakimi to moze skutkowac wynikami, tego chyba nie musze tlumaczyc. 

KOMENTARZE

 • "Foreign Policy": Putin zaatakuje atomem? Pierwsza będzie Warszawa
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-policy-putin-zaatakuje-atomem-pierwsza-bedzie-warszawa/4endg

  Wiem, wiem - to antyrosyjska propaganda.
 • USA gotowe do ataku nuklearnego na Rosję
  http://cdn.ruvr.ru/2014/09/05/1494697653/9RIAN_02467306.HR.ru.jpg

  Rosja kontynuuje doskonalenie potencjału nuklearnego w celu zapewnienia swojego bezpieczeństwa. Poinformował o tym prezydent Rosji Władimir Putin na Forum Młodzieżowym Seliger 2014.

  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_05/Strategiczne-sily-jadrowe-Rosji-doskonala-sie-5594/
 • Po szczycie NATO - widziane w KGB
  Trochę historii...

  "Jakoś Władimir Putin dotelepał z Soczi do końca imprezy. Plan Ulissesa KGB w Kijowie nie wypalił, osłona igrzysk nie na wiele się zdała. Jego namiestnik musiał salwować się z pałaców władzy do jakiegoś bunkra.

  Odpowiedź Ulissesa KGB na Kremlu niedługo poznamy. Będą to intrygi i intryżki, tudzież dolary i rubelki.

  Siła bezsilnych okazała się większa niż naga siła Berkutu. A w takim wypadku wyrasta garb kompleksu, którego nie widać gołym okiem, ale on pulsuje w poczynaniach, da się rozpoznać.

  Naga siła we współczesnym świecie nie jest taką wartością, jak onegdaj. Nie można jej ukryć. Wieść o niej rozchodzi się lotem mediów. Nie ma czasu na chachmęcenie. Garbem Putina jest Majdan, który już jest wyrzutem, a może być przerzutem.

  Rosjanie znajdują się w podobnej sytuacji, jak Ukraińcy na Majdanie. Czym się różni Putin od Janukowycza? Rządzi większym krajem, oligarchowie są więksi, korupcja jest większa.

  Wobec tego większa jest naga siła, która zderzona z siłą bezsilnych może przegrać szybciej niż Berkut i Janukowycz w Kijowie.

  To jest problem Putina, to jest jego garb. Dmucha na zimne, nie chce dopuścić do zalążka moskiewskiego Majdanu. Aresztowani zostali przyszli Kliczkowie, Jaceniukowie (Nawalny, Niemcow, Jaszyn), na szczęście przed igrzyskami zwolnił rosyjska wersję Tymoszenko (Chodorkowskiego), ale ten znalazł się tam, gdzie kiedyś Lenin.

  Historia ponoć się nie powtarza, a jeżeli – jest farsą. Czy takie przerzuty wolnościowe w 1989 roku z Polski do innych krajów były farsą? Na pewno spóźniony przerzut do Rumunii był krwawą farsą.

  Czy to ten garb Putina? Na pewno to garb Łukaszenki. Historia jednak się powtarza. Putin za pomocą swego Berkutu (OMON) nie dopuścił do Majdanu na moskiewskim placu Bołotnym.

  Putin jest Ulissesem na miarę KGB. To niewystarczające kwalifikacje, aby przechytrzyć ducha czasu, wzorce kulturowe, które właśnie fundnęli mu Ukraińcy na Majdanie.

  Plac Bołotny nie musi być Majdanem bis, Nawalny nie musi być Kliczką. W każdym razie Putin już nie śpi spokojnie. A ten, który nie śpi i czuwa, jest coraz mniejszym Ulissesem na miarę KGB.

  Mit Majdanu będzie dla Rosjan rósł i rósł. Putin zechce się z nim rozprawić poprzez intrygi i intryżki, dolary i rubelki. Historia jednak uczy (jeżeli uczy, bo ciut naciągam): siła bezsilnych zwykle zwycięża wszelkie Berkuty, OMON, milicje.

  Putin rozpędził Bołotny, ale jest tylko Ulissesem KGB, czyli Czapajewem.

  Nie musi być tak, jak piszę. Putin ma jednak problem i wiem, że sobie z nim nie poradzi."
 • Tak, Magdalenka rządzi
  Magdalenkowa perspektywa współpracy z Ukrainą trwa już dość długo

  Mnie naraził się mocno ś.p. Lech Kaczyński, który wolał (musiał?) pojechać z Juszczenką do Sopotu na Dni Kultury Ukraińskiej niż na obchody 65 rocznicy ludobójstwa na Wołyniu, na które do Olsztyna został zresztą zaproszony.

  Wracając do pogrzebu Prezydenta i składania kondolencji na Wawelu to zdumiewało mnie, że Juszczenko zamiast utulić wnuczkę Prezydenta to pocałował ją w rękę, Czy to nie był znak dla wtajemniczonych, że przyszłość widzi we współpracy ukraińsko-polskiej?
  Autorko, ach te haki,
 • @Kodiak 20:11:38
  Ta grypsera co tu jest jak zwykle sprawia, że ​czacha boli

  Propaganda KGB

  W tej chwili nie ma skuteczniejszej propagandy wojennej od rosyjskiej. Machina wojenna wyciąga z archiwów stare fotografie, materiały wideo czy newsy i przedstawia je tak, jakby dotyczyły obecnych wydarzeń. Oczywiście z Polską jako jednym z głównych czarnych charakterów.

  Machina propagandowa Władimira Putina jest na tyle skuteczna, że wiele osób na całym świecie w nią wierzy. Włącznie z niektórymi politykami czy publicystami z naszego kraju. Rosja twierdzi niezmiennie, że nic nie robi na Ukrainie, natomiast regularnie publikuje kolejne dowody na zbrodnie Ukraińców, bądź cynizm Zachodu. Włącznie z planami zajęcia Ukrainy przez... Polskę.

  1. Polacy chcą odzyskania Ukrainy
  http://m.natemat.pl/2c1fac752d2618c85b820dbe6f710bea,641,0,0,0.jpg
  Rosyjskie media przedstawiają Poroszenkę jako faszystę. Na oryginalnych zdjęciach prezydent Ukrainy trzyma flagę Unii Europejskiej•Fot: Twitter.com/svpressa.ru
 • Wiatr z Teheranu
  Witam
  6500 lat temu w Perskim Neolicie w poczatkach cywilizacji na tej planecie powstaly pierwsze zalazki struktur spoleczno-gospodarczych. 6500 lat pozniej silny i zdeterminowany kraj slowianski nawiazuje przymierze z jednym z pierwszych organizmow panstwowych na swiecie Persja, dzisiejszym Iranem i nie tylko. Stare i zakotwiczone cywilizacje we wspolczenym swiecie przestawiaja swoje bieguny na kierunki ktore jest bardzo trudno okreslic. Walka dobra ze zlem toczy sie bez ustanku juz od kilkuset lat. Cieszy to, ze istnieja promienie nadzieji ktore stanowia przeciwwage faryzejskim klamstwom. Kibicujmy promykowi nadzieji azeby wyrwal i obudzili zachodnia cywilizacje ze szponow miedzynarodowych syjonistow i zeby znalezli oni wlasciwa droge zeby wyrwac sie z kultury smierci.
 • ROSJA przegrywa wszystko
  czego dotknie PUTIN...odebrano mu władztwo nad UKRAINA niemal bez żadnych strat ,teraz odzyskał dosłownie spłachetek i trąbi że to wielki sukces...
 • Zlot śmieci
  Widzę,że smieci wywiane z blogu AdNovum zleciały się tutaj.
  A ja daję+5.
 • Dyktator marzy o broni jądrowej
  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/03/bron-jadrowa-480x337.jpg

  Białoruski prezydent żałuje decyzji o wycofaniu z terytorium kraju broni nuklearnej. Memorandum Budapesztańskie nazwał haniebnym dokumentem, do podpisania którego został zmuszony – informuje portal AFN.

  „Powiedziałbym Zachodowi, że Krym jest niebezpieczny nie dlatego, że stał się częścią Federacji Rosyjskiej – to ważny precedens, – powiedził Łukaszenka, przypominając jednocześnie, że musiał podpisać Memorandum Budapesztańskie w sprawie gwarancji bezpieczeństwa jądrowego. – Ten haniebny dokument musiałem podpisać w obecności premiera Wielkiej Brytanii, Billa Clintona i Borysa Jelcyna, gdy nasi wielcy „uświadomieni” wyprowadzili ( broń jądrową – red.) bez żadnych warunków wstępnych, bezpłatnie oddali całą broń jądrową, najbardziej nowoczesną. Wtedy i Ukraina i Kazachstan to zrobiły. A trzy kraje – Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania gwarantowały nam bezpieczeństwo gospodarcze, polityczne, integralność terytorialną i inne rzeczy”.

  Łukaszenka odniósł się do faktu, że kwestia powrotu broni jądrowej omawiana jest teraz na Ukrainie.

  „To jest niebezpieczne. Niektóre państwa odmówiły już, i Ukraina oświadczyła, że wychodzi z tego porozumienia, mają wolną rękę, zwłaszcza progowe kraje, które gotowe są do produkcji broni jądrowej. A konsekwencje tego mogą być jeszcze straszniejsze. Tworzy się zły precedens” , – podkreślił Łukaszenka. Zapomniał tylko przypomnieć, że to nie kto inny jak rosyjski prezydent pogwałcił Memorandum Budapesztańskie, wchodząc na Ukrainę naruszył jej integralność i niepodległość.

  Po rozpadzie ZSRR Mińsk dobrowolnie zdecydował się wycofać ze swojego terytorium broń strategiczną, i w 1994 roku podpisał Memorandum Budapesztańskie. Konstytucja niezależnej Białorusi przypieczętowała tym samym status państwa neutralnego, zachowując sobie prawo do podejmowania pokojowych programów jądrowych.

  Łukaszenkowscy propagandziści tymczasem zaczynają szantażować świat swoim atomem. W 2013 roku na konferencji przeglądowej w ramach Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Genewie, delegacja białoruskiego MSZ oświadczyła, że nie wyklucza wystąpienia Białorusi z porozumienia budapesztańskiego.Według niektórych analityków, białoruski instytut badań jądrowych Sosny dysponuje taką ilością wysokowzbogaconego uranu, która z powodzeniem może wystarczyć na wyprodukowanie bomby jądrowej.

  Kresy24.pl/afn.by
 • @Autorka
  Ostro Pani ocenia, ale prawdziwie. Pisze Pani:
  "My stoimy po stronie przegranych jeszcze w wiekszym stopniu niz Poroszenko". -
  --- Zacytuję to zdanie w swojej notce, bo oddaje ono istotę rzeczy :)))
 • ---------------WYWOŁAĆ WOJNĘ -strefa buforowa POLSKA ------------
  http://www.dailymotion.com/video/x21eqiy_putin-wprowadzic-wojsko-pl-hd_news
 • @Talbot 18:01:26
  Moze Moskwa rzadza sukinsyny, ale to sa praktycy i nie beda zabijac i prowadzic wojen w celach ideologicznych. Atom sluzy im wylacznie jako srodek odstraszania, nie zas ataku. Zreszta prezydent Iranu nie takie rzeczy wydgadywal o Izraelu, a byly towylacznie pyskowki, majace mu przysporzyc zwolennikow wsrod Arabow.
 • @Talbot 18:48:20
  Nikt nikogo nie zaatakuje pierwszy z uzyciem bronii atomowej, bo wie jaka bedzie reakcja przeciwnika.
 • @Talbot 19:08:49
  Sadzac po popuarnosci jaka ma Putin wsrod Rosjan ,przez najblizsze kilka lat nie bedzie tam zadengo majdanu montowanego przez kogokolwiek.
 • @tadman 19:41:01
  Dziekuje bardzo za informacje, nie wiedzialam o tym.
 • @Talbot 21:12:38
  Skoro Ukraincy dostarczaja dowodow az nadto, to nie mozna sie dziwiwc Rosjanom ze wykorzystuja to w swojeje propagandzie.
 • @skua 08:01:27
  Niektorzy jak widac po tobie, strocili zdolnosc do rzeczywistej oceny faktow.
 • @Strzala 04:15:06
  Jest tylko promyk nadziei, Mafa finansowa wciaz rzadzi swiatem, o ile dolar bedzie waluta rezerwowa.
 • @Cheval Noir 12:33:57
  Dziekuje i pozdrawiam
 • @Talbot 12:41:33
  Przynajmniej nie musi sie nikomu wyslugiwac jak nasi eliciarze. Dba o swoj kraj, co widac dzisiaj po kilkunastu latach jego rzadow.
 • @zygmuntbialas 15:54:09
  Oceniam sytuacje realnie, nie w najdaniarskich kategoriach Jaroslawa i Szczerskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930